Mamusie sierpniowe 2014 - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł następnego wątku
Smukłe krychy i płaskie brzuchy bo są juz z nami nasze maluchy 3 9,09%
Już maluchy sierpniowe są na podbój świata gotowe 5 15,15%
Dzieci zamiast spać czatują czy rodzice nie baraszkują 4 12,12%
Sierpniowe dzieci już mamy i o drugie się staramy 1 3,03%
Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 24 72,73%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-02, 19:44   #4501
mamuska11
Rozeznanie
 
Avatar mamuska11
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 566
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Widzę że atmosfera na forum się zagęszcza, okres się wszystkim zbliża czy co? :-P
Mamuśka grupa jest tajna, napisz do ButterBear.
Co do ubierania to u mnie też masakra ale ostatnio tak się układa że na spacer wychodzimy po dłuższej drzemce i to jest układ idealny! Dziecko wyspane i najedzone nawet mi nie zakwili

Pisałam juz poczekam na odpowiedz dzięki


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mamuska11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 19:54   #4502
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Odnośnie technologi to się akurat nie zgodzę częściowo. Dzisiejsze czasy są oparte na informatyce i dzieci powinny być z nią zaznajomione bo przepadną w dorosłym życiu. Przykład np. nasi rodzice. Weszły komputery do każdego urzędu, biura, firmy i starsze osoby się pogubiły. Mój brat jest nauczycielem informatyki i ciągle się dokształca, czasami jak z nim rozmawiam to widzę ile jestem już do tyłu bo ciągle wszystko jest unowocześniane. Obawiam się, ze za te 30 lat to ja będę tą starą babą co komputera nie potrafi odpalić.
Tak więc jak najbardziej jestem za technologią... nie mylić tego z FB, czatami itd.
Okej okej ja też nie mówię, że to jest złe. Tylko, że nie ma nic pośrodku. Dzieciak tłucze matkę krzesłem, bo odłączyła mu internet, dzieci grają w głupie gry 24 na dobę. Zresztą ogólnie społeczeństwo zmierza w złym kierunku. "Bezstresowe" wychowanie, wymyślne dysfunkcje, brak autorytetów u rodziców czy nauczycieli, roszczeniowość. My w wieku 12 lat taplaliśmy się w błocie i rzucaliśmy kamieniami a oni grają w słoneczko i kładą na twarz tyle tapety co ja przez tydzień, wyjście "na dwór" to szlajanie się po centrum handlowym.. Aż strach pomyśleć co będzie na topie jak nasze dzieciaki będą nastolatkami.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 19:54   #4503
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Puste krychy i płaskie brzuchy bo są juz z nami nasze maluchy
To ja odpadam z wątku, bo mój brzuch zdecydowanie nie jest płaski

Cytat:
Napisane przez anius_7 Pokaż wiadomość
A pytam,bo pisałaś o tych paprykach faszerowanych i tak mi się pomyślało o jedzeniu Ja papryki nie jem akurat, ciągle jadę na marchewce, ziemniakach,szpinaku i cukinii jeśli chodzi o warzywa Ale powoli powoli się przełamuję i może moja schiza pod tytułem "na pewno zaszkodzi Małej" mi przejdzie.
....

"daj jej smoka" to jest tekst, który wkurza mnie najbardziej ze wszystkich. Mała raz kwęknie a wszyscy od razu: daj jej smoka... A my smoka używamy tylko do usypiania właściwie. Jak w dzień marudzi to staramy się ją uspokoić bez smoka, ale wszyscy doradcy patrzą na nas jak na wariatów.
Ja jem niewiele rzeczy, ale paprykę jem normalnie i nic złego się nie dzieje Hani

Hehhee..a co ja mam powiedzieć? Moje dziecko jest totalnie bezsmoczkowe. Smoczka nie widziała na oczy. Wyobraź sobie reakcje na to Matka - wariatka!


Cytat:
Napisane przez neska1412 Pokaż wiadomość
Sierpniowe dzieci już mamy i o drugie się staramy

Taki dżołk
O nie!!!! Przy takim tytule tym bardziej się wypisuje

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
Iga dlawi sie notorycznie z tego co wiem jest to norma


A to wasze dzieci sie nie obroca same z boku na plecy??? Ja jak klade Ige na boku to w dwie sekundy lezy na plecach.
Tez jestem zdania ze za duzo teraz szystkiego wokol dzieci a to to a to smo a to owo...tego nie wolno, tak trzeba...ja sie gubie. Te wszystkie zabawki etapy, osiagniecia...masakra jakas. W pierwszym miesiacu ma byc tak. Drugim dzieje sie to w trzecim to...a mojej Idze urosl zab i mamy wszystkie kanony w d... hehe
u mnie akcja czapa i akcja rekawy dobrze ze mieszkamy w domu
Twoje dziecko jej nonkomformistką!

Wiesz, akurat te normy zawsze były. To bardziej kwestia świadomości rodziców. Moja mama np zawsze była tego świadoma i pilnowała pewnych rzeczy, chociaż mój ojciec gada np. 'taaa..kiedyś to nikt się nie przejmował tym, że dziecko ma piąstki zaciśnięte, albo głowy nie trzyma'...a on akurat to wie, jak się zaczął zajmować nami, jak byłyśmy w wieku szkolnym, bo wcześniej nie miał cierpliwości.
Nie wspomnę już o tym, że mimo, że mało było, to np. ja mleka krowiego nie piłam. Poza tym jedzenie było inne...

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
I właśnie dlatego, że nic nie było to się doceniało jak się udało coś zdobyć. Ciężko było ze słodyczami to mamuśka robiła landrynki z cukru i soku, a teraz jest moda na chowanie bez cukru... Jak byłam dzieckiem i dostało się czekoladę to nikomu do głowy by nie przyszło, żeby dziecku nie dać bo to niezdrowe.
Ooooo...moja mama robiła czekoladę!!! Mniam! Z mleka w proszku!!!!
Hehehe..przypomniało mi się. Mama mi opowiadała, że jak miałam z 1,5 roku jakaś ciotka gdzieś zdobyła tzw. wyrób czekoladopodobny i dała mi dumna i blada, że przyniosła dla dziecka. Ja wzięłam kostkę do buzi, po czym wyplułam na dłoń i powiedziałam 'kupy nie'
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 19:55   #4504
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez neska1412 Pokaż wiadomość
Chyba jesteś przewrażliwiona. Sa dzieci które mają skazę białkową i nie miałam na myśli nikogo z forum.
Tylko widze co się dzieję. Lekarzom łatwiej powiedziec ze to skaza niż kombinować. Lepiej przepisać mleko i mieć matkę z głowy.

Co do tych bioderek to fajnie cieszę się, że powiedziałas. OK. Przyjmuję. Napewno bedę o tym pamiętać.
Ale moje dziecko jak leży na plecach to zamiast oddać to co sie ulewa to połyka. Więc nie dziw się ze wole, żeby spał na boku. A druga rzecz to taka ze karmi się na spiocha i mogę z nim siedzieć pozniej godzine ale na spiocha mu się nie odbije.

I kolejny raz powtórze, że chyba troche nadrważliwa jesteś. Bo nikt do ciebie nic nie miał.
To trzeba było przeczytać w kolejnej wiadomości, jak wyjaśniałam, że chodzi mi o to, co olekarzach napisałaś....
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:04   #4505
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Okej okej ja też nie mówię, że to jest złe. Tylko, że nie ma nic pośrodku. Dzieciak tłucze matkę krzesłem, bo odłączyła mu internet, dzieci grają w głupie gry 24 na dobę. Zresztą ogólnie społeczeństwo zmierza w złym kierunku. "Bezstresowe" wychowanie, wymyślne dysfunkcje, brak autorytetów u rodziców czy nauczycieli, roszczeniowość. My w wieku 12 lat taplaliśmy się w błocie i rzucaliśmy kamieniami a oni grają w słoneczko i kładą na twarz tyle tapety co ja przez tydzień, wyjście "na dwór" to szlajanie się po centrum handlowym.. Aż strach pomyśleć co będzie na topie jak nasze dzieciaki będą nastolatkami.
Ja uważam h4linka, że w każdym czasie były złe i dobre nastolatki. Za naszych czasów też były małolaty co paliły i piły za rogiem, dziewczyny co za dużo pokazywały i dawały, gówniarze co pyskowali nauczycielom, baaa znam takich co sikali do doniczek w klasie bo matematyczka zrobiła dyżury podlewania kwiatków w sali. . Nie było tak kolorowo i fajnie jak się to pamięta. Po prostu czasy się zmieniły i zmieniły się zachowania młodzieży. Nasi rodzice podobnie na pewno o nas mówili jak ty teraz o dzisiejszej młodzieży.

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Hehhee..a co ja mam powiedzieć? Moje dziecko jest totalnie bezsmoczkowe. Smoczka nie widziała na oczy. Wyobraź sobie reakcje na to Matka - wariatka!
To chyba dobrze, że Twoje dziecko nie zna "silikonowego cyca" - jak to ładnie nazywam
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:04   #4506
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Nasze dzieciństwo nie było wcale szarobure, właśnie przez to że jedyną zabawką był patyk w piachu i kałuża jesteśmy tym, kim jesteśmy. Zobaczcie na dzisiejsze pokolenie. Przeraża mnie, kiedy widzę 10 letnie dziecko z najnowszym iphonem, na który mnie osobiście nie stać. Te dzieci będą skrzywdzone technologią, tylko telewizja, telefon i komputer. Zero kreatywności, zero życia w realu, bo gadają na fb albo innych platformach. Gdzie są zabawy w berka, chowanego, podchody, skakanie na skakance czy gra w gumę. Dzieciaki nie czytają książek, nie grają w piłkę, nie biegają stadami wokół bloku. Moim zdaniem nasze czasy były mimo wszystko lepsze dla zdrowego psychicznego rozwoju w społeczeństwie.

Halinka, z tym się nie zgodzę.
Moja siostrzenica np. ma 8 lat. Ma tableta, którego potrafi obsługiwać w zakresie gier dostosowanych do jej wieku, ma tam bajki i muzykę odpowiednią dla siebie. Nic więcej. Obsługuje go z zamkniętymi oczami...ale... chodzi na taniec, chodzi na plastykę, rysuje, lepi z plasteliny. Ostatnio mi opowiadała, jak zrobiła domek dla lalek z pudełka po mleku z własnej inicjatywy, robi ludziki z kasztanów, zbiera liście i robi z nich wyklejanki...czyta książki, świerszczyki, z dzieciakami z ulicy biegają po piachu i kałużach, bawią się na dworze, ganiają itp. mogłabym wymieniać bez końca!
Więc to wszystko zależy od rodziców, od wychowania!
Bo są i rodzice, którzy mają dziecko, bo trzeba kiedyś mieć dziecko, a potem sadzają je przed komputerem, albo telewizorem, bo nic więcej mu zaoferować nie mogą. Podejście, podejście i jeszcze raz podejście!


Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Odnośnie technologi to się akurat nie zgodzę częściowo. Dzisiejsze czasy są oparte na informatyce i dzieci powinny być z nią zaznajomione bo przepadną w dorosłym życiu. Przykład np. nasi rodzice. Weszły komputery do każdego urzędu, biura, firmy i starsze osoby się pogubiły. Mój brat jest nauczycielem informatyki i ciągle się dokształca, czasami jak z nim rozmawiam to widzę ile jestem już do tyłu bo ciągle wszystko jest unowocześniane. Obawiam się, ze za te 30 lat to ja będę tą starą babą co komputera nie potrafi odpalić.
Tak więc jak najbardziej jestem za technologią... nie mylić tego z FB, czatami itd.

Dokładnie się z Tobą zgadzam!
Nasze dzieci to inna epoka - wszystko jest skomputeryzowane, bez takiej wiedzy - zginą

Cytat:
Napisane przez mamuska11 Pokaż wiadomość
Pisałam juz poczekam na odpowiedz dzięki


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Odpisałam Ci...napiszę raz jeszcze
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:04   #4507
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez neska1412 Pokaż wiadomość
U nas spanie wyglada tak:
-drzemka poranna od 0,5h do 1h
-poludniowa od 1h do 3h
-spacerowa od 0,5h do 2h
-przedkąpielowa regeneracyjna od 5 minut do 15
Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Regeneracja przed kąpielą. Grubo!

halinka nie śmiej się, mój też sobie robi drzemkę regeneracyjną przed kąpielą myślałam że tylko mój syn tak ma, ale widzę że nie

Cytat:
Napisane przez anius_7 Pokaż wiadomość
"daj jej smoka" to jest tekst, który wkurza mnie najbardziej ze wszystkich. Mała raz kwęknie a wszyscy od razu: daj jej smoka... A my smoka używamy tylko do usypiania właściwie. Jak w dzień marudzi to staramy się ją uspokoić bez smoka, ale wszyscy doradcy patrzą na nas jak na wariatów.


Jeśli chodzi o spanie to od kilku dni jak Hania zaśnie na spacerze to potrafi nawet 4godz. przespać, a poza tym to ma jeszcze 2-3 drzemki o różnej długości, czasem po 15minutach już się budzi, a czasem i godzinkę pośpi
My też używamy smoka tylko do usypiania ( choć nad tym ubolewam, bo wolałabym nie używać), ale bardzo mnie denerwuje że wszyscy wokoło radzą go dawać jak tylko dziecko zakwili. Najlepiej "zatkać" dziecko smokiem, niech się nie odzywa. A przecież płacz to jego sposób komunikacji, którym chce nam coś przekazać.

Mój Bartek też najdłużej śpi na spacerze, 2 godziny do norma. W domu trochę mniej, bo czasami jest to pół godziny, czasami godzina podczas jednej z 3 drzemek. Najbardziej się jednak cieszę, że pory drzemek zaczynają się powtarzać. Moje dziecię zaczyna ładnie funkcjonować według łatwego planu, który proponuje Tracy hogg. Według mnie znacznie ułatwia to codzienne życie i opiekę nad niemowlakiem.
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-02, 20:05   #4508
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
U nas gorzej niz z czapka jest z rekawami... Mala strasznie nie lubi jak jej sie unieruchamia rece chocby na sekunde:P
Tez sie boje zimy z tym ubieraniem:/
A na jaki rozmiar macie kombinezon zimowy? No i ogolnie to kombinezon czy kurtka? Jak rozwiazecie sprawe w samochodzie? Wiadomo ze maluszka trzeba ubrac w czape, kombinezon zimowy, zapiac w foteliku no a przeciez pozniej jak sie nagrzeje w aucie to sie zagotuja te dzieciaczki:P

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
Wiesz co, ja mam super śpiworek z maxi cosi do fotelika, on jest dość cienki, ale wiatroszczelny, synek jest zapięty cały, ma nawet kaptur, a w samochodzie rozpinam go (po całości jest suwak) i mu wygodnie i chłodno. Ja do samochodu nie ubieram w kombinezon, bo za gorąco i podobno też pasy na tylu warstwach gorzej działają. Jak gdzieś jedziemy to zakładam mu dodtkową bluzę, na to kocyk cienki i śpiworek, a w samochodzie to zdejmuję/ odpinam. Ja mam kombinezon na 74 ale z hmu, więc jest ogromny. Spodnie to jak na dwuletnie dziecko na szczeście mam super gruby śpiwór do wózka, więc myślę, że w miśkowym kombinezonie na 68 da radę.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:06   #4509
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Ja uważam h4linka, że w każdym czasie były złe i dobre nastolatki. Za naszych czasów też były małolaty co paliły i piły za rogiem, dziewczyny co za dużo pokazywały i dawały, gówniarze co pyskowali nauczycielom, baaa znam takich co sikali do doniczek w klasie bo matematyczka zrobiła dyżury podlewania kwiatków w sali. . Nie było tak kolorowo i fajnie jak się to pamięta. Po prostu czasy się zmieniły i zmieniły się zachowania młodzieży. Nasi rodzice podobnie na pewno o nas mówili jak ty teraz o dzisiejszej młodzieży.
Pewnie tak, ale w końcu "za moich czasów..." Jestem matką i mam prawo tak mówić.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:09   #4510
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Ooooo...moja mama robiła czekoladę!!! Mniam! Z mleka w proszku!!!!
Hehehe..przypomniało mi się. Mama mi opowiadała, że jak miałam z 1,5 roku jakaś ciotka gdzieś zdobyła tzw. wyrób czekoladopodobny i dała mi dumna i blada, że przyniosła dla dziecka. Ja wzięłam kostkę do buzi, po czym wyplułam na dłoń i powiedziałam 'kupy nie'
: hahaha:
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:10   #4511
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Ja uważam h4linka, że w każdym czasie były złe i dobre nastolatki. Za naszych czasów też były małolaty co paliły i piły za rogiem, dziewczyny co za dużo pokazywały i dawały, gówniarze co pyskowali nauczycielom, baaa znam takich co sikali do doniczek w klasie bo matematyczka zrobiła dyżury podlewania kwiatków w sali. . Nie było tak kolorowo i fajnie jak się to pamięta. Po prostu czasy się zmieniły i zmieniły się zachowania młodzieży. Nasi rodzice podobnie na pewno o nas mówili jak ty teraz o dzisiejszej młodzieży.



To chyba dobrze, że Twoje dziecko nie zna "silikonowego cyca" - jak to ładnie nazywam
Zgadzam się TehFall. Zawsze będzie się mówiło 'ah ta dzisiejsza młodzież'

Ja uważam, że dobrze, że nie używamy smoka, taką podjęłam decyzję. Ale wiesz... to rzadkość chyba, więc dziwi, czasem nawet bulwersuje.
Spotykam np na spacerze, jakieś znajome mamy, zaglądają mi do wózka i mówią 'oooo..nie ma smoczka?' więc mówię, że nie, wychodzi w trakcie rozmowy, że Hania w ogóle smoka nie dostaje i zawsze słyszę 'tak, do czasu, zobaczysz, na pewno dasz'..No kurde, może dam, może nie dam, po bo takie gadanie?

Ja uważam (to moje zdanie, nie ma być zarzewiem dyskusji, do nikogo nie piję), że jak dziecko płacze, czy marudzi to ma powód i staram się usunąć źródło płaczu, dyskomfortu, pomóc, ukoić, uspokoić, a nie uciszyć smoczkiem, żeby było cicho. Moje dziecko zaspokaja odruch ssania przy piersi
Takie mam zdanie na teraz i tak jak mówię, nie twierdzę, że smoczka nigdy w życiu jej nie dam, ale wolałabym nie.
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-02, 20:15   #4512
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Halinka, co do tej zabawy w słoneczko. Ja też byłam w szoku, jak o tym czytałam w internecie. A potem dowiedziałam się, że ta zabawa była bardzo popularna w pokoleniu dzisiejszych 50-latków - wiem, bo pracuję z takimi i mamy mocno koleżeńskie relacje, mama by mi o takich rzeczach nie powiedziała ;-) i oczywiście, że nie wszyscy się w to 'bawili', ale to nie jest wymysł dzisiejszej młodzieży... Ale zgadzam się, że ta jest w większości przypadków okropna, ale to raczej wina rodziców niż dzieci. Np mam klientkę która wiecznie narzeka że syn 17letni nic nie robi tylko gra na komputerze. A potem opowiada że jak był mały to nie mieli go z kim zostawić jak z mężem chodzili do pracy często wieczorami i chłopak siedział sam w domu i tylko tv i komputer. No to co się kurde dziwić?
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:16   #4513
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Halinka, z tym się nie zgodzę.
Moja siostrzenica np. ma 8 lat. Ma tableta, którego potrafi obsługiwać w zakresie gier dostosowanych do jej wieku, ma tam bajki i muzykę odpowiednią dla siebie. Nic więcej. Obsługuje go z zamkniętymi oczami...ale... chodzi na taniec, chodzi na plastykę, rysuje, lepi z plasteliny. Ostatnio mi opowiadała, jak zrobiła domek dla lalek z pudełka po mleku z własnej inicjatywy, robi ludziki z kasztanów, zbiera liście i robi z nich wyklejanki...czyta książki, świerszczyki, z dzieciakami z ulicy biegają po piachu i kałużach, bawią się na dworze, ganiają itp. mogłabym wymieniać bez końca!
Więc to wszystko zależy od rodziców, od wychowania!
Bo są i rodzice, którzy mają dziecko, bo trzeba kiedyś mieć dziecko, a potem sadzają je przed komputerem, albo telewizorem, bo nic więcej mu zaoferować nie mogą. Podejście, podejście i jeszcze raz podejście!
Przepraszam, jestem okropna.

Chwała takim rodzicom, oby jak najwięcej. Żeby nie było, ja nie mówię, że nie ma dzieci, które mają dzieciństwo z rysowaniem, kasztanami i błotem, mówię tylko, jaką tendencję ja zauważam. To tylko moja opinia i nie mówię, że jestem nieomylna.

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
halinka nie śmiej się, mój też sobie robi drzemkę regeneracyjną przed kąpielą myślałam że tylko mój syn tak ma, ale widzę że nie
Ale to śmiesznie brzmi. Regeneracja przed kąpielą.

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja mam super śpiworek z maxi cosi do fotelika, on jest dość cienki, ale wiatroszczelny, synek jest zapięty cały, ma nawet kaptur, a w samochodzie rozpinam go (po całości jest suwak) i mu wygodnie i chłodno. Ja do samochodu nie ubieram w kombinezon, bo za gorąco i podobno też pasy na tylu warstwach gorzej działają. Jak gdzieś jedziemy to zakładam mu dodtkową bluzę, na to kocyk cienki i śpiworek, a w samochodzie to zdejmuję/ odpinam. Ja mam kombinezon na 74 ale z hmu, więc jest ogromny. Spodnie to jak na dwuletnie dziecko na szczeście mam super gruby śpiwór do wózka, więc myślę, że w miśkowym kombinezonie na 68 da radę.
Ja dostałam ze cztery kaftany zimowe na 9-12 i nie zawaham się ich użyć!
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:19   #4514
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Zgadzam się TehFall. Zawsze będzie się mówiło 'ah ta dzisiejsza młodzież'

Ja uważam, że dobrze, że nie używamy smoka, taką podjęłam decyzję. Ale wiesz... to rzadkość chyba, więc dziwi, czasem nawet bulwersuje.
Spotykam np na spacerze, jakieś znajome mamy, zaglądają mi do wózka i mówią 'oooo..nie ma smoczka?' więc mówię, że nie, wychodzi w trakcie rozmowy, że Hania w ogóle smoka nie dostaje i zawsze słyszę 'tak, do czasu, zobaczysz, na pewno dasz'..No kurde, może dam, może nie dam, po bo takie gadanie?

Ja uważam (to moje zdanie, nie ma być zarzewiem dyskusji, do nikogo nie piję), że jak dziecko płacze, czy marudzi to ma powód i staram się usunąć źródło płaczu, dyskomfortu, pomóc, ukoić, uspokoić, a nie uciszyć smoczkiem, żeby było cicho. Moje dziecko zaspokaja odruch ssania przy piersi
Takie mam zdanie na teraz i tak jak mówię, nie twierdzę, że smoczka nigdy w życiu jej nie dam, ale wolałabym nie.
No coś takiego jest, że jak ma się starsze dziecko i znajomi świeżo upieczeni rodzice deklarują, że oni smoka swojemu nie dają to się zbywa to drwiącym uśmiechem bo oni, tacy doswiadczeni, już wiedzą, że przyjdą takie mroczne czasy kiedy tylko smok ukoi ryk. Ale to pewnie dlatego, że często tak jednak jest.
Swojemu smoka twardo nie dawałam, aż w końcu odkryłam jakie mam grzeczne dziecko kiedy tego smoka sobie ciumka. I znajomi, jak ich odwiedziliśmy po narodzinach ich dziecka, widząc tego smoka w ustach Kuby z wielkim triumfem nam oświadczyli jak to swojemu nie dają. Powiem Ci, ze aż mną zatrzęsło żeby im odpyskować. Tydzień później i ich maluch ciumkał smoka aż miło
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:19   #4515
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Zgadzam się TehFall. Zawsze będzie się mówiło 'ah ta dzisiejsza młodzież'

Ja uważam, że dobrze, że nie używamy smoka, taką podjęłam decyzję. Ale wiesz... to rzadkość chyba, więc dziwi, czasem nawet bulwersuje.
Spotykam np na spacerze, jakieś znajome mamy, zaglądają mi do wózka i mówią 'oooo..nie ma smoczka?' więc mówię, że nie, wychodzi w trakcie rozmowy, że Hania w ogóle smoka nie dostaje i zawsze słyszę 'tak, do czasu, zobaczysz, na pewno dasz'..No kurde, może dam, może nie dam, po bo takie gadanie?

Ja uważam (to moje zdanie, nie ma być zarzewiem dyskusji, do nikogo nie piję), że jak dziecko płacze, czy marudzi to ma powód i staram się usunąć źródło płaczu, dyskomfortu, pomóc, ukoić, uspokoić, a nie uciszyć smoczkiem, żeby było cicho. Moje dziecko zaspokaja odruch ssania przy piersi
Takie mam zdanie na teraz i tak jak mówię, nie twierdzę, że smoczka nigdy w życiu jej nie dam, ale wolałabym nie.
Ja też tak zakładałam ale poddałam się po tygodniu, moje dziecko ma tak silny odruch ssania że moje piersi tego nie wytrzymały ;-) ale to nie znaczy, że wsadzam smoczek do buzi i ją olewam, bo dalej ją noszę, tulę czy cokolwiek innego. Na szczęście już coraz mniej tego smoka potrzebuje i sama go czasem wypluwa chciałabym odstawić go całkiem w 3-4 miesiącu, pół roku to już w ogóle max dla mnie. Mam nadzieję, że się uda.
I pewnie broniłabym się przed smoczkiem dłużej gdyby nie to że ona z nim jest po prostu szczęśliwsza
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:21   #4516
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Zgadzam się TehFall. Zawsze będzie się mówiło 'ah ta dzisiejsza młodzież'

Ja uważam, że dobrze, że nie używamy smoka, taką podjęłam decyzję. Ale wiesz... to rzadkość chyba, więc dziwi, czasem nawet bulwersuje.
Spotykam np na spacerze, jakieś znajome mamy, zaglądają mi do wózka i mówią 'oooo..nie ma smoczka?' więc mówię, że nie, wychodzi w trakcie rozmowy, że Hania w ogóle smoka nie dostaje i zawsze słyszę 'tak, do czasu, zobaczysz, na pewno dasz'..No kurde, może dam, może nie dam, po bo takie gadanie?

Ja uważam (to moje zdanie, nie ma być zarzewiem dyskusji, do nikogo nie piję), że jak dziecko płacze, czy marudzi to ma powód i staram się usunąć źródło płaczu, dyskomfortu, pomóc, ukoić, uspokoić, a nie uciszyć smoczkiem, żeby było cicho. Moje dziecko zaspokaja odruch ssania przy piersi
Takie mam zdanie na teraz i tak jak mówię, nie twierdzę, że smoczka nigdy w życiu jej nie dam, ale wolałabym nie.
myślałam tak jak ty do momentu, jak byłam uwiazana i nawet nie miałam kiedy sie wykapać i zjeść robiłam te czynnosci w biegu jak mały spał 5 -10 minut. A tak to 24 na dobe przy cycu, co go odkładałam to był ryk( a on nie połykał jedzonka tylko sobie ciumkał Zresztą około miesiaca z tym walczyłam i zapierałam się nogami i rękoma aby nie dać smoka.. Wyczerpanie wygrało, odkąd dałam smoka wszystko sie skończyło....Mały zjadał, dawałam mu smoczka jak popłąkiwał(a był najedzony) chwilke possał i odpływał...No i niestety jak wychodzimy na dwór i go ubieram to i owszem potrafię go uspokoic na rękach , jak przytulam,, jednak każde odłożenie do fotelika kończy sie tak samo(mogła bym tak cały dzień)wiec w tedy tez daje smoka...Jak zejde z 3 piętra mały juz śpi, a jak zasypia smoka wyplówa i sobie spi nadal Jednak nie daje smoka za każdym razem..W domu staram sie uspokoić...Ja już wiem kiedy on chce po prostu sobie possać...

Ale podobnie jak u Gosi widze że mały coraz mniej go potrzebuje...Na poczatku to zawsze do snu musiał być smok, teraz spokojnie zasypia już bez smoka ja też chcę tylko uzywać smoczka do pół roczku(czytałam z eto najlepszy moment na odzwyczajenie) chociaz znajome mówia ze przesadzam i spokojnie rok dziecku powinnam pozwolić....

Edytowane przez Moni 26
Czas edycji: 2014-11-02 o 20:27
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:22   #4517
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Ja uważam (to moje zdanie, nie ma być zarzewiem dyskusji, do nikogo nie piję), że jak dziecko płacze, czy marudzi to ma powód i staram się usunąć źródło płaczu, dyskomfortu, pomóc, ukoić, uspokoić, a nie uciszyć smoczkiem, żeby było cicho. Moje dziecko zaspokaja odruch ssania przy piersi
Takie mam zdanie na teraz i tak jak mówię, nie twierdzę, że smoczka nigdy w życiu jej nie dam, ale wolałabym nie.

U mnie używamy smoczka tylko do zasypiania. W każdej innej sytuacji szukam źródła i je eliminuję.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:25   #4518
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Dziewczyny moja wiktoria nie robila kupki juz 4 dni! Nie meczy sie ani nic, ale marrwi mnie to. Przyciaganie nozek,masaz i herbatki nie dzialaja niestety.. co mam zrobic?
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:26   #4519
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Butter zgadzam sie co do smoczka u nas on funkcjonuje tylko przy spacerach zeby mala zasnela w wozku albo w dzien jak juz jest strasznie zmeczona i nie moze zasnac a placze to wtedy smoczek i zasypia w 5 sekund ale tak to jestem szczesliwa, ze mala nie czuje potrzeby ssania smoka caly czas... A cycka jej nie daje hehe

Co do reszty zgadzam sie z Halinka Uwazam, ze moje dziecko da rade z technologia spokojnie i nie musi do tego miec telefonu w wieku 6 lat i tableta w wieku 8 ja mialam nascie lat jak mialam pierwszy kontakt z komputerem czy telefonem i nie jestem jakas zacofana w tym temacie wiadomo ze nie mozna izolowac dziecka od technologii ale dziecko chodzace do przedszkola moze sie obejsc bez gier na tablecie
Poza tym moze to prawda, ze kiedys byla tez ta "zla" mlodziez ktora palila fajki po katach, pila tanie wino a dziewczyny niekoniecznie byly notliwe ale nie porownujmy tego z dzisiejsza mlodzieza ktora wciaga krechy na lawce w szkole, bzyka sie w kiblach na imprezach i gra w jakies sloneczka czy inne takie:/
Wedlug mnie teraz jest sto razy gorzej i nie dam sobie powiedziec ze jest inaczej
Wiadomo ze duzo zalezy od wychowania i tak jak ktoras pisala Butter chyba ze zna dziewczynke ktora mimo tej calej elektroniki umie sie inaczej bawic no i spoko bo ja tez znam ale znam tez 20 innych dzieci ktore cale dnie spedzaja przed komputerem

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-02, 20:30   #4520
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Ja też tak zakładałam ale poddałam się po tygodniu, moje dziecko ma tak silny odruch ssania że moje piersi tego nie wytrzymały ;-) ale to nie znaczy, że wsadzam smoczek do buzi i ją olewam, bo dalej ją noszę, tulę czy cokolwiek innego. Na szczęście już coraz mniej tego smoka potrzebuje i sama go czasem wypluwa chciałabym odstawić go całkiem w 3-4 miesiącu, pół roku to już w ogóle max dla mnie. Mam nadzieję, że się uda.
I pewnie broniłabym się przed smoczkiem dłużej gdyby nie to że ona z nim jest po prostu szczęśliwsza
No właśnie różne mądre książki mówią, żeby po 3. mcu smoka odstawiać bo odruch ssania już nie jest taki silny.

Ja nie krytykuję nikogo, kto daje smoka, nie mówię, że smoka nigdy nie dam. Ba, kompletując wyprawkę kupiłam 2 smoczki na wszelki wypadek. I możliwe, że przyjdzie moment, że wcisnę Hani smoka w dziób Bo już nie raz się przekonałam 'nigdy nie mów nigdy' Ale mówię, jak jest teraz i jak bym chciała

Wczoraj na spacerze widziałam babę, która w wózku wiozła dziecko ok 4 lat z dziobem zatkanym smoczkiem!
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:38   #4521
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Nagiakt sprobuj jeszcze wsadzic termometr w pupe tylko z kremem
A jak do jutra nie bedzie to ja bym smigala do lekarza

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

A i mialam pytac czy Wam tez tak wypadaja wlosy? Mi strasznie:/ ale wszedzie czytam ze to normalne wlasnie kolo 3-4 miesiecy po ciazy...

Co do tego ubioru zima to jeszcze chcialam zapytac co pod ten kombinezon? Normalnie ubieracie czy jakos wiecej warstw? Boje sie tej zimy pod wzgledem ubioru wlasnie:/
I duze macie te kombinezony Ja mam na 68 i zastanawiam sie jeszcze czy nie kupic na 62

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:40   #4522
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Dziewczyny moja wiktoria nie robila kupki juz 4 dni! Nie meczy sie ani nic, ale marrwi mnie to. Przyciaganie nozek,masaz i herbatki nie dzialaja niestety.. co mam zrobic?
A ona jest tylko na piersi, czy dokarmiasz?
Jeśli jej nic nie dolega, to ja bym zostawiła. Na to nie ma reguły. Hania czasem też 4 dni kupy nie robi. Póki nie widzę, że jej źle, że się męczy, to nie interweniujemy.
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:42   #4523
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
A ona jest tylko na piersi, czy dokarmiasz?
Jeśli jej nic nie dolega, to ja bym zostawiła. Na to nie ma reguły. Hania czasem też 4 dni kupy nie robi. Póki nie widzę, że jej źle, że się męczy, to nie interweniujemy.
Karmie tylko piersia, w tym tyg pare razy jadla mm. No wlasnie nic jej ie jest, nie prezy sie, nie steka. Nie widac, zeby jej to spraeialo problem
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:43   #4524
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
No właśnie różne mądre książki mówią, żeby po 3. mcu smoka odstawiać bo odruch ssania już nie jest taki silny.

Ja nie krytykuję nikogo, kto daje smoka, nie mówię, że smoka nigdy nie dam. Ba, kompletując wyprawkę kupiłam 2 smoczki na wszelki wypadek. I możliwe, że przyjdzie moment, że wcisnę Hani smoka w dziób Bo już nie raz się przekonałam 'nigdy nie mów nigdy' Ale mówię, jak jest teraz i jak bym chciała

Wczoraj na spacerze widziałam babę, która w wózku wiozła dziecko ok 4 lat z dziobem zatkanym smoczkiem!
To po co ja mam dwa smoczki 6-9 a widziałam nawet takie 12-18. Z jednej strony to nie głupie, a z drugiej boję się, że z braku smoka wyniknie ssanie kciuka.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:44   #4525
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Nagiakt sprobuj jeszcze wsadzic termometr w pupe tylko z kremem
A jak do jutra nie bedzie to ja bym smigala do lekarza

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

A i mialam pytac czy Wam tez tak wypadaja wlosy? Mi strasznie:/ ale wszedzie czytam ze to normalne wlasnie kolo 3-4 miesiecy po ciazy...

Co do tego ubioru zima to jeszcze chcialam zapytac co pod ten kombinezon? Normalnie ubieracie czy jakos wiecej warstw? Boje sie tej zimy pod wzgledem ubioru wlasnie:/
I duze macie te kombinezony Ja mam na 68 i zastanawiam sie jeszcze czy nie kupic na 62

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
Matko jedyna, mi okropnie, garściami mi wypadają. Wszędzie są moje włosy!!! Dobrze, że ogólnie mam dużo włosów, to jeszcze mi coś zostanie....

Wy o kombinezonach...a moja Hania teraz w chłodniejsze dni nosi kombinezon taki polarowy na 0-1 mcy , to chyba 56..i jest jej za duży
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:49   #4526
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
No właśnie różne mądre książki mówią, żeby po 3. mcu smoka odstawiać bo odruch ssania już nie jest taki silny.

Ja nie krytykuję nikogo, kto daje smoka, nie mówię, że smoka nigdy nie dam. Ba, kompletując wyprawkę kupiłam 2 smoczki na wszelki wypadek. I możliwe, że przyjdzie moment, że wcisnę Hani smoka w dziób Bo już nie raz się przekonałam 'nigdy nie mów nigdy' Ale mówię, jak jest teraz i jak bym chciała

Wczoraj na spacerze widziałam babę, która w wózku wiozła dziecko ok 4 lat z dziobem zatkanym smoczkiem!
Ja nawet sama nie kupiłam żadnego, za to dostałam chyba z 7 ;-) ogółem Adelka zadowala się wszystkim, co da się ssać (chociaż z piersią też bywało różnie bo potrafiła się wściekać że oba chce tylko ssać a tu ciągle mleko leci), ale podawanie smoczka wydaje mi się jednak rozsądniejsze niż dawanie do ssania własnego palca (a widziałam to parę razy..) czy ssanie kciuka ;-)

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Matko jedyna, mi okropnie, garściami mi wypadają. Wszędzie są moje włosy!!! Dobrze, że ogólnie mam dużo włosów, to jeszcze mi coś zostanie....

Wy o kombinezonach...a moja Hania teraz w chłodniejsze dni nosi kombinezon taki polarowy na 0-1 mcy , to chyba 56..i jest jej za duży
Serio? Ona na zdjęciach wcale nie wygląda na taką kruszynkę.
Co do włosów to te, które w ciąży miały ładniejsze to będą tracić kilka miesięcy po urodzeniu dziecka albo po zaprzestaniu kp. Chodzi o to, że hormony w ciąży blokują przejście włosów w fazę wypadania. Jak przestają działać to hurtem wypadają te wszystkie włosy co się przez ten czas trzymały, a nie powinny ;-)
Ja w ciąży nie zauważyłam jakiejś dużej zmiany w swoich włosach i póki co bardziej niż zwykle mi nie wypadają.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:52   #4527
malutka100
Zakorzenienie
 
Avatar malutka100
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: zawsze tam gdzie Ty...
Wiadomości: 8 638
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość


A i mialam pytac czy Wam tez tak wypadaja wlosy? Mi strasznie:/ ale wszedzie czytam ze to normalne wlasnie kolo 3-4 miesiecy po ciazy...

Co do tego ubioru zima to jeszcze chcialam zapytac co pod ten kombinezon? Normalnie ubieracie czy jakos wiecej warstw? Boje sie tej zimy pod wzgledem ubioru wlasnie:/
I duze macie te kombinezony Ja mam na 68 i zastanawiam sie jeszcze czy nie kupic na 62

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
Ja właśnie też się bałam tego wypadania włosów, mój fryzjer ostrzegał mnie na ostatniej wizycie przed porodem, że pewnie będzie wypadać więcej włosów, ale o dziwo nic takiego się nie stało...
Zauważyłam tylko, że jakoś gorzej mi się układają i chyba szybciej przetłuszczają Ale nie wiem czy to skutek ciąży, czy akurat przypadek.

Jeśli chodzi o kombinezony to ja póki co nie mam takiego typowo na zimę. Mam jedynie polarowy na chłodniejsze jesienne dni, jest w roz.56 i jest akurat. Na zimę pewnie będzie 62 w takim razie
malutka100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 20:57   #4528
neska1412
Raczkowanie
 
Avatar neska1412
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 487
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Pamietam jak kiedys czekalo sie caly dzien zeby obejrzec wieczorynke. I dzieciak chlonal wszystko z tej bajki. Teraz jest pierdyloon kanalow na ktorych leci nastepnu pirdylion glupich bajek. Sieczka.
Moje dziecinstwo bede wspominac do konca zycia. Mama nie mogla nas zgonic z podworka bo pieklo sie babki z piachu wody i z jajka ktore ukrado sie z kurnika.
Teraz rzadko spotyka sie zeby dzieci sie tak bawily.
Zabawki sa piekne kolorowe grajace i mowiace po angielsku ale nie ucza kreatywnosci i wyobrazni. Dla mnie rower to byla limuzyna a kawalek kijka to kluczyk od stacyjki.
I pomimo braku zabawek to najbardziej brakowalo mi kochajacych rodzicow.
I pomimo checi cal czas zastanawiam sie czy maly nie zostanie jedynakiem. Bo chce mu dac to czego ja nie mialam i nie mowa o zabawkach.
__________________
Razem 12.08.2006
Czy zostaniesz moją żoną? 17.03.2012
Ślub 22.06.2013
neska1412 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 21:04   #4529
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 511
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez neska1412 Pokaż wiadomość
I pomimo checi cal czas zastanawiam sie czy maly nie zostanie jedynakiem. Bo chce mu dac to czego ja nie mialam i nie mowa o zabawkach.
Doskonale Cię rozumiem, bo myślę tak samo. Chciałabym skupić na nim jak najwięcej uwagi i jestem prawie pewna, że nie umiałabym traktować sprawiedliwie dwójki lub więcej i poświęcać im tyle samo czasu i miłości.

Z drugiej strony dzisiaj na spacerze tż stwierdził, że już mam objawy na drugie dziecko bo mu się żaliłam, że młody rośnie jak szalony i zaraz się nie obejrzymy jak będzie w przedszkolu a potem liceum a potem studia i w ogóle, i już nie będzie mojego małego kochanego bąbelka.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-02, 21:08   #4530
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Karmie tylko piersia, w tym tyg pare razy jadla mm. No wlasnie nic jej ie jest, nie prezy sie, nie steka. Nie widac, zeby jej to spraeialo problem
Jak tylko piersią, to nic się nie martw. Jeśli się nie pręży, nie widać, że się męczy, to może tak być.
Czekaj spokojnie na kupę i nic nie kombinuj

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
To po co ja mam dwa smoczki 6-9 a widziałam nawet takie 12-18. Z jednej strony to nie głupie, a z drugiej boję się, że z braku smoka wyniknie ssanie kciuka.
No to wtedy wiadomo - lepiej smoczek niż kciuk.
A to, ze są takie smoczki - cóż... to tak, jak pieluchy dla 3-letnich dzieci Popyt kształtuje podaż czy jakośtam

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Ja nawet sama nie kupiłam żadnego, za to dostałam chyba z 7 ;-) ogółem Adelka zadowala się wszystkim, co da się ssać (chociaż z piersią też bywało różnie bo potrafiła się wściekać że oba chce tylko ssać a tu ciągle mleko leci), ale podawanie smoczka wydaje mi się jednak rozsądniejsze niż dawanie do ssania własnego palca (a widziałam to parę razy..) czy ssanie kciuka ;-)

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------


Serio? Ona na zdjęciach wcale nie wygląda na taką kruszynkę.
Co do włosów to te, które w ciąży miały ładniejsze to będą tracić kilka miesięcy po urodzeniu dziecka albo po zaprzestaniu kp. Chodzi o to, że hormony w ciąży blokują przejście włosów w fazę wypadania. Jak przestają działać to hurtem wypadają te wszystkie włosy co się przez ten czas trzymały, a nie powinny ;-)
Ja w ciąży nie zauważyłam jakiejś dużej zmiany w swoich włosach i póki co bardziej niż zwykle mi nie wypadają.
Ja też dostałam pełno smoczków. Nie rozpakowałam, mam oryginalnie zapakowane, będę rozdawać

Wiem, że ona nie wygląda na taką małą na zdjęciach Dziś ważona - ma 4870, przedwczoraj próbowałam ją zmierzyć, to wyszło mi ok 55-56 cm... ma długie dość nogi. Niewielka jak na 3-miesięczne dziecko

No właśnie ja czytałam o tych włosach. W ciąży mi nie wypadały, teraz lecą, jak dzikie. Czy można coś z tym zrobić, czy trzeba przeczekać?
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 13:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:14.