Jaki adapter m42 do Canona? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-25, 12:08   #1
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003

Jaki adapter m42 do Canona?


Mam Canona eos 450D, mam dwa obiektywy Heliosa od Zenita i chcę je połączyć jaki kupić adapter, żeby nie przepłacić i się nie naciąć? Proszę o pomoc, na co zwracać uwagę?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 01:00   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Jaki adapter m42 do Canona?

Na gwarancję sprzedawcy, ewentualnie ilość negatywnych komentarzy
Porównałbym ceny na allegro.
Z jednej strony jak kupujesz "nówkę", masz gwarancję, z drugiej, jak używany, to na pewno u kogoś działał - kiedyś "chińczyk" przysłał mi adapter z źle doklejonym chipem, nie dało się go założyć do aparatu, po podważeniu, oderwaniu i przyklejeniu na właściwe miejsce było już ok.
Jeśli Twoje Heliosy to nie są 44-2 albo 44M, lepiej wybrać adapter "z pierścieniem (kołnierzem) do przymykania popychacza przysłony" (taki bolec wystający z tyłu obiektywu). Oczywiście sugeruję adapter "z chipem", nie jest niezbędny, jest droższy, ale ułatwia ustawianie ostrości i robienie zdjęć (działa normalnie tryb Av).
Nie szukałbym żadnych "programowalnych", "najnowszej generacji" itd, 450d to dość stare body, więc powinny z nim zadziałać wszystkie wersje "chipów".
Koszt - jeśli chcesz tylko się pobawić, poszukaj używanego bez chipa - masz liveview, więc ostrość możesz ustawiać "na ekraniku", jest czasem wygodniej. Najprostszy używany adapter to chyba okolice 10zł.
Używany "z chipem" - chyba 30-50.
Nowy, do zabawy - tanie, byle "od firmy" a nie "od zwykłego sprzedawcy" (gwarancja, rękojmia), od 50zł w górę. Jeśli chcesz używać go bardziej intensywnie, wybrałbym "srebrny" (zrobione z mosiądzu), "czarne" są aluminiowe, a aluminium to miękki metal, bagnet aparatu potrafi go "zużywać".

Edytowane przez magrad
Czas edycji: 2015-04-26 o 01:01
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 13:56   #3
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Jaki adapter m42 do Canona?

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
.
Jeśli Twoje Heliosy to nie są 44-2 albo 44M, lepiej wybrać adapter "z pierścieniem (kołnierzem) do przymykania popychacza przysłony" (taki bolec wystający z tyłu obiektywu). Oczywiście sugeruję adapter "z chipem", nie jest niezbędny, jest droższy, ale ułatwia ustawianie ostrości i robienie zdjęć (działa normalnie tryb Av).
hehe, no właśnie są te dwa
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-29, 16:05   #4
snowflake_fall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 65
Dot.: Jaki adapter m42 do Canona?

To ja się podepnę pod temat adapterów. Kiedyś zakupiłam adapter do mojego systemu (Olympus) i podpinałam nim Heliosa oraz Tessara. Od niedawna obiektywy kręcą się na adapterze, choć wcześniej umieszczone były stabilnie i nic się nie przekręcało. Tessara przyklejam taśmą, ale z Heliosem już tego nie zrobię, bo akurat pierścień ustawiania ostrości jest w miejscu łączenia. Czy to możliwe, żeby coś się uszkodziło w adapterze? Przyglądając się z bliska żadnych uszkodzeń nie widać.
snowflake_fall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 18:34   #5
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Jaki adapter m42 do Canona?

Ja mam dwa adaptery o jakich piszesz i jeden dostałam wraz z obiektywem a drugi jest to najtańszy z Allegro. Wszystko jest ok, nie wiem co mialoby nie byc. Używam ich ok 1.5 roku


Wysłano przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-05 19:34:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:29.