Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-13, 09:55   #3031
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

tak
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 19:14   #3032
mika_shiri
Raczkowanie
 
Avatar mika_shiri
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam!
Proszę o odpowiedź, wiem że ta kwestia na pewno była poruszana, ale fatalnie się czuje (nasilenie wrzodów) i do końca nie wiem co robić, więc proszę o wyrozumiałość.

biorę tabletki Yasminelle 7 miesiąc, nigdy nie miałam takich problemów.
Dzisiaj wzięłam 10 tabletkę z opakowania około 16.30,
ok. 18.15-18.30 zwymiotowałam, ale bardzo niewiele.

Czy jeśli nie wezmę dodatkowej tabletki to istnieje możliwość zmniejszenia antykoncepcji i ciąży(uprawiałam sex dzisiaj w nocy))

Zastanawiam się czy brać dodatkową tabletkę,bo przez bóle żołądka i tak czuje się fatalnie, a możliwe ze przy podwójnej tabletce (jeśli tamta się wchłonęła) będę miała dodatkowe dolegliwości (mdłości itp), więc jeśli to niekonieczne to wolałabym jej nie brać.

Edytowane przez mika_shiri
Czas edycji: 2010-03-13 o 20:31
mika_shiri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 19:40   #3033
Alexandre
Zadomowienie
 
Avatar Alexandre
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 052
Antykoncepcja a biegunka

Hej dziewczyny.Piszę do was bo nie wiem co zrobić.Otóż o 15:30 wzięłam Cyprest a po jakiejś godzinie poleciałam do łazienki i później jeszcze parę razy.Dodam,że była to ostatnia tabletka z blistra.Czy mam wziąść następną skoro jeszcze biegam do łazienki?Jeśli nie,to czy nadal mam ochronę przed ciążą czy została ona przerwana?Cyprest znów zaczynam brać w niedzielę za tydzień.Po jakim czasie będę mogła współżyć z moim chłopakiem bez stosowania prezerwatywy?
__________________

Alexandre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 19:50   #3034
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Antykoncepcja a biegunka

Cytat:
Napisane przez Alexandre Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.Piszę do was bo nie wiem co zrobić.Otóż o 15:30 wzięłam Cyprest a po jakiejś godzinie poleciałam do łazienki i później jeszcze parę razy.Dodam,że była to ostatnia tabletka z blistra.Czy mam wziąść następną skoro jeszcze biegam do łazienki?Jeśli nie,to czy nadal mam ochronę przed ciążą czy została ona przerwana?Cyprest znów zaczynam brać w niedzielę za tydzień.Po jakim czasie będę mogła współżyć z moim chłopakiem bez stosowania prezerwatywy?
Traktuj to jak rozpoczęcie przerwy wcześniej, czyli ostatnia tabletka była w piątek, więc nowy blister zaczynasz w sobotę a nie w niedzielę. Po prostu Ci się przesunie, ale nie ma problemu z wahaniem antykoncepcji. Po prostu pamiętaj, żeby wziąć w sobotę
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 19:54   #3035
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Antykoncepcja a biegunka

Ten dzień z biegunką potraktuj jako 1 dzień przerwy. Czyli tak jakbyś wzięła 20 tabletek. Antykoncepcja zachowana.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 22:10   #3036
apokalipssa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Exclamation Zapomniałam tabletki w 1 tyg.

Witajcie
Mam wielki problem ,mianowicie jestem w pierwszym tygodniu brania tabletek , tabletki przyjmuję codziennie o godz. 18. Wczoraj pojechałam do swojego chłopaka, niestety bez tabletek i całkiem o tym zapomniałam ,około godziny 24 kochaliśmy się bez zabezpieczenia i doszedł w środku. Problem w tym ,że nie miałam dostępu do swoich tabletek aż do 20 dzisiejszego dnia. Podsumowując : ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek o 18 ,w piątek pominęłam (w tym czasie seks bez zabezpieczenia) ,w sobotę wzięłam dopiero około 20. ;( Jakie jest prawdopodobieństwo ,że zaszłam w ciążę? Proszę o pomoc i szczerość ! Pozdrawiam
apokalipssa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 22:14   #3037
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Zapomniałam tabletki w 1 tyg.

Cytat:
Napisane przez apokalipssa Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam wielki problem ,mianowicie jestem w pierwszym tygodniu brania tabletek , tabletki przyjmuję codziennie o godz. 18. Wczoraj pojechałam do swojego chłopaka, niestety bez tabletek i całkiem o tym zapomniałam ,około godziny 24 kochaliśmy się bez zabezpieczenia i doszedł w środku. Problem w tym ,że nie miałam dostępu do swoich tabletek aż do 20 dzisiejszego dnia. Podsumowując : ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek o 18 ,w piątek pominęłam (w tym czasie seks bez zabezpieczenia) ,w sobotę wzięłam dopiero około 20. ;( Jakie jest prawdopodobieństwo ,że zaszłam w ciążę? Proszę o pomoc i szczerość ! Pozdrawiam
duze.
proponuje ginekologa i tabletkę "po"
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 22:31   #3038
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez mika_shiri Pokaż wiadomość
Witam!
Proszę o odpowiedź, wiem że ta kwestia na pewno była poruszana, ale fatalnie się czuje (nasilenie wrzodów) i do końca nie wiem co robić, więc proszę o wyrozumiałość.

biorę tabletki Yasminelle 7 miesiąc, nigdy nie miałam takich problemów.
Dzisiaj wzięłam 10 tabletkę z opakowania około 16.30,
ok. 18.15-18.30 zwymiotowałam, ale bardzo niewiele.

Czy jeśli nie wezmę dodatkowej tabletki to istnieje możliwość zmniejszenia antykoncepcji i ciąży(uprawiałam sex dzisiaj w nocy))

Zastanawiam się czy brać dodatkową tabletkę,bo przez bóle żołądka i tak czuje się fatalnie, a możliwe ze przy podwójnej tabletce (jeśli tamta się wchłonęła) będę miała dodatkowe dolegliwości (mdłości itp), więc jeśli to niekonieczne to wolałabym jej nie brać.
tabletka wchlania sie maks 3-4 godziny, ja bym wziela kolejna..

Edytowane przez ojejka89
Czas edycji: 2010-03-13 o 22:33
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 23:50   #3039
89Madzia89
Raczkowanie
 
Avatar 89Madzia89
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 298
Dot.: Zapomniałam tabletki w 1 tyg.

Cytat:
Napisane przez apokalipssa Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam wielki problem ,mianowicie jestem w pierwszym tygodniu brania tabletek , tabletki przyjmuję codziennie o godz. 18. Wczoraj pojechałam do swojego chłopaka, niestety bez tabletek i całkiem o tym zapomniałam ,około godziny 24 kochaliśmy się bez zabezpieczenia i doszedł w środku. Problem w tym ,że nie miałam dostępu do swoich tabletek aż do 20 dzisiejszego dnia. Podsumowując : ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek o 18 ,w piątek pominęłam (w tym czasie seks bez zabezpieczenia) ,w sobotę wzięłam dopiero około 20. ;( Jakie jest prawdopodobieństwo ,że zaszłam w ciążę? Proszę o pomoc i szczerość ! Pozdrawiam


To wszystka zalezy ktory to byl tydzien przyjmowania tabletek
jezeli 1 to masz najwieksze ryzyko jedno wyjscie tab po
89Madzia89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 08:52   #3040
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Zapomniałam tabletki w 1 tyg.

Cytat:
Napisane przez 89Madzia89 Pokaż wiadomość
To wszystka zalezy ktory to byl tydzien przyjmowania tabletek
jezeli 1 to masz najwieksze ryzyko jedno wyjscie tab po
Napisała , że pierwszy.

Cytat:
Napisane przez apokalipssa Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam wielki problem ,mianowicie jestem w pierwszym tygodniu brania tabletek , tabletki przyjmuję codziennie o godz. 18. Wczoraj pojechałam do swojego chłopaka, niestety bez tabletek i całkiem o tym zapomniałam ,około godziny 24 kochaliśmy się bez zabezpieczenia i doszedł w środku. Problem w tym ,że nie miałam dostępu do swoich tabletek aż do 20 dzisiejszego dnia. Podsumowując : ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek o 18 ,w piątek pominęłam (w tym czasie seks bez zabezpieczenia) ,w sobotę wzięłam dopiero około 20. ;( Jakie jest prawdopodobieństwo ,że zaszłam w ciążę? Proszę o pomoc i szczerość ! Pozdrawiam
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 10:40   #3041
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: Zapomniałam tabletki w 1 tyg.

Wczoraj dostałam silnego zatrucia pokarmowego i zwymiotowałam 14. tabletkę. Nie
Wczoraj dostałam silnego zatrucia pokarmowego i zwymiotowałam 14. tabletkę. Nie przyjęłam od razu następnej, bo miałam biegunkę i ciągle wymiotowałam, dlatego mijało się to z celem. Kolejną tabletkę, zgodnie z ulotką wzięłam jak najszybciej, czyli ok. 20 minut temu, to jest po 15 godzinach.
Problem jest może i głupi, ale nie wiem czy to był już 3. tydzień, czy jeszcze 2. i jeśli to był 3. to powinnam nie robić przerwy, a krwawienie wystąpi po kolejnym opakowaniu. A jeśli chcę odstawić, to mogę po ostatniej tabletce i nie będzie problemów?
Dodam, że nie ma ryzyka ciąży, bo nie uprawiam seksu, chodzi mi o "powrót" cyklu naturalnego, czy nie byłby utrudniony.
I jeżeli znów dostanę biegunki/zwymiotuję, co mam robić? Kiepsko się czuję, a zjadłam tabletkę.
Proszę, pomóżcie ;i
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-15, 08:19   #3042
comberta
Raczkowanie
 
Avatar comberta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam
we wtorek 2 marca zakończyłam branie tabletek w piątek odbyłam stosunek w niedzielę wystąpiło krwawienie z odstawienia w środę zaczęłam nowe opakowanie i 2i 4 tabletkę wzięłam z12 godz opóżnieniem .Nie kochałam się w tym czasie ale zastanawiam się co z tym który odbyłam w piątek przed krwawieniem czy mam się martwic
proszę o radę

tabletki biorę od 8 miesięcy zawsze o tej samej porze i nigdy nie zapomniałam

Edytowane przez comberta
Czas edycji: 2010-03-15 o 09:51
comberta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 10:08   #3043
devojka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 6
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez snowprincess Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Od ok pół roku przyjmuję tabletki Syndi-35. Regularnie współżyje ze swoim chłopakiem. Kilka dni temu po raz pierwszy zapomniałam przyjąć tabletki, był to 3 tydzień, tabletka nr 18. Niestety zauważyłam to dnia następnego o stałej porze o godz 23.00. Od razu połknęłam 2 tabletki na raz (nr 18 + nr 19). W nocy źle się czułam, ale nie wymiotowałam. Między przyjęciem tabletki nr 17 i tabletek 18 + 19 minęło ok 48h. Tak jak już wspomniałam stosunek był bez prezerwatywy. Kontynuowałam przyjmowanie tabletek 20 oraz 21. Wczoraj w czwartek przyjęłam ostatnią tabletkę z blistra.
Powinnam dziś nie zrobić przerwy tylko zacząć przyjmowanie kolejnego opakowania. Czy powinnam skończyć całe opakowanie czy wystarczy przyjąć tylko 7 tabletek (łącznie 28 dni przyjmowania tabletek) i zrobić przerwę 7 dni a później rozpocząć nowe opakowanie. Wtedy byłoby 28 + 7 + 21
Proszę o pomoc, o opinie. Bardzo poważnie traktuję antykoncepcje i po raz pierwszy zapomniałam tabletki dlatego się denerwuję.

pozdrawiam
Snowprincess! Jeżeli źle się czujesz biorąc 2 opakowania pod rząd (tak jak np. ja) spokojnie możesz sobie pozwolić na eksperyment typu użycie tylko 7 tabletek z kolejnego opakowania (oczywiście bez 7-dniowej przerwy). Ja tak kiedyś zrobiłam i wszystko jest ok. Ani dzidziusia ani innych niespodzianek. Któraś z koleżanek na forum wytłumaczyła mi to tak: drugie opakowane można faktycznie przerwać w dowolnym momencie, a te 7 tabletek z opakowania zapasowego w zupełności powinno wystarczyć - wtedy automatycznie te 7 tabletek stanie się Twoim 3cim tygodniem, a zapomniana tabletka przesunie się tak jakby do drugiego.. Już tłumaczę dokładniej - w przypadku łączenia opakowań, troszkę inaczej rozkładają się tygodnie - i tak, pierwsze 7 tabletek to pierwszy tydzień, ostatnie 7 wziętych tabletek przed przerwą (a więc to już tabletki z drugiego opakowania) to 3ci tydzień - reszta tabletek (może ich być nawet 20ścia) to 2gi tydzień dla naszego organizmu..

w Twoim przypadku to wyglądałoby tak:
21 tabletek+7 tabletek=28 tabletek
7 tabletek14 tabletek - 7 tabletekgdzie: pogrubione to pierwszy tydzień, pochylone to tydzień drugi (tam znajduje się zapomniana tabletka) i podkreślone to 3ci tydzień


---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:54 ----------

Cytat:
Napisane przez comberta Pokaż wiadomość
Witam
we wtorek 2 marca zakończyłam branie tabletek w piątek odbyłam stosunek w niedzielę wystąpiło krwawienie z odstawienia w środę zaczęłam nowe opakowanie i 2i 4 tabletkę wzięłam z12 godz opóżnieniem .Nie kochałam się w tym czasie ale zastanawiam się co z tym który odbyłam w piątek przed krwawieniem czy mam się martwic
proszę o radę

tabletki biorę od 8 miesięcy zawsze o tej samej porze i nigdy nie zapomniałam
Nie wydaje mi się żebyś miała powody do zmartwień (w końcu pomiędzy ostatnim stosunkiem a zapomnianą tabletką minął tydzień). Cytując z ulotki: Pominięta 1 tabletka w pierwszym tygodniu przyjmowania leku z aktualnego opakowania (w Twoim wypadku można te 2 tabletki rozpatrywać jako tę ewentualność gdyż po pierwsze przyjęłaś je tak szybko jak to było możliwe a po drugie dzieliła je jedna tabletka przyjęta o czasie): Należy przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe (nawet jeżeli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek) a kolejne zażywać o stałej porze. Przez następne 7 dni należy stosować dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne).
Jeżeli w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki utrzymywano stosunki seksualne, jest możliwe zajście w ciążę. Należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza.
U Ciebie minęło 7 dni pomiędzy ostatnim stosunkiem a zapomnianą tabletką więc ja bym się nie martwiła. Do tego te 12 godzin to też dość płynna granica. Zabezpieczaj się koniecznie przez następny tydzień i wszystko powinno być ok . Trzymam kciuki!
devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 10:39   #3044
comberta
Raczkowanie
 
Avatar comberta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Dzięki bardzo za odpowiedz
Panikara jestem i tyle!!!
Ulotkę znam na pamięć i wszystko wiem ale nadal się stresuję
comberta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-15, 12:55   #3045
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez apokalipssa Pokaż wiadomość
Witajcie
Mam wielki problem ,mianowicie jestem w pierwszym tygodniu brania tabletek , tabletki przyjmuję codziennie o godz. 18. Wczoraj pojechałam do swojego chłopaka, niestety bez tabletek i całkiem o tym zapomniałam ,około godziny 24 kochaliśmy się bez zabezpieczenia i doszedł w środku. Problem w tym ,że nie miałam dostępu do swoich tabletek aż do 20 dzisiejszego dnia. Podsumowując : ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek o 18 ,w piątek pominęłam (w tym czasie seks bez zabezpieczenia) ,w sobotę wzięłam dopiero około 20. ;( Jakie jest prawdopodobieństwo ,że zaszłam w ciążę? Proszę o pomoc i szczerość ! Pozdrawiam
Prawdopodobieństwo jest duże. Po tej sytuacji 14 dni po zrób test.

I przez następny tydzień musisz zabezpieczać się gumką, ponieważ przez tydzień antykoncepcja jest obniżona.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-16, 09:41   #3046
IreneAdler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam

Yasminelle biorę od niespełna półtora roku i ostatnio po raz pierwszy zapomniałam wziąć tabletkę (z 3. tygodnia, dokładnie szesnastą). Wzięłam ją na drugi dzień, po upłynięciu 13,5 h. Wybrałam bowiem z diagramu tę opcję, w której należy dokończyć obecne opakowanie i przejść od razu do następnego. Coś mnie jednak tknęło i w dniu, kiedy miałam wziąć ostatnią tabl. z opakowania, poszłam do ginekologa. Powiedziała mi, że mam jednak zrobić ten tydzień przerwy. W sumie dobrze, bo dostałam okres i się uspokoiłam. Dlaczego miałam lekkiego stresa? Bo pani doktor powiedziała mi, że "jeśli już narozrabialiśmy, to ona nic nie może zrobić". Z tego wszystkiego zapomniałam ją zapytać, jak będzie później, tj. czy od kolejnego opakowania będę normalnie zabezpieczona. Wydaje mi się, że to tak, jakbym zaczynała je brać te półtora roku temu, czyli od pierwszego dnia jestem chroniona, jak myślicie? Do gina nie zdążę w najbliższym czasie pójść (praca), a dziś zaczynam kolejne opakowanie. Dodam jeszcze, że tabletki nie wzięłam 3. marca, a ostatnio kochaliśmy się 1.03. (później już w ogóle, zapobiegawczo). To już dwa tygodnie bez seksu i zaczynam wariować
IreneAdler jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 05:43   #3047
martusi1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witajcie,
przeczytałam ulotkę, ale z natury jestem panikarą i chciałabym się upewnić.

Otóż, 10 dnia [czyli drugi tydzień brania, tak?] przyjmowania tabletek nie wzięłam pigułki. 11 dnia przypomniałam sobie o tym, niestety minęło już ponad 12 godzin. Na mojej ulotce napisane jest, że powinnam wziąć 2 tabletki. Wzięłam. Kolejne będę kontynuowała o stałej porze. 5 dnia brania tabletek współżyłam. Czy zapomniana tabletka będzie miała na to jakiś wpływ?

Przyjmuję Novynette. Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam.
martusi1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 06:38   #3048
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez IreneAdler Pokaż wiadomość
Witam

Yasminelle biorę od niespełna półtora roku i ostatnio po raz pierwszy zapomniałam wziąć tabletkę (z 3. tygodnia, dokładnie szesnastą). Wzięłam ją na drugi dzień, po upłynięciu 13,5 h. Wybrałam bowiem z diagramu tę opcję, w której należy dokończyć obecne opakowanie i przejść od razu do następnego. Coś mnie jednak tknęło i w dniu, kiedy miałam wziąć ostatnią tabl. z opakowania, poszłam do ginekologa. Powiedziała mi, że mam jednak zrobić ten tydzień przerwy. W sumie dobrze, bo dostałam okres i się uspokoiłam. Dlaczego miałam lekkiego stresa? Bo pani doktor powiedziała mi, że "jeśli już narozrabialiśmy, to ona nic nie może zrobić". Z tego wszystkiego zapomniałam ją zapytać, jak będzie później, tj. czy od kolejnego opakowania będę normalnie zabezpieczona. Wydaje mi się, że to tak, jakbym zaczynała je brać te półtora roku temu, czyli od pierwszego dnia jestem chroniona, jak myślicie? Do gina nie zdążę w najbliższym czasie pójść (praca), a dziś zaczynam kolejne opakowanie. Dodam jeszcze, że tabletki nie wzięłam 3. marca, a ostatnio kochaliśmy się 1.03. (później już w ogóle, zapobiegawczo). To już dwa tygodnie bez seksu i zaczynam wariować
Dziwny ten lekarz. Zmień go lepiej bo pojęcia o braniu tabletek nie ma żadnego.

Jak jesteś w 3 tygodniu brania to nie ma: narozrabialiście i po ptokach. To są dwa wyjścia i oba skuteczne:

1) zacząć przerwę od razu
2) połączyć opakowania

Więc myślałaś dobrze, a to ta pożal się boże ginekolog wprowadziła Cię w błąd. Przez pierwszy tydzień brania tabletek zabezpieczaj się prezerwatywą (tak chyba będzie najbezpieczniej). I na następny raz słuchaj ulotki, a nie baby, która gada takie farmazony.
Cytat:
Napisane przez martusi1 Pokaż wiadomość
Witajcie,
przeczytałam ulotkę, ale z natury jestem panikarą i chciałabym się upewnić.

Otóż, 10 dnia [czyli drugi tydzień brania, tak?] przyjmowania tabletek nie wzięłam pigułki. 11 dnia przypomniałam sobie o tym, niestety minęło już ponad 12 godzin. Na mojej ulotce napisane jest, że powinnam wziąć 2 tabletki. Wzięłam. Kolejne będę kontynuowała o stałej porze. 5 dnia brania tabletek współżyłam. Czy zapomniana tabletka będzie miała na to jakiś wpływ?

Przyjmuję Novynette. Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Stosunek był 6 dni wcześniej, a więc był zabezpieczony.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-17, 11:12   #3049
IreneAdler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Czyli w drugim tyg będę już całkowicie zabezpieczona, tak? Cholera, gdybym wiedziała, że tyle nerwów z tego wyniknie, to bym sobie ustawiła tysiąc przypomnień w telefonie. Jeśli dostałam okres w terminie i trwał tyle, co zwykle, to nie jestem w ciąży?
IreneAdler jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-17, 13:33   #3050
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez IreneAdler Pokaż wiadomość
Czyli w drugim tyg będę już całkowicie zabezpieczona, tak? Cholera, gdybym wiedziała, że tyle nerwów z tego wyniknie, to bym sobie ustawiła tysiąc przypomnień w telefonie. Jeśli dostałam okres w terminie i trwał tyle, co zwykle, to nie jestem w ciąży?
Jeśli ostatni stosunek był w czasie przerwy 7-dniowej, to możesz być w ciąży. Jeśli nie to byłaś bezpieczna.

Teraz tydzień się zabezpieczaj dodatkowo, i będzie ok.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 08:50   #3051
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

kurcze, nie sądziłam że tu kiedyś napiszę no więc biorę tabletki ok godz. 21. właśnie mi się przypomniało, że wczoraj zapomniałam wziąć 19. tabletki, a jestem w pracy więc wcześniej niż o godz. 18 nie mam szans jej wziąć będzie to ponad 12 godzin więc teoretycznie wiem co zrobić… powinnam wziąć o tej 18 pominiętą i normalnie o 21 kolejną i nie robić 7 dniowej przerwy… i tu się pojawia moje pytanie: a więc dla pewności sprawdziłam co tam jest napisane w ulotce moich tabletek no i znalazłam coś takiego:

Postępowanie w przypadku, gdy pacjentka zapomni przyjąć tabletkę.
- Jeśli zapomni się przyjąć tabletkę i nie minęło jeszcze 12 godzin od ustalonej
pory przyjmowania tabletek, należy ją przyjąć jak najszybciej. W takim przypadku
nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcji. Następną
tabletkę należy przyjąć o zwykłej porze.
- Stosowanie leku antykoncepcyjnego należy uznać za przerwane, jeżeli odstęp
pomiędzy przyjęciem dwóch kolejnych tabletek wynosi powyżej 36 godzin. W celu
zapobiegania krwawieniu z odstawienia należy kontynuować przyjmowanie
tabletek z rozpoczętego opakowania, pomijając tabletkę, która nie została
przyjęta prawidłowo. Należy zastosować dodatkowo, niehormonalne, skuteczne metody antykoncepcji.


no więc jak widać tu są tylko 2 przypadki, poniżej 12 godzin i powyżej 36 godzin, a o tym co pomiędzy nic nie wspomnieli, stąd mój dylemat - co robić?
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 10:15   #3052
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
kurcze, nie sądziłam że tu kiedyś napiszę no więc biorę tabletki ok godz. 21. właśnie mi się przypomniało, że wczoraj zapomniałam wziąć 19. tabletki, a jestem w pracy więc wcześniej niż o godz. 18 nie mam szans jej wziąć będzie to ponad 12 godzin więc teoretycznie wiem co zrobić… powinnam wziąć o tej 18 pominiętą i normalnie o 21 kolejną i nie robić 7 dniowej przerwy… i tu się pojawia moje pytanie: a więc dla pewności sprawdziłam co tam jest napisane w ulotce moich tabletek no i znalazłam coś takiego:

Postępowanie w przypadku, gdy pacjentka zapomni przyjąć tabletkę.
- Jeśli zapomni się przyjąć tabletkę i nie minęło jeszcze 12 godzin od ustalonej
pory przyjmowania tabletek, należy ją przyjąć jak najszybciej. W takim przypadku
nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcji. Następną
tabletkę należy przyjąć o zwykłej porze.
- Stosowanie leku antykoncepcyjnego należy uznać za przerwane, jeżeli odstęp
pomiędzy przyjęciem dwóch kolejnych tabletek wynosi powyżej 36 godzin. W celu
zapobiegania krwawieniu z odstawienia należy kontynuować przyjmowanie
tabletek z rozpoczętego opakowania, pomijając tabletkę, która nie została
przyjęta prawidłowo. Należy zastosować dodatkowo, niehormonalne, skuteczne metody antykoncepcji.


no więc jak widać tu są tylko 2 przypadki, poniżej 12 godzin i powyżej 36 godzin, a o tym co pomiędzy nic nie wspomnieli, stąd mój dylemat - co robić?

Jest to Twój 3 tydzień brania. Masz 2 wyjścia: weź tabletkę zapomnianą i nie rób przerwy tylko zacznij nowe opakowanie. Zacznij od razu przerwę licząc od dnia w którym zapomniałaś tabletki czyli od wczoraj. W obu wypadkach antykoncepcja zachowana.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 14:00   #3053
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Jest to Twój 3 tydzień brania. Masz 2 wyjścia: weź tabletkę zapomnianą i nie rób przerwy tylko zacznij nowe opakowanie. Zacznij od razu przerwę licząc od dnia w którym zapomniałaś tabletki czyli od wczoraj. W obu wypadkach antykoncepcja zachowana.
czyli nie przejmować się swoją ulotką, że nic tam na ten temat nie ma?
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 19:12   #3054
K-H
Rozeznanie
 
Avatar K-H
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 868
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam, przechodziłam grypę żołądkową i przyjęłam jedną więcej tabletkę z blistra, a co za tym idzie opakowanie skończy się szybciej o jeden dzień, czyli będę brała tabletki przez 20, nie 21 dni. Co w takiej sytuacji z odstawieniem? Normalne 7 dni, czy skrócić?
__________________
Nie narażam życia. Noszę rewolwer. Życie musi być podniecające. W przeciwnym razie nie jest warte jednego naboju.
Isaac Baschevis Singer, "Spuścizna"
http://www.lastfm.pl/user/K-H/
A czego Ty słuchasz?
K-H jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 19:18   #3055
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez K-H Pokaż wiadomość
Witam, przechodziłam grypę żołądkową i przyjęłam jedną więcej tabletkę z blistra, a co za tym idzie opakowanie skończy się szybciej o jeden dzień, czyli będę brała tabletki przez 20, nie 21 dni. Co w takiej sytuacji z odstawieniem? Normalne 7 dni, czy skrócić?
jak chcesz, ważne, by nie było to więcej niż 7 dni.,
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 19:31   #3056
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
czyli nie przejmować się swoją ulotką, że nic tam na ten temat nie ma?
Jeśli bierzesz standardowe tabletki anty (z 7 dniową przerwą czy jakąkolwiek w ogóle bo yaz i Qualira mają krótszą) to tak to powinno byc dobre rozwiązanie.

W szoku jestem, że nie ma tego w ulotce, jak postępować w konkretnym tygodniu jak się zapomni o pigułce. Bo to przecież duża różnica czy 1 tydzień czy 2 czy 3.

Dla pewności zadzwoń do gina.

Jakie tabletki bierzesz, że takiej podstawowej informacji tam nie ma? Bo serio w szoku ciężkim jestem.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-18, 20:20   #3057
goszakokosza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 46
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Jeśli bierzesz standardowe tabletki anty (z 7 dniową przerwą czy jakąkolwiek w ogóle bo yaz i Qualira mają krótszą) to tak to powinno byc dobre rozwiązanie.

W szoku jestem, że nie ma tego w ulotce, jak postępować w konkretnym tygodniu jak się zapomni o pigułce. Bo to przecież duża różnica czy 1 tydzień czy 2 czy 3.

Dla pewności zadzwoń do gina.

Jakie tabletki bierzesz, że takiej podstawowej informacji tam nie ma? Bo serio w szoku ciężkim jestem.

W ulotce jest ta informacja tylko ona źle ją zinterpretowała. Tam jest napisane, że powyżej 36h. Chodzi o to, że normalnie bierze się tabletkę po 24 godzinach, a jak się spóźnisz to powyżej tych 24h. Więc jeżeli opóźni się o 12h to jest 24h+12h= 36h.
goszakokosza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 09:27   #3058
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Jeśli bierzesz standardowe tabletki anty (z 7 dniową przerwą czy jakąkolwiek w ogóle bo yaz i Qualira mają krótszą) to tak to powinno byc dobre rozwiązanie.

W szoku jestem, że nie ma tego w ulotce, jak postępować w konkretnym tygodniu jak się zapomni o pigułce. Bo to przecież duża różnica czy 1 tydzień czy 2 czy 3.

Dla pewności zadzwoń do gina.

Jakie tabletki bierzesz, że takiej podstawowej informacji tam nie ma? Bo serio w szoku ciężkim jestem.
Rigevidon

Cytat:
Napisane przez goszakokosza Pokaż wiadomość
W ulotce jest ta informacja tylko ona źle ją zinterpretowała. Tam jest napisane, że powyżej 36h. Chodzi o to, że normalnie bierze się tabletkę po 24 godzinach, a jak się spóźnisz to powyżej tych 24h. Więc jeżeli opóźni się o 12h to jest 24h+12h= 36h.
Faktycznie, masz rację, teraz dopiero to zauważyłam.

Kurcze, a ja wzięłam zapomnianą o 18, a o 21 normalnie kolejną, a teraz wychodzi na to że nie powinnam brać w ogóle beznadziejna ta ulotka i teraz nawet nie wiem czy brać kolejne opakowanie nie robiąc przerwy czy zrobić normalnie przerwę

agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 10:26   #3059
IreneAdler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Talking Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Jeśli ostatni stosunek był w czasie przerwy 7-dniowej, to możesz być w ciąży. Jeśli nie to byłaś bezpieczna.

Teraz tydzień się zabezpieczaj dodatkowo, i będzie ok.
Dziękuję
IreneAdler jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-19, 11:10   #3060
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez goszakokosza Pokaż wiadomość
W ulotce jest ta informacja tylko ona źle ją zinterpretowała. Tam jest napisane, że powyżej 36h. Chodzi o to, że normalnie bierze się tabletkę po 24 godzinach, a jak się spóźnisz to powyżej tych 24h. Więc jeżeli opóźni się o 12h to jest 24h+12h= 36h.
No tak, tylko ulotka powinna być jasna i precyzyjna a ta nie jest.

W 1 tygodniu jak się weźmie po 12h to się tydzień trzeba dodatkowo zabezpieczać, w drugim tygodniu o dziwo, bależy brać dalej, ochrona nie jest zmniejszona, w 3-cim tygodniu albo zrobić od razu przerwę, albo połączyć opakowania.

Tutaj tego w ulotce nie ma...

Cytat:
Napisane przez agusiajnw Pokaż wiadomość
Kurcze, a ja wzięłam zapomnianą o 18, a o 21 normalnie kolejną, a teraz wychodzi na to że nie powinnam brać w ogóle beznadziejna ta ulotka i teraz nawet nie wiem czy brać kolejne opakowanie nie robiąc przerwy czy zrobić normalnie przerwę

Ja bym połączyła opakowania.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:48.