Jak prostować włosy na okągłej szczotce? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-30, 12:53   #1
martyna11397
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 6

Jak prostować włosy na okągłej szczotce?


Moje włosy nie są to typowe "loczki", niektóre kosmyki są powywijane każdy w inną stronę, są kręcone ale nie są to loki.Mimo tego nawet prostowanie trwale, które utrzymuje się przez ok. 4-8 miesięcy nie pomogło.Nie było żadnej różnicy, włosy takie jak przed prostowaniem.Obecnie prostuję tylko grzywkę i włosy związuje, innego wyjścia nie mam.Nawet śpiąc muszę je mieć związane bo inaczej rano miałabym na głowie "szope".Jest to uciążliwe.Stososowałam też kosmetyki prostujące.Posiadam wiele takich kosmetyków po balsamy, odżywki, szampony czy płyny.Po zastosowaniu któregoś kosmetyku po umyciu głowy suszyłam je suszarką.Była zauważalna różnica.Włosy były troszeczkę dłuższe niż normalnie bo pasma się ciut wyprostowały, ale nadal były niesworne, niedające się do ułożenia, puszące się, pozawijane czyli w zasadzie różnica jakaś była ale efektu żadnego.Słyszałam o prostowaniu na okrągłej szczotce, podobno efekty są zadowalające.Niestety nie wiem jak to prostowanie miałoby polegać.Oczywiście także za pomocą suszarki i kosmetyków prostujących.Jednak prosiłabym o dokładne wytłumaczenie jak włosy prostować na takiej szczotce.Mam bardzo dużą szzczotkę kupioną właśnie specjalnie do tego prostowania, ale jak ją użyć?Mogłabym prosić o wytłumaczenie mi na czym polega prostowanie na okrągłej szczotce?
martyna11397 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 13:51   #2
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Jak prostować włosy na okągłej szczotce?

podpatrz kiedyś, jak robi to fryzjerka ja biorę pasmo włosów, nawijam mniej więcej do połowy na szczotkę, przykładam koniec suszarki do szczotki, tak, żeby suszarka suszyła włosy na szczotce i ciągnę szczotkę w dół, żeby włosy były "napięte"
jakieś filmiki są na YT http://www.youtube.com/watch?v=wf7U5r6ASTE
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 13:58   #3
kasia971
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 185
Dot.: Jak prostować włosy na okągłej szczotce?

Mam bardzo kręcone naturalne włosy i od wielu lat prostuję je na okrągłej szczotce. Mam bardzo grubą szczotkę z naturalnym włosiem podobną do tej: http://www.gorgol.pl/index.php?dzial=produkty_01&typ=4

Modeluję włosy zaczynając od dołu tzn. najpierw spinam włosy w kucyk na czubku głowy i modeluję pasmami w kierunku od szyi do środka głowy. Nawijam pasmo na szczotkę i wyciągam jednocześnie susząc, ale pilnując żeby nawiew suszarki nie był zbyt blisko szczotki. Przedtem w czasie mycia daję tylko odrobinę odżywki do włosów i nic więcej.

Pozdrawiam
Kasia
kasia971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 14:42   #4
martyna11397
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 6
Dot.: Jak prostować włosy na okągłej szczotce?

Dziękuje za pomoc, spróbuje, zobaczymy czy się uda i będzie jakiś efekt

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

Kasia, ja mam inną szczotkę niż ty, taką jak tu http://allegro.pl/avon-okragla-szczo...863813742.html czy jest różnica jak się prostuje na takiej z naturalnego włosia a ze sztucznego?

Edytowane przez martyna11397
Czas edycji: 2012-12-31 o 14:44
martyna11397 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 15:06   #5
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Jak prostować włosy na okągłej szczotce?

na zakręconym forum o prostowaniu pisać
zapraszam do pielęgnacyjnego zawalczymy o kręciołki



Matko przełożona
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 08:14   #6
kasia971
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 185
Dot.: Jak prostować włosy na okągłej szczotce?

Wydaje mi się, że szczotka z naturalnego włosia jest delikatniejsza dla włosów - bardziej miękka i elastyczna.
kasia971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 16:09   #7
Szatanica z Eden
Raczkowanie
 
Avatar Szatanica z Eden
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 103
Dot.: Jak prostować włosy na okągłej szczotce?

ważne to dobrać dobrą szczotkę, jeżeli będzie miała za małą średnicę to włos się w nią wplącze, prostuje się dzieląc włosy na partie, a strumień zależy kierować zgodnie z łuską włosa,wtedy ładnie je wygładzisz trzeba trochę poćwiczyć, na początku może nie wychodzić
Szatanica z Eden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 16:22   #8
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Jak prostować włosy na okągłej szczotce?

Cytat:
Napisane przez martyna11397 Pokaż wiadomość
Moje włosy nie są to typowe "loczki", niektóre kosmyki są powywijane każdy w inną stronę, są kręcone ale nie są to loki.Mimo tego nawet prostowanie trwale, które utrzymuje się przez ok. 4-8 miesięcy nie pomogło.Nie było żadnej różnicy, włosy takie jak przed prostowaniem.Obecnie prostuję tylko grzywkę i włosy związuje, innego wyjścia nie mam.Nawet śpiąc muszę je mieć związane bo inaczej rano miałabym na głowie "szope".Jest to uciążliwe.Stososowałam też kosmetyki prostujące.Posiadam wiele takich kosmetyków po balsamy, odżywki, szampony czy płyny.Po zastosowaniu któregoś kosmetyku po umyciu głowy suszyłam je suszarką.Była zauważalna różnica.Włosy były troszeczkę dłuższe niż normalnie bo pasma się ciut wyprostowały, ale nadal były niesworne, niedające się do ułożenia, puszące się, pozawijane czyli w zasadzie różnica jakaś była ale efektu żadnego.Słyszałam o prostowaniu na okrągłej szczotce, podobno efekty są zadowalające.Niestety nie wiem jak to prostowanie miałoby polegać.Oczywiście także za pomocą suszarki i kosmetyków prostujących.Jednak prosiłabym o dokładne wytłumaczenie jak włosy prostować na takiej szczotce.Mam bardzo dużą szzczotkę kupioną właśnie specjalnie do tego prostowania, ale jak ją użyć?Mogłabym prosić o wytłumaczenie mi na czym polega prostowanie na okrągłej szczotce?
Musisz mieć dobrą szczotkę a najlepiej dwie jedną okrągłą a drugą prostokątną coś w tym stylu: http://nokautimg4.pl/p-cf-33-cf33383...zna-paddle.jpg .
Okrągła najlepiej jakaś profesjonalna i lekka, niezbyt duża na początek.
Ważna jest też mocna suszarka z nasadką taki "dziubek" - niesamowicie ułatwia prostowanie.
Osobiście wolę suszyć przy pomocy tej prostokątnej szczotki, najpierw podsuszam samą suszarką a później dosłownie czeszę się tą szczotką z różnych stron i szuszę w tych miejscach od góry Trudno to opisać, spróbuj poszukać filmików

Jeżeli chodzi o okrągłą szczotkę, to jest trudniej i modelować włosy warstwami (podpinając), nawija się pasma na szczotkę, przykłada suszarkę i pociąga. Spróbuj może na początku na koleżance czy siostrze
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 09:43   #9
nowa_wizazystka
Raczkowanie
 
Avatar nowa_wizazystka
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 214
Dot.: Jak prostować włosy na okągłej szczotce?

Raczej na okrągłej szczotce modeluje się włosy, nie prostuje, ale....właśnie mam przed sobą wycinek z prasy ,a w nim notatkę na temat trwałego prostowania włosów. Otóż.:cytat:..."Tytuł: keratyna dla zdrowia, nowoczesne metody trwałego prostowania włosów pozwalają odżywiać pasma" i dalej wyjaśnienie cenionego przez gwiazdy stylisty fryzur z Warszawy...po użyciu keratyny włosy są wygładzone, błyszczące, łatwo się układają.Wystarczy je wysuszyć suszarką,bez użycia szczotki uzyskasz piękną fryzurę. Zabiegu nie należy wykonywać przy samej nasadzie,by fryzura nie była płaska...." koniec cytatu. Ale niestety taki zabieg kosztuje 250 zł.
nowa_wizazystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 10:30   #10
kahaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 35
Dot.: Jak prostować włosy na okągłej szczotce?

To ja może troszke z innej beczki, jaka średnica szczotki do grzywki. Ja mam taką : http://www.kosmetykiartego.pl/szczot...82-mm-t82.html
Nie wiem czy nie jest za duża, bo nie jestem w stanie naciągnąć całej grzywki. Tylko robi mi się taki puszek na dole, a u nasady oczywiście przyklapnięte.
kahaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 22:24   #11
201607111004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4 923
Dot.: Jak prostować włosy na okągłej szczotce?

Cytat:
Napisane przez Miskaa78 Pokaż wiadomość
na zakręconym forum o prostowaniu pisać
zapraszam do pielęgnacyjnego zawalczymy o kręciołki



Matko przełożona
Wiem, że odkopuję stary temat ale mnie to trochę poirytowało.
Może nie każdy chce kręciołki? Dlaczego czasami niemal na siłę na wizażu chce się przeforsować iż jak masz kręciołki to je mniej choć ich nienawidzisz?
Sama lubię od czasu wyprostować włosy. Mam zdrowe bogu dzięki a wyprostowane prezentują się moim zdaniem lepiej, szczególnie przy krótkim cięciu jakie obecnie posiadam.
201607111004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-09, 10:54   #12
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Jak prostować włosy na okągłej szczotce?

Ja również mam loki i prostowanie na szczotce doprowadza mnie do frustracji bo za długo to trwa a i tak muszę potem użyć prostownicy bo włosy źle wyglądają.

Nigdy nie byłam przekonana do suszarek-szczotek modelujących w stylu Rowenta brush active ale ostatnio kupiłam coś takiego tylko z Babyliss i jest to idealne rozwiązanie, szczotka prostuje włosy i nie muszę już ich katować prostownicą, także szczerze polecam to urządzenie i żałuję, że go wcześniej nie zakupiłam.
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 11:16   #13
AnetteKZ
Raczkowanie
 
Avatar AnetteKZ
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 48
Dot.: Jak prostować włosy na okągłej szczotce?

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Ja również mam loki i prostowanie na szczotce doprowadza mnie do frustracji bo za długo to trwa a i tak muszę potem użyć prostownicy bo włosy źle wyglądają.

Nigdy nie byłam przekonana do suszarek-szczotek modelujących w stylu Rowenta brush active ale ostatnio kupiłam coś takiego tylko z Babyliss i jest to idealne rozwiązanie, szczotka prostuje włosy i nie muszę już ich katować prostownicą, także szczerze polecam to urządzenie i żałuję, że go wcześniej nie zakupiłam.
I dobrze po prostownica to zło wcielone
__________________
Wewnętrzne piękno jest okey ale piękne włosy to nic złego
http://kosmetycznyzaulek.blogspot.com

**
Włosy po przymusowym cięciu zniszczonych końcówek :28 cm .. ;(
cel:60 cm
**
Skrzypokrzywa od :15.10.2014
AnetteKZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-17, 10:44   #14
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Jak prostować włosy na okągłej szczotce?

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Ja również mam loki i prostowanie na szczotce doprowadza mnie do frustracji bo za długo to trwa a i tak muszę potem użyć prostownicy bo włosy źle wyglądają.

Nigdy nie byłam przekonana do suszarek-szczotek modelujących w stylu Rowenta brush active ale ostatnio kupiłam coś takiego tylko z Babyliss i jest to idealne rozwiązanie, szczotka prostuje włosy i nie muszę już ich katować prostownicą, także szczerze polecam to urządzenie i żałuję, że go wcześniej nie zakupiłam.
to nie jest rozwiazanie dla kazdych wlosow . Dla cienkich i delikatnych jedynie. Ja mam wmosy dosyc grube i duzo i te szczotki modelujace z suszarka zupelnie nei zdaja egzaminu. Zeby jedno pasmo wymodelowac zabiera mi to okolo 10 minut gdzie i tak bardzo szybko efekt znika; Na okraglej szczotce i dobrej suszarce z cieplym i szybkim nawiewem zajmuje mi to okolo 3-5 minut.
Suszarke trzymam w lewej rece, a w prawej szczotke, Wlosy dziele na 9 sekcji zaczynajac od spodu, kazda sekcje dziele na dwie lub trzy partie. Kazda partie susze osobno nawijajac na szczotke reszte podpinam "spinkami krokodylkami" do gory. tak wyprostowane wlosy trzymaja sie do kolejnego mycia o ile nie sa wystawione bezposrednio na deszcz, tym samyml jesli na zewnatrz jest wilgoc nakladam kaptur.
Wlosy mam do polowy plecow, naturalnie krecone rowniez. Ukladam je tak od 17 lat. zawsze 2-3 razy w tygodniu. Rowniez jesli mam zamiar uzyc prostownicy bo w ten sposob so bardzo gladkie i sypkie.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 10:10   #15
iamkamilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jak prostować włosy na okągłej szczotce?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
to nie jest rozwiazanie dla kazdych wlosow . Dla cienkich i delikatnych jedynie. Ja mam wmosy dosyc grube i duzo i te szczotki modelujace z suszarka zupelnie nei zdaja egzaminu. Zeby jedno pasmo wymodelowac zabiera mi to okolo 10 minut gdzie i tak bardzo szybko efekt znika; Na okraglej szczotce i dobrej suszarce z cieplym i szybkim nawiewem zajmuje mi to okolo 3-5 minut.
Suszarke trzymam w lewej rece, a w prawej szczotke, Wlosy dziele na 9 sekcji zaczynajac od spodu, kazda sekcje dziele na dwie lub trzy partie. Kazda partie susze osobno nawijajac na szczotke reszte podpinam "spinkami krokodylkami" do gory. tak wyprostowane wlosy trzymaja sie do kolejnego mycia o ile nie sa wystawione bezposrednio na deszcz, tym samyml jesli na zewnatrz jest wilgoc nakladam kaptur.
Wlosy mam do polowy plecow, naturalnie krecone rowniez. Ukladam je tak od 17 lat. zawsze 2-3 razy w tygodniu. Rowniez jesli mam zamiar uzyc prostownicy bo w ten sposob so bardzo gladkie i sypkie.
Hej Karolino, czytam co piszesz i chyba mam podobny problem, bo mam grube wlosy krecone, i szczotki suszace na mnie nie dzialaja. Moglabys mi powiedziec jakiej suszarki uzywasz, ze tak dobrze Ci prostuje wlosy ze szczotka? Bo ja chyba nie mialam tyle szczescia zeby trafic na porzadna
iamkamilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-06 11:10:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.