Majówki 2016 - część piąta - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-10, 11:32   #5011
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Ostatnio to i ja się zastanawiałam, że może to gluten szkodzi tylko czy to by wcześniej nie wyszło? Czy w ogóle objawia się wysypka?

Jeszcze mnie zastanawia ta Igi alergia na nabiał czy to mozliwe, że buzka byłaby czysta nawet jak następuje pogorszenie na plecach? Na buzi nie ma nic.

Też jestem ciekawa czekamy w takim razie. Super by było gdyby wyniki były dobre.

Już dziewczyny Ci napisały, a ja sama byłam przekonana, że becikowe jest dla każdego.



Czytałam o nim rzeczywiscie jest chwalony miałaś z nim jakaś styczność czy też słyszałaś tylko?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas buzia też jest ladna. A przypominam że do ok 6 miesiąc życia ba nawet do listopada buzia była zawsze brzydka. Pytałam nawet alergolog czemu wtedy tylko buzia a teraz ciało ale nic mi nie odpowiedziała ja to się skłaniam bardziej mu AZS a nie bmk
Już wczoraj mężowi się zalilam że można żyć bez czekolady snickersow itp ale tak bardzo mi brakuje nabiału twarogu jogurtu
Cytat:
Napisane przez majena_88 Pokaż wiadomość
W sumie badania nie zrobilam z jakiegoś konkretnego powodu, wszystko tłumaczyłam hormonami po ciazy i karmieniem. Planowalam morfologie i żelazo, bo w ciazy mialam anemię, a to zrobiłam "przy okazji''. Gdzieś trafiłam na info, ze mleka może być mało przy problemach z tarczyca, a ja faktycznie z tych mlecznych nie jestem, ciągle walka o każdą krople. Oprócz tego ciągle mi gorąco, a kiedyś byłam zmarzluchem. Nio I wzmożony apetyt, jem, jem i ciągle mi mało, a waga spadała.
Nerwowość tez by się zgadzała, chociaż to może sobie przypisuje, bo kiedyś też nie byłam za spokojna ;-) hehe
Mam cicha nadzieje, ze potem jak skończę karmic się hormony unormuja się będzie oki. Ale z tego co wiem, to czeka mnie ciągła kontrola itp. Wiec życzę Tobie żeby wyniki były dobre, a chudniecie było spowodowane karmieniem; -)
Ehh pójdę w przyszłym tygodniu to się okaże. Zdrowia dla Ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:36   #5012
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Martunia dokladnie ja tez bardzo tesknie za nabialem ale tym nie slodkim tj twarozek ze szczypiorkiem lub jakies sery. Mmmm
Slodycze to tak jak juz mam mega ochote ale wtedy kupuje banany, mąkę itd i za godzine mam ciacho.
...a za pare godzin juz nie mam ale to szczegol
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:48   #5013
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Słuchajcie, słyszałam już parę razy od znajomych że brały tzw opiekę na dziecko na 2 miesiące żeby przedłużyć sobie płatnych pobyt w domu po zakończeniu macierzyńskiego. Orientuje się któraś z Was jak to działa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to nie chodzi przypadkiem o zwykłe L4, które rodzic dostaje na opiekę nad chorym dzieckiem od pediatry, gdy dziecko jest chore? Tylko jak dziecko jest zdrowe, to raczej się nie dostanie, no chyba, ze ma się znajomości lub trafi się na kogoś przekupnego:P

Ewentualnie chyba jest coś takiego jak 60 dni na opiekę nad zdrowym dzieckiem, ale dotyczy to wyjątkowych sytuacji typu nieoczekiwane zamknięcie żłobka czy też np. w razie choroby małżonka, który normalnie opiekuje się dzieckiem.

A, no i te 60 dni to jest maksymalny okres wypłaty zasiłku zarówno na opiekę nad zdrowym czy chorym dzieckiem. To znaczy, że jeśli teraz wykorzystasz całe 60 dni, to później jak ci dziecko zachoruje, to już ci ten zasiłek nie będzie przysługiwał. Tylko nie wiem, czy wtedy dostaniesz L4, ale nie będziesz miała płacone czy w ogóle L4 już ci nie będzie przysługiwało i będziesz się musiała ratować jakimś urlopem bezpłatnym.

Ale może wypowie się któraś z dziewczyn, która ma coś wspólnego z kadrami. Bo ja mogę coś mieszać.

Edytowane przez kaylla
Czas edycji: 2017-03-10 o 12:00
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:49   #5014
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez majena_88 Pokaż wiadomość
W sumie badania nie zrobilam z jakiegoś konkretnego powodu, wszystko tłumaczyłam hormonami po ciazy i karmieniem. Planowalam morfologie i żelazo, bo w ciazy mialam anemię, a to zrobiłam "przy okazji''. Gdzieś trafiłam na info, ze mleka może być mało przy problemach z tarczyca, a ja faktycznie z tych mlecznych nie jestem, ciągle walka o każdą krople. Oprócz tego ciągle mi gorąco, a kiedyś byłam zmarzluchem. Nio I wzmożony apetyt, jem, jem i ciągle mi mało, a waga spadała.
Nerwowość tez by się zgadzała, chociaż to może sobie przypisuje, bo kiedyś też nie byłam za spokojna ;-) hehe
Mam cicha nadzieje, ze potem jak skończę karmic się hormony unormuja się będzie oki. Ale z tego co wiem, to czeka mnie ciągła kontrola itp. Wiec życzę Tobie żeby wyniki były dobre, a chudniecie było spowodowane karmieniem; -)
Jejciu zdrówka. Dobrze, że zrobiłaś sobie badania. A możesz napisać jakie robiłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 11:58   #5015
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
U nas buzia też jest ladna. A przypominam że do ok 6 miesiąc życia ba nawet do listopada buzia była zawsze brzydka. Pytałam nawet alergolog czemu wtedy tylko buzia a teraz ciało ale nic mi nie odpowiedziała ja to się skłaniam bardziej mu AZS a nie bmk
Już wczoraj mężowi się zalilam że można żyć bez czekolady snickersow itp ale tak bardzo mi brakuje nabiału twarogu jogurtu

Ehh pójdę w przyszłym tygodniu to się okaże. Zdrowia dla Ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pamiętam właśnie wysypkę u Tymka na buzi. Tak naprawdę też bym się skłaniają bardziej przy AZS u Was. A Ci lekarze to naprawdę brak słów
Chciałabym żeby u nas był to jednak antybiotyk, ale minie już 3 tyg od podawania, a wysypka jest i czasem się pogarsza. Wiem, że alegren może w organizmie być parę tygodni, ale chyba by się nie pogarszało skoro już go nie podajemy.

I tak jak i Ty mogę żyć bez wszelkich alergenów, ale mleka i przetworów mi brakuje, a poza tym trzeba uważać bo mleko jest wszędzie 😏
Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Słuchajcie, słyszałam już parę razy od znajomych że brały tzw opiekę na dziecko na 2 miesiące żeby przedłużyć sobie płatnych pobyt w domu po zakończeniu macierzyńskiego. Orientuje się któraś z Was jak to działa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierwsze słyszę ale to by była super opcja 😁
Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
Mia, myślę, że gdyby szkodził u Was gluten to miałybyście objawy jelitowe a nie tylko wysypkę.
W wielu źródłach czytałam, że typowym objawem alergii na bmk są zmiany na policzkach i na kącikach uszu, ale każde dziecko jest inne, więc trudno powiedzieć.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Ja jestem calym sercem za ta drugą szkoła i na glowie staje zeby jadl sam produkty z zelazem. Ale on nie je zadnych wiec nie przyswaja.
Gdyby bylo inaczej to recepty na zelazo jaka zapewne dzis dostane bym nie wykupila.
Dzis serwuje mu sosik do ryzu albo makaronu z miesem krolika przyprawiony ziołami, z porem, marchewką i pomidorami.
Zobaczymy co on na to bo wczoraj nasz ryz z sosem ciutke zjadl.

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Mia u Igora po ostatniej probie nabialu wyszla tylko wysypka. Buzia byla ok
Za to od dwoch dni zaognil mu sie kacik wiec orzeszki ziemne albo miod wyszly.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------




Jejuuu zdrowka i Tobie trzeba zyczyc
Dzięki dziewczyny jesteście moja skarbnica wiedzy 😘




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 12:03   #5016
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
My już po rehabiltacji. Ogólnie spoko, dzisiaj dalej ćwiczyliśmy raczkowanie i zaczęliśmy ćwiczyć wstawanie

Dziewczyny, macie jakiś patent na namolną młodzież, która koniecznie chce wam umyć okno w samochodzie? Przyszła wiosna, to znowu wyleźli na ulicę. Mówię im, że nie, to mają to w nosie i i tak myją, bo liczą, że wtedy dostaną jakąś kasę. Ja im kasy dawać nie mam zamiaru, skoro wyraźnie mówię, że nie chcę i nie jestem zainteresowana, ale zawsze się trochę boję, że w odwecie coś zrobią.

Bona - tak, my dziś trzeci dzień na diecie Robi się coraz trudniej. Pierwszy dzień to był lajcik, bo chyba trzymało nas przejedzenie z dnia poprzedniego. Ale teraz zdarza się, że czekamy z niecierpliwością na kolejny posiłek. Ale nie podjadamy, w przerwie tylko napoje. A jedzenie ogólnie bardzo smaczne (pomijając zielony koktajl z pierwszego dnia)
A co było w tych pudełkach? Co dobrego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 12:05   #5017
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
A co było w tych pudełkach? Co dobrego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wczoraj np. na śniadanie była bułeczka z grilowanymi warzywami, na II śniadanie kaszka manna z musem owocowym, obiad makaron z kurczakiem, podwieczorek to koktajl bananowo-kakaowy z otrebami, a na kolację przepyszny krem z marchewki i batatów. Pychotka, chociaż dosyć ostry był.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-10, 12:08   #5018
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Pamiętam właśnie wysypkę u Tymka na buzi. Tak naprawdę też bym się skłaniają bardziej przy AZS u Was. A Ci lekarze to naprawdę brak słów
Chciałabym żeby u nas był to jednak antybiotyk, ale minie już 3 tyg od podawania, a wysypka jest i czasem się pogarsza. Wiem, że alegren może w organizmie być parę tygodni, ale chyba by się nie pogarszało skoro już go nie podajemy.

I tak jak i Ty mogę żyć bez wszelkich alergenów, ale mleka i przetworów mi brakuje, a poza tym trzeba uważać bo mleko jest wszędzie 😏

Pierwsze słyszę ale to by była super opcja 😁



Dzięki dziewczyny jesteście moja skarbnica wiedzy 😘




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja teraz nie mogę żyć bez słodyczy, chociaż nigdy za nimi nie przepadałam

Z tą opieką na dziecko to pewnie jest szereg kryteriów do spełnienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 12:10   #5019
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
A ja teraz nie mogę żyć bez słodyczy, chociaż nigdy za nimi nie przepadałam

Z tą opieką na dziecko to pewnie jest szereg kryteriów do spełnienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Asiaczek - kilka postów wyżej napisałam, o co chyba chodzi z tą opieką
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 12:12   #5020
Iwonia27
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonia27
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6 313
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
A ja teraz nie mogę żyć bez słodyczy, chociaż nigdy za nimi nie przepadałam

Z tą opieką na dziecko to pewnie jest szereg kryteriów do spełnienia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A co jesz ze slodyczy?Ja to oreo albo familijne cytrynowe czasem ze sklepowych rzeczy a tak to chlebek bananowy rzadzi.
U Was chyba maka pszenna tez na cenzurowanym jesli dobrze pamietam.
Iwonia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 12:23   #5021
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
A co jesz ze slodyczy?Ja to oreo albo familijne cytrynowe czasem ze sklepowych rzeczy a tak to chlebek bananowy rzadzi.
U Was chyba maka pszenna tez na cenzurowanym jesli dobrze pamietam.
No właśnie nie jemy mąki pszennej, więc praktycznie wszystkie słodycze odpadają. Robiłam różne wypieki na innych mąkach o są niezbyt smaczne. Teraz jeszcze odrzuciłam kaszę jaglaną, więc już w ogóle nie mam co jeść. Chyba wrócę do pszenicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Asiaczek - kilka postów wyżej napisałam, o co chyba chodzi z tą opieką
Nie zauważyłam wcześniej. Dzięki za odpowiedź. Faktycznie to pewnie taka opieka. Muszę się podpytać szwagierki bo ona z tego korzystała i u niej w pracy sporo dziewczyn.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-10, 12:28   #5022
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Wczoraj np. na śniadanie była bułeczka z grilowanymi warzywami, na II śniadanie kaszka manna z musem owocowym, obiad makaron z kurczakiem, podwieczorek to koktajl bananowo-kakaowy z otrebami, a na kolację przepyszny krem z marchewki i batatów. Pychotka, chociaż dosyć ostry był.
To musi być super nie dość, że jesz zdrowo i różnorodnie to jeszcze nie musisz kiwnac palcem, myśleć o zakupach, codziennie myśleć co gotowac 😋
No ale niestety portfel cierpi 😉
Ciekawa jestem jak wygląda to logistycznie? Ktoś Wam dowozi posiłki do domu codziennie świeże? Czy dostajecie wcześniej i podgrzewacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość
No właśnie nie jemy mąki pszennej, więc praktycznie wszystkie słodycze odpadają. Robiłam różne wypieki na innych mąkach o są niezbyt smaczne. Teraz jeszcze odrzuciłam kaszę jaglaną, więc już w ogóle nie mam co jeść. Chyba wrócę do pszenicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------


Nie zauważyłam wcześniej. Dzięki za odpowiedź. Faktycznie to pewnie taka opieka. Muszę się podpytać szwagierki bo ona z tego korzystała i u niej w pracy sporo dziewczyn.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Asia, a czemu Ty się tak katujesz ta maka pszenna to Twoje przypuszczenie czy Mati nie może i coś przegapiłam?
Pamiętam, że zgodnie z zaleceniami miałaś jeść wszystko oprócz jajek i obserwować. Próbowałaś w ogóle czy się boisz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 12:41   #5023
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Bona, obecna!

Mia, Nina ma potwierdzoną alergię na bmk i jajo. Zaczęło się nagle w 8 mym miesiącu, zmiany tylko na ciele, nigdy na twarzy, żadnych problemów jelitowych.

Asiaczek, szacun za tę Twoją dietę

Zdrowia 4 all
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 12:47   #5024
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
To musi być super nie dość, że jesz zdrowo i różnorodnie to jeszcze nie musisz kiwnac palcem, myśleć o zakupach, codziennie myśleć co gotowac 😋
No ale niestety portfel cierpi 😉
Ciekawa jestem jak wygląda to logistycznie? Ktoś Wam dowozi posiłki do domu codziennie świeże? Czy dostajecie wcześniej i podgrzewacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mia - to wygląda tak, że Pan nam przywozi codziennie wieczorem posiłki na kolejny dzień. Wyjątkiem jest piątek, bo wtedy przywozi jedzenie na sobotę i niedzielę. Można też wybrać firmę, gdzie catering jest rozwożony rano, ale nam te wieczory lepiej pasują. Tak czy siak, dostajesz wieczorem lub rano 5 posiłków na kolejny dzień, więc wszystko jest zimne i niektóre dania trzeba sobie odgrzać.

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez asiaczek Pokaż wiadomość


Nie zauważyłam wcześniej. Dzięki za odpowiedź. Faktycznie to pewnie taka opieka. Muszę się podpytać szwagierki bo ona z tego korzystała i u niej w pracy sporo dziewczyn.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To daj później znać co i jak Bo może jest jeszcze coś innego, z czego sama chętnie bym skorzystała
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 13:27   #5025
pluszowy_kot
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 3 473
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Dziewczyny na diecie bez bmk - a kozie mleko? Np w lidlu są kozie sery i jogurty z koziego mleka, może to jakoś zaspokoi Wasz apetyt? Bo wegańskie produkty seropodobne pewnie odpadają, bo soja też potrafi uczulać?
pluszowy_kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 13:28   #5026
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
Bona, obecna!

Mia, Nina ma potwierdzoną alergię na bmk i jajo. Zaczęło się nagle w 8 mym miesiącu, zmiany tylko na ciele, nigdy na twarzy, żadnych problemów jelitowych.

Asiaczek, szacun za tę Twoją dietę

Zdrowia 4 all
No u nas dokładnie to samo tylko w 9 miesiącu. Chyba najlepiej zrobić testy. Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego lekarze tak niechetnie zlecają te testy alergiczne tylko tak metoda prób i błędów zalecają szukać alergenów. Skąd to przeświadczenie, że testy są niemiarodajne w takim wieku ? Ktoś zglebial temat? Gdybym tak najpierw zrobiła testy, a później udała się z wynikami do lekarza to by mnie nie przegonił 😂 ?
Jak Nina się na po odstawieniu tego co ja uczula?


Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Mia - to wygląda tak, że Pan nam przywozi codziennie wieczorem posiłki na kolejny dzień. Wyjątkiem jest piątek, bo wtedy przywozi jedzenie na sobotę i niedzielę. Można też wybrać firmę, gdzie catering jest rozwożony rano, ale nam te wieczory lepiej pasują. Tak czy siak, dostajesz wieczorem lub rano 5 posiłków na kolejny dzień, więc wszystko jest zimne i niektóre dania trzeba sobie odgrzać.

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------



To daj później znać co i jak Bo może jest jeszcze coś innego, z czego sama chętnie bym skorzystała
Wieczorem chyba łatwiej bo przecież P. do pracy też musi coś zabierać skoro posiłków jest 5 ?
Macie wyznaczone pory jedzenia czy sami tego pilnujecie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 13:29   #5027
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Dziewczyny na diecie bez bmk - a kozie mleko? Np w lidlu są kozie sery i jogurty z koziego mleka, może to jakoś zaspokoi Wasz apetyt? Bo wegańskie produkty seropodobne pewnie odpadają, bo soja też potrafi uczulać?
U nas soja jest ok. W sumie tylko na mleko sojowe się przerzuciłyśmy, do braku reszty się przyzwyczaiłam
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 13:33   #5028
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Zauważyłam, że staje się monotematyczna albo gil albo alergia i tak w kółko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 13:33   #5029
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Dziewczyny na diecie bez bmk - a kozie mleko? Np w lidlu są kozie sery i jogurty z koziego mleka, może to jakoś zaspokoi Wasz apetyt? Bo wegańskie produkty seropodobne pewnie odpadają, bo soja też potrafi uczulać?
Koziego nie probowalam. Raz kupiłam tofu - nie było najgorsze ale to nie to :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-10, 13:37   #5030
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
No u nas dokładnie to samo tylko w 9 miesiącu. Chyba najlepiej zrobić testy. Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego lekarze tak niechetnie zlecają te testy alergiczne tylko tak metoda prób i błędów zalecają szukać alergenów. Skąd to przeświadczenie, że testy są niemiarodajne w takim wieku ? Ktoś zglebial temat? Gdybym tak najpierw zrobiła testy, a później udała się z wynikami do lekarza to by mnie nie przegonił 😂 ?
Jak Nina się na po odstawieniu tego co ja uczula?




Wieczorem chyba łatwiej bo przecież P. do pracy też musi coś zabierać skoro posiłków jest 5 ?
Macie wyznaczone pory jedzenia czy sami tego pilnujecie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nam zrobiła kilka alergenów skórnych ale nic nie wyszło :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 13:37   #5031
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
No u nas dokładnie to samo tylko w 9 miesiącu. Chyba najlepiej zrobić testy. Zastanawia mnie tylko jedno dlaczego lekarze tak niechetnie zlecają te testy alergiczne tylko tak metoda prób i błędów zalecają szukać alergenów. Skąd to przeświadczenie, że testy są niemiarodajne w takim wieku ? Ktoś zglebial temat? Gdybym tak najpierw zrobiła testy, a później udała się z wynikami do lekarza to by mnie nie przegonił 😂 ?
Jak Nina się na po odstawieniu tego co ja uczula?




Wieczorem chyba łatwiej bo przecież P. do pracy też musi coś zabierać skoro posiłków jest 5 ?
Macie wyznaczone pory jedzenia czy sami tego pilnujecie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Po odstawieniu skóra jest zdrowa.
Czasem jej coś wyskoczy, ale takiego że po balsamowaniu schodzi bez konieczności stosowania sterydu, jak dam jej lub zjem np makaron. Kategoria pierwsza alergii, więc niziutka, teoretycznie często przebiega bezobjawowo więc aż tak nas nie katuje. Jednak dodałam ostatnio jajko do mielonych i wysypało ją bardziej, ale wciąż do ogarnięcia, w dwa dni skóra wyzdrowiala.

Moja pediatra-alergolog na mnie fuknela jak poszłam po skierowanie do kogoś innego i burknela tylko że i tak nic nie wyjdzie bo Nina jest za mała. Kazała nam jeść wszystko i czekać aż dziecko wyrośnie. Skoro ma wyrosnąć to chcę wiedzieć z czego a nie smarować sterydem do 3rz. Jeśli testy nie wyjdą, to trudno, ale ja wychodzę z założenia że chyba jednak warto spróbować a nie wróżyć z fusów.
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 13:41   #5032
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość

Wieczorem chyba łatwiej bo przecież P. do pracy też musi coś zabierać skoro posiłków jest 5 ?
Macie wyznaczone pory jedzenia czy sami tego pilnujecie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie dlatego wybraliśmy wieczór. Bo jak P. idzie czasem do pracy na 6 rano, to wychodzi o 5, to by nam w środku nocy musieli przywozić.

Nie, nie mamy wyznaczonych pór. Staramy się jeść mniej więcej co 3 godziny - pierwszy posiłek krótko po wstaniu. Ciekawa jestem jakie będą efekty po tym miesiącu
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 13:46   #5033
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez Monanka83 Pokaż wiadomość
Po odstawieniu skóra jest zdrowa.
Czasem jej coś wyskoczy, ale takiego że po balsamowaniu schodzi bez konieczności stosowania sterydu, jak dam jej lub zjem np makaron. Kategoria pierwsza alergii, więc niziutka, teoretycznie często przebiega bezobjawowo więc aż tak nas nie katuje. Jednak dodałam ostatnio jajko do mielonych i wysypało ją bardziej, ale wciąż do ogarnięcia, w dwa dni skóra wyzdrowiala.

Moja pediatra-alergolog na mnie fuknela jak poszłam po skierowanie do kogoś innego i burknela tylko że i tak nic nie wyjdzie bo Nina jest za mała. Kazała nam jeść wszystko i czekać aż dziecko wyrośnie. Skoro ma wyrosnąć to chcę wiedzieć z czego a nie smarować sterydem do 3rz. Jeśli testy nie wyjdą, to trudno, ale ja wychodzę z założenia że chyba jednak warto spróbować a nie wróżyć z fusów.
Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Nam zrobiła kilka alergenów skórnych ale nic nie wyszło :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziś czytałam na grupie, że dziecko miało robione testy i skórne i z krwi i nic nie wyszło, a mimo to po spożyciu jogurtu za każdym razem wysypka. Wtedy to już można zglupieć ewidentnie już lepiej jak coś wyjdzie i tego nie podawać i mieć spokój niz myśleć, że jest w porządku choć wcale nie jest.

U nas wysypka nie swędzi nie używałam sterydu w związku z tym,ciągle krosty są, ale oprócz tego nic. Nie jem alergenów by się nie pogarszało, ale skóra ciągle w takim samym stanie więc raczej tym jej nie pomagam. Jedynie krochmal, bioderma i raz jest wysypka bardziej blada raz czerwona, no i jest tego mniej niż na początku.
Nasza pediatra już nam raczej nie pomoże pora ogarnąć temat - na samą myśl o kolejnym lekarzu mi słabo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 13:46   #5034
fablous
Zakorzenienie
 
Avatar fablous
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18 339
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez mialavi Pokaż wiadomość
Zauważyłam, że staje się monotematyczna albo gil albo alergia i tak w kółko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
E tam, ja też ostatnio ciągle o gilu nadawałam

Założyłam nowy wątek ale musi przejść przez moderację, dopiero będzie widoczny
__________________

fablous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 13:48   #5035
mialavi
Zakorzenienie
 
Avatar mialavi
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4 290
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez fablous Pokaż wiadomość
E tam, ja też ostatnio ciągle o gilu nadawałam

Założyłam nowy wątek ale musi przejść przez moderację, dopiero będzie widoczny
O to już !!! Jednak doplynelysmy dziewczyny tym statkiem do końca 😂😘 chyba nie ma wątpliwości czy zakładać kolejny wątek 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mialavi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 13:56   #5036
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Mia, skusiłam się na pączki i parę kawałków czekolady i po trzech dniach była wysypka. Nie wiem po czym bo wszystko zjadłam na raz. Alergolog kazała jeść wszystko, ale na chłopski rozum-dziecku coś szkodzi, nie wiesz co ale jesz wszystko. Serce boli. Jest szkoła która każe jeść wszystko mimo alergii, zwłaszcza jak tak ostre eliminacje jak u mnie nic nie dają, ale ja tak nie potrafię. Gdyby u nas była tylko wysypka to pół biedy, ale my ciągle mamy brzydkie kupy.

Co do testów. W tym wieku dzisiaj dziecko może być uczulone na mleko a za dwa tygodnie np na jabłko. To pewnie wynika z niedojrzałości układu pokarmowego, immunologicznego. Czytałam, że jeśli coś wyjdzie w testach to na pewno na tę chwilę alergia na tk jest, może nawet wyższa niż wskazuje wynik. Ale to, że testy są ujemne, nie oznacza, że nie może być alergii. Testy badają alergie IgE-zalezne a są też igg i inne.

Też jestem monotematyczna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle

Edytowane przez asiaczek
Czas edycji: 2017-03-10 o 13:57
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 13:57   #5037
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

U nas mała narazie odmawia wszystkiego nawet kaszki. Mam nadzieję że jej to minie i chociaż wrócimy do śladowych ilości. Zje tylko owoce, cwaniak maly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 13:58   #5038
martunia_199
Zakorzenienie
 
Avatar martunia_199
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 475
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Mamy wyniki, nie wyszło nic kompletnie!!!! Jestem zła bo dalej nie wiem nic (((

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zuzia
Ślub

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 14:02   #5039
anulus17
Zakorzenienie
 
Avatar anulus17
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 816
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez pluszowy_kot Pokaż wiadomość
Dziewczyny na diecie bez bmk - a kozie mleko? Np w lidlu są kozie sery i jogurty z koziego mleka, może to jakoś zaspokoi Wasz apetyt? Bo wegańskie produkty seropodobne pewnie odpadają, bo soja też potrafi uczulać?
Kozie mleko też odpada że względu na budowę tych protein które uczulaja, organizm zareaguje tak samo. Znajoma mi mówia że to bardzo dobrze że mała nie je mleka krowiego bo ludzie nie powinni go jesc w ogóle. Zajmuje się homeopatia, niby jej wierzę ale ja kocham nabial🙄

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
anulus17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-10, 14:05   #5040
asiaczek
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 720
Dot.: Majówki 2016 - część piąta

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Mamy wyniki, nie wyszło nic kompletnie!!!! Jestem zła bo dalej nie wiem nic (((

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może wcale nie macie alergii skoro ani testy skórne ani z krwi nie wyszły? Albo tak jak pisałam,po prostu nic nie wyszło mimo że jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeśli kiedyś jakiś facet złamie kobiecie skrzydła to później zostaje jej latanie na miotle
asiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-10 16:42:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.