Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2 - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-23, 13:52   #3031
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Hmm chyba masz za niska dawkę hormonów
Cilest ma większa, a Yaz mniejszą. Mówiłaś gonowi o tych bólach podczas brania Yaz?
wątpię by dawka była za niska -nie kombinujmy zawsze miałam bóle okropne, w liceum nie mogłam z tego powodu raz w miesiącu pójść do szkoły, bo umierałam z bólu.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-23, 14:35   #3032
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
wątpię by dawka była za niska -nie kombinujmy zawsze miałam bóle okropne, w liceum nie mogłam z tego powodu raz w miesiącu pójść do szkoły, bo umierałam z bólu.
Też tak miałam a dziś nic mnie nie boli
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-23, 14:43   #3033
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Też tak miałam a dziś nic mnie nie boli

Nie no, mnie to tak na okres coś tak zakuło, szarpnęło w dole i chlupnęło okresem a to moje pierwsze krwawienie z Yaz. A tak to nigdy nie miałam jakiś bólów na okres. Fakt, że chce mi się dziś płakać cały dzień, ale to co miałam z Diane 35 przechodziło wszystko.
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-23, 15:37   #3034
mitt
Przyczajenie
 
Avatar mitt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 8
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

witam, mi ginekolog zlecił te tabletki ponieważ mam takie bóle przy okresie że nie ma rady wstać z łóżka nawet z przeciw bólowymi środkami. Pierwszą tabletkę wzięłam z pierwszym dniem okresu a więc 15.12 zwykle okres mam maksymalnie 5 dni a po tych tabletkach wydłużył mi się aż do 8! i nie zanosi się na koniec nie mam pojęcia co robić, czy któraś z was też tak miała? lekarz powiedział że ma mnie mniej boleć i będą występować mniejsze krwawienia aż całkiem znikną po 3miesiącach brania tabletki...a jest zupełnie inaczej
__________________
10.10.2010
16.08.2014
mitt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-23, 16:26   #3035
wiadomekpl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 10
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

alkohol osłabia ochrone przed ciążą?

tzn. jeśli piło sie o 14 a wzieło tabletke tak o 19?

albo bliższe odstępy czasu?

Edytowane przez wiadomekpl
Czas edycji: 2010-12-23 o 16:30
wiadomekpl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-23, 16:42   #3036
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Też tak miałam a dziś nic mnie nie boli
gratuluję
Cytat:
Napisane przez wiadomekpl Pokaż wiadomość
alkohol osłabia ochrone przed ciążą?

tzn. jeśli piło sie o 14 a wzieło tabletke tak o 19?

albo bliższe odstępy czasu?
NIE alkohol nie wpływa na działanie tabletek, chyba, że zwymiotujesz

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Cytat:
Napisane przez mitt Pokaż wiadomość
witam, mi ginekolog zlecił te tabletki ponieważ mam takie bóle przy okresie że nie ma rady wstać z łóżka nawet z przeciw bólowymi środkami. Pierwszą tabletkę wzięłam z pierwszym dniem okresu a więc 15.12 zwykle okres mam maksymalnie 5 dni a po tych tabletkach wydłużył mi się aż do 8! i nie zanosi się na koniec nie mam pojęcia co robić, czy któraś z was też tak miała? lekarz powiedział że ma mnie mniej boleć i będą występować mniejsze krwawienia aż całkiem znikną po 3miesiącach brania tabletki...a jest zupełnie inaczej
że co? Chyba żartujesz, że Ci tak lekarz powiedział? Przecież krwawienie z odstawienia nie zniknie nigdy, chyba, że coś będzie nie tak np. będziesz w ciąży

pierwsze 3 miesiące organizm przyzwyczaja się do tabletek, z krwawieniem może być różnie, ale po tym czasie wszystko powinno się ustabilizować. Cierpliwości a jeśli się martwisz i krwawienie się nie zmniejsza nadal to idź do gina. Ale myślę, że przez święta pewnie krwawienie zniknie
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-23, 16:52   #3037
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
że co? Chyba żartujesz, że Ci tak lekarz powiedział? Przecież krwawienie z odstawienia nie zniknie nigdy, chyba, że coś będzie nie tak np. będziesz w ciąży

pierwsze 3 miesiące organizm przyzwyczaja się do tabletek, z krwawieniem może być różnie, ale po tym czasie wszystko powinno się ustabilizować. Cierpliwości a jeśli się martwisz i krwawienie się nie zmniejsza nadal to idź do gina. Ale myślę, że przez święta pewnie krwawienie zniknie
hmm wydaje mi sie, że lekarzowi pewnie chodziło o te plamienia śródcykliczne
ja na pierwszym opakowaniu też miałam krawawienie-plamienie praktycznie cały miesiac. okres trwał dłużej niż zwykle, a juz do konca opakowania utrzymywalo sie plamienie. z kolei na tabletkach placebo plamienie prawie calkiem zanikło, wiec wpadłam w mega panike, że jestem w ciąży zrobilam nawet 2 testy ciążowe ale od drugiego opakowania wszystko było już w porządku, żadnych plamien na rozowych tabletkach, dostaje krwawienie regularnie na 3 tabletce placebo i trwa ono ok. 5 dni (przedtem mialam okresy 7-dniowe) i jest mniej obfite niż przed braniem tabletek ale nie ma na to reguły, kazda kobieta reaguje inaczej.
ale moim zdaniem nie ma sie co martwic na zapas, mi wszystkie skutki uboczne przeszły po pierwszym miesiacu i mozliwe, że z tobą będzie podobnie. teraz czuje sie super na nich.
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-23, 23:22   #3038
Natalka_Pralka
Raczkowanie
 
Avatar Natalka_Pralka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 64
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez giginthesky Pokaż wiadomość
hmm wydaje mi sie, że lekarzowi pewnie chodziło o te plamienia śródcykliczne
ja na pierwszym opakowaniu też miałam krawawienie-plamienie praktycznie cały miesiac. okres trwał dłużej niż zwykle, a juz do konca opakowania utrzymywalo sie plamienie. z kolei na tabletkach placebo plamienie prawie calkiem zanikło, wiec wpadłam w mega panike, że jestem w ciąży zrobilam nawet 2 testy ciążowe ale od drugiego opakowania wszystko było już w porządku, żadnych plamien na rozowych tabletkach, dostaje krwawienie regularnie na 3 tabletce placebo i trwa ono ok. 5 dni (przedtem mialam okresy 7-dniowe) i jest mniej obfite niż przed braniem tabletek ale nie ma na to reguły, kazda kobieta reaguje inaczej.
ale moim zdaniem nie ma sie co martwic na zapas, mi wszystkie skutki uboczne przeszły po pierwszym miesiacu i mozliwe, że z tobą będzie podobnie. teraz czuje sie super na nich.
ja mialam zupelnie tak samo przy pierwszym opakowaniu. caly miesiac plamienia i gdzies wlasnie chyba przy trzeciej tabletce placebo dostalam okresu i wlasnie jakos po 5dniach sie skonczyl bez zadnej koncowki jak to on mial w zwyczaju;p i normalnie trwal z 7,8dni. jestem juz prawie w koncowce drugiego i nie bylo zadnego plamienia srodcyklicznego w tym miesiacu i ogolnie podczas okresu mniej mnie bolal brzuch i okres byl mniej obfity niz zwykle
Natalka_Pralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-24, 09:53   #3039
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Mj lekarz gin przepisał mi pierwsze w zyciu tabletki anty i to właśnie YAZ.
Dziś okolo 9 rano dostalam okres wiec zazylam pierwsza tabletkie po 10. I nie wiem czy dobrze rozumiem, następna mam wziąść jutro o 7 rano i kolejne nastepne codziennie o 7 rano ( taka pore sobie wybrałam). ???
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-24, 10:28   #3040
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez agnieszka k Pokaż wiadomość
Mj lekarz gin przepisał mi pierwsze w zyciu tabletki anty i to właśnie YAZ.
Dziś okolo 9 rano dostalam okres wiec zazylam pierwsza tabletkie po 10. I nie wiem czy dobrze rozumiem, następna mam wziąść jutro o 7 rano i kolejne nastepne codziennie o 7 rano ( taka pore sobie wybrałam). ???
Tak.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-24, 12:53   #3041
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

i mam jeszcze jedno pytanko. W związku z tym że we wtorek zażyłam jedna tabletkę na grzybice pochwy Flumycon i od tamtego czasu nic więcej, a dzis zażyłam pierwsza tabletkę Yaz-u to czy za 5-6 dni bede tak samo chroniona?
I czy floragyn tez może obniżać skuteczność?
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-24, 12:58   #3042
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez agnieszka k Pokaż wiadomość
i mam jeszcze jedno pytanko. W związku z tym że we wtorek zażyłam jedna tabletkę na grzybice pochwy Flumycon i od tamtego czasu nic więcej, a dzis zażyłam pierwsza tabletkę Yaz-u to czy za 5-6 dni bede tak samo chroniona?
I czy floragyn tez może obniżać skuteczność?
Będziesz tak samo chroniona.
Floragyn to globulki dopochwowe? Leki o działaniu miejscowym, a więc globulki, kremy, maści itp - nie wpływają na skuteczność ponieważ nie trafią do krwiobiegu. Warto to zapamiętać.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-24, 13:29   #3043
agnieszka k
Zakorzenienie
 
Avatar agnieszka k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wypłoszewo
Wiadomości: 3 576
Send a message via Skype™ to agnieszka k
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

No a Flumycon? i Furagina?
__________________



Essence mania trwa


agnieszka k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-24, 13:41   #3044
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez agnieszka k Pokaż wiadomość
No a Flumycon? i Furagina?
Jeśli chodzi o różne interakcje to polecam ten wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=90874

Dodatkowo - obowiązkowo lektura ulotek od leków - jeśli coś ma wpłynąć to tam w interakcjach będzie informacja.

Flumycon nie wpływa (chyba, że jest brany przed długi okres czasu w b.dużych dawkach- ale takie dawkowanie raczej rzadko się zdarza).
Furagina również nie wpływa.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-25, 14:18   #3045
Mrs.
Zakorzenienie
 
Avatar Mrs.
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 3 710
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Dziewczyny doradzicie mi coś ?

Brałam Yaz przez ponad rok ostatnio byłam na wyjezdzie i zapomnialam wziac nowego opakowania wiec musiałam zrobić przerwe wiem ze tabetki to nie cukierki i nie wolno tak robić ale teraz czasu juz nie cofne i teraz moje pytanie poczekać jeszcze miesiac czy np. moge juz od nastepnego wziac nowe opakowanie ? Chodzi o to zebym nie zbombardowała sobie organizmu ... ehm . Wiem ze po roku brania powinno sie robić przerwe moze to podpiąc pod przerwe ten miesiac ? Co robić , co radzicie ? Poczekac jeszcze i mozna brac nowe op. od nastepnego miesiaca ?
Mrs. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-25, 20:54   #3046
madalen76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

a ja mam inne pytanie... nie brałam tabletek anty baaaardzo długo (2 lata) . okres skończył mi się wczoraj a dojrzałam do tego by znów zacząć brać tabletki. Czy mogę łyknąć je po okresie ?
madalen76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 00:04   #3047
Matinne
Rozeznanie
 
Avatar Matinne
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 843
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

mam problem.
rok temu przez 3 miesiace bralam tabletki Yaz,ktore ginekolog przepisal mi na wchloniecie sie torbiela ( wyregulowanie okresu, ktory zachwiany mam przez chorobe na ktora sie lecze). po prawie roku znowu mialam objawy torbiela, wiec stwierdzilam, ze znowu musze zaczac brac tabletki, zeby mi pomogły ( wspomne, ze tamtem torbiel po 3 miesiacach brania tabletek mi sie wchlonal ). Od 21.12 biore tabletki Yaz a od chyba 22.12 tabletki na moja chorobe. Jakos od 22 jest mi jednak niedobrze przez parę godzin w ciagu dnia lub wieczorem. Jak wszystkie tabletki biore okolo 10 to okolo 14,15 zaczyna mi sie robic niedobrze. Dzisiaj specjalnie wzielam tabletke Yaz osobno, w polowie dnia, ( wydawalo mi sie, ze troche zrobilo mi sie nieodbrze, ale bylam ciagle na swiezym powietrzu i trudno mi okreslic ) ale wieczorem musialam wziac kolejna dawke moich lekow i teraz czuje sie tak jak w poprzednich dniach. ;/
To może byc wina samych tabletek Yaz czy polaczenia ich z innymi ?
Dodam, że ponad 6 tyg temu uprawialam seks z chlopakiem... Z tym, że 'porannych mdlosci nie mam'...

___

I jeszcze - okresu nie miałam od sierpnia ( przez tego torbiela, ktory sie tworzyl ) .
A wczesniej tez dlugo bralam tabletki na chorobe i czulam sie normalnie, nie mialam zadnych skutkow ubocznych, wiec to na pewno nie ich wina ).
__________________
luty cash : 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 65 70 75 80 85 90 95 100
luty gym : 1 2 3 4 5 6 7 8 ( 9 10 11 )
luty books : 1 2 3

Edytowane przez Matinne
Czas edycji: 2010-12-26 o 00:07
Matinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 01:26   #3048
KarolinaMarcelina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 70
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez madalen76 Pokaż wiadomość
a ja mam inne pytanie... nie brałam tabletek anty baaaardzo długo (2 lata) . okres skończył mi się wczoraj a dojrzałam do tego by znów zacząć brać tabletki. Czy mogę łyknąć je po okresie ?
Moim zdaniem nie ma to sensu,bo byś musiała dodatkowo zabezpieczać się przez całe opakowanie. Poczekaj do nastepnej miesiaczki i w 1 dniu weź pierwszą tabletkę
__________________
16.10.2009
14.12.2013
14.05.2016
KarolinaMarcelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 08:02   #3049
olcia_8715
Raczkowanie
 
Avatar olcia_8715
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Ł-m
Wiadomości: 103
GG do olcia_8715
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Dziewczyny powiedzcie prosze od ktorej tabletki placebo moze juz wystapic krawienie???Wczoraj wzielam piersza i nic....nawet nie czuje czegokolwiek co mialoby symbolizowac okres.....jesli okres nie wystapi przez te 4 placebo to moze wystapic na poczatku drugiego opakowania gdy zaczne juz brac te rozowe?
olcia_8715 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 08:47   #3050
Matinne
Rozeznanie
 
Avatar Matinne
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 843
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez olcia_8715 Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie prosze od ktorej tabletki placebo moze juz wystapic krawienie???Wczoraj wzielam piersza i nic....nawet nie czuje czegokolwiek co mialoby symbolizowac okres.....jesli okres nie wystapi przez te 4 placebo to moze wystapic na poczatku drugiego opakowania gdy zaczne juz brac te rozowe?
powinien wystapic dzisiaj, ( ja przynajmniej zawsze tak mialam ) wcale nie musisz miec zadnych objawow.
__________________
luty cash : 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 65 70 75 80 85 90 95 100
luty gym : 1 2 3 4 5 6 7 8 ( 9 10 11 )
luty books : 1 2 3
Matinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 09:57   #3051
lu in
Przyczajenie
 
Avatar lu in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Hej, ja mam podobny problem, co ktoś kilka postów wyżej Zapomniałam wziąć tabletki, minęło ok. 14 godzin. Na opakowaniu radzą wziąć aktywne tabletki do końca, wyrzucić białe i zacząć następny blister... Tylko jestem teraz w miejscu, gdzie nie mam możliwości zakupu następnego, a zostały mi trzy różowe tabletki. Nowy blister mogę zacząć brać za sześć dni I teraz nie wiem, czy powinnam:
a. wziąć różowe tabletki do końca, a potem 4 białe, tak jakby nic się nie stało i stosować dodatkowe metody mechaniczne przez następne 14dni
b. wziąć różowe do końca i zacząć następne opakowanie tak szybko, jak się da
c. przestać brać tabletki w ogóle dopóki nie będę miała okazji skontaktować się z ginekologiem

Najchętniej wybrałabym opcję "a", ale nie wiem, czy przez tę za późno wziętą wszystko się nie rozregulowało i teraz już nigdy nie będą działać (<- histeria) albo coś?

Dodam tylko, że i tak zawsze stosuję prezerwatywy, chodzi mi tylko o to, czy biorąc tabletki normalnie czegoś nie popsuję tak, że nie będą one działać również za dwa albo trzy miesiące, bo że w najbliższym opakowaniu mogę być niezabezpieczona, to wiem

Edytowane przez lu in
Czas edycji: 2010-12-26 o 10:24
lu in jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 11:23   #3052
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Matinne Pokaż wiadomość
powinien wystapic dzisiaj, ( ja przynajmniej zawsze tak mialam ) wcale nie musisz miec zadnych objawow.
dlaczego powinien? równie dobrze może pojawic sie i na czwartej tabletce placebo i też będzie to ok. ja dostaje zawsze na trzeciej.
co do objawów, to ja też nie mam przed. jak już dostane, to pierwszego dnia pobolewa mnie tylko troche brzuch
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 12:18   #3053
Adriennne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 55
GG do Adriennne
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Hej, co prawda wątpliwości już prawie opadły ale wolę się skonsultować.

Opuściłam wczorajszą tabletkę (sobota godzina 19.00) zażyłam ją po 14 godzinach (niedziela 9.00) była to 4 tabletka 1 rzędu. We wtorek współżyłam, a od środy mam okres (dziś jest końcówka). Jakie jest ryzyko że mogłabym być w ciąży?
I jak powinno się liczyć 7 dni w którym powinno się dodatkowo zabezpieczać? od soboty? czy od niedzieli? i jak to ma wyjść? chodzi mi o sylwestra który jest z piątku na sobotę - musimy używać prezerwatyw czy nie...
Adriennne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 12:42   #3054
mitt
Przyczajenie
 
Avatar mitt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 8
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Matinne ja biore tabletki niecałe 2tyg i dopiero od jakiś 3 dni przestało mi być niedobrze. rano zawsze wszystko było ok a jakoś po południu już do wieczora było mi niedobrze zwłaszcza jak sobie pomyślałam o niektórych rzeczach do jedzenia x]

PS mi lekarz kazał brać tylko różowe tabletki i jak mi sie skończą to bez przerwy zacząć następny blister. okres zaczął mi się 15.12 i do tej pary mam małe krwawienia co mnie doprowadza do szału i przepłakałam całe święta przez to ;(
teraz już sama nie wiem kiedy to się skończy zostało mi chyba 12 tabletek różowych, potem bd musiała zacząć znowu od początku i zaraz potem znowu bd mieć normalnie okres. wychodzi mniej więcej że to będzie trwało ponad miesiąc
__________________
10.10.2010
16.08.2014
mitt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 13:29   #3055
Praan
Wtajemniczenie
 
Avatar Praan
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 2 024
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez giginthesky Pokaż wiadomość
dlaczego powinien? równie dobrze może pojawic sie i na czwartej tabletce placebo i też będzie to ok. ja dostaje zawsze na trzeciej.
co do objawów, to ja też nie mam przed. jak już dostane, to pierwszego dnia pobolewa mnie tylko troche brzuch
tak właśnie, ja zawsze mam na ostatniej, od pierwszego opakowania.

Ktoś wyżej napisał, że po roku brania tabletek powinno się zrobić przerwę, ktoś wyjaśni o co chodzi? Nigdy o tym nie słyszałam...
__________________
jesteś nikim i będziesz nikim dotąd,
dopóki choć raz pracując nad sobą, nie upadniesz omdlały ze zmęczenia.
Praan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 13:31   #3056
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Praan Pokaż wiadomość
tak właśnie, ja zawsze mam na ostatniej, od pierwszego opakowania.

Ktoś wyżej napisał, że po roku brania tabletek powinno się zrobić przerwę, ktoś wyjaśni o co chodzi? Nigdy o tym nie słyszałam...
Nie powinno
Ja dostaję okres na 4 placebo i tak od 3 lat
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 13:37   #3057
Matinne
Rozeznanie
 
Avatar Matinne
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 843
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez mitt Pokaż wiadomość
Matinne ja biore tabletki niecałe 2tyg i dopiero od jakiś 3 dni przestało mi być niedobrze. rano zawsze wszystko było ok a jakoś po południu już do wieczora było mi niedobrze zwłaszcza jak sobie pomyślałam o niektórych rzeczach do jedzenia x]
a bierzesz przy tym inne leki ? lub jest mozliwosc ze jestes w ciazy ?
jam za za chwile wezme tabletke i zobacze jak sie bede czuc, bo to tej pory od rana jest wszystko okay, oprocz torbiela ktory daje co chwile o sobie znac ;/
__________________
luty cash : 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 65 70 75 80 85 90 95 100
luty gym : 1 2 3 4 5 6 7 8 ( 9 10 11 )
luty books : 1 2 3
Matinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 16:45   #3058
Natalka_Pralka
Raczkowanie
 
Avatar Natalka_Pralka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 64
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Nie powinno
Ja dostaję okres na 4 placebo i tak od 3 lat
skoro masz juz tak dlugi staz to mam pytanie. ja koncze brac drugie opakowanie i przy drugim rzadku (8-14dzien) zapomnialam wziac jasnorozowej tabletki. minelo wiecej niz 12godzin zanim zorientowalam sie, ze zapomnialam. oczywiscie od razu wzielam tabletke, a na opakowaniu jest napisane, zeby normalnie brac. ale pare postow wyzej zostalo napisane, ze gdy sie zapomni i minie ponad 12godzin to pominac tabletki placebo i zaczac nowy blister. i stad moje pytanie, czy w moim przypadku mam pominac tabletki placebo?
Natalka_Pralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 17:35   #3059
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Natalka_Pralka Pokaż wiadomość
skoro masz juz tak dlugi staz to mam pytanie. ja koncze brac drugie opakowanie i przy drugim rzadku (8-14dzien) zapomnialam wziac jasnorozowej tabletki. minelo wiecej niz 12godzin zanim zorientowalam sie, ze zapomnialam. oczywiscie od razu wzielam tabletke, a na opakowaniu jest napisane, zeby normalnie brac. ale pare postow wyzej zostalo napisane, ze gdy sie zapomni i minie ponad 12godzin to pominac tabletki placebo i zaczac nowy blister. i stad moje pytanie, czy w moim przypadku mam pominac tabletki placebo?
Na to pytanie znajdziesz odpowiedz w ulotce
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-26, 20:36   #3060
Burberry93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 154
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Witam : )

Biorę YAZ (btw jestem przy drugim opakowaniu, okres był ,jest ok). Czy dla dodatkowej pewności zabezpieczać się dodatkowo i używać prezerwatywy? Niby w ulotce jest napisane ,że skuteczność jest wysoka, dodatkowe zabezpieczenia wskazane są w przypadku pominięcia tabletki itp...nadgorliwość w tym wypadku jednak chyba nie zaszkodzi Jak radzicie?
__________________
"Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn."
Burberry93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.