Pytanie o staż cz.II - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-11, 11:19   #3001
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez joanna453 Pokaż wiadomość
z tym przedłużeniem będzie ciężko, kończy mi się 6 miesiąc stażu , dowiadywałam się zarówno u siebie w kadrach jak i w up i niestety mają tak mało kasy, że na dlaszy staż nie ma już praktycznie szans, ta pula pieniędzy będzie przeznaczana dla osób, które nigdy nie odbywały stażu, szukałam sobie innego pracodawcy u którego mogłabym rozpocząć nowy, niestety to samo.
no ja wlasnie tez za chwile 6 miesiac
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 11:33   #3002
joanna453
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna453
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z kosmosu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
no ja wlasnie tez za chwile 6 miesiac
mhm ja mimo wszystko, że miałam zerowe szanse na przedłużenie stażu czy też rozpoczęcie nowego, wysyłałam swoje aplikacje na staż do firm, chodziłam na rozmowy, no i jeden pracodawca wprawdzie szukał stażystki, chciał złożyć wniosek imienny w up i tam mu udzielili informacji, że będzie ciężko więc zaproponował zatrudnienie, także próbuj też w taki sposób.
__________________



Bloguję
joanna453 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-11, 20:14   #3003
ada543216
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Pytanie o staż cz.II

A ja załatwiłam sobie staż w US. Wysłany został imienny wniosek, który UP rozpatrzył negatywnie. W tym roku stwierdzili, że będą wysyłać na staż tylko tam gdzie pracodawca po odbyciu stażu gwarantuje zatrudnienie. A jak wiadomo takich pracodawców jest mało, albo na moim zadupiu wogle!! Do tego znajomości. Jestem załamana, bo mam czas tylko do kwietnia, a potem nie wiem co robić!!!!
ada543216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 13:06   #3004
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Zastanawiam się nad zapisaniem do up, bo chciałabym pójść na staż, no i mam pytanie. Czy po zarejestrowaniu się można iść od razu pytać o staże, czy też wyznaczają np. termin następnej wizyty za miesiąc i dopiero wtedy można poznać jakieś oferty?
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-12, 16:00   #3005
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Elladorea Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad zapisaniem do up, bo chciałabym pójść na staż, no i mam pytanie. Czy po zarejestrowaniu się można iść od razu pytać o staże, czy też wyznaczają np. termin następnej wizyty za miesiąc i dopiero wtedy można poznać jakieś oferty?
o staże możesz iść zapytać przed zarejestrowaniem, możesz spawdzić je na pokoju z ofertami - tam muszą być wywieszone; ewentualnie zaraz po rejestracji możesziść po skierowanie na dany staż
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 11:27   #3006
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

czytam te wasze posty dziewczyny i się zastanawiam? piszecie, że myslicie nad zarejestrowaniem do UP bo chcecie iść na staż. Ja jak przestałam być studentką od razu zarejestrowałam się do UP żeby mieć dalej ubezpieczenie zanim nie znajdę pracy (np.w razie wypadku szpital itp.) czy dobrze rozumuję, że osoby nie uczące się a powyżej 25 roku życia jeśli się nie zarejestrują w UP a są bezrobotne to nie mają takiego ubezpieczenia?
ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 11:52   #3007
Promyk1105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 138
Dot.: Pytanie o staż cz.II

PARODIA Z TYMI STAŻAMI ...
niby kobiety z PUPu się tym zajmujące mydlą oczy, że stażów tak malutko, ze nie kazdy dostanie, że dostaną raczej tylko ci, którym pracodawca zagwarantuje pracę po zakończeniu stażu.
G***** prawda!

Gadałam z koleżanką, której siostra ma firmę i powiedziała, ze oni na pewno dostaną stażystów, bo mają znajomości w PUPie. Mało tego, w piątek byłam na rozmowie w sprawie stażu w pewnej firmie usługowo-handlowej i niby wstępnie są zainteresowani przyjęciem mnie na staz (w pon mam się jeszcze zjawić). Mówię więc czy orientują się jak to w tym roku wygląda, że budżet obcięty o 70% i niewiadomo czy akurat im przydzielą stażystę itp. a kobieta z uśmiechem mówi mi, że oni na pewno dostaną, bo mają tam znajomości .......... porażka .... tzn. dobrze jeżeli mnie tam przyjmą, ale jeżeli nie to żal mi samej siebie, bo bez znajomosci to jak widać ani rusz ....

ale ja nie o tym. mam pytanie. Czy jakby ta firma mnie przyjęła i wystawili na mnie wniosek imienny do PUPu, PUP przyznałby kasę itp. to czy ja mam prawo później ew. zrezygnować z tego stażu? Bo tak naprawdę staż interesowałby mnie gdzie indziej - ale tam niby nie wystawiają wniosków imiennych - czekają aż dostaną kasę i dopiero wtedy będą rozmowy z kandydatami na stażystów.... nie orientuje się ktoś? bo chciałabym żeby jakiś pracodawca starał się już o mnie imiennie, ale jakbym się dostałą tam gdzie tak naprawdę chcę, to wolałabym tam .... wiem, że to pewnie będzie trochę nie fair z mojej strony, ale jak widać wszyscy się tak nieładnie bawią .... a jak oni by już dostali kasę to potem nie mieli by pewnie problemów z szybkim znalezieniem jakiejs kandydatki na moje miejsce, bo chetnych nie brakuje ... co myślicie? miał ktoś podobną sytuację?
/tak, wiem, najlepiej zapytać w swoim PUPie, ale dziś nieczynne /
Promyk1105 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-13, 16:58   #3008
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Promyk1105 Pokaż wiadomość
PARODIA Z TYMI STAŻAMI ...
niby kobiety z PUPu się tym zajmujące mydlą oczy, że stażów tak malutko, ze nie kazdy dostanie, że dostaną raczej tylko ci, którym pracodawca zagwarantuje pracę po zakończeniu stażu.
G***** prawda!

Gadałam z koleżanką, której siostra ma firmę i powiedziała, ze oni na pewno dostaną stażystów, bo mają znajomości w PUPie. Mało tego, w piątek byłam na rozmowie w sprawie stażu w pewnej firmie usługowo-handlowej i niby wstępnie są zainteresowani przyjęciem mnie na staz (w pon mam się jeszcze zjawić). Mówię więc czy orientują się jak to w tym roku wygląda, że budżet obcięty o 70% i niewiadomo czy akurat im przydzielą stażystę itp. a kobieta z uśmiechem mówi mi, że oni na pewno dostaną, bo mają tam znajomości .......... porażka .... tzn. dobrze jeżeli mnie tam przyjmą, ale jeżeli nie to żal mi samej siebie, bo bez znajomosci to jak widać ani rusz ....

ale ja nie o tym. mam pytanie. Czy jakby ta firma mnie przyjęła i wystawili na mnie wniosek imienny do PUPu, PUP przyznałby kasę itp. to czy ja mam prawo później ew. zrezygnować z tego stażu? Bo tak naprawdę staż interesowałby mnie gdzie indziej - ale tam niby nie wystawiają wniosków imiennych - czekają aż dostaną kasę i dopiero wtedy będą rozmowy z kandydatami na stażystów.... nie orientuje się ktoś? bo chciałabym żeby jakiś pracodawca starał się już o mnie imiennie, ale jakbym się dostałą tam gdzie tak naprawdę chcę, to wolałabym tam .... wiem, że to pewnie będzie trochę nie fair z mojej strony, ale jak widać wszyscy się tak nieładnie bawią .... a jak oni by już dostali kasę to potem nie mieli by pewnie problemów z szybkim znalezieniem jakiejs kandydatki na moje miejsce, bo chetnych nie brakuje ... co myślicie? miał ktoś podobną sytuację?
/tak, wiem, najlepiej zapytać w swoim PUPie, ale dziś nieczynne
mogę odpowiedzieć, chociaż skoro uważasz, że "myslimy oczy" to chyba nie uznasz mojej wypowiedzi za wiarygodną... staż możesz przerwać bez konsekwencji jedynie w przypadku podjęcia zatrudnienia lub w bardzo wyjątkowych okolicznościach, plan który sobie obmyśliłaś nie będzie miał mieć możliwość bytu, gyż w momencie gdy będziesz odbywała jeden staż nikt nie wyda Ci skierowania na inny staż i tyle
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-13, 22:11   #3009
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

moim zdaniem to nie wypali, bo jeśli 1 firma wystawi imienny wniosek na ciebie i Ci przyznają ten staż( a szansa duża bo mają znajomości w urzędzie) to UP nie weźmie Cię już pod uwagę w drugim wariancie.
jak mówią lepszy wróbel w garści....
żebyś potem nie została na lodzie z niczym.
ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 10:07   #3010
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Pytanie o staż cz.II

na 100% nie wypali - tak jak dziewczyny mówią odbywając staż w 1 firmie na pewno nie dostaniesz skierowania na inny
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 11:45   #3011
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Promyk1105 Pokaż wiadomość
Gadałam z koleżanką, której siostra ma firmę i powiedziała, ze oni na pewno dostaną stażystów, bo mają znajomości w PUPie. Mało tego, w piątek byłam na rozmowie w sprawie stażu w pewnej firmie usługowo-handlowej i niby wstępnie są zainteresowani przyjęciem mnie na staz (w pon mam się jeszcze zjawić). Mówię więc czy orientują się jak to w tym roku wygląda, że budżet obcięty o 70% i niewiadomo czy akurat im przydzielą stażystę itp. a kobieta z uśmiechem mówi mi, że oni na pewno dostaną, bo mają tam znajomości .......... porażka .... tzn. dobrze jeżeli mnie tam przyjmą, ale jeżeli nie to żal mi samej siebie, bo bez znajomosci to jak widać ani rusz ....
znajomosci, to fakt.

A myslicice ze szkolenia indywidualne "byle kto" dostaje? tez poustawiani ludzie. pff.

Znajomy pracuje na stazach, ale nawet on nie potrafi mi zagwarantowac ze dostane. Swoja drogia, bawia mnie staże w sklepach, w miejscach gdzie eweidentnie stazysta jest wykorzystywany. Jak zobacze gdzies liste ze stazami, albo sie dowiem ze ktos dostal beznadziejny staz po znajomosci a ja nie - nie daruje.

mam tu na mysli staz - zgodny z wyksztalceniem, zainteresowaniami. Mi staz uratowalby zycie, doslownie. 6 miesiecy i nic wiecej nie chce. W moim zawodzie tak bardzo potrzebuje doswiadczenia, chociaz pol roku i moge startowac wszedzie
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-14, 11:47   #3012
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez ada543216 Pokaż wiadomość
A ja załatwiłam sobie staż w US. Wysłany został imienny wniosek, który UP rozpatrzył negatywnie. W tym roku stwierdzili, że będą wysyłać na staż tylko tam gdzie pracodawca po odbyciu stażu gwarantuje zatrudnienie. A jak wiadomo takich pracodawców jest mało, albo na moim zadupiu wogle!! Do tego znajomości. Jestem załamana, bo mam czas tylko do kwietnia, a potem nie wiem co robić!!!!
Tak powinno byc w całej Polsce. Stazysci sa wykorzystywaniu, bo pracodawca nie mysli o dodatkowym etacie tylko, aby jak najtanszym kosztem posiadać pracownika. Biora stażystę za stażystą i w ten sposób blokuja miejsca pracy. A w wilu firmach gdyby nie mozna bylo miec stazysty nowy pracownik bylby konieczny.

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2011-02-14 o 11:48
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 14:59   #3013
lovebites
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 214
Dot.: Pytanie o staż cz.II

hej dziewczyny
mam nadzieje, że w dobrym dziale zadaje pytanka
czy któraś z was była na rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie stażu? Jak wyglądała? czy bardzo różniła się od rozmowy w sprawie pracy stałej?

Dowiedziałam się że będzie test ze znajomości Ms Office ... wiecie na czym on będzie polegał??

I ostatnie... czy żeby dostać staż trzeba być zarejestrowanym w UP?
__________________
Dziewczyny klikajcie codziennie

http://www.pustamiska.pl
http://www.pajacyk.pl


Myślę jak osoba dorosła, mówię jak osoba dorosła, ale nadal patrzę oczami dziecka
lovebites jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 15:36   #3014
Promyk1105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 138
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Juhaska, bez urazy, naprawdę, wiem, ze generalizuje, ale ~90% spraw w urzędach wszelakiej maści można załatwić głównie po znajomości, jak się je ma to coś można załątwić szybciej/lepiej albo w ogole MOŻNA. Może należysz do tych ~10% osób, które trzymając w ręku wniosek o staż od 2 osób (pracodawców) - znajomej i nieznajomej - i mając pieniądze tylko na jeden jedyny ostatni staż - nie przyznasz go znajomej ..... sorry, ale tak było jest i będzie, że po znajomosci jest łatwiej. Ale wracając do sedna - dziękuję za odpowiedz, cóż w takim razie nie będę tak kombinować, myslałam tylko, że może jak mój wniosek imienny będzie np. w trakcie rozpatrywania, a w miejscu, gdzie staz mnie interesuje, ogłoszą np. juz rozmowy na owy staż, to bede mogła isc na rozmowe, dostac staz, a z imiennego rezygnowac. Ale dzieki za sprowadzenie na ziemie, zreszta nie wiadomo, czy imienny wypełnia, bo jest kilka innych kandydatek i moze byc klops.

W ogole o ten staz to tak samo ciezko jak i o prace ... naprawde, kandydatów multum, pamietam jak 3,4 lata temu moja siostra i kolezanki starały sie o staz to dostawały skierowanie z PUPu, pracodawca je przyjmował (otrzymanie skierowania równało sie przyjeciu) i koniec piesni. A teraz sa kolejki chetnych u kazdego pracodawcy do pokonania ...... i jeszcze najlepiej jakby przyszły stazysta juz wszystko umiał - to dla pracodawcy najlepsze rozwiazanie, bo wtedy bedzie miał robola za darmo ... myslałam, ze staz jest od tego, żeby sie czegoś nauczyć jak nie ma się doświadczenia, a wychodzi na to, że nie dość, że trzeba już wszystko umieć to na brak dośw. tez krzywo patrzą .... ech .... i tak zle i tak niedobrze, sorry, za wylewanie swojej frustracji ... powodzenia wszystkim!

Lovebites, tak, musisz byc zarejstrowana

Edytowane przez Promyk1105
Czas edycji: 2011-02-14 o 15:42
Promyk1105 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 15:40   #3015
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

jesli chodzi o rozmowę to nie różni się od tej o pracę, z wyjątkiem oczywiście, że nie pytaja ile chciałabys zarabiać itp bo wiadomo, że oni za staż nie nam nie płacą. Ale też powinno się wypaść jak najlepiej. bo teraz firmy robią rekrutacje na stażystów tj na zwykłych pracowników. nie chcą byle kogo!
jesli chodzi o MS office to pewnie posadzą cię przy kompie i powiedzą co masz przygotować np jakieś pisemko z zastosowaniem różnych opcji, bądź prezentację w Power Point, czy obliczenia w MS Excel. cos w tym rodzaju. jeśli miałaś to w szkole/studiach a na pewno robiłaś jakieś prace zaliczeniowe to spoko sobie poradzisz.
myslę, że koniecznie trzeba się zarejestrować w UP, bo to w końcu oni płacą za staże i muszą wiedzieć o Tobie, żeby Cię skierować na staż.
ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 16:37   #3016
lovebites
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 214
Dot.: Pytanie o staż cz.II

dzięki dziewczyny. Będzie trudno hehe . U tu będzie problem bo nie jestem już zarejestrowana w UP... ale jeśli by mnie przyjęli to jaki problem zarejestrować się...
__________________
Dziewczyny klikajcie codziennie

http://www.pustamiska.pl
http://www.pajacyk.pl


Myślę jak osoba dorosła, mówię jak osoba dorosła, ale nadal patrzę oczami dziecka
lovebites jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-14, 18:23   #3017
Celebre
Raczkowanie
 
Avatar Celebre
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 468
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez Promyk1105 Pokaż wiadomość
Juhaska, bez urazy, naprawdę, wiem, ze generalizuje, ale ~90% spraw w urzędach wszelakiej maści można załatwić głównie po znajomości, jak się je ma to coś można załątwić szybciej/lepiej albo w ogole MOŻNA. Może należysz do tych ~10% osób, które trzymając w ręku wniosek o staż od 2 osób (pracodawców) - znajomej i nieznajomej - i mając pieniądze tylko na jeden jedyny ostatni staż - nie przyznasz go znajomej ..... sorry, ale tak było jest i będzie, że po znajomosci jest łatwiej.
Wspomnę tylko ,że wnioski są rozpatrywane przez dyrekcję Up-ów.
Celebre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 07:26   #3018
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Mam pytanie.Czy za zwolnienie lekarskie przysługuje 100 procent stypendium czy tylko 80???
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 09:55   #3019
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
mam pytanie.czy za zwolnienie lekarskie przysługuje 100 procent stypendium czy tylko 80???
100%
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 17:07   #3020
meggg90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 155
Dot.: Pytanie o staż cz.II

to i ja sie zapytam...

napisałam do UP podanie o przedłuzenie stażu (podobnie zrobił pracodawca) i mam wątpliwości... czy mam te pisma kierować bezpośrednio do dyrekcji up czy styknie do UP po prostu? w kadrach stwierdzili ze opcja "Powiatowy Urząd Pracy" wystarczy, a mnie zalezy na najlepiej sformułowanym podaniu, bez zadnego byka, żeby nie mieli podstaw żeby mi je odrzucić (głupio byłoby z tak błahego powodu)

jak lepiej?
__________________
Chomicki dwa

http://s6.suwaczek.com/20120811040113.pngZaobrączkowani
meggg90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 18:09   #3021
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez meggg90 Pokaż wiadomość
to i ja sie zapytam...

napisałam do UP podanie o przedłuzenie stażu (podobnie zrobił pracodawca) i mam wątpliwości...
jak lepiej?
to napisz:
Dyrektor (Powiatowego) Urzędu Pracy
w Mieście XYZ
Jan Kowalski


jesli znasz nazwisko, bo jesli nie to ogólnie do UP + adres, bądź tylko miasto

ale jeśli znasz to napisz po nazwisku-będzie się poczuwał, że wiesz kto rozpatruje podania i że do niego konkretnie się zwracasz a nie do urzędu jako jednostki administracyjnej.

Edytowane przez ikonka10
Czas edycji: 2011-02-15 o 18:12
ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 14:34   #3022
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Witam. Pracy szukam juz od jakiegos czasu,ale nie mam doswiadczenia ,wiec najlatwiej bedzie jezeli postaram sie gdzies o staz. No i mam w zwiazku z tym pytanie,czy czekac az pojawia sie jakies ogloszenia w UP,czy wziasc sprawy w swoje rece i poroznosic po firmach i urzedach swoje CV i list motywacyjny,A jak mialby w takim razie wygladac taki list,jezeli sama bym wnioskowala nie wiedzac do konca kogo potrzebuja w danej firmie czy urzedzie,a moze poprostu same CV zostawic?

Dodam ,ze w piatek mam termin w UP,poczekac i dowiedziec sie co oni mi zaoferuja czy poroznosic samemu CV? Pytam,bo nie bardzo wiem jak to wszystko wyglada.

Edytowane przez zoskasamoska
Czas edycji: 2011-02-16 o 14:40
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 14:54   #3023
camilla2009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 18
Dot.: Pytanie o staż cz.II

WIECIE czy we wrocku maja juz pieniadze na staz?
camilla2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 19:07   #3024
MissKiss
Raczkowanie
 
Avatar MissKiss
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 138
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Powinni już miec...ale tak jak mówią...teraz mają mniej kasy na staże, więc podobno tylko przyznają jak pracodawca zatrudni pozniej....
A nie wiecie, czy ktoś, kto już miał 2 staże wykorzystane (w pazdzierniku mi sie skonczyl) może ubiegac się o skierowanie na te SZKOLENIA z PUP? Czy pierwszeństwo mają ci co nie pracowali dłużej....? Miał ktos podobnie?
MissKiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 19:17   #3025
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez meggg90 Pokaż wiadomość
to i ja sie zapytam...

napisałam do UP podanie o przedłuzenie stażu (podobnie zrobił pracodawca) i mam wątpliwości... czy mam te pisma kierować bezpośrednio do dyrekcji up czy styknie do UP po prostu? w kadrach stwierdzili ze opcja "Powiatowy Urząd Pracy" wystarczy, a mnie zalezy na najlepiej sformułowanym podaniu, bez zadnego byka, żeby nie mieli podstaw żeby mi je odrzucić (głupio byłoby z tak błahego powodu)

jak lepiej?
co napisalas w podaniu? bo ja sie tez przymierzam.

zoskasamoska- szukaj na wlasna reke.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 19:26   #3026
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Pytanie o staż cz.II

ja załatwiłam sobie staż bez żadnych znajomości, po prostu znalazłam ogłoszenie w internecie, ze szukają stażysty, wysłałam aplikacje, poszłam na rozmowę, wybrali mnie i złożyli wniosek do PUPu, a ja tam dostarczyłam wszystkie niezbędne dokumenty. Na rozmowie jedynym "innym" pytaniem było te, czy dam rade się utrzymać za stypendium stażowe. W tamtym miejscu miałam jak najbardziej szanse na stale zatrudnienie, bo zaczęli mnie szkolić na wyższe stanowisko, ale otrzymałam propozycje pracy z kategorii nie do odrzucenia, wiec zrezygnowałam ze stażu. Trochę głupio mi było, bo polubiłam swoje pracodawczynie i koleżanki, a musiałam je zostawić trochę z ręką w nocniku, ale czasem trzeba.
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 20:55   #3027
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Polska idzie ku zagładzie...

http://www.tygodnik.siedlecki.pl/N_a...y.php?id=12219

to link do lokalnej gazety. w sąsiednim mieście tak okroili fundusze (z 21 mln na 3 mln!), że podobno wstrzymali całkowicie staże.
aż się boję o nasz PUP
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 21:15   #3028
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Cytat:
Napisane przez MissKiss Pokaż wiadomość
Powinni już miec...ale tak jak mówią...teraz mają mniej kasy na staże, więc podobno tylko przyznają jak pracodawca zatrudni pozniej....
A nie wiecie, czy ktoś, kto już miał 2 staże wykorzystane (w pazdzierniku mi sie skonczyl) może ubiegac się o skierowanie na te SZKOLENIA z PUP? Czy pierwszeństwo mają ci co nie pracowali dłużej....? Miał ktos podobnie?
złóżyć wniosek zawsze możesz, ale czy szkolenie zostanie ci przyznane to już inna kwestkia, zwłaszcza że piszesz, iż korzystałaś już z innych usług
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 05:00   #3029
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Pytanie o staż cz.II

Tak patrząc na to z innej strony to może jak nie będzie staży to zwolnią sie jakieś etaty w tych zakładach co wymieniali jednych stażystów na drugich.No bo w końcu ktoś będzie musiał pracować.Jak myślicie??
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-17, 06:42   #3030
Promyk1105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 138
Dot.: Pytanie o staż cz.II

etaty się zwolnią, ale pewnie nie będą chcieli zatrudniać tam ludzi bez doświadczenia... takich jak ja, dlatego ja potrzebuję stażu ... dzisiaj się dowiem czy go dostanę ..... także drzim ti palce
Promyk1105 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.