Plenerowy ślub cywilny i brak wesela - inspiracje, pomysły - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-24, 15:33   #1
ognistowlosa_
Ognistowłosa
 
Avatar ognistowlosa_
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Smile

Plenerowy ślub cywilny i brak wesela - inspiracje, pomysły


Cześć Dziewczyny!

W tym lub w przyszłym roku planujemy z narzeczonym ślub cywilny. Nie jesteśmy zainteresowani w ogóle ślubem kościelnym, to nie nasza bajka. Ale chcielibyśmy zachować w jakimś stopniu "wyjątkowość" dnia zaślubin, dlatego myśleliśmy o ślubie cywilnym w plenerze.
Dodatkowo nie planujemy organizacji typowego polskiego wesela. Nie na tym nam zależy. Z różnych przyczyn i powodów chcemy zorganizować obiad weselny po ceremonii.

Marzy nam się spokojny ślub w gronie najbliższej rodziny (rodzice i rodzeństwo) i przyjaciół. Mam liczną rodzinę więc maksymalnie wychodzi ok. 30 osób.

Chciałabym Was podpytać o porady dotyczące organizacji:
1. Czy któraś z Was miała lub planuje swój Wielki Dzień w podobnym stylu? Jak wyglądało to u Ciebie?
2. Czy cena 1000 złotych za wynajem tarasu na czas samej ceremonii nie jest zbyt wysoka?
3. Dwudaniowy obiad, deser/tort, szampan. Ile mniej więcej powinno to kosztować za osobę?
4. Od czego zacząć takie planowanie?

Głównie z uwagi na rodziców planujemy ślub w Szczecinie. Znacie i polecacie jakieś fajne restauracje z ogrodem w tym mieście?
ognistowlosa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 17:43   #2
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Plenerowy ślub cywilny i brak wesela - inspiracje, pomysły

Ja robię coś w tym stylu Tylko najbliżsi, bez tradycyjnych wstawek przewijających się na większości wesel, jak błogosławieństwo, chleb i sól, oczepiny, przaśny zespół czy disco polo.

To coraz popularniejszy trend, nazywa się slow wedding. Tutaj jest fajny materiał na ten temat: http://cecilialind.pl/2018/04/19/slo...oich-zasadach/

Odpowiadając na Twoje pytania:
1. U mnie gośćmi będą (mam nadzieję, że już za dwa miesiące) tylko osoby bliskie, tylko te, z którymi utrzymujemy kontakt. Nawet bez chrzestnych, choć nie każdy to popiera, ale ostatecznie jest "róbcie jak uważacie".

2. Mam podobną cenę uwzględniona w rozpisce od sali, przy czym to nie jest odstępne na ślub, a przygotowanie tego miejsca, dekoracje, godło, siedzenia itp. Za samo puste miejsce i samodzielne ogarnianie dekoracji do tego to wg mnie za dużo i szukałabym innej opcji.

3. Hmm, rzucilabym 100zl za osobę, ale to bardzo zależy od prestiżu miejsca. Dostawałam oferty od restauracji, w których danie obiadowe w standardowym menu kosztowało 100zl, a gdzie do tego picie i ciasto oraz zarobek na wynajęciu lokalu Najlepiej rozesłać zapytania z konkretnym wyszczegolnieniem, co się chce i porównać. I nie dać sobie wcisnąć całonocnej zabawy i 4 dań gorących, bo tak się przyjęło czy "goście będą głodni". Nie każde miejsce będzie chciało to zrobić, ale w końcu się trafi na to swoje

4. Poszukanie inspiracji w relacjach ze slow wedding, omówienie konceptu z partnerem, jak ma dokładnie wyglądać to spotkanie (gdzie wasz nocleg, czy wielkie wejście czy witajcie przyjeżdżających gości, czy Muzyka w tle, do której ma to trwać, czy jakieś atrakcje czy tylko stricte obiad itd). Następnie szukanie i wybieranie usługodawców pod Wasze wymogi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 12:33   #3
ognistowlosa_
Ognistowłosa
 
Avatar ognistowlosa_
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Plenerowy ślub cywilny i brak wesela - inspiracje, pomysły

O kurcze, nie wiedziałam, że ten trend tak się nazywa. Dzięki! To na pewno pomoże w poszukiwaniu inspiracji.

Pisaliśmy już do kilku restauracji. Z czego żadna nie odpowiada wprost na zapytanie. Proszę ich o ofertę obiadu weselnego a mimo wszystko wysyłają mi ofertę weselną - imprezy na ok. 10h. Lekko na pewno nie będzie, ale damy radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ognistowlosa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 13:23   #4
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Plenerowy ślub cywilny i brak wesela - inspiracje, pomysły

Cytat:
Napisane przez ognistowlosa_ Pokaż wiadomość
O kurcze, nie wiedziałam, że ten trend tak się nazywa. Dzięki! To na pewno pomoże w poszukiwaniu inspiracji.

Pisaliśmy już do kilku restauracji. Z czego żadna nie odpowiada wprost na zapytanie. Proszę ich o ofertę obiadu weselnego a mimo wszystko wysyłają mi ofertę weselną - imprezy na ok. 10h. Lekko na pewno nie będzie, ale damy radę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W zapytaniach do restauracji nie pisz o weselu. A przynajmniej nie w pierwszej wiadomości. Pytaj o możliwość wynajęcia lokalu lub części lokalu na przyjęcie w gronie xx osób na yy godzin. To pomoże zebrać sensowniejsze oferty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 15:52   #5
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Plenerowy ślub cywilny i brak wesela - inspiracje, pomysły

Jeśli Szczecin to może Pałac Rajkowo? Piękny ogród mają i opcje przyjęć weselnych chyba na 4-6 godz.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 21:22   #6
ognistowlosa_
Ognistowłosa
 
Avatar ognistowlosa_
 
Zarejestrowany: 2019-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3
Dot.: Plenerowy ślub cywilny i brak wesela - inspiracje, pomysły

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
W zapytaniach do restauracji nie pisz o weselu. A przynajmniej nie w pierwszej wiadomości. Pytaj o możliwość wynajęcia lokalu lub części lokalu na przyjęcie w gronie xx osób na yy godzin. To pomoże zebrać sensowniejsze oferty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest to myśl! Dzięki raz jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Jeśli Szczecin to może Pałac Rajkowo? Piękny ogród mają i opcje przyjęć weselnych chyba na 4-6 godz.
Wow, ale to miejsce ma klimat. Na pewno się do nich odezwę. Dzięki brałam też pod uwagę Grand Park Hotel nad Rusałką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ognistowlosa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-04, 21:10   #7
Aliczee
Raczkowanie
 
Avatar Aliczee
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 374
Dot.: Plenerowy ślub cywilny i brak wesela - inspiracje, pomysły

Cytat:
Napisane przez ognistowlosa_ Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

W tym lub w przyszłym roku planujemy z narzeczonym ślub cywilny. Nie jesteśmy zainteresowani w ogóle ślubem kościelnym, to nie nasza bajka. Ale chcielibyśmy zachować w jakimś stopniu "wyjątkowość" dnia zaślubin, dlatego myśleliśmy o ślubie cywilnym w plenerze.
Dodatkowo nie planujemy organizacji typowego polskiego wesela. Nie na tym nam zależy. Z różnych przyczyn i powodów chcemy zorganizować obiad weselny po ceremonii.

Marzy nam się spokojny ślub w gronie najbliższej rodziny (rodzice i rodzeństwo) i przyjaciół. Mam liczną rodzinę więc maksymalnie wychodzi ok. 30 osób.

Chciałabym Was podpytać o porady dotyczące organizacji:
1. Czy któraś z Was miała lub planuje swój Wielki Dzień w podobnym stylu? Jak wyglądało to u Ciebie?
2. Czy cena 1000 złotych za wynajem tarasu na czas samej ceremonii nie jest zbyt wysoka?
3. Dwudaniowy obiad, deser/tort, szampan. Ile mniej więcej powinno to kosztować za osobę?
4. Od czego zacząć takie planowanie?

Głównie z uwagi na rodziców planujemy ślub w Szczecinie. Znacie i polecacie jakieś fajne restauracje z ogrodem w tym mieście?
Cześć, ja miałam w zeszłym roku ślub cywilny w plenerze, także chętnie doradzę coś od siebie

U mnie było to około 40 osób - miał być obiad, a impreza skończyła się o 3 w nocy także bądźcie gotowi na wszystko! Oczywiście wiele zależy od miejsca, które wybierzecie i na co pozwolą- my zdecydowaliśmy się na dworek, który miał ogromny ogród/park. W tym ogrodzie mieliśmy altankę i rozstawione krzesełka (było bajecznie!), a w samym dworku mieści się baardzo dobra restauracja i tam od razu po ślubie (czyli po 10 minutach haha) przenieśliśmy się na jedzonko

Zorganizowaliśmy to tak:
1. Z tego co pamiętam ślub był o 16 - nie chcieliśmy wcześniej, bo idea takiego wieczornego obiadu mi się bardziej podobała (był to wrzesień)
2. Postawiliśmy dość mocno na jedzenie - skoro nie wesele, to chociaż zapewnimy miłe doznania kulinarne a więc wybraliśmy menu składające się z przystawki, zupy, II danie(była to polędwica, więc dość drogie mięso - wspominam o tym w kontekście ceny całkowitej) oraz deser. do tego wybraliśmy jeszcze jedno ciepłe danie oraz stół z przystawkami (bez ciast, mieliśmy tylko deser i tort). to chyba wychodziło ok. 210 zł od osoby - bez napojów. A więc dość dużo.. tyle, co weselne menu. Ale to właśnie ze względu na to, że wszystko wybieraliśmy z ich menu, nie było tzw. "pakietów weselnych".
3. Alkohol kupowaliśmy sami - wino białe, czerwone i prosecco. Restauracja nie miała z tym problemu i nie było żadnego korkowego. Warto od razu o to zapytać
4. Ozdobienie altanki, kwiaty na stołach i bukiet załatwiała jakaś ich zaprzyjaźniona kwiaciarka - wyszło super, a w ogóle nie musiałam się tym zajmować. Cenowo też fajnie, tak myślę - ale ja chciałam skromne ozdoby.
5. Dojazd - ślub braliśmy poza miejscem zamieszkania naszych rodzin, ale dość blisko - ok 40 minut samochodem. Zorganizowaliśmy dojazd i bus powrotny. Polecam takie rozwiązanie
6. Noclegi - mieliśmy zarezerwowany w Dworku apartament dla siebie + 1 awaryjny pokój - to też możecie rozważyć, jeśli wybierzecie np. hotel.

Aaa i co najważniejsze - bardzo, bardzo polecam załatwienie sobie skrzypiec. Tworzy to niesamowitą atmosferę

A, pytałaś o cenę tarasu - wydaje mi się, że cena jest bardzo dobra. My płaciliśmy 2500 za altankę, a to tylko.. altanka


Jeśli chcesz, podeślę Ci zdjęcia z tego jak to wszystko wyglądało - daj znać we wiadomości prywatnej

Edytowane przez Aliczee
Czas edycji: 2020-05-04 o 21:19
Aliczee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 22:10:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.