Mamusie sierpniowe 2014 - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł następnego wątku
Smukłe krychy i płaskie brzuchy bo są juz z nami nasze maluchy 3 9,09%
Już maluchy sierpniowe są na podbój świata gotowe 5 15,15%
Dzieci zamiast spać czatują czy rodzice nie baraszkują 4 12,12%
Sierpniowe dzieci już mamy i o drugie się staramy 1 3,03%
Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 24 72,73%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-27, 10:32   #3931
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Też chcę takie puzle kupić na czasy jak młody zacznie raczkować. Myślałam o tych, ale chętnie poczytam o Waszych opiniach.
Hehehhe.. właśnie dokładnie tą samą oglądam. Ale cena dość zaporowa..
Ja chcę kupić już teraz, bo neurolog zalecił kupić, kłaść na nich Hanię na brzuchu. I będzie miała powierzchnię do przekręcania się itp
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 10:33   #3932
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Kasia, a skąd wzięłas to, że najpierw podasz jabłko? Bo w sumie w tym artykule nie ma nic na ten temat co w jakiej kolejności podawać. Ja się jeszcze nie interesowałam tym, ale ogółem podoba mi się metoda BLW. No i w tym co przesłałaś jest napisane że przy kp też można zacząć wprowadzać od 4 miesiąca i to rodzic ma sobie podjąć decyzję, ale kurde na jakiej podstawie? ;-)
A no i to jest W czwartym miesiącu czy PO czwartym miesiącu?
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 10:36   #3933
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Mamn mailu e- wydanie "mam dziecko" z artykułem o tym, wyślij mi swojego maila, to ci prześlę
Ja też bym poprosiła

annadudek93@wp.pl
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 10:37   #3934
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
ja i tak cię podziwiam, bo ty tak zawsze ze spokojem piszesz, nawet jak mało co w nocy śpisz...Ja to pewnie bym marudziła, a ty dzielnie bierzesz każdą nieprzespaną noc na klatę Wiec tym bardziej zasłuzyłas aby mała w końcu dała ci chwilkę wytchnienia
Heh bo ona zwykle jest dla mnie łaskawa, je i idzie spać ;-) gorzej jak czasem robi przerwę godzinę - półtorej, to wtedy jest ciężko, ale już dawno się to nie zdarzało na szczęście teraz nawet jak nie śpi to odkładam ją do łóżeczka, gada do siebie, parę razy podaję jej smoczek i zwykle usypia, jestem dumna z jej postępów
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 10:42   #3935
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

A ja mam w drugą stronę pytanie. Mam jeszcze cały blister K+D i szkoda, żeby się zmarnował. Można podawać K+D dłużej niż do skończenia 3 miesiąca?

I pytanie w ogóle z innej beczki. Mam w domu inwazję pająków, sama nie wiem skąd się to cholerstwo przypałętało. Nie mówcie mi, że pająk w domu to dobry dom blablabla bo mam ciężką arachnofobię i po prostu dostaję już szału. Macie jakieś skuteczne metody, żeby te bydlęta wykurzyć?

Wczoraj miałam dzień pod znakiem zawału serca. Jak chciałam wynieść śmieci na wiadrze był pająk, nie kątnik, miał chude nogi i ogromne dupsko, aż mi łzy w oczach stanęły jak go zobaczyłam, a potem jak zeszłam do śmietnika to pół metra obok moich nóg przebiegł szczur wielkości mojego szarego kota.
A dzisiaj mi się czarna biedronka tłucze po oknie i nawet koty nie chcą do niej zbyt blisko podchodzić.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 10:46   #3936
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Hehehhe.. właśnie dokładnie tą samą oglądam. Ale cena dość zaporowa..
Ja chcę kupić już teraz, bo neurolog zalecił kupić, kłaść na nich Hanię na brzuchu. I będzie miała powierzchnię do przekręcania się itp
No cena jest strasznie wysoka, ale młody dostał sporo $ na chrzcie i stwierdziłam, że to jego kasa i będzie na te droższe prezenty, których normalnie bym nie kupiła albo mocno bym się nad nimi zastanawiała.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 11:01   #3937
niki19
Zadomowienie
 
Avatar niki19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Poszło. Niki, bo ty te miałaś nadciśnienie w ciąży. Jaką metodę antykoncepcji polecił ci gin? Mój namawia na spiralę, mówi, że tabletki przy skłonnościach do problemów z krążeniem nie bardzo... A ja chciałam brać te tabletki z samym progestronem, dostałam od gina w przychodni.
Dzięki

Co do antykoncepcji to my chwilowo jedziemy na prezerwatywach , moja lekarka dopiero za 2 tygodnie wraca z urlopu i wtedy będę się z nią umawiała i zobaczymy co mi zaproponuje , ale szczerze to trochę mnie zmartwiłaś tą informacją , bo nie miałam o tym pojęcia ,że przy takich problemach tabletki nie są polecane


Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Ja też mam ten fisher price do 18 kg jak zaczarowana i one na prawdę są super bo mają wszystkie funkcje, na płasko, półpłasko, krzesełko, bujaczek, pasy... Mojemu młodemu się podoba, po kąpieli przysypia w nim.
My mieliśmy to tej pory pożyczony ale musieliśmy już oddać i też zakupiłam ten z FP do 18 kg i czekam z niecierpliwością aż przyjdzie , mam nadzieję ,że będziemy zadowoleni


Dziewczyny mój Adaś nie chce w dzień inaczej spać niż na rękach i nie wiem co mam z tym fantem zrobić każda próba odłożenia do łóżeczka kończy się wrzaskiem , a jak już się uda to po 20 min się budzi z krzykiem. Dziś jak się tak właśnie obudził po 20 min to później nie mogłam go przez kolejne 20 min uspokoić i skapitulowałam.
Co ciekawe w nocy śpi bezproblemowo w łóżeczku
Chyba zainwestuję jednak w chuste byłam już na kupnie ale ostatecznie się nie zdecydowałam.
Tylko ,że chusta pewnie problemu nie rozwiąże bo dalej nie będzie spał w łóżeczku
__________________


Edytowane przez niki19
Czas edycji: 2014-10-27 o 11:05
niki19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-27, 11:10   #3938
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Niki może dlatego, że łóżeczko kojarzy mu się z nocą właśnie Ja bym na Twoim miejscu próbowała położyć Go w Waszym łóżku albo na macie albo w leżaczku
Nasza Mela też tylko w nocy śpi w łóżeczku a w dzień na macie albo w kołysce


Co do wprowadzania posiłków to wprowadza się PO 4 miesiącu
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 11:13   #3939
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez niki19 Pokaż wiadomość
Dzięki

Co do antykoncepcji to my chwilowo jedziemy na prezerwatywach , moja lekarka dopiero za 2 tygodnie wraca z urlopu i wtedy będę się z nią umawiała i zobaczymy co mi zaproponuje , ale szczerze to trochę mnie zmartwiłaś tą informacją , bo nie miałam o tym pojęcia ,że przy takich problemach tabletki nie są polecane




My mieliśmy to tej pory pożyczony ale musieliśmy już oddać i też zakupiłam ten z FP do 18 kg i czekam z niecierpliwością aż przyjdzie , mam nadzieję ,że będziemy zadowoleni


Dziewczyny mój Adaś nie chce w dzień inaczej spać niż na rękach i nie wiem co mam z tym fantem zrobić każda próba odłożenia do łóżeczka kończy się wrzaskiem , a jak już się uda to po 20 min się budzi z krzykiem. Dziś jak się tak właśnie obudził po 20 min to później nie mogłam go przez kolejne 20 min uspokoić i skapitulowałam.
Co ciekawe w nocy śpi bezproblemowo w łóżeczku
Chyba zainwestuję jednak w chuste byłam już na kupnie ale ostatecznie się nie zdecydowałam.
Tylko ,że chusta pewnie problemu nie rozwiąże bo dalej nie będzie spał w łóżeczku

Mój ma tak samo w dzień, albo na rękach, albo 15 minut w łóżeczku.

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Niki może dlatego, że łóżeczko kojarzy mu się z nocą właśnie Ja bym na Twoim miejscu próbowała położyć Go w Waszym łóżku albo na macie albo w leżaczku
Nasza Mela też tylko w nocy śpi w łóżeczku a w dzień na macie albo w kołysce


Co do wprowadzania posiłków to wprowadza się PO 4 miesiącu
To nie działa, ręce to ręce.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 11:15   #3940
niki19
Zadomowienie
 
Avatar niki19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Niki może dlatego, że łóżeczko kojarzy mu się z nocą właśnie Ja bym na Twoim miejscu próbowała położyć Go w Waszym łóżku albo na macie albo w leżaczku
Nasza Mela też tylko w nocy śpi w łóżeczku a w dzień na macie albo w kołysce


Co do wprowadzania posiłków to wprowadza się PO 4 miesiącu

Próbowałam go kłaść też w naszym łóżku i niestety jest to samo , czasem pośpi 5min czasem 20 i budzi się z krzykiem , w leżaczku czasem zdarzyło się ,że przysnął ale też zbyt długo nie pospał
Jego rekord spania w innym miejscu niż na rękach to coś ok 40 min ale zdarzyło się to może ze dwa razy
__________________

niki19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 11:16   #3941
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Kasia, a skąd wzięłas to, że najpierw podasz jabłko? Bo w sumie w tym artykule nie ma nic na ten temat co w jakiej kolejności podawać. Ja się jeszcze nie interesowałam tym, ale ogółem podoba mi się metoda BLW. No i w tym co przesłałaś jest napisane że przy kp też można zacząć wprowadzać od 4 miesiąca i to rodzic ma sobie podjąć decyzję, ale kurde na jakiej podstawie? ;-)
A no i to jest W czwartym miesiącu czy PO czwartym miesiącu?
Mi położna mówiła ze przy kp im później tym lepiej, a od 6 mc juz obowiązkowo wprowadzać inne posiłki niż mleko. Powiedziała ze po 6 mc przynajmniej jest pewność że wszystko się dobrze rozwinęło i jest bezpieczniej.
Także dopóki mały będzie się najadal moim mlekiem i będzie dobrze przybieral to zacznę dopiero rozwijać dietę w 6 miesiącu.
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-27, 11:17   #3942
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

A na rękach śpi ile? Godzinę czy dwie go trzymasz?

Może potrzebuje tylko takie drzemki sobie ucinać?
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 11:19   #3943
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
A na rękach śpi ile? Godzinę czy dwie go trzymasz?

Może potrzebuje tylko takie drzemki sobie ucinać?
Siedzimy i trzymam go na ręce opartej o kolano, pupa na drugim kolanie i oglądamy sobie filmy.

Ale odpukać, właśnie zasną w leżaczku, nastawiam stoper.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 11:26   #3944
niki19
Zadomowienie
 
Avatar niki19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
A na rękach śpi ile? Godzinę czy dwie go trzymasz?

Może potrzebuje tylko takie drzemki sobie ucinać?

Na rękach potrafi i 1,5 h spać
No właśnie gdyby mu wystarczały takie drzemki to nie było by problemu ale on ewidentnie jest zmęczony i po południu już z niewyspania jest bardzo marudny a od 16-17 najchętniej cały czas by spał i kończy się to tym ,że wyśpi się po południu potem w nocy i od 5 rano już nie śpi
Prubuję go przetrzymać po południu ale nic nam z tego nie wychodzi bo jak nie pójdzie spać to się będzie darł

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Siedzimy i trzymam go na ręce opartej o kolano, pupa na drugim kolanie i oglądamy sobie filmy.

Ale odpukać, właśnie zasną w leżaczku, nastawiam stoper.
Ja w tym czasie siedzę na necie (jak w tej chwili) ale nie wyobrażam sobie tego na dłuższą metę więc staram się go po trochu przyzwyczajać , odkładam pośpi trochę , budzi się uspokajam jak zacznie przysypiać odkładam znowu i tak w kółko
__________________

niki19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 12:16   #3945
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

mój też swego czasu nie chciał spać w dzień w łóżeczku...Więc nie spał, nic na siłę....Brałam go na ręce, wkładałam do leżaczka lub na matę...W leżaczku sam nie uśnie, jedynie jak go bujam wibracji nie toleruje, denerwuje sie zazwyczaj jak je włączę ...Na macie uśnie tylko jak dostanie smoka i z reguły wieczorem, jak już bardzo marudzi to uśnie mi na 30 minutek A ostatnio w dzień śpi w łożeczku, ale jest to raptem godzinka, bo tyle śpi w domu, resztę na spacerku....A dziś wyjątkowo śpi mi ok 3 godzinki już...Czekam, aż sie obudzi to pojdziemy na spacer na którym też pośpi pewnie więc dziś będzie lepszy dzień...Wczoraj do tej godziny spał całe pól godzinki..A dziś to zasypiał mi przy każdym karmieniu, a przełożony do łożeczka ani drgnął ....Mam nadzieję ze go nic kurcze nie bierze....Bo tyle spać w nocy...i w dzień znowu...Aktywny raptem był 3 godzinki
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 12:37   #3946
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Posprzatalam mieszkanie i juz nie mam siły
Dobrze że mała śpi to sobie odpoczne przy kawusi
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 12:43   #3947
niki19
Zadomowienie
 
Avatar niki19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Aktualnie już ponad 1,5 h spania w pozycji brzuszek do brzuszka i mały chyba na razie nie ma w planie wstawać no nic chyba idę zamawiać chustę przynajmniej dziecko będzie wyspane i zadowolone a z czasem może powoli jakoś się nauczy spać inaczej
__________________


Edytowane przez niki19
Czas edycji: 2014-10-27 o 12:45
niki19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 13:41   #3948
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Ja jestem bardzo zadowolona z pampersow baby dry
Po 12 godzinach snu mimo pełnego pampersa mała nie miała ani razu czerwonej pupki
A jak dotykałam w środku to nawet nie było czuć ze jest tam siku a było fuuul
Są warte swojej ceny
Chociaż innych nie próbowaliśmy
W szpitalu tez były tylko pampersy
My na noc tez tych uzywamy i jestem zadowolona
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 13:42   #3949
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
A ja mam w drugą stronę pytanie. Mam jeszcze cały blister K+D i szkoda, żeby się zmarnował. Można podawać K+D dłużej niż do skończenia 3 miesiąca?

I pytanie w ogóle z innej beczki. Mam w domu inwazję pająków, sama nie wiem skąd się to cholerstwo przypałętało. Nie mówcie mi, że pająk w domu to dobry dom blablabla bo mam ciężką arachnofobię i po prostu dostaję już szału. Macie jakieś skuteczne metody, żeby te bydlęta wykurzyć?

Wczoraj miałam dzień pod znakiem zawału serca. Jak chciałam wynieść śmieci na wiadrze był pająk, nie kątnik, miał chude nogi i ogromne dupsko, aż mi łzy w oczach stanęły jak go zobaczyłam, a potem jak zeszłam do śmietnika to pół metra obok moich nóg przebiegł szczur wielkości mojego szarego kota.
A dzisiaj mi się czarna biedronka tłucze po oknie i nawet koty nie chcą do niej zbyt blisko podchodzić.
u mnie kiedyś jeszcze w Pl był ten problem i zadziałała kocica łowna



Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Mi położna mówiła ze przy kp im później tym lepiej, a od 6 mc juz obowiązkowo wprowadzać inne posiłki niż mleko. Powiedziała ze po 6 mc przynajmniej jest pewność że wszystko się dobrze rozwinęło i jest bezpieczniej.
Także dopóki mały będzie się najadal moim mlekiem i będzie dobrze przybieral to zacznę dopiero rozwijać dietę w 6 miesiącu.
Health visitor jak była u mnie ostatni raz, powiedziała, że skontaktuje sie pod koniec listopada, bo wtedy mała skończy 3 miesiące i będziemy rozmawiać o nowych zaleceniach w sprawie rozszerzania diety Ale nadmieniła, że zaleca się teraz czekać do momentu, aż dziecko będzie się samo interesowało jedzeniem, samo siadało i ogólnie dużo później niż kiedyś to się robiło. Zobaczę co mi powie w listopadzie, ale jeśli mogę kasia_ruda to tez poproszę na maila to info.
agatkaboo@gmail.com
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-27, 13:44   #3950
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Kasia ja też bym poprosiła

magdalena_zukowska1@wp.pl
Wysłałam.

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Kasia, a skąd wzięłas to, że najpierw podasz jabłko? Bo w sumie w tym artykule nie ma nic na ten temat co w jakiej kolejności podawać. Ja się jeszcze nie interesowałam tym, ale ogółem podoba mi się metoda BLW. No i w tym co przesłałaś jest napisane że przy kp też można zacząć wprowadzać od 4 miesiąca i to rodzic ma sobie podjąć decyzję, ale kurde na jakiej podstawie? ;-)
A no i to jest W czwartym miesiącu czy PO czwartym miesiącu?
A jabłko to jak świat światem się daje pierwsze i tego się będę trzymać. Mi też się podoba idea blw, ale martwi mnie w niej to, że dziecko by za mało zjadało... Ja jeszcze skonsultuję się z pediatrą, ale będę chciała już w 4.miesiącu dawać pierwsze rzeczy, chociażby ze względu na tę skazę białkową. Swoją drogą kiedys miałyśmy tu dyskusję o słoiczkach, to tak dla ich zwolenniczek, pierwsze słoiczki są już po 3.miesiącu- tata mój mnie poinformował, bo marzy, żeby kupować Małemu ja się nimi nie interesuję, bo nie planuję używać.

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Ja też bym poprosiła

annadudek93@wp.pl
Poszło.

Cytat:
Napisane przez niki19 Pokaż wiadomość
Dzięki

Co do antykoncepcji to my chwilowo jedziemy na prezerwatywach , moja lekarka dopiero za 2 tygodnie wraca z urlopu i wtedy będę się z nią umawiała i zobaczymy co mi zaproponuje , ale szczerze to trochę mnie zmartwiłaś tą informacją , bo nie miałam o tym pojęcia ,że przy takich problemach tabletki nie są polecane




My mieliśmy to tej pory pożyczony ale musieliśmy już oddać i też zakupiłam ten z FP do 18 kg i czekam z niecierpliwością aż przyjdzie , mam nadzieję ,że będziemy zadowoleni


Dziewczyny mój Adaś nie chce w dzień inaczej spać niż na rękach i nie wiem co mam z tym fantem zrobić każda próba odłożenia do łóżeczka kończy się wrzaskiem , a jak już się uda to po 20 min się budzi z krzykiem. Dziś jak się tak właśnie obudził po 20 min to później nie mogłam go przez kolejne 20 min uspokoić i skapitulowałam.
Co ciekawe w nocy śpi bezproblemowo w łóżeczku
Chyba zainwestuję jednak w chuste byłam już na kupnie ale ostatecznie się nie zdecydowałam.
Tylko ,że chusta pewnie problemu nie rozwiąże bo dalej nie będzie spał w łóżeczku
Przykro mi mój gin nie wypowiedział się jednoznacznie o szkodliwosci tabsów z progesteronem, odradzał mi je ze względu na trudne przyjmowanie (trzeba ściśle pilnować godzin), szkodliwe dla nas mogą być te progesteronowo- estrogenowe. I właśnie nie wiem, co robić...

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Niki może dlatego, że łóżeczko kojarzy mu się z nocą właśnie Ja bym na Twoim miejscu próbowała położyć Go w Waszym łóżku albo na macie albo w leżaczku
Nasza Mela też tylko w nocy śpi w łóżeczku a w dzień na macie albo w kołysce


Co do wprowadzania posiłków to wprowadza się PO 4 miesiącu
Pierwsze słoiczki bodajże rossmanowskie są po 3.już

Edytowane przez kasia_ruda
Czas edycji: 2014-10-27 o 15:19
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 13:46   #3951
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Odnośnie pieluch to ja mam 3 z pampersa, ale te newborn One są identyczne jak 2 tylko oczywiście większe. Nigdy nie przeciekły Mój TŻ kupił je bo była promocja w Tesco na te duże paki jumbo. Nie wiem więc jak te actve fit, ale wyprobuję następnym razem A rozmiarem są takie same jak newborn?
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 13:51   #3952
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Wykończy mnie ten remont w bloku. Od rana nie mam wody, nie mogę spuścić wody w toalecie, nie mam jak małemu umyć butelek, dobrze, że mam zapas, nie mam jak umyć rąk, polewam je wodą mineralną i smaruję żelami antybakteryjnymi, jeszcze jeden taki dzień i zabiję kogoś z tej ekipy.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 14:22   #3953
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
u mnie kiedyś jeszcze w Pl był ten problem i zadziałała kocica łowna





Health visitor jak była u mnie ostatni raz, powiedziała, że skontaktuje sie pod koniec listopada, bo wtedy mała skończy 3 miesiące i będziemy rozmawiać o nowych zaleceniach w sprawie rozszerzania diety Ale nadmieniła, że zaleca się teraz czekać do momentu, aż dziecko będzie się samo interesowało jedzeniem, samo siadało i ogólnie dużo później niż kiedyś to się robiło. Zobaczę co mi powie w listopadzie, ale jeśli mogę kasia_ruda to tez poproszę na maila to info.
agatkaboo@gmail.com
Dużo później niż kiedyś? No a wg tego artykułu wszystko wcześniej i bądź tu człowieku mądry.

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Wysłałam.



A jabłko to jak świat światem się daje pierwsze i tego się będę trzymać. Mi też się podoba idea blw, ale martwi mnie w niej to, że dziecko by za mało zjadało... Ja jeszcze skonsultuję się z pediatrą, ale będę chciała już w 4.miesiącu dawać pierwsze rzeczy, chociażby ze względu na tę skazę białkową. Swoją drogą kiedys miałyśmy tu dyskusję o słoiczkach, to tak dla ich zwolenniczek, pierwsze słoiczki są już po 3.miesiącu- tata mój mnie poinformował, bo marzy, żeby kupować Małemu ja się nimi nie interesuję, bo nie planuję używać.



Poszło.



Przykro mi mój gin nie wypowiedział się jednoznacznie o szkodliwosci tabsów z progesteronem, odradzał mi je ze względu na trudne przyjmowanie (trzeba ściśle pilnować godzin), szkodliwe dla nas mogą być te progesteronowo- estrogenowe. I właśnie nie wiem, co robić...



Pierwsze słoiczki gerbera są po 3.już
A ja myślałam, że pierwsza jest marchewka albo ziemniak ;-) a dlaczego mówisz że będzie za mało zjadać?
Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Wykończy mnie ten remont w bloku. Od rana nie mam wody, nie mogę spuścić wody w toalecie, nie mam jak małemu umyć butelek, dobrze, że mam zapas, nie mam jak umyć rąk, polewam je wodą mineralną i smaruję żelami antybakteryjnymi, jeszcze jeden taki dzień i zabiję kogoś z tej ekipy.
Kiedy koniec?

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Adelka jadła ostatni raz o 11, od 12 spała na spacerze, od godziny w domu i jeszcze nie wstaje! A mnie już cycki bolą, ale mi się zmienia to dziecko!
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 14:33   #3954
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Tz jutro ostatni dzień do pracy i ma wolne do poniedziałku

Zapowiada się super czas we troje

w piątek w końcu na basen
dopiero teraz bo tu zajęcia są o 12.00
a ze Tz ma wolne wiec idziemy
fajnie zrobili bo pierwsze zajęcia są za darmo żeby sprawdzić czy nam się spodoba
ale to i tak tylko jednorazowy wypad bo na basen będziemy jeździć do stuttgartu bo tam są zajęcie w weekendy
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm

Edytowane przez zaczarowanadlaniego
Czas edycji: 2014-10-27 o 14:36
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 14:34   #3955
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Była u nas położna, za 3 tyg mamy zacząć wprowadzać pierwsze produkty i gluten. Mamy zacząć od marchewki.
Dostałam też schemat żywieniowy
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 14:36   #3956
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Dużo później niż kiedyś? No a wg tego artykułu wszystko wcześniej i bądź tu człowieku mądry.



A ja myślałam, że pierwsza jest marchewka albo ziemniak ;-) a dlaczego mówisz że będzie za mało zjadać?

Kiedy koniec?

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Adelka jadła ostatni raz o 11, od 12 spała na spacerze, od godziny w domu i jeszcze nie wstaje! A mnie już cycki bolą, ale mi się zmienia to dziecko!
Bo wtym blw to dziecko samo sobie wkłada do buzi jedzenie, nie? Tak mi się wydaje, że sobie włoży ze dwa plasterki marchewki gotowanej i zapomni, że ma jeść

Co do wprowadzania nowych produktów, to trzeba do dziecka dopasować, ja mojemu chcę szybko, bo uważam, że to jego mleko jest niedobre, więc chcę, żeby mógł posmakować innych rzeczy. Widomo, każda mama ma swoje zdanie, ja uważam, że trzeba się poradzić pediatry i słuchać swojej intuicji.

Remont do świąt, ale od przyszłego tygodnia przechodzą do sąsiedniej klatki.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:35 ----------

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
Była u nas położna, za 3 tyg mamy zacząć wprowadzać pierwsze produkty i gluten. Mamy zacząć od marchewki.
Dostałam też schemat żywieniowy
To ile Franio będzie wtedy miał?
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 14:37   #3957
sara 85
Zakorzenienie
 
Avatar sara 85
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 835
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość

To ile Franio będzie wtedy miał?
prawie 4 miesiące
__________________
Zosia 26.03.2010 r.

Franio 24.07.2014 r.
sara 85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 14:42   #3958
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez sara 85 Pokaż wiadomość
prawie 4 miesiące
A fajny ten schemat?
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 14:44   #3959
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
A fajny ten schemat?
Właśnie, pokaż
A jak ta pielęgniarka przychodzi w 3-4 miesiącu to się zapowiada czy wpada z zaskoczenia?
Adelka wstała, zjadła i śpi dalej ;-)
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-27, 14:49   #3960
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Dużo później niż kiedyś? No a wg tego artykułu wszystko wcześniej i bądź tu człowieku mądry.
Nie znam szczegółów, bo powiedziała, że porozmawiamy o nich później, jest jeszcze dużo czasu Jestem teraz w sumie ciekawa. W Pl zalecenia idą w jedną, a w UK w drugą stronę
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 13:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:01.