Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014 - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-02, 14:37   #4951
primavi
Przyczajenie
 
Avatar primavi
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 10
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

To ja też się ujawnię, jednocześnie przedstawię.
Jestem mamą Hani, ur. 03.10.2014 (termin porodu 26 września), oraz syna, który ma 13 lat Przez dłuższy czas staraliśmy się o drugie dzieciątko, ale los spłatał nam figla i po tylu latach i staraniach, gdy już zrezygnowaliśmy okazało się, że jestem w ciąży

Więcej napiszę później, bo właśnie moja gwiazdka się obudziła i jest głodna.
Pozdrawiam

Edytowane przez primavi
Czas edycji: 2015-04-02 o 14:44
primavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 15:47   #4952
mangostan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 5
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Ja mam synka, urodzonego 11.10.2014, niebawem kończy 6 miesięcy, zastanawiam się czy nie podawać mu już kaszki.. Boję się nietolerancji na gluten, u narzeczonego w rodzinie bywały takie epizody.
mangostan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 15:55   #4953
Isgaard
Raczkowanie
 
Avatar Isgaard
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 430
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez mangostan Pokaż wiadomość
Ja mam synka, urodzonego 11.10.2014, niebawem kończy 6 miesięcy, zastanawiam się czy nie podawać mu już kaszki.. Boję się nietolerancji na gluten, u narzeczonego w rodzinie bywały takie epizody.
Cześć dziewczyny, no szkoda że tak długo milczałyście.. Ja zamierzam rozszerzać po skończonych 6 miesiącach, czyli czekam do 17.10 i potem po kolei, gluten, warzywa, owoce.. Ciekawa jestem jak będzie bo młody na razie tylko na moim mleku.

Fajna data, mój Tż urodzony 11.10
__________________
MAKSymalnie przeszczęśliwa
Isgaard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 16:52   #4954
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez mangostan Pokaż wiadomość
Ja mam synka, urodzonego 11.10.2014, niebawem kończy 6 miesięcy, zastanawiam się czy nie podawać mu już kaszki.. Boję się nietolerancji na gluten, u narzeczonego w rodzinie bywały takie epizody.
Mój mąż jest na diecie bez glutenu i też się obawiam jak to będzie. Córka dobrze zniosła, je nadal gluten i jest ok. Zobaczymy jak synek zareaguje.
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 17:24   #4955
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 353
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez primavi Pokaż wiadomość
To ja też się ujawnię, jednocześnie przedstawię.
Jestem mamą Hani, ur. 03.10.2014 (termin porodu 26 września), oraz syna, który ma 13 lat Przez dłuższy czas staraliśmy się o drugie dzieciątko, ale los spłatał nam figla i po tylu latach i staraniach, gdy już zrezygnowaliśmy okazało się, że jestem w ciąży

Więcej napiszę później, bo właśnie moja gwiazdka się obudziła i jest głodna.
Pozdrawiam
Witamy! Hania jest z tego samego dnia co mój Adrian :p




Cytat:
Napisane przez mangostan Pokaż wiadomość
Ja mam synka, urodzonego 11.10.2014, niebawem kończy 6 miesięcy, zastanawiam się czy nie podawać mu już kaszki.. Boję się nietolerancji na gluten, u narzeczonego w rodzinie bywały takie epizody.

Wspomniałyście o glutenie i postanowiłam wyciągnąć moje informatory i czytam w książeczce od bebiko że jeśli dziecko jest karmione kp to funkcja osłonowa mleka matki dla budowania tolerancji glutenu jest najlepsza między 5-6 miesiącem.


Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, no szkoda że tak długo milczałyście.. Ja zamierzam rozszerzać po skończonych 6 miesiącach, czyli czekam do 17.10 i potem po kolei, gluten, warzywa, owoce.. Ciekawa jestem jak będzie bo młody na razie tylko na moim mleku.

Fajna data, mój Tż urodzony 11.10
A no szkoda szkoda, ale widzę że wątek znowu się rozkręca

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
karllii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 18:11   #4956
primavi
Przyczajenie
 
Avatar primavi
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 10
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Ja rozszerzenie diety zaczęłam 15 marca. Była to kaszka zmieszana z moim odciągniętym mlekiem. Teraz na ogół mamy ustalony rytm posiłków. Na II śniadanie kaszka, obiad, podwieczorek, kolacja - nie zawsze. Tylko moja pani je wróbelkowe porcje.

Pozdrawiamy Adrianano i inne dzieciaczki również.

Chciałam podziękować mamusiom, które wcześniej były tu na forum. Dzięki Wam wiele się dowiedziałam, dużo się nauczyłam.

Edytowane przez primavi
Czas edycji: 2015-04-02 o 18:29
primavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 19:56   #4957
aluap987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 48
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość

A no szkoda szkoda, ale widzę że wątek znowu się rozkręca

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Niedługo będzie 5000 postów i z tego co się orientuję ten wątek powinien zostać zamknięty. Kto jest za otworzeniem nowego ręka do góry

Cytat:
Napisane przez primavi Pokaż wiadomość
Ja rozszerzenie diety zaczęłam 15 marca. Była to kaszka zmieszana z moim odciągniętym mlekiem. Teraz na ogół mamy ustalony rytm posiłków. Na II śniadanie kaszka, obiad, podwieczorek, kolacja - nie zawsze. Tylko moja pani je wróbelkowe porcje.

Pozdrawiamy Adrianano i inne dzieciaczki również.

Chciałam podziękować mamusiom, które wcześniej były tu na forum. Dzięki Wam wiele się dowiedziałam, dużo się nauczyłam.
Jeśli dziecko dobrze przybiera to nie przejmuj się ilością jedzenia które zjada maluszek. Jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale w pierwszym roku podstawą żywienia jest mleko, a w myśl nowych zasad "rodzic decyduje co dziecko je, a dziecko ile" . Moja pierwsza córka też nie jadła dużo na początku, a teraz o dziwo nawet jakieś warzywa wcina.

Co do glutenu to ponownie odsyłam do nowych wytycznych. Podobno najnowsze badania nie wskazują związku między ekspozycją na gluten a częstością występowania cekali. Kiedyś już wrzucałam ten link http://www.hafija.pl/2015/01/wprowad...ania-2015.html
aluap987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-02, 20:37   #4958
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Ja 8.04 mam szczepienie malej, zobaczymy co lekarka doradzi z rozszerzeniem.

Primavi a Ty mialas jakis inny nick? Czy czytalas jako gosc
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 20:44   #4959
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 353
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez aluap987 Pokaż wiadomość
Niedługo będzie 5000 postów i z tego co się orientuję ten wątek powinien zostać zamknięty. Kto jest za otworzeniem nowego ręka do góry


Jeśli dziecko dobrze przybiera to nie przejmuj się ilością jedzenia które zjada maluszek. Jeśli się mylę to mnie poprawcie, ale w pierwszym roku podstawą żywienia jest mleko, a w myśl nowych zasad "rodzic decyduje co dziecko je, a dziecko ile" . Moja pierwsza córka też nie jadła dużo na początku, a teraz o dziwo nawet jakieś warzywa wcina.

Co do glutenu to ponownie odsyłam do nowych wytycznych. Podobno najnowsze badania nie wskazują związku między ekspozycją na gluten a częstością występowania cekali. Kiedyś już wrzucałam ten link http://www.hafija.pl/2015/01/wprowad...ania-2015.html
Ja jestem za !

Dzieki za linkacza, przyda się do poczytania
karllii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 21:34   #4960
mangostan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 5
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Ja Was podczytywałam regularnie od trzeciego trymestru, ale jakoś nie potrafiłam się wbić A jak któregoś dnia zobaczyłam, że już nie piszecie to ogarnęła mnie panika, byłyście skarbnicą wiedzy Mnie dieta maluszka stresuje, nie wiem od czego zacząć, nie wiem przez ile podawać, nie wiem kiedy taki posiłek ma zastąpić mleko..
mangostan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-02, 22:14   #4961
aluap987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 48
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez mangostan Pokaż wiadomość
Ja Was podczytywałam regularnie od trzeciego trymestru, ale jakoś nie potrafiłam się wbić A jak któregoś dnia zobaczyłam, że już nie piszecie to ogarnęła mnie panika, byłyście skarbnicą wiedzy Mnie dieta maluszka stresuje, nie wiem od czego zacząć, nie wiem przez ile podawać, nie wiem kiedy taki posiłek ma zastąpić mleko..
Nie ma się czego bać. Nam pediatra powiedziała krótko: może już jeść wszystko, tylko nowe produkty co 2-3 dni. Uwierz w siebie i dziecku, a poradzicie sobie

Hafija.pl jest prawdziwą skarbnicą wiedzy i ja znalazłam tam wiele odpowiedzi na moje wątpliwości w kwestii żywienia maluszków
aluap987 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-02, 22:29   #4962
chmurkom
Raczkowanie
 
Avatar chmurkom
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 51
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez aluap987 Pokaż wiadomość
Cześć Kobietki i Dzieciaczki!



Mam tak samo jak ty



Według pediatry mogę już rozszerzać dietę niuni, nawet zaczęłam. Podałam marchewkę i dynię. Ale poszłam po rozum do głowy i skoro na piersi tak dobrze przybiera to po co to przyśpieszać? Spanie i tak się nie poprawiało. Mnie też się nie spieszy do gotowania oddzielnych posiłków.

W temacie posiłków: będziecie podawać gotowce czy swoje dania?
Ja słoiczki. Chyba, że trafią mi się swoje warzywa/owoce/mięso to będę sama gotować

---------- Dopisano o 22:23 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez primavi Pokaż wiadomość
To ja też się ujawnię, jednocześnie przedstawię.
Jestem mamą Hani, ur. 03.10.2014 (termin porodu 26 września), oraz syna, który ma 13 lat Przez dłuższy czas staraliśmy się o drugie dzieciątko, ale los spłatał nam figla i po tylu latach i staraniach, gdy już zrezygnowaliśmy okazało się, że jestem w ciąży

Więcej napiszę później, bo właśnie moja gwiazdka się obudziła i jest głodna.
Pozdrawiam
Witam Często się słyszy, że jak pary odpuszczają to wtedy się udaje

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:23 ----------

Cytat:
Napisane przez mangostan Pokaż wiadomość
Ja mam synka, urodzonego 11.10.2014, niebawem kończy 6 miesięcy, zastanawiam się czy nie podawać mu już kaszki.. Boję się nietolerancji na gluten, u narzeczonego w rodzinie bywały takie epizody.
Jeśli karmisz jeszcze piersią to próbuj glutenu, dzieci lepiej to zniesie

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

Cytat:
Napisane przez mangostan Pokaż wiadomość
Ja Was podczytywałam regularnie od trzeciego trymestru, ale jakoś nie potrafiłam się wbić A jak któregoś dnia zobaczyłam, że już nie piszecie to ogarnęła mnie panika, byłyście skarbnicą wiedzy Mnie dieta maluszka stresuje, nie wiem od czego zacząć, nie wiem przez ile podawać, nie wiem kiedy taki posiłek ma zastąpić mleko..
po kolei zaczynając od warzyw, po troszeczku, codziennie zwiększać ilość, nowy produkt co kilka dni. A zastąpi mleko kiedy będzie z zjadać tyle, że się naje przede wszystkim spokojnie! To tylko tak skomplikowanie wygląda
__________________
Mam już swój kawałek nieba
chmurkom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 08:57   #4963
primavi
Przyczajenie
 
Avatar primavi
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 10
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Witam.
Na szczęście nie mam ciśnienia, żeby dużo jadła. Dla mnie ważne jest to, aby popróbowała (je około 5 łyżeczek, po chwili i tak domaga się cyca) Denerwuje mnie karmienie w dzień, bo ważne jest to co wokół się dzieje - ciumknie dwa razy i musi spojrzeć a to na sufit, a to na obraz i tak wszystko posprawdzać, czy na swoim miejscu.Za to w nocy ładnie je - tylko dlaczego tak często

Edytowane przez primavi
Czas edycji: 2015-04-03 o 09:00
primavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 09:24   #4964
primavi
Przyczajenie
 
Avatar primavi
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 10
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Jaki jestem osiek - nie umiem zacytować, ale tego nauczę się po świętach, bo zaraz zabieram się do pieczenia (sernik, mazurek)

Tak nowa8686 byłam pod nickiem ravi (napisłam aż 1 post na wrześniówkach), ale hasło do poczty mi przepadło i nie pamiętam. Wiem głupio to brzmi, ale to splot kilku małych złośliwości.

Moja Hania kończy dzisiaj 6 miesięcy. Pozdrawiamy wszystkie mamusie i dzieciaczki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00411.jpg (60,3 KB, 42 załadowań)
primavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 09:35   #4965
chmurkom
Raczkowanie
 
Avatar chmurkom
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 51
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez primavi Pokaż wiadomość
Jaki jestem osiek - nie umiem zacytować, ale tego nauczę się po świętach, bo zaraz zabieram się do pieczenia (sernik, mazurek)

Tak nowa8686 byłam pod nickiem ravi (napisłam aż 1 post na wrześniówkach), ale hasło do poczty mi przepadło i nie pamiętam. Wiem głupio to brzmi, ale to splot kilku małych złośliwości.

Moja Hania kończy dzisiaj 6 miesięcy. Pozdrawiamy wszystkie mamusie i dzieciaczki.
Buziak dla Hani
Pierwszy raz słyszę określenie "osiek"

My dzisiaj 5b mcy kończymy

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Ja dzisiaj planuję sernik i takie coś http://ciastkozercy.pl/swiateczne-ci...izaki-pisanki/ oraz takie http://ciastkozercy.pl/ciastkowe-lizaki-kurczaki-2/
Ciekawe co mi z tego wyjdzie heh!
__________________
Mam już swój kawałek nieba
chmurkom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 10:24   #4966
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Słodka Hania.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 11:12   #4967
aluap987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 48
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez primavi Pokaż wiadomość
Jaki jestem osiek - nie umiem zacytować, ale tego nauczę się po świętach, bo zaraz zabieram się do pieczenia (sernik, mazurek)

Tak nowa8686 byłam pod nickiem ravi (napisłam aż 1 post na wrześniówkach), ale hasło do poczty mi przepadło i nie pamiętam. Wiem głupio to brzmi, ale to splot kilku małych złośliwości.

Moja Hania kończy dzisiaj 6 miesięcy. Pozdrawiamy wszystkie mamusie i dzieciaczki.
Urocza ta wasza kruszynka
Przesyłamy buziaki dla dzieciaczków kończących kolejne miesiące

My (nie)stety spędzamy święta sami, więc nie wiele planuję robić do jedzenia. Zrobię tort na bazie ciasta jogurtowego, galaretkowiec dla Marysi i to będzie aż nadto.

Przy okazji życzę Wam spokoju ducha, ciepła i rodzinnej atmosfery w te Święta., żeby codzienne problemy nie przysłaniały nam/wam rzeczy najważniejszych i mokrego Dyngusa

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Cytat:
Napisane przez chmurkom Pokaż wiadomość
Buziak dla Hani
Pierwszy raz słyszę określenie "osiek"

My dzisiaj 5b mcy kończymy

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Ja dzisiaj planuję sernik i takie coś http://ciastkozercy.pl/swiateczne-ci...izaki-pisanki/ oraz takie http://ciastkozercy.pl/ciastkowe-lizaki-kurczaki-2/
Ciekawe co mi z tego wyjdzie heh!
Powodzenia! Pochwal się później efektami

Edytowane przez aluap987
Czas edycji: 2015-04-03 o 11:09
aluap987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 18:38   #4968
chmurkom
Raczkowanie
 
Avatar chmurkom
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 51
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez aluap987 Pokaż wiadomość
Urocza ta wasza kruszynka
Przesyłamy buziaki dla dzieciaczków kończących kolejne miesiące

My (nie)stety spędzamy święta sami, więc nie wiele planuję robić do jedzenia. Zrobię tort na bazie ciasta jogurtowego, galaretkowiec dla Marysi i to będzie aż nadto.

Przy okazji życzę Wam spokoju ducha, ciepła i rodzinnej atmosfery w te Święta., żeby codzienne problemy nie przysłaniały nam/wam rzeczy najważniejszych i mokrego Dyngusa

---------- Dopisano o 12:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------


Powodzenia! Pochwal się później efektami
Dziękujemy i wzajmnie wesołego Alleluja i mokrego Dyngusa!
Jak na razie udało mi się zrobić babeczki. Czas wykonania: 15 minut . Czas wykonania z dwójką.dzieci: 2 godziny...
__________________
Mam już swój kawałek nieba
chmurkom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-03, 21:14   #4969
dominia82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Ja też używam butelki Haberman od Canpol babies i jestem nią zachwycona!!!! Filtr znajdujący się pomiędzy butelką a smoczkiem świetnie redukuje połykanie powietrza przez syna i w końcu mogą powiedzieć pa pa kolki . Nie wracajcie nigdy więcej . To naprawdę działa a przy tym wygląda bardzo przyjemnie .
dominia82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-08, 14:04   #4970
primavi
Przyczajenie
 
Avatar primavi
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 10
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Nareszcie po świętach. Wolnoć Tomku w swoim domku
Głowa mnie już bolała od gadania: a czemu ona jeszcze nie siedzi, trzeba ją sadzać i obkładać poduszkami, wtedy będzie ładnie siedzieć, co Hania już je, a czemu jeszcze nie dajesz tego i owego, dlaczego nie dopajasz (nie pije herbatek). Ale najlepsze to - jeszcze karmisz, przecież to twoje mleko jest już bezwartościowe - no padłam Jak się cieszę, że już jestem w domku.
Najlepszy teściu - daj jej niech sobie poliże kiełbaski, taka dobra mi w tym roku wyszła

Normalnie czułam się jak nastolatka, a nie dojrzała kobieta, która już przecież jedno dziecko prawie dorosłe ma

Edytowane przez primavi
Czas edycji: 2015-04-08 o 14:33 Powód: dopisanie wątku
primavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 21:33   #4971
chmurkom
Raczkowanie
 
Avatar chmurkom
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 51
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez primavi Pokaż wiadomość
Nareszcie po świętach. Wolnoć Tomku w swoim domku
Głowa mnie już bolała od gadania: a czemu ona jeszcze nie siedzi, trzeba ją sadzać i obkładać poduszkami, wtedy będzie ładnie siedzieć, co Hania już je, a czemu jeszcze nie dajesz tego i owego, dlaczego nie dopajasz (nie pije herbatek). Ale najlepsze to - jeszcze karmisz, przecież to twoje mleko jest już bezwartościowe - no padłam Jak się cieszę, że już jestem w domku.
Najlepszy teściu - daj jej niech sobie poliże kiełbaski, taka dobra mi w tym roku wyszła

Normalnie czułam się jak nastolatka, a nie dojrzała kobieta, która już przecież jedno dziecko prawie dorosłe ma
Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że bez dobrych rad się nie obejdzie Ja jak słyszałam takie uwagi to od razu bardzo asertywnie odpowiadałam. Jakoś teraz przy drugim dziecku nikt mi nic "mondrego" nie podpowiada. No oprócz mojej mamy. Na szczęście niezbyt często się widzimy

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

jak tam postępy u dzieciaczków? JA się pochwalę, że Tadek się tak rozbujał z przekręcaniem się na brzuszek i z powrotem, i w prawo, i lewo, że dywanu mu brakuje <dumna mama>
__________________
Mam już swój kawałek nieba
chmurkom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-08, 21:56   #4972
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 353
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

My na szczęście w domu byliśmy w święta, ale "dobre rady" mam na codzień, bo mieszkamy z teściami. Juz się uodporniłam na nie i zlewam to
Ostatnio teściu pytał się czy coś chcę ze sklepu czy coś, więc mówię że parafinę bo małemu ciemieniucha nie chce zejść, przyjechał z jakimś szamponem... a bo pani aptekarka polecała.

Adik w sumie bączki kręci cały czas na brzuchu, i roooooozmawia jak najęty...do lampy, do kocyka, do pampersa

Czy to coś złego gdy dziecko chwyta się za uszko? Bo od jakiegoś czasu zauważyłam że co chwilkę sie trzymie za prawe, najczęściej przy jakimś głośniejszym dźwięku.

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez chmurkom Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

jak tam postępy u dzieciaczków? JA się pochwalę, że Tadek się tak rozbujał z przekręcaniem się na brzuszek i z powrotem, i w prawo, i lewo, że dywanu mu brakuje <dumna mama>
Haha, no szaleje, mama ! Się nauczył to korzysta
My z dywanem problemu nie mamy, mamy na całym pokoju wykładzine dywanopodobną, zawsze jak już jest na brzegu koca to rączką klapie o nią, tak samo na łóżku
karllii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 21:03   #4973
chmurkom
Raczkowanie
 
Avatar chmurkom
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 51
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez karllii Pokaż wiadomość
My na szczęście w domu byliśmy w święta, ale "dobre rady" mam na codzień, bo mieszkamy z teściami. Juz się uodporniłam na nie i zlewam to
Ostatnio teściu pytał się czy coś chcę ze sklepu czy coś, więc mówię że parafinę bo małemu ciemieniucha nie chce zejść, przyjechał z jakimś szamponem... a bo pani aptekarka polecała.

Adik w sumie bączki kręci cały czas na brzuchu, i roooooozmawia jak najęty...do lampy, do kocyka, do pampersa

Czy to coś złego gdy dziecko chwyta się za uszko? Bo od jakiegoś czasu zauważyłam że co chwilkę sie trzymie za prawe, najczęściej przy jakimś głośniejszym dźwięku.

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------



Haha, no szaleje, mama ! Się nauczył to korzysta
My z dywanem problemu nie mamy, mamy na całym pokoju wykładzine dywanopodobną, zawsze jak już jest na brzegu koca to rączką klapie o nią, tak samo na łóżku
hehe dobre
z uchem nie wiem, może idziecie teraz jakoś do lekarza na szczepienie to zapytaj. Pewnie to nic takiego
a z zakupami to jak kogoś proszę, zęby coś kupił to zawsze dokładnie mówię co chcę i podkreślam, że jak tego nie będzie to NIC nie chcę, bo właśnie potem mnie uszczęśliwiają czymś co potem przestawiam z kąta w kąt wrrr
__________________
Mam już swój kawałek nieba
chmurkom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-09, 21:19   #4974
primavi
Przyczajenie
 
Avatar primavi
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 10
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Młoda też chwyta się często za ucho, do tego jeszcze ciągnie się za swoje liche włoski z tyłu głowy.
Dzisiaj mieliśmy opóźnione 2 szczepienie, jak dotąd bez komplikacji - uff
primavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 21:14   #4975
mangostan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 5
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Jeśli trzyma się i szarpie za uszko, to możliwe, że idą zęby, może być też zapalenie ucha (ale raczej przebiega z gorączką).
mangostan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 21:49   #4976
aluap987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 48
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Mnie się wydaje, że może właśnie twoje bobo odkryło, że ma uszka U nas jeszcze ten moment nie nastąpił, więc nawet jak miała zapalenie to nie łapała się za ucho.

U nas nadal jesteśmy na etapie pełzania do tyłu. Z nowości to pierwszy ząbek W okolicy z której pochodzę jest zwyczaj, że osoba która odkryje pierwszego ząbka daje jakiś drobiazg w prezencie. Tym razem na tż padło hehe To jedna z nielicznych "zabobonów" które przestrzegamy.

à propos zabobonów - znacie jakieś oryginalne? Ja wśród moich rodzynków mam dotyczący włosów - nie obcinać dopóki dziecko nie zacznie gadać, bo będzie miało ciężką mowę
aluap987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 13:29   #4977
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 353
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez mangostan Pokaż wiadomość
Jeśli trzyma się i szarpie za uszko, to możliwe, że idą zęby, może być też zapalenie ucha (ale raczej przebiega z gorączką).
A to ząbki, boroczkowi wyszły dwie jedynki na dole na raz.
karllii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 09:33   #4978
primavi
Przyczajenie
 
Avatar primavi
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 10
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

U nas tragedia.
Hance idą zęby. Strasznie się denerwuje i złości. Nie można jej samej na chwilę zostawić, bo marudzi, płacze, albo obraca się na brzuch i jest wielki lament i płacz. Nie mam siły, a Tż w delegacji - dobrze, że wraca w piątek.

Co do zabobonów, to znam tylko z włoskami. Niby nigdy się nimi nie przejmowałam, ale czerwona wstążeczka w wózku była

Szukam teraz fajnej spacerówki, raczej nie parasolki i już mnie głowa boli od tych wózków - zawsze coś mi nie podpasuje.
Chciałam spytać w jakiej pozycji wozicie swoje dzieciaczki w wózkach - bo u nas cały czas było na leżąco, a tu wczoraj na spacerze Hana zamiast spać to cały czas unosiła głowę jak do brzuszków i po godzinie skapitulowałam i podwyższyłam jej siedzenie do pozycji półleżącej. Ale miała radochę.

Edytowane przez primavi
Czas edycji: 2015-04-16 o 09:57 Powód: dopisanie wątku
primavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 10:05   #4979
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez primavi Pokaż wiadomość
U nas tragedia.
Hance idą zęby. Strasznie się denerwuje i złości. Nie można jej samej na chwilę zostawić, bo marudzi, płacze, albo obraca się na brzuch i jest wielki lament i płacz. Nie mam siły, a Tż w delegacji - dobrze, że wraca w piątek.

Co do zabobonów, to znam tylko z włoskami. Niby nigdy się nimi nie przejmowałam, ale czerwona wstążeczka w wózku była

Szukam teraz fajnej spacerówki, raczej nie parasolki i już mnie głowa boli od tych wózków - zawsze coś mi nie podpasuje.
Chciałam spytać w jakiej pozycji wozicie swoje dzieciaczki w wózkach - bo u nas cały czas było na leżąco, a tu wczoraj na spacerze Hana zamiast spać to cały czas unosiła głowę jak do brzuszków i po godzinie skapitulowałam i podwyższyłam jej siedzenie do pozycji półleżącej. Ale miała radochę.
Nie smarujesz żelem? Może zadziała i ulżysz jej

Ale tu się pusto zrobiło
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-16, 18:42   #4980
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Nie smarujesz żelem? Może zadziała i ulżysz jej

Ale tu się pusto zrobiło
Bo my gdzie indziej

Primavi moze czopek, zel.'szkoda by sie mała tak męczyła
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-17 21:30:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.