..Ratunek dla przesuszonej cery!... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-08, 08:46   #1
paola_ola_la
Raczkowanie
 
Avatar paola_ola_la
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 267
Exclamation

..Ratunek dla przesuszonej cery!...


...nic nie pomaga:kremy nawilzajace tylko zatykaja pory i nawilzaja tylko na chwilke,nawet zel do mycia twarzy,ktory mial niby nawilzac takze wysusza mimo iz jest do cery wrazliwej (dax cosmetics).czym mam nawilzac by pozbyc sie tych paskudnych bialych plam i skorek na wysuszonej twarzy?
pozdrawiam i prosze o rady
paola_ola_la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 23:41   #2
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: ..Ratunek dla przesuszonej cery!...

Mi osobiście na tego typu problemy pomaga krem półtłusty cutibaza. Można go kupić w aptece, jest niedrogi (jakieś 7-8 zł), ale ma jedną wadę - naprawdę jest tłusty i co za tym idzie, dosyć się świeci. Mi to nie przeszkadza, ale wiem, że są osoby, które tego nie lubią... Jeśli naprawdę masz suchą skórę to po jakimś czasie i tak powinien ci wsiąknąć a jeśli nie to zawsze można go czymś przykryć albo po prostu nakładać tylko na noc. Drugą rzeczą wartą wypróbowania jest maść witaminowa albo polecana tu przez kogoś na forum maść z witaminą A. Tej drugiej nie próbowałam, ale pierwsza zawsze ratowała mnie jak skóra schodziła mi płatami Tylko że ta maść to już całkiem tłuściutka jest, więc polecam na noc, albo jak zostajesz przez dłuższy czas w domu. Pozdrówki
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 16:13   #3
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: ..Ratunek dla przesuszonej cery!...

Cytat:
Napisane przez paola_ola_la
...nic nie pomaga:kremy nawilzajace tylko zatykaja pory i nawilzaja tylko na chwilke,nawet zel do mycia twarzy,ktory mial niby nawilzac takze wysusza mimo iz jest do cery wrazliwej (dax cosmetics).czym mam nawilzac by pozbyc sie tych paskudnych bialych plam i skorek na wysuszonej twarzy?
pozdrawiam i prosze o rady
Po pierwsze nie używaj żelu do mycia twarzy tylko mleczko i tonik, mogę ci polecić na noc krem z ziaji (tłusty) do cery suchej i normalnej (zielone opakowanie). przywróci twojej cerze równowage.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-13, 16:51   #4
kasienka2883
Rozeznanie
 
Avatar kasienka2883
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 671
Dot.: ..Ratunek dla przesuszonej cery!...

Polecam emolienty, są dobrze tolerowane przez wrażliwą cerę
Pozdrawiam
kasienka2883 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-14, 11:20   #5
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: ..Ratunek dla przesuszonej cery!...

Hmmm, mleczko i tonik dają zazwyczaj gorsze rezultaty niż żel do mycia twarzy - oczywiście jeżeli chodzi o dokładne oczyszczenie skóry. Myślę, że porządny "apteczny" żel byłby nawet wskazany. Sama ciągle używam i nie mam już takich problemów z moją suchą skórą jak wtedy, kiedy używałam różnych drogeryjnych śmieci. Pozdro
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:44.