Wspaniałe stulecie, TVP1 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-20, 21:32   #271
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Nie dziwię się Meryem.. dziewczyna wychowana w Niemczech, w kręgu kultury europejskiej, mimo bycia Turczynką w połowie, trudno się odnaleźć w Turcji i dostosować do tamtejszych zwyczajów, które są okropnie męczące.
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 21:41   #272
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Mahildevran, sułtanka matka i Ibrahim też nie odpowiadają za swoje winy, a mają ich znacznie więcej niż Hurrem, takie mam wrażenie, że to oni pchają Hurrem do odpowiedzi na ich knucie,

małżeństwo między państwami to nie tylko miłość, to też polityka, Mustafa jest synem władcy świata, a Abigej coś tam ma wspólnego z władzą na Krymie, więc to małżeństwo między państwami

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:39 ----------

h2o0,

kim ona jest w Niemczech ?
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 21:41   #273
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Hurrem to była chytra, wredna lisica i mojego zdania na jej temat nic nie zmieni Tym bardziej teraz kiedy trochę poczytałam więcej o jej prawdziwej historii.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 21:45   #274
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Hurrem to była chytra, wredna lisica i mojego zdania na jej temat nic nie zmieni Tym bardziej teraz kiedy trochę poczytałam więcej o jej prawdziwej historii.

ej ale ograniczmy się do oceny postaci historycznych z filmu ,

Mahildevran jest lepsza bo siedzi z sułtanką matką która spiskuje z Ibrahimem ?
ci ludzie manipulują sułtanem, przy nich Hurrem to niewinna istota
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 21:48   #275
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
ej ale ograniczmy się do oceny postaci historycznych z filmu ,

Mahildevran jest lepsza bo siedzi z sułtanką matką która spiskuje z Ibrahimem ?
ci ludzie manipulują sułtanem, przy nich Hurrem to niewinna istota
Ja mam inne zdanie na ten temat i go nie zmienię. Chyba każdy ma prawo do własnego zdania?
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 21:52   #276
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

znaczy wolałabyś, żeby rządziły dużo wrednejsze manipulantki niż Hurrem i żeby winni nie byli karani za knucie, morderstwa, jak Ibrahim

no spoko, możesz mieć takie zdanie
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 22:21   #277
Agaczok
wredna wizażanka
 
Avatar Agaczok
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 751
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
ej ale ograniczmy się do oceny postaci historycznych z filmu ,

Mahildevran jest lepsza bo siedzi z sułtanką matką która spiskuje z Ibrahimem ?
ci ludzie manipulują sułtanem, przy nich Hurrem to niewinna istota
A Hurrem nim nie manipuluje?
__________________
<3 01.01.2011 <3
<3 13.02.2017 <3
<3 30.06.2018 <3
Agaczok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-20, 22:28   #278
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
znaczy wolałabyś, żeby rządziły dużo wrednejsze manipulantki niż Hurrem i żeby winni nie byli karani za knucie, morderstwa, jak Ibrahim

no spoko, możesz mieć takie zdanie
Chyba niezbyt uważnie przeczytałeś wątek albo po prostu czytasz wybiórczo.

Poza tym serio Hurrem jest taka super? To, że intrygami spowoduje, że Sulejman zamorduje własnego syna jest takie super?

Nie będę się kłócić, mi to wszystko jedno czy ktoś lubi Hurrem czy nie, ja po prostu wyraziłam swoje zdanie i chyba mam prawo nie lubić tej bohaterki?
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 23:01   #279
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agaczok Pokaż wiadomość
A Hurrem nim nie manipuluje?
ale nie tak jak te wyniosłe wredne czarne ,

już nawet nie chodzi o urodę tylko o ich postawę
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 23:09   #280
Chloe_7
Raczkowanie
 
Avatar Chloe_7
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 214
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Valide dbała przede wszystkim o zachowanie panujących w haremie zasad, od początku chciała Hurrem odsunąć od sułtana, bo widziała jaka z niej bezczelna cwaniara Myślę jednak, że ta sytuacja, o której pisałam przesądziła o podejściu Valide do Hurrem.

Może i Hurrem nie chciała akurat tego syna widzieć na tronie, ale przyczyniła się w dużej mierze do pozbawienia państwa osmańskiego dobrego władcy jakim mógł być Mustafa.

Dobrze jednak wiedzieć, że Hurrem przed śmiercią choć trochę pomęczą wyrzuty sumienia, poprosi Mahidevran o wybaczenie, odszuka grób Ibrahima i podziękuje mu. Szkoda, że tak późno

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:23 ----------

Jeszcze podam taką ciekawostkę z pewnego forum, myślę, że niektórych zainteresuje:



Szkoda, że w serialu nie ma córki Mahidevran i Sulejmana, mogłoby być ciekawie

O tak! Szkoda, że nie ma pozostałych dzieci Mahi., może wtedy nie byłaby taką cierpietnicą jak ją przedstawiają w serialu.




Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
Odtwórczyni roli Valide była Miss Turcji, bodajże w 1960 roku. Jako inną ciekawostkę dodam, że głos Valide, który słyszymy, jest podłożony, to nie jest głos aktorki, która ją gra, ale innej osoby- podobno z tego względu, że bardziej pasuje do tej roli.
Pamiętajcie też, że w prawdziwym haremie wszystkie kobiety miały zakryte twarze, w serialu jest inaczej.
O to mnie zaskoczyłaś także! Czasami rzeczywiście zauważyłam, że ruch warg różni się od tego co mówi, ale myślałam, że to wina czegoś innego




Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Ja się ciągle wczytuję w dyskusję na innym forum i istnieje podejrzenie, że prawdziwa Hurrem zdradziła sułtana z pewnym artystą Markiem. Niektórzy twierdzą nawet, że jedno z jej dzieci było owocem tej zdrady i zostało ochrzczone w prawosławnej cerkwi. Jeden ze znawców tego okresu posunął się nawet do stwierdzenia, że sułtan dowiedziawszy się o zdradzie otruł Hurrem. Dlatego Hurrem i Sulejman nie spoczywają we wspólnym grobowcu.
Nie wiem ile w tym prawdy, podaje to jako ciekawostkę
A jakie to forum?
Nie wydaje mi się, że to może być prawdą przecież one były tak na prawdę bardzo pilnowane, właśnie żeby uniknąć między innymi takich sytuacji.



Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
No bo Hurrem za żadne swoje postępki nie ponosi konsekwencji, przynajmniej ze strony sułtana, dlaczego więc miałoby być inaczej w przypadku najpierw pomocy w nieudanej ucieczce, a potem morderstwa Izabeli?

Według mnie śmieszne jest to, jak sułtan w ostatnich odcinkach mówił Mustafie, że małżeństwo z Aybige będzie korzystne dla jego przyszłości jako następcy tronu, że mimo że jej nie kocha, to jakoś to będzie i że powinien jednym słowem iść za głosem rozumu, a nie serca. Tymczasem sam daje się Hurrem robić ciągle w wała, nie zauważa tego, jak ona nim steruje - więc niestety, przykładem odpowiedzialności i kierowania się rozsądkiem to Sulejman zdecydowanie nie jest A od syna wymaga.

Btw. jeżeli faktycznie wyglądała tak historia z ucieczką Meyerem Uzerli z Turcji, to naprawdę koszmar i współczucie dla niej Aż dziwi mnie, że tak wprost o tym wszystkim dziennikarzom opowiedziała.
Też mnie to zdziwiło, ok- zrozumiałe, że tak mówił mu Ibrahim, ale Sułtan!?! Człowiek dla którego najważniejsza jest miłość? jakieś niedopatrzenie ze strony scenarzystów.
Chloe_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 23:12   #281
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Chloe_7 Pokaż wiadomość
A jakie to forum?
Nie wydaje mi się, że to może być prawdą przecież one były tak na prawdę bardzo pilnowane, właśnie żeby uniknąć między innymi takich sytuacji. .
Na filmwebie toczą się takie dyskusje Też mi się nie wydaje żeby była to prawda, ale jednak jest to możliwe. A artysta Marek podobno był pierwszą miłością Hurrem, poznała go zanim została nałożnicą sułtana w czasie kiedy przechodziła "przedharemowe szkolenie"
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-20, 23:48   #282
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

to nie Marek tylko Leon jak chodzi o tego który malował portret sułtana,

opisywałem jak było w 1 odcinku, że oni mieli być razem ale ich rozdzielili na Krymie, mordowali ludzi między innymi rodzinę Hurrem, a potem ją wysłali z innymi do haremu, potem jakoś Leon tam się znalazł ale ona już była z sułtanem, nawet cukierka zatrutego zjadł, żeby nic nie wyszło na jaw

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-03-20 o 23:52
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 23:50   #283
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
znaczy wolałabyś, żeby rządziły dużo wrednejsze manipulantki niż Hurrem i żeby winni nie byli karani za knucie, morderstwa, jak Ibrahim

no spoko, możesz mieć takie zdanie
Wiesz, skoro według mnie i np. Furmoasy to Hurrem jest dużo wredniejszą ryżą paskudą, to tak, wolałybyśmy, żeby to matka i Mahidevran miały wpływ na sułtana i harem, a nie Hurrem

Nie rozumiem Twojego toku rozumowania, zamiast podawać argumenty poparte przykładami z serialu, które mogłyby świadczyć na korzyść Hurrem, a przeciw Valide i Mahidevran, to Ty tylko stwierdzasz, że te dwie są wredne i że taka jest prawda obiektywna i już. Dyskutujemy tu, wydawało mi się, dość konstruktywnie, wiadomo, że każdy może trochę inaczej interpretować różne zachowania bohaterów, ale jednak każdy "klub" ma swoje argumenty za swoimi bohaterami. Więc Twoje "matka i Mahidevran są wredne, bo ja tak mówię" zupełnie mnie nie przekonują

PS. Aha, czyli jak Hurrem nie została ukarana za morderstwo Izabeli, to cacy, a jak Ibrahim nie poniósł konsekwencji np. za śmierć Leona, to już niesprawiedliwość dziejowa, hmm? Moralność Kalego?
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 00:01   #284
Agaczok
wredna wizażanka
 
Avatar Agaczok
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 751
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Wiesz, skoro według mnie i np. Furmoasy to Hurrem jest dużo wredniejszą ryżą paskudą, to tak, wolałybyśmy, żeby to matka i Mahidevran miały wpływ na sułtana i harem, a nie Hurrem

Nie rozumiem Twojego toku rozumowania, zamiast podawać argumenty poparte przykładami z serialu, które mogłyby świadczyć na korzyść Hurrem, a przeciw Valide i Mahidevran, to Ty tylko stwierdzasz, że te dwie są wredne i że taka jest prawda obiektywna i już. Dyskutujemy tu, wydawało mi się, dość konstruktywnie, wiadomo, że każdy może trochę inaczej interpretować różne zachowania bohaterów, ale jednak każdy "klub" ma swoje argumenty za swoimi bohaterami. Więc Twoje "matka i Mahidevran są wredne, bo ja tak mówię" zupełnie mnie nie przekonują :

PS. Aha, czyli jak Hurrem nie została ukarana za morderstwo Izabeli, to cacy, a jak Ibrahim nie poniósł konsekwencji np. za śmierć Leona, to już niesprawiedliwość dziejowa, hmm? Moralność Kalego?
Zgadzam się z Toba w 100%. Uwielbiam Hurrem, ale nie trudno zauważyć jak owinęła sobie sułtana wokół palca, zdecydowania oddziałuje na niego dużo bardziej niz Mahidevran i Valide.
__________________
<3 01.01.2011 <3
<3 13.02.2017 <3
<3 30.06.2018 <3
Agaczok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 00:05   #285
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

te dwie czarne nie zostały ukarane za zabicie konia Hurrem prezentu od sułtana, za oszpecenie Hurrem, za bunt w Haremie które same zainspirowały, za zlecenie morderstwa Hurrem kiedy wracała nocą, to wszystko są dobre uczynki ?

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-03-21 o 00:06
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 00:19   #286
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
to nie Marek tylko Leon jak chodzi o tego który malował portret sułtana,

opisywałem jak było w 1 odcinku, że oni mieli być razem ale ich rozdzielili na Krymie, mordowali ludzi między innymi rodzinę Hurrem, a potem ją wysłali z innymi do haremu, potem jakoś Leon tam się znalazł ale ona już była z sułtanem, nawet cukierka zatrutego zjadł, żeby nic nie wyszło na jaw
Proszę, czytaj UWAŻNIE to co się tutaj pisze. Kolejny raz widzę, że czytasz wybiórczo.

Pisząc o Marku nie pisałam o serialu tylko o prawdziwej historii.

---------- Dopisano o 01:19 ---------- Poprzedni post napisano o 01:17 ----------

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Wiesz, skoro według mnie i np. Furmoasy to Hurrem jest dużo wredniejszą ryżą paskudą, to tak, wolałybyśmy, żeby to matka i Mahidevran miały wpływ na sułtana i harem, a nie Hurrem

Nie rozumiem Twojego toku rozumowania, zamiast podawać argumenty poparte przykładami z serialu, które mogłyby świadczyć na korzyść Hurrem, a przeciw Valide i Mahidevran, to Ty tylko stwierdzasz, że te dwie są wredne i że taka jest prawda obiektywna i już. Dyskutujemy tu, wydawało mi się, dość konstruktywnie, wiadomo, że każdy może trochę inaczej interpretować różne zachowania bohaterów, ale jednak każdy "klub" ma swoje argumenty za swoimi bohaterami. Więc Twoje "matka i Mahidevran są wredne, bo ja tak mówię" zupełnie mnie nie przekonują

PS. Aha, czyli jak Hurrem nie została ukarana za morderstwo Izabeli, to cacy, a jak Ibrahim nie poniósł konsekwencji np. za śmierć Leona, to już niesprawiedliwość dziejowa, hmm? Moralność Kalego?
Daj spokój, szkoda dyskutować z kolegą na ten temat, bo widać nie dopuszcza do siebie, że ktoś ma inne zdanie, a poza tym czyta wybiórczo tylko to co mu pasuje
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 00:24   #287
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

to może same napiszecie dlaczego tak bardzo lubicie sułtanke matke i Mahdevran, chętnie się dowiem
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 00:42   #288
Agaczok
wredna wizażanka
 
Avatar Agaczok
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 751
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
to może same napiszecie dlaczego tak bardzo lubicie sułtanke matke i Mahdevran, chętnie się dowiem
Nikt tego powiedział. Ja otwarcie przyznaje ze Hurrem uwielbiam, ale nie ukrywam, że ma swoje za uszami. Zabicie Izabeli, knucie przeciwko Mahidevran i Ibrahimowi, nie wspomne o zdarzeniach, które dopiero będą miały miejsce w serialu. Serio nie jest święta.
__________________
<3 01.01.2011 <3
<3 13.02.2017 <3
<3 30.06.2018 <3
Agaczok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 00:57   #289
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

napisz co będzie w kolejnych odcinkach,

załatwi sułtankę matkę ?

sułtan zetnie głowę Ibrahimowi ?

nie dojdzie do ślubu Mustafy i Abigej ?

Mahildevran i tak knuje przeciwko niej, a Ibrahim to szaleniec śmieszny i straszny, więc jak dla mnie Hurrem jest usprawiedliwiona

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-03-21 o 01:11
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-21, 01:47   #290
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
napisz co będzie w kolejnych odcinkach,

załatwi sułtankę matkę ?

sułtan zetnie głowę Ibrahimowi ?

nie dojdzie do ślubu Mustafy i Abigej ?

Mahildevran i tak knuje przeciwko niej, a Ibrahim to szaleniec śmieszny i straszny, więc jak dla mnie Hurrem jest usprawiedliwiona
Poczytaj wątek

Zaczynam myśleć, że jesteś trollem.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 02:11   #291
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

nie jestem trollem, ciekawi mnie co będzie dalej ,

fakt, każdej strony nie czytałem ale jakoś nie znalazłem opisu co będzie w kolejnych odcinkach
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 02:14   #292
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
nie jestem trollem, ciekawi mnie co będzie dalej ,

fakt, każdej strony nie czytałem ale jakoś nie znalazłem opisu co będzie w kolejnych odcinkach
Spojlery są napisane na biało. A jak aż tak bardzo interesuje Cię co będzie dalej to polecam poczytać forum na filmwebie.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 07:41   #293
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Wiesz, skoro według mnie i np. Furmoasy to Hurrem jest dużo wredniejszą ryżą paskudą, to tak, wolałybyśmy, żeby to matka i Mahidevran miały wpływ na sułtana i harem, a nie Hurrem

Nie rozumiem Twojego toku rozumowania, zamiast podawać argumenty poparte przykładami z serialu, które mogłyby świadczyć na korzyść Hurrem, a przeciw Valide i Mahidevran, to Ty tylko stwierdzasz, że te dwie są wredne i że taka jest prawda obiektywna i już. Dyskutujemy tu, wydawało mi się, dość konstruktywnie, wiadomo, że każdy może trochę inaczej interpretować różne zachowania bohaterów, ale jednak każdy "klub" ma swoje argumenty za swoimi bohaterami. Więc Twoje "matka i Mahidevran są wredne, bo ja tak mówię" zupełnie mnie nie przekonują

PS. Aha, czyli jak Hurrem nie została ukarana za morderstwo Izabeli, to cacy, a jak Ibrahim nie poniósł konsekwencji np. za śmierć Leona, to już niesprawiedliwość dziejowa, hmm? Moralność Kalego?
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 10:37   #294
Pinakoladka2008
Wtajemniczenie
 
Avatar Pinakoladka2008
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 679
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Btw. jeżeli faktycznie wyglądała tak historia z ucieczką Meyerem Uzerli z Turcji, to naprawdę koszmar i współczucie dla niej Aż dziwi mnie, że tak wprost o tym wszystkim dziennikarzom opowiedziała.

Jakoś ciężko mi uwierzyć, że idąc po Berlinie mogłabym spotkać sułtankę Hureem

mi szkoda Hatice, może i trochę za bardzo przewrażliwiona, ale mimo wszystko jest zapatrzona w Ibrahima jak w obrazek, a ten...szkoda gadać
__________________
bloguję.
Instagram: czokomorena

"
Nie mów mi nigdy, że za zło trzeba płacić
Są takie rzeczy, które robię dla zwykłej draki"
Pinakoladka2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 10:53   #295
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Mam nadzieję, że to nie jest nielegalne.. zdjęcie z fb
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_38726164046131.jpg (14,5 KB, 33 załadowań)
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 11:34   #296
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Instagram odtwórcy roli Sulejmana https://instagram.com/halitergenc/
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 11:40   #297
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

oglądałem ostatni odcinek 139 po turecku nie cały, przewijałem, prawie nikogo tam nie poznałem, wszyscy tacy starzy, wygląda na to, że dalsze odcinki będą mniej ciekawe
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 12:38   #298
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez h2o0 Pokaż wiadomość
nie inkiare, tylko hünkarim- pan, władca (sułtan)
nie ala ala tylko Allah, Allah- wyraz zniesmaczenia, narzekania, takie nasze: O Boże...
hatun znaczy kobieta
efendi znaczy mistrz
ależ tu się można się wielu rzeczy dowiedzieć, dzięki!

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
Marko Czołlu Bali Bej , bej czyli wojownik, to oczywiste nawet dla nieznąjacego tureckiego ,
fajny, ale zbyt prosty człowiek jak na intrygi, daje sie się robić na szaro Ibrahimowi,
malkoczołlu jak już

Cytat:
Napisane przez regularkate Pokaż wiadomość
Btw. jeżeli faktycznie wyglądała tak historia z ucieczką Meyerem Uzerli z Turcji, to naprawdę koszmar i współczucie dla niej Aż dziwi mnie, że tak wprost o tym wszystkim dziennikarzom opowiedziała.
zaimponowała mi swoją szczerością.

Cytat:
Napisane przez Agaczok Pokaż wiadomość
A Hurrem nim nie manipuluje?
tam wszyscy manipulują i intrygują, na tym polega m.in ten serial
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 12:42   #299
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

6roove,

no tak, widziałem gdzieś w komentarzach do filmu że Markociołlu się pisze razem, widzisz co to przyzwyczajenie do języka polskigo robi z człowiekiem
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 13:31   #300
h2o0
Zakorzenienie
 
Avatar h2o0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 910
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Malkoçoğlu Balı Bey
h2o0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-05 01:30:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:36.