Wrześniowe mamusie 2015 - część II - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-10, 09:11   #1471
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

No też jestem zdziwiona bo zwykle to były 2h. Teraz nie śpi a wstała 7.15

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 09:44   #1472
loudres
Zadomowienie
 
Avatar loudres
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Ski
Wiadomości: 1 405
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Ja mojego tez nie nosze i nie bujam takie mialam zalozenie od poczatku i tego sie trzymam. U nas poprostu zanim zasnie robi taka rozpierduche w lozeczku ze masakra wszystko lata hehe. Tez klade na boczku daje smoka pieluche i wychodze ale on zanim zaskoczy to wierzga po calym lozeczku nogi to sa wszedzie posciel to az fruwa ;-) no i smok w tedy lubi wypadac i jest bek wiec musze chodzic i wkladac az nie zasnie na dobre ;-) po kapieli za to czesto jest juz tak wykonczony ze odlozony spi od razu jak kamien ;-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
O ile bujanie takiego 4 kg szczęścia jest słodkie przy 8 kg robi się nieco ciężko u mnie te zasypianie zmieniało się ciągle. Bo początkowo najlepiej na brzuszku później na boku ale na rękach ze smoczkiem a teraz już na leżąco bez bujania. Smoczek też raczej średnio tylko jak wychodzę na dwór to używam smoka do usypiania czasem ale często wypluwa. Ale na spacerze to obowiązkowo. Mam nadzieje ze zmieni mu się i już wogole nie będzie go chciał
loudres jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 10:48   #1473
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
ciekawe jak by to u nas bylo.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Mysle, ze warto sprobowac. Ja teraz w glowe zachodze jakby poczatki starszej corki wygladaly, gdybym wtedy chusty znala. Teraz chusta mi wszystko ulatwia. Mam wolne rece, jestem cala dla starszej a jednoczesnie Ruri jest blisko i czuje sie bezpiecznie. Dzieki temu laduje sie moja obecnoscia i pozniej moge ja na dluzszy czas odlozyc i sama polezy. Prawie nie placze.
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 11:02   #1474
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Korzystasz z chusty? Bez chusty az tak szybko nie zasypia
Mój zaśnie wszędzie ale nie w chuście. Jak się siedzi to ryk, a jak chodzi to jest tyyyyyle ciekawych rzeczy do oglądania że oczy na zapałkach może mieć a nie zaśnie

U nas z zasypianiem też różnie ale generalnie mam to szczęście że Ignacy najlepiej zasypia sam. Od zawsze. Moje bujanie, śpiewanie, szuszanie, głaskanie tylko go rozprasza.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 11:07   #1475
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Mój zaśnie wszędzie ale nie w chuście. Jak się siedzi to ryk, a jak chodzi to jest tyyyyyle ciekawych rzeczy do oglądania że oczy na zapałkach może mieć a nie zaśnie



U nas z zasypianiem też różnie ale generalnie mam to szczęście że Ignacy najlepiej zasypia sam. Od zawsze. Moje bujanie, śpiewanie, szuszanie, głaskanie tylko go rozprasza.

Pamietam, pisalas o tym. Mnie wlasnie zdziwilo, ze Ruri na plecach powinna zamienic sie w wieze obserwacyjna a ona wtulila sie w bylo nie bylo twarde plecy i usnela
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 11:50   #1476
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Zazdroszcze ze Ruri tak szybko zasypia ;-) u nas każda drzemka to batalia by zasnął.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Mój mąż mówi, że to magia chusty spróbuj.





Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Dzis sie przelamalam i dokonczylam plecak. Ruri zachwycona. Ja rowniez. Rozumiem, ze trudno sie przelamac, ale warto!

Zamotalam drugi raz i poszlysmy na pierwszy spacer na plecach. Ruri zasnela jeszcze w trakcie motania, podczas spaceru przebudzila sie i obserwowala wszystko dookola, by na koniec znow zasnac.

Gratuluję. Ja jeszcze nie próbowałam, ale póki co tylko w domu się motamy, na spacer wole wozek, bo u nas zimno i plecy mnie nie bolą; )


Jaka osche masz? Mi się podobają róże, czerwone, granatowe, ew. Mięta. I natka porcelain.


Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
U mnie ostatnio też. Chyba ze samochód czy spacer to zasypia od razu.

Ostatnio Milenie się okresy aktywności wydłużają. Pierwsza drzemka po porannej pobudce jest po 3-4 godzinach dopiero... trochę to komplikuje dzień bo to automatycznie przesuwa kolejną i zmierza to trochę do zmniejszenia ilości drzemek. Bo bo jak wstanie o 7 to pierwsza drzemka jest ok 10-11 i potem kolejna 13-14 i trwa tyle, ze kończy się np o 16 w związku z czym nie ma szans by przed wieczornym snem się jeszcze zdrzemnela. Także max o 15 ja budzę żeby jeszcze się raz kimnela przed wieczorem bo inaczej się robi zmęczona i marudna za wcześnie.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Dla mnie idealnie jest jak ostatnia drzemka kończy się w granicach 17-17.30

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.

U mnie też daje rade dłużej się bawić. Wcześniej po 1.5h, teraz średnio 2h




Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
U nas roznie raz 1.5h raz 2 a nawet do 3h dochodzi.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------


Moj robi tak ale przy lusterku smieje sie i odwraca jak by sie wstydzil hihi

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:37 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------


O jaa juz ponad 8kg wow niezly klocek a ja myslalam ze moj jest tuscioszek jak na swoj wiek ;-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Ja się mega cieszyłam, że taki ciężki na początku, bo miał być malutki, ale teraz powoli marze żeby przystopowal,bo kręgosłup boli
A ja się mega nastawialam na noszenie.




Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
O ile bujanie takiego 4 kg szczęścia jest słodkie przy 8 kg robi się nieco ciężko u mnie te zasypianie zmieniało się ciągle. Bo początkowo najlepiej na brzuszku później na boku ale na rękach ze smoczkiem a teraz już na leżąco bez bujania. Smoczek też raczej średnio tylko jak wychodzę na dwór to używam smoka do usypiania czasem ale często wypluwa. Ale na spacerze to obowiązkowo. Mam nadzieje ze zmieni mu się i już wogole nie będzie go chciał
U nas tez się zmieniało. Wieczorem najczęściej na szczęście na piersi zasypia, ale w dzień jak nie umie zasnąć, to tylko na rękach, w chuście.


Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Niee, druga. Pierwszą mam kółkową natkę boston (cała granatowa). I Tulę incognito ale raczej nie używana, czeka jednak na siedzenie.
Ja się zakochałam w chuście Tuli syrenki (miętowe) ale 500zł... jak sprzedam wszystkie moje martensy to ją kupię
A co do tej promocji to wychodzi na to, że nie odjęło mi tych 40% ale będę dopytywać. Jakaś dziewczyna zrobiła screena, że wcześniej cena była taka sama za jaką kupiłam już po niby 40% obniżce. Muszę to wyjaśnić.
Ja się Kocham w takiej za ponad 800 ale w sumie chusty nie tracą na wartości, wiec można kupić i drogą,bo potem się odsprzeda za podobna cenę, takie wypożyczenie; ) tak to traktuje.
melawen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 12:01   #1477
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez loudres Pokaż wiadomość
O ile bujanie takiego 4 kg szczęścia jest słodkie przy 8 kg robi się nieco ciężko u mnie te zasypianie zmieniało się ciągle. Bo początkowo najlepiej na brzuszku później na boku ale na rękach ze smoczkiem a teraz już na leżąco bez bujania. Smoczek też raczej średnio tylko jak wychodzę na dwór to używam smoka do usypiania czasem ale często wypluwa. Ale na spacerze to obowiązkowo. Mam nadzieje ze zmieni mu się i już wogole nie będzie go chciał
No ja tez mam taka nadziej bo mialam plan nie dawac ale zycie zweryfikowalo haha ;-) moj tez poki co ciagnie go tylko do usypiania potem wypluwa i do ubierania w kombinezon mu daje bo nie znosi ;-) a we wozku lezy i spi ladnie bez.
Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Mój zaśnie wszędzie ale nie w chuście. Jak się siedzi to ryk, a jak chodzi to jest tyyyyyle ciekawych rzeczy do oglądania że oczy na zapałkach może mieć a nie zaśnie

U nas z zasypianiem też różnie ale generalnie mam to szczęście że Ignacy najlepiej zasypia sam. Od zawsze. Moje bujanie, śpiewanie, szuszanie, głaskanie tylko go rozprasza.
No moj to jak go nosze na rekach to nigdy nie zasnal zawsze sie rozglada a siedziec w iescu tez nie znosi ;-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Mysle, ze warto sprobowac. Ja teraz w glowe zachodze jakby poczatki starszej corki wygladaly, gdybym wtedy chusty znala. Teraz chusta mi wszystko ulatwia. Mam wolne rece, jestem cala dla starszej a jednoczesnie Ruri jest blisko i czuje sie bezpiecznie. Dzieki temu laduje sie moja obecnoscia i pozniej moge ja na dluzszy czas odlozyc i sama polezy. Prawie nie placze.
U nas jest o tyle dobrze ze mam malo palczace dziecko polze go na macie to sie bawi z godzine sam, znudzi sie to do lozeczka i karuzla znow go zajmuje wiec jak potrzebuje chwili dla siebie to mam na niego sposob ;-) no chyba ze ma dzien na "nie" to nc nie dziala tylko rece ;-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 12:04   #1478
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Ja też jeszcze na plecy nie wiązałam. Trzeba się przełamać bo jak się zrobi cieplej to będziemy się chustować ponownie. Jakoś zimą mi cieżko nie mam takiej dużej kurtki zeby zapiać na nas obie. A na kurtce chusta sie ślizga i nie jest wygodnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 12:20   #1479
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
Mój mąż mówi, że to magia chusty spróbuj.








Gratuluję. Ja jeszcze nie próbowałam, ale póki co tylko w domu się motamy, na spacer wole wozek, bo u nas zimno i plecy mnie nie bolą; )


Jaka osche masz? Mi się podobają róże, czerwone, granatowe, ew. Mięta. I natka porcelain.





U mnie też daje rade dłużej się bawić. Wcześniej po 1.5h, teraz średnio 2h







Ja się mega cieszyłam, że taki ciężki na początku, bo miał być malutki, ale teraz powoli marze żeby przystopowal,bo kręgosłup boli
A ja się mega nastawialam na noszenie.





U nas tez się zmieniało. Wieczorem najczęściej na szczęście na piersi zasypia, ale w dzień jak nie umie zasnąć, to tylko na rękach, w chuście.




Ja się Kocham w takiej za ponad 800 ale w sumie chusty nie tracą na wartości, wiec można kupić i drogą,bo potem się odsprzeda za podobna cenę, takie wypożyczenie; ) tak to traktuje.

Wkrotce powinien przystopowac. Zmienisz chuste i bedziesz dalej nosic lazurowa - w sam raz dla Ruri; od imienia moge zdjecie na fb wstawic jak chcesz

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
No ja tez mam taka nadziej bo mialam plan nie dawac ale zycie zweryfikowalo haha ;-) moj tez poki co ciagnie go tylko do usypiania potem wypluwa i do ubierania w kombinezon mu daje bo nie znosi ;-) a we wozku lezy i spi ladnie bez.

No moj to jak go nosze na rekach to nigdy nie zasnal zawsze sie rozglada a siedziec w iescu tez nie znosi ;-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------


U nas jest o tyle dobrze ze mam malo palczace dziecko polze go na macie to sie bawi z godzine sam, znudzi sie to do lozeczka i karuzla znow go zajmuje wiec jak potrzebuje chwili dla siebie to mam na niego sposob ;-) no chyba ze ma dzien na "nie" to nc nie dziala tylko rece ;-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

To latwy model sie trafil swietnie

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
Ja też jeszcze na plecy nie wiązałam. Trzeba się przełamać bo jak się zrobi cieplej to będziemy się chustować ponownie. Jakoś zimą mi cieżko nie mam takiej dużej kurtki zeby zapiać na nas obie. A na kurtce chusta sie ślizga i nie jest wygodnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak, u Was zimno, to jest niewygodnie. Kolorowa wstawila w piatek film jak motac malucha na plecach. U nas sie sprawdzil ten sposob. To byl ostatni gwizdek, zeby wrzucic na plecy, bo zaczyna prostowac nogi i rozwala wiazanie. Teraz po kilku udanych probach uspokoilo sie.
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 12:33   #1480
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Dziewczyny a jakie znacie wiązania na chustę elastyczna, na plecy sie da?
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 12:36   #1481
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez malaja86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jakie znacie wiązania na chustę elastyczna, na plecy sie da?

Nie da sie, elastyczna mozna wiazac tylko na jeden sposob
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 13:01   #1482
Virves
Raczkowanie
 
Avatar Virves
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 456
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Dziewczyny chodze jak zombie !!!! małemu coś się stało i budzi się co 1-1,5 godz w nocy. Bez jedzenia nie zasypia w ogóle. W ciągu dnia też jego drzemki są krótkie tzn na mnie może spać nawet dwie godziny. Jak ma być odłożony to 20 minut do 30 max.

Czytałam że dziecko ok 4 miesiąca to już potrafi ładnie przesypiać większość nocy budząc się ewentualnie jeden raz na jedzenie. Kubie coś się pomieszało bo jak był młodszy to spał dłużej, a teraz to istna masakra. Mam nadzieję, że to chwilowe. Choć z drugiej strony boję się że przypasuje mu taki stan rzeczy i będzie to już u niego standard
Virves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 13:13   #1483
ali_ma
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 557
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Blondynka17 Pokaż wiadomość
Zazdroszcze ze Ruri tak szybko zasypia ;-) u nas każda drzemka to batalia by zasnął.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
U nas od paru dni też
ali_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 13:33   #1484
zuzulka_89
Zadomowienie
 
Avatar zuzulka_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 000
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Virves Pokaż wiadomość
Dziewczyny chodze jak zombie !!!! małemu coś się stało i budzi się co 1-1,5 godz w nocy. Bez jedzenia nie zasypia w ogóle. W ciągu dnia też jego drzemki są krótkie tzn na mnie może spać nawet dwie godziny. Jak ma być odłożony to 20 minut do 30 max.

Czytałam że dziecko ok 4 miesiąca to już potrafi ładnie przesypiać większość nocy budząc się ewentualnie jeden raz na jedzenie. Kubie coś się pomieszało bo jak był młodszy to spał dłużej, a teraz to istna masakra. Mam nadzieję, że to chwilowe. Choć z drugiej strony boję się że przypasuje mu taki stan rzeczy i będzie to już u niego standard
Ja niestety mam to samo. Od około tygodnia coś się poprzestawiało i budzi się najpierw co 2,5 h a od ok. 1,30 co 1-1,5 h. I za każdym razem cyc. Za to w dzień miewa tak, że nie chce jeść nawet 5h pod rząd. A mi piersi mało nie eksplodują. I w dzień jedynie mogę go nakarmić jak przysypia, bo inaczej to wierzga się okropnie i nie da się go nakarmić ani nie chce jeść
__________________
30.12.2009 r.
30.12.2012r.
07.02.2015r.
zuzulka_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 15:09   #1485
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Nie da sie, elastyczna mozna wiazac tylko na jeden sposob
Da się, ja mam elastyczną i instrukcję z lennylamb, tam są wiązania różne różniste, na plecy też.

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

Cytat:
Napisane przez zuzulka_89 Pokaż wiadomość
Ja niestety mam to samo. Od około tygodnia coś się poprzestawiało i budzi się najpierw co 2,5 h a od ok. 1,30 co 1-1,5 h. I za każdym razem cyc. Za to w dzień miewa tak, że nie chce jeść nawet 5h pod rząd. A mi piersi mało nie eksplodują. I w dzień jedynie mogę go nakarmić jak przysypia, bo inaczej to wierzga się okropnie i nie da się go nakarmić ani nie chce jeść
Mój też miał taki okres jakieś 3 tygodnie temu, jadł mało w dzień i "odbijał sobie" w nocy. I samo minęło, ale zaczęły się jazdy z zębami i karmienie jest beeeee.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 15:29   #1486
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Ale jestem padnięta. Dziś nas instruktor tak przeczołgał na basenie że hej. I było pierwsze nurkowanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 16:01   #1487
Blondynka17
Zadomowienie
 
Avatar Blondynka17
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez zuzulka_89 Pokaż wiadomość
Ja niestety mam to samo. Od około tygodnia coś się poprzestawiało i budzi się najpierw co 2,5 h a od ok. 1,30 co 1-1,5 h. I za każdym razem cyc. Za to w dzień miewa tak, że nie chce jeść nawet 5h pod rząd. A mi piersi mało nie eksplodują. I w dzień jedynie mogę go nakarmić jak przysypia, bo inaczej to wierzga się okropnie i nie da się go nakarmić ani nie chce jeść
Moj tez ostatnio malo je w dzien dzis jadl po 6h a potem po 5h.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/3jgxhqvk7zqzw700.png
06.04. pierwsze kopniaczki
Blondynka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 16:48   #1488
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Da się, ja mam elastyczną i instrukcję z lennylamb, tam są wiązania różne różniste, na plecy też.

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------



Mój też miał taki okres jakieś 3 tygodnie temu, jadł mało w dzień i "odbijał sobie" w nocy. I samo minęło, ale zaczęły się jazdy z zębami i karmienie jest beeeee.

Pokaz prosze. Zawsze slyszalam o jednym i jestem ciekawa, co proponuja
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:11   #1489
melawen
Rozeznanie
 
Avatar melawen
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków, Śląsk
Wiadomości: 747
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Wkrotce powinien przystopowac. Zmienisz chuste i bedziesz dalej nosic lazurowa - w sam raz dla Ruri; od imienia moge zdjecie na fb wstawic jak chcesz

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------




To latwy model sie trafil swietnie

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------




Tak, u Was zimno, to jest niewygodnie. Kolorowa wstawila w piatek film jak motac malucha na plecach. U nas sie sprawdzil ten sposob. To byl ostatni gwizdek, zeby wrzucic na plecy, bo zaczyna prostowac nogi i rozwala wiazanie. Teraz po kilku udanych probach uspokoilo sie.
Tez widziałam, u niej to prosto wygląda. Mi jej filmik dal więcej niż spotkanie z doradcą. Okazało się, że u mojego syna kluczem jest odpowiednie kolysanie. Na lalce zbędne.
Czemu ostatni gwizdek? Ja planuje tak za miesiąc, bo maz na wolne i tez chce.
Na grupie fb mnie nie ma, poszukam po nazwie jak wkleisz

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez czarownica_tea Pokaż wiadomość
Ale jestem padnięta. Dziś nas instruktor tak przeczołgał na basenie że hej. I było pierwsze nurkowanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
I jak poszło? Kurcze jak widzę filmiki z nurkowaniem to nie wiem czy bym się odważyła
melawen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 17:24   #1490
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
Tez widziałam, u niej to prosto wygląda. Mi jej filmik dal więcej niż spotkanie z doradcą. Okazało się, że u mojego syna kluczem jest odpowiednie kolysanie. Na lalce zbędne.
Czemu ostatni gwizdek? Ja planuje tak za miesiąc, bo maz na wolne i tez chce.
Na grupie fb mnie nie ma, poszukam po nazwie jak wkleisz

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------



I jak poszło? Kurcze jak widzę filmiki z nurkowaniem to nie wiem czy bym się odważyła

Bo Ruri zaczyna szalec w chuscie i z kazdym dniem bylaby nauka trudniejsza. Poza tym chce opanowac plecak do konca stycznia - wyjezdzamy na kilka dni i bedzie calodzienne noszenie a jednak na plecach wygodniej. Przecwiczylam raz na starszej a potem od razu Ruri zamotalam. Na tz pomoc nie wiem, kiedy moglabym liczyc.
To ta
http://slingofest.com/wrapPage/oscha...?modelId=10840
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:28   #1491
Ewelina9033
Rozeznanie
 
Avatar Ewelina9033
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 655
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

skad wieci ze dziecko chce jesc? placze ?
__________________
http://barwne-stylizacje.blogspot.com/ Zapraszam


16.11.2008 Razem

13.06.2015 Żona

Tp 26.09.2015 Szymuś
Ewelina9033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:33   #1492
Virves
Raczkowanie
 
Avatar Virves
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 456
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Ewelina9033 Pokaż wiadomość
skad wieci ze dziecko chce jesc? placze ?
u mnie ten płacz jest dosyć specyficzny. Najpierw zaczyna np marudzić, potem popłakuje, a jak w dalszym ciągu nie dostanie jedzenia i nie daj boże chcesz go zająć czymś innym to zaczyna się wtedy taki bardzo przeraźliwy płacz jakby go ktoś poparzył lub co najmniej urwał rękę. Ja jednak w ciągu dnia tak mniej więcej po odstępach w jakich jada jestem w stanie ocenić czy to pierwsze marudzenie jest akurat na płacz.
Virves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:36   #1493
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Melawen- na razie to było takie krótkie zanurzenie ale bez płaczu. Trochę parskania i oczy jak 5 złotych. Teraz stopniowo będzie na dłużej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:38   #1494
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Ewelina9033 Pokaż wiadomość
skad wieci ze dziecko chce jesc? placze ?

Karmie na zadanie, wiec kiedy zaczyna marudzic czy plakac przystawiam. Ruri sama decyduje, czy to czas na jedzenie, czy nie
meneq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:48   #1495
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Mój ma dzisiaj dzień cyca Spał godzinę w ciągu dnia. Jak się go odłoży to pobawi się góra pół godziny i zaraz ryk na jedzenie... I jeszcze chyba my powoli zęby idą. A mnie jutro czeka podróż z małym do miasta - 40 minut tramwajem w jedną stronę - nie wyobrażam sobie tego i jestem przerażona
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:37   #1496
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Pokaz prosze. Zawsze slyszalam o jednym i jestem ciekawa, co proponuja
No właśnie specjalnie nie mogę bo tam klauzula za klauzulą że prawa autorskie i blablabla
Cytat:
Napisane przez Ewelina9033 Pokaż wiadomość
skad wieci ze dziecko chce jesc? placze ?
Ja staram się nie dopuszczać do płaczu, przy marudzeniu daję pierś jeśli wiem że pielucha świeża i mały wypoczęty.
Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Mój ma dzisiaj dzień cyca Spał godzinę w ciągu dnia. Jak się go odłoży to pobawi się góra pół godziny i zaraz ryk na jedzenie... I jeszcze chyba my powoli zęby idą. A mnie jutro czeka podróż z małym do miasta - 40 minut tramwajem w jedną stronę - nie wyobrażam sobie tego i jestem przerażona
Najwyżej wyjmiesz z wózka i poogląda sobie świat. Będzie dobrze, twój strach nie jest tu dobrą rzeczą bo udziela się małemu (wiem, łatwo powiedzieć trudniej zrobić...)
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 18:39   #1497
TusiaeM
Zakorzenienie
 
Avatar TusiaeM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Z laptopa
Wiadomości: 4 443
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Ja dziś miałam szkole a TZ w domu masakrę - Julka w ogóle nie dała się uśpic poza spacerem i nie spała rano i popołudniu. Jedynie na spacerze 2 godziny, pierwszy raz się zdarzyło aby spała tak mało i mam nadzieje, ze to jednorazowe. Uśpilam ja na noc, ale pewnie niedługo się obudzi, bo mało zjadła przed snem, bo była zmęczona. Zbuntowała się nawet abym jej kołysanki nie śpiewała :-P
__________________

I like my money right where I can see it... hanging in my closet!


My life is happening now, not in a one or two years, but now.
TusiaeM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 19:59   #1498
party_girl7
Zakorzenienie
 
Avatar party_girl7
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 385
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez TusiaeM Pokaż wiadomość
Ja dziś miałam szkole a TZ w domu masakrę - Julka w ogóle nie dała się uśpic poza spacerem i nie spała rano i popołudniu. Jedynie na spacerze 2 godziny, pierwszy raz się zdarzyło aby spała tak mało i mam nadzieje, ze to jednorazowe. Uśpilam ja na noc, ale pewnie niedługo się obudzi, bo mało zjadła przed snem, bo była zmęczona. Zbuntowała się nawet abym jej kołysanki nie śpiewała :-P
To ja mam taką sytuację na codzień, bo mój mały śpi tylko na spacerze... Ale jemu to zbytnio nie przeszkadza bo jest pogodny w większosci, tylko ze ja nic nie jestem w stanie w domu zrobić. Życzę Ci żeby to była jednorazowa akcja bo zdecydowanie wygodniej jak ma się trochę czasu na coś innego niż tylko dla dziecka...
__________________
20.02.2014 24.07.2017
nasze szczęście 24.09.15r.
party_girl7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 20:53   #1499
agu23gda
Wtajemniczenie
 
Avatar agu23gda
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 131
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Moja spi tylko przy cycku i to max godzine. Przewaznie 20-30 minut. Sila rzeczy tez nic w domu nie zrobie bo jestem wtedy jej materacem

My dzisiaj bylosmy na chrzcie mojej sioatrzenicy. Spoznilismy sie troche na masze bo Gwiazda doslownie przed samym wejsciem do kosciola stwierdzila ze chce cyca wiec cofnelismy sie do samochodu. W sumie nie bylo najgorzej
Troche w wozku posiedziala. Troche na rekach. Wtedy znow zglodniala to tz dal butelke. Ponosil i koniec mszy. Mam nadzieje ze na jej chrzcie za 2 tyg bedzie tak samo. Przykecie bylo w lokalu. Ewa grzeczna. Pogodna. Tylko strasznie zmeczona bo jak juz pisalam spi tylko przy cycku a byly tylko butelki. Mimo to dala sie ponosic ciociom. Babci. Wujkom. Az w koncu zasnela na mnie patrzac na ogien w kominku

Rano tez bylam w sklepie o kupilam jej w hm sukieneczke do chrztu. Do tego bodzio w smyku. Musze kupic rajtki chyba ze te co mamy beda pasowaly i buciki. No i zamiast kurtki postanowilam ze ubiore ja w kombinezonik albo kupie bialy spiworek.
agu23gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 20:59   #1500
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Wrześniowe mamusie 2015 - część II

Cytat:
Napisane przez Ewelina9033 Pokaż wiadomość
skad wieci ze dziecko chce jesc? placze ?
W nocy zwykle zaczyna się wiercić, czasem jęczy. W dzień jak jest głodna to daje głośno znać. U niej ten krzyk jest bardzo charakterystyczny.
Nawet mój tż-et rozpoznaje kiedy głodna a kiedy znudzona itp.
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-10 20:55:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:34.