Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79 - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-17, 19:55   #2971
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Uwierz mi że nie raz byłam świadkiem jak ktoś się wtrynial przed karetkę mimo że ta miała sygnały świetlne i dźwiękowe.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:33 ---------- Poprzedni post napisano o 19:31 ----------

Ale ja nie pisze że on ponosi winę. Po prostu uważam że skoro sprawa jest tak medialna to dla przykładu wypadałoby też go ukarać choćby mandatem. Może to sprawi że do kogoś to dotrze i jako pieszy też będzie uważał.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Akurat ten pieszy bardzo ładnie uważał. Nie to, że bronię łażenie po skrzyżowaniach jak krowa, ale super ogarnął sytuację, prawdopodobnie dzięki czemu wyszedł z tego bez szwanku.
No i kto nie chodził w środku nocy, przy znikomym ruchu drogowym, na czerwonym świetle, nie po pasach itp...? Na co dzień nie łamię przepisów, ale jak zdarzyło się chodzić o 2 czy 3 w nocy, to raczej na czerwonym nie stałam ani nie szłam 100m do pasów, gdy nic nie jechało.
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale wydaje mi się że pieszy chciał przejść ale cofnął się jak zobaczył samochód. Biorąc pod uwagę to z jak dużą prędkością jechał samochód to chwilę wcześniej pieszy mógł go w ogóle nie widzieć i chcieć przejść przez pustą drogę. I owszem, przechodził w niedozwolonym miejscu, ale w środku nocy gdzie samochodów jest jak na lekarstwo, trudno to nazwać piractwem pieszym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak. Zauważył samochód, zatrzymał się, cofnął. W mojej ocenie samochód już wcześniej stracił przyczepność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 20:29   #2972
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 20:57   #2973
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Akurat ten pieszy bardzo ładnie uważał. Nie to, że bronię łażenie po skrzyżowaniach jak krowa, ale super ogarnął sytuację, prawdopodobnie dzięki czemu wyszedł z tego bez szwanku.
No i kto nie chodził w środku nocy, przy znikomym ruchu drogowym, na czerwonym świetle, nie po pasach itp...? Na co dzień nie łamię przepisów, ale jak zdarzyło się chodzić o 2 czy 3 w nocy, to raczej na czerwonym nie stałam ani nie szłam 100m do pasów, gdy nic nie jechało.
Dokładnie tak. Zauważył samochód, zatrzymał się, cofnął. W mojej ocenie samochód już wcześniej stracił przyczepność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też wyglądało na to, że już wcześniej zaczął się ślizgać. Pieszy wykazał się refleksem, trudno się spodziewać, że w środku miasta nagle pojawi się rozpędzony idiota, któremu nie przyszło do pustego łba, że nie jest jedyny na drodze. Teoretycznie nie powinien tam przechodzić, ale bez przesady, szukanie w nim winy to nieporozumienie, pusta droga była. A wielu kierowców wciąż uważa się za święte krowy i wie lepiej.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dokładnie tak. Ograniczenia w mieście są po coś.
U mnie raz kierowca skosił pieszych na chodniku...

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 21:07   #2974
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość


Pasażerowie to ciężki temat. Nie prowadzili, ale z drugiej strony powinni zabrać mu kluczyki we trzech, a nie ochoczo pakować się do samochodu. Przecież oni wszyscy byli pijani.[COLOR="Silver"]


To dobrze, że to w Krakowie, a nie w Warszawie.

Już widzę te nagłówki w TVPiS "Trzeskowski morduje czwórkę 20-latków!"
A to już podali wyniki sekcji ?
Majchrowski (kiedys Lewica teraz bezpartyjny) też już obrywa bo nie jest ulubieńcem partii rządzącej.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo


Edytowane przez Milennka03
Czas edycji: 2023-07-17 o 21:39
Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 21:14   #2975
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
A to już podali wyniki sekcji ?
Majchrowski (Lewica) też już obrywa bo nie jest ulubieńcem partii rządzącej.
Wstępne wyniki podano - urazy wielonarządowe były przyczyną śmierci. Wyniki badań krwi na ewentualną obecność alkoholu / innych substancji jeszcze nie są dostępne.

https://wydarzenia.interia.pl/malopo...ok,nId,6907807
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 21:16   #2976
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Zolta meganka byla bardzo dobrze znana w krakowie i srodowislu tuningowym, jeszcze zanim info pojawilo sie w mediach na prywatnych profilach ludzi ze srodowiska juz toczyla sie dyslusja i analiza wypadku. Gosc lubil bezmyslna, szybka jazde po miescie, chwalil sie tym, a sugestie i zachecanie do zabawy na torach czy w kontrolowanych warunkach odrzucal.
Nie trzeba byc znawca, zeby na filmiku zobaczyc, ze kierowca stracil panowanie nad autem przy pierwszym uderzonym kolpaku, kiedy pieszy byl jeszcze za krzakiem, przy tej predkosci nie ma szans, ze byl zauwazony.
Natomiast goscia szukaja i chca go ukarac nie mandatem za przechodzenie w miejscu niedozwolonym, ale za ‘nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku’ (bo za to mozna nawet isc siedziec). I oby go nie znalezli, bo tutaj winnym byl tylko kierowca.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 21:18   #2977
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89628902]Wstępne wyniki podano - urazy wielonarządowe były przyczyną śmierci. Wyniki badań krwi na ewentualną obecność alkoholu / innych substancji jeszcze nie są dostępne.

https://wydarzenia.interia.pl/malopo...ok,nId,6907807[/QUOTE]
Pytam bo Limonka napisala że wszyscy byli pijani.A nigdzie nie widzialam takiego info podanego.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-17, 21:20   #2978
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 21:34   #2979
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Na Majchrowskiego ciągle szukają bo boli ich kolejna jego kadencja.
Ponoc żółta meganka była znana krakowkiej policji z nocnych wyścigów po Krakowie.Dziwne że do tej pory nic z tym nie zrobili.
Miejsce ich śmierci jest mi dość znane bo często tam spaceruje jak jestem w Krakowie.Dobrze że to w nocy bo w dzien jest spora szansa że skosiliby jeszcze może kilku spacerowiczów.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 22:00   #2980
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 153
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Pytam bo Limonka napisala że wszyscy byli pijani.A nigdzie nie widzialam takiego info podanego.
Ja gdzieś przeczytałam. Widocznie niesprawdzone.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-17, 22:11   #2981
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Zolta meganka byla bardzo dobrze znana w krakowie i srodowislu tuningowym, jeszcze zanim info pojawilo sie w mediach na prywatnych profilach ludzi ze srodowiska juz toczyla sie dyslusja i analiza wypadku. Gosc lubil bezmyslna, szybka jazde po miescie, chwalil sie tym, a sugestie i zachecanie do zabawy na torach czy w kontrolowanych warunkach odrzucal.
Nie trzeba byc znawca, zeby na filmiku zobaczyc, ze kierowca stracil panowanie nad autem przy pierwszym uderzonym kolpaku, kiedy pieszy byl jeszcze za krzakiem, przy tej predkosci nie ma szans, ze byl zauwazony.
Natomiast goscia szukaja i chca go ukarac nie mandatem za przechodzenie w miejscu niedozwolonym, ale za ‘nieudzielenie pomocy ofiarom wypadku’ (bo za to mozna nawet isc siedziec). I oby go nie znalezli, bo tutaj winnym byl tylko kierowca.
Prawda jest taka, ze gdyby ten gosc nie rozbil sie teraz, dalej "smigalby po miescie" az w koncu by kogos zabil. Sorry not sorry.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-18, 00:37   #2982
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A ja uważam że tego pieszego powinni znaleźć i dla przykładu ukarać choćby mandatem. Bo to że kierowca jest winny to jedno ale pieszy popełnił wykroczenie. Wykroczenie które popełnia codziennie mnóstwo osób i które też stanowi zagrożenie. Bo zamiast tego chłopaka to mogła jechać karetka, straż czy policja i też mógłby im się wepchnąć pod koła. Skoro walczymy z piratami drogowymi to powinniśmy walczyć też z piratami pieszymi.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Serio uważasz, że w tej historii najważniejsze jest to żeby dla przykładu ukarać tego przechodnia? A może dla przykładu takim osobom jak Patryk powinni zabierać dożywotnio prawo jazdy i konfiskować auta? Przecież on był znany ze swojego 'hobby' nie od dzisiaj i policji i innym kierowcom i nikt z tym nie zrobił. A co by było gdyby np. przy okazji skosił grupę ludzi na przystanku? A może dla przykładu w końcu powinno przestać się promować patocelebrytów jak jego matka i ich zachowań? Uważam, że w przestrzenii publicznej nie powinno być miejsca na takie programy jak królowe życia gdzie promowane są różne durnowate zachowania i przekonanie, że jak masz hajs to możesz wszystko. Przecież ona też mówiła, że lubi szybką jazdę i że kiedyś tak robiła. Wiedziała, że jej syn tak się bawi, płaciła mu mandaty. I żeby nie było ja tej kobiecie i w ogóle wszystkim bliskim tych chłopkaów wpsółczuję, bo jakby nie było, to jest wielka tragedia dla tych ludzi, no ale można było tego uniknąć.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89628805]W jaki sposób zakończyć leczenie u jednego specjalisty, żeby później kontynuować leczenie u innego specjalisty z tego samego powodu? Komu i jak to zgłaszać? To znaczy piszę o czymś typu alergia (nie zniknie, wymaga okresowej kontroli), a nie leczeniu powypadkowym jakiejś kontuzji.
Myślałam, że wystarczy nie napisać się na kolejną wizytę u specjalisty nr 1, uzyskać nowe skierowanie z POZ i zapisać się z nowym skierowaniem do specjalisty nr 2.
W sumie chyba tylko raz zmieniałam specjalistę na innego, z tym że wtedy (jeśli dobrze pamiętam) skierowania były ważne na rok (około 15 lat temu).
Po roku leczenia się u specjalisty nr 1 poprosiłam o skierowanie w POZ i zarejestrowałam się do specjalisty nr 2 (u którego leczę się ciągle); nawet do tego specjalisty nr 2 musiałam kilka razy mieć nowe skierowanie, bo wtedy było ważne takie skierowanie tylko rok (albo tak wtedy uznawali w tamtej przychodni). Od jakichś 10 lat już nie muszę przynosić kolejnych skierowań w sytuacji jeśli zachowana jest ciągłość leczenia, czyli od poprzedniej wizyty nie minął określony czas.

Teraz z tego co kojarzę, to skierowania na schorzenia przewlekłe są ważne bezterminowo w danej przychodni, jeśli pacjent pojawia się na wizycie co określony czas - jeśli dobrze kojarzę, to od ostatniej wizyty nie może upłynąć więcej niż 1,5 roku - tak słyszałam w dwóch różnych przychodniach w których leczę się u specjalistów (u laryngologa i okulisty o to pytałam).

Ale piszę jako pacjent [/QUOTE]

Tak naprawdę, to nie musisz zakańczać. Idziesz do rodzinnego i prosisz o nowe skierowanie. Możesz powiedzieć, że się przeprowadzasz i gdzieś tam będziesz miała bliżej.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀

Edytowane przez meliandra
Czas edycji: 2023-07-18 o 00:38
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 06:58   #2983
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Rozumiem, że ceny prądu wzrosły itd. ale w moim odczuciu kliniki dentystycznie troszkę za bardzo zaszalały ze wzrostem cen. Od razu nieraz coś o 50, 100, 150 złotych. Nic pomiędzy, że stopniowo i nie wszystko na raz w cenniku. W dodatku wszyscy, bo jeden patrzy na drugiego, więc konkurencja cenowa w wielu miejscach jest żadna. Byłam z racji współpracy kilka razy świadkiem układania takiego cennika i nie, podnoszenie cen nie zawsze miało logiczne uzasadnienie. Ceny w wielu miejscach nijak się mają do zarobków zwykłych szaraczków. A przecież zęby psują się nie tylko ludziom z zasobnymi portfelami. Taki wzrost cen to jak widać niestety strzał w kolano. Jest jakaś granica poza którą ludzie nie dadzą już rady wyjść cenowo.
Wydaje mi sie, ze wzrost cen w salonach dentystycznych to nie jest wynik wzrostu cen pradu, tylko jeszcze wczesniejszych problemow z dostepnoscia surowcow i ich cenami (pamietacie jak port w Szanghaju byl zamkniety i w Europie brakowalo wielu rzeczy? Od tamtej pory np. papier jest prawie w razy drozszy).

Ja nie potrafie zrozumiec tych cen, kiedys za koronke - co prawda spora - zaplacilam ok. 600 euro, mimo wszystko to tylko godzina pracy dentysty + asystenta, liczmy 100 euro za te godzine, 100 euro dla salonu, to zostaje 400 euro na materialy wielkosci orzeszka. Czy to naprawde jest tyle warte?
A teraz taka sama koronka kosztuje ponad 1000 euro wiec juz w ogole.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 07:39   #2984
czarna_herbata
Raczkowanie
 
Avatar czarna_herbata
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 91
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A ja uważam że tego pieszego powinni znaleźć i dla przykładu ukarać choćby mandatem. Bo to że kierowca jest winny to jedno ale pieszy popełnił wykroczenie. Wykroczenie które popełnia codziennie mnóstwo osób i które też stanowi zagrożenie. Bo zamiast tego chłopaka to mogła jechać karetka, straż czy policja i też mógłby im się wepchnąć pod koła. Skoro walczymy z piratami drogowymi to powinniśmy walczyć też z piratami pieszymi.
Aha nazywanie pieszego piratem na równi z typami, którzy zapieprzali około 150km/h nocą w terenie zabudowanym. Ten pieszy to sobie życie uratował tym "wykroczeniem", bo gdyby chciał przejść przez pasy, to już mogło by go nie być na świecie a Ty jeszcze chcesz go karać.

Edytowane przez czarna_herbata
Czas edycji: 2023-07-18 o 07:43
czarna_herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 07:41   #2985
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

straż pożarna i ogólnie pojazdy uprzywilejowane to inna kategoria niż pirat drogowy.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 08:25   #2986
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Pieszy nie jest absolutnie winny w tej sprawie, tak samo pies mógłby im wylecieć przed maskę i mógłby być przyczyną utraty władzy nad kierownicą. Szkoda tych ludzi, ale za głupotę się płaci najwyższą cenę. Co innego wypadek przy normalnej prędkości, można zasłabnąć czy coś innego, ale tutaj to ewidentne proszenie się o śmierć.
Szczęście w nieszczęściu, że to była noc a nie zatłoczony poranek, bo ofiar byłoby znacznie więcej.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89628811]W moim mieście lokalny 'rajdzista' przejechal na śmierć 4latka stojącego na chodniku i w dodatku uciekł z miejsca wypadku.
Tak że ja nie czuje litości do takich typów.[/QUOTE]

O matko jedyna złapali tego bandytę? Mam nadzieję, że dostał solidną karę
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 08:33   #2987
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Serio uważasz, że w tej historii najważniejsze jest to żeby dla przykładu ukarać tego przechodnia? A może dla przykładu takim osobom jak Patryk powinni zabierać dożywotnio prawo jazdy i konfiskować auta? Przecież on był znany ze swojego 'hobby' nie od dzisiaj i policji i innym kierowcom i nikt z tym nie zrobił. A co by było gdyby np. przy okazji skosił grupę ludzi na przystanku? A może dla przykładu w końcu powinno przestać się promować patocelebrytów jak jego matka i ich zachowań? Uważam, że w przestrzenii publicznej nie powinno być miejsca na takie programy jak królowe życia gdzie promowane są różne durnowate zachowania i przekonanie, że jak masz hajs to możesz wszystko. Przecież ona też mówiła, że lubi szybką jazdę i że kiedyś tak robiła. Wiedziała, że jej syn tak się bawi, płaciła mu mandaty. I żeby nie było ja tej kobiecie i w ogóle wszystkim bliskim tych chłopkaów wpsółczuję, bo jakby nie było, to jest wielka tragedia dla tych ludzi, no ale można było tego uniknąć.



Tak naprawdę, to nie musisz zakańczać. Idziesz do rodzinnego i prosisz o nowe skierowanie. Możesz powiedzieć, że się przeprowadzasz i gdzieś tam będziesz miała bliżej.
Gdzie ja pisałam że najważniejsze jest? Odniosłam się tylko do tego że pieszy popełnił wykroczenie i że powinien być za to ukarany. Dlatego że w Pl codziennie mnóstwo pieszych popełnia takie wykroczenie i stanowi zagrożenie. Nigdzie nie pisałam że Patryk jest niewinny. Inna kwestia jest taka że skoro był znany policji i osoba anonimowa też nie był to gdzie była policja. Bo on chyba prawko dalej miał.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

Cytat:
Napisane przez czarna_herbata Pokaż wiadomość
Aha nazywanie pieszego piratem na równi z typami, którzy zapieprzali około 150km/h nocą w terenie zabudowanym. Ten pieszy to sobie życie uratował tym "wykroczeniem", bo gdyby chciał przejść przez pasy, to już mogło by go nie być na świecie a Ty jeszcze chcesz go karać.
To że pieszy nie jest a stanie zapieprzać 15o km/h nie oznacza że nie jest w stanie stanowić zagrożenie. Możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób przejścia przez pasy stanowiłoby zagrożenie dla jego życia? Biorąc pod uwagę że przed przejściem by się upewnił zs jest bezpieczne?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 08:40   #2988
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Gdyby pieszy przechodził zgodnie z prawem przez pasy parę metrów bliżej, to przecież zostałaby z niego marmolada. To, że szedł w niedozwolonym miejscu miejscu (plus refleks, uratowało mu życie.

Bardzo dziwi mnie i oburza, że szukanie pieszego jest w ogóle rozważane. Przecież ten koleś tak czy siak by się rozbił, skoro zap...dalał 140 km/h tuż przed rozkopanym mostem, gdzie w dzień jest trudno jechać, a, co dopiero w nocy jeżdżąc jak debil.

Selekcja naturalna. Sori.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 08:45   #2989
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Milennka03 Pokaż wiadomość
Na Majchrowskiego ciągle szukają bo boli ich kolejna jego kadencja.
Ponoc żółta meganka była znana krakowkiej policji z nocnych wyścigów po Krakowie.Dziwne że do tej pory nic z tym nie zrobili.
Miejsce ich śmierci jest mi dość znane bo często tam spaceruje jak jestem w Krakowie.Dobrze że to w nocy bo w dzien jest spora szansa że skosiliby jeszcze może kilku spacerowiczów.
Na Majchrowskiego to ja słyszę narzekania od mieszkańców kilkanaście lat (głównie jak przewala kasę i wydaje pozwolenia na budowę, gdzie nie powinien), jednak ciągle wygrywa.
W dzień by się tam nie rozpędzili, bo przez remont jest srogi korek. Nie wiem czy w ogóle jest szansa się tak rozpędzić w dzień Krakowie poza krotkimi odcinkami. Tyle dobrego.
Zgadzam się z limonką, brutalne czy nie, zakończenie historii jedno z lepszych.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Gdyby pieszy przechodził zgodnie z prawem przez pasy parę metrów bliżej, to przecież zostałaby z niego marmolada. To, że szedł w niedozwolonym miejscu miejscu (plus refleks, uratowało mu życie.

Bardzo dziwi mnie i oburza, że szukanie pieszego jest w ogóle rozważane. Przecież ten koleś tak czy siak by się rozbił, skoro zap...dalał 140 km/h tuż przed rozkopanym mostem, gdzie w dzień jest trudno jechać, a, co dopiero w nocy jeżdżąc jak debil.

Selekcja naturalna. Sori.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Też mu się nie dziwię, że uciekł (pewnie też w szoku będąc), a teraz się nie wychyla.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-18, 08:46   #2990
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób przejścia przez pasy stanowiłoby zagrożenie dla jego życia? Biorąc pod uwagę że przed przejściem by się upewnił zs jest bezpieczne?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
A przechodząc w innym miejscu nie upewnił się czy może? Czyli tylko przed przejściem sprawdzasz czy możesz bezpiecznie przejść?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 08:48   #2991
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
To że pieszy nie jest a stanie zapieprzać 15o km/h nie oznacza że nie jest w stanie stanowić zagrożenie. Możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób przejścia przez pasy stanowiłoby zagrożenie dla jego życia? Biorąc pod uwagę że przed przejściem by się upewnił zs jest bezpieczne?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Ja nie wiem czy przechodząc przez pasy by zginął, może też by się cofnął. Wiem, że nic by to w tej sytuacji nic nie zmieniło, bo i tak by samochód nie wyhamował (pewnie by odbił i spadł w innym miejscu, najpewniej do rzeki).

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 08:52   #2992
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Karanie pieszego to już zawziętość. Kto z nas w nocy nie przechodził na pustych ulicach w miejscu niedozwolonym? Powinniśmy profilaktycznie ukarać każdego człowieka. Takie wykroczenia ma każdy nas na sumieniu.

I myślę, że ten pieszy i tak będzie miał traumę do końca życia.

Edytowane przez 26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Czas edycji: 2023-07-18 o 09:00
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 09:03   #2993
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta

Edytowane przez kasia2209
Czas edycji: 2023-07-18 o 09:04
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 09:07   #2994
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Gdzie ja pisałam że najważniejsze jest? Odniosłam się tylko do tego że pieszy popełnił wykroczenie i że powinien być za to ukarany. Dlatego że w Pl codziennie mnóstwo pieszych popełnia takie wykroczenie i stanowi zagrożenie. Nigdzie nie pisałam że Patryk jest niewinny. Inna kwestia jest taka że skoro był znany policji i osoba anonimowa też nie był to gdzie była policja. Bo on chyba prawko dalej miał.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

To że pieszy nie jest a stanie zapieprzać 15o km/h nie oznacza że nie jest w stanie stanowić zagrożenie. Możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób przejścia przez pasy stanowiłoby zagrożenie dla jego życia? Biorąc pod uwagę że przed przejściem by się upewnił zs jest bezpieczne?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Litości, jakie zagrożenie? Przechodząc nocą przez pustą drogę w środku miasta? :conf used: W niektórych krajach ludzie przechodzą normalnie na czerwonym, jak nic nie jedzie.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 09:15   #2995
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi. Jak najbardziej rozumiem podnoszenie cen usług jeżeli ma to uzasadnienie. Natomiast wszystko można robić z głową. Niektóre usługi utrzymać tańsze, aby przyciągnąć i zachęcić klientów-pacjentów. I wprowadzać chociażby jakieś promocje typu jakaś usługa dodatkowa za pół ceny, czy za darmo (np. fluoryzacja do zabiegu scalingu i piaskowania).
Cen nie podnosi się tylko dlatego, że coś innego podrożało. W cenę wchodzi wszystko: najem lokalu, rachunki, materiały, ale też amortyzacja sprzętu czy szkolenia swoje i personelu. A po drugie czasem masz za dużo pacjentów/klientów i żeby odsiać ich trochę, bo nie wyrabiasz na zakrętach lub chcesz pracować mniej a zarobić tyle samo lub więcej.
Gabinetów jest pełno na każdym kroku i niech osoby, którym jest za drogo idą tam gdzie taniej.

Ja w usługach pracowałam i często słyszałam: to nie chce pani zarobić? (Żeby zostać dla kogoś po godzinach) albo: po podwyżce nie będzie mnie stać, żeby tyle płacić (no Ciebie nie, ale 10 innych klientek nawet nie zauważy tej podwyżki).

Wysłane z mojego CPH1931 przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 09:15   #2996
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Do przejścia jest tam jakieś 40-50 metrów, jest za skrzyżowaniem. Droga hamowania przy 130km/h jest podobna, więc musiałby zauważyć pieszego jeszcze kawałek przed skrzyżowaniem. Powodzenia.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 09:19   #2997
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Obejrzyjcie nagranie jeszcze raz (pierwszy raz?), w momencie zawiniecia sie tylu auta na pierwszy kolpak, pieszy byl jeszcze za krzakiem, niewidoczny dla pirata. To nie przez niego zaczelo sie hamowanie, a najprawdopodobniej przez ‘nieoczekiwane’ zwezenie drogi. Wiec to, czy przechodzil tam czy na pasach nie ma kompletnie zadnego znaczenia.
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 09:21   #2998
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Serio ktoś uważa,że pieszy tu w jakikolwiek sposób zawinił?
Serio?
Przestaje wierzyć w ludzi...

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 09:22   #2999
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 290
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A ja uważam że tego pieszego powinni znaleźć i dla przykładu ukarać choćby mandatem. Bo to że kierowca jest winny to jedno ale pieszy popełnił wykroczenie. Wykroczenie które popełnia codziennie mnóstwo osób i które też stanowi zagrożenie. Bo zamiast tego chłopaka to mogła jechać karetka, straż czy policja i też mógłby im się wepchnąć pod koła. Skoro walczymy z piratami drogowymi to powinniśmy walczyć też z piratami pieszymi.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
pojazdy uprzywilejowane też muszą uważać. A ja bym zostawiła pieszego w spokoju bo w starciu auto - pieszy to pieszy jest bez szans. A po nocy może łazić ktoś wypity, zresztą zawsze może ktoś wtargnąć. Może zemdleć, zakręcić się komuś w głowie, dziecko wybiec za piłką (nie po nocy, ale). Także po mieście jeździ się raczej mając na uwadze że ktoś może wyskoczyć zza krzaka, a jak po ciemku albo w deszczu nie widać tym ostrożniej.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-18, 09:24   #3000
czarna_herbata
Raczkowanie
 
Avatar czarna_herbata
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 91
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość


To że pieszy nie jest a stanie zapieprzać 15o km/h nie oznacza że nie jest w stanie stanowić zagrożenie. Możesz mi wytłumaczyć w jaki sposób przejścia przez pasy stanowiłoby zagrożenie dla jego życia? Biorąc pod uwagę że przed przejściem by się upewnił zs jest bezpieczne?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
A widziałaś filmik z monitoringu z tego zdarzenia? Bo po Twoim pytaniu wnioskuję, że nie. Z impetem wjechali w chodnik łączący się z pasami. Jeśli to przejście nie jest zamknięte na czas remontu, to mogłoby dojść do tragedii i po pieszym nie byłoby co zbierać.


Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Obejrzyjcie nagranie jeszcze raz (pierwszy raz?), w momencie zawiniecia sie tylu auta na pierwszy kolpak, pieszy byl jeszcze za krzakiem, niewidoczny dla pirata. To nie przez niego zaczelo sie hamowanie, a najprawdopodobniej przez ‘nieoczekiwane’ zwezenie drogi. Wiec to, czy przechodzil tam czy na pasach nie ma kompletnie zadnego znaczenia.
No dokładnie, przecież tył tego samochodu już kosił pachołki przy zwężeniu jezdni. Poza tym przy takiej prędkości nocą to powodzenia życzę zobaczyć kogokolwiek czy to na jezdni czy na pasach.

Edytowane przez czarna_herbata
Czas edycji: 2023-07-18 o 09:36
czarna_herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 12:37:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.