Francja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-07, 16:56   #1
eryka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 5

Francja


Witam wszystkie forumowiczki i forumowiczów Jestem tutaj od niedawna. Chciała podzielić się z Wami moją ostatnią i cudowną eskapadą. Miałam okazję pojechać z mężem i znajomymi do Francji w której nigdy wcześniej nie byłam. Wychodziłam z założenia że tyle mam do odwiedzania w Polsce że na zagranice przyjdzie jeszcze czas. Znajomi pojechali do Paryża a my zatrzymaliśmy się trochę wcześniej w niedużym miasteczku Larchant. Nie zdawałam sobie sprawy jak inaczej może wyglądać świat, przyroda, ludzie i swoisty klimat. Mała mieścina, czyściutka choć stara jak świat oczarowała mnie totalnie. Nie wierzyłam że ten swoisty francuski klimat jaki czasem widzi się w filmach istnieje choć w jakimś małym procencie w rzeczywistości. Istnieje.
Znaleźliśmy go w małym pensjonaciku Auberge De La Dame Jouanne (nazwę znalazłam teraz) idealnie wkomponowany, jasny, prościuchny ale klimatyczny bardzo hotelik. Bije po oczach czystość każdego konta i życzliwość ludzka. Mąż zna francuski trochę jak z angielskim nie wiele pomagałam bo nik tam po francusku nie rozumiał.

Są tam niesamowite kanały wodne i winnice tworzące niesamowity krajobraz. Razem z mężem podjaraliśmy jak przysłowiowe młotki na gwoździe. I tu mam do Was pytanie. Macie jakieś fajne miejscówki niedrogie w okolicach Troyes, Saint-Dizier. Bardzo podoba nam się ta okolica. Będę wdzięczna za jakieś namiary.
eryka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 06:20   #2
Leparis
Przyczajenie
 
Avatar Leparis
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Zakochana we Francji

Witaj wśród zakochanych we Francji Eryko! Zachęcam do odwiedzenia Paryża. Jest wiele miejsc gdzie można za nieduże pieniądze przenocować i zjeść. Jeśli wcześniej nie byłaś w Paryżu to naprawdę masz co zwiedzać. Najlepiej jeśli poświęcisz na to 2-3 dni. Co do atrakcji turystycznych to możesz więcej o nich dowiedzieć się choćby tutaj [ciach-reklama] Koniecznie odwiedź Wersal, Plac i Pola Elizejskie. Co do miejscówek w Saint Dizier to dobre opinie są raczej o małych pesjonatach prowadzonych przez rodziny od pokoleń. Przykład takiego Bed & Breakfast Les Filloux ( Saint Dizier)
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez magdziaS
Czas edycji: 2014-11-14 o 07:58
Leparis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-09 07:20:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.