Alfie Evans - Polacy i Włosi - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-29, 18:29   #61
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Tylko skąd wiadomo, że cierpiał?
Nie wiadomo na 100%. Lekarze ustalili, że obecna medycyna go nie wyleczy, jego stan jest nieodwracalny, a do tego prawdopodobnie odczuwa ból.

Do tego, ja wiem, że to niepolityczne i zaraz mi się dostanie. Ale czy to nie lepiej dla rodziców? Pogodzić się że stratą i jakoś to oswoić, zamiast chodzić latami do szpitala i czekać na cud?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:31   #62
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Prabelka, dziękuję, przeczytałam. Nie wiem co powiedzieć.

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie wiadomo na 100%. Lekarze ustalili, że obecna medycyna go nie wyleczy, jego stan jest nieodwracalny, a do tego prawdopodobnie odczuwa ból.

Do tego, ja wiem, że to niepolityczne i zaraz mi się dostanie. Ale czy to nie lepiej dla rodziców? Pogodzić się że stratą i jakoś to oswoić, zamiast chodzić latami do szpitala i czekać na cud?
Wiem, że to niepolityczne i zaraz mi się też dostanie, ale drugie dziecko było w drodze już w trakcie tej całej przepychanki. Choć to się ma jak piernik do wiatraka, daje mi podstawy aby sądzić, że ich życie toczyło się dalej.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:34   #63
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8326413 6]Wręcz przeciwnie. Zadbano o godność człowieka.
Zadbano o godność tego chorego dziecka.
Dziecko nie jest własnością rodziców, kiedy dzieje się sytuacja, w której rodzice nie są w stanie przyjąć do wiadomości (zrozumieć, pogodzić się) z faktami, z okolicznościami, które sprawiają, że cierpienie dziecka może być wydłużane zupełnie bez żadnych racjonalnych podstaw, kiedy nie są w stanie podjąć odpowiedzialnej, racjonalnej decyzji, to ktoś musi wystąpić w interesie tej chorej osoby. Rodzice nie byli w stanie, więc zadbali o to lekarze, a kiedy i oni nie dali rady przekonać rodziców, to sądy podjęły działania dla dobra chorego.
Jak widać zrobiły to słusznie, bo do rodziców w końcu dotarło, że nie było innego wyjścia.[/QUOTE]A ja uważam, że sąd absolutnie nie powinien mieć prawa decydować o życiu kogokolwiek, zwłaszcza o życiu ludzi, którzy nie popełnili żadnych przestępstw. To trudna sprawa, fakt. Ale ja uważam, że większe prawa powinni mieć w tej kwestii rodzice dziecka.
Tak działa ten chory system - rodzice nie zgodzili się na odłączenie od aparatury podtrzymującej życie, więc szpital od razu zgłosił ich do sądu i zawnioskowal o ograniczenie praw rodzicielskich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:35   #64
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
A ja uważam, że sąd absolutnie nie powinien mieć prawa decydować o życiu kogokolwiek, zwłaszcza o życiu ludzi, którzy nie popełnili żadnych przestępstw.


co.


Wiesz jak działają sądy?
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:37   #65
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
A ja uważam, że sąd absolutnie nie powinien mieć prawa decydować o życiu kogokolwiek, zwłaszcza o życiu ludzi, którzy nie popełnili żadnych przestępstw. To trudna sprawa, fakt. Ale ja uważam, że większe prawa powinni mieć w tej kwestii rodzice dziecka.
Tak działa ten chory system - rodzice nie zgodzili się na odłączenie od aparatury podtrzymującej życie, więc szpital od razu zgłosił ich do sądu i zawnioskowal o ograniczenie praw rodzicielskich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak nie uważam, tak jak pisałam, dziecko to nie własność rodziców. Muszą być jakieś granice. Mózgu prawie nie ma, nie ma szans na wyleczenie, jest tylko niewiedza, czy cierpi, czy nie.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:38   #66
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Jeśli uważasz, że żaden sąd nie ma prawa decydować w żaden sposób o życiu ludzi którzy nie popełnili przestępstw, to polecam kraj gdzie nie wykształcił się system sądownictwa tak zaawansowany jak w Europie, może jakieś wyspy na Pacyfiku?
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:46   #67
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;83264466]Dobra, Twoje komentarze są na poziomie tego, co na tej grupie fb, dyskusja nie ma sensu.

Jeszcze mi brakuje żydomasonerii, reptilian i płaskiej ziemi.

---------- Dopisano o 19:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------




Nie pisałam do Ciebie, tylko do Fortuny, która twierdzi, że w innym szpitalu może by go wyleczyli.[/QUOTE]Dzięki za komplement no właśnie, pisałam, że MOŻE by go wyleczyli gdyby trafił gdzieś indziej, przeciez nie mówię, że NA PEWNO nu fo wyleczyli, więc wyluzuj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-29, 18:47   #68
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Dzięki za komplement no właśnie, pisałam, że MOŻE by go wyleczyli gdyby trafił gdzieś indziej, przeciez nie mówię, że NA PEWNO nu fo wyleczyli, więc wyluzuj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale skąd bierzesz to MOŻE ? :P Pytam z ciekawości bo naprawdę nie znalazłam ani jednego alternatywnego źródła które by mówiło o szansie na wyleczenie.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:48   #69
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Prabelka, dziękuję, przeczytałam. Nie wiem co powiedzieć.

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------



Wiem, że to niepolityczne i zaraz mi się też dostanie, ale drugie dziecko było w drodze już w trakcie tej całej przepychanki. Choć to się ma jak piernik do wiatraka, daje mi podstawy aby sądzić, że ich życie toczyło się dalej.
Tak, z wieczna perspektywą chorego dziecka.

Z wiecznie wiszacym nad głową - a może jednak.

No chyba że mi powiesz, że olali syna i wcale to nie odwiedzali i im to nie zajmowało masy czasu.

Skoro drugie w drodze to nawet lepiej, że będą mogli się skupić na dziecku żyjącym i na nie przelać całą swoją uwagę.

Nie ma nic gorszego niż takie limbo. Ludzie częściej sobie radzą jeśli ich bliski zginie niż kiedy zaginie. Chodzi o pewien niezamkniety rozdział, który człowieka uwiera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:48   #70
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8326448 1]Jeżeli zgodnie stwierdziło to tylu lekarzy, którzy na swojej profesji zjedli sobie zęby, to chyba o czymś świadczy. No chyba, że wierzy się w jakąś przedziwną szerokozakrojoną teorię spiskową, ale tego zrozumieć nawet nie próbuję, bo nie jestem w stanie.[/QUOTE]No ok, oczywiście to twoja opinia. Ja niestety w to nie do końca wierzę. Ten szpital ma sporo za uszami niestety. Tak naprawdę to nie wiemy, czy eksperci powoływani przez stronę rodziców mieli dostęp do niezależnych badań czy musieli opierać się na tym co udostępnial im szpital.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:49   #71
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak, z wieczna perspektywą chorego dziecka.

Z wiecznie wiszacym nad głową - a może jednak.

No chyba że mi powiesz, że olali syna i wcale to nie odwiedzali i im to nie zajmowało masy czasu.

Skoro drugie w drodze to nawet lepiej, że będą mogli się skupić na dziecku żyjącym i na nie przelać całą swoją uwagę.

Nie ma nic gorszego niż takie limbo. Ludzie częściej sobie radzą jeśli ich bliski zginie niż kiedy zaginie. Chodzi o pewien niezamkniety rozdział, który człowieka uwiera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podobno mieli opcję wzięcia syna do domu z której niegdyś nie skorzystali.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-29, 18:49   #72
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Dzięki za komplement no właśnie, pisałam, że MOŻE by go wyleczyli gdyby trafił gdzieś indziej, przeciez nie mówię, że NA PEWNO nu fo wyleczyli, więc wyluzuj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz czy można wyleczyć jakąkolwiek chorobę neurodegeneracyjną?

kalor?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:50   #73
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Nie wiadomo, czy cierpiał.
Nie wiadomo, czy nie cierpiał.
Czy dla ciebie może tak, może nie, taka loteria ludzkim życiem i cierpieniem, to takie nic?
Oesu, jaka loteria? No właśnie, nie wiadomo czy cierpiał czy nie. Na pewno nie sad powinien mieć prawo do stwierdzeń, że cierpiał lub nie cierpiał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:51   #74
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Dzięki za komplement no właśnie, pisałam, że MOŻE by go wyleczyli gdyby trafił gdzieś indziej, przeciez nie mówię, że NA PEWNO nu fo wyleczyli, więc wyluzuj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak? Tylko proszę o rzeczową odpowiedź, nie gdybanie.


Parabelka, serdecznie dziękuję za wyczerpujący opis.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:51   #75
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Oesu, jaka loteria? No właśnie, nie wiadomo czy cierpiał czy nie. Na pewno nie sad powinien mieć prawo do stwierdzeń, że cierpiał lub nie cierpiał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sąd tego nie stwierdził.
Nikt tego nigdy nie stwierdził.
Lekarze stwierdzili, że może odczuwać cierpienie. Nie musi. Może. Może wcale nie odczuwa. Ale jest szansa, że tak i to spore.
Nikt nigdy w całej tej sprawie, a na pewno nie sąd, nie stwierdził kategorycznie, że dziecko cierpi. Czemu przeinaczasz fakty i wciskasz mi w usta coś, czego nie powiedziałam i czemu wciskasz to sądowi?
I tak, to jest loteria.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:54   #76
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie wiadomo na 100%. Lekarze ustalili, że obecna medycyna go nie wyleczy, jego stan jest nieodwracalny, a do tego prawdopodobnie odczuwa ból.

Do tego, ja wiem, że to niepolityczne i zaraz mi się dostanie. Ale czy to nie lepiej dla rodziców? Pogodzić się że stratą i jakoś to oswoić, zamiast chodzić latami do szpitala i czekać na cud?
To na pewno ciężka decyzja dla rodziców. Myślę, że każdy rodzic może mieć inne podejście do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Prabelka, dziękuję, przeczytałam. Nie wiem co powiedzieć.

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:30 ----------



Wiem, że to niepolityczne i zaraz mi się też dostanie, ale drugie dziecko było w drodze już w trakcie tej całej przepychanki. Choć to się ma jak piernik do wiatraka, daje mi podstawy aby sądzić, że ich życie toczyło się dalej.
Podasz jakieś źródło o tym drugim dziecku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:54   #77
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
A ja uważam, że sąd absolutnie nie powinien mieć prawa decydować o życiu kogokolwiek, zwłaszcza o życiu ludzi, którzy nie popełnili żadnych przestępstw. To trudna sprawa, fakt. Ale ja uważam, że większe prawa powinni mieć w tej kwestii rodzice dziecka.
Tak działa ten chory system - rodzice nie zgodzili się na odłączenie od aparatury podtrzymującej życie, więc szpital od razu zgłosił ich do sądu i zawnioskowal o ograniczenie praw rodzicielskich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a ja z kolei uważam, że ludzie w takich sytuacjach często jednak nie myślą racjonalnie i nie kierują się rozumiem, a uczuciami. nie robią tego, co byłoby dobre dla ich dziecka, tylko robią to, co byłoby dobre dla nich. w tej sytuacji rodzice ewidentnie działali dla siebie, nie dla dziecka. nie chcieli i nie umieli się pogodzić ze stratą syna. pal licho, że dzieciak być może potwornie cierpiał. pal licho, że nie miał ileś % mózgu. dla jego rodziców było najważniejsze, żeby to oni nie musieli przechodzić przez stratę dziecka.

moim zdaniem właśnie w takich przypadkach powinny wkraczać sądy. powinny myśleć o tych, którzy nie mogą już o siebie i swoją godność walczyć. gdyby mi coś kiedyś odwaliło i nie pozwalałabym lekarzom wyciąć wyrostka swojemu dziecku, bo np. ubzdurałabym sobie, że chcą go zabić w szpitalu i sprzedać jego organy na czarnym rynku, to mam nadzieję, że do gry wkroczy sąd i zdecyduje za mnie, że operacja wycięcia wyrostka ma się jednak odbyć.

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Dzięki za komplement no właśnie, pisałam, że MOŻE by go wyleczyli gdyby trafił gdzieś indziej, przeciez nie mówię, że NA PEWNO nu fo wyleczyli, więc wyluzuj.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ale co Twoim zdaniem mieliby wyleczyć? tak dokładnie - co?
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:55   #78
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8326490 1]Wiesz czy można wyleczyć jakąkolwiek chorobę neurodegeneracyjną?

kalor?[/QUOTE]

Jeszcze się na tym tak nie znam, ale w grę wchodziłoby tylko tylko zahamowanie choroby. W końcu tak, jak amputowana ręka nie odrośnie, tak samo tez mózg. Choroby takie jak alzheimer tez nie dają się cofnąć, zmiany w mózgu są nieodwracalne, a tu tego mózgu w większości po prostu nie ma. Nawet jeśli postęp choroby byłby zatrzymany, to co by to zmieniło w wegetacji tego dziecka?
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:55   #79
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ja tak nie uważam, tak jak pisałam, dziecko to nie własność rodziców. Muszą być jakieś granice. Mózgu prawie nie ma, nie ma szans na wyleczenie, jest tylko niewiedza, czy cierpi, czy nie.
Masz po części rację, dlatego też przytoczylam słowa Jana Pawła II o tym że ochrona życia to nie to samo co sztuczne jego podtrzymywanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-29, 18:57   #80
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
No ok, oczywiście to twoja opinia. Ja niestety w to nie do końca wierzę. Ten szpital ma sporo za uszami niestety. Tak naprawdę to nie wiemy, czy eksperci powoływani przez stronę rodziców mieli dostęp do niezależnych badań czy musieli opierać się na tym co udostępnial im szpital.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gwarantuję Ci, że gdyby było tak jak mówisz, to sprawę nagłośniłby albo ojciec dziecka, albo ci eksperci, co to niby musieli oprzeć swoją opinię o dokumentację przekazaną przez szpital.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:57   #81
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Ale skąd bierzesz to MOŻE ? Pytam z ciekawości bo naprawdę nie znalazłam ani jednego alternatywnego źródła które by mówiło o szansie na wyleczenie.
W tym przypadku "może" to zwykłe przypuszczenie typu a co by było gdyby. Miałam akurat na myśli stosunek tego szpitala do innych chorych dzieci i to w jaki sposób sa tam traktowane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:58   #82
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Ten szpital był od wielu miesięcy (bo sprawa toczyła się nie od tygodnia, a od wielu miesięcy) na celowniku połowy świata. Na pewno chcieli zrobić jakiś przekręt
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:59   #83
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
To na pewno ciężka decyzja dla rodziców. Myślę, że każdy rodzic może mieć inne podejście do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:54 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Podasz jakieś źródło o tym drugim dziecku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Źródło? Internet, poszukaj.
Pierwsze lepsze z brzegu zdjęcie z brzuskiem
https://www.thesun.co.uk/wp-content/...trip=all&w=586
Nie wiem, źródła ci nie znajdę bo czytałam na ten temat tyle, że już mi wystarczy, ale jakbyś chciała to wystarczy poszukać w internecie.
Generalnie źródłem byli sami rodzice którzy mówili, że w szpitalu musiała spać na ziemi mimo ciąży etc. - któreś z ich oficjalnych oświadczeń.

Edytowane przez patusiaa23
Czas edycji: 2018-04-29 o 19:03
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 18:59   #84
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Sąd tego nie stwierdził.
Nikt tego nigdy nie stwierdził.
Lekarze stwierdzili, że może odczuwać cierpienie. Nie musi. Może. Może wcale nie odczuwa. Ale jest szansa, że tak i to spore.
Nikt nigdy w całej tej sprawie, a na pewno nie sąd, nie stwierdził kategorycznie, że dziecko cierpi. Czemu przeinaczasz fakty i wciskasz mi w usta coś, czego nie powiedziałam i czemu wciskasz to sądowi?
I tak, to jest loteria.
Nic nie wciskam. Nie mam pojęcia skąd to wzięłaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 19:00   #85
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
a ja z kolei uważam, że ludzie w takich sytuacjach często jednak nie myślą racjonalnie i nie kierują się rozumiem, a uczuciami. nie robią tego, co byłoby dobre dla ich dziecka, tylko robią to, co byłoby dobre dla nich. w tej sytuacji rodzice ewidentnie działali dla siebie, nie dla dziecka. nie chcieli i nie umieli się pogodzić ze stratą syna. pal licho, że dzieciak być może potwornie cierpiał. pal licho, że nie miał ileś % mózgu. dla jego rodziców było najważniejsze, żeby to oni nie musieli przechodzić przez stratę dziecka.

moim zdaniem właśnie w takich przypadkach powinny wkraczać sądy. powinny myśleć o tych, którzy nie mogą już o siebie i swoją godność walczyć. gdyby mi coś kiedyś odwaliło i nie pozwalałabym lekarzom wyciąć wyrostka swojemu dziecku, bo np. ubzdurałabym sobie, że chcą go zabić w szpitalu i sprzedać jego organy na czarnym rynku, to mam nadzieję, że do gry wkroczy sąd i zdecyduje za mnie, że operacja wycięcia wyrostka ma się jednak odbyć.



ale co Twoim zdaniem mieliby wyleczyć? tak dokładnie - co?
Też uważam, że powinny wkraczać sądy i spałabym spokojniej, wiedząc, że jeżeli przytrafi się to mi, to umrę z godnością a moja rodzina będzie mogła żyć dalej nie mając na sumieniu decyzji o mojej eutanazji.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 19:03   #86
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
gwarantuję Ci, że gdyby było tak jak mówisz, to sprawę nagłośniłby albo ojciec dziecka, albo ci eksperci, co to niby musieli oprzeć swoją opinię o dokumentację przekazaną przez szpital.
Mam nadzieję, że było tak jak mówisz.

Natomiast wracając do tego jak chłopiec był traktowany w szpitalu - zaplesniale sondy, przesikane niezmieniane pieluchy, nie czyszczona jama ustna, nie czyszczone okolice nosa gdzie były rurki, krew, siniaki w dziwnych miejscach - wszystko to zgłaszali rodzice. Nawet nikt się do niego nie odniósł. Dodając do tego innych pacjentów tego szpitala traktowanych podobnie oraz oskarżenia o handel organami dziecięcymi, niestety ciężko ufać temu szpitalowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 19:04   #87
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

A, było pytanie ogolnie o choroby neurodegeneracyjne - komórki nerwowe w ogromnej większości nie mają zdolności do podziału czy regeneracji, kiedy obumierają, to nie ma ich co zastąpić, nie odrastają, nie ma szans na odwrócenie zmian. Pewnie są prowadzone jakieś badania w tym zakresie, ale to jeszcze nie ten etap, takiego wielkiego ubytku jak u Alfiego w obecnej chwili nie da się cofnąć i zapewne nie dałoby się, nawet jeśli jego życie byłoby podtrzymywane jeszcze przez wiele lat - nie zapominajmy, że choroba postepowalaby dalej. Obecnie można tylko spowalniać postęp chorób neurodegeneracyjnych i łagodzić objawy.

Mimo leczenia choroba i tak postępuje, nie mamy jeszcze tak zaawansowanej farmakoterapii czy innych metod leczenia.
__________________

Edytowane przez kalor
Czas edycji: 2018-04-29 o 19:05
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 19:05   #88
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Źródło? Internet, poszukaj.
Pierwsze lepsze z brzegu zdjęcie z brzuskiem
https://www.thesun.co.uk/wp-content/...trip=all&w=586
Nie wiem, źródła ci nie znajdę bo czytałam na ten temat tyle, że już mi wystarczy, ale jakbyś chciała to wystarczy poszukać w internecie.
Generalnie źródłem byli sami rodzice którzy mówili, że w szpitalu musiała spać na ziemi mimo ciąży etc. - któreś z ich oficjalnych oświadczeń.
Ok dzięki, poszukam. Ale na tym zdjęciu ja jakiegoś specjalnego brzuszka nie widzę, po prostu luźna bluzke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 19:05   #89
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że było tak jak mówisz.

Natomiast wracając do tego jak chłopiec był traktowany w szpitalu - zaplesniale sondy, przesikane niezmieniane pieluchy, nie czyszczona jama ustna, nie czyszczone okolice nosa gdzie były rurki, krew, siniaki w dziwnych miejscach - wszystko to zgłaszali rodzice. Nawet nikt się do niego nie odniósł. Dodając do tego innych pacjentów tego szpitala traktowanych podobnie oraz oskarżenia o handel organami dziecięcymi, niestety ciężko ufać temu szpitalowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
można gdzieś o tym przeczytać? rodzice robili może jakieś zdjęcia? bo nie potrafię uwierzyć im na słowo, nie po tych cyrkach, które odczyniali od długiego czasu.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-29, 19:07   #90
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Alfie Evans - Polacy i Włosi

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że było tak jak mówisz.

Natomiast wracając do tego jak chłopiec był traktowany w szpitalu - zaplesniale sondy, przesikane niezmieniane pieluchy, nie czyszczona jama ustna, nie czyszczone okolice nosa gdzie były rurki, krew, siniaki w dziwnych miejscach - wszystko to zgłaszali rodzice. Nawet nikt się do niego nie odniósł. Dodając do tego innych pacjentów tego szpitala traktowanych podobnie oraz oskarżenia o handel organami dziecięcymi, niestety ciężko ufać temu szpitalowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie widziałam nigdzie zapleśniałych sąd, przesiąknięte pieluchy - podejrzewam, że w przypadku pacjentów w stanie wegetatywnym problem jest wszędzie taki sam, na całym świecie, bez zasadniczo wyjątku. Oślinienie i wydzieliny - nawet nie skomentuję, bo to wręcz śmieszne.

---------- Dopisano o 18:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Ok dzięki, poszukam. Ale na tym zdjęciu ja jakiegoś specjalnego brzuszka nie widzę, po prostu luźna bluzke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, lepiej poszukaj
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-21 07:19:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.