Vibin Mini - wcześniejsze krwawienie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-01-27, 11:05   #1
maid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 48

Vibin Mini - wcześniejsze krwawienie


Hej dziewczyny,

Jestem w trakcie brania piątego blistra Vibin mini, tabletki zostały mi przepisane z uwagi na nierównowagę hormonalną i trądzik z którym nie mogłam się uporać mimo leczenia dermatologicznego.

W poprzednich miesiącach wszystko było w porządku i krwawienie z odstawienia rozpoczynało się około 3 tabletki placebo. Nie miałam żadnych plamień.

Około 3 dni temu (19 tabletka aktywna) zaczęło się u mnie delikatne brązowe plamienie, wcześniej nie miałam takich incydentów. Dziś jest dzień 1 tabletki placebo i chyba już na dobre rozkręci się krwawienie z odstawienia.

Wizytę u endokrynologa będę miała w poniedziałek popołudniu.

Chciałam zapytać się czy spotkałyście się z czymś takim, czy mam rozumieć że tabletki mają z małą ilość hormonów i po prostu nie trzymają cyklu? czy może to może być całkiem coś innego. Myślicie że lekarz powinien je zmienić na inny lek?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi
maid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-29, 19:40   #2
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Vibin Mini - wcześniejsze krwawienie

Tabletki trzymają cykl i mają wystarczająca ilość hormonów. Inaczej nie byłyby zatwierdzone do stosowania. To dopiero twoje 5 opakowanie więc organizm przyzwyczaja się do podaży hormonów z zewnątrz. Powinna się sytuacja unormować do roku. Po takim czasie bardzo rzadko pojawia się plamienia między cyklami. Jeśli przez kolejne cykle pojawi się u Ciebie plamienia to porozmawiaj z lekarzem że występuje u Ciebie taki skutek uboczny.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-29 20:40:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.