Kwietniówki 2019 - cz. 3 - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-26, 13:02   #3091
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Ja też nie rozpoznaję w ogóle części ciała jak mała się wypycha, nie wiem jak to robicie może to kwestia tego, że mam łożysko na przedniej ścianie i amortyzuje ruchy.

Ja też się nie wypowiem na temat zelazek, bo ja prasuje raz na ruski rok jak już rzeczywiście jest potrzeba no teraz planuję trochę więcej poprasowac z uwagi na małą, ale to tylko za pierwszym razem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 13:04   #3092
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Justi trzymaj się, kciuki żeby Leo posiedział jeszcze!

Podziwiam że tak rozpoznajecie co gdzie dziecko wypycha, ja to tylko falujący brzuch obserwuję, ale czy to ręka czy dupka, to pojęcia nie mam!

Żelazek nie uznaję, standard “wyprasowania” przez suszarkę mi wystarcza, a firanki wieszam na mokro i już #chpd
Z prasowaniem mam to samo od końca grudnia mam 5 rzeczy do prasowania
w koszu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 13:25   #3093
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Justi trzymaj się, kciuki żeby Leo posiedział jeszcze!

Podziwiam że tak rozpoznajecie co gdzie dziecko wypycha, ja to tylko falujący brzuch obserwuję, ale czy to ręka czy dupka, to pojęcia nie mam!

Żelazek nie uznaję, standard “wyprasowania” przez suszarkę mi wystarcza, a firanki wieszam na mokro i już :P #chpd
Firanki mam dopiero od jesieni Prasuję (w sumie używam parownicy) jak naprawdę bardzo potrzebuję. Ostatnio chyba we wrześniu jak szliśmy na wesele Też uważam że ciuchy z suszarki są spoko. Ale co mama chce mi coś pomóc to jojczy że bym mogła w końcu żelazko kupić

Cytat:
Napisane przez myszka_11 Pokaż wiadomość
Z prasowaniem mam to samo od końca grudnia mam 5 rzeczy do prasowania
w koszu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozwiązanie? Pozbyć się kosza na rzeczy do prasowania
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 13:26   #3094
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Chyba zależy jak się patrzy na te pełne tygodnie. Ja mam dzisiaj 33+6 i dla mnie to 33 skończony, a 34 w trakcie



Patrzałam na te stacje różne ale chyba mi tyle szkoda wydać bo znowu tak często nie prasuję a będzie mi to w mieszkaniu zagracało... W sumie gdyby moja parownica działała w poziomie to bym nie szukała chyba nic. Ale jak mama chce to niech już żelazko będzie, ja się tych firanek nie tykam Pewnie bym je wyprała i powiesiła i po prostu nie zwracała uwagi że nie są idealnie gładkie...
Właśnie oglądam tego Russell Hobbsa w Media Expert 288zł i mają taniej golarkę do brody którą chcę mężowi kupić (wygląda już jak terrorysta a nie lubi się golić śmieję się że jakby teraz do Stanów poleciał to by znowu Go zatrzymali na kontroli wizowej ), to może zamówię od razu to i to
Ja tez licze tygodnie w ten sposob i to sie potwierdza jak ide na wizyte do gina.

To bierz zelazko i golarke albo trymer ja bym brala.
Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Justi trzymaj się, kciuki żeby Leo posiedział jeszcze!

Podziwiam że tak rozpoznajecie co gdzie dziecko wypycha, ja to tylko falujący brzuch obserwuję, ale czy to ręka czy dupka, to pojęcia nie mam!

Żelazek nie uznaję, standard “wyprasowania” przez suszarkę mi wystarcza, a firanki wieszam na mokro i już :P #chpd
Ja tez nie do konca wiem co gdzie jest chyba, ze ma czkawke i czuje prawie w okolicach spojenia lonowego

Eeee ja to prasuje bo u mnie totalnie wszystko wymietolone...

Zjedlismy z mezem lasagne na miescie i tak pożarłam, ze nie moge sie ruszac...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 13:32   #3095
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Nie stresuj sie

Ja tez mam szyjke skrocona od 33 tc, mlody juz glowa zaczyna pchac do wyjscia ale ja tam mam bo w ciazy z Igorem dokladnie w tym samym czasie mialam skrocona szyjke, a urodzil sie 38+6 wiec spokojnie jesli nic Cie nie boli. Zrobia badania i moga potrzymac na obserwacji, zrobia ktg czy skurcze sie nie pisza. Bedzie dobrze Juz Ci wspolczuje odwiedzic i wlasnie sobie uswiadomilam, ze prawdopodobnie na swieta zwali sie nam szwagierka ze swoimi dziecmi na jakis czas wiec srednio mi sie to usmiecha wiec Cie rozumiem :/

Ja mam stacje parowa Brauna teraz u jest boska nie zamienilabym jej na zadne zelazko. Okolo 800 zl kosztuje. To juz moja druga. Wczesniej mialam Tefala, ale Braun duzo lepszy.

Ale ostatnio pani gadzet bardzo fajne zelazko pokazywala, bardzo dobre parametry mial, duzy wyrzut pary za cos miedzy 300-400 zl. Gdybym miala brac zelazko to bym sie na niegi zdecydowala
Edit: Znalazlam nazwe Russell Hobbs One Temperature i cena 300 zl.

Tez bym chciala urodzic ciut wczesniej ale nie wczesniaka

Przy napinaniu brzucha czasem mnie boli ale tez nie zawsze.


Ja kupilam make na paczki i bede piekla tez oponki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jeszcze zaciskam nogi 3 tygodnie a potem niech się dzieje co chce. Najlepiej bylo by 38-39td. Obawiam się tylko ze jak z pierwszym będzie i przenoszę. Niee chce tego, nie wytrzymam jeszcze tyle....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 14:08   #3096
ofelka 123
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 953
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Nufcia ja mam zelazko Russell hobs tzn tz je ma i jest bardzo zadowolony a pracuje codziennie koszule do pracy.
Ja też nie mam pojęcia czym moja kopie i jak leży chyba że ma właśnie czkawke no to domniemam że tam jest głowa.

Sent from my SNE-LX1 using Wizaz Forum mobile app
ofelka 123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 14:10   #3097
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Justi trzymaj się, kciuki żeby Leo posiedział jeszcze!

Podziwiam że tak rozpoznajecie co gdzie dziecko wypycha, ja to tylko falujący brzuch obserwuję, ale czy to ręka czy dupka, to pojęcia nie mam!

Żelazek nie uznaję, standard “wyprasowania” przez suszarkę mi wystarcza, a firanki wieszam na mokro i już #chpd
Ja też firanki wieszam mokre, ale za to muszę prasować tż koszule do pracy Na szczęście daję radę zwykłym Łucznikiem
Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Ja jeszcze zaciskam nogi 3 tygodnie a potem niech się dzieje co chce. Najlepiej bylo by 38-39td. Obawiam się tylko ze jak z pierwszym będzie i przenoszę. Niee chce tego, nie wytrzymam jeszcze tyle....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w razie czego opitolę sobie cc w domu Nie dam rady dłużej niż te 5 tygodni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-26, 14:49   #3098
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Dobre żelazko powinno być ciężkie miałam ze stacją parową ale jednak wolę zwykłe. Mam Tefala.

Ja pierwsze urodziłam 3 dni przed tp z om więc nie nastawiam się na przenoszenia ale to może błąd

Czekam na męża i jedziemy do lekarza ale że mój lekarz starej daty jest to nie nastawiam się na jakieś szczególne wiadomości od Maluszka, pewnie tylko skomentuje wyniki i posłucha bicia serca lokatora. Poskarżę się na te drętwinie dłoni.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 14:57   #3099
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Myślicie że ten ból stopy może być od opuchniecia ? Nie wiem czy się martwić ledwo chodzę tak nogi mnie bolą. Tz wrócił z pracy i ja już dzisiaj nic nie robię. Leze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 15:04   #3100
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Dziewczyny, czy któraś miała z Was leukocyty w moczu? Mam taki wynik: Mikroskopowy osad moczu: powinno być wg labo 0-3 w polu widzenia, a ja mam 5-10 w.p.w. I drugi parametr: leukocuty (powinno być ujemne) ja mam 100....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 15:12   #3101
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Myślicie że ten ból stopy może być od opuchniecia ? Nie wiem czy się martwić ledwo chodzę tak nogi mnie bolą. Tz wrócił z pracy i ja już dzisiaj nic nie robię. Leze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moze byc bol od opuchniecia. Kiedy masz wizyte u lekarza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-26, 15:46   #3102
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Moze byc bol od opuchniecia. Kiedy masz wizyte u lekarza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tym razem idę na NFZ i jeszcze się nie rejestrowalam ale wypada za dwa tygodnie. Ciśnienie jest ok. Myślisz żeby zgłośic się szybciej do lekarza? Gorzej że rano ja wstane już nogi bolą. Ogólnie ostatnio trochę się przeforsowalam. Dużo chodzę, mało leżę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 15:50   #3103
pestka_arbuza88
Raczkowanie
 
Avatar pestka_arbuza88
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 405
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Justi trzymaj się, kciuki żeby Leo posiedział jeszcze!

Podziwiam że tak rozpoznajecie co gdzie dziecko wypycha, ja to tylko falujący brzuch obserwuję, ale czy to ręka czy dupka, to pojęcia nie mam!

Żelazek nie uznaję, standard “wyprasowania” przez suszarkę mi wystarcza, a firanki wieszam na mokro i już :P #chpd
Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Ja też nie rozpoznaję w ogóle części ciała jak mała się wypycha, nie wiem jak to robicie może to kwestia tego, że mam łożysko na przedniej ścianie i amortyzuje ruchy.

Ja też się nie wypowiem na temat zelazek, bo ja prasuje raz na ruski rok jak już rzeczywiście jest potrzeba no teraz planuję trochę więcej poprasowac z uwagi na małą, ale to tylko za pierwszym razem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie akurat potwierdziło się ułożenie małej jak byłam w szpitalu. Na dole miała głowę, bo tam czułam czkawkę. Leży sobie tak jakby na boku i boczek ma po lewej stronie mojego pępka, no i na prawy bok rozciąga nogi albo tupta Pan mi ładnie na usg pokazał wtedy

Przyznaję, że prasowanie jest dla mnie rzeczą ostateczną i jedynie prasuję młodemu do przedszkola. Jak miałam wenę przy prasowaniu małych ubranek to poprasowałam TŻ koszulki, bo nie mogłam patrzeć jak chodzi pomięty, chociaż wiadomo w sezonie zakłada je pod bluzy czy swetry. Dla siebie wybieram rzeczy, których nie muszę prasować. kocham zimę za swetry, bo wiadomo nie trzeba prasować. W lecie kolekcjonuję sukienki z H&M bez rękawów, przed kolana z takiego grubszego materiału, którego nie trzeba prasować. Idę obczaić na stronie H&M czy są już nowe wzory na ten sezon
pestka_arbuza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 16:21   #3104
mzgz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 647
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Ja mam termin na 23 ale moge rodzic od 14 dopiero bo 13 przylatuje moja mama. A tak to nie będę miała z kim córki zostawić . Wierze ze synek grzecznie posłucha mamy
Cytat:
Napisane przez pestka_arbuza88 Pokaż wiadomość
U mnie akurat potwierdziło się ułożenie małej jak byłam w szpitalu. Na dole miała głowę, bo tam czułam czkawkę. Leży sobie tak jakby na boku i boczek ma po lewej stronie mojego pępka, no i na prawy bok rozciąga nogi albo tupta Pan mi ładnie na usg pokazał wtedy

Przyznaję, że prasowanie jest dla mnie rzeczą ostateczną i jedynie prasuję młodemu do przedszkola. Jak miałam wenę przy prasowaniu małych ubranek to poprasowałam TŻ koszulki, bo nie mogłam patrzeć jak chodzi pomięty, chociaż wiadomo w sezonie zakłada je pod bluzy czy swetry. Dla siebie wybieram rzeczy, których nie muszę prasować. kocham zimę za swetry, bo wiadomo nie trzeba prasować. W lecie kolekcjonuję sukienki z H&M bez rękawów, przed kolana z takiego grubszego materiału, którego nie trzeba prasować. Idę obczaić na stronie H&M czy są już nowe wzory na ten sezon
Tez rzadko prasuje ale lubie jak sobie pościel wypiore i wyprasuje i tak sie w niej miło śpi
No i niektóre rzeczy jednak wymagają prasowania. Np sukienki letnie córki które bez prasowania wyglądają jak małe zmięte szmatki.


Ja wlasnie kupiłam kilka lentnich sukienek w Zarze na wyprzedaży i teraz tak sobie mysle czy w ogole sie w nie zmieszczę bo to XS takie jakie przed ciąża nosiłam.
Cos mam przeczucie ze jednak tak szybko wagi nie ogarnę. Ale nie ukrywam ze jak najszybciej chciałabym zakończyć karmienie (albo wcale nie zaczynać ) i wrócić do normalności !!
mzgz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 16:27   #3105
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Tym razem idę na NFZ i jeszcze się nie rejestrowalam ale wypada za dwa tygodnie. Ciśnienie jest ok. Myślisz żeby zgłośic się szybciej do lekarza? Gorzej że rano ja wstane już nogi bolą. Ogólnie ostatnio trochę się przeforsowalam. Dużo chodzę, mało leżę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym poszla bo mnie lekarz zawsze o to pyta, czy sa zylaki lub opuchniete stopy/nogi. Jak Ci powie, ze wszystko ok to sie nie ma czym martwic ale jak doszedl do tego bol to warto skonsultowac.


Ja rzeczy moje i meza na wyjscie, do pracy i mlodego do przedszkoda zawsze prasuje. Takich po domu to nie

Ale pamietam jak kiedys tesciowa mi poprasowala pranie jak nie bylam w stanir to mnie zatkalo... Nawet majtki i skarpetki byly wyprasowane



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez mzgz Pokaż wiadomość
Ja mam termin na 23 ale moge rodzic od 14 dopiero bo 13 przylatuje moja mama. A tak to nie będę miała z kim córki zostawić . Wierze ze synek grzecznie posłucha mamy
Tez rzadko prasuje ale lubie jak sobie pościel wypiore i wyprasuje i tak sie w niej miło śpi
No i niektóre rzeczy jednak wymagają prasowania. Np sukienki letnie córki które bez prasowania wyglądają jak małe zmięte szmatki.


Ja wlasnie kupiłam kilka lentnich sukienek w Zarze na wyprzedaży i teraz tak sobie mysle czy w ogole sie w nie zmieszczę bo to XS takie jakie przed ciąża nosiłam.
Cos mam przeczucie ze jednak tak szybko wagi nie ogarnę. Ale nie ukrywam ze jak najszybciej chciałabym zakończyć karmienie (albo wcale nie zaczynać ) i wrócić do normalności !!
Kurcze ja mam takie samo odczucie odnosnie kp 😂 sprobuje troche pokarmic, jesli Leo bedzie jadl co 2-3 h to jeszcze spoko ale nie mam zamiaru wisiec na cycku caly dzien.... ale cos mi sie wydaje, ze szybko przejde na karmienie mieszane.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 17:26   #3106
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Ja też nie rozpoznaję w ogóle części ciała jak mała się wypycha, nie wiem jak to robicie może to kwestia tego, że mam łożysko na przedniej ścianie i amortyzuje ruchy.

Ja też się nie wypowiem na temat zelazek, bo ja prasuje raz na ruski rok jak już rzeczywiście jest potrzeba no teraz planuję trochę więcej poprasowac z uwagi na małą, ale to tylko za pierwszym razem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi przy pepku po nocy sie zazwyczaj wypinala, a jak polozylam sie na lewy bok to kopala, więc wywnioskowalam, że wypina pupe a stopkami kopie, na usg doktorka potwierdzila, że tak akurat lezy ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 17:30   #3107
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Wróciłam od lekarza - drętwienie rąk może byc od niedoboru magnezu więc dobrze by było zwiększyć jego dawkę.
Maluch uciekał przed sluchaniem bicia jego serduszka- nie lubi być podsłuchiwany ani oglądany - ciągle się powtarza sytuacja, że jak tylko sondę przyłożą mi do brzucha to on gdzieś ucieka wgłąb i odwraca się pleckami.
Przytyłam w ciągu 2 m-cy 3 kg (poprzednim razem było bez ważenia) - od początku ciąży mam 8kg plusu - ciekawe jaki teraz będzie przyrost.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 17:33   #3108
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Mi przy pepku po nocy sie zazwyczaj wypinala, a jak polozylam sie na lewy bok to kopala, więc wywnioskowalam, że wypina pupe a stopkami kopie, na usg doktorka potwierdzila, że tak akurat lezy ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To u mnie musi być tak samo, bo jak przycisne lewy bok to smyra mnie w tamtym miejscu, a tak to czyms wiekszym, pewnie pupcią , w prawy bok się wpycha

Ale jak słyszę, że niektóre mamy widzą normalnie kształty, np stópki, przez skórę to dla mnie jest to jakaś abstrakcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 17:50   #3109
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Wróciłam od lekarza - drętwienie rąk może byc od niedoboru magnezu więc dobrze by było zwiększyć jego dawkę.
Maluch uciekał przed sluchaniem bicia jego serduszka- nie lubi być podsłuchiwany ani oglądany - ciągle się powtarza sytuacja, że jak tylko sondę przyłożą mi do brzucha to on gdzieś ucieka wgłąb i odwraca się pleckami.
Przytyłam w ciągu 2 m-cy 3 kg (poprzednim razem było bez ważenia) - od początku ciąży mam 8kg plusu - ciekawe jaki teraz będzie przyrost.
Ładny wynik jak tylko 8 kg Ja 2 tygodnie temu miałam +11. A dopiero się rozkręcam.
Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
To u mnie musi być tak samo, bo jak przycisne lewy bok to smyra mnie w tamtym miejscu, a tak to czyms wiekszym, pewnie pupcią , w prawy bok się wpycha

Ale jak słyszę, że niektóre mamy widzą normalnie kształty, np stópki, przez skórę to dla mnie jest to jakaś abstrakcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też słyszałam, że czasami widać np. stópkę. Chciałabym też zobaczyć . Mojej siostrze kiedyś pojawił się na brzuchu trójkąt, mówiła że się przeraziła, bo nie wiedziała co to i nie wie do dziś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Michacha1234
Czas edycji: 2019-02-26 o 17:52
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-26, 17:53   #3110
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

My po wizycie 2kg dziecia. Wszystko ok. Łożysko I/II stopień, szyjka pozamykana, przepływy w normie. Termin cc 8.04 podtrzymany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 17:54   #3111
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Wróciłam od lekarza - drętwienie rąk może byc od niedoboru magnezu więc dobrze by było zwiększyć jego dawkę.
Maluch uciekał przed sluchaniem bicia jego serduszka- nie lubi być podsłuchiwany ani oglądany - ciągle się powtarza sytuacja, że jak tylko sondę przyłożą mi do brzucha to on gdzieś ucieka wgłąb i odwraca się pleckami.
Przytyłam w ciągu 2 m-cy 3 kg (poprzednim razem było bez ważenia) - od początku ciąży mam 8kg plusu - ciekawe jaki teraz będzie przyrost.
Jaki wstydnis

Przyrost nie duzy ale ja to zawsze na + bralam najwazniejsze, ze maluszek rosnie.
Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
To u mnie musi być tak samo, bo jak przycisne lewy bok to smyra mnie w tamtym miejscu, a tak to czyms wiekszym, pewnie pupcią , w prawy bok się wpycha

Ale jak słyszę, że niektóre mamy widzą normalnie kształty, np stópki, przez skórę to dla mnie jest to jakaś abstrakcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez tego nigdy nie doswiadczylam
Juz sie nie moge doczekac jak ta stópke na żywo zobacze 😍 jeny jak ja bym juz go przytuliła, takiego pachnacego bobaska 😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 17:57   #3112
pestka_arbuza88
Raczkowanie
 
Avatar pestka_arbuza88
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 405
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
To u mnie musi być tak samo, bo jak przycisne lewy bok to smyra mnie w tamtym miejscu, a tak to czyms wiekszym, pewnie pupcią , w prawy bok się wpycha

Ale jak słyszę, że niektóre mamy widzą normalnie kształty, np stópki, przez skórę to dla mnie jest to jakaś abstrakcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie to jest totalnie creepy jak są te pagórki i mały człowieczek w środku. TŻ czasami się ze mną drażni i jak mała wypycha te nogi w bok, to twierdzi, że on łapie jej stopy, co mnie przeraża, a jego rajcuje i cały czas mnie tyka w ten bok, żeby mała się przeciągała, bo on chce pomacać.
Teraz dzidziuś jest już konkretny i widać, że miejsca coraz mniej, ale parę tygodni temu kiedy jeździła mi czymś od środka powiedzmy na odcinku pępek - prawy bok, to czułam się baaaaardzo dziwnie.
pestka_arbuza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 18:53   #3113
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś miała z Was leukocyty w moczu? Mam taki wynik: Mikroskopowy osad moczu: powinno być wg labo 0-3 w polu widzenia, a ja mam 5-10 w.p.w. I drugi parametr: leukocuty (powinno być ujemne) ja mam 100....

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co mi wiadomo to leukocyty oznacząją zaplaenie układu moczowego. Kiedy masz wizytę?



Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
Myślicie że ten ból stopy może być od opuchniecia ? Nie wiem czy się martwić ledwo chodzę tak nogi mnie bolą. Tz wrócił z pracy i ja już dzisiaj nic nie robię. Leze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spróbuj może żeby mąż wymasował. Możesz też używać maści z arniki. Mierz również ciśnienie codziennie jesli opuchlizna nie schodzi po nocy. Bo to, że w dzień puchną to już normalne ale po nocy dobrze by było, żeby schodziło.
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Wróciłam od lekarza - drętwienie rąk może byc od niedoboru magnezu więc dobrze by było zwiększyć jego dawkę.
Maluch uciekał przed sluchaniem bicia jego serduszka- nie lubi być podsłuchiwany ani oglądany - ciągle się powtarza sytuacja, że jak tylko sondę przyłożą mi do brzucha to on gdzieś ucieka wgłąb i odwraca się pleckami.
Przytyłam w ciągu 2 m-cy 3 kg (poprzednim razem było bez ważenia) - od początku ciąży mam 8kg plusu - ciekawe jaki teraz będzie przyrost.
Jak to robisz, że tak mało tyjesz???? też chcę....
Jedz więcej magnezu i potasu w jedzeniu np banany, sok pomidorowy itd. Ponoć może pomóc. Ja w zeszłej ciąży miałam takie dretwienie rąk, że wyłam po nocach, w dzień nie mogłam donieść kubka z kuchni do salonu- najgorsze co pamietam z zeszłej ciąży :/
Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
My po wizycie 2kg dziecia. Wszystko ok. Łożysko I/II stopień, szyjka pozamykana, przepływy w normie. Termin cc 8.04 podtrzymany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fajnie czekać tak na konkretny termin. Ciekawe czy i u mnie tak nie wyjdzie bo sn po cc nie jest juz taki łatwy...trzeba spełnić sporo warunków i jeszcze zacząc samemu rodzic bo oksy nie dają w sumie sama nie wiem co chcę...już mi chyba obojetnie byle między 15 a 30 marca :P
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 19:19   #3114
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo to leukocyty oznacząją zaplaenie układu moczowego. Kiedy masz wizytę?




Spróbuj może żeby mąż wymasował. Możesz też używać maści z arniki. Mierz również ciśnienie codziennie jesli opuchlizna nie schodzi po nocy. Bo to, że w dzień puchną to już normalne ale po nocy dobrze by było, żeby schodziło.

Jak to robisz, że tak mało tyjesz???? też chcę....
Jedz więcej magnezu i potasu w jedzeniu np banany, sok pomidorowy itd. Ponoć może pomóc. Ja w zeszłej ciąży miałam takie dretwienie rąk, że wyłam po nocach, w dzień nie mogłam donieść kubka z kuchni do salonu- najgorsze co pamietam z zeszłej ciąży :/

fajnie czekać tak na konkretny termin. Ciekawe czy i u mnie tak nie wyjdzie bo sn po cc nie jest juz taki łatwy...trzeba spełnić sporo warunków i jeszcze zacząc samemu rodzic bo oksy nie dają w sumie sama nie wiem co chcę...już mi chyba obojetnie byle między 15 a 30 marca :P
W czwartek idę. A tymczasem żuravit poszedł w ruch i dużo postaram się pić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 19:38   #3115
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

My po wizycie Mały waży już 2 kg i wstępnie cc od razu po świętach czyli 24.04 wizyta za 2 tygodnie i będziemy na biezaco oceniać jak szyjka i ułożenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
My po wizycie 2kg dziecia. Wszystko ok. Łożysko I/II stopień, szyjka pozamykana, przepływy w normie. Termin cc 8.04 podtrzymany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 19:41   #3116
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez dorka607 Pokaż wiadomość
Z tego co mi wiadomo to leukocyty oznacząją zaplaenie układu moczowego. Kiedy masz wizytę?




Spróbuj może żeby mąż wymasował. Możesz też używać maści z arniki. Mierz również ciśnienie codziennie jesli opuchlizna nie schodzi po nocy. Bo to, że w dzień puchną to już normalne ale po nocy dobrze by było, żeby schodziło.

Jak to robisz, że tak mało tyjesz???? też chcę....
Jedz więcej magnezu i potasu w jedzeniu np banany, sok pomidorowy itd. Ponoć może pomóc. Ja w zeszłej ciąży miałam takie dretwienie rąk, że wyłam po nocach, w dzień nie mogłam donieść kubka z kuchni do salonu- najgorsze co pamietam z zeszłej ciąży :/

fajnie czekać tak na konkretny termin. Ciekawe czy i u mnie tak nie wyjdzie bo sn po cc nie jest juz taki łatwy...trzeba spełnić sporo warunków i jeszcze zacząc samemu rodzic bo oksy nie dają w sumie sama nie wiem co chcę...już mi chyba obojetnie byle między 15 a 30 marca :P
Tylko lekki stresik czy dotrzymamy do terminu najgorzej jakby się zaczęło i jakiś oszołom w szpitalu uparłby się na sn. Ale mam nadzieję, że dotrwamy bo w sumie chyba nie mam tendencji do przedwczesnego rozwiązania. Szyjka długa, główka niewstawiona, zero przepowiadaczy. W poprzedniej ciąży tak było do samego końca.

A Ty jak byś ostatecznie wolała? Zakładasz sn na tym etapie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 19:45   #3117
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Dziewczyny gratuluje wizyt!

Dorka dzięki! Ten masaż to super pomysł! Tz nie odmówi chyba zaraz zobacze sobie co to za maść. Ciśnienie super, 115/86. Jak leżę jest lepiej, ale jak zaczynam chodzić aż ciągam nogi. Zobaczymy rano. Zaczęło bolec po piątku, ponad 5 godzin na krześle. Cała sobotę sprzątałam i już wieczorem gorzej się czułam.
A ty szybko chcesz rodzic ja musze do pakowac torbę. Nie mam kosmetykow jeszcze spakowanych i rzeczy da dziecka. A w zasadzie za 3 tyg. ciaza donoszona. Jeszcze musze poprac ubranka bo nie mam co spakowac dla dziecka dzisiaj poszła pierwsza tura prania ale jak patrze na te ilości, których i tak miało być mało to tak szybko tego nie wypiore



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 19:46   #3118
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Tylko lekki stresik czy dotrzymamy do terminu najgorzej jakby się zaczęło i jakiś oszołom w szpitalu uparłby się na sn. Ale mam nadzieję, że dotrwamy bo w sumie chyba nie mam tendencji do przedwczesnego rozwiązania. Szyjka długa, główka niewstawiona, zero przepowiadaczy. W poprzedniej ciąży tak było do samego końca.

A Ty jak byś ostatecznie wolała? Zakładasz sn na tym etapie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja gin wypisze mi skierowanie wczensiej gdyby właśnie się zaczęło wcześniej, żeby nawet nie próbować sn bo u mnie w szpitalu niechętnie robią cc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 20:34   #3119
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ja tez licze tygodnie w ten sposob i to sie potwierdza jak ide na wizyte do gina.

To bierz zelazko i golarke albo trymer ja bym brala.
Ja tez nie do konca wiem co gdzie jest chyba, ze ma czkawke i czuje prawie w okolicach spojenia lonowego

Eeee ja to prasuje bo u mnie totalnie wszystko wymietolone...

Zjedlismy z mezem lasagne na miescie i tak pożarłam, ze nie moge sie ruszac...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poszłam dzisiaj do sklepu i jeszcze czytałam opinie różne i niby dobrze jakby miało jakąś regulację tej pary bo podobno ta słaba czasem jest za słaba, a od mocnego się robią mokre ubrania Nienawidzę kupować wszelakiego sprzętu elektronicznego

Cytat:
Napisane przez ofelka 123 Pokaż wiadomość
Nufcia ja mam zelazko Russell hobs tzn tz je ma i jest bardzo zadowolony a pracuje codziennie koszule do pracy.
Ja też nie mam pojęcia czym moja kopie i jak leży chyba że ma właśnie czkawke no to domniemam że tam jest głowa.

Sent from my SNE-LX1 using Wizaz Forum mobile app
A jaki model? Ten One Temperature?

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
My po wizycie 2kg dziecia. Wszystko ok. Łożysko I/II stopień, szyjka pozamykana, przepływy w normie. Termin cc 8.04 podtrzymany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też zaczyna Ci się łożysko starzeć?

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Byłam dzisiaj na takich dodatkowych zajęciach w szpitalu i przed położna mierzy ciśnienie i tętno dziecka. Wyszło że mam 130kilka na 90 i dobrze żebym sobie mierzyła codziennie rano i przed snem. Dzisiaj jeszcze miałam takie uczucie zmęczonych nóg od rana. Mam nadzieję, że nic z tego brzydkiego nie wyniknie...
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-26, 20:41   #3120
coco00
Wtajemniczenie
 
Avatar coco00
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 741
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Poszłam dzisiaj do sklepu i jeszcze czytałam opinie różne i niby dobrze jakby miało jakąś regulację tej pary bo podobno ta słaba czasem jest za słaba, a od mocnego się robią mokre ubrania Nienawidzę kupować wszelakiego sprzętu elektronicznego



A jaki model? Ten One Temperature?



Też zaczyna Ci się łożysko starzeć?

---------- Dopisano o 21:34 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------

Byłam dzisiaj na takich dodatkowych zajęciach w szpitalu i przed położna mierzy ciśnienie i tętno dziecka. Wyszło że mam 130kilka na 90 i dobrze żebym sobie mierzyła codziennie rano i przed snem. Dzisiaj jeszcze miałam takie uczucie zmęczonych nóg od rana. Mam nadzieję, że nic z tego brzydkiego nie wyniknie...
Też byłam tam dzisiaj wydaje mi się, że 130/90 to jeszcze nie tak źle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
coco00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-21 07:10:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.