Grudniowe Mamusie cz. V - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-28, 09:32   #4141
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
To tylko moja w tydzień przybrała 550g ??
Ja pewnie uslysze od położnej ze za dużo...
Do mnie położna nie przychodzi, ale ważyłam się z małą sama wczoraj. Jutro będzie 5 tygodni od porodu, mała przy wypisie ważyła 3180g a teraz 4600g. Mieści się w normach chyba

My jeszcze śpimy
__________________
Amelka
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 09:39   #4142
lindsley
Zakorzenienie
 
Avatar lindsley
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 262
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Suqub Pokaż wiadomość
Eh a ja standardowo spac nie mogę. Ogółem coś w nocy niespokojna byłam. Jak zawsze wystąpiły bóle "okresowe" ale wystarczyło zmienić pozycję i to by było na tyle... Eh
Miałam to samo, tzn całą noc mnie krzyż bolał, wieczorem wydawało mi się że lekkie skurcze mam.
Teraz się modlę żeby auto mi odpaliło bo prawie tydz nie jeździłam a i przymroziło dziś porządnie. Jak się uda to zjemy i na ktg jedziemy.
__________________
Pojawiłeś się niespodziewanie w kwietniowy poranek i wywróciłeś nasz świat do góry nogami

Michaś
lindsley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 09:39   #4143
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Moja przy wypisie 2680g teraz waży 4100g a miesiąc będzie miała dopiero w czwartek
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 09:47   #4144
Suqub
Zakorzenienie
 
Avatar Suqub
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 039
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez lindsley Pokaż wiadomość
Miałam to samo, tzn całą noc mnie krzyż bolał, wieczorem wydawało mi się że lekkie skurcze mam.
Teraz się modlę żeby auto mi odpaliło bo prawie tydz nie jeździłam a i przymroziło dziś porządnie. Jak się uda to zjemy i na ktg jedziemy.
U mnie wieczorem brzuch nieźle się spinał, nawet taki lekki ból odczuwałam ale skurcze robiły się coraz rzadsze i ucichło. Dziś rano okresowe i dalej nic. Godzę się ze styczniem ale modlę się aby to nie było wywołanie...
U mnie też mroźno aż wyjść się nie chce ale po dwóch dniach wypadałoby gdzieś się ujawnić :-P
__________________
"Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górkę, jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt".





I picture you in the sun wondering what went wrong...
Suqub jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 09:59   #4145
Basjenia
Zadomowienie
 
Avatar Basjenia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Trusiulandia Pokaż wiadomość
Wczoraj była położna Julek ubyl na wadze 50g i muszę dawać mm :-( przystawiam go bez nakladki teraz ech..
a jakie miał wagi urodzeniową po tygodniu i teraz że ona 50g się przejęła aż tak?
zrobisz jka uważasz ale 50g to przecież nie 100kg! tyle to mu się mogło ulać, miał gorszy apetyt albo większą kupę... ja bym tam olała taką położna i jeśli lepiej je z nakładkami to ich bym używała dalej.... najwidoczniej mały ma swój rytm i trzeba dać mu się rozpędzić...
Basjenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 10:02   #4146
maczuma
Rozeznanie
 
Avatar maczuma
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 944
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Justyssia87 Pokaż wiadomość
Czemu te dzieci nie chca spac? brakuje mi dni kiedy wypił mleczko i zasnął jak suseł a ja go dawałam do lozeczka i spał eh a teraz od razu oczy otwiera a ja uciekam i czekam w ukryciu az zacznie płakać
Nawet mnie nie strasz

Trusia, też mi się wydaje, że 50g to nie jest jakos strasznie dużo, ale rozumiem, że sie przejmujesz

A jak ważycie maluchy w domu?
__________________
Jan 20.12.14
maczuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 10:06   #4147
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Basjenia Pokaż wiadomość
a jakie miał wagi urodzeniową po tygodniu i teraz że ona 50g się przejęła aż tak?
zrobisz jka uważasz ale 50g to przecież nie 100kg! tyle to mu się mogło ulać, miał gorszy apetyt albo większą kupę... ja bym tam olała taką położna i jeśli lepiej je z nakładkami to ich bym używała dalej.... najwidoczniej mały ma swój rytm i trzeba dać mu się rozpędzić...
Basia urodzeniowa miał 3,8 kg a na wyjściu ze szpitala 3580
Wieczorem po wyjściu 3585 i było źle bo dziecko glodne na pewno cały dzień..we wtorek miał 3775g ale dokarmialismy trochę a wczoraj 3710g i kazała karmić mm po każdej piersi
Już sama nie wiem..
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-28, 10:21   #4148
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Basjenia no bywało, że sama zasnęła. Szczerze mówiąc najgorsze właśnie jest usypianie wg mnie takiego malucha... albo najtrudniejsze.

Trusia daj spokój 50 g to całe nic,gorzej jak by spadł więcej. Jak byłam w szpitalu to codziennie ważyli i jednego wieczoru mnie pochwaliły bo 50 g przybrała, a następnego patrzyły jak na dziwną, bo spadła o te 50 g. Powinny jakoś ważyć raz na tydz i wtedy szacować czy dziecko przybiera dobrze, czy nie.

Inka to tylko się cieszyć, że dziecko przybrało tak dobrze i nie ma czegoś takiego jak to położna chyba do Justysi powiedziała, że ma karmić mniej,bo dziecko za dużo waży. Dziecko na piersi na pewno się nie roztyje. Poza tym w pierwszych miesiącach dziecko tak przybiera,później jest wolniej. Dziecko w pierwszym roku życia nabiera tych fałdeczek by w drugim się z nich wyciągać ku górze na mm to już trzeba zwracać uwagę przy karmieniu, żeby nie za dużo,bo ono gorzej się trawi i prędzej spowoduje tycie dlatego są te wytyczne na opakowaniach

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Ja jestem ciekawa ile moja waży,ale już niebawem się przekonam, bo szczepienie mamy. Na domowej wadze jak tż z nią wszedł i bez niej to wychodzi, że ma ponad 5 kg, ale ile w tym prawdy to napiszę jak pojedziemy na to szczepienie. Jutro mamy do ortopedy i muszę jej tą nieszczęsną morfologię zrobić

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

trusia a po piersi to on chce to mm ?
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 10:39   #4149
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Roksi no niby chce raz chce raz nie a najlepiej to by wisiał na cycu cały dzień..ale położna mówi ze on wtedy nie je tylko robi smoczek z piersi..

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Kurde no juz nauczyłam się przystawiać i sama brodawke łapie i znowu problem bo waga i ze pewnie mam za mało pokarmu..jutro poszukam wagi do wypożyczenia

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Minka mogłabyś zarzucić linkiem tej strony na fb?

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Spalam dzisiaj 3h ale spoko musimy walczyć o to kp nie odpuszcze :/
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 10:48   #4150
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Trusieńko będzie dobrze może to tylko chwilowy spadek i zaraz zacznie pięknie przybierać
Co do nocy to Ja wczoraj z Mila byłam na pogotowiu także noc tez miałam nie najlepszą
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 10:52   #4151
ewkien
Raczkowanie
 
Avatar ewkien
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 57
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Wprawdzie jeszcze nie urodziłam, ale przeczytałam kilka książek o opiece nad noworodkami i w każdej z nich było, żeby nie pozwalać wisieć na cycu właśnie. Ze trzeba ustalić harmonogram. Proponowali, żeby tylko w pierwszych dniach karmić na żądanie, a potem starać się zauważyć kiedy dziecko płacze, bo głodne, a kiedy, że samotne. Bo podobno są różne rodzaje płaczu i rodzice powinni się wsłuchać w potrzeby dziecka a nie tylko karmienie i karmienie.

Może coś w tym jest, bo widzę, że te, które wiszą na cycu to są nieszczęśliwe, bo maluszki wcale nie jedzą tylko chcą was czuć blisko i przez to tez nie wiedzą kiedy mają jeść, a wy jesteście zmęczone, bo ciągle karmicie.
ewkien jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-28, 10:57   #4152
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Moja przy wypisie 2680g teraz waży 4100g a miesiąc będzie miała dopiero w czwartek
Ładnie idzie jak będą gadać, że za dużo to nie słuchaj!
Cytat:
Napisane przez Basjenia Pokaż wiadomość
a jakie miał wagi urodzeniową po tygodniu i teraz że ona 50g się przejęła aż tak?
zrobisz jka uważasz ale 50g to przecież nie 100kg! tyle to mu się mogło ulać, miał gorszy apetyt albo większą kupę... ja bym tam olała taką położna i jeśli lepiej je z nakładkami to ich bym używała dalej.... najwidoczniej mały ma swój rytm i trzeba dać mu się rozpędzić...
Zgadzam się!!
Cytat:
Napisane przez Roksape Pokaż wiadomość
Basjenia no bywało, że sama zasnęła. Szczerze mówiąc najgorsze właśnie jest usypianie wg mnie takiego malucha... albo najtrudniejsze.

Trusia daj spokój 50 g to całe nic,gorzej jak by spadł więcej. Jak byłam w szpitalu to codziennie ważyli i jednego wieczoru mnie pochwaliły bo 50 g przybrała, a następnego patrzyły jak na dziwną, bo spadła o te 50 g. Powinny jakoś ważyć raz na tydz i wtedy szacować czy dziecko przybiera dobrze, czy nie.

Inka to tylko się cieszyć, że dziecko przybrało tak dobrze i nie ma czegoś takiego jak to położna chyba do Justysi powiedziała, że ma karmić mniej,bo dziecko za dużo waży. Dziecko na piersi na pewno się nie roztyje. Poza tym w pierwszych miesiącach dziecko tak przybiera,później jest wolniej. Dziecko w pierwszym roku życia nabiera tych fałdeczek by w drugim się z nich wyciągać ku górze na mm to już trzeba zwracać uwagę przy karmieniu, żeby nie za dużo,bo ono gorzej się trawi i prędzej spowoduje tycie dlatego są te wytyczne na opakowaniach

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:16 ----------

Ja jestem ciekawa ile moja waży,ale już niebawem się przekonam, bo szczepienie mamy. Na domowej wadze jak tż z nią wszedł i bez niej to wychodzi, że ma ponad 5 kg, ale ile w tym prawdy to napiszę jak pojedziemy na to szczepienie. Jutro mamy do ortopedy i muszę jej tą nieszczęsną morfologię zrobić

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

trusia a po piersi to on chce to mm ?
Też się zgadzam
Cytat:
Napisane przez Trusiulandia Pokaż wiadomość
Roksi no niby chce raz chce raz nie a najlepiej to by wisiał na cycu cały dzień..ale położna mówi ze on wtedy nie je tylko robi smoczek z piersi..

---------- Dopisano o 11:37 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

Kurde no juz nauczyłam się przystawiać i sama brodawke łapie i znowu problem bo waga i ze pewnie mam za mało pokarmu..jutro poszukam wagi do wypożyczenia

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Minka mogłabyś zarzucić linkiem tej strony na fb?

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Spalam dzisiaj 3h ale spoko musimy walczyć o to kp nie odpuszcze :/
Trusia co za bredenie, że dziecko zrobiło sobie smoczka z piersi
Co było pierwsze na świecie smoczek czy pierś. To smoczek jest substytutem piersi a nie odwrotnie!
Pierś dla dziecka to nie tylko jedzenie, ale też poczucie bezpieczeństwa,ilości i spokoju.
Czasem je, a czasem rozkoszuje się bliskością mamy.
Może jak mały jest przy piersi i sobie ciumka to smyraj to pod uchem to od czasu do czasu łyczka zrobi. Podajesz jedną pierś czy dwie do karmienia? Jak moja głodna to ja podaję lewa, prawa jak nadal chce to znów lewa prawa. Wieczorami czasem jest 10-15 minut przerwy i znów dwie piersi. Wtedy wydaje się że są puste bo flaczki, ale je.
Jak położę małą to włączę kompa i dam ci namiary na tą grupę

Wstrzymaj się jeszcze i nie dawaj tego mm
__________________
Amelka
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:00   #4153
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Trusia a probujesz go budzić ? Co te trzy godziny powinno być 30 min aktywnego jedzenia ( po 15 min na kazdej piersi) czyli musi cały czas ssac - jak nie to budzi sie za uszkiem, pod broda,podniesieniem i poklepaniem po pleckach) to trudne bo moja np possie chwile i śpi i ciężko ja do budzić ale juz jest lepiej i pierwsze 10 min na każdym cycu jest efektywne....wiadomo ciągnięcie ciężką praca a maluszek głupi nie jest szybko zalapie ze z butli samo leci wiadomo na zadanie tona zadanie i super jak dzieci wiedza co dla nich dobre ale jednak trzeba zachować rozsadek- dla produkcji mleka ważny jest tez twój stan - wypoczecie i brak stresu, dużo picia i wartosciowa dieta... A ciężko będzie o to jak masz cały czas spiace dziecko przy piersi.

No przynajmniej u mnie sie powyższe sprawdza- nauczylismy mala ze ssać musi aktywnie i dopiero potem jest butelka ( u nas odciągnięta bo ja odciagam w połowie przerwy miedzy karmieniami albo jak sie uda) a ze ona jest niecierpliwa to czesto juz tej butelki nie chce


A co jest złego w nakladkach?
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:04   #4154
Misia89p
Wtajemniczenie
 
Avatar Misia89p
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 785
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Czesc Dziewczyny wszystkiego najlepszego poswiatecznie gratuluje nowym Mamuskom, niech sie dzieci zdrowo chowaja
Dawno mnie tu nie bylo, nie mam nawet czasu zeby nadrobic. Swieta z Naluszkiem byly cudowne Dawidek rosnie jak na drozdzach, karmiony tylko kp, duzo spi i sie usmiecha uwielbia zasypiac na mnie, potem ciexko go odlozyc do lozeczka. Lubi tez spacerki. Powoli rozglada sie za zabawkami, jego ulubiony uspakajacz to balwanik swiecacy ledami na rizne kolory uwielbia tez kapiele jak jest duzo wody.
__________________
Szczęśliwa Żonka

26 marca
II kreseczki
Synuś Dawiduś
21.11.2014
Misia89p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:07   #4155
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Trusieńko będzie dobrze może to tylko chwilowy spadek i zaraz zacznie pięknie przybierać
Co do nocy to Ja wczoraj z Mila byłam na pogotowiu także noc tez miałam nie najlepszą
O matko, co się stało?
Cytat:
Napisane przez ewkien Pokaż wiadomość
Wprawdzie jeszcze nie urodziłam, ale przeczytałam kilka książek o opiece nad noworodkami i w każdej z nich było, żeby nie pozwalać wisieć na cycu właśnie. Ze trzeba ustalić harmonogram. Proponowali, żeby tylko w pierwszych dniach karmić na żądanie, a potem starać się zauważyć kiedy dziecko płacze, bo głodne, a kiedy, że samotne. Bo podobno są różne rodzaje płaczu i rodzice powinni się wsłuchać w potrzeby dziecka a nie tylko karmienie i karmienie.

Może coś w tym jest, bo widzę, że te, które wiszą na cycu to są nieszczęśliwe, bo maluszki wcale nie jedzą tylko chcą was czuć blisko i przez to tez nie wiedzą kiedy mają jeść, a wy jesteście zmęczone, bo ciągle karmicie.
To chyba inne książki czytamy. Pierś dla dziecka to nie tylko jedzenie, od zawsze tak było
Jak dziecko chce się potulić i noszenie, przytulanie nie pomaga i dziecko nadal płacze bo chce do piersi to należy podać pierś
No chyba, że ktoś chce zostawic płaczące dziecko aż się wyplacze i zrozumie, że mama piersi nie da
__________________
Amelka
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:08   #4156
iwona_1987
Zadomowienie
 
Avatar iwona_1987
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 095
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Witam, my nadal w dwupaku.
Wczoraj gdzieś tak do 23 brzuch mi się spinał w miarę regularnie, a później po bzykaniu wszystko ucichło Dzisiaj jedynie zauważyłam (sorry za szczegóły) większą ilość śluzu podbarwionego na różowo, ale to pewnie "efekt" wczorajszego wieczoru Także Czekamy dalej...
__________________
23.03.2003r.
13.08.2011r.
ZOSIA ur. 7.01.2015r.
HANIA ur. 1.10.2016r.
iwona_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:11   #4157
sasia25
Rozeznanie
 
Avatar sasia25
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 903
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Trusia, ja bym codziennie kontrolowała wagę. Moja mała w pare dni od wagi wyjsciowej ze szpitala, spadła o ponad 200g i to juz nie było dobre, musiałam zacząć dokarmiać mm, bo jednego dnia ważyła ok 3kg, a drugiego juz 2900

Do nnie jutro przyjdzie polozna i zobacze ile przybrala.
sasia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:13   #4158
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

MiDla jasności - to ja tego nie robię z jakąś super dyscyplina to ogólne godziny ktyorych sie trzymam.... Jedna położna mi powiedziała z ze moje dobre samopoczucie jest podstawa- to od niego zależy laktacja i dobro malenstwa. Szczesliwa mama -szczesliwe dziecko a mama w trybie zombie hmmm... Bylabym tez ostrożną z uogolnianiem- dzieci i mamy są różne warto probowac roznych metod a nie trzymać sie sztywno jednego założenia...A po polozne maja jednak doświadczenie z wieloma różnymi matkami może tez warto być otwartym....
I faktycznie płacz z głodu to co innego - jeśli nasza płacze i maz ja sobie położy na klatce piersiowej na brzuszku i sie uspokoi to chyba chodziło o potrzebę bliskości a nie jedzenie , no nie?

Trzymam kciuki Trusiu za powodzenie

Edytowane przez Joanna XL
Czas edycji: 2014-12-28 o 11:16
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:16   #4159
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Trusia

https://www.facebook.com/groups/grup...ienie.piersia/




---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Joanna XL Pokaż wiadomość
Dla jasności - to ja tego nie robię z jakąś super dyscyplina to ogólne godziny ktyorych sie trzymam.... Jedna położna mi powiedziała z ze moje dobre samopoczucie jest podstawa- to od niego zależy laktacja i dobro małżeństwa. Szczesliwa mnama -szczesliwe dziecko a mama w trybie zombie hmmm... Bylabym tez ostrożną z uogolnianiem- dzieci i mamy są różne warto probowac roznych metod a nie trzymać sie sztywno jednego założenia...A po późne maja jednak doświadczenie z wieloma różnymi matkami może tez warto być otwartym....
I faktycznie płacz z głodu to co innego - jeśli nasza płacze i maz ja sobie położy na klatce piersiowej na brzuszku i sie uspokoić to chyba chodziło o potrzebę bliskości a nie jedzenie , no nie?

Trzymam kciuki Trusiu za powodzenie
oczywiście nie należy pakować cyca w kazdej sytuacji, skoro inne formy uspokojenia działają, widocznie potrzeba dziecka zostaje zaspokojona zgadzam się
__________________
Amelka
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-28, 11:16   #4160
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Justyssia87 Pokaż wiadomość

Czemu te dzieci nie chca spac? brakuje mi dni kiedy wypił mleczko i zasnął jak suseł a ja go dawałam do lozeczka i spał eh a teraz od razu oczy otwiera a ja uciekam i czekam w ukryciu az zacznie płakać
Hahah mam to samo w dodatku nauczyliśmy go spać przy różnych melodiach i szumach, więc niekiedy szumy szumią u nas całą noc i się śmiejemy, że mieszkamy w fabryce a mały to pracownik roku, 24/h

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Moja przy wypisie 2680g teraz waży 4100g a miesiąc będzie miała dopiero w czwartek
Mój urodził się 3030, przy wypisie ważył 2880 a po kilku dniach tylko 2700.. teraz za to już waży 3600.. choć pewnie już teraz więcej
Dziewczyny, ale jak ważyć codziennie?? macie jakąś swoją wagę w domu?? bo u mnie jest ważenie tylko wtedy gdy przychodzi położna, a na dobrą sprawę już nie przyjdzie..
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:21   #4161
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Minka no właśnie dla mnie to też brednie! A jak ma się produkować pokarm jak będę małego odstawiac? :/ daje i jedna i drugą a jaki czas na jedej dac mu zanim podam drugą? Ja tak go budze ale spioch okropny jest i tak go kocham nad życie

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Dzięki kochane
Minka dziękuję za link
Ciężko mi bo jak ktoś mi mówi ze dziecko niedojada i go glodze to serce mi pęka
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:26   #4162
minka26
Wtajemniczenie
 
Avatar minka26
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 516
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Trusiulandia Pokaż wiadomość
Minka no właśnie dla mnie to też brednie! A jak ma się produkować pokarm jak będę małego odstawiac? :/ daje i jedna i drugą a jaki czas na jedej dac mu zanim podam drugą? Ja tak go budze ale spioch okropny jest i tak go kocham nad życie

---------- Dopisano o 12:21 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Dzięki kochane
Minka dziękuję za link
Ciężko mi bo jak ktoś mi mówi ze dziecko niedojada i go glodze to serce mi pęka
jak śpi to go rozbieraj. ja tak na oko robię zmianę. mała sie najada w ok 4 minuty, więc tak ją trzymam ok 5 minut, jak już sutek się robi miękki to zmiana

pisz tam na grupie, dziewczyny na bank ci doradzą
__________________
Amelka
minka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:29   #4163
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez minka26 Pokaż wiadomość
O matko, co się stało?

To chyba inne książki czytamy. Pierś dla dziecka to nie tylko jedzenie, od zawsze tak było
Jak dziecko chce się potulić i noszenie, przytulanie nie pomaga i dziecko nadal płacze bo chce do piersi to należy podać pierś
No chyba, że ktoś chce zostawic płaczące dziecko aż się wyplacze i zrozumie, że mama piersi nie da
Kolki ma bidulka a ze do tego dalej ma katar to jest nie spokojna i się męczy... Do tego zaczeła robić brzydkie zielone kupy wiec wolalam sprawdzić.
Co do postu ewkien napisze tylko tyle ze życie weryfikuje a książki dziwne mi wczoraj na pogotowiu nawet lekarz powiedział ze Mila traktuje cycka teraz jako środek przeciwbólowy na zasadzie " boli mnie,chce do mamy" wiec nie wiem czy którakolwiek dałaby rade odmówić swojemu dziecku...
Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Hahah mam to samo w dodatku nauczyliśmy go spać przy różnych melodiach i szumach, więc niekiedy szumy szumią u nas całą noc i się śmiejemy, że mieszkamy w fabryce a mały to pracownik roku, 24/h



Mój urodził się 3030, przy wypisie ważył 2880 a po kilku dniach tylko 2700.. teraz za to już waży 3600.. choć pewnie już teraz więcej
Dziewczyny, ale jak ważyć codziennie?? macie jakąś swoją wagę w domu?? bo u mnie jest ważenie tylko wtedy gdy przychodzi położna, a na dobrą sprawę już nie przyjdzie..
Ja wchodze na zwykłą wagę sama potem z malutką... Pprownalam z wagą od lekarza i wiem ze się zgadza

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Trusia założyłaś FB ??
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:31   #4164
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Hej nadrabiam Was i nie mogę nadrobić...
Przyszłam po poradę, mój mały jak robi kupę to tak się pręży, aż czerwony na buzi, dzis nawet był krzyk z tego powodu, co mogę zrobić aby mu pomóc? Jak widzę że idzie kupa to staram się podnosić go do pionu, ale co jeszcze mogę zrobić?
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:32   #4165
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Herbatka rumiankowa mojej pomaga w zrobieniu kupki... Dziennie robię jej 60ml i staram się żeby to wypiła
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:35   #4166
lindsley
Zakorzenienie
 
Avatar lindsley
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 262
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Na ktg wchodzi się samemu czy można z tz? Ile czasu trwa?
Póki co tz otworzył drzwi od auta nie sądziłam że tak przymrozi
__________________
Pojawiłeś się niespodziewanie w kwietniowy poranek i wywróciłeś nasz świat do góry nogami

Michaś
lindsley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:38   #4167
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

I tak w butelce podajesz?
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:49   #4168
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Chemisette Pokaż wiadomość
I tak w butelce podajesz?
No tak można kupić specjalny dla dzieci z hippa ale akurat ja poprostu najpierw gotuje wodę z łyżeczka cukru a potem zaparzam w tym słaby rumianek
Probowalam na poczatku bez cukru ale Mila strasznie tym plula
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:55   #4169
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Dzięki Minka :-*
Inka miałam usunęłam a teraz przywróciłam od nowa
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 12:17   #4170
iwona_1987
Zadomowienie
 
Avatar iwona_1987
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 095
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez lindsley Pokaż wiadomość
Na ktg wchodzi się samemu czy można z tz? Ile czasu trwa?
Póki co tz otworzył drzwi od auta nie sądziłam że tak przymrozi
Jak ja byłam wczoraj na IP na KTG to na IP mąż nie mógł wejść, czekał w poczekalni, ale drzwi akurat były otwarte na izbę i nikogo nie było oprócz nas więc mnie widział i słyszał odgłosy naszego wściekającego się dziecka A trwało ok 40 minut...
__________________
23.03.2003r.
13.08.2011r.
ZOSIA ur. 7.01.2015r.
HANIA ur. 1.10.2016r.
iwona_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-12 21:57:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:05.