Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-29, 13:19   #2971
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

rozmawiałam kiedyś z dziewczyną z tego forum i mi powiedziała, że jej lekarz tylko po usg stwierdził policystyczne jajniki bez badań hormonalnych. To mój wynik może nie oznaczać, że mam policystyczne jajniki? już nic z tego nie rozumiem... Jak to jest???
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 13:22   #2972
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Samo badanie USG NIE MOŻE BYĆ podstawą do stwierdzenia PCO. Do tego potrzebny jest jeszcze komplet badań hormonalnych. To, że komuś lekarz stwierdził PCO tylko po USG świadczy jedynie o jego niekompetencji.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 13:30   #2973
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

mezaga dzięki za odpowiedź czyli w razie czego muszę cisnąć od lekarza skierowanie na badania hormonalne ale powiedź mi czy taki wynik z tymi licznymi drobnymi pęcherzykami to taki ma się w PCO czy to coś innego?
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 13:33   #2974
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

To może sugerować.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 13:43   #2975
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Jestem niestety takiej myśli, że jednak mogę mieć PCO. Od 10 lub nawet 12 lat mam ogromny łojotok włosy myje codziennie czasem dwa razy dziennie mam trądzik te objawy szybciutko mijają po Dianie ale z drugiej strony jestem szczupła ba nawet bardzo szczupła i nie mogę przytyć, okres mam regularny czasem tam się coś przesunie o parę dni fakt ostatnio troszkę cykle się wydłużyły ale w granicach normy 30 parę dni mam cykle. Czy można mieć regularne cykle i mieć PCO?
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 13:50   #2976
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Ja mam jak w zegarku. Ale u mnie to nie wiadomo jak to dokładnie jest. Trzech lekarzy twierdzi że mam PCO a dwóch, że nie mam. Ja po tych wszystkich wizytach twierdzę, że mam nietypowe PCO
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 14:06   #2977
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

mezaga wiesz co ja też tak zaczynam podejrzewać, że mam takie niepełnoobjawowe. W sumie zawsze miałam 28 dniowe cykle i nawet bym nie pomyślała, że mam problemy ginekologiczne skoro okres w porządku. Dermatolog dopiero po tylu latach leczenia trądziku wpadł na pomysł, że to może być PCO. W końcu 30 paro dniowe cykle to raczej nic wielkiego ale będę molestować moją ginekolog o badania hormonalne i zobaczymy. A moja miesiączka trwa 3 dni kiedyś więcej więc nie wiem czy to też ma jakieś znaczenie? Widzę, że się orientujesz w temacie dziś mam 8 dzień cyklu czy to moje endometrium 4 mm jak na ten dzień jest ok?
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-29, 14:10   #2978
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Trochę małe moim zdaniem. Tak do 14 dc przydałoby się, żeby urosło jeszcze z 6-8 mm. Jest szansa, że urośnie Ja tak nieraz miałam. A potem wcinałam morele suszone i żarłam migdały jak głupia hehe. Ale pomagało
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 14:29   #2979
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

haha to dobrze, że pomogło
jak tak teraz sobie przypominam to czasem mam taki ćmiący ból z lewej strony bardzo bardzo rzadko ale mam. Pamiętam takie pierwsze bóle doskonale bo wtedy był ten atak terrorystyczny na World Trade Center. Śmieszne ale dlatego ten ból pamiętam bo każdy wtedy był przed telewizorem i oglądał i ja też i wtedy mnie tak bolało i potem przeszło i ostatnio znów miałam takie dziwne bóle z lewej strony więc myślę, że u mnie jest coś na rzeczy. A mogę wiedzieć jakie Ty masz objawy?
Bo ja nie chcę mieć dzieci więc nie wiem czy mam jakieś problemy z zajściem w ciążę.

Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 14:33   #2980
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Ja nie mam żadnych To znaczy żadnych takich widocznych. Nie mam owulacji przede wszystkim i to jest mój największy objaw.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-29, 14:47   #2981
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

aha no to rzeczywiście dziwne masz objawy a raczej ich brak.
hymmm to jednak bardziej skomplikowane niż myślałam. Diagnoza to nie taka prosta sprawa. Myślałam, że jak na usg są te pęcherzyki to sprawa załatwiona i można postawić diagnozę. A ja będę dalej nawiedzać ginekologa.
Życzę powodzenia jeśli się starasz o dziecko
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-29, 18:52   #2982
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Tak, przy PCOS można mieć regularne cykle. Ja sama kiedyś miałam regularne, najwyżej parę dni opóźnione, wtedy PCOS nie podejrzewałam. No, ale w końcu się wszystko zmieniło i nie miałam okresu po 3 miesiące, tzn np był w styczniu, a potem dopiero w kwietniu czy w maju. No i nie każda dziewczyna tyje przy tym schorzeniu. Ja tyłam, ale to nie jest regułą. Zrób badania hormonalne, to się dowiesz. Co do endometrium, to ja w chyba w podobnym dniu cyklu miałam 4 czy 5 mm. To nie jest duzo, ale to nie znaczy, że ciąża jest niemożliwa. Nie ma co się martwić .
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 07:08   #2983
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Candy_lips dzięki za odpowiedź
Mi na dziecku nie zależy bo jest bardzo duże prawdopodobieństwo bardzo dużego uszczerbku na moim zdrowiu z powodu ciąży ale to już inne schorzenie wchodzi w grę. Dlatego nie planuje dziecka. Poza tym dla mnie jest bardzo męczące jak w zimę najgorszy mróz a ja muszę wstawać 3 godziny przed wyjściem z domu żeby umyć włosy bo przecież zaraz po umyciu w mega mrozy nie wyskoczę na dwór. I ciągłe wizyty u dermatologa i kasa na leki. Trudno było mi uwierzyć, że mogę mieć PCO skoro okres mam ok. Przez rok biłam się z myślami czy pójść do ginekologa z przypuszczaniami dermatologa, że to PCO. No bo bym miała powiedzieć: Pani doktor mam tłuste włosy i trądzik to mnie wyśmieję i każe wracać do dermatologa. Ale na szczęście tak nie było. Dlatego będę dalej drążyć temat na kolejnej wizycie.
Fajnie, że jest takie miejsce gdzie można się podzielić swoimi doświadczeniami. Gdybym 10 lat temu miała komputer nie mówiąc o internecie to pewnie dowiedziała bym się o tym schorzeniu dawno temu.

P. S. Zauważyłam, że mimo iż jestem chuda to mam taki wystającyyy brzuch a czytałam, że mają oponkę niektóre szczupłe dziewczyny na brzuchu przy PCO no ale nie wiem czy to może mieć coś wspólnego z PCO?

Edytowane przez Monika 8 4
Czas edycji: 2012-06-30 o 07:19
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 12:27   #2984
12ewa34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 57
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Ja również jestem posiadaczką policystycznych jajników. Stwierdzone na podstawie USG i badań hormonalnych. Mój gin użył sformułowania, że moje jajniki trzeba po prostu oszczędzac dopóki nie staram się o dziecko. Co lekarze mają na myśli mówiac tak?
Moja koleżanka też ma PCOS, lekarz stwierdził, że nigdy nie będzie mogła miec z tego powodu dzieci, poszła parę razy na żywioł z mężem i już drugie dziecko w drodze czyli chyba nie ma reguły, że PCOS znaczy problem z zajściem?
12ewa34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 12:47   #2985
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Ja myślę, że oszczędza się jajniki podczas brania tabletek antykoncepcyjnych bo wtedy na jajnikach nie osadzają się te pęcherzyki. Tak mi się wydaje ale może wypowie się ktoś bardziej kompetentny
Ja od wczoraj studiuje wszystkie informację o PCO i widzę, że każda kobieta z tą przypadłością jest indywidualnym przypadkiem i tak należy to rozpatrywać. Niektóre mają problemy z zajściem w ciążę a inne nie mają trudności.
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 16:56   #2986
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Tak. Nie ma reguły co do zajścia w ciąże. Póki się jej nie planuje bierze się tabletki antykoncepcyjne, też wiem, że to oszczędza jajniki. Ja też biorę, tyle że chyba będę zmieniać, bo nie służą mi.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 17:43   #2987
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Ja jak brałam Dianę to byłam szczęśliwa to był najlepsze okres w moim życiu. Zero skutków ubocznych, w moim przypadku same plusy: włosy się nie przetłuszczały, cera jak pupa niemowlaka. W ogóle jakoś lepsze samopoczucie. Piersi trochę większe (bo mam malutkie ) I tak teraz myślę, że te badania hormonalne tylko postawią kropkę nad I i potwierdzą u mnie PCO. Ale żyje już tak długo z tymi moimi problemami, że nie jest to już dla mnie duże zaskoczenie. Ale cieszę się że w końcu prawie wiem co mi najprawdopodobniej dolega.

P. S. Candy_lips a jakie teraz bierzesz? Pomagają Ci? Jeśli tak to na jakie objawy?

Edytowane przez Monika 8 4
Czas edycji: 2012-06-30 o 17:47
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-30, 22:51   #2988
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Monika 8 4 Pokaż wiadomość
Ja jak brałam Dianę to byłam szczęśliwa to był najlepsze okres w moim życiu. Zero skutków ubocznych, w moim przypadku same plusy: włosy się nie przetłuszczały, cera jak pupa niemowlaka. W ogóle jakoś lepsze samopoczucie. Piersi trochę większe (bo mam malutkie ) I tak teraz myślę, że te badania hormonalne tylko postawią kropkę nad I i potwierdzą u mnie PCO. Ale żyje już tak długo z tymi moimi problemami, że nie jest to już dla mnie duże zaskoczenie. Ale cieszę się że w końcu prawie wiem co mi najprawdopodobniej dolega.

P. S. Candy_lips a jakie teraz bierzesz? Pomagają Ci? Jeśli tak to na jakie objawy?
Atywia. A idę do lekarza, bo tak, okresu z odstawienia praktycznie przy nich nie mam, ostatnio całkiem sucho, poza tym 3 opakowanie, a ja ciągle osłabiona, nudności, wzdęcia, ogólne rozbicie, drętwienie kończyń. Skoro tak długo to trwa, to po prostu nie widzę sensu zwlekać. Myślałam, że może do 2-3 opakowanie minie, ale nie. Wiem, że dodatkowo czasem warto brać suplementy, wprawdzie ja nie biorę, ale skoro to ciągnie się tak długo, to i suplementy by raczej cudów nie zdziałały. Widocznie mi nie służą. No, ale generalnie są podobno antyadrogenne i pomagają na cerę . Widocznie niektórym tak.
Pozdrawiam .

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2012-06-30 o 23:37
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 11:35   #2989
LadyM25
Raczkowanie
 
Avatar LadyM25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Monika 8 4: Jeśli chodzi o objawy to ja mam takie : nieregularne miesiączki, przetłuszczająca się cera i włosy (myję co 2 dni), nie mam trądziku (raczej zaskórniki tu i ówdzie), nadmierne owłosienie, wypadające włosy. Tyle do objawów zewnętrznych. Nie jestem otyła, trzymam wagę około 54 kg i jem co chcę. Nie mam owulacji i mam liczne pęcherzyki na obydwu jajnikach no i rzecz jasna mam problem z zajsciem w ciążę - staram się juz rok.
Też brałam Diane 35 i dobrze ją tolerowałam, moje włosy odzyły po niej Ale po zaprzestaniu brania wszystko wracało do normy
__________________
Start 56..55..54..53..52..51..50 Cel

Staram się zdrowo odzywiać
LadyM25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 15:58   #2990
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

LadyM25 dzięki za odpowiedź
Widzę, że mamy bardzo podobne objawy. Ja też po Dianie mam super włoski i przestają wypadać i super cerę mam ale czy to oznacza, że do menopauzy mam brać Dianę aby normalnie wyglądać i czuć się normalnie???
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 16:27   #2991
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Ja się na Dianę nie zgodziłam, bo po niej byłam maszynką do jedzenia, a już jestem wystarczająco gruba - tak więc biorę cilest.

Mam combo łączące PCOS i niedoczynność tarczycy, więc nawet nie wiem która choroba powoduje które objawy, bo jednak większość objawów jest podobna. W☠☠☠☠iam się tylko na niedostępność sibutraminy, odkąd zaczęło mi się psuć zdrowie mam tak powolny metabolizm, że na wszystkim tyję ;/

I też mi gin powiedział, że jajniki to mi dogorywają i muszę im dać odpocząć biorąc tabsy, bo inaczej po prostu padną.
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-02, 16:49   #2992
Monika 8 4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 176
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

ineczka7 mi się ginekolog pytała ile brałam Dianę. Bo dermatolog mi zazwyczaj przepisywała i brałam albo 6 miesięcy albo 9 i robiłam przerwę na jakiś rok. Gin powiedziała, że za krótko. No ale czy to coś da jeśli będę brać dłużej Dianę? W końcu zawsze wszystko wracało do normy po kilku miesiącach jak przestałam brać Dianę. Ja niestety nawet po tych tabletkach nie przytyłam a bardzo chciałam bo szkieletor ze mnie..:/
Monika 8 4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-03, 13:49   #2993
Pandora_23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 54
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

a powiedzcie mi jaki układ wyników badań hormonalnych świadczy o pco?
Bo mi po badaniach wpisali w kartę " podejrzenie pco", ale do dzisiaj się nie dowiedziałam czy je mam, czy nie...
Wiem tylko że miałam za wysoką prolaktynę i biorę teraz na to bromergon + duphaston na regulację cyklu.
Słyszałam jedną teorię że przy pco występuje nadmierna zawartość prolaktyny we krwi, i drugą teorię, ze nadmiar prolaktyny może zakłócać inne hormony i powodować odkładanie się pęcherzyków wokół jajników ale nie jest to jednoznaczne z pco. I która teoria jest bardziej prawdziwa ? :p
Pandora_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 10:57   #2994
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Prawie miesiąc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne które brałam ponad 2 lata. A zażywałam je ze względu na PCO. Czułam się coraz gorzej, przytyłam w ciągu tych 2 lat 25 kg ;( zaczęły mnie boleć nogi, pojawiły się pajączki i różne inne dziwne zmiany na moich udach powiedziałam dosyć męczenia się i odstawiłam. A teraz, po odstawieniu nagle zaczęły mi niesamowicie wypadać włosy Czy mogę to łączyć z właśnie odstawieniem tabletek? Co mam robić w takiej sytuacji? wrócić do nich?
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 11:10   #2995
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Możesz to łączyć z odstawieniem. A próbowałaś brać inne?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 11:12   #2996
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Nie, ponieważ paniczne boje się zakrzepicy mam nadwagę , bolą mnie nogi, powychodziły mi różne pajączki itp jak już pisałam..nie wiem co robic;/
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 11:15   #2997
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

A lekarz co na to? Powinien coś doradzić. Czasem wystarcza badania i zmiana tabletek na inne.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 11:19   #2998
ileenka
Raczkowanie
 
Avatar ileenka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 241
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Nie bylam z tym jeszcze u lekarza. Nic innego oprócz tabletek nie wchodzi w grę? Dodam, że chcę mieć dzieci w przyszłość, no ale nie w najbliższej. A perspektywa zażywania tabletek do tego czasu mnie przeraża
ileenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-07, 11:40   #2999
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Są inne sposoby ale najpierw trzeba zrobić badania, żeby sprawdzić co "nie działa".
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-12, 07:16   #3000
Tussea
Przyczajenie
 
Avatar Tussea
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników - wątek zbiorczy! - część II

Cześć dziewczyny.
Wczoraj byłam na swojej pierwszej wizycie u ginekologa. I to chyba bardziej on się zestresował niż ja, bo gdy zobaczył moje jajniki na usg to złapał się za głowę. Dostałam narayę i kazanie za to że wcześniej nie przyszłam (mam 18 lat) bo moje jajniki wyglądają podobno gorzej niż źle. Możecie mi trochę wytłumaczyć na czym polega ta choroba? Lekarz mi tłumaczył i tłumaczył ale jak usłyszałam zespół policystycznych jajników to już nic do mnie nie docierało :/
Tussea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 20:39:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.