Lady comp jako metoda antykoncepcji - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-18, 12:45   #31
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Lady comp jako metoda antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
A w jaki sposób sprawdzałaś, że prognoza owulacji pokrywa się z czasem jej faktycznego występowania? Chodziłaś wtedy na USG?
Zdarzyło mi się akurat robić usg, które potwierdziło prognozę kompa. Na ogół odczytuję prawdopodobne owu z wykresów. Zdaję sobie sprawę, że nie musi to w 100% odpowiadać rzeczywistości, ale jako że ciąży nie planuję, ta funkcja mnie niespecjalnie interesuje. Natomiast osobiście uważam, że komp i podstawowa znajomość zasad npr to najskuteczniejsza alternatywa dla tabsów, do których nie chciałabym już nigdy wracać. Dodatkowym argumentem "za" jest duża wygoda, limit czasowy to kilka godzin, można więc korzystać również przy nieregularnym trybie życia.

Edytowane przez Rilla82
Czas edycji: 2014-06-18 o 12:56
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 12:54   #32
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Lady comp jako metoda antykoncepcji

Nie przeczę skuteczności tego urządzenia, chociaż nie do końca dowierzam 99,3%.

Masz 19 lat. Jeżeli chcesz stosować lady comp na początku używaj prezerwatyw Tak do pewności po prostu. Może być mało dni w których jest zielone światło :P

Dla mnie ta metoda wyklucza spontaniczny seks. Nie wyobrażam sobie być napalona i rozgrzana powiedzieć do TŻ "Ups, dzisiaj nie, bo nie możemy, jutro też nie. Najwcześniej może za parę dni Szlag by mnie trafił. Niektóre kobiety z różnych powodów nie współżyją w trakcie okresu to ile by tych dni na seks zostało? To nie dla mnie, jak mam ochotę to się kocham i wolę z gumką niż mieć abstynencję z lady comp.

Masz 19 lat, więc zakładam, że dziecka na razie nie planujesz. Możesz sobie łączyć prezerwatywy z lady comp, tak będzie bezpieczniej. Choć ja polecam tabletki antykoncepcyjne, których Ty nie chcesz Jak dla mnie metoda idealna.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 13:03   #33
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Lady comp jako metoda antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Zdarzyło mi się akurat robić usg, które potwierdziło prognozę kompa. Na ogół odczytuję prawdopodobne owu z wykresów. Zdaję sobie sprawę, że nie musi to w 100% odpowiadać rzeczywistości, ale jako że ciąży nie planuję, ta funkcja mnie niespecjalnie interesuje.
No właśnie o to mi chodziło, USG może potwierdzić owulację, ale wykresy tego nie zrobią, więc są średnim sprawdzeniem przewidywań komputerka cyklu.
No i oczywiście rozumiem, że dla Ciebie ważna jest skuteczność, a nie to, czy komputerek zgadł datę owulacji
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 13:10   #34
blackfriday
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17
Dot.: Lady comp jako metoda antykoncepcji

W odpowiedzi na wszystkie do mnie kierowane pytania-
Na poczatku napisze ze ciesze sie z tylu odpowiedzi, racja, jestem jeszcze mloda i nie do konca wiem co byloby najlepsze, ale nie jestem super nowa w temacie bo interesuje sie tym juz dlugo, zeby byc dobrze przygotowana, a trudno mi wybrac idealna forme antykoncepcji, oczywiscie przed wyborem udam sie do ginekologa i z nim to przedyskutuje...
Ktos zapytal, czy odrzucam wszystkie hormonalne formy anty- tak, poniewaz to po prostu nie dla mnie, hormony to hormony i nie chce ich brac, mialam rozszerzona biol w LO i troche sie o tym dowiedzialam, chocby to ze powoduja zelaki, a z racji tego ze moja mama ma ten problem ja jetem bardziej narazona a hormony by to tylko zwiekszyly, do tego inne skutki uboczne, no nie i juz ;D nie umiem sie do tego przekonac, mama tez mi odradza (a mama zabezpiecza sie tylko patrzac na kalendarzyk i od 19lat ta forma jej nie zawiodla). Gumki sa mysle niekomfortowe, no i do tego dla mnie wspolzycie powinno odbyc sie bez nich, dlatego szukajac odpowiedniej formu zaciekawil mnie Lady Comp. Same pozytywne opinie, nie zTruwa organizmu...wiec czemu nie? Wyczytalam ze owszem, na poczatku poki urzadzenie sie nas uczy jest malo zielonych lampek, ale ja bym go najpierw kilka miesiecy urzywala zeby sie mnie nauczylo a potem zaczela stosowania podchodze do tego uwarznie i mysle- odpowiedzialnie... Ucieszylam sie gdy znalazlam to LC ale niczemu nie ufam w 100%, bo po prostu panicznie boje sie tej ciazy, a co do malej ilosci zielonych swiatelek- dla mnie nie ma problemu, wtedy mozna bez pelnego stosunku, albo ewentualnie juz z ta prezerwatywą, ale na dluzsza mete kiedy juz urzadzenie bedzie mnie nauczone to czy nie warto zaufac LC? Zalozylam watek, zeby poznac opinie innych i wreszcie wybrac odpowiednia forme antykoncepcji, bo to dla mnie wazne, jesli stanie na LC i moja ginekolog tez mi to poleci wtedy kupuje i zaczynam urzywac, ale poczatkowo jeszcze bez seksu, tak jak pisalam niech sie mnie kilka koesiecy pouczy...



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
blackfriday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 13:14   #35
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Lady comp jako metoda antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez blackfriday Pokaż wiadomość
a co do malej ilosci zielonych swiatelek- dla mnie nie ma problemu, wtedy mozna bez pelnego stosunku, albo ewentualnie juz z ta prezerwatywą (…)
Stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą zapobiegania ciąży, więc w żadnym wypadku nie nadaje się dla osoby, która panicznie boi się ciąży.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 13:17   #36
blackfriday
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17
Dot.: Lady comp jako metoda antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą zapobiegania ciąży, więc w żadnym wypadku nie nadaje się dla osoby, która panicznie boi się ciąży.
Nie napisalam ze przerywany, bo wiem ze to zadne zabezpieczenie. Napisalam NIEPELNY stosunek, czyli- oral ;p



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
blackfriday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 13:17   #37
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Lady comp jako metoda antykoncepcji

Autorko, jeśli przeraża Cię wysoka cena, pomyśl o pearly, to wersja mini - jest tańsza, poręczniejsza i nie trzeba jej ładować.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 13:19   #38
blackfriday
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17
Dot.: Lady comp jako metoda antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Autorko, jeśli przeraża Cię wysoka cena, pomyśl o pearly, to wersja mini - jest tańsza, poręczniejsza i nie trzeba jej ładować.

Tez sie zastanawialam nad pearly i wlasnie nie wiem co wybrac, LC mnie przekonal bardziej tym, ze z tego co kojarze ma chyba wiecej funkcji, cos tam je roznilo, ale cena 2k za LC co bedzie jednorazowym wydatkiem to dla mnie nie tragedia.. choc jeszcze sie przyjrze pearly, moze wersja poreczniejsza bedzie lepsza


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
blackfriday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 13:38   #39
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Lady comp jako metoda antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Dla mnie ta metoda wyklucza spontaniczny seks. Nie wyobrażam sobie być napalona i rozgrzana powiedzieć do TŻ "Ups, dzisiaj nie, bo nie możemy, jutro też nie. Najwcześniej może za parę dni Szlag by mnie trafił. Niektóre kobiety z różnych powodów nie współżyją w trakcie okresu to ile by tych dni na seks zostało?
No wlasnie ja mam podobne podejscie do sprawy ;-) Dlatego tez pisalam, ze to dobra sprawa, ale dla osob o wzglednie regularnym i spokojnym trybie zycia oraz niskim libido (rowniez partnera).

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 13:52   #40
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Lady comp jako metoda antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez blackfriday Pokaż wiadomość
Nie napisalam ze przerywany, bo wiem ze to zadne zabezpieczenie. Napisalam NIEPELNY stosunek, czyli- oral ;p



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
To widać ja źle zrozumiałam. Dla mnie niepełny stosunek, to taki, który nie odbył się w pełni, czyli np. został przerwany przed ejakulacją w celach antykoncepcyjnych
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 14:44   #41
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Lady comp jako metoda antykoncepcji

Cytat:
Napisane przez blackfriday Pokaż wiadomość
Gumki sa mysle niekomfortowe, no i do tego dla mnie wspolzycie powinno odbyc sie bez nich

No tak, nie spróbuję i wiem jak będzie.
Jest dużo osób, którym prezerwatywy nie zmniejszają odczuwania bliskości a nawet są wygodniejsz niż ich brak. Najpierw trzeba sprawdzić i to sprawdzić różne.
Jeśli masz czas, poczytaj o różnych metodach hormonalnych, bez zakładania z góry. Poczytaj badania o konkretnych, np. o krążku.
Nie wierzyłabym do końca temu co na biologii mówili, bo są różne hormony, o różnej ilości składników. Nie można dlatego uogólniać, że od wszystkich będą żylaki, albo od wszystkich się utyje.


Cytat:
Napisane przez lilia_pamplemousse Pokaż wiadomość
brawa, brawa,

stąd właśnie bierze się przekonanie o nieskuteczności naturalnych metod.

NPR to nie jest kalendarzyk.
(tak, a potem wszyscy piszą, że ta moja znajoma stosowała i wpadła, więc to kijowa metoda bla bla bla).

mały offtop.
Nie mówię, że to to samo. Mnie w szkole uczono kalendarzyka nazywanego kalendarzykiem i takie jest powszechne przekonanie. I o powszechnym przekonaniu pisałam a nie o tym jak jest w rzeczywistości.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-18, 14:54   #42
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 532
Dot.: Lady comp jako metoda antykoncepcji

Jeśli chodzi o prezerwatywy, wiele użytkowniczek komputerów stosuje je w dni "czerwone", wówczas nie musi z niczego rezygnować. Natomiast są też oczywiście osoby, które ze względów światopoglądowych lub obawy przed zmniejszoną skutecznością antykoncepcji, wstrzymują się od współżycia. Natomiast tak czy owak przy prawidłowym cyklu i tak zostaje sporo dni na zupełną beztroskę

Edytowane przez Rilla82
Czas edycji: 2014-06-19 o 21:25
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-18 15:54:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:58.