Dieta dla zapracowanej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-22, 18:56   #1
aniaczka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Question

Dieta dla zapracowanej


Hej
co mogę jeść by schudnąć??
Wstaję o 7:30, czasem szybko coś zjem ( np musli) i lecę na 9 do pracy, pracuję ( oczywiście nie codziennie, ale po 3/4 lub 5 dni w tygodniu ) po 12 h dziennie. W pracy nie mam możliwości przygotowania ani odgrzania jedzenia, siedzę ,,na widoku" mogę jedynie zjeść coś gotowego. Mam dostęp do wszelkiego rodzaju fast foodów ( mc donald, kfc, burger king, pizza kebab EwentualniE north fish, bio way- ale żeby codziennie tam jeść wydawałabym chyba za dużo no i bio way jest dla mnie trochę bez smaku...
Co mogę jeść smacznego i ciekawego co mogłabym przynieść z domu?? Dodam że jestem wybredna ;P nudze się szybko, lubię nowe smaki, nie przepadam za słodyczami, czekolada może dla mnie nie istnieć, co innego fast foody i chipsy- kuszą mnie w pracy bo są łatwo dostępne i szybkie, a jakie smaczne. Ciężko wytrzymać cały dzień bez ciepłego posiłku dlatego często kończę w fast foodzie.. a w domu jestem o 22 i już raczej nic nie jem wtedy. Doradźcie plis jak mam zaplanować dietę, ile posiłków itd może któraś z Was ma jakiś pomysł ?
aniaczka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 22:13   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Dieta dla zapracowanej

Może pakuj do kieszeni kilka batoników zbożowych, a do torebki jakiś owoc. A w ciągu dnia zamiast kfc czy mcdonald to wybierz bar mleczny.

To jedyne co mi przychodzi do głowy w zawodach gdzie nie można brać ze sobą posiłków w pojemnikach.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 05:50   #3
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Dieta dla zapracowanej

zaraz się pojawi reklama jakiegoś cateringu dietetycznego
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 09:16   #4
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Dieta dla zapracowanej

Przygotowuj sobie jakieś sałatki i bierz w pojemnikach. W sklepach są gotowe mieszanki sałat, do tego pomidor, smażony kurczak albo feta, oliwki. Zrobisz to dość szybko, a wiesz co jesz. Można tez robić omlety owsiane (ja robię tak, że do jednego-dwóch jajek dodaję ok 40-50g płatków owsianych, szynkę, cebulę, szczyptę soli i wrzucam na patelnię). Oczywiście omlet można robić z czym chcesz, na słodko też (wtedy warto lekko posłodzić). Taki z 2 jajek nieźle zapycha.
__________________
2014: 107
2015: 80
2016: 51
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 10:09   #5
pam_c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 73
Dot.: Dieta dla zapracowanej

Wbrew pozorom dużo rzeczy można ze sobą zabrać Ja też nie miałam możliwości odgrzewania jedzenia, dlatego codziennie starałam się zjeść ciepłe śniadanie - na przykład owsiankę, czy kaszę jaglaną na słodko. Do pracy możesz brać prawie wszystko - sałatki, możesz dodać do nich mięso, czy kaszę, żeby były pożywniejsze, owoce, batony muesli, ale własnej roboty, bo te ze sklepu mają niestety bardzo dużo cukru. Może jogurt z granolą, czy właśnie omlet z warzywami, no i klasyk - mięsko, warzywa plus ryż czy makaron
pam_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 14:55   #6
Cytrynowe_Marzenie
Zakorzenienie
 
Avatar Cytrynowe_Marzenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Deszczowa kraina :D
Wiadomości: 5 394
Dot.: Dieta dla zapracowanej

Sałatek jest całe mnóstwo od tych najprostszych z sałaty, pomidora i kurczaka, bo bardziej wybredne np. z owocami morza.
Do tego każdą sałatkę możesz w jakiś sposób zmodyfikować. Bo np. sałatę raz możesz zjeść z sosem vinegret (tak się to pisze?), a raz z jogurtem naturalnym.

Z fast foodów, które piszesz, że masz dostępne wybrałabym chyba northfisha jeśli już mam zjeść coś na ciepło. Tam możesz wybrać co chcesz mieć na talerzu. I filet z ryby nawet ten smażony w panierce będzie zdrowszy niż burger z maca.
__________________
Szukaj mnie
Szczesliwie dzień po dniu...


Cytrynowe_Marzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 20:27   #7
agnieszkakoodziejczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3
Dot.: Dieta dla zapracowanej

a może dieta edel nutrition?
agnieszkakoodziejczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-25, 20:41   #8
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Dieta dla zapracowanej

w pojemniczku możesz przynosić jedzenie wcześniej przygotowane.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-25 21:41:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:33.