własna działalność- opinie klientów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-01, 19:05   #1
jannet21
Raczkowanie
 
Avatar jannet21
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 355

własna działalność- opinie klientów


Witam dziewczyny. Otwieram własną działalność (mam zamiar przynajmniej) z ciuchami z górnej półki niedostępnymi w Polsce. Mam dostawcę, pieniązki na rozkręcenie ale też i mnóstwo wątpliwości. Jestem osobą, która jeśli ma sobie coś kupić to wolę dołożyć i niech to będzie porządna rzecz. Ale jak to jest u innych? Ciuchy, które będę mieć w ofercie do tanich nie należą i stąd moje obawy, że utopię pieniązki i zostanę z towarem. Powiedzcie mi dziewczyny czy kupujac sugerujecie się tylko ceną, czy ważna jest dla was jakość i marka? Czy wolicie dołożyć parenaście/dziesiąt złotych i kupić sobie coś ekstra?
Czy kupujecie tylko znane marki dostępne w kraju, czy też nie zawahałybyście się zakupić znanej markowo za granicą rzeczy jednak nie sprawdzonej w Polsce?
jannet21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-01, 20:51   #2
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: własna działalność- opinie klientów

Hmm, ludzie mają różne podejście do zakupów. Jest na pewno taki wątek o tej tematyce na modowym i pewnie z niego miałabyś jakie takie rozeznanie jak wolą kupować wizażanki
Ja osobiście wolę trochę dołożyć i mieć lepszą jakościowo rzecz. Oczywiście wszystko zależy też czy byłoby mnie stać, bo jeśli za np. zwykły top miałabym zapłacić kilka stów to nici z zakupów.
Jednak myślę, że klienci są różni i różne mają potrzeby, więc w dużym mieście taki sklep w dobrej lokalizacji może się obronić.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 08:22   #3
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: własna działalność- opinie klientów

A ja myślę, że często kupuje się rzeczy takie, na które człowieka po prostu stać
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 13:59   #4
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: własna działalność- opinie klientów

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;7417294]A ja myślę, że często kupuje się rzeczy takie, na które człowieka po prostu stać [/quote]

Słuszna uwaga Też jestem zdania, że jeśli ktoś ma więcej pieniędzy, to chętniej sięga po rzeczy droższe.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 21:34   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: własna działalność- opinie klientów

Czy ja wiem? Ekonomisci twierdza, ze ludzie wydaja pieniadze przede wszystkim w zaleznosci od trybu zycia, a tryb zycia zalezy od tego w jakim sie przebywa srodowisku i jakich sie ma znajomych.

Ponadto mozna lubic jakas marke, ale wlasnie wyszukiwac tzw okazji czyli wyprzedazy, promocji, etc.

Sa ludzie, ktorzy chodza na zakupy wlasnie wtedy gdy sa przeceny.

No i ubior jednak jest jakis zewnetrznym pokazaniem przynaleznosci spolecznej. Mysle, ze to zly pomysl udawac, ze tak nie jest.

Ludzie lubia tez jakies tam bezpieczenstwo. Ja np niezbyt lubie eksperymentowac jak nie mam czasu zrobic wywiadu jaka jest nowa marka, to ide i kupuje ta ktora znam i mam zaufanie.

A czasem mam czas, to lubie sie pobawic w odkrywce. Tylko ze rzadziej niz czesciej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-02, 21:56   #6
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: własna działalność- opinie klientów

Jeśli sa to ciuchy dobrej jakości, które w dodatku sa znane za granicą, a w Polsce niedostępne, to masz moim zdaniem duże szanse się przebić, oferując towar, którego nie ma nikt inny. Ale zależy to tez od lokalizacji sklepu, tzn. czy jest to okolica w której mieszkają ludzie raczej zamożni.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 11:18   #7
lalinkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 290
Dot.: własna działalność- opinie klientów

fajnie by bylo, gdybys sprobowala porownac cenowo i jakosciowo te rzeczy do jakichs marek znanych w Polsce, z tego co ja zauwazylam, w naszym kraju dla jednych gorna polka to promod czy puma, a dla innych dior lub versace. jesli masz zamiar wypalic z nieznana marka podkoszulki po 200 zł to ja osobiscie nie wroze sukcesu.
mysle, ze najwazniejsze jest, by jakosc tych ciuchow byla adekwatna do ceny, bo jesli trafisz wtedy w odpowiednia nisze, popyt bedzie.
lalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-03, 16:34   #8
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: własna działalność- opinie klientów

Cytat:
Napisane przez jannet21 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny. Otwieram własną działalność (mam zamiar przynajmniej) z ciuchami z górnej półki niedostępnymi w Polsce. Mam dostawcę, pieniązki na rozkręcenie ale też i mnóstwo wątpliwości. Jestem osobą, która jeśli ma sobie coś kupić to wolę dołożyć i niech to będzie porządna rzecz. Ale jak to jest u innych? Ciuchy, które będę mieć w ofercie do tanich nie należą i stąd moje obawy, że utopię pieniązki i zostanę z towarem. Powiedzcie mi dziewczyny czy kupujac sugerujecie się tylko ceną, czy ważna jest dla was jakość i marka? Czy wolicie dołożyć parenaście/dziesiąt złotych i kupić sobie coś ekstra?
Czy kupujecie tylko znane marki dostępne w kraju, czy też nie zawahałybyście się zakupić znanej markowo za granicą rzeczy jednak nie sprawdzonej w Polsce?
A jakiej marki ubrania chciałabyś sprowadzać?

W pierwszej kolejności zwracam uwagę na jakość, sama marka nie jest dla mnie istotna, bo nie zwykłam chodzić na przykład w adidasach z wielką łyżwą, żeby wszyscy z daleka dobrze widzieli, co mam na nogach .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-03, 20:04   #9
jannet21
Raczkowanie
 
Avatar jannet21
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 355
Dot.: własna działalność- opinie klientów

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A jakiej marki ubrania chciałabyś sprowadzać?

W pierwszej kolejności zwracam uwagę na jakość, sama marka nie jest dla mnie istotna, bo nie zwykłam chodzić na przykład w adidasach z wielką łyżwą, żeby wszyscy z daleka dobrze widzieli, co mam na nogach .
Dziewczyny dziękuję za odpowiedzi. Oczywiście wszelkie rady biorę pod uwagę
Póki co nie zakładam sklepu, na tej marce nie mam takiej możliwości. Myślałam raczej o handlu na allegro, gdzie pare osób ma już w sprzedaży ciuchy A&F (tej marki rzeczy mam możliwość sprowadzenia). Ale to na początek. Później pomyślę nad innymi rzeczami i jak faktycznie będzie szło to wtedy zastanowię się nad otwarciem sklepu.
jannet21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 07:40   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: własna działalność- opinie klientów

Ja slyszalam o tej marce, a nawet wiem, ze niektorzy z mojego otoczenia ja nosza.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
W pierwszej kolejności zwracam uwagę na jakość, sama marka nie jest dla mnie istotna, bo nie zwykłam chodzić na przykład w adidasach z wielką łyżwą, żeby wszyscy z daleka dobrze widzieli, co mam na nogach .
Oj Fresa, ale to czy jest dla Ciebie istotna marka, a czy sie z tym afiszujesz to sa zupelnie inne sprawy. To tak jak z kawa - mozesz lubic wlasnie tchibo i dokladnie jej szukac w sklepach, ale Twoi dalsi znajomi moga nie miec pojecia, ze i jaka kawe pijesz.

Natomiast ubrania oczywiscie, ze wysylaja komunikaty do otoczenia. Komunikaty te sa rozne w zaleznosci do kogo chcemy je wysylac. Do jednych trzeba trabic, a innym wystarcza subtelne aluzje.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-04, 14:00   #11
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 728
Dot.: własna działalność- opinie klientów

Cytat:
Napisane przez jannet21 Pokaż wiadomość
...Powiedzcie mi dziewczyny czy kupujac sugerujecie się tylko ceną, czy ważna jest dla was jakość i marka?
Ja glownie zwracam uwage na jakosc i cene jak i tez cel przeznaczenia ubranka Jesli potrzebuje T-shirt na dzialke, to raczej nie wydam na taka koszulke 100 zl. Jesli cos bardzo mi sie spodoba to czesto cena ma mniejsze znaczenie, chociaz staram sie jednak myslec rozsadnie .
Marka dla mnie ma mniejsze znaczenie, poniewaz kilkanascie razy sie przekonalam ze nie wszystko co "markowe" jest takie wspaniale.
Poza tym zaraz po kupnie i tak obcinam metki, poniewaz przeszkadzaja, lubie ubrania ktora sa jak najmniej "ologowane" w widocznych miejscach

Cytat:
Czy wolicie dołożyć parenaście/dziesiąt złotych i kupić sobie coś ekstra?
Czesto tak wlasnie jest, ale czasem sie zastanawiam czy wydac wiecej na "niezniszczalna" bluzeczke i miec ja kilka lat, czy kupic 2 tansze ktore wytrzymaja kilka miesiacy.

Cytat:
Czy kupujecie tylko znane marki dostępne w kraju,
Nie.
Cytat:
czy też nie zawahałybyście się zakupić znanej markowo za granicą rzeczy jednak nie sprawdzonej w Polsce?
Tak, kurtka i szalki firmy Abercrombie, tak bardzo mi sie spodobala, ze kupilam ja w sklepie internetowym na firmowej stronie w USA. Nie zaryzykowalam kupna wymarzonej kurtki na allegro, poniewaz sklad materialu podawany na allegro roznil sie od skladu podanego na oryginalnej stronie abercrombie.
Ogolnie juz odkrylam skad sie biora "abercrombie na allegro" w tak niskich cenach"
Kupilam wymarzona kurteczke, zaplacilam kosmiczna przesykle, podatek VAT i clo ... ale bylam zadowolona i nie zaluje, zakupy w ten sposob robie czesto
Nie lubie podrabianych ubran, albo kupuje markowe ubranie i place za nie odpowiednio wiecej, albo z pelna swiadomoscia kupuje cos "bezfirmowego" i place mniej.

To tak calkiem na moim przykladzie

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 728 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-24, 21:16   #12
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: własna działalność- opinie klientów

A czy ktoś ma doświadczenie w prowadzeniu sklepu z markową odzieżą na zasadzie franczyzy? Wiem że jest o tym mnóstwo informacji w internecie, ale głównie dotyczą one wymogów itp., a mnie interesują opinie osób, które w ten sposób prowadzą własny biznes. Jak to wygląda od tej drugiej strony, z własnego doświadczenia, jakie są plusy i minusy?
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 20:07   #13
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: własna działalność- opinie klientów

Janet21 widze ze jestes z Krakowa a to bogate miasto. Powiem szczerze bylam 2 x w tym roku w Krakowie i ceny ze sklepow przerazily mnie. Ale o dziwo klientow mnostwo. Ceny ZARA Mango min 2 razy wyzsze niz w hiszpanii. Albo dobra jakosc i polska prezcietna pensja na plaszcz np. albo byle co i tez nie tanio. Ja wybieram wedle zasady mojej mamy biedny ubiera sie drogo. jako spoleczenstwo niezbyt bogate wydajac troszke wiecej na dluzsza mete bedziemy do przodu w klasycznych fasonach. Ja osobiscie jestem w stanie wydac sporo jak mi sie cos podoba, ale na dzien dzisiejszy stac mnie na to. Firma nie ma dla mnie znaczenia, liczy sie jakosc i nietuzinkowosc. Oferte kierowalabym do grupy spolecznej +30. ale to moja opinia, oprocz allegro mozesz organizowac babskie wieczory gdzie zaprezentujesz to co masz. Ta forma populrana na zachodzie naprawde dziala. klientki sa rozluznione, wesole i chetniej wyciagaja pieniadze. a o to chodzi
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 20:15   #14
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: własna działalność- opinie klientów

Cytat:
Napisane przez maja2005 Pokaż wiadomość
A czy ktoś ma doświadczenie w prowadzeniu sklepu z markową odzieżą na zasadzie franczyzy? Wiem że jest o tym mnóstwo informacji w internecie, ale głównie dotyczą one wymogów itp., a mnie interesują opinie osób, które w ten sposób prowadzą własny biznes. Jak to wygląda od tej drugiej strony, z własnego doświadczenia, jakie są plusy i minusy?
Moja dobra znajoma prowadzi z mężem na tej zasadzie sklep UPS.
Jak on to określił: dobre dla żony, żeby miała co robić popoludniami.

Myślę że dużo zależy od lokalizacji, bo marki które podejmują ten sposób wspólpracy są z reguły bardzo dobrze promowane i to duzo dla tych ktorzy decyduja się na wejście w tą wspólpracę.
Znajomi mają sklep w małym mieście ok 40 tys mieszkanców, lokalizacja w centrum ale niestety jakoś specjalnych zysków nie czerpią. Dlaczego-trudno powiedzieć...
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.