Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-26, 08:57   #61
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Mamy znajomego, który zdązył wejśc w związek, zrobić i odchowac dziecko, znim ataki choroby zaostrzyły się tak, ze wszytko runęło, a schizofrenia została zdiagnozowana
latami był leczony na depresję, uczęszczał w ziwazku z tym na terapie bo ma okropna przeszłość (matka schizofreniczka, lecząca się, zgotowała piekło dzieciom do tego stopnia, ze jego brat w wieku 7 lat planował samobójstwo. Nie wiem dokładnie jak tam było, ale cały terror szedł głownie o obsesyjne sprzątanie)
Po próbie samobójczej trafił na OZ, gdzie zdiagnozowano schizofrenię.
Leczy się, kontunuuje terapię w tym okresowo na OZ, siedział tam po kilka miesiecy.
Jego stan jest od żałosnego po tragiczny. Kolejne próby samobójcze, kolejne pobyty na OZ, rozpad związku (on odszedł), ostre objawy psychosomatyczne powodujące wręcz kalectwo, potworne poczucie winy wobec dziecka. Dziecko od kilku lat uczęszcza prewencyjnie na terapię, niestety jest podejrzenie że ma ten sam typ osobowości depresyjnej co ojciec.
Zycie zawodowe w ruinie, potworne długi przez to.
Masakra jednym słowem.

Nie jest agresywny w żaden sposób, to wrażliwy, czuły, łagodny człowiek do innych.
Całą agresję kieruje przeciwko sobie.
Miły i przystojny, kobiety za nim latały i latają jak muchy za miodem.

Schizofrenia ma bardzo różne oblicza, nie jest choroba jednolitą, że jak u jednej osoby leczenie powoduje piękną remisję, to u innej tez tak będzie. Nie da się tego przewidzieć.

Mając za sobą t takie a nie inne doswiadczenia zwiazane ze znajomoscią z ta osobą, raczej bym nie weszła w związek ze schizofrenikiem, a już na pewno nie dopuściła do ciąży.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 11:14   #62
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;80843876]Ty masz coś z głową?
Co to wogole za porównanie?
[/QUOTE]

Taki żarcik, bo pamiętam twoją rozmowę na wątku o facetach z dziećmi i naturalnie mi się przypomniało, że taka argumentacja "sama jestem zdrowa, chce zdrowego partnera" nie zawsze cię cechuje, więc zluzuj.

Nie musisz kochać wszystkich. Tylko argumenty masz z czapy, więc na to zwróciłam uwagę. Ale twoja sprawa.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Beznadziejne porownanie. Nie rozumiem tego wciskania ludziom na sile, ze zwiazek z chorym psychicznie jest fajny, bo mozna trafic jeszcze gorzej.

Przecietna kobieta moze w potencjalnych partnerach przebierac, po co wiec komplilowac sobie zycie na starcie? Tez bym nie wybrala ani chorego ani dzieciatego ani bez nogi.

Choroba moze sie przytrafic w kazdym momencie zycia wiadomo, wtedy pewnie zostalabym mimo wszystko, ale swiadomie decydowac sie na trudnosci? Przeciez to nawet nie jest rozsadne. Sa osoby, ktore nie maja nic przeciwko, ale sa I takie- pewnie wiekszosc, ktore nie beda sie chcialy ladowac w choroby
Jasne. Piszę tylko, że każdy może Cię lać, czy być toksyczny, nie musi mieć choroby/zaburzeń.

I mi się taka generalizacja nie podoba, bo są ludzie agresywni i spokojni, chorzy czy zdrowi.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 13:31   #63
201805170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Zgadzam się z Limonką.

Xfrida, masz prawo nie chcieć być w związku z taką osobą, i nikt by tutaj na Ciebie nie naskoczył, gdyby nie argumentacja powielająca krzywdzące stereotypy i momentami zupełnie od czapy.

Wiele osób na wątku powiedziało, że nie, ale tylko Ty zostałaś zaatakowana, bo moim zdaniem przesadziłaś. Pomyśl trochę, zanim coś napiszesz, bo z Twoich postów leje się taka pogarda dla chorych i traktowanie ich jak gorszych ludzi, że aż przykro czytać.
201805170918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 14:20   #64
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Cytat:
Napisane przez Mediterrania Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Limonką.

Xfrida, masz prawo nie chcieć być w związku z taką osobą, i nikt by tutaj na Ciebie nie naskoczył, gdyby nie argumentacja powielająca krzywdzące stereotypy i momentami zupełnie od czapy.

Wiele osób na wątku powiedziało, że nie, ale tylko Ty zostałaś zaatakowana, bo moim zdaniem przesadziłaś. Pomyśl trochę, zanim coś napiszesz, bo z Twoich postów leje się taka pogarda dla chorych i traktowanie ich jak gorszych ludzi, że aż przykro czytać.
jakie sterotypy powielam
napisalam prawde o moim koledze ktorego ojcec dusil matke bo mial chore wizje ze go zdradza i ma kochankow pod lozkiem czy szafie
gdzie tu sa jakies sterotypy?
co w tym takiego przesadzonego?
czy chory na shizofrenie nie moze miec omamow ktore kaza mu tak a nie inaczej postepowac?
czy dacie sobie glowe uciac za kazdego z schizofrenia ze mu sie nie pogorszy ?
takie rzeczy sie zdarzaja i nie ma w tym nic przesadzonego
ja nie ma ochoty sie o tym przekonywac i nie widze nic zlego w tym ze mam taki a nie inny poglad
nie kazdy musi byc otwarty na wszystko ja nie jestem i nie boje sie tego glosno wyrazac
chcecie sie wiazac z schizofrenikami to good luck czy ja wam zabraniam?ale nie probujecie wmawiac ludziom ze schizofrenia to w sumie nic takiego wezmie tabletke i bedzie wszystko pod kontrola nie ma problemu
Moze powinnyscie poczytac jakies forum wsparcia dla rodzin osob z schizofrenia zeby przekonac sie jaka to ciezka praca bycie z kims chorym
nie odmawiam tym ludziom prawa do szczescia ,napewno gdzies znajda swoje limonki czy inne chetne ratowniczki,dla mnie to jednak powazna wada ktora by zdyskwalikowala kogos w moich oczach jako potencjalnego partnera
i nie chodzi o to ze nimi gardze czy uwazam za gorszych ,nic z tych rzeczy zycze im jak najlepiej ale nie ze mna

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2018-01-26 o 14:52
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 14:59   #65
201803050937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 669
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Treść usunięta
201803050937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 15:37   #66
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Cytat:
Napisane przez Tallan Pokaż wiadomość
A na czas ewentualnej ciąży nie będziesz musiała odstawić leków?
Głupie krople do nosa mają napisane, że nie wolno ich używać w ciąży, a leki psychiatryczne nie?
Nie trzeba odstawiać leków. Dziecko po porodzie po prostu przejdzie zespół odstawienny.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Ja bym się bardziej bała matki niezdiagnozowanej. Taka to dopiero potrafi zryć banię i myśleć, że jest najlepsza, bo z nią przecież wszystko w porządku. Taka świadoma swoich problemów i wad zawsze jest lepsza.

Jak kobieta się leczy, wie, jak radzić sobie z chorobą, to nawet lepiej.
aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

A to swoją drogą. Specjaliści najlepiej ocenią, jakie jest ryzyko i konsekwencje i jakie kroki należy ewentualnie podjąć, żeby to wszystko się jak najsprawniej toczyło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sama mam matkę niezdiagnozowaną, "zdrową", tylko "nerwową".
W domu było piekło, przemoc fizyczna, psychiczna. Codziennie. I również nie wiedziałam, kiedy mamusia przytuli, a kiedy pier**lnie talerzem w głowę. Leczę się z tego jako dorosła osoba i wyleczyć nie mogę.

Ojciec też zdrowy. Założył druga rodzinę i mnie porzucił.
Zdrowi dziadkowie nie uznali swojej pierwszej wnuczki, bo nie lubili synowej. Nie pomogli też drugiemu synowi po próbach samobójczych.


[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;80832931]Nie wiem co chcesz mi udowodnić ?
Nie widzisz różnicy między stresem a psychozami typu choroba dwubiegunowa lub schizofrenia?
[/QUOTE]

Nie widzę by choroba dwubiegunowa (schizofrenii nie znam), leczona, robiła krzywdę osobom trzecim. Dobrze dobrane leki i stała, wieloletnia opieka terapeuty sprawia nawet, że takie osoby stają się bardzo ułożone, światłe i wyrozumiałe.
Ludzie po przebytej terapii są bardzo samoświadomi.
Co więcej, dwubiegunowcy przyjmują zazwyczaj tak zwane stabilizatory (leki przecidrgawkowe w większości), których efektem jest całkowita niemożność do zdenerwowania się.


Oczywiście posiadanie dziecka to ryzyko, bo może przyjść okres dajcie mi spokój, idę pod kołdrę. I trwać miesiąc. Niemniej uważam, że zdecydowanie można oduczyć się wylewania depresyjnych żali, ruminacyjnych myśli (leki tu czynią cuda) na inne osoby. Umieć to w razie czego "donieść do terapeuty", a dziecku wytłumaczyć, że mama się źle czuje i jest chora, więc dziś pograsz z tatą.

Tylko zaznaczmy, moja różowa wizja tyczy się 100% zaangażowania w leczenie. Bez leczenia do takich jak my nie należy się nawet zbliżać, bo możemy być toksyczni.

Natomiast laska z wybuchami agresji, bo okres, albo polajkowałeś zdjęcie koleżanki - która jest teoretycznie zdrowa... no cóż, życzę powodzenia w budowaniu relacji.



Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Jasne. Piszę tylko, że każdy może Cię lać, czy być toksyczny, nie musi mieć choroby/zaburzeń.

I mi się taka generalizacja nie podoba, bo są ludzie agresywni i spokojni, chorzy czy zdrowi.


Cytat:
Napisane przez Mediterrania Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Limonką.

Xfrida, masz prawo nie chcieć być w związku z taką osobą, i nikt by tutaj na Ciebie nie naskoczył, gdyby nie argumentacja powielająca krzywdzące stereotypy i momentami zupełnie od czapy.

Wiele osób na wątku powiedziało, że nie, ale tylko Ty zostałaś zaatakowana, bo moim zdaniem przesadziłaś. Pomyśl trochę, zanim coś napiszesz, bo z Twoich postów leje się taka pogarda dla chorych i traktowanie ich jak gorszych ludzi, że aż przykro czytać.
Dokładnie. I jak to bywa u tych, co krzyczą najgłośniej - wiedza w temacie żadna.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 15:45   #67
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Cytat:
Napisane przez 201803050937 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie piszesz o psychopatii przypadkiem? W sensie z inteligencją i niezdolnością do wyższych uczuć, zdolnością do manipulacji?

Zresztą ostatnio czytałam, że psychopaci tez nie muszą być specjalnie inteligentni. Choroba czy zaburzenie osobowości dotyka ludzi bez względu na poziom inteligencji.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-26, 15:46   #68
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Nie piszesz o psychopatii przypadkiem? W sensie z inteligencją i niezdolnością do wyższych uczuć, zdolnością do manipulacji?

Zresztą ostatnio czytałam, że psychopaci tez nie muszą być specjalnie inteligentni. Choroba czy zaburzenie osobowości dotyka ludzi bez względu na poziom inteligencji.
No własnie. Byłam z psychopatą i pasuje do opisu idealnie.
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 15:51   #69
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
No własnie. Byłam z psychopatą i pasuje do opisu idealnie.
Właśnie mi to tak średnio pasuje do samej schizofrenii, oczywiście może być tak, ze ktoś ma schizofrenię i zaburzenia osobowości ale sama schizofrenia nie cechuje się typowo manipulacją i wykorzystywaniem ludzi, trudno to zresztą chyba robić w stanie psychozy, raczej jak już, to krzywdzi się ludzi niecelowo
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 15:56   #70
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Autorko, jak najbardziej masz prawo do normalnego życia, związku, szczęścia. Musisz o taką normalność zawalczyć bardziej niż ktoś zdrowy, to fakt - ale absolutnie zasługujesz na miłość i spełnienie. Dbaj o siebie, bierz leki, bądź w ciągłym, szczerym kontakcie z lekarzem i z terapeutą. Zbuduj wokół siebie system wsparcia i pomocy w razie pogorszenia.

Związek z osobą chorą nie jest dla każdego. Niektórzy skreślą cię od razu. Musisz to zaakceptować, niestety. Ale to nie znaczy, że nie ma ludzi, którzy mogliby cię pokochać i stworzyć z tobą dom. Moje zaburzenia psychiczne należą do "lżejszych", ale są uciążliwe - a mimo to udało mi się zbudować związek z kimś "normalnym". Nie jest to do końca łatwe, bo wymaga wyrozumiałości, współczucia i stabilności psychicznej ze strony osoby zdrowej - oraz determinacji, samoświadomości i starań ze strony osoby chorej. Ale da się.

Wszystko zależy też od tego, jaki jest przebieg choroby i jak dana osoba reaguje na leczenie. Znam kogoś, kto ma schizofrenię - i żonę, dzieci, karierę. Druga osoba, którą znam, niestety odmawia leczenia, jest z nim o wiele gorzej. Znam osoby z ciężką depresją które funkcjonują normalnie, i osoby które wpadły w nałogi, bezrobocie, patologie. Nie ma szablonu.

W kwestii dzieci - tu musisz się zastanowić. Schizofrenia jest chorobą dziedziczną. Ja moje zaburzenia depresyjno-lękowe "dostałam" w genetycznym prezencie od ojca. Nie chcę mieć dzieci, ale nawet jeślibym chciała, musiałabym poważnie przemyśleć, czy chcę tym obciążyć kolejne pokolenie.

Cytat:
Napisane przez 201803050937 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zakładam, że pani psycholog miała dyplom świeżo wyciągnięty z ? Bo to, co opisujesz, to nie schizofrenia, a osobowość psychopatyczna.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 16:20   #71
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Nie trzeba odstawiać leków. Dziecko po porodzie po prostu przejdzie zespół odstawienny.



Sama mam matkę niezdiagnozowaną, "zdrową", tylko "nerwową".
W domu było piekło, przemoc fizyczna, psychiczna. Codziennie. I również nie wiedziałam, kiedy mamusia przytuli, a kiedy pier**lnie talerzem w głowę. Leczę się z tego jako dorosła osoba i wyleczyć nie mogę.

Ojciec też zdrowy. Założył druga rodzinę i mnie porzucił.
Zdrowi dziadkowie nie uznali swojej pierwszej wnuczki, bo nie lubili synowej. Nie pomogli też drugiemu synowi po próbach samobójczych.




Nie widzę by choroba dwubiegunowa (schizofrenii nie znam), leczona, robiła krzywdę osobom trzecim. Dobrze dobrane leki i stała, wieloletnia opieka terapeuty sprawia nawet, że takie osoby stają się bardzo ułożone, światłe i wyrozumiałe.
Ludzie po przebytej terapii są bardzo samoświadomi.
Co więcej, dwubiegunowcy przyjmują zazwyczaj tak zwane stabilizatory (leki przecidrgawkowe w większości), których efektem jest całkowita niemożność do zdenerwowania się.


Oczywiście posiadanie dziecka to ryzyko, bo może przyjść okres dajcie mi spokój, idę pod kołdrę. I trwać miesiąc. Niemniej uważam, że zdecydowanie można oduczyć się wylewania depresyjnych żali, ruminacyjnych myśli (leki tu czynią cuda) na inne osoby. Umieć to w razie czego "donieść do terapeuty", a dziecku wytłumaczyć, że mama się źle czuje i jest chora, więc dziś pograsz z tatą.

Tylko zaznaczmy, moja różowa wizja tyczy się 100% zaangażowania w leczenie. Bez leczenia do takich jak my nie należy się nawet zbliżać, bo możemy być toksyczni.

Natomiast laska z wybuchami agresji, bo okres, albo polajkowałeś zdjęcie koleżanki - która jest teoretycznie zdrowa... no cóż, życzę powodzenia w budowaniu relacji.









Dokładnie. I jak to bywa u tych, co krzyczą najgłośniej - wiedza w temacie żadna.
nie mam wiedzy medycznej ani specjalizacji psychiatra
wystarczy mi to co pisza czy mowia ludzie ktorzy doswiadzyli zycia z osoba z schizofrenia
nie traktuje osob chorych psychicznie jako gorszych ale poprostu nie odpowiednich dla mnie
nie zamierzam przytakiwac i udawac ze schizofrenia to nic takiego i ze spoko jakos sie ulozy bo w to nie wierze
moim zdaniem ludzie ze schizofrenia nie powinni zakladac rodzin(miec dzieci )
na podstwawie artykulow i komentarzy ludzi ogolnie dostepnych w internecie dochodze do wniosku ze rodziny chorych na schizofrenie sa pozbawieni wsparcia i nikt im nie pomaga dopoki naprawde cos zlego sie stanie
ludzie chorzy na schizofrenie czesto porzucaja leczenie (glosy w glowie im podpowiadaja ze nie potrzebuja lekow wszystko z nimi jest w porzadku) a do leczenia potrzebna jest zgoda pacjenta wiec
cale rodziny cierpia przez ta chorobe
to nie jest cos na co wezmiesz tabletke i przejdzie jak temperatura

tutaj przykladowy opis zycia ze schizofrenikiem
http://anulazet.blogujaca.pl/2014/02...ego-i-rodziny/
radze poczytac rowniez komentarze pod tym wyznaniem
nie wiem skad te oburzenie na moja postawe
z alkoholikiem tez bym sie nie zwiazala a nikt by mnie za to nie potepil gdybym tak napisala a jak pisze ze nie zwiazalabym sie z osoba ze schizofrenia to raptem obrazam ludzi z chorobami psychicznymi i nimi gardze
nie gardze nikim ale nie kazdy jest dla mnie a ludzie z problemami psychicznymi obciazaja nie tylko siebie a cala rodzine ,dlaczego mialabym swadomie sie ladowac w taki uklad ktory bedzie ze soba niosl potencjalnie wiecej problemow niz zwiazek z osoba oficjalnie zdrowa?

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2018-01-26 o 16:26
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-26, 17:26   #72
201805170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 564
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Xfrida powtarzasz się. Wszyscy wiemy, że nie związałabyś się z taką osobą, skończ już z tymi agresywnymi postami.
201805170918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 17:32   #73
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;80859936]jakie sterotypy powielam
[/QUOTE]

Tylko takie, że osoby chore psychicznie są zawsze agresywne, a osoby bo zawsze zdradzają w myśl zasady "żeby życie miało smaczek, raz dziewczynka, raz chłopaczek."

Ale to nie są stereotypy, przecież znasz jedną osobę bi, która zdradza i słyszałaś historię o osobie że schizofrenią.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 17:36   #74
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tylko takie, że osoby chore psychicznie są zawsze agresywne, a osoby bo zawsze zdradzają w myśl zasady "żeby życie miało smaczek, raz dziewczynka, raz chłopaczek."

Ale to nie są stereotypy, przecież znasz jedną osobę bi, która zdradza i słyszałaś historię o osobie że schizofrenią.
Ale przecież zdrada to nic takiego

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

PS. Nie ma czegoś takiego, "jak przykładowy opis życia ze schizofrenikiem / chorym na depresję / osobą z autyzmem" itd. Każdy przypadek jest inny, a cytowanie horrorków z blogu jako dowodu na swoje uprzedzenia jest naprawdę poniżej wszelkiej krytyki.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 17:36   #75
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;80863356]nie mam wiedzy medycznej ani specjalizacji psychiatra
wystarczy mi to co pisza czy mowia ludzie ktorzy doswiadzyli zycia z osoba z schizofrenia
[/QUOTE]

No więc na jakiej podstawie sklasyfikowałaś wszystkich chorych psychicznie jako agresywnych świrów?

Na podstawie "bo koleżanka syna mojej cioci" to wiesz, badań naukowych się nie robi.

A często słyszy się o takich osobach, które sprawiają problemy, bo ci chorzy nieagresywni są spokojni i pewnie nawet nie wiesz, ile osób w twoim otoczeniu ma jakieś zaburzenie.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 17:40   #76
201803071142
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1 412
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Moja terapeutka pewnego dnia spojrzała z półusmieszkiem znad okularów i powiedziała "Proszę mi pokazać kogoś bez depresji...".

I tak bym to podsumowała.

A już w ogóle pomińmy ten drobny szczegół, że zarówno schizofrenia jak i choroba dwubiegunowa mają wiele różnych, mocno różniących się od siebie odmian...
201803071142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 17:44   #77
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Nie sklasyfikowalam wszystkich ale wiem ze czesto to się zdarza i to mi wystarczy zeby nie chcieć być z taka osoba
Tak samo nie kazdy kto popija codziennie dwa piwja znieni sie w alkoholika ktory bije swoja żone i przepijaja kazdy grosz ale mi wystarczy sam pociąg do alkoholu zeby w to nie brnąć tak samo sama wiedza o chorobie psychicznej mi wystarczy aby się nie wiązać z taka osoba

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2018-01-26 o 17:58
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 17:46   #78
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Teraz mi się dopiero przypomniało, że kojarzę jedną panią ze schizofrenią. Ona bywała czasem agresywna, różnie reagowała na leki i wobec syna też potrafiła być agresywna jak był mały, może nie tak ciągle, ale zdarzało się. Wtedy chyba wydawało jej się, że każdy chce ją skrzywdzić i sama myślała, że się tak "broni". No ale ona nie miała męża, chyba od niej odszedł. Wiadomo, nie przewidzi się wszystkiego, ale podejrzewam, że już wcześniej miała pewnie częste ataki choroby. Jednak każdy przechodzi to inaczej dlatego decyzja o dziecku jest sprawą indywidualną. Wiadomo, że czasem lepiej, gdyby go ktoś nie miał, ale nie zawsze choroba w tym przeszkadza. Ktoś inny może to przechodzić łagodniej, sami specjaliści piszą, że bardzo różnie to w tej chorobie bywa. Po niektórych może być widać chorobę, po innych praktycznie nie.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 17:59   #79
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Ale przecież zdrada to nic takiego

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

PS. Nie ma czegoś takiego, "jak przykładowy opis życia ze schizofrenikiem / chorym na depresję / osobą z autyzmem" itd. Każdy przypadek jest inny, a cytowanie horrorków z blogu jako dowodu na swoje uprzedzenia jest naprawdę poniżej wszelkiej krytyki.
nie do końca się z zgadzam z tym, że nie ma czegoś takiego jak przykładowy opis. choćby niewiadomo jak się starać zawsze chorych z tym samym schorzeniem będą łączyć pewne cechy. oczywiście nie wszystkie jednocześnie, ale są punkty etyczne i objawy za którymi zdarzają się chorzy jak i ich rodziny.
między innymi stąd grupy wsparcia dla rodzin osób chorych.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-26, 18:13   #80
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Ale przecież zdrada to nic takiego

---------- Dopisano o 18:36 ---------- Poprzedni post napisano o 18:34 ----------

PS. Nie ma czegoś takiego, "jak przykładowy opis życia ze schizofrenikiem / chorym na depresję / osobą z autyzmem" itd. Każdy przypadek jest inny, a cytowanie horrorków z blogu jako dowodu na swoje uprzedzenia jest naprawdę poniżej wszelkiej krytyki.
Co jest poniżej krytyki?
Dzielenie się swoimi przezyciami przez tych ludzi?
Nie .lepiej udawac ze nie ma takich problemów i wmawiać sobie ze schizofrenia to nic takiego a to o czym ja piszę to malenki odsetek przypadkow
Gdyby ta choroba nie miała wpływu na całe rodziny to nikt by nie zakładał takich blogów czy grup wsparcia
Zanim zaczniesz mi zarzucać niewiedzę i manipulacje sama się doksztalc w tym temacie
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 18:18   #81
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;80866696]Co jest poniżej krytyki?
Dzielenie się swoimi przezyciami przez tych ludzi?
Nie .lepiej udawac ze nie ma takich problemów i wmawiać sobie ze schizofrenia to nic takiego a to o czym ja piszę to malenki odsetek przypadkow
Gdyby ta choroba nie miała wpływu na całe rodziny to nikt by nie zakładał takich blogów czy grup wsparcia
Zanim zaczniesz mi zarzucać niewiedzę i manipulacje sama się doksztalc w tym temacie[/QUOTE]No gdyby partner nie był agresywny, to by nikt nie zakładał bloga.

Przecież jak ktoś nie sprawia problemów to się o tym nie mówi.

Stąd taki stosunek horrorków.

W czym osoba, która bije schizofrenik ma gorzej od takiej, którą bije partner z problemami z agresją ale bez kategorii na F?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 18:37   #82
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Ludzie szukają pomocy i dziela się swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami
Ty je umniejszasz i twierdzisz że choroba psychiczna schizofrenia nie zmienia życia ludzi żyjących z taka osoba ja się z Tobą nie zgadzam
Uważam że wchodząc w zwiazek z osoba chora powinniśmy wiedzieć na czym polega ta choroba i jakie niesie ze sobą skutki dla całej rodziny
Człowiek ze schizofrenia ma ataki choroby omamy i urojenia zdrowy czlowiek ich nie ma .decydujac sie na zwiazek z taka osoba podejmujemy ryzyko tak samo jak ryzykujemy wchodząc w zwiazek z chłopakiem ktory popija codziennie wieczorami piwko albo lubi czasami zagrac w kasynie
Czytając historię ludzi którzy byli w takim zwiazku możemy się dowiedzieć jak wygląda taki zwiazek na codzień. I nie pisze tu tylko o agresji w stosunku do rodziny ale całej masie innych destrukcyjnych zachowań przypisanych tej chorobie

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2018-01-26 o 18:40
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 18:42   #83
201803050937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 669
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Treść usunięta
201803050937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 18:48   #84
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Cytat:
Napisane przez 201803050937 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Istnieje przekonanie, e osoby chore na schizofrenié majá obnizoną empatię.
Trudno to zweryfikować mimo wielu prób.



Mogłaś mu pomóc, ale żadna pomoc nie byłaby skuteczna bez pomocy profesjonalnej i konkretnego leczenia.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 19:02   #85
201803050937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 669
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Treść usunięta
201803050937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 19:09   #86
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Cytat:
Napisane przez 201803050937 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
co to znaczy?
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 19:45   #87
elfik_
Rozeznanie
 
Avatar elfik_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 593
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Autorko akurat ze schizofrenią jest tak, że każdy schizofrenik jest inny. Niestety znam 2 przypadki, nie niestety dla mnie, ale dla nich, bo wiem, że strasznie cierpią. Nikt z nas Ci nie odpowie, czy akurat Ty będziesz potrafiła stworzyć udany związek.
Myślę, że na spokojnie powinnaś skonsultować się jeszcze z innym lekarzem, bo takie niby to, niby tamto, to jednak nic nie wiadomo.
Najważniejsze, żebyś dbała o siebie odpowiedzialnie i działała zgodnie z własnym sumieniem. Nie popadaj dodatkowo w depresję i nie zawieszaj się na myśli o chorobie, myślę, że sama będziesz wiedziała, czy jesteś w stanie sprostać wyzwaniom jakie niesie za sobą związek, potem małżeństwo, potem dzieci. Krok po kroku, nie rozmyślaj nad niepowodzeniami nie mając nawet chłopaka. Na etapie randkowania niekoniecznie bym się przyznawała, ale jak zaczyna się robić poważniej i komuś zależy, to trzeba być szczerym. Nie każdemu też musi odpowiadać związek z osobą chorą, co nie znaczy, że nie znajdzie się odpowiedni, który się nie zabuja po uszy. Trzymam kciuki.
elfik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 20:36   #88
201803050937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 669
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

Treść usunięta
201803050937 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 21:52   #89
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;80867441]Ludzie szukają pomocy i dziela się swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami
Ty je umniejszasz i twierdzisz że choroba psychiczna schizofrenia nie zmienia życia ludzi żyjących z taka osoba ja się z Tobą nie zgadzam
[/QUOTE]

Nie. Ty umniejszasz historie tych, którzy byli bici przez nie-schizofrenika.

A śmiem twierdzić, że boli tak samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 21:56   #90
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Czy osoba chora ma prawo do normalnego życia?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;80866696]Co jest poniżej krytyki?
Dzielenie się swoimi przezyciami przez tych ludzi?[/QUOTE]

Nie. Twoje cytowanie tego bloga jako przykładu na to, że schizofrenicy nie nadają się do związku.

Tak, ta kobieta przeszła przez koszmar. To nie znaczy, że każda osoba związana ze schizofrenikiem przejdzie przez coś takiego.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-27 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.