Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogaduchy - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-18, 19:46   #271
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Ja właśnie zaczęłam przeglądać wkładki kilka dni temu, żeby liznąć choć trochę temat i wpadły mi w oko te z pupeko, w ogóle teraz tyle takich pięknych rzeczy mają Kieszonki, śliczne pieluszki
Fajne rzeczy Widzę że wszystko ręcznie robione - super uwielbiam takie rzeczy Decydujesz się na pieluszki wielorazowe?

Cytat:
Napisane przez beat@ Pokaż wiadomość
Ooo pierwsze słyszę o takiej firmie. Ja wzięłam wkładki wielorazowe z Aventu i jednorazowe z Canpola. Te z Canpola to wyglądają jak okrągła podpaska ale to na raz i do kosza a z Aventu to już lepsze. Cieńsze, koronka z jednej strony i w opakowaniu woreczek do ich prania dają.
Ze dwa dni temu kupowałam u Maciuszka wkładki dla kuzynki, jakieś super chłonne - na noc z babyono http://allegro.pl/wkladki-laktacyjne...977575857.html
Jak któraś będzie potrzebowała opinii to mogę podpytać czy nie przeciekają Kuzynka ma nawał pokarmu i takie zwyklaki nie dają rady.

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
zarzucę linkiem bo już wrzuciłam w listę
http://pupeko.pl/mama/wkadki-laktacy...chlonne-detail
Pierwszy raz słysze o bambusowych

Cytat:
Napisane przez agabiwro Pokaż wiadomość
hej,

a u mnie cisza, lekko skrócona szyjka. Porodu to już w tym miesiącu nie będzie, tak mówi moja ginka. Chyba dobrze, bo przeziębienie mnie dobija. Kaszel i kichanie z poszytym kroczem, to musi być doznanie

słomka - hej

Zaciskaj nogi - jeszcze nie czas.
A tak a'propos ciętego i szytego krocza... baaardzo polecam Tantum Rosa - zastosowanie daje wielką ulgę W szpitalu rozpuszczałam sobie Tantum Rosa w ciepłej wodzie ( w butelce z dziubkiem) i co jakiś czas chodziłam do toalety i obmywałam ranę, naprawdę polecam

U mnie nieciekawie... mała się rozchorowała, gorączkuje i smarka, troszkę pokaszluje. W nocy budziła się co godzinę Miałyśmy dzisiaj jechać do mojej kuzynki na kilka dni w odwiedziny i niestety musiałam to odwołać.
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".

Edytowane przez Anabellita
Czas edycji: 2014-02-18 o 19:47
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 19:59   #272
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Cytat:
Napisane przez Anabellita Pokaż wiadomość
Fajne rzeczy Widzę że wszystko ręcznie robione - super uwielbiam takie rzeczy Decydujesz się na pieluszki wielorazowe?
Tak Terty zwykłe i jeszcze kieszonki pupekowe mam na oku, na wyjścia jednorazówki Bardzo mi się podobają takie ręcznie robione, naturalne rzeczy, mam nadzieję, że będą mi/nam służyć
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 19:00   #273
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

zbieram się zaraz do położenia mojej córci do spania bo już się nieznośna robi. Dzisiaj jakoś rytm dnia nam się poprzestawiał... rano wstałyśmy godzinkę pózniej niż zawsze, po południu mała zasnąć nie chciała i teraz strasznie rozrabia bo zmęczona jest.

a ja szukam pracy, szukam i szukam i szukam... dostałam cynka że na poczcie będzie wolne miejsce jako "pani z okienka" ale jak poczytałam opinie o tej pracy to mi sie odechciało Nie znalazłam żadnej pozytywnej opinii! Poza tym trzeba mieć nerwy ze stali bo wiadomo jak to jest przy obsłudze klienta. Jak coś jest nie tak to wyżywają się na Bogu ducha winnej "pani z okienka" Za najniższą pensję chyba nie warto szargać sobie nerwów. Odpuściłam bo wiem że się nie nadaję i szukam dalej
Beata jak byś słyszała o jakimś wolnym miejscu pracy to daj znać
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 07:47   #274
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Z pracą u nas to jest dramat jakiś. Koleżanka też szuka i mówi że nawet przez pomyłkę nikt do niej nie zadzwoni.
Ale jak coś gdzieś usłyszę to dam znać

No a ja ostatnio u koleżanki byłam to odkupiłam od niej komplet 7 bodziaków ale na 86 z early days nie rozpakowanych za 25 zł

Wczoraj od kuzynki pościel do łóżeczka i dała mi jeszcze prześcieradło za 2 dyszki.

No i dostałam maila od kuzynki mojej kuzynki z ciuszkami które ta chce odsprzedać. Mail akurat z rozmiarek 68 i nie wiem na co się zdecydować. No a w sumie z tego rozmiaru nie mam prawie nic.

Potrzebna mi pomoc w wyborze więc poniżej zamieszczam fotosy

Tam tych kaftaników raczej brać nie będę bo to akurat mniejsze rozmiary a kaftaników to ja mam że hohohoh no i czapki też nie bo czapek też mam troche. Przy zdjęciach są też ceny. Ponad 100 zł wyjdzie. I tak się zastanawiam czy nie powiedzieć żeby podesłała mi jeszcze jakiś rozmiar tylko muszę sprawdzić czego mam mało albo wcale i w jednej paczcy np wysłać.
Kurierem chyba by wyszło najtaniej ???
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (73,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (85,8 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (81,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (106,9 KB, 13 załadowań)
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 11:06   #275
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

aż musiałam sprawdzić na jaki wiek pasują ciuszki 68 Wychodzi na to że standardowo na półroczne dziecko Czyli Twoje maleństwo będzie nosiło rozmiar 68 w grudniu a wtedy i nie masz co kupować letnich ciuszków.
Ja wzięłabym:
foto1 - 2 pary rajstopek, ewentualnie półśpiochy
foto2 - wszystko
foto3 - body z długim rękawem i bluzka z myszką Minnie Wzięłabym jeszcze te body z krótkim - czasem się przydają w zimie pod pajaca lub pod bluzeczkę. Jak masz zimno w mieszkaniu to pomarańczowe wdzianko w paseczki może też się przydać. Miałam coś takiego ale nie założyłam ani razu bo w mieszkaniu było ciepło a jak wychodzisz z dzieckiem w grudniu na dwór to zakładasz kombinezon a pod spód zwykła bluzeczka + body i wystaraczy.
foto4 - pajacyk i to coś za 7zł w paseczki - na zimę bardzo fajne, moja Asia teraz w takim śpi (pod spodem body z długim rękawkiem)

kaftaników nigdy nie używałam bo moim zdaniem są bardzo niewygodne - podwijają się i podjeżdżają do góry, najlepsze body które zapina się w kroku i elegancko przykrywają plecki

Jeśli chodzi o przesyłkę to nie orientuję się w cenach
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 11:45   #276
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Te buciczki mi się też podobają ale dziecko i tak chodzić jeszcze nie będzie więc nie ma sensu.
Tak siedziałam i siedziałam dziś i w sumie wybrałam to co napisałaś. Tylko dołożyć muszę rajtuzki bo wydawało mi się że mogą nie być potrzebne ale w sumie tak jak piszesz może Milenka załapać się z tą rozmiarówką na zimę to rajtuzki będą idealne na ten czas
Jesteś wielka dobrze jest się kogoś doradzić bo nakupować to nie problem tylko gorzej jak później to leży nie używane
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014


Edytowane przez beat@
Czas edycji: 2014-02-21 o 11:47
beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 12:02   #277
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

eee no przecież pisałam że z foto1 rajstopki się przydadzą Dokupiłabym nawet kilka sztuk bo 2 pary to mało będzie.
Bluzeczek kilka bym jednak wzięła ( te z myszkami ładne) bo jak pójdziesz z małą w gościnę do kogoś albo do lekarza to przecież nie ubierzesz jej w śpiochy - to już będzie półroczne dziecko w tym wieku będzie można ją już stroić. Półroczniaki już same siedzą więc jakieś słodkie bluzeczki czy spodenki też się przydadzą Odradzam zakup sukienek, a tym bardziej spódnic czy butów na czas zimy - są kompletnie nieprzydatne. Co innego na lato
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-21, 12:10   #278
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

No widziałam że pisałaś o rajstopkach aby brać, tylko że ja cały czas jakoś zakładałam że się nie przydadzą tak więc dobrze że napisałaś abym brała. Już napisałam maila żeby i rajstopki mi naszykowała
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 12:32   #279
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu


a ja nadal wertuję oferty pracy i z ciekawszych znalazłam o takie:
1. Dojarz
2. Specjalista ds. żywienia bydła (dziś to trzeba mieć 3 fakultety żeby krowę nakarmić )
3. Pracownicy luksusowych statków pasażerskich w sektorze kosmetycznym i fitness (musi być ciekawa ta praca)
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".

Edytowane przez Anabellita
Czas edycji: 2014-02-21 o 12:35
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 13:32   #280
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

do tej ostatniej oferty to chyba trzeba by było nie mieć rodziny bo pewnie jak statek wypłynie to nie na 8 godzin, choć oferta ciekawa.
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 16:04   #281
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Robicie plan porodu?
Jak rodziłam dwa lata temu to coś tam słyszałam na ten temat, ale sama z tego nie korzystałam. Teraz jest to coraz bardziej popularne
http://www.rodzicpoludzku.pl/Plan-Po...an-porodu.html
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 18:43   #282
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Jeszcze nie wiem ale PAni Jola powiedziała że na pewno taki plan stworzymy żebym go miała jak pójdę do szpitala
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 20:37   #283
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Agabiwro żyjesz? Mam nadzieję że się jeszcze trzymasz w dwupaku
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 21:05   #284
agabiwro
Wtajemniczenie
 
Avatar agabiwro
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 582
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Cytat:
Napisane przez Anabellita Pokaż wiadomość
Agabiwro żyjesz? Mam nadzieję że się jeszcze trzymasz w dwupaku
hej,

już rozpakowana. 07.03.2014 po kilku próbach wywołania, bezskutecznych zresztą, poprzez cc pojawiła się na świecie moja ukochana Jaśminka

a Wy jak tam?
__________________
25.12.2012 - zaręczyny

18.06.13 II kreski - rośnij zdrowo Jaśminko

07.03.2014 wreszcie jesteś

http://fajnamama.pl/suwaczki/w0e0032.png
agabiwro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 21:15   #285
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Aga, gratulacje Jak poród? Jak Malutka, wszystko OK?
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 22:24   #286
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Cytat:
Napisane przez agabiwro Pokaż wiadomość
hej,

już rozpakowana. 07.03.2014 po kilku próbach wywołania, bezskutecznych zresztą, poprzez cc pojawiła się na świecie moja ukochana Jaśminka

a Wy jak tam?
o jeeej... GRATULACJE! Witam w gronie mamuś!
Mogli poczekać z cesarką jeden dzień to byś miała niesamowity prezent na Dzień Kobiet
Pewnie Cię wymęczyli przy wywoływaniu... na szczęsście masz to już za sobą.
Czekamy na foto Jaśminki
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 06:56   #287
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Cytat:
Napisane przez agabiwro Pokaż wiadomość
hej,

już rozpakowana. 07.03.2014 po kilku próbach wywołania, bezskutecznych zresztą, poprzez cc pojawiła się na świecie moja ukochana Jaśminka

a Wy jak tam?
Ooo, kochana gratulacje ogromne
Pewnie wymęczyli cię przy tym wowoływaniu. No ale widać malutkiej nie było śpieszno do mamy skoro aż przez cc się urodziła No ale najważniejsze że jest już z Wami.
No a jak będziesz mieć chwilkę czasu i siły, to napisz jak się czujecie obie.

A mi ostatnio ciężko jakoś się zrobiło. Wczoraj musiałam wyjść do miasta to ledwo wróciłam. Szłam sobie strasznie powoli, że aż się sama sobie dziwiłam że tak potrafię a umordowana do domu dotarłam że ledwo po schodach wlazłam.
Do tego wczoraj cały dzień bolał mnie brzuch i miałam jakiś taki napięty, twardy. Nawet nie wiem dokładnie jak to określić. Męczące to było. Teraz jest ok i mam nadzieję że tak zostanie
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 07:25   #288
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Beata bo to już 6 miesiąc Pewnie Cię nie pocieszę ale będzie coraz ciężej - brzuch coraz większy, puchną nogi i ciepło się robi na dworze to nie pomaga... ciąża to obciążenie dla organizmu. Tak sobie pomyślałam - co czują kobiety które rodzą blizniaki albo kilkoro dzieci pod rząd Jak urodziłam małą to przez rok miałam straszną awersję do seksu i do kolejnego zaciążenia, chociaż ja się nie namęczyłam zbytnio bo miałam malutki brzuszek i ostatnie miesiące ciąży przechodziłam w zimie
Musisz to przetrzymać

a ja nadal szukam pracy...

---------- Dopisano o 08:25 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

slomka a Ty jak się czujesz?
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 08:08   #289
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

No to już 27 tydzień dziś się zaczął. A brzuszek już nie mały i mam wrażenie że tyłek mi strasznie urósł Teraz jeszcze ciepło na dworze to też się organizm troszkę szybciej męczy. No ale z drugiej strony do czerwca nie zostało już dużo czasu, więc jakoś dam radę. Czasem pewnie ponarzekam ale jakoś wytrzymać muszę
Jak bym miała mieć bliźniaki to pewnie już bym leżała w łóżku i nie miała siły na nic kompletnie no i pewnie brzuch to bym miała z 2 razy taki.
Kuzynka ma termin na początek kwietnia to jak ona urodzi to będę mówić że u mnie już z górki

A tak na dzień dzisiejszy wygląda pałac Milenki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140313_085709.jpg (121,3 KB, 7 załadowań)
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014


Edytowane przez beat@
Czas edycji: 2014-03-13 o 08:11
beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-13, 10:54   #290
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Cytat:
Napisane przez Anabellita Pokaż wiadomość

slomka a Ty jak się czujesz?
Dobrze się mam, leniwa troszkę się zrobiłam, ciężko mi się zebrać do domowych obowiązków a poza tym to jakby nic się nie zmieniło Płaski brzuch, apetyt. Za tydzień mąż mnie odstawia na dwa tygodnie do Wrocławia, wybiorę się na prenatalne USG Tak cieszyłam się na pogodę, że posiedzę na ogródku na Rynku, zjem ulubione ciacho a w sobotę mają jakieś deszcze, śniegi, mrozy...
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 12:58   #291
agabiwro
Wtajemniczenie
 
Avatar agabiwro
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 582
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Dobrze się mam, leniwa troszkę się zrobiłam, ciężko mi się zebrać do domowych obowiązków a poza tym to jakby nic się nie zmieniło Płaski brzuch, apetyt. Za tydzień mąż mnie odstawia na dwa tygodnie do Wrocławia, wybiorę się na prenatalne USG Tak cieszyłam się na pogodę, że posiedzę na ogródku na Rynku, zjem ulubione ciacho a w sobotę mają jakieś deszcze, śniegi, mrozy...
gdzie idziesz na prenatalne? gdzie chcesz rodzic?

Dziewczyny, szpital wymęczył mnie psychicznie. Wszyscy mówili, że ogólnie spoko bo to dopiero 41tc i mam czas do 43tc, a z drugiej strony trzeba szybko rodzić bo ciśnienie. Miałam podane 3 oksytocyny, założony cewnik foley'a i żel do szyjki. Nic to nie dało, a rezultacie wywołało takie bóle, że od razu dostałam gorączki i ciśnienie mi mega skoczyło. Mała nie miała szans na poród naturalny, bo szyjka była cały czas ( nie skracała się nic a nic), czop jak był tak był, więc się nie rozwierała, a mała miała balotującą główkę. Darłam się w niebogłosy, chciałam umrzeć, najbardziej dołowało mnie to że 3 godziny w bólach które do niczego nie prowadziły. Gdyby nie obecność mojej mamy i tż, nie wiem czy bym przeżyła. Ból był jak skurcze, już dosłownie w odstępach 1 minutowych, nie mogłam odpocząć. Mama wymusiła interwencję a raczej zainteresowanie lekarza. W ciągu kilku minut podjął decyzję o cesarce, na papierach do podpisania było napisane we wskazaniach: brak postępu porodu, zagrożenie zamartwicą płodu. Jak to zobaczyłam... Mimo tego, że codziennie mnie badano, to mała była w zielonych wodach. Koszmar!! sama cesarka i dochodzenie do siebie - miód malina. Ja mogę się tylko cieszyć, że tak to się skończyło dla dziecka i dla mnie. Dziewczyny, nie zostawajcie same przy porodzie, ktoś z rodziny może uratować sytuację.
__________________
25.12.2012 - zaręczyny

18.06.13 II kreski - rośnij zdrowo Jaśminko

07.03.2014 wreszcie jesteś

http://fajnamama.pl/suwaczki/w0e0032.png

Edytowane przez agabiwro
Czas edycji: 2014-03-13 o 13:06
agabiwro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 13:00   #292
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Cytat:
Napisane przez agabiwro Pokaż wiadomość
gdzie idziesz na prenatalne? gdzie chcesz rodzic?
Rodzę w Niemczech, na prenatalne chyba do CM LIM na Swobodną, ostatnio byłam tam u fajnego gina, bardzo dokładnie robił USG, mam nadzieję, że się nie zawiodę
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 13:09   #293
agabiwro
Wtajemniczenie
 
Avatar agabiwro
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 582
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Cytat:
Napisane przez beat@ Pokaż wiadomość
No to już 27 tydzień dziś się zaczął. A brzuszek już nie mały i mam wrażenie że tyłek mi strasznie urósł Teraz jeszcze ciepło na dworze to też się organizm troszkę szybciej męczy. No ale z drugiej strony do czerwca nie zostało już dużo czasu, więc jakoś dam radę. Czasem pewnie ponarzekam ale jakoś wytrzymać muszę
Jak bym miała mieć bliźniaki to pewnie już bym leżała w łóżku i nie miała siły na nic kompletnie no i pewnie brzuch to bym miała z 2 razy taki.
Kuzynka ma termin na początek kwietnia to jak ona urodzi to będę mówić że u mnie już z górki

A tak na dzień dzisiejszy wygląda pałac Milenki
heh, pałac pierwsza klasa
__________________
25.12.2012 - zaręczyny

18.06.13 II kreski - rośnij zdrowo Jaśminko

07.03.2014 wreszcie jesteś

http://fajnamama.pl/suwaczki/w0e0032.png
agabiwro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 13:58   #294
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Beata pewnie, ze dasz radę, teraz już nie ma odwrotu Niezłe apartamenta ma Twoja królewna
Pogoda nam się dzisiaj popsuła, co? Szkoda... przez kilka dni takie piękne słońce nam swieciło.

Cytat:
Napisane przez slomka Pokaż wiadomość
Dobrze się mam, leniwa troszkę się zrobiłam, ciężko mi się zebrać do domowych obowiązków a poza tym to jakby nic się nie zmieniło Płaski brzuch, apetyt. Za tydzień mąż mnie odstawia na dwa tygodnie do Wrocławia, wybiorę się na prenatalne USG Tak cieszyłam się na pogodę, że posiedzę na ogródku na Rynku, zjem ulubione ciacho a w sobotę mają jakieś deszcze, śniegi, mrozy...
No pewnie... już od razu byś chciała wielki brzuch żeby inni Ci zazdrościli Nie tak szybko... przy pierwszym dzieciaczku to dopiero w połowie ciąży brzuch wyłazi

Cytat:
Napisane przez agabiwro Pokaż wiadomość
Dziewczyny, szpital wymęczył mnie psychicznie. Wszyscy mówili, że ogólnie spoko bo to dopiero 41tc i mam czas do 43tc, a z drugiej strony trzeba szybko rodzić bo ciśnienie. Miałam podane 3 oksytocyny, założony cewnik foley'a i żel do szyjki. Nic to nie dało, a rezultacie wywołało takie bóle, że od razu dostałam gorączki i ciśnienie mi mega skoczyło. Mała nie miała szans na poród naturalny, bo szyjka była cały czas ( nie skracała się nic a nic), czop jak był tak był, więc się nie rozwierała, a mała miała balotującą główkę. Darłam się w niebogłosy, chciałam umrzeć, najbardziej dołowało mnie to że 3 godziny w bólach które do niczego nie prowadziły. Gdyby nie obecność mojej mamy i tż, nie wiem czy bym przeżyła. Ból był jak skurcze, już dosłownie w odstępach 1 minutowych, nie mogłam odpocząć. Mama wymusiła interwencję a raczej zainteresowanie lekarza. W ciągu kilku minut podjął decyzję o cesarce, na papierach do podpisania było napisane we wskazaniach: brak postępu porodu, zagrożenie zamartwicą płodu. Jak to zobaczyłam... Mimo tego, że codziennie mnie badano, to mała była w zielonych wodach. Koszmar!! sama cesarka i dochodzenie do siebie - miód malina. Ja mogę się tylko cieszyć, że tak to się skończyło dla dziecka i dla mnie. Dziewczyny, nie zostawajcie same przy porodzie, ktoś z rodziny może uratować sytuację.
współczuje, tych wszystkich przejść i bólu. Dobrze że mama interweniowała bo różnie mogłoby się to skończyć, szczególnie że wody były zielone :/ Na pewno długo będziesz wpominała ten poród
Jaka dzidzia duża się urodziła?
Napisz jak Ci idzie opieka nad Jaśminką? Masz kogoś do pomocy? Karmisz cycem?
Wstawiaj te zdjęcia nooo!
___
Moje dziecko kiedyś doprowadzi mnie do zawału... naprawdę. Wczoraj wieczorem wymyśliła sobie zabawę - chodzenie/bieganie z zamknietymi oczami Oczywiście mogłam sobie gadać i prosić zeby otworzyła oczy. W pewnym momencie trochę się rozpędziła i wpadła na taką niską szafkę na której stał storczyk w wysokiej doniczce i głową (a dokładniej nosem) pieprznęła w kant tej donicy Od razu wylazł siniak i rana dokładnie między oczami, nos trochę spuchnięty Teraz ją obserwuję, czy zachowuje się normalnie. Na razie ok
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".

Edytowane przez Anabellita
Czas edycji: 2014-03-15 o 14:01
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 11:22   #295
beat@
Zakorzenienie
 
Avatar beat@
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica
Wiadomości: 10 605
GG do beat@ Send a message via Skype™ to beat@
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Ojjj pogoda to jakiś dramat. Zimno się zrobiło, deszcze pada. Pół nocy nie spałam bo tak wiał ten wiatr a my na ostatnim piętrze mieszkamy to te wianie tak słychać że hohoh Teraz to ledwo na oczy patrzę. Położyłabym się z chęcią przespać ale za chwilę szwagier z żoną i dzieciakami mają do nas na obiad przyjechać :ziewa:
__________________
1 cs - 16.10.2013 II kreseczki

Patrycja 28.06.2014

beat@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 20:34   #296
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Dziewczyny doradźcie proszę, chcę się wybrać na USG genetyczne (nie wiem czy to się dokładnie nazywa w końcu genetyczne czy prenatalne ) między 11 a 13 tc. Wstępnie byłam pewna, że wybiorę się do Luxmedu (koszt usg ciąży to 120 zł, w cenniku nie widzę ceny za USG prenatalne/genetyczne). Moje pytanie brzmi, polecicie jakiegoś lekarza (nie na NFZ) gdzie mogę takie USG wykonać, chodzi mi o dobrego lekarza, który ma dobry sprzęt i zna się na rzeczy
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 11:52   #297
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

oj ja niestety nie pomogę bo nie znam żadnego gina z Wrocławia. A dlaczego robisz badania prenatalne? Dla własnego spokoju czy są jakieś wskazania? Z tego co wiem to prenatalne robią kobiety po 35 roku życia lub gdy istnieje ryzyko wystąpienia jakiś wad u dzieciaczka.

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

http://www.znanylekarz.pl/ginekolog/wroclaw
pod linkiem znajdziesz opinie o ginekologach z Wro a przy okazji możesz się umówić na wizytę.
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 11:54   #298
slomka
in the dark of night
 
Avatar slomka
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 908
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Cytat:
Napisane przez Anabellita Pokaż wiadomość
oj ja niestety nie pomogę bo nie znam żadnego gina z Wrocławia. A dlaczego robisz badania prenatalne? Dla własnego spokoju czy są jakieś wskazania? Z tego co wiem to prenatalne robią kobiety po 35 roku życia lub gdy istnieje ryzyko wystąpienia jakiś wad u dzieciaczka.

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

http://www.znanylekarz.pl/ginekolog/wroclaw
pod linkiem znajdziesz opinie o ginekologach z Wro
No właśnie jestem troszkę czarna masa w tych badaniach, nie wiem dokładnie jakie badanie to jest między 11 a 13 tc. Jeśli jest tak jak mówisz to nie widzę konieczności wykonywania takiego badania u mnie
__________________
Insta: holistraw
slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 14:50   #299
Anabellita
Zadomowienie
 
Avatar Anabellita
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 192
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

może Beata udzieli Ci info na temat badań w ciąży, bo ja od dwóch lat nie jestem w temacie
Z tego co pamiętam to ginekolog prowadzący ciążę mówił jakie badania zrobić, a Ty gdzie masz swojego gina? W DE czy w PL?
Pamiętam że tak na początku ciąży robiłam prywatnie USG 3D żeby wykluczyć u dzidziusia różne wady oraz Zespół Downa, chodzi o sprawdzenie przezierności karkowej. Jak teraz czytam na necie to chyba sie własnie nazywa "usg genetyczne" Takie USG robi każda ciężarna (3 - 4 razy) w konkretnych tygodniach ciąży.
__________________

CÓRCIA


"Każdy z nas jest aniołem o jednym skrzydle, wzlecieć możemy tylko gdy obejmiemy się nawzajem".
Anabellita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-20, 14:26   #300
KasiulaDE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 4
Dot.: Dolnośląskie Przyszłe Mamy - wsparcie w ciąży, porodzie i troskach po ;) pogadu

Hej,

szukam dobrego ginekologa z Wrocławia, który poprowadzi moją ciążę..., ktoś, coś?

Dajcie znać, będę wdzięczna.

Nie spieszy mi się, dopiero planuje ciążę jakoś za rok lub pół roku...

Zależy mi na dobrym fachowcu, mogę czekać jak są do niego kolejki.
KasiulaDE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-20 15:26:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:57.