Praca w Housie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-27, 12:08   #31
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: Praca w Housie

Dałam do przeczytania ten wątek mojej siostrze i była nieco zdziwiona praktykami w innych sklepach.

U niej w Housie nie ma żadnej walki i "rzucania" się na klienta (pierwsze o tym słyszy).
Pracują w systemie zmianowym: od 9 do 15 i od 15 do 21, z 20minutową przerwą.
Średni utrag jednozmianowy (w sezonie jesiennym, w weekend) to ok 2tysięcy.
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 12:26   #32
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Praca w Housie

Przepraszam, ze zapytam. Ale jak to wyglada od strony klienta? Wchodze do sklepu, niekoniecznie zdecydowana na zakup, tylko celem zrobienia malego ``rekonesansu``, ale od niemalze samych drzwi towarzyszy mi sprzedawca i doradza co zakupic tak?
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 15:50   #33
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Praca w Housie

no np.wchodzisz do sklepu a tu zaraz przylatuje ktos i pyta czy pomoc-dajmy na to ze mowisz nie. no to on idzie ale jak widzi ze czyms sie specjalnie interesujesz to znowu przyłazi
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 15:53   #34
antii
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 600
Dot.: Praca w Housie

pewnie tak z 650-700zl ...ale strasznie trzeba sie nalatać aż krękosłup boli ;/
antii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 16:00   #35
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Praca w Housie

Novakia - Bardzo Ci dziekuje za wyjasnienie . Jednym slowem, jest to praca dla ludzi z wyczuciem, ktorzy dyskretnie potrafia namowic klienta do zakupu.
Wyobrazam sobie, ze wcale nie jest taka lekka, bo trzeba miec w sobie ``to cos``, i wcale nie pisze o szkoleniu typu: ``Jak namowic klienta do zakupu``, bo to nie wystarczy.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-27, 16:05   #36
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Praca w Housie

Proszę bardzo No lekko na pewno nie jest, ale mnie np. denerwuje że ledwo wchodze do sklepu a tu zostaje naskakiwana-to męczy, wiec nie wiem czy oni są tacy dyskretni...
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 18:28   #37
madziares25
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 091
Dot.: Praca w Housie

Cytat:
Napisane przez kajtecek Pokaż wiadomość
Pracuję wfirmie odzieżowej do której przechodzi wiele osób które kiedyś pracowały w Housie.Nie słyszałam ani jednej dobrej opinii na temat tej firmy Robisz mnóstwo rzeczy które nie powinnaś np. jesteś sprzedawca a jak trzeba to jednocześnie dekoratorem, kierownikiem oczywiście za pensję sprzedawcy.Wypracowujesz nadgodziny, które nie są ci płacone Do tego nieciekawa atmosferapomiedzy kierownikami a podwładnymi.
Zresztą to nie jedyny znany mi przypadek polskiej firmy odzieżowej która niewłaściwie traktuje pracowników
Szkoda że takie sytuacje wciąż mają miejsce
Więc jeśli mogę doradzić to lepiej trzymać sie od nich z daleka na szczeście pracy w butikach nie brakuje.Pozdrawiam
Popieram w 100%
House,Cropp,Reeserved,Re kids,Mohito i Home and You, to jest jedna firma LPP,miałam przyjemnośc praować dla tych Państwa przed półtora miesiąca...Na otwarcie galerii zasuwaliśmy po 12 h,potem zazwyczaj od 13 do 22 plus soboty i niedziele wszyscy,a ja studiowałam zaocznie,więc krzywo patrzyli skarżąc się na małe utargi,aż do
W końcu zwolnili całą ekipę,przyjęli nową,z której częśc zwolnili,część sama zrezygnowała
A w ogóle taka atmosfera jest,że szok...Samo szefostwo ją wprowadza czyli nie ma przyjażni w pracy.Kierownik jednego z tych sklepów,prywatnie był kolegą bardzo dobrym dziewczyny,którą sam ściągnął do pracy,a potem żeby przypucować się szefowej,sam ją zwolnił...
A niemalże cały asortyment,to made in china...niestety.A teraz jak coś kupię w sklepie,to najpierw to wypiore...

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Przepraszam, ze zapytam. Ale jak to wyglada od strony klienta? Wchodze do sklepu, niekoniecznie zdecydowana na zakup, tylko celem zrobienia malego ``rekonesansu``, ale od niemalze samych drzwi towarzyszy mi sprzedawca i doradza co zakupic tak?
Właśnie dlatego nie dało się tam pracować,a jak tłumaczylismy szefowej,że w ten sposób zniechęca się klientów to nie sluchała...

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
a ciekawe jak oni daja prowizje od sperzdazy, jak ja przydzielają. ktos stoi w kącie i liczy kto ile złowił klientow?albo szefo sledzi nagrania z kamery i patrzy? czy co a powiedzcie, ile sie mniej wiecej zarabia w takich sklepach?
Hehe,u nas było,że za małe utargi są i tak,my się staralismy jak idioci,prawie sobie klientów wyrywałyśmy.Pazerne ludzie!!!

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Buena Dzidzia Pokaż wiadomość
Ja jestem ciekawa ile godzin dziennie się pracuje i w jakich godzinach ta praca się odbywa - czy są np. dwie zmiany, czy stoi się od rana do wieczora
U nas sklep był od 9 do 21 otwarty,ale ja codziennie przychodziłam od 13 do 21 i w niedziele wszyscy od 11 do 19,a od rana nie było ruchu i takiej potrzeby zeby było dużo sprzedawców.Od rana była dziewczyna od układania ścianek i kierowniczka salonu ,a po południu reszta i wszystko w biegu,przerwa 20 minut...harówka

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Dodam jeszcze,że umowa zlecenie z perspektywą umowy o pracę, a zamiast tej umowy o pracę zwolnienie za małe utargihehe,to co mieliśmy na siłę ludziom wciskać ciuchy?Brak słów
madziares25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-19, 11:09   #38
MiciaKicia
Zakorzenienie
 
Avatar MiciaKicia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14 220
Dot.: Praca w Housie

Ja wczoraj złożyłam CV do Housa w C.H Arkady we Wrocławiu.
Ciekawe czy wogóle się odezwą :P

P.S Złożyłam jeszcze do innych firm odzieżowych.

To co tu czytam to mnie troszkę zdziwiło ... Ciekawe jak to będzie ...
__________________
Czekamy na poród: luty2015

Kroimy: 2016(?)
MiciaKicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 11:43   #39
szanta
Raczkowanie
 
Avatar szanta
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 38
Dot.: Praca w Housie

Temat stary, ale wtrącę się, bo przecież nadal jest aktualny Pracowałam w Housie już jakiś czas temu, bo w 2008 roku i byłam bardzo zadowolona. Owszem, trzeba być cały czas na nogach i w 3 miejscach jednocześnie, ale nie oszukujmy się, to jest praca fizyczna nikt nie będzie płacił za stanie i dłubanie w nosie. W Housie jest co robić, tym bardziej jeśli pracuje się w galerii, w której jest ruch (ja pracowałam w krakowskiej).

Ale! co najważniejsze. Najważniejsi są ludzie i to tylko i wyłącznie od nich zależy atmosfera w pracy. Ja trafiłam na cudowną i zgrana ekipę. Mimo że nie zarabiałam kokosów to pracę wspominam bardzo bardzo dobrze

Tak sobie czasem myślę, że gdyby ktoś chciał opierać się na opiniach internetowych o danym pracodawcy to chyba nigdy nie dostałby pracy. Wszędzie widać tylko narzekanie, a to na kierownictwo, a to na zarobki, a to na to, że trzeba coś robić i nie dostanie się pieniędzy za nic. Katastrofa.
szanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 19:50   #40
aaniolekk
Zadomowienie
 
Avatar aaniolekk
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 871
Dot.: Praca w Housie

jakieś świeże opinie?
__________________

'Ironia kiedy płacząc przez niego,
tylko do Niego chciałabym się przytulić...'

`Nawet w snach na Jego widok mam motylki w brzuchu.
Co On takiego w sobie ma, że poszłabym za Nim na koniec świata?`
27.12.10 <3
aaniolekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 08:54   #41
erulcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Dot.: Praca w Housie

Cytat:
Napisane przez madziares25 Pokaż wiadomość
Popieram w 100%
House,Cropp,Reeserved,Re kids,Mohito i Home and You, to jest jedna firma LPP,miałam przyjemnośc praować dla tych Państwa przed półtora miesiąca...Na otwarcie galerii zasuwaliśmy po 12 h,potem zazwyczaj od 13 do 22 plus soboty i niedziele wszyscy,a ja studiowałam zaocznie,więc krzywo patrzyli skarżąc się na małe utargi,aż do
W końcu zwolnili całą ekipę,przyjęli nową,z której częśc zwolnili,część sama zrezygnowała
A w ogóle taka atmosfera jest,że szok...Samo szefostwo ją wprowadza czyli nie ma przyjażni w pracy.Kierownik jednego z tych sklepów,prywatnie był kolegą bardzo dobrym dziewczyny,którą sam ściągnął do pracy,a potem żeby przypucować się szefowej,sam ją zwolnił...
A niemalże cały asortyment,to made in china...niestety.A teraz jak coś kupię w sklepie,to najpierw to wypiore...

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------



Właśnie dlatego nie dało się tam pracować,a jak tłumaczylismy szefowej,że w ten sposób zniechęca się klientów to nie sluchała...

---------- Dopisano o 19:23 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------



Hehe,u nas było,że za małe utargi są i tak,my się staralismy jak idioci,prawie sobie klientów wyrywałyśmy.Pazerne ludzie!!!

---------- Dopisano o 19:27 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------


U nas sklep był od 9 do 21 otwarty,ale ja codziennie przychodziłam od 13 do 21 i w niedziele wszyscy od 11 do 19,a od rana nie było ruchu i takiej potrzeby zeby było dużo sprzedawców.Od rana była dziewczyna od układania ścianek i kierowniczka salonu ,a po południu reszta i wszystko w biegu,przerwa 20 minut...harówka

---------- Dopisano o 19:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Dodam jeszcze,że umowa zlecenie z perspektywą umowy o pracę, a zamiast tej umowy o pracę zwolnienie za małe utargihehe,to co mieliśmy na siłę ludziom wciskać ciuchy?Brak słów
To dziwne rzeczy się u Ciebie działy madziares25, musiałąś trafiłać na strasznie niekopetentnego

kierownika, który zepewne już wyleciał. Nigdy takie sytuacje u mnie nie miały miejsca, a raczej aż

tak mocno przez kilka lat standardy się nie zmieniły Jasne nie jest to praca lekka i nie składa się

ubranek, ale jak się idzie pracować to sklepu to chyba oczywiste, że nie siedzisz za biurkiem cały

dzień :p Ogólnie praca jak wiele innych, dobra żeby dorobić sobie na studiach czy liceum, łatwo

można ją pogodzić z zajęciami. Ja pracuję od 2 lat. Jeśli ktoś wcześniej nigdzie nie pracował to jest

to dobry start, można wyrobić sobię pewne cechy charakteru, które na pewno później się przydadzą.
erulcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-02, 00:01   #42
Hannibal_Lecter
Przyczajenie
 
Avatar Hannibal_Lecter
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 7
Dot.: Praca w Housie

W mojej opinii temat pracy w Housie, jest tematem wyjątkowo na czasie. Zapewne wiele występujących tutaj poliglotek zdaje sobie sprawę, iż słowo "house" z angielskiego oznacza dokładnie tyle co "dom". Jak zaś głoszą stereotypy, jedynym miejscem, w którym kobieta może poczuć się naprawdę kobieco i potrzebnie jest właśnie dom. Kobieta która swój cenny czas przeznacza na pracę "W domu" bezpośrednio przyczynia się do utrzymania prawidłowego porządku społecznego, bazującego na ponadczasowej i od czasów niezależnej maksymie: "kobiety do garów".
Hannibal_Lecter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 21:38   #43
skakanka93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w Housie

Praca sama w sobie niewiele różni się od tej w innych sklepach, na nudę się nie narzeka Ale daleko jej do pracy fizycznej, tak mówią tylko osoby, które takiej pracy nigdy nie doświadczyły. Owszem czasem jest zapieprz, ale gdzie nie ma, przynajmniej można z czystym sumieniem do CV wpisać, że się umie pracować pod presją czasu Warunki finansowe jak za taką pracę i na polskie realnia są ok
skakanka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 13:02   #44
hanka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Dot.: Praca w Housie

Praca w porównaniu z większymi sklepami jest w kameralnym gronie co dla mnie jest na plusem, bo można łatwiej nawiązać fajny kontakt z ludźmi, dzięki czemu przyjemniej się spędza czas. Grafik jest elastyczny, nawet jako studentka dzienna spokojnie godzę uczelnie z housem. W moim salonie panuje świetna atmosfera i każda nowa osoba szybko się aklimatyzuje, wszystko zależy od ludzi.
hanka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 17:22   #45
czarrna22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 26
Dot.: Praca w Housie

Jaką dają umowę na start?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czarrna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-26 18:22:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.