Laserowa korekta wady wzroku - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-09, 14:16   #1741
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez izvla Pokaż wiadomość
witam, czytam ten wątek i zdecydowałam sie na zabieg w optegrze w Warszawie. badanie kwalifikacyjne mam we wtorek a termin wstępnie zarezerwowany na czwartek 11.08. wadę mam dośc mała bo -3,25 ale nie lubie siebie w okularach a noszę je juz od 18 lat. zawsze marzyłam o tym by wkoncu je zdjąc na zawsze. ci których znam i sa juz po zabiegu mówią mi ze żałują ze tak długo z tym zwlekali. jednak kiedy juz zarezerwowałam wszystko dopadły mnie ogromne wątpliwości:

-po pierwsze nie mieszkam w pl i na zabieg przylatuje, przewiduje ok 2 tyg na to.... a co bedzie jak sie cos nie uda, nie bedzie sie goić? przelot, ciśnienie itp?
-po drugie chciałabym smile (lentiviu) ale nie wiem czy sie zakwalifikuje na ten akurat (robiłam kwalifikacje w irlandii i moge miec Lasik albo PRK/lasek, taie sa dostepne ale za drogo)
- chciałbym miec jeszcze dziecko wiec co z porodem??
-ogólnie to zaczęłam sie bać że dalej bede musiała nosic okulary, ze cos bedzie nie tak
-jak długo i w jakich ilościach trzeba zapuszczac krople, antybiotyki itp?
- i ostatnie pytanie to czy wazne kto przeprowadza zabieg? zapisałam sie poprosu nie zwracajac na to uwagi.

prosze pomóżcie, doradźcie i napiszcie co myślicie, czasu juz mało.
dzieki
a więc po kolei:
1. Bez obaw, możesz latać samolotem! Z broszury dawanej pacjentom wynika, że TYLKO przez pierwsze 3 dni nie możesz podróżować samolotem!!!
2. Spokojnie Lentivu możesz mieć
3. Tu jest problem, nie jestem specjalistom od porodów, ale przy tak niskiej wadzie -3,25D wg mnie zdecydowanie spokojna głowa
4. Nie, nie będziesz musiała nosić okularów, Twoja wada będzie oscylowała wokół minimalnych minusów, może -0,25D (?) lub wyniesie 0,0D
Do 50-tki pewnie masz czas, nie martw się na zapas. Powiem od siebie, że do codziennej pracy i przy komputerze nie używam okularów a do czytania książek wtedy, gdy czcionka jest baaardzo mała.
5. Co do kropli poczytaj forum, od siebie - przez 2 tygodnie trzy rodzaje kropli co godzinę; można wytrzymać
Zero antybiotyków ani innych leków. Okulary przeciwsłoneczne przez pierwsze dni a potem wg uznania, czytaj - potrzeb
6. Wg mnie nie ma większego znaczenia kto przeprowadza zabieg, robi to nastawiony wstępnie przez komputer (niejako z automatu) laser a lekarz układa Ciebie w odpowiedniej pozycji i wydaje tylko Tobie polecenia
Następnie lekarz "wyjmuje" lenticulę. To wszystko. Bez obaw, zero ryzyka

Minusem i to dużym jest minimalne zainteresowanie pacjentem, zwłaszcza po zabiegu. Po prostu liczy się tylko kasa, na zasadzie następny proszę.
Po zabiegu, na drugi dzień badanie kontrolne, potem po tygodniu. Tak więc zmieścisz się w tych 2 tygodniach. Jedynie na badanie kontrolne po 2-3 mies. musisz zjawić się ponownie. Wcale nie musi to być Optegra, ale może to być lekarz przeprowadzający zabieg, ale w swoim gabinecie. Dodam, że za pół ceny. Obecnie Optegra żąda sobie 200 złotych a prywatnie takie samo badanie - 100 złotych!!!
Jak widać ceny choć niższe niż u Ciebie są mocno zawyżone, skoro mogą badać tanie w swoich gabinetach i proponować ciągle nowe promocje

PS Podsumowując, na pewno warto! Czas rekonwalescencji, poczytaj to forum, może być diametralnie różny w zależności od wady wzroku, jej wielkości, kondycji rogówki i samych oczu, ogólnego stanu zdrowia i tendencji osoby do gojenia ran a jest to ranka minimalna ok. 2 mm, i przede wszystkim (tak twierdzą okuliści) zależy od wieku pacjenta. Tak więc na drugi dzień można pójść do pracy, pytanie tylko, czy będziesz mogła pracować, czy będziesz siedziała i opowiadała jak było podczas zabiegu? Są osoby, które na drugi dzień idą do pracy, a są takie które potrzebują miesiąca. Ja miałem tygodniową przerwę, ale oczy cały czas (2 miesiące po...) dochodzą do siebie. Jeżeli chodzi o zabieg nie ma górnej granicy wieku, dolna to ta, że oko dopiero ok. 31 r.ż. stabilizuje się.

Edytowane przez rufi10
Czas edycji: 2016-08-09 o 14:29
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 12:24   #1742
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Tak sie sklada, ze jest gorna granica wieka.
Dolna to od 18 do 21 lat zazwyczaj.

- na badaniu kwalifikacyjnym pytaj sie lekarza o wszystko (najlepiej se zapisz na kartce pytania)
- co mozesz miec, a co nie powie lekarz
- nie wadomo, to tez zalezy co powiesz/ na kogo trafisz przy porodzie
- pewnie zostana ci jakies minusy (z -0,25 moze), do 0 zadko koryguja
- powie ci lekarz przed lub zaraz po zabiegu
- raczej malo istotne bo zapewne kazdy z nich juz mial setki (o ile nie tysiace) zabiegow
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 16:00   #1743
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez krzynu Pokaż wiadomość
Tak sie sklada, ze jest gorna granica wieka.
Dolna to od 18 do 21 lat zazwyczaj.
Podaj źródło tej informacji???
Sam napisałeś zazwyczaj
Idealnymi kandydatami są osoby w wieku od 21 do 55 lat, jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że laserową korekcję wady wzroku wykonuje się u ludzi, u których wada ta jest stabilna od przynajmniej roku wstecz, a wada staje się przeważnie stabilna, gdy zakończony zostanie wzrost gałek ocznych, czyli jest to 31 r.ż. Po to są pytania o stabilność wzroku. U jednej będzie to 22 lata, u innej 29 lat, a może być 40 lat, bo tutaj dochodzą inne choroby oczu.
Istnieje też, niezależnie od wieku, wiele przeciwwskazań zarówno okulistycznych, jak i ogólnych, ale tego można się dowiedzieć po badaniu lekarskim.
Znalazłem źródło takiej informacji, cytuję: "Zazwyczaj nie wykonuje się takich operacji przed 21 i po 65 roku życia" - http://zdrowie.trojmiasto.pl/Wszystk...ku-n37056.html
Granica górna jest więc płynna, oczywiście w realnych granicach, zależy od ogólnej kondycji pacjenta, a przede wszystkim od stanu zdrowia oczu. Sam jestem tego przykładem

Edytowane przez rufi10
Czas edycji: 2016-08-13 o 16:13
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 23:34   #1744
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Powiem tyle od ok 10 15 odpowiedzi przestało mi się chcieć wam odpowiadać.

Po 1 oko jest jedynym ludzkim narządem który PRAWIE nie rośnie.
Jedyną kością jest kostka słuchowa.

STABILIZACJA wzroku jest do ok 21- 27 roku życia.
Skąd ty wziąłeś te 31 to nie wiem.
I idealni kandydaci to np kobiety które już urodziły i mają uregulowane sprawy hormonalne. JAKA 21 latka tak ma?

Co do 2 3 mm doczytaj. TYLE WYNOSI CIĘCIE LASERA a nie rana na oku która ma 4 do 6mm. Po 1 okulista przeważnie przy wyjmowaniu lentikuli potarfi mocno poszarpać i rozciąć.

A podawanie za źródło danych kliniki to ja wymiękam.
Masz dużą wiedzę z zakresu fizyki płynów itd.

Ale wiedzę biologiczną i życiową uzupełnij.

Jak np " Bez obaw, możesz latać samolotem! Z broszury dawanej pacjentom wynika, że TYLKO przez pierwsze 3 dni nie możesz podróżować samolotem!!!"

No zaâ˜☠â˜☠â˜☠iście że po leku zwiększającym ciśnienie w oku ma jeszcze lecieć samolotem. W KAŻDYM ZABIEGU POZA SMILE zakazują latania na 3 miesiace.

A to że w smile masz napisane rób jutro co chcesz jest taką prawdą jak to że jutro wygram w totka choć nie kupiłem kuponu. A wogóle to losowanie jest dziś nie jutro.

Tak że jw wiedzę masz ale nie chce mi się nawet Ciebie poprawiać.
Jak np "2. Spokojnie Lentivu możesz mieć "


Proponuje poczytać np
http://www.polskieradio.pl/10/215/Ar...5696,Oko-w-oko

To chormony wpływają mocno na oko dlatego wzrost wady jest głównie w okresie dojrzewania. A u kobiet wada MOŻE nigdy się nie ustabilizować.
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 01:36   #1745
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
Powiem tyle od ok 10 15 odpowiedzi przestało mi się chcieć wam odpowiadać.

Po 1 oko jest jedynym ludzkim narządem który PRAWIE nie rośnie.
Jedyną kością jest kostka słuchowa.

STABILIZACJA wzroku jest do ok 21- 27 roku życia.
Skąd ty wziąłeś te 31 to nie wiem.
I idealni kandydaci to np kobiety które już urodziły i mają uregulowane sprawy hormonalne. JAKA 21 latka tak ma?

Co do 2 3 mm doczytaj. TYLE WYNOSI CIĘCIE LASERA a nie rana na oku która ma 4 do 6mm. Po 1 okulista przeważnie przy wyjmowaniu lentikuli potarfi mocno poszarpać i rozciąć.

A podawanie za źródło danych kliniki to ja wymiękam.
Masz dużą wiedzę z zakresu fizyki płynów itd.

Ale wiedzę biologiczną i życiową uzupełnij.

Jak np " Bez obaw, możesz latać samolotem! Z broszury dawanej pacjentom wynika, że TYLKO przez pierwsze 3 dni nie możesz podróżować samolotem!!!"

No zaâ˜â˜â˜â˜â˜â˜â˜â˜☠â˜â˜â˜ â˜â˜â˜â˜â˜☠â˜â˜â˜â˜â˜â˜â˜ â˜☠iście że po leku zwiększającym ciśnienie w oku ma jeszcze lecieć samolotem. W KAŻDYM ZABIEGU POZA SMILE zakazują latania na 3 miesiace.

A to że w smile masz napisane rób jutro co chcesz jest taką prawdą jak to że jutro wygram w totka choć nie kupiłem kuponu. A wogóle to losowanie jest dziś nie jutro.

Tak że jw wiedzę masz ale nie chce mi się nawet Ciebie poprawiać.
Jak np "2. Spokojnie Lentivu możesz mieć "


Proponuje poczytać np
http://www.polskieradio.pl/10/215/Ar...5696,Oko-w-oko

To chormony wpływają mocno na oko dlatego wzrost wady jest głównie w okresie dojrzewania. A u kobiet wada MOŻE nigdy się nie ustabilizować.
nie rozumiem, po co straszysz dziewczynę?
1. Napisałem prawdę, przy b. małej krótkowzroczności dziewczyna może spokojnie przejść zabieg Lentivu ("wadę mam dośc mała bo -3,25") i mogę się założyć, że tak będzie!!! Tego Jej życzę

2. Napisałem prawdę, bez obaw może latać samolotem po 3 dniach! Napisała, mam 2-tygodniowy
urlop, minimum przerwy w lotach to 3 dni, a więc czterokrotnie (po zabiegu) przekroczy dopuszczalny okres rekonwalescencji! Skąd wziąłeś ten 1 miesiąc, doprawdy nie wiem? Podaj choć źródło, uwierzę...

3. Czytaj uważnie, napisałem wyraźnie podając źródło obcojęzyczne, że cięcie wynosi 2-3 mm! Tylko jakiś lekarz nieudacznik może spartloić oko tak, że rana będzie trzykrotnie większa, bo... 6 mm! Podaj taki przypadek, źródło tych informacji.

4. Może spokojnie rodzić w naturalny sposób, nie chce mi się szukać informacji, Zresztą pisała coś o swojej wyjściowej małej wadzie wzroku.

5. Skąd wziąłeś górną granicę 27 lat? Według moich danych, podręcznik Okulistyki, granicą jest 31 lat. Mogę poszukać i podać autora i nr strony. Ale... wystarczy wygooglować i np. masz tu "Krótkowzroczność osiowa polega na tym, że oś gałki ocznej jest za długa. Ten typ rozwija się w okresie dojrzewania płciowego. Ta wada wzroku stabilizuje się między 15 a 30 rokiem życia" - źródło https://portal.abczdrowie.pl/wady-wz...ych-informacji
To tylko jedna z wad wzroku, która wymaga stabilizacji. Jedni autorzy podają 30, inni 31 lat, o rok się nie będziemy sprzeczać, chyba? Granica jest płynna.
Jak sam widzisz, akurat tutaj, nie ma znaczenia fakt do jakiego wieku oko rośnie? A zakres 21-55, tak mówią statystyki.

6. Te wszystkie "fakty" typu światłowstręt po 2-3 miesiącach, to że z wadą -2D można jeździć samochodem (no teoretycznie można), że są jakieś skuteczne ćwiczenia oczu typu - przysłoń jedno oko a patrz drugim niedowidzącym i inne można między bajki włożyć!!!
Po pierwsze, po drugie i po trzecie, nie strasz i nie stresuj, nie taki diabeł straszny

PS Skąd wiesz, piszesz: "tak jest duże prawdopodobieństwo że będziesz musieć nosić okulary"!!!

Edytowane przez rufi10
Czas edycji: 2016-08-15 o 04:28
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 23:22   #1746
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

JW nawet mi się nie chce z tobą spierać bo to bez sensu jest.

1. Ile procent osob po operacji nie potrzebuje okularów. Sprawdź statystyki ponad 50% po 3 latach.

2. Zbyt dużo wypowiadania się. Popatrz jakie preparaty dostajesz po zbiegu.

3. CIĘCIE WYNOSI 2 3 mm nie otwór po włożeniu narzędzi. DOCZYTAJ.

5. Podajesz że krótkowzroczności nie można robić przed 33 latami podczas gdy większość osób jest przed 30 I sam ciut niżej piszesz 21 lat.

Ps > wróć do pkt 1

Jw spieranie się z tobą jest bez sensu.
Niech idzie może jej się uda w tydzień jak nie to zrozumie czemu pisałem o minimum 2 miesiącach.
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 12:19   #1747
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
JW nawet mi się nie chce z tobą spierać bo to bez sensu jest.

1. Ile procent osob po operacji nie potrzebuje okularów. Sprawdź statystyki ponad 50% po 3 latach.

2. Zbyt dużo wypowiadania się. Popatrz jakie preparaty dostajesz po zbiegu.

3. CIĘCIE WYNOSI 2 3 mm nie otwór po włożeniu narzędzi. DOCZYTAJ.

5. Podajesz że krótkowzroczności nie można robić przed 33 latami podczas gdy większość osób jest przed 30 I sam ciut niżej piszesz 21 lat.

Ps > wróć do pkt 1

Jw spieranie się z tobą jest bez sensu.
Niech idzie może jej się uda w tydzień jak nie to zrozumie czemu pisałem o minimum 2 miesiącach.
Trudno z Tobą dyskutować, bo zachowujesz się tak, jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. Jakie masz wykształcenie medyczne, że czasami, mam takie wrażenie, występujesz jako autorytet nie znoszący sprzeciwu?

Pomijasz swoje, niewygodne dla Ciebie wypowiedzi, nie podajesz źródeł, jesteś ignorantem.
Np. te o samolocie przy Lentivu, o światłowstręcie, o tym, że z wadą -2D można prowadzić auto, o jakichś "cudownych" ćwiczenia (przysłanianie jednego oka) i mnóstwo innych niedorzeczności... Nie chce mi się szukać.


ad 1. "tak jest duże prawdopodobieństwo że będziesz musieć nosić okulary" - bo... ??? Przywołujesz jakieś "fakty" bez źródeł o ok. 50% osób, które będą nosiły okulary???!!!
Tymczasem celem zabiegu jest trwała korekta wzroku, dlatego... zabieg należy wykonywać wtedy, gdy wada się ustabilizuje. I tyle! A wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że korekcja wady wzroku nie będzie wymagała powtórzenia do końca życia.

Podkreślę raz jeszcze, dziewczyna ma małą wadę wzroku -3,25D, problem dotyczy osób z wysoką krótkowzrocznością wejściową, cytuję: "Połowa młodych ludzi z ekstremalną krótkowzrocznością pod koniec życia nie będzie widziała" - źródło http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...Redirects=true

ad 2. Te preparaty "kropelkowe", po zabiegu, nie są aż takie straszne i nie są podawane w wysokich stężeniach i dawkach. Poczytaj sobie na temat kropli do oczu.

ad 3. Po co nacięcie 2-3 mm skoro i tak otwór na narzędzie ma być powiększony do 6 mm? Wytłumacz to logicznie, może zrozumiem.

ad 5. cytat: "Podajesz że krótkowzroczności nie można robić przed 33 latami podczas gdy większość osób jest przed 30 I sam ciut niżej piszesz 21 lat".
Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem.

Nigdzie nie napisałem o 33 r. ż.!!! Jedynie tak: "Według moich danych (...) granicą jest 31 lat".

Dolną granicą jest wiek ok. 21 lat, zgoda.

Ale...... podałem że oko stabilizuje się do 31 r. ż., tak?
Dalej napisałem tak:
"Krótkowzroczność osiowa polega na tym, że oś gałki ocznej jest za długa. Ten typ rozwija się w okresie dojrzewania płciowego. Ta wada wzroku stabilizuje się między 15 a 30 rokiem życia".
Co nie znaczy, że osoby do 30 (31) r. ż. nie mogą być operowane. Podstawą jest badanie lekarskie i fakt, czy oko w przeciągu roku nie zmieniło swojej wady.
Krótkowzroczność występuje w wielu odmianach, nie sposób tu dawać Tobie wykładu i... nie jest tak, że "krótkowzroczności nie można robić przed 33 latami", bo nie można uogólniać.
Jest przecież obok krótkowzroczności osiowej, rogówkowa, soczewkowa, tzw. szkolna, jest w końcu - niska, średnia i wysoka. Każda ma swoje podłoże i trzeba podchodzić indywidualnie.

A że statystyki mówią o większej grupie młodych niż starszych poddawanych zabiegowi korekcji wzroku... No cóż, młodzi są bardziej otwarci, skłonni do wyzwań i uwierz mi spośród tej potężnej grupy dyskwalifikowana jest całkiem niemała liczba osób z diagnozą - jeszcze za wcześnie na zabieg. Poczytaj, sprawdź, napisz.

Pozdrawiam

Rufi

Edytowane przez rufi10
Czas edycji: 2016-08-16 o 13:16
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-16, 23:29   #1748
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

oczywiście że znoszę sprzeciw.

A o tonie wypowiedzi słyszałem nie raz.
Nie wiem co z nim nie tak ale cóż może kiedyś załapie.

Samolot i lentiviu + leki zwiększające ciśnienie.
Zapraszam chociażby do ulotki z tych leków gdzie masz wyraźnie napisane by nie latać.
Wystarczający dowód?

Światłowstęt i mgła to nieodzowne przy lentiviu. Proponuje zrób sondę tutaj.

Czy przy - 2 można prowadzić auto. Moja znajoma ma -3 i prowadzi chcesz telefon?

Cudownych ćwiczeniach?
Wpisz palming, okulary ajuwerskie itp w googla.

Źródłem okularów może być zestawienie FDA

"Tymczasem celem zabiegu jest trwała korekta wzroku"
Znajdź mi taki zapis gdziekolwiek w którejkolwiek klinice lub opracowaniu.
W dodatku znów przeczysz sam sobie bo po stabilizacji czyli według ciebie 33 lata czy 31 już nie pamiętam. Nasze mięśnie nie będą się starzeć i na starość też nie będą potrzebne okulary.

Brzmisz jak byś był lekarzem z kliniki w tym momencie

ekstremalna krótkowzroczność a szto to ?

Bo ja słyszałem o dużej nie pamiętam ale >10D bodajrze od 12D liczona.

ad 2
Dziwne bo zwykle są to dawki 2 3 razy wyższe niż zaleca producent i stosowane np miesiąc zamiast tygodnia.
WIĘC GDZIE TE NIEWIELKIE DAWKI ?

Masz otwór < 4mm bo tak robi smile >2 <4mm.
Wkładasz narzędzie którym rozwarstwiasz wykonując te ruchy naciągasz otwór to raz a dodatkowo bardzo często dochodzi do rozerwania lub postrzępienia brzegów.
ŚREDNIO rana po zabiegu to 4 - 6mm
I to ci kazałem doczytać.

ad5 wybacz nie mam ostatnio czasu 31 33 jw chodziło mi o ten wiek.

JW w mojej opinii krótkowzroczność to kwestia mięśni i nie patrzenia w dal. Ale każdy ma swoją.
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 13:26   #1749
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość

1. Samolot i lentiviu + leki zwiększające ciśnienie.
Zapraszam chociażby do ulotki z tych leków gdzie masz wyraźnie napisane by nie latać.
Wystarczający dowód?

2. Światłowstęt i mgła to nieodzowne przy lentiviu. Proponuje zrób sondę tutaj.

3. Czy przy - 2 można prowadzić auto. Moja znajoma ma -3 i prowadzi chcesz telefon?

4. Cudownych ćwiczeniach?
Wpisz minipal, okulary ajuwerskie itp w googla.

Źródłem okularów może być zestawienie FDA

5. "Tymczasem celem zabiegu jest trwała korekta wzroku"
Znajdź mi taki zapis gdziekolwiek w którejkolwiek klinice lub opracowaniu.
W dodatku znów przeczysz sam sobie bo po stabilizacji czyli według ciebie 33 lata czy 31 już nie pamiętam. Nasze mięśnie nie będą się starzeć i na starość też nie będą potrzebne okulary.

Brzmisz jak byś był lekarzem z kliniki w tym momencie

6. ekstremalna krótkowzroczność a szto to ?

7. Bo ja słyszałem o dużej nie pamiętam ale >10D bodajrze od 12D liczona.

ad 2
Dziwne bo zwykle są to dawki 2 3 razy wyższe niż zaleca producent i stosowane np miesiąc zamiast tygodnia.
WIĘC GDZIE TE NIEWIELKIE DAWKI ?

8. Masz otwór < 4mm bo tak robi smile >2 <4mm.
Wkładasz narzędzie którym rozwarstwiasz wykonując te ruchy naciągasz otwór to raz a dodatkowo bardzo często dochodzi do rozerwania lub postrzępienia brzegów.
ŚREDNIO rana po zabiegu to 4 - 6mm
I to ci kazałem doczytać.

(...)
9. JW w mojej opinii krótkowzroczność to kwestia mięśni i nie patrzenia w dal. Ale każdy ma swoją.
Odpisuję po raz ostatni, nie chcę dyskutować skoro do Ciebie nic a nic nie dociera, ciągle czegoś nie pamiętasz, nie chce się Tobie zajrzeć pod link etc. Ty i tak wiesz lepiej...
Ponumerowałem Twoje wypowiedzi, tak mi łatwiej.

1. A więc leki, w moim przypadku Vigamox przez 1 tydzień i Lotemax przez 3 tygodnie. Żeby nie być gołosłownym ulotki są tu - https://www.â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠/leki/p7276-Vigamox oraz https://www.â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠/leki/p673-Lotemax
Poczytaj, bo warto...

2. Mgła, pełna zgoda, o tym sam pisałem, ale światłowstręt co najwyżej przez 2-3 dni. Ty piszesz o okresie po 2 miesiącach, to niemożliwe...

3. Wierzę bez telefonu, znam i takie osoby co jeżdżą bez jednej gałki ocznej! Masakra, strach pomyśleć!!!
Znam osobę, która ma połowę uzębienia i twierdzi, że normalnie gryzie.

4. No magia
Muszę znów powtórzyć, przytoczę: "Niestety jak dotąd nie są znane ćwiczenia oczu, którymi można byłoby skutecznie zahamować postępowanie wad wzroku. Wprawdzie William H. Bates (1860-1930) zaproponował zestawy ćwiczeń do ich leczenia, jednak wyniki współczesnych badań nie potwierdziły ich skuteczności i w związku z tym nie są one zalecane" - źródło http://pediatria.mp.pl/lista/68061,k...i-jej-leczenie
Te metody typu palming http://www.papilot.pl/article/palmin...-wzroku,1084,1 to nic innego jak gimnastyka wzroku, czyli takie ukojenie dla zmęczonych oczu, przerwa w pracy przy komputerze.

5. Mam rację, celem zabiegu jest trwała korekta wzroku, przecież ta dziewczyna do której napisałeś, że będzie musiała po zabiegu nosić okulary jeszcze w te bajki uwierzy!!! Po 50-tce co najwyżej okulary do czytania, Jej pozostało może 20-25 lat, tak więc do tego czasu nie musi się martwić, a potem...? Potem może będzie istniała jakaś alternatywa...
Przecież idziesz do zabiegu, gdy oko nie ma tendencji do zmian, no chyba że lekarza oszukasz

6. "ekstremalna krótkowzroczność" też spytam, co to takiego???
Cytuję: "Połowa młodych ludzi z ekstremalną krótkowzrocznością pod koniec życia nie będzie widziała" - źródło http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-...Redirects=true

Przeczytaj raz jeszcze ze zrozumieniem, czyli ekstremalną (wartością) krótkowzroczności Jak nic powyżej -6D.

7. "Bo ja słyszałem o dużej nie pamiętam ale >10D bodajrze od 12D liczona"!!!
Dla przypomnienia, bo ciągle czegoś nie pamiętasz, jest krótkowzroczność niska, średnia i wysoka. Są to raptem TYKO trzy zakresy wartości do zapamiętania. Ta wysoka krótkowzroczność, to nie bodajże, ale na pewno powyżej -6D!

8. Poproszę o źródło tych wieści. Mierzyłeś?

9. "w mojej opinii krótkowzroczność to kwestia mięśni i nie patrzenia w dal. Ale każdy ma swoją".

Przecież to samo pisałem:
"Trzeba wyjść od przyczyny krótkowzroczności, i tak:
1. 1/3 to czynniki genetyczne
2. 2/3 to czynniki środowiskowe - nadmierna praca wzrokowa z bliska".
Ta "praca wzrokowa" nie dotyczy osób dorosłych, tu takie czary jak te nie pomogą - "NA pewno proponował bym ci ćwiczyć oko w sensie zasłaniać dobrze widzące i patrzeć tylko tamtym jak masz czas"... ???

Edytowane przez rufi10
Czas edycji: 2016-08-17 o 13:30
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 23:39   #1750
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Lotemax nie należy stosować dłużej niż tydzień.
Zaglądnij do pudełka jak masz. Dlaczego na doz tego nie ma nie wiem.

Jest za to napisane :
a) samolot
Ponadto, długotrwałe, miejscowe stosowanie kortykosteroidów może prowadzić do zwiększenia ciśnienia śródgałkowego z towarzyszącym uszkodzeniem nerwu wzrokowego, zmian w polu widzenia, zaćmy podtorebkowej tylnej, wtórnych zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych oraz perforacji gałki ocznej jeśli nastąpiło zmniejszenie grubości rogówki lub twardówki.
b) samochód
Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.
Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

ad 5 co ty pier....
Najpierw trwała korekcja potem ze po 50. To trwała czy nie bo sam sobie przeczysz.

6. Cytująć wikipedię
Niska krótkowzroczność – do −3,0 dioptrii (widzenie z bliska przy wadzie −3 jest wręcz komfortowe, bo nie wymaga akomodacji)
Średnia krótkowzroczność – od −4,0 do −7,0 dioptrii
Wysoka krótkowzroczność – powyżej −7,0[2] dioptrii

A nie jakieś wysokie obcasy gdzie nawet nie chce mi się zaglądnąć bo na na bank jakaś klinika.

Ad7 Masz rację więc jw skąd ci się wzieła nagle ekstremalna ?

ad8 raport FDA

ad 9
Znów sam sobie przeczysz bo najpierw że oko jest stabilne nie zależy od mięśni nie da się nic osiągnąć palmingiem a potem każesz ćwiczyć ?

I tym samym zamykam temat. Bo jw dyskusja jest bez sensu.
Sam się zapętlasz.
moda proszę o oczyszczenie. A jak nie to niech zostawi rybka mnie to
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 12:31   #1751
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
Lotemax nie należy stosować dłużej niż tydzień.
Zaglądnij do pudełka jak masz. Dlaczego na doz tego nie ma nie wiem.

Jest za to napisane :
a) samolot
Ponadto, długotrwałe, miejscowe stosowanie kortykosteroidów może prowadzić do zwiększenia ciśnienia śródgałkowego z towarzyszącym uszkodzeniem nerwu wzrokowego, zmian w polu widzenia, zaćmy podtorebkowej tylnej, wtórnych zakażeń bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych oraz perforacji gałki ocznej jeśli nastąpiło zmniejszenie grubości rogówki lub twardówki.
b) samochód
Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.
Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

ad 5 co ty pier....
Najpierw trwała korekcja potem ze po 50. To trwała czy nie bo sam sobie przeczysz.

6. Cytująć wikipedię
Niska krótkowzroczność – do −3,0 dioptrii (widzenie z bliska przy wadzie −3 jest wręcz komfortowe, bo nie wymaga akomodacji)
Średnia krótkowzroczność – od −4,0 do −7,0 dioptrii
Wysoka krótkowzroczność – powyżej −7,0[2] dioptrii

A nie jakieś wysokie obcasy gdzie nawet nie chce mi się zaglądnąć bo na na bank jakaś klinika.

Ad7 Masz rację więc jw skąd ci się wzieła nagle ekstremalna ?

ad8 raport FDA

ad 9
Znów sam sobie przeczysz bo najpierw że oko jest stabilne nie zależy od mięśni nie da się nic osiągnąć palmingiem a potem każesz ćwiczyć ?

I tym samym zamykam temat. Bo jw dyskusja jest bez sensu.
Sam się zapętlasz.
moda proszę o oczyszczenie. A jak nie to niech zostawi rybka mnie to
Przepraszam, nie wytrzymałem! Jesteś ignorantem, głosisz tezy bez pokrycia, jakie masz ku temu uprawnienia? Odpowiadasz wybiórczo, pomijasz głoszone przez siebie tezy tłumacząc się ciągle tym samym, nie pamiętam, nie chce mi się sprawdzać etc.

Twoje sądy nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Tak od dłuższego czasu obserwuję to forum i jeszcze nikt nie podważył Twojego, bo to jest TYLKO Twój pogląd, że z wiekiem krótkowzroczność może przejść w dalekowzroczność i dlatego należy oko podczas zabiegu niedokorygować, tzn. zamiast 0,0 D dać sobie zrobić np. -1,5D Podaj chociaż źródła swych poglądów.
Przykładowo powyższą tezę łatwo obalić sięgając po podręcznik dla studentów "Okulistyka" Bradforda, gdzie na stronie 23 "Czy z wiekiem krótkowzroczność może przejść w dalekowzroczność i na odwrót? Nie, u wszystkich ludzi pojawia się z wiekiem starczowzroczność (właściwie jest to zaburzenie akomodacji), bez względu na zaburzenia refrakcji"!!!
Ale... skąd Ty możesz o tym wiedzieć skoro podważając mnie piszesz: "Najpierw trwała korekcja potem ze po 50. To trwała czy nie bo sam sobie przeczysz"!!!
???
Korekcja wzroku np. Lentivu dotyczy wady wzroku refrakcji a nie prezbiopii, więc napisałem prawdę.
Zresztą sam na zasadzie kopiuj-wklej dałeś niejako cytat z definicji "Krótkowzroczności": Krótkowzroczność (miopia, z gr. → myopia) – jedna z najczęściej spotykanych wad refrakcyjnych wzroku...

i dalej... nie doczytałeś z Wipkipedii

"Wysoka krótkowzroczność -€“ powyżej -7,0[2] dioptrii"
Pozwól że Cię wyręczę, tak ta dwójka, którą przez nieuwagę skopiowałeś:
"
Poziom, od którego zaczyna się krótkowzroczność wysoka jest umowny i różne źródła podają różne wartości - najczęściej od 6 do 8 dioptrii. W tym artykule przyjęto wartość pośrednią"!!!

W moim podręczniku Podstawy okulistyki Niżankowskiej stoi jak byk od -6,0D!!!
A ta ekstremalna krótkowzroczność, to zwykłe czepialstwo, bo nie masz do czego się doczepić zamiast oficjalnej nomenklatury - mała, średnia i wysoka może być nazwana potocznie - niska, przeciętna i duża lub... ekstremalna, gdy dotyczy wyższych wartości wysokiej krótkowzroczności.

"
Lotemax nie należy stosować dłużej niż tydzień" - znów nie doczytałeś, w ulotce jest 1o dni
Poza tym po 7 dniach masz wizytę kontrolną i po tej wizycie, tak było u mnie, masz następne 14 dni No może 4 dni Pani Doktor przeholowała, ale sam piszesz, że kliniki dają do podpisu dupochrony po zabiegu, to i producent ma taki w postaci 10 dni

Nigdzie (eureka znalazłem) w mojej papierowej ulotce nie ma wzmianki nt. samolotu, źle lub specjalnie tak "skopiowałeś" Tu jest oryginał - http://www.bausch.com.pl/fileadmin/m...ka_Lotemax.pdf
Z ulotki: "lek stosowany jest w małych dawkach, bezpośrednio tam, gdzie jest potrzebny, jego działanie występuje tylko w tym miejscu"!!!

Jak sam widzisz dyskusja z Tobą pozbawiona jest sensu, bo brak Tobie podstawowej wiedzy w tym zakresie. Czasami warto poczytać i to nie tylko Wikipedię.

Edytowane przez rufi10
Czas edycji: 2016-08-18 o 12:35
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-18, 23:30   #1752
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ech niech ktoś to z zewnątrz oceni mi się nawet nie chce.

I w tym momęcie jestem ignoranem.
Bo jak ktoś przeczyta 2 3 ostatnie posty to dojdzie że sam sobie przeczysz.
Np najpierw mówiąc że może latać a potem sam podajesz że lotemax max 10 dni.

Nie skopiowałem źle / specjalnie.

Nawet w twojej ulotce jest :
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Stosowanie kropli do oczu może spowodować zaburzenia widzenia. Zaburzenia te najczęściej szybko
przemijają. Nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn do czasu aż widzenie powróci do
normy


Długotrwałe stosowanie leku Lotemax lub innych kropli do oczu zawierających kortykosteroidy
może prowadzić do powstania jaskry lub zwiększenia ciśnienia w oku, co może prowadzić do
uszkodzenia nerwu wzrokowego, zaburzeń widzenia i zaćmy.


Nie należy stosować leku Lotemax dłużej niż 10 dni bez zbadania ciśnienia w oku przez
lekarza.


Teraz studencie okulistyki jak rozumie. Poczytaj o lekach zwiększających ciśnienie w oku i locie samolotem.

Jak sam napisałeś warto czytać LUB MIEĆ jakąś wiedzę.
Jak sobie pogooglujesz to wszystkie kliniki światowe każą odczekać 3 dni przed lotem minimum.

Jw co ma dać ta dyskusja z tobą bo na razie nie widzę?
Dalsze cytowanie leków które są podawane które wyraźnie mówią nawet o braku gwałtownego wysiłku by nie dopuścić do krwawienia wewnątrz gałkowego ?

Widać jakie wyraźnie masz podejście. Tzn na stół za 3 dni niech robi co chce. I mimo że sam sobie przeczysz że nie jest to stałą korekcja wady mieszasz się że wada musi być stabilna czyli po 31r a że kliniki jednak robią po 21. Potem się mieszasz że starczowzroczność nie ma nic wspólnego z korekcją.

No to sobie odpowiedz na 1 proste pytanie jest to korekcja na stałe czy nie.

W dodatku traktujesz jedną książkę która jest stara jako biblie. Jak typowy student czegokolwiek.
Albo doktorant.

I tyle zamykam temat.

Edytowane przez homman7
Czas edycji: 2016-08-18 o 23:31
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 12:02   #1753
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Relacjonuje swoje zdrowie:

31.05 mialam smile na prawe oko
14.06 mialam smile na lewe oko

Wada PRZED zabiegiem:
Prawe: -8.00 i astygm -2.25 i niedowidzenie 40%
Lewe: -6.25 i astygm -0.5

Wada PO zabiegu:
Prawe oko:
31.05: -1.25;
15.06: -1.75,
16.06: -1.5
27.06: -2.00 & astygmatyzm -1.00
19.08:-2.00 & astygmatyzm -1.00

Lewe oko:
15.06: -0.25
27.06: -0.50
19.08: 0.00


Robiłam w Mavit u dr Horodyńskiej.
Odrzucili mnie w Optegra u dr Smorawskiego bo mówił że jest niemozliwa operacja bo mam za suche oczy po 12 latach noszenia soczewek i ze bede cierpiec po SMILE.


Teraz jestem 3 mce po smile i jest super. nawilzam oczy 5 x dziennie i zero dyskomfortu i suchych oczu.

Rozszczepiaja mi sie swiatla wciaz, nie ma opcji prowadzenia auta wieczorem.






Cytat:
Napisane przez krzynu Pokaż wiadomość
Ale po co ten spam?
Apeluje aby kazdy z was wysilil choc cwierc mozg i przestal pisac nikomu niepotrzebne rzeczy...
No chyba, ze waszym celem jest zrobienie z tego tematu smietnika... w takim razie piszcie dalej...
Zgadzam się.
Serio - rufi10 i homman7 proszę wyluzujcie. Oboje Was lubię iszanuję ale zaczynacie być coraz bardziej gniewni i zaczyna się jakaś wojna o poglądy


aaa homman7 - szukales kropelek jednorazowych - BEPANTHEN EYE ma takei w malych fiolkach, polecam
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 15:23   #1754
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

No, no, z - 6 na 0 to bardzo dobry wynik!
Szkoda tylko, ze tak slabo z tym prawym
Ale jak to jest z tym niedowidzeniam?
Da rade je skorygowac na 0?
Jak mialas okulary ktore ci korygowaly wzrok w 100% to z jakiej odleglosci widzialas wyraznie?
Sory, ze tak draze, ale mam na szczescie normalne oczy i nie bardzo rozumiem jak to jest w praktyce z tym niedowidzeniem.

Edytowane przez krzynu
Czas edycji: 2016-08-21 o 15:27
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 16:06   #1755
_czarny_kot
Zakorzenienie
 
Avatar _czarny_kot
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5 397
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jeśli okulista stwierdził u mnie niedowidzenie (w okularach), a w soczewkach widzę idealnie to błędna diagnoza, prawda?

Friese czy te rozszczepienie świateł w nocy minie?
Zastanawiam się od X czasu nad korekcją ale nie mogę sobie pozwolić na tak długi okres "wyłączenia z życia"
_czarny_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-21, 23:29   #1756
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Niedoqidzenie wynika z uszkodzen lub budowy oka.
np uszkodzone elementy swiatloczule, uszkodzony nerw, lub ksztalt oka.

jesli w soczewkach ok w okularach nie to ksztalt oka.

rekonwalescencja przy zlym ksztalcie oka to wiecej niz 6miesiecy.

jak to jest z niedowidzeniem.. ano np nie widzisz na lewo np.masz zawezone pole albo nigdy nie masz pelnej ostrosci.
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 08:54   #1757
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Relacjonuje swoje zdrowie:

31.05 mialam smile na prawe oko
14.06 mialam smile na lewe oko

Wada PRZED zabiegiem:
Prawe: -8.00 i astygm -2.25 i niedowidzenie 40%
Lewe: -6.25 i astygm -0.5

Wada PO zabiegu:
Prawe oko:
31.05: -1.25;
15.06: -1.75,
16.06: -1.5
27.06: -2.00 & astygmatyzm -1.00
19.08:-2.00 & astygmatyzm -1.00

Lewe oko:
15.06: -0.25
27.06: -0.50
19.08: 0.00


Robiłam w Mavit u dr Horodyńskiej.
Odrzucili mnie w Optegra u dr Smorawskiego bo mówił że jest niemozliwa operacja bo mam za suche oczy po 12 latach noszenia soczewek i ze bede cierpiec po SMILE.


Teraz jestem 3 mce po smile i jest super. nawilzam oczy 5 x dziennie i zero dyskomfortu i suchych oczu.

Rozszczepiaja mi sie swiatla wciaz, nie ma opcji prowadzenia auta wieczorem


Cytat:
Napisane przez krzynu Pokaż wiadomość
No, no, z - 6 na 0 to bardzo dobry wynik!
Szkoda tylko, ze tak slabo z tym prawym
Ale jak to jest z tym niedowidzeniam?
Da rade je skorygowac na 0?
Jak mialas okulary ktore ci korygowaly wzrok w 100% to z jakiej odleglosci widzialas wyraznie?
Sory, ze tak draze, ale mam na szczescie normalne oczy i nie bardzo rozumiem jak to jest w praktyce z tym niedowidzeniem.

Da się skorygować na 0.00 drugim zabiegiem, i to nie będzie już SMILE bo SMILE robi się tylko 1 raz w życiu. Lekarka mi powiedziała że można zrobić korektę raz jeszcze, ale JA chcę poczekać aż urodzę dzieci kiedyś tam, bo powiedziano mi że w czasie ciąży MOŻE ale NIE MUSI urosnąć wada, ze względu na zmiany hormonalne które dzieją się w organizmie kobiety. Więc jeśli tylko jeszcze 1 raz mogę zrobić korektę to chcę po urodzeniu

Niedowidzenie, to jest dokładnie tak jak homman pisze. Nawet jeśli mialabym 0.00 to nie będę widzieć tak jak okiem zdrowym. Mam 40% niedowidzenia czyli to jest tak że widzę nieostro, trochę zawężone pole jest dlatego też te -2.00 mi nie przeszkadza bo czy mialabym -0.5 czy -2 to widzę tak samo kiepsko. Wiadomo czuję różnicę z -11 na -2, ale to jest tak jakbym miała ciąglę soczewkę, widzęlepiej ale nigdy nie będzie to dobre widzenie.


Cytat:
Napisane przez _czarny_kot Pokaż wiadomość
Jeśli okulista stwierdził u mnie niedowidzenie (w okularach), a w soczewkach widzę idealnie to błędna diagnoza, prawda?

Friese czy te rozszczepienie świateł w nocy minie?
Zastanawiam się od X czasu nad korekcją ale nie mogę sobie pozwolić na tak długi okres "wyłączenia z życia"
Lekarka powiedziała że minie. Że z każdym miesiącem będzie mniej dokuczało.
Wiudzę że mija bo np po operacji światła aut wieczorem zajmowały 100% mojego pola widzenia jak patrzylam na ulice na auta wieczorem.
Dziś zajmują 50% pola widzenia jak się rozszczepiają. Także widzę że to znika ale auta nie mogę prowadzić, w tym tyg chcę pojsc po tabletki które zmniejszają rozszczepianie światła bo podobno takie istnieją - sprawiają że źrenica się nie powiększa nocą. Ktoś wie jak się nazywają?


Ja w soczewkach widziałam idealnie, w okularach fatalnie. A miałam dobrze dobrane.





__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 23:56   #1758
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

takich lekow jest pelno pytanie co wolisz jest np tramal


pilocarpina,
karbachol,
ekotiopat,
demekarium,
fizostygmina,
neostygmina,
fluostygmina,
aceklidyna,
acetylocholina,
paralokson.
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 12:21   #1759
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość

Da się skorygować na 0.00 drugim zabiegiem, i to nie będzie już SMILE bo SMILE robi się tylko 1 raz w życiu. Lekarka mi powiedziała że można zrobić korektę raz jeszcze, ale JA chcę poczekać aż urodzę dzieci kiedyś tam, bo powiedziano mi że w czasie ciąży MOŻE ale NIE MUSI urosnąć wada, ze względu na zmiany hormonalne które dzieją się w organizmie kobiety. Więc jeśli tylko jeszcze 1 raz mogę zrobić korektę to chcę po urodzeniu

Lekarka powiedziała że minie. Że z każdym miesiącem będzie mniej dokuczało.
Wiudzę że mija bo np po operacji światła aut wieczorem zajmowały 100% mojego pola widzenia jak patrzylam na ulice na auta wieczorem.
Dziś zajmują 50% pola widzenia jak się rozszczepiają. Także widzę że to znika ale auta nie mogę prowadzić, w tym tyg chcę pojsc po tabletki które zmniejszają rozszczepianie światła bo podobno takie istnieją - sprawiają że źrenica się nie powiększa nocą. Ktoś wie jak się nazywają?


Pod żadnym pozorem nie bierz ŻADNYCH leków na własną rękę
!!!
Taka odpowiedź: co wolisz (np. Tramal) jest, przepraszam idiotyczna! Z cyklu - alkohol czy trawkę...? Normalnie ręce opadają.
Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
pytanie co wolisz jest np tramal
Tramal nie jest lekiem okulistycznym! Tramal należy do grupy leków przeciwbólowych, takich jak morfina. Jest to lek przeciwbólowy, który znajduje się w pozycji między lekami lekkimi a ciężkimi http://www.dokteronline.com/pl/tramal/tramal/
Czasami mogą pojawić się halucynacje!!!


Każdy lekarz najpierw musi wystawić właściwą diagnozę a dopiero wtedy może wypisać receptę na odpowiednie leki!!!
Źrenica ma zadanie ochronne, podobne do działania obiektywu w aparacie fotograficznym. Jeśli temat Ciebie interesuje poczytaj sobie dobrą literaturę na ten temat, ale proszę "nie grzeb" sama sobie w źrenicy aplikując leki...
Mogę napisać, że ten lek TRAMAL mógłby przynieść Tobie więcej szkody niż pożytku. Zacytuję z ulotki:
"Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem".
(...)
"Możliwe skutki uboczne. Bardzo często: nudności i zawroty głowy. Często: wymioty, zaparcia, nadmierne pocenie się, suchość w jamie ustnej, ból głowy, splątanie. Mogą wystąpić także zaburzenia czynności układu krążenia (...). Lek może upośledzać sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn". Źródło - https://www.â˜â˜â˜â˜â˜â˜â˜â˜â˜â˜â˜☠â...ki/p760-Tramal

Także odrzuć wszystkie pozostałe leki przepisane z tej strony: http://www.udyomedia.pl/def-Homatropina.html

Przykładowo Pilokarpina (krople do oczu).
Preparat ten jest wręcz niewskazany w przypadku prowadzenia pojazdów i to zwłaszcza poz mroku: "Stosowanie preparatu upośledza zdolność adaptacji do ciemności, co ma wpływ na upośledzenie zdolności prowadzenia pojazdów"!!!
"Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów?
Stosowanie preparatu może zaburzać widzenie co może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn. Należy zachować ostrożność. Preparat upośledza zdolność do adaptacji w ciemności. W okresie stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń/maszyn po zmroku".
(...)
"Mogą wystąpić miejscowe działania niepożądane, dotyczące oka/oczu: podrażnienie rogówki (pieczenie, kłucie, ból, światłowstręt), przekrwienie spojówek, łzawienie, upośledzenie widzenia przy słabym oświetleniu, zaburzenia akomodacji (krótkowzroczność), odwarstwienie siatkówki szczególnie u osób z krótkowzrocznością, krwotoki w obrębie ciała szklistego, zmętnienie soczewki (szczególnie w przypadku stosowania długotrwałego)".
źródło - https://bazalekow.mp.pl/lek/41379,Pi...czu#indication

JESZCZE RAZ - NIE BIERZ TYCH I INNYCH PROPONOWANYCH LEKÓW!!!
Poza tym skoro lekarka powiedziała: "Lekarka powiedziała że minie. Że z każdym miesiącem będzie mniej dokuczało", no to bądź cierpliwa i... czekaj.

Pozdrawiam -

Rufi

PS 1 Napisz mi proszę o jakim zabiegu mówiła lekarka: "Lekarka mi powiedziała że można zrobić korektę raz jeszcze"??? Jestem zainteresowany tym tematem.

PS 2 O niedowidzeniu (z braku czasu) napiszę przy innej okazji

Edytowane przez rufi10
Czas edycji: 2016-08-24 o 12:39
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-24, 23:30   #1760
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Wszystkie leki na zmniejszenie źrenic sa morfinowe lub pochodne jw.
Pytanie co wolisz bylo na zasadzie co ci najmniej przeszkadza. I po ltorym bendzie czula sie najlepiej.
Na kazdym tego typu leku bendzie miala napisane ze nie wolno prowadzic.

Co do operacji po smile. Zalezy co chcesz epilasik lub femtolasik. I klapke robi sie omijajac ciecie smile
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 10:51   #1761
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Po pierwsze nie szkodzić, a Tramal jest na "ostre i przewlekłe bóle różnego pochodzenia, w chorobach nowotworowych, zawale serca, bóle pooperacyjne, pourazowe. Lek można stosować zapobiegawczo przed operacjami chirurgicznymi oraz badaniami diagnostycznymi".
Poczytaj sobie nt. procedury wprowadzania nowych leków na rynek, skutkach ubocznych, nt. objawach po zażyciu, czyli co znaczą określenia - najczęściej, rzadko, sporadycznie itd. itp.

Moje pytanie, po co więc ten lek ma zażywać dziewczyna na polepszenie widzenia w nocy??? Ja bym się nie odważył zażywać lub proponować komukolwiek...
Zrozum, ten lek i wszystkie pozostałe nie są lekami na tą przypadłość!
Czy jesteś lekarzem, jakie masz uprawnienia medyczne żeby szafować opiniami, "wystawiać" recepty na odległość etc.?

"bendzie miala napisane ze nie wolno prowadzic" - skoro tak będzie, to jak ma prowadzić samochód??? W takim razie mam do Ciebie pytanie, czy skutki działania leku na źrenicę będą długotrwałe, czy tylko wtedy, gdy będzie lek zażywać? Jeśli tylko w tym momencie, to jaki TY widzisz cel? Wymień!


Dwa, po co niby miałaby zwężać źrenicę w nocy?

Trzy, taki efekt rozszczepienia ma swoją przyczynę, najczęściej za słaby wzrok i astygmatyzm (też tak miałem przed zabiegiem przy 5,0D). Dziewczyna ma-2.00 & astygmatyzm -1.00 i ma zalecenie od lekarki - czekać! Co może więcej?

Przyczyną może być też blizna lub opuchlizna rogówki po zabiegu.

Dodam, nawet osoby o dobrym wzroku mogą mieć problem, bo akomodacja oka w nocnych warunkach przy nagłym oświetleniu może być niewystarczająca. Nie ma reguły, każdą osobę należy traktować indywidualnie.


Edytowane przez rufi10
Czas edycji: 2016-08-25 o 14:43
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 23:32   #1762
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ech polemizujesz

Pytala to dostala odpowiedz.

Po drugie akurat za sturdasty i halo odpowoada za duza zrenica a nie to co piszesz. Oraz wszelkie uszkodzenia w jej obrebie.

I tak trzeba czekac. Ale w sytuacjach awaryjnych mozliwe jest zwezenie zrenic.
Jak ci powiekszaja zrenice przy badaniu okulistycznym nikt ci tez nie mowi o konsekwencjach
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 11:39   #1763
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
Pytala to dostala odpowiedz.
O to chodzi, że nie dostała właściwej odpowiedzi, została wprowadzona w błąd! W jaki sposób chcesz leczyć oczy Tramalem? - odpowiedz!!!
Wszystkie pozostałe leki, po co, jeśli działanie ich jest doraźne (i niebezpieczne dla zdrowia) a prowadzić auta po nich i tak nie można??? Rozumiesz?

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
Po drugie akurat za sturdasty i halo odpowoada za duza zrenica a nie to co piszesz. Oraz wszelkie uszkodzenia w jej obrebie.
sturdasty???? - o co Tobie chodzi? Wyrażaj się zrozumiale, jesteś laikiem i dyletantem w temacie.
Dwa, napisałem powyżej o przyczynach, przeczytaj.
Glare, halo i haze - nie dotyczy Lentivu
Dziewczyna dostała diagnozę i nie taką jak Ty na odległość i... teraz ma czekać na efekty zabiegu! Tyle i aż tyle.

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
Jak ci powiekszaja zrenice przy badaniu okulistycznym nikt ci tez nie mowi o konsekwencjach
Najpopularniejszy jest 1-procentowy Tropokamid, i jest to lek używany przede wszystkim w diagnostyce!!! Ewentualnie przed zabiegiem też. Podobnie chodzisz, nie codziennie przecież, do prześwietlenia rtg i tego nie negujesz
Leki używane w celach terapeutycznych, to inna para kaloszy.
Poczytaj, czytanie nie boli.

Primum non nocere

Edytowane przez rufi10
Czas edycji: 2016-08-29 o 11:44
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 17:34   #1764
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Lekarka powiedziała że rozszczepianie się światła nocą minie po SMILE. Że z każdym miesiącem będzie mniej dokuczało.
Wiudzę że mija bo np po operacji światła aut wieczorem zajmowały 100% mojego pola widzenia jak patrzylam na ulice na auta wieczorem.
Dziś zajmują 50% pola widzenia jak się rozszczepiają. Także widzę że to znika ale auta nie mogę prowadzić, w tym tyg chcę pojsc po tabletki które zmniejszają rozszczepianie światła bo podobno takie istnieją - sprawiają że źrenica się nie powiększa nocą. Ktoś wie jak się nazywają?
Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
takich lekow jest pelno pytanie co wolisz jest np tramal


pilocarpina,
karbachol,
ekotiopat,
demekarium,
fizostygmina,
neostygmina,
fluostygmina,
aceklidyna,
acetylocholina,
paralokson.
Cytat:
Napisane przez rufi10 Pokaż wiadomość

Pod żadnym pozorem nie bierz ŻADNYCH leków na własną rękę
!!!
Taka odpowiedź: co wolisz (np. Tramal) jest, przepraszam idiotyczna! Z cyklu - alkohol czy trawkę...? Normalnie ręce opadają. (...)
[/FONT][/SIZE]
Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
(...)
I tak trzeba czekac. Ale w sytuacjach awaryjnych mozliwe jest zwezenie zrenic.
(...)
Cytat:
Napisane przez rufi10 Pokaż wiadomość
O to chodzi, że nie dostała właściwej odpowiedzi, została wprowadzona w błąd! W jaki sposób chcesz leczyć oczy Tramalem? - odpowiedz!!!
Wszystkie pozostałe leki, po co, jeśli działanie ich jest doraźne (i niebezpieczne dla zdrowia) a prowadzić auta po nich i tak nie można??? Rozumiesz?
(...)
Najpopularniejszy jest 1-procentowy Tropokamid (...)

Panowie, bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi, widzę emocjonalnie się troszkę zrobiło ale doceniam Wasze odpowiedzi dziękuję!

Jest prawdą że muszę czekać to prawda, i że czasem warto się wspomóc, czyli to co pisze homman7, a potrzebuję od czasu do czasu poprowadzić auto w weekend wieczorem. A nocą rozszczepiają mi się światła i nie mogę prowadzić auta wtedy... i poprosiłam swoją pani dr z Mavit o receptę - bo masz rację rufi10 nie ma co na własną rękę szukać leków.

Lek działa - ale.. myślałam że to lek na zmniejszanie źrenic po zabiegu korekcji laserowej ale coś takiego nie istnieje oczywiście Dostałam:
Biprolast ( winian brimonidyny)
Cel: Obniżanie podwyższonego ciśnienia śródgałkowego u osób z jaskrą z otwartym kątem lub nadciśnieniem ocznym.

Czyli przypisano mi go na prowadzenie auta w nocy a w ulotce wyraźnie napisano:

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Stosowanie leku Biprolast może powodować wystąpienie uczucia zmęczenia i (lub) dezorientacji. Fakt ten może wpływać na zdolność bezpiecznego prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Stosowanie leku Biprolast może powodować wystąpienie nieostrego i (lub) nieprawidłowego widzenia. Może to wpływać na zdolność bezpiecznego prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, szczególnie w ciemności i przy złym oświetleniu.



No grejt! Ale zakropliłam, i było ok.
Rzeczywiście światła się nie rozszczepiały i mogłam prowadzić auto.
Nie miałam skutków ubocznych.

Pani dr PRZED zabiegiem smile uprzedzala ze rozszczepianie swiatla moze sie pojawic ale na to są krople. I rzeczywiscie tak jest. One powoduja ze zrenica sie nie rozszerza i ostatecznie moge prowadzic auto choc nie moge sie doczekac az rozszczepiające się światło zniknie .
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 21:29   #1765
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

I bardzo dobrze, że byłaś z problemem u swojego lekarza. Ja ze swojej strony, jak pisałem, nie odważyłbym się zażywać cokolwiek na własną rękę a tym bardziej te leki, które wymieniłaś.
Ano masz rację, takie leki nie istnieją a ten "Twój" - Biprolast jak czytam jest łagodnym roztworem, po którym dopuszczalne jest prowadzenie auta
Zresztą po co zwężać źrenicę skoro w nocy oko potrzebuje więcej światła? Praw fizyki nie zmienimy.
Życzę powodzenia w powrocie do pełnej sprawności.
Rufi
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-29, 23:40   #1766
homman7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja pier...
Po to zeby cokolwiek widziec.
I halo i inne wystepuja rowniesz po smile.

ODPOWIEDZ DOSTALA PRAWODLOWA. tzn liste lekow i mozliwe konsekwencje.
Tak jak podales do okulisty by rozszerzyc zrenice idziemy raz na jakis czas. Tak samo ona potrzebuje raz na jakis czas je zmniejszyc.

stardust, haze halo itd to nie to samo. Zmien ksiazke juz to mowilem
homman7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 11:37   #1767
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez homman7 Pokaż wiadomość
Ja pier...
Po to zeby cokolwiek widziec.
I halo i inne wystepuja rowniesz po smile.

ODPOWIEDZ DOSTALA PRAWODLOWA. tzn liste lekow i mozliwe konsekwencje.
Tak jak podales do okulisty by rozszerzyc zrenice idziemy raz na jakis czas. Tak samo ona potrzebuje raz na jakis czas je zmniejszyc.

stardust, haze halo itd to nie to samo. Zmien ksiazke juz to mowilem
Jeszcze raz, leczymy przyczynę, dlatego ZAWSZE zalecałem i zalecam wizytę u lekarza okulisty.

W tym przypadku nie masz racji, bo jest dokładnie na odwrót tzn. po ciemku źrenica ma być rozszerzona, tak aby światło a co za tym idzie obraz, mogły być właściwie percepcjonowane przez aparat oczny. "Twoje" leki ordynowane na odległość mają zadanie przeciwne (zmniejszyć źrenicę) lub wręcz katastrofalne działanie - Tramal, lek przeciwbólowy w działaniu podobny do morfiny!!!
Poczytaj na ten temat fachową literaturę, nie tylko Wikipedię, przy okazji nie będziesz (!) sadził byków np. bendziesz, przeciesz, sturdasty, potem stardusty itd.

Wracając do tematu, oko ma mieć w nocy rozszerzoną źrenicę!!!
Biprolast, lek działający na układ wegetatywny, zawierający brymonidynę, cytuję:
"Dzięki selektywnemu działaniu nie powoduje rozszerzenia źrenicy. Obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe zarówno poprzez zmniejszenie wytwarzania cieczy wodnistej jak i poprzez zwiększenie jej odpływu" - źródło https://bazalekow.mp.pl/lek/79806,Biprolast-krople-do-oczu.-roztwor

Teraz już wiesz, dlaczego Biprolast? Bo u niektórych osób objawy w pierwszym okresie po zabiegu laserowym są zbliżone do jaskry tzn. pojawiają się mroczki lub jasne obwódki, masz trudności z adaptacją do widzenia w ciemności etc. Istotą jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe.

I dalej z ulotki, cytuję: "Czy ten preparat ma wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów?
Preparat wywiera niewielki lub umiarkowany wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn.
Stosowanie preparatu może powodować zmęczenie i/lub senność oraz zaburzenia widzenia (w tym widzenie zamazane) co może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń/maszyn"
.

Ostrożności nigdy za wiele, więc lek w Twoim przypadku należy stosować tylko doraźnie.

PS Odnośnie podawania kropli do oka- nie przesadzać, wystarczy podawać po jednej kropli do worka spojówkowego, bo objętość tego worka to 30 mikrolitrów a objętość jednej kropli to 40-70 mikrolitrów

Edytowane przez rufi10
Czas edycji: 2016-08-30 o 11:48
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-02, 13:21   #1768
rufi10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 34
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Osoby z Poznania i okolic chciałbym uprzedzić (byłem na wizycie kontrolnej), że klinika zmieniła nazwę na OPTEGRA im. św. Jerzego oraz adres z ul. Abpa. Baraniaka 88 na ul. Wenecjańska 8, co wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą... całej dokumentacji zabiegu!!!

Przygotujcie się też na podniesioną po zbójecku stawkę wizyty kontrolnej w prywatnym gabinecie - 150 złotych
Nie obowiązuje już dżentelmeńska umowa między pacjentem a kliniką w myśl której koszt takiej wizyty powinien wynosić 100 złotych.

Cytuję:
"W TROSCE O KOMFORT PACJENTÓW PO ZABIEGACH LASEROWEJ KOREKTY WADY WZROKU ORAZ ZABIEGACH ZAĆMY OFERUJEMY MOŻLIWOŚĆ UMAWIANIA SIĘ NA KONTROLE DO GABINETU PANI DOKTOR xxxxx:
UL. xxxxxxxx xx
POZNAŃ
TEL. xxxxxxxx - REJESTRACJA
KOSZT WIZYTY WYNOSI 100 ZŁ - GWARANCJA ZACHOWANA"
.

Edytowane przez rufi10
Czas edycji: 2016-09-02 o 13:59
rufi10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-04, 18:55   #1769
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Czytałam trochę ten wątek i teraz mam wątpliwości co do tego którą klinikę wybrać. Mam wadę -8,00 OL i -7,00 OP. Okulista polecił mi Okolaser Szaflika, za półtora tygodnia mam badanie kwalifikacyjne u dr Gadomskiej. Zastanawiam się nad Mavitem, widziałam, że dużo osób jest zadowolonych, że dobry sprzęt i jednak nowoczesne metody-w Okolaser robią głównie EBK. Mam teraz trochę mętlik w głowie, także będę wdzięczna za jakieś opinie i rady
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 13:01   #1770
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Czytałam trochę ten wątek i teraz mam wątpliwości co do tego którą klinikę wybrać. Mam wadę -8,00 OL i -7,00 OP. Okulista polecił mi Okolaser Szaflika, za półtora tygodnia mam badanie kwalifikacyjne u dr Gadomskiej. Zastanawiam się nad Mavitem, widziałam, że dużo osób jest zadowolonych, że dobry sprzęt i jednak nowoczesne metody-w Okolaser robią głównie EBK. Mam teraz trochę mętlik w głowie, także będę wdzięczna za jakieś opinie i rady
Z tego co widze to generalnie jesli chodzi o cene to wybierz optegre, a jesli chcesz aby cie milo traktowali i porozmawiali jak z czlowiekiem to idz do mavitu.
Okolaser nie ma najnowszych metod ---> dluzsze i bardziej uciazliwe gojenie.
Np. moj znajomy robil w nowym wzroku i jest zadowolony.
Generalnie to te 4 kliniki sa dobre i maja dobre opinie (+ sa troche na rynku wiec masz pewnosc, ze nie wyparuja z dnia na dzien).

W optegrze ewentualna rekorekcja jest darmowa, nie wiem jak w pozostalych.
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.