Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-07, 19:18   #2071
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dzisiaj przeglądałam strony z podręcznikami do ang i natknęłam się na metodę redpp. Czy któraś z Was korzystała?

Callitus - jak oceniasz Assimil?

Futbolowa - gratuluję małego Bobo
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 19:30   #2072
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Dzisiaj przeglądałam strony z podręcznikami do ang i natknęłam się na metodę redpp. Czy któraś z Was korzystała?

Callitus - jak oceniasz Assimil?

Futbolowa - gratuluję małego Bobo
Moim zdaniem jest naprawdę świetną metodą nauki, ale nie sprawdzi się jako jedyny podręcznik, to dosyć oczywiste Przede wszystkim dlatego, że gramatykę traktuje nieco po macoszemu, w jednej lekcji jest liźnięty jakiś temat, do którego wracają pięć lekcji później, ogromnie nie lubię czegoś takiego, dlatego od razu zaczynam przerabiać dane zagadnienia z kilkoma innymi książkami Moim zdaniem jest wart swojej ceny, ale patrząc na inne języki, które przerabiałam z tym programem (francuski i hiszpański, z niemieckim nie doszłam do końca jeszcze), poziom B2 osiągnięty po przerobieniu kursu, to zdecydowanie wishful thinking
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-07, 20:40   #2073
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jest naprawdę świetną metodą nauki, ale nie sprawdzi się jako jedyny podręcznik, to dosyć oczywiste Przede wszystkim dlatego, że gramatykę traktuje nieco po macoszemu, w jednej lekcji jest liźnięty jakiś temat, do którego wracają pięć lekcji później, ogromnie nie lubię czegoś takiego, dlatego od razu zaczynam przerabiać dane zagadnienia z kilkoma innymi książkami Moim zdaniem jest wart swojej ceny, ale patrząc na inne języki, które przerabiałam z tym programem (francuski i hiszpański, z niemieckim nie doszłam do końca jeszcze), poziom B2 osiągnięty po przerobieniu kursu, to zdecydowanie wishful thinking
Zamówiłam dwa tomy do niemieckiego i tom 2 do angielskiego. Były w promocji. Miałam kiedyś do hiszpańskiego, ale sprzedałam.
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-08, 18:44   #2074
ediszon_
Przyczajenie
 
Avatar ediszon_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dwa szybkie pytania

1. Są tu może studentki filologii angielskiej, niemieckiej bądź włoskiej na Uniwersytecie Wrocławskim?
2. Co myślicie o książce "Advanced Grammar in Use"? Warto kupić?

Jakoś kompletnie nie mogę się zmobilizować do nauki języków. Mogę spokojnie przenzaczyć na nie kilka godzin dziennie, a nie robię nic, bo nie wiem od czego zacząć. Na czym warto się skupić, jak to rozłożyć, jak zrobić dobry plan... A wam jak idzie?
__________________
66 -> 55. będzie!

języki: angielski, niemiecki, włoski, litewski.

książki
ediszon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-08, 18:47   #2075
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ediszon_ Pokaż wiadomość
Dwa szybkie pytania

1. Są tu może studentki filologii angielskiej, niemieckiej bądź włoskiej na Uniwersytecie Wrocławskim?
2. Co myślicie o książce "Advanced Grammar in Use"? Warto kupić?

Jakoś kompletnie nie mogę się zmobilizować do nauki języków. Mogę spokojnie przenzaczyć na nie kilka godzin dziennie, a nie robię nic, bo nie wiem od czego zacząć. Na czym warto się skupić, jak to rozłożyć, jak zrobić dobry plan... A wam jak idzie?
Co do tego od czego zaczac.
Zobacz sobie co musisz umiec by przeskoczyc na konkretny poziom I co powinnas umiec do tej pory. Zacznij od nadrabiania zaleglosci. Nie dawaj sobie codziennie czegos nowego do nauki, wiadomo pewne zagadnienia potrzebuja wiecej czasu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-08, 18:59   #2076
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ediszon_ Pokaż wiadomość
Jakoś kompletnie nie mogę się zmobilizować do nauki języków. Mogę spokojnie przenzaczyć na nie kilka godzin dziennie, a nie robię nic, bo nie wiem od czego zacząć. Na czym warto się skupić, jak to rozłożyć, jak zrobić dobry plan... A wam jak idzie?
Znam to! Czas wolny jakoś się znajduje, ale przez ogólne rozmemłanie czasem absolutnie nie potrafię zabrać się za pracę... Najważniejsze to przełamać ten chwilowy marazm, a potem cieszyć się nauką

Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Futbolowa - gratuluję małego Bobo
Dziękuję!
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-08, 22:08   #2077
Doug
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 21
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ediszon_ Pokaż wiadomość
Dwa szybkie pytania

1. Są tu może studentki filologii angielskiej, niemieckiej bądź włoskiej na Uniwersytecie Wrocławskim?
2. Co myślicie o książce "Advanced Grammar in Use"? Warto kupić?

Jakoś kompletnie nie mogę się zmobilizować do nauki języków. Mogę spokojnie przenzaczyć na nie kilka godzin dziennie, a nie robię nic, bo nie wiem od czego zacząć. Na czym warto się skupić, jak to rozłożyć, jak zrobić dobry plan... A wam jak idzie?
2. Akurat tej do advanced nie uważam za zbyt dobrą. Te niższe poziomy są fajne... Jeżeli chodzi o książkę do CAE, to polecam Advanced Grammar Practice M. Vince lub Destination C1&C2, takie przerabialismy m.in. na gramatyce praktycznej. mam sentyment do Destination, ale Vince troszkę lepszy zdaniem mojego wykładowcy. Jeżeli chodzi natomiast o Destination, to nie sugeruj się tym C2, bo to na wyrost. Obie są na poziomie Advanced.
Doug jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-09, 13:01   #2078
woven_by_wind
Zakorzenienie
 
Avatar woven_by_wind
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Everywhere
Wiadomości: 8 888
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
To wszystko zależy od przyjętej kategoryzacji
Większość z nas zna poziomy biegłości językowej przyjętej przez Radę Europy, ale to co pisze tamta też jest prawdą - aplikując np. do struktur unijnych czy wypisując cv w wersji europass można zauważyć, że określone są tylko poziomy A, B i C, gdzie B (bez względu czy B1 czy B2) równoznaczny jest z poziomem średnim, a C - zaawansowanym/biegłym, a nie specjalnego podziału na 1 i 2 przy danej literze.
Dziewczyny, jeszcze a propos certyfikatów, mam pytania na temat ich ważności. Wiem, że np. IELTS jest ważny tylko przez dwa lata. A jak jest z CAE czy CPE, czy one są ważna "dożywotnio", czy tez na jakiś krótszy okres?
Czy któraś w Was zdawała CPE? Słyszałam, że b. trudny i że z poziomu B1/C2 trzeba się mocno napracować, żeby móc przystapic...
woven_by_wind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 14:12   #2079
ediszon_
Przyczajenie
 
Avatar ediszon_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Doug Pokaż wiadomość
2. Akurat tej do advanced nie uważam za zbyt dobrą. Te niższe poziomy są fajne... Jeżeli chodzi o książkę do CAE, to polecam Advanced Grammar Practice M. Vince lub Destination C1&C2, takie przerabialismy m.in. na gramatyce praktycznej. mam sentyment do Destination, ale Vince troszkę lepszy zdaniem mojego wykładowcy. Jeżeli chodzi natomiast o Destination, to nie sugeruj się tym C2, bo to na wyrost. Obie są na poziomie Advanced.
Dzięki wielkie za radę! Spróbuję poszukać tych książek i dokładnie im się przyjrzeć.

Uważacie, że można się podciągnąć z A2 do B1/B2 w dwa/trzy miesiące? Dostałam się na germanistykę do Wrocławia i pasowałoby mi się podciągnąc, bo nie jestem pewna czy można od podstaw.

Gdzie można sprawdzić co należy umieć do danego poziomu?
__________________
66 -> 55. będzie!

języki: angielski, niemiecki, włoski, litewski.

książki
ediszon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 17:31   #2080
woven_by_wind
Zakorzenienie
 
Avatar woven_by_wind
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Everywhere
Wiadomości: 8 888
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ediszon_ Pokaż wiadomość
Uważacie, że można się podciągnąć z A2 do B1/B2 w dwa/trzy miesiące? Dostałam się na germanistykę do Wrocławia i pasowałoby mi się podciągnąc, bo nie jestem pewna czy można od podstaw.
Generalnie, dla chcącego nic trudnego ,
ale może być ciężko. Z językami jest tak, że im dalej w las, tym trudniej. Mimo tego, myślę, że jak najbardziej jest to wykonalne, ale wymaga dużo pracy.
woven_by_wind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 17:34   #2081
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Mnie tak udało się z angielskim, ale byłam wtedy młodziutka (14 lat), chodziłam na intensywny kurs wakacyjny (miałam z kim rozmawiać i miał mi kto sprawdzać prace pisemne) + dużo uczyłam się w domu. Z czegoś pomiedzy A2/B1 podciągnęłam się do B1/B2.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-09, 17:55   #2082
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Myślę, że się da. Tylko wiadomo...trzeba bardzo dużo czasu poświęcać, w sumie to większość dnia. I nie ma mowy o leniuchowaniu.

Zrobiłam dzisiaj fiszki z francuskiego i już sama ilość mnie przeraża...
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 18:02   #2083
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja twardo staram się siedzieć nad rumuńskim, już nie jest tak nielogiczny jak był, ale wymowa mnie czasami rozkłada na łopatki
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-09, 18:13   #2084
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

@ediszon_ zrób sobie testy z Goethe Institut tutaj: http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/bes/plindex.htm
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 21:17   #2085
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Doszły dzisiaj moje kursy Assimil i niestety do ang mam tom 2. Myśłałam, że jest on nie powiązany z pierwszym a tutaj niespodzianka. Nie zrobię fazy aktywnej :-( dobrze, że do niemieckiego mam dwa tomy.

Wysłane z mojego C1905
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 22:09   #2086
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Jeżeli lubicie fiszki, jutro ogłoszę na blogu konkurs, w którym będzie ich sporo do wygrania

Muszę się pochwalić, że powoli wraca mi motywacja do nauki rosyjskiego. Codziennie znajduję dla niego trochę czasu i raz jeszcze ogarniam podstawy. Gorzej z angielskim - tutaj właściwie zostaje mi tylko czytanie [i śpiewanie ] w tym języku.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-10, 22:49   #2087
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Jeżeli lubicie fiszki, jutro ogłoszę na blogu konkurs, w którym będzie ich sporo do wygrania

Muszę się pochwalić, że powoli wraca mi motywacja do nauki rosyjskiego. Codziennie znajduję dla niego trochę czasu i raz jeszcze ogarniam podstawy. Gorzej z angielskim - tutaj właściwie zostaje mi tylko czytanie [i śpiewanie ] w tym języku.
z czego korzystasz? kiedyś zaczęłam kurs na memrise, ale zniechęcił mnie trochę może dlatego, że jestem totalnie początkująca
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 07:43   #2088
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
z czego korzystasz? kiedyś zaczęłam kurs na memrise, ale zniechęcił mnie trochę może dlatego, że jestem totalnie początkująca
Memrise testuję od niedawna, ale też nie do końca mnie przekonuje. Korzystam z repetytorium Edgarda i profesora Borysa głównie. Czasem zaglądam do Blondynki i bardzo dobrze wspominam Busuu, ale bez konta premium ta strona się dla mnie nie sprawdza.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 09:15   #2089
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Memrise testuję od niedawna, ale też nie do końca mnie przekonuje. Korzystam z repetytorium Edgarda i profesora Borysa głównie. Czasem zaglądam do Blondynki i bardzo dobrze wspominam Busuu, ale bez konta premium ta strona się dla mnie nie sprawdza.
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-11, 10:07   #2090
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja korzystam z memrise bo bardzo lubię, a repetytorium Edgarda nie lubię, bo nie ma zaznaczonych akcentów, a każdego słowa w internecie mi się nie chce sprawdzać.. Borysa bym kupiła, gdyby wyszła nowa wersja tak jak to było z resztą profesorów.
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 10:15   #2091
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

korzystasz tylko z memrise? czy jeszcze z czegoś? możesz polecić jakiś kurs dla początkującego?
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-11, 21:05   #2092
ediszon_
Przyczajenie
 
Avatar ediszon_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 20
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Diana Korzeb Pokaż wiadomość
@ediszon_ zrób sobie testy z Goethe Institut tutaj: http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/bes/plindex.htm
DZIĘKUJĘ!

Muszę się wam pochwalić: jestem studentką italianistyki w Krakowie!
Jest tutaj ktoś kto może polecić mi dobre książki do włoskiej gramatyki? Lub ktoś kto sudiuje italianistykę?
__________________
66 -> 55. będzie!

języki: angielski, niemiecki, włoski, litewski.

książki
ediszon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 00:48   #2093
woven_by_wind
Zakorzenienie
 
Avatar woven_by_wind
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Everywhere
Wiadomości: 8 888
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dziewczyny, czy możecie polecić jakieś książki/materiały dla osoby, która dawno temu uczyła się języka francuskiego (i znała go wówczas na niezłym poziomie) i chciałaby go sobie poprzypominać, bo praktycznie już niewiele pamięta?
woven_by_wind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 09:10   #2094
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

@ediszon_ nie ma problemu . A tak a propos gramatyki - nie wiem czy to w ogóle Twój poziom, ale ja na zajęciach (jestem początkująca) robię teraz Parla e scrivi i póki co jestm bardzo zadowolona - mnóstwo (aż do znudzenia) ćwiczeń na 1 zagadnienie, w sumie tyle tam tego jest, że już mi się nie chce sięgać po inne książki.

@Futbolowa i jak w ogóle oceniasz Blondynkę? Od nauczycieli słyszałam raczej same złe opinie, ale to głównie w odniesieniu do języka niemieckiego.
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-12, 12:45   #2095
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Diana Korzeb Pokaż wiadomość
@Futbolowa i jak w ogóle oceniasz Blondynkę? Od nauczycieli słyszałam raczej same złe opinie, ale to głównie w odniesieniu do języka niemieckiego.
Jeżeli chodzi o rosyjski, korzystam akurat z Rozmówek Pawlikowskiej [odruchowo nazwałam ją blondynką ], które w formule podobają mi się dużo mniej niż seria 'Blondynka na językach' [to po prostu bardziej rozbudowana forma wszelkich podręcznych rozmówek]. Jeżeli chodzi o Blondynkę, to generalnie taką formę nauki trzeba po prostu lubić - nie sądzę, aby u każdego wkuwanie całych zdań się sprawdziło. Swoją Blondynkę do angielskiego podarowałam koleżance rodziców i była bardzo zadowolona [nigdy się tego języka nie uczyła], zaś ja często zaglądam do hiszpańskiego i dobrze mi się z tej książki korzysta, aczkolwiek traktuję ją wyłącznie jako dodatek do regularnej nauki.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 15:15   #2096
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Co polecacie do samodzielnej nauki angielskiego, chodzi mi o gramatykę? Konkretne książki? Programy komputerowe? Kursy online? Jakieś platformy? Korzystacie z etutor?
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 19:18   #2097
Mimi08
Zadomowienie
 
Avatar Mimi08
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 185
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Hej! Jeśli można to dołączam do wątku

Postanowiłam ostro wziąć się za języki, najbardziej chciałbym skupić się na angielskim, bo w dzisiejszych czasach angielski na poziomi A2 to aż wstyd i hiszpańskim, ale z tego jestem już na wyższym poziomie
Jak na razie korzystam z Essential Grammar in Use, książka Beaty Pawlikowskiej i jakieś ćwiczenia co znajdę w Internecie. Muszę się porozglądać po internetach i poszukać coś jeszcze
__________________

Mimi08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 19:36   #2098
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Peru, zapomniałam o jeszcze jednej książce do nauki niemieckiego, którą bardzo polecam

A mianowicie, jest to "Niemiecki dla Ciebie" autorstwa Agnieszki Drummer, o której kiedyś chyba nawet tutaj pisałam . Posiadam także jej "Pokochaj niemiecki", jednak tam porady na temat nauki języka są przeplatane bardziej konkretnymi rzeczami, także ciekawa książka, jednak nie jest ona niezbędna.
W każdym razie - jest to książka pisana przez Polkę dla Polaka i choć brakuje w niej sporej ilości rzeczy, jest idealna dla początkujących. Wiedza podana jest w niewielkich dawkach, skondensowana do niezbędnego minimum, bardzo dobra dla tych, którzy początkowo odczuwali irracjonalny, całkiem nieuzasadniony wstręt do tego języka.

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
Co polecacie do samodzielnej nauki angielskiego, chodzi mi o gramatykę? Konkretne książki? Programy komputerowe? Kursy online? Jakieś platformy? Korzystacie z etutor?
Konkretnie gramatyka? Nieśmiertelna, klasyczna seria in Use jeśli nie chcesz od razu rzucać się na książkę po angielsku, warto spojrzeć także na podręczniki autorstwa Macieja Mataska, uwielbiam jego zaawansowane słownictwo oraz gramatykę, więc myślę, że jego podstawowa gramatyka trzyma poziom Niestety, trzeba się sporo naszukać (we Wrocławiu do znalezienia tylko w księgarni naprzeciw Dworca Głównego)
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 21:43   #2099
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Mimi08 Pokaż wiadomość
Hej! Jeśli można to dołączam do wątku

Postanowiłam ostro wziąć się za języki, najbardziej chciałbym skupić się na angielskim, bo w dzisiejszych czasach angielski na poziomi A2 to aż wstyd i hiszpańskim, ale z tego jestem już na wyższym poziomie
Jak na razie korzystam z Essential Grammar in Use, książka Beaty Pawlikowskiej i jakieś ćwiczenia co znajdę w Internecie. Muszę się porozglądać po internetach i poszukać coś jeszcze
Polecam repetytoria dla maturzystów To kompendium wiedzy w skondensowanej formie Wszystko zależy też od tego JAK lubisz się uczyć
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 00:09   #2100
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez ahsen Pokaż wiadomość
Polecam repetytoria dla maturzystów To kompendium wiedzy w skondensowanej formie Wszystko zależy też od tego JAK lubisz się uczyć
Te przeznaczone dla gimnazjalistów też są całkiem niezłe, zależy właściwie kto na jakim jest poziomie. Ja też bardzo lubię serię "in Use" + "Test your..." - ja właściwie najlepiej się uczę jak robię miliony ćwiczeń na to samo, z różnym słownictwem, zmieniając tylko np osoby (jeśli się uczę czasowników w innym języku niż angielski :P) itp.
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.