Niedoczynność tarczycy, pomocy! - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-19, 09:45   #3001
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
endokrynolog, u której byłam przed momentem na konsultacji powiedziała mi iż:

Euthyrox należy zawsze popijać wodą przegotowaną, żadnymi wodami mineralnymi czy innymi napojami, bo one hamują wydzielanie hormonu; a ponadto należy go zawsze brać o stałej porze
No ale to chyba już każdy wie z tymi napojami? W ogóle, większość leków powinno się popijać wodą przegotowaną, ewentualnie źródlaną, ale nie mineralną.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 10:29   #3002
Talantea
Zakorzenienie
 
Avatar Talantea
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Wro
Wiadomości: 3 371
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Hej mogłabym dołączyć do wątku?
Dowiedziałam się wiele ważnych rzeczy o niedoczynnosci.
Moje TSH wynosi 5.75 (nie moge znależć wyników t4 i t3 teraz).
Narazie przyjmuje Euthyrox 25 (cała tabletka i pół na codzień), i zrobiłam USG tarczycy. Lekarz powiedział, że narazie nie jest żle, ale gdybym była w ciąży to mam zważać na tarczyce.
Mam nadzieje, że mi sie nie pogłębi problem, nie mogę również schudnąc mimo diety i ćwiczeń. Waga stoi w miejscu
__________________
11.08.2016

Talantea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 10:31   #3003
łajza
Raczkowanie
 
Avatar łajza
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 58
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Każdy wie? No ja pierwsze słyszę by zachodziła konieczność popijania tabletek wodą przegotowaną... Ogólnie, że wodą powinno się popijać leki, to owszem wiedziałam, ale nie sądziłam, że jest to jakaś wielka różnica jeśli chodzi o mineralna a przegotowaną...
__________________
you're so fuckin' special.
łajza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 10:52   #3004
wioletap
Raczkowanie
 
Avatar wioletap
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 104
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez Talantea Pokaż wiadomość
Hej mogłabym dołączyć do wątku?
Dowiedziałam się wiele ważnych rzeczy o niedoczynnosci.
Moje TSH wynosi 5.75 (nie moge znależć wyników t4 i t3 teraz).
Narazie przyjmuje Euthyrox 25 (cała tabletka i pół na codzień), i zrobiłam USG tarczycy. Lekarz powiedział, że narazie nie jest żle, ale gdybym była w ciąży to mam zważać na tarczyce.
Mam nadzieje, że mi sie nie pogłębi problem, nie mogę również schudnąc mimo diety i ćwiczeń. Waga stoi w miejscu
zmień lekarza dziewczyno. przy takim TSH taka dawka l-tyroksyny to stanowczo za mało.
__________________
EpiHashi

razem od 3.02.14
75 >>> 60
początkująca włosomaniaczka
wioletap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 10:56   #3005
Talantea
Zakorzenienie
 
Avatar Talantea
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Wro
Wiadomości: 3 371
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Nie znam sie na tym kompletnie , teraz jak bede znów w Polsce to zrobie kolejne badania i wtedy się zobaczy.
Mialam już dawno isc tutaj w UK do lekarza, ale ciagle to przekładam. Boje sie tylko, ze tej mojej tarczycy tutaj nie potraktuja powaznie.
__________________
11.08.2016

Talantea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 12:36   #3006
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
endokrynolog, u której byłam przed momentem na konsultacji powiedziała mi iż:

Euthyrox należy zawsze popijać wodą przegotowaną, żadnymi wodami mineralnymi czy innymi napojami, bo one hamują wydzielanie hormonu; a ponadto należy go zawsze brać o stałej porze
A filtrowana kranówka może być?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 12:55   #3007
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

przegotowana woda ma być
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 16:59   #3008
uUuAsissuUu
Zakorzenienie
 
Avatar uUuAsissuUu
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 003
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Byłam u gina. Zespół policystycznych jajników
Miałam kiedyś torbiel na jajniku, ale to co dzisiaj zobaczyłam na usg

dziś nie mam chęci na cokolwiek.
uUuAsissuUu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 17:04   #3009
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Biedna ;**
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 17:19   #3010
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez łajza Pokaż wiadomość
Każdy wie? No ja pierwsze słyszę by zachodziła konieczność popijania tabletek wodą przegotowaną... Ogólnie, że wodą powinno się popijać leki, to owszem wiedziałam, ale nie sądziłam, że jest to jakaś wielka różnica jeśli chodzi o mineralna a przegotowaną...
No cóż, to wina lekarza, że nie powiedział. Swoją drogą, jakiś czas temu widziałam w aptekach ulotki dotyczące tego, co można czym popijać
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-19, 18:36   #3011
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez łajza Pokaż wiadomość
Każdy wie? No ja pierwsze słyszę by zachodziła konieczność popijania tabletek wodą przegotowaną... Ogólnie, że wodą powinno się popijać leki, to owszem wiedziałam, ale nie sądziłam, że jest to jakaś wielka różnica jeśli chodzi o mineralna a przegotowaną...
Jak wyżej.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-20, 11:38   #3012
monik_85
Raczkowanie
 
Avatar monik_85
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 208
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Wróciłam wlaśnie z USG... najchętniej już bym chciała pokazać wynik lekarce bo pani radiodiagnosta mnie przeraziła - ,,oj nieładna rzeczywiście ta tarczyca'' a potem była milcząca jakby nagle języka zapomniała ponoć lekarz powie mi dokładnie ... czy oni nie wiedzą co to są błędy jatrogenne? ogólnie wolałabym wiedzieć co ze mną jest zamiast czytać na 1000 stronach internetowych i domyślać się dniami i tygodniami czekając na wizytę u lekarza.

opis badania tez mi wiele nie mowi. ,,Tarczyca nie jest powiększona, położona typowo o plamistej hypoechogenicznej przebudowie. oba płaty w opcji doppler wykazują wzmożoną energię przepływu. '' cokolwiek to znaczy....

wymiary płatów prawy- 46x19x18mm oraz lewy- 51x20x20mm, cieśń 3mm szerokości.

Dziewczyny spotkała się któraś z czymś takim?
monik_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 12:17   #3013
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

monik_85, Każda z Nas ma chyba usg tarczycy wykonywane bezpośrednio przez endokrynologa prowadzącego, więc od razu wiemy jak ona wygląda ...

Hmm, nie masz podanej objętości? Mi to wygląda z opisu na Hashi ...
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 14:25   #3014
monik_85
Raczkowanie
 
Avatar monik_85
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 208
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
monik_85, Każda z Nas ma chyba usg tarczycy wykonywane bezpośrednio przez endokrynologa prowadzącego, więc od razu wiemy jak ona wygląda ...

Hmm, nie masz podanej objętości? Mi to wygląda z opisu na Hashi ...
Rzeczywiście - objętość lewego płata 8ml a prawego 11ml... zapomnialam o tym napisac podając wymiary.

dodatkowo odebrałam wyniki kreatyniny - 0,84 (norma 0,5 - 0,9), estradiol 514,40 (norma dla fazy lutealnej 161 - 774) oraz progesteron 0,65 (norma dla fazy luealnej 1,7 - 27).

A zatem podsumowujac - kiepskie usg, tsh wysokie, anty-TPO wysokie i niski progesteron.... optymistycznie to nie wyglada biorac pod uwage nasze upragnione plany dzidziusiowe
monik_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 09:44   #3015
BTC
Raczkowanie
 
Avatar BTC
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 124
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Witajcie

Od ponad 2 tygodniu biorę Euthyrox 75 - na 11.12 kolejna wizyta u endo a przed nią badania poziomu TSH, ciekawa jestem jego poziomu, bo wyniki 303 jaki miałam przed pójściem do szpitala... przerażający. Ale nie powiem widzę różnice...nie marznę aż tak jak wcześniej, nie zasypiam w każdym miejscu, rano wstaje wypoczęta - no ale oczywiście nigdy nic nie może być tylko dobrze... i tutaj dlatego piszę - mam straszne skurcze wszystkich mięśni i ścięgien (o ile to możliwe) - najgorsze są skurcze całych stóp, łydek, palców u rąk a nawet szyi i pod pachami... biorę codziennie magnez oraz witaminy... czym mogą być spowodowane owe skurcze? Są one bardzo uciążliwe, codziennie rano wstaje i boję się ruszyć bo zaraz mnie skurcze łapią... robiłam badania magnezu i jest w normie...oczywiście jak będę u endo powiem mu o tym, ale to jeszcze 3 tyg prawie, może macie jakiś pomysł jak się ich pozbyć??
BTC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 10:36   #3016
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez uUuAsissuUu Pokaż wiadomość
Byłam u gina. Zespół policystycznych jajników
Miałam kiedyś torbiel na jajniku, ale to co dzisiaj zobaczyłam na usg

dziś nie mam chęci na cokolwiek.
czyli wcześniej lekarze tego u ciebie nie stwierdzili. Kurde, ja się tego też boję, muszę iść koniecznie do gina na kontrolę, żeby to sprawdzić.
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 13:07   #3017
Talantea
Zakorzenienie
 
Avatar Talantea
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Wro
Wiadomości: 3 371
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

W piątek mam ponowne badanie krwii, póżniej maja mi dopasować odpowiednią dawkę leku jeśli bedzie za słaby
Pani doktor nieco mnie uspokoiła i wyjaśniła mi moje wątpliwości. ;D
__________________
11.08.2016

Talantea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 16:08   #3018
uUuAsissuUu
Zakorzenienie
 
Avatar uUuAsissuUu
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 003
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
czyli wcześniej lekarze tego u ciebie nie stwierdzili. Kurde, ja się tego też boję, muszę iść koniecznie do gina na kontrolę, żeby to sprawdzić.
nie. a do ginekologa chodzę regularnie, częściej niż 1/pół roku
do wczoraj chodziłam jakaś rozbita, dziś już jest okej.
poproś o zrobienie usg dopochwowego, mi nie na każdej wizycie oferowali...
uUuAsissuUu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 17:54   #3019
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez BTC Pokaż wiadomość
Witajcie

Od ponad 2 tygodniu biorę Euthyrox 75 - na 11.12 kolejna wizyta u endo a przed nią badania poziomu TSH, ciekawa jestem jego poziomu, bo wyniki 303 jaki miałam przed pójściem do szpitala... przerażający. Ale nie powiem widzę różnice...nie marznę aż tak jak wcześniej, nie zasypiam w każdym miejscu, rano wstaje wypoczęta - no ale oczywiście nigdy nic nie może być tylko dobrze... i tutaj dlatego piszę - mam straszne skurcze wszystkich mięśni i ścięgien (o ile to możliwe) - najgorsze są skurcze całych stóp, łydek, palców u rąk a nawet szyi i pod pachami... biorę codziennie magnez oraz witaminy... czym mogą być spowodowane owe skurcze? Są one bardzo uciążliwe, codziennie rano wstaje i boję się ruszyć bo zaraz mnie skurcze łapią... robiłam badania magnezu i jest w normie...oczywiście jak będę u endo powiem mu o tym, ale to jeszcze 3 tyg prawie, może macie jakiś pomysł jak się ich pozbyć??
No ja to nie wiem, ale u mnie skurcze pojawiają się przy niedoborach potasu, niby powinno mi bardziej magnezu brakować, a jednak mam raczej niedobory potasu. A co do innych możliwości, nie mam pojęcia, może dziewczyny coś podpowiedzą.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 19:25   #3020
BTC
Raczkowanie
 
Avatar BTC
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 124
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
No ja to nie wiem, ale u mnie skurcze pojawiają się przy niedoborach potasu, niby powinno mi bardziej magnezu brakować, a jednak mam raczej niedobory potasu. A co do innych możliwości, nie mam pojęcia, może dziewczyny coś podpowiedzą.
Potas też robiłam w normie mam wyniki, zrobiłam także sód i wapń - wszystko w normach...
BTC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 23:16   #3021
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez BTC Pokaż wiadomość
Potas też robiłam w normie mam wyniki, zrobiłam także sód i wapń - wszystko w normach...
To ja nie pomogę Ale ale, chyba jakiś czas temu była w tym wątku rozmowa na ten temat, może parę stron wcześniej coś znajdziesz?
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 08:15   #3022
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez uUuAsissuUu Pokaż wiadomość
nie. a do ginekologa chodzę regularnie, częściej niż 1/pół roku
do wczoraj chodziłam jakaś rozbita, dziś już jest okej.
poproś o zrobienie usg dopochwowego, mi nie na każdej wizycie oferowali...
ja zawsze na wizytach kontrolnych robię cytologię i usg, więc liczę, że jednak może mnie to ominęło i że ominie
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 08:50   #3023
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez BTC Pokaż wiadomość
Witajcie
Od ponad 2 tygodniu biorę Euthyrox 75 - na 11.12 kolejna wizyta u endo a przed nią badania poziomu TSH, ciekawa jestem jego poziomu, bo wyniki 303 jaki miałam przed pójściem do szpitala... przerażający. Ale nie powiem widzę różnice...nie marznę aż tak jak wcześniej, nie zasypiam w każdym miejscu, rano wstaje wypoczęta - no ale oczywiście nigdy nic nie może być tylko dobrze... i tutaj dlatego piszę - mam straszne skurcze wszystkich mięśni i ścięgien (o ile to możliwe) - najgorsze są skurcze całych stóp, łydek, palców u rąk a nawet szyi i pod pachami... biorę codziennie magnez oraz witaminy... czym mogą być spowodowane owe skurcze? Są one bardzo uciążliwe, codziennie rano wstaje i boję się ruszyć bo zaraz mnie skurcze łapią... robiłam badania magnezu i jest w normie...oczywiście jak będę u endo powiem mu o tym, ale to jeszcze 3 tyg prawie, może macie jakiś pomysł jak się ich pozbyć??
Też ostatnio mam skurcze łydek i mi właśnie magnez z potasem pomaga. Codziennie biorę aspargin. Staram się 3 razy dziennie po dwie tabletki. Ostatnio przez kilka dni pomijałam niektóre dawki i skurcze wróciły, więc to pewnie przez ten niedobór.
Może po prostu przy Euthyroxie potrzebujesz większej dawki magnezu z potasem? Spróbuj, raczej nie zaszkodzi
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 17:59   #3024
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Kochane proszę rzućcie okiem na moje wyniki.
Do endokrynologa idę dopiero za ok. 2-3 tygodnie, bo u mnie prywatnie nawet do tych mniej rozchwytywanych takie kolejki są.
Robiłam badania ze względu na wypadające włosy, ale też aby sprawdzić kompleksowo, czy wszystko ok.
TSH - 2,83 (0,27-4,2)
FT3 - 4,67 (3,10-6,80)
FT4 - 18,71 (12,0-22,0)
anty-TPO - 16,7 (0,0-35,0)

DHEA-S - 145,9 (148-407)
estradiol - 14 (12-166 dla fazy folikularnej)
wolny testosteron - 0,007 (0,003-0,037)
androstendion - 2,47 (0,30-3,30)
progesteron - 21,21 (1,7-27,0 dla fazy lutealnej)
prolaktyna - 19,51 (4,79-23,3)

Martwi mnie dhea tak koszmarnie niskie, jak na młodą osobę (mam 24 lata) i estradiol jak u kobiety po menopauzie (ale to chyba wynika właśnie z za niskiego dhea). I prolaktyna - myślicie, że przy takim wyniku blisko górnej normy należałoby zbadać ją też po obciążeniu?
I nie wiem, co z TSH. Wyczytałam, że powyżej 2,0 to już bardzo dużo w moim wieku, ale wolne hormony wyszły w porządku. Dodam, że moje obie babcie cierpią na niedoczynność - jedna wrodzoną, tarczyca jej już dawno całkowicie zanikła, druga ma guzki.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 18:10   #3025
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
Kochane proszę rzućcie okiem na moje wyniki.
Do endokrynologa idę dopiero za ok. 2-3 tygodnie, bo u mnie prywatnie nawet do tych mniej rozchwytywanych takie kolejki są.
Robiłam badania ze względu na wypadające włosy, ale też aby sprawdzić kompleksowo, czy wszystko ok.
TSH - 2,83 (0,27-4,2)
FT3 - 4,67 (3,10-6,80)
FT4 - 18,71 (12,0-22,0)
anty-TPO - 16,7 (0,0-35,0)

DHEA-S - 145,9 (148-407)
estradiol - 14 (12-166 dla fazy folikularnej)
wolny testosteron - 0,007 (0,003-0,037)
androstendion - 2,47 (0,30-3,30)
progesteron - 21,21 (1,7-27,0 dla fazy lutealnej)
prolaktyna - 19,51 (4,79-23,3)

Martwi mnie dhea tak koszmarnie niskie, jak na młodą osobę (mam 24 lata) i estradiol jak u kobiety po menopauzie (ale to chyba wynika właśnie z za niskiego dhea). I prolaktyna - myślicie, że przy takim wyniku blisko górnej normy należałoby zbadać ją też po obciążeniu?
I nie wiem, co z TSH. Wyczytałam, że powyżej 2,0 to już bardzo dużo w moim wieku, ale wolne hormony wyszły w porządku. Dodam, że moje obie babcie cierpią na niedoczynność - jedna wrodzoną, tarczyca jej już dawno całkowicie zanikła, druga ma guzki.
Niedobór DHEA może wskazywać na niedoczynność nadnerczy, ale to już lekarz Cię dalej pokieruje.
TSH za wysokie, wskazuje na niedoczynność tarczycy, z której może wynikać też dość wysoka prolaktyna.
Ja miałam prolaktynę na takim samym poziomie przy TSH równe 1,2; po zbiciu TSH do 0,6 prolaktyna automatycznie obniżyła się do 11

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2012-11-23 o 21:12
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 18:12   #3026
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

fluoxetine, jeśli chodzi o TSH to faktycznie mogłabyś mieć niższe, do 1.5 maksymalnie. a hormony tarczycy natomiast mogłyby być wyższe. przed wizytą u endokrynologa warto sprawdzić także przeciwciała antyTG , dopiero wtedy będziesz miała pełen obraz pracy tarczycy

a czy poza wypadającymi włosami na coś jeszcze narzekasz? czy robiłaś podstawową morfologię, badanie moczu? dobrze byłoby gdybyś sprawdziła inne rzeczy w tym kierunku: magnez, potas, sód, fosfor, wapń, glukozę, żelazo, ferrytynę, transferynę, kreatyninę i mocznik
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 19:12   #3027
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Niedobór DHEA może wskazywać na niedoczynność tarczycy, ale to już lekarz Cię dalej pokieruje.
TSH za wysokie, wskazuje na niedoczynność tarczycy, z której może wynikać też dość wysoka prolaktyna.
Ja miałam prolaktynę na takim samym poziomie przy TSH równe 1,2; po zbiciu TSH do 0,6 prolaktyna automatycznie obniżyła się do 11
A co ma DHEA do tarczycy? Bo nigdy nie słyszałam o takiej zależności.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 19:29   #3028
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

gwiazdka93 - dziękuję

inverso - morfologię robiłam w sierpniu, wszystko idealnie. Inne rzeczy też chciałabym dla pewności przebadać, ale już i tak te badania mnie trzepnęły po kieszeni, a tu do lekarza jeszcze trzeba iść. Z objawów zwiastujących niedoczynność mam: zmęczenie, senność, depresyjne nastroje, odkąd pamiętam jest mi wiecznie zimno, problemy z zaparciami mimo diety bogatej w błonnik i mimo ruchu, blada i sucha skóra (poza twarzą, bo cerę mam przetłuszczającą się), a od kilku miesięcy zauważyłam problemy z koncentracją, zapamiętywaniem. Poza tym ostatnim do reszty już się tak przyzwyczaiłam, że zbytnio tego nie zauważam. Z drugiej strony mam bardzo szybki metabolizm, idealnie regularne cykle po 28 dni, raczej szybką akcję serca.

Chcę głównie dowiedzieć się od lekarza, czy bardziej mam się badać w kierunku niedoczynność tarczycy czy może nadnerczy (nie wiem jaka jest zależność - tarczyca od nadnerczy czy nadnercza od tarczycy).
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 19:39   #3029
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

fluoxetine, żeby problem zaparć zniknął - to lepiej wzbogacić dietę o większą ilość spożywanego białka każdego dnia. nabiał działa wolotwórczo, więc odradzam.

jadaj dużo świeżych i surowych warzyw oraz owoców. pijaj wodę mineralną, herbatę zieloną bądź czerwoną. dużo ziół dodawaj do jedzenia, poprawiają trawienie i są zdrowe.

niedoczynność tarczycy już widać w wynikach, oraz objawach. tak jak napisałam, sprawdź jeszcze antyTG. może się zdrzyć, że masz antyTPO w normie, natomiast antyTG będzie podwyższone i to już będzie oznaczało początek zapalenia tarczycy. wskazane byłoby wykonanie usg tarczycy. badania o których wspomniałam, może zlecić Ci lekarz rodzinny, więc nie będziesz musiała za nie płacić

TSH jest hormonem przysadkowym; tarczyca zawiaduje pracą całego organizmu, więc praca nadnerczy jest poniekąd zależna od tarczycy.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 20:15   #3030
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Niedoczynność tarczycy, pomocy!

Cytat:
Napisane przez fluoxetine Pokaż wiadomość
gwiazdka93 - dziękuję

inverso - morfologię robiłam w sierpniu, wszystko idealnie. Inne rzeczy też chciałabym dla pewności przebadać, ale już i tak te badania mnie trzepnęły po kieszeni, a tu do lekarza jeszcze trzeba iść. Z objawów zwiastujących niedoczynność mam: zmęczenie, senność, depresyjne nastroje, odkąd pamiętam jest mi wiecznie zimno, problemy z zaparciami mimo diety bogatej w błonnik i mimo ruchu, blada i sucha skóra (poza twarzą, bo cerę mam przetłuszczającą się), a od kilku miesięcy zauważyłam problemy z koncentracją, zapamiętywaniem. Poza tym ostatnim do reszty już się tak przyzwyczaiłam, że zbytnio tego nie zauważam. Z drugiej strony mam bardzo szybki metabolizm, idealnie regularne cykle po 28 dni, raczej szybką akcję serca.

Chcę głównie dowiedzieć się od lekarza, czy bardziej mam się badać w kierunku niedoczynność tarczycy czy może nadnerczy (nie wiem jaka jest zależność - tarczyca od nadnerczy czy nadnercza od tarczycy).
Jakbym czytała o sobie

Zrobiłam badania na własną rękę
TSH 3, 60
Prolaktyna 25,6
Testosteron 50, 36 (zauważyłam u siebie dziwne owłosienie)
Teraz tylko lekarza poszukać. Jak na razie słyszę terminy w nowym roku. No i mama mi marudzi, że wymyślam i wyszukuje sobie choroby
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.