Amla- indyjskie olejki do włosów - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-05, 11:42   #3061
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Margotka_ Pokaż wiadomość
Jezeli jest NA BAZIE, a nie całkowicie kokosowy, to postać może być płynna a "olejek kokosowy" skrystalizuje się na dnie leciutko ... będą pływały takie jakby "gluty" :P ... no i ... zależy ile tego kokosa w oleju masz
Chodziło o Sesę, która u innych dziewczyn jest stała a moja była płynna...ale teraz na nią spojrzałam i też jest stała a jeszcze wczoraj w tej samej mniej więcej temperaturze ją trzymałam, bo w tym samym miejscu w domu i zmiany temperatury nie zauważyłam i płynna była jakieś czary-mary w każdym razie uspokoiłam się

Edytowane przez chudelatte
Czas edycji: 2011-11-05 o 11:45
chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 11:48   #3062
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez chudelatte Pokaż wiadomość
Chodziło o Sesę, która u innych dziewczyn jest stała a moja była płynna...ale teraz na nią spojrzałam i też jest stała a jeszcze wczoraj w tej samej mniej więcej temperaturze ją trzymałam, bo w tym samym miejscu w domu i zmiany temperatury nie zauważyłam i płynna była jakieś czary-mary w każdym razie uspokoiłam się
hehehe, no to najważniejsze
daj znać jakie efekty po sesie
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 12:11   #3063
arrinerek
Raczkowanie
 
Avatar arrinerek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 206
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Wygląda na to, że Vasmol oficjalnie to tylko ziółka, a tak szukając w sieci można się dowiedzieć, że zawiera też jakieś chemikalia, w dodatku trujące (w razie spożycia?). Tu link:

http://www.ispub.com/journal/the-int...-hair-dye.html

Fragment:

Super Vasmol 33™ is an emulsion based hair dye commonly used in India. The main ingredients of the dye are, paraphenylenediamine(< 4%), resorcinol, propylene glycol, liquid paraffin, cetostearyl alcohol, sodium lauryl sulfate, EDTA sodium, herbal extracts and preservatives and perfumes.
Some of these ingredients are known toxicants with multi-organ effects, while the toxicity profiles of others are not known.



A nawet niewinne wcieranie w główkę (na dłuższą metę) też może być niezbyt zdrowe, tak na logikę.

http://dermnetnz.org/dermatitis/para...e-allergy.html

Edytowane przez arrinerek
Czas edycji: 2011-11-05 o 12:14
arrinerek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 12:22   #3064
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez arrinerek Pokaż wiadomość

A nawet niewinne wcieranie w główkę (na dłuższą metę) też może być niezbyt zdrowe, tak na logikę.
Nie wiem co to za olejek o którym mówicie i nie bardzo się w tym wszystkim orientuję... Chciałam tylko powiedzieć, że to, że coś jest trujące w razie spożycia nie musi oznaczać, że będzie też niezdrowe przy stosowaniu na skórę. Większość kosmetyków zawiera takie rzeczy, że jakbyś to zjadła, to by Ci się porobiły straszne rzeczy a po większej ilości a w użyciu zewnętrznym na skórę czy włosy są jak najbardziej ok nawet na niektórych lekach jest "tylko do użytku zewnętrznego" bo... "każdy lek niewłaściwie stosowany może zagrażać Twojemu życiu lub zdrowiu"

Edytowane przez chudelatte
Czas edycji: 2011-11-05 o 12:24
chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 15:56   #3065
arrinerek
Raczkowanie
 
Avatar arrinerek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 206
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Chudelatte, oczywiście masz rację. chodzi o olejek do farbowania włosów Vasmol (Super Vasmol 33). Dziewczyny chciały znać skład, bo wszędzie podają że tam są tylko zioła (33 różne) i proteiny migdałów i absolutnie żadnych sztucznych substancji chemicznych.
A teraz się okazuje że zawiera także m.in. paraphenylenediamine. Jest to często składnik generalnie farb do włosów. Nie jestem chemikiem, ale to chyba nie jest zioło
Niektóre osoby mogą mieć na to alergię. Chyba dlatego pisze, żeby:

UWAGA:
Wykonać test przed pierwszym użyciem.
Tego olejku na pewno nie należy spożywać.
Ale są takie, które można.
arrinerek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 16:21   #3066
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez arrinerek Pokaż wiadomość
Chudelatte, oczywiście masz rację. chodzi o olejek do farbowania włosów Vasmol (Super Vasmol 33). Dziewczyny chciały znać skład, bo wszędzie podają że tam są tylko zioła (33 różne) i proteiny migdałów i absolutnie żadnych sztucznych substancji chemicznych.
A teraz się okazuje że zawiera także m.in. paraphenylenediamine. Jest to często składnik generalnie farb do włosów. Nie jestem chemikiem, ale to chyba nie jest zioło
Niektóre osoby mogą mieć na to alergię. Chyba dlatego pisze, żeby:

UWAGA:
Wykonać test przed pierwszym użyciem.
http://allegro.pl/vasmol-33-naturaln...891179346.html
Tego olejku na pewno nie należy spożywać.
Ale są takie, które można.
Hmm ja bym się go bała używać, ale nie że mi wypali dziurę w głowie, tylko zafarbuje niezbyt dobrze a uczulać może faktycznie... szukając informacji o paraphenylenediamine trafiłam na artykuł, o tym, że jakiś dzieciak to miał w tatuażu z henny i go właśnie uczuliło mocno...


Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
hehehe, no to najważniejsze
daj znać jakie efekty po sesie
no i po Sesie włoski bardzo ładne miękkie i błyszczące oby przy dłuższym stosowaniu jeszcze przyśpieszyła wzrost

Edytowane przez chudelatte
Czas edycji: 2011-11-05 o 23:17
chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 10:34   #3067
pannahanna
Raczkowanie
 
Avatar pannahanna
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: LDN
Wiadomości: 299
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Hej! Pomocy

Dawno dawno temu, rozpoczelam przygode (nieudanie) z olejowaniem. Zaczelam od Dabur Amla i Jasmine. Efekt byl koszmarny, strasznie obciazaly moje wlosy. Potem byla Vatika kokosowa i Parachute tez bylo zle, i doszlam do wniosku (doswiadczeniem) ze moje wlosy najbardziej lubia naturalne wyciagi, bez wspomagaczy (dabur amla podobno ma parafine?). Ale teraz zastanawiam sie, moze powinnam dac Amli druga szanse.

Mam wlosy dosc jasny ciemny blond (ale to brzmi ;P) i zastanawiam sie nad tymi olejami, czy ktoras ich uzywala lub slyszala cos o ich dzialaniu, zwlaszcza w porownaniu do Dabura (nie chce wyrzucac pieniedzy w bloto)

http://www.ebay.co.uk/itm/KTC-AMLA-H...-/150584239154

http://www.heshherbal.com/product_in...products_id=77

http://www.heshherbal.com/product_in...products_id=70

http://www.heshherbal.com/product_in...products_id=71

http://www.heshherbal.com/product_in...products_id=73

Dzieki!
pannahanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-06, 10:38   #3068
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez pannahanna Pokaż wiadomość
Hej! Pomocy

Dawno dawno temu, rozpoczelam przygode (nieudanie) z olejowaniem. Zaczelam od Dabur Amla i Jasmine. Efekt byl koszmarny, strasznie obciazaly moje wlosy. Potem byla Vatika kokosowa i Parachute tez bylo zle, i doszlam do wniosku (doswiadczeniem) ze moje wlosy najbardziej lubia naturalne wyciagi, bez wspomagaczy (dabur amla podobno ma parafine?). Ale teraz zastanawiam sie, moze powinnam dac Amli druga szanse.

Mam wlosy dosc jasny ciemny blond (ale to brzmi ;P) i zastanawiam sie nad tymi olejami, czy ktoras ich uzywala lub slyszala cos o ich dzialaniu, zwlaszcza w porownaniu do Dabura (nie chce wyrzucac pieniedzy w bloto)

http://www.ebay.co.uk/itm/KTC-AMLA-H...-/150584239154

http://www.heshherbal.com/product_in...products_id=77

http://www.heshherbal.com/product_in...products_id=70

http://www.heshherbal.com/product_in...products_id=71

http://www.heshherbal.com/product_in...products_id=73

Dzieki!
Jedyne co Ci mogę powiedzieć, to że HESHe też są na parafinie... ja mam z HESHa Almond Lite i nie narzekam...
chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 10:40   #3069
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez arrinerek Pokaż wiadomość
Wygląda na to, że Vasmol oficjalnie to tylko ziółka, a tak szukając w sieci można się dowiedzieć, że zawiera też jakieś chemikalia, w dodatku trujące (w razie spożycia?). Tu link:

http://www.ispub.com/journal/the-int...-hair-dye.html

Fragment:

Super Vasmol 33™ is an emulsion based hair dye commonly used in India. The main ingredients of the dye are, paraphenylenediamine(< 4%), resorcinol, propylene glycol, liquid paraffin, cetostearyl alcohol, sodium lauryl sulfate, EDTA sodium, herbal extracts and preservatives and perfumes.
Some of these ingredients are known toxicants with multi-organ effects, while the toxicity profiles of others are not known.



A nawet niewinne wcieranie w główkę (na dłuższą metę) też może być niezbyt zdrowe, tak na logikę.

http://dermnetnz.org/dermatitis/para...e-allergy.html
heh, no właśnie ... chyba mamy odpowiedź czemu producent trąbi o swoich 33 ziołach, ale podawania sqadu unika jak ognia na helfowych olejkach jakoś wszystko jest napisane
szkoda, bo ja osobiście już się nafarbowałam chemicznymi środkami, teraz mam radochę z naturalnego przyciemniania, także na ten olejek raczej się nie skuszę
Cytat:
Napisane przez chudelatte Pokaż wiadomość
no i po Sesie włoski bardzo ładne miękkie i błyszczące oby przy dłuższym stosowaniu jeszcze przyśpieszyła wzrost
no i fajno też takie mam po sesie
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 11:02   #3070
pannahanna
Raczkowanie
 
Avatar pannahanna
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: LDN
Wiadomości: 299
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez chudelatte Pokaż wiadomość
Jedyne co Ci mogę powiedzieć, to że HESHe też są na parafinie... ja mam z HESHa Almond Lite i nie narzekam...
Hmm, na stronie internetowej HESH pisza ze sprzedaja pojemnosc 50ml, ale nie maja sklepu internetowego...najchetni ej kupilabym male pojemnosci wszystkiego i wyprobowala!
pannahanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 10:47   #3071
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Hej
Od pewnego czasu olejuje wlosy (mam kokos, rycyne, slodkiego migdala i pestki winogron) i wlasnie stwierdzilam, ze czas zrobic porzadna dostawe olejkow indyjskich. Problem w tym, ze jest ich tak wiele, ze nie bardzo wiem, co wybrac. Najchetniej wzielabym wszystko na wyprobowanie, ale budzet i (poki co ) zdrowy rozsadek nie pozwala mi na to

Mam cienkie wlosy ze sklonnoscia do przetluszczania, ktore latwo obciazyc. Szukam czegos, co zagesciloby je i sprawilo, ze stana sie bardziej puszyste. Nie obrazilabym sie takze jakby szybciej podrosly
Nie mam problemow z nawilzeniem i nie chce, zeby ktorykolwiek z olejkow je przyciemnil (wrecz przeciwnie - chcialabym je rozjasnic).

Stad moje pytanie do Was:
moglybyscie mi cos polecic?

Na pewno chce zamowic Shikakai i Sesę. Mysle, ze Navratna moglaby mi przypasowac (zawiera olejek rozmarynowy dobrze wplywajacy na przetluszczanie).
Ale co jeszcze?
Amla, Amla Gold, Keo Karpin, Brahmi Amla? A moze cos innego?

Z gory dziekuje
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-26, 11:07   #3072
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

hejka ten zachwalany przez was olej khadi to ten?
http://allegro.pl/olejek-stymulujacy...947297824.html
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 11:29   #3073
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Hej
Od pewnego czasu olejuje wlosy (mam kokos, rycyne, slodkiego migdala i pestki winogron) i wlasnie stwierdzilam, ze czas zrobic porzadna dostawe olejkow indyjskich. Problem w tym, ze jest ich tak wiele, ze nie bardzo wiem, co wybrac. Najchetniej wzielabym wszystko na wyprobowanie, ale budzet i (poki co ) zdrowy rozsadek nie pozwala mi na to

Mam cienkie wlosy ze sklonnoscia do przetluszczania, ktore latwo obciazyc. Szukam czegos, co zagesciloby je i sprawilo, ze stana sie bardziej puszyste. Nie obrazilabym sie takze jakby szybciej podrosly
Nie mam problemow z nawilzeniem i nie chce, zeby ktorykolwiek z olejkow je przyciemnil (wrecz przeciwnie - chcialabym je rozjasnic).

Stad moje pytanie do Was:
moglybyscie mi cos polecic?

Na pewno chce zamowic Shikakai i Sesę. Mysle, ze Navratna moglaby mi przypasowac (zawiera olejek rozmarynowy dobrze wplywajacy na przetluszczanie).
Ale co jeszcze?
Amla, Amla Gold, Keo Karpin, Brahmi Amla? A moze cos innego?

Z gory dziekuje
A może olejek kokosowy Vatika? To taki klasyk, ale ma wiele wielbicielek Ja miałam po nim puszyste włoski.

Cytat:
Napisane przez garfieldek Pokaż wiadomość
hejka ten zachwalany przez was olej khadi to ten?
http://allegro.pl/olejek-stymulujacy...947297824.html

Tak, to dokładnie ten.
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 11:45   #3074
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Hej
Od pewnego czasu olejuje wlosy (mam kokos, rycyne, slodkiego migdala i pestki winogron) i wlasnie stwierdzilam, ze czas zrobic porzadna dostawe olejkow indyjskich. Problem w tym, ze jest ich tak wiele, ze nie bardzo wiem, co wybrac. Najchetniej wzielabym wszystko na wyprobowanie, ale budzet i (poki co ) zdrowy rozsadek nie pozwala mi na to

Mam cienkie wlosy ze sklonnoscia do przetluszczania, ktore latwo obciazyc. Szukam czegos, co zagesciloby je i sprawilo, ze stana sie bardziej puszyste. Nie obrazilabym sie takze jakby szybciej podrosly
Nie mam problemow z nawilzeniem i nie chce, zeby ktorykolwiek z olejkow je przyciemnil (wrecz przeciwnie - chcialabym je rozjasnic).

Stad moje pytanie do Was:
moglybyscie mi cos polecic?

Na pewno chce zamowic Shikakai i Sesę. Mysle, ze Navratna moglaby mi przypasowac (zawiera olejek rozmarynowy dobrze wplywajacy na przetluszczanie).
Ale co jeszcze?
Amla, Amla Gold, Keo Karpin, Brahmi Amla? A moze cos innego?

Z gory dziekuje
hmm, to może cassia? co prawda to nie olejek, a ziólka w proszku, ale po nej włosy są zdecydowanie bardziej puszyste, wyglądają na grubsze/gestsze, nie przyciemnia, co prawda też nie rozjaśnia, ale jest dobra dla blondynek
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 13:10   #3075
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Hej. Zamówiłam sobie olej Dabur Amla. Jak zadziałał na Wasze włosy? Jak go stosujecie? Na mokre czy suche włosy? Przed myciem? Jak długo go trzymacie na głowie? Pytałam w innym wątku, ale tam nikt mi nie odpisał więc postanowiłam zapytać tutaj. Pomozecie?
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 13:11   #3076
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez smutna_dziewczyna Pokaż wiadomość
A może olejek kokosowy Vatika? To taki klasyk, ale ma wiele wielbicielek Ja miałam po nim puszyste włoski.



Tak, to dokładnie ten.
Zastanawialam sie nad Vatika, ale w sumie nie wiem czy to dobry pomysl skoro mam olej kokosowy i osobno chce zamowic Amle.
Na pierwszym stronach tego watku wyczytalam, ze Vatika to m.in. polaczenie wlasnie kokosa i Amli

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
hmm, to może cassia? co prawda to nie olejek, a ziólka w proszku, ale po nej włosy są zdecydowanie bardziej puszyste, wyglądają na grubsze/gestsze, nie przyciemnia, co prawda też nie rozjaśnia, ale jest dobra dla blondynek
O, to mnie zainteresowals
Chodzi Ci o cos takiego: http://allegro.pl/nat-maska-do-wloso...949938209.html ?
Jak to sie stosuje? Rozrabia sie wszystko naraz?
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 13:25   #3077
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
O, to mnie zainteresowals
Chodzi Ci o cos takiego: http://allegro.pl/nat-maska-do-wloso...949938209.html ?
Jak to sie stosuje? Rozrabia sie wszystko naraz?
tak, coś takiego ja miałam cassię z helfów, taką tyle że nie rozrabiałam jej z cytryną, a z samą wodą, podobnie jak jest napisane w tym linku do allegro co zapodałaś rozrabia się wszystko naraz, w sensie ten proszek, bo tam oba ziółka są zmieszane
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 14:59   #3078
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

amogę robić tak, że farbuję włosy farbązwykłą (ja farbuje farbą apteczną BIOKAP) i od czasu do czasu odżywiać włosy Khadi cassia? bo to chyba odżywka tak?
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-26, 15:09   #3079
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
amogę robić tak, że farbuję włosy farbązwykłą (ja farbuje farbą apteczną BIOKAP) i od czasu do czasu odżywiać włosy Khadi cassia? bo to chyba odżywka tak?
odżywka myślę że możesz, chociaż sama mam niefarbowane włosy i używałam cassię właśnie na naturalsach ... dobrze by było gdyby jakaś farbująca wizażanka się wypowiedziała
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-26, 19:50   #3080
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
tak, coś takiego ja miałam cassię z helfów, taką tyle że nie rozrabiałam jej z cytryną, a z samą wodą, podobnie jak jest napisane w tym linku do allegro co zapodałaś rozrabia się wszystko naraz, w sensie ten proszek, bo tam oba ziółka są zmieszane
Dziekuje
Zaciekawilas mnie tym, wczesniej nigdy o niej nie slyszalam.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 11:02   #3081
defuckto
Raczkowanie
 
Avatar defuckto
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 149
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

nafiyqa: nie polecam Ci Amli Gold, to sama parafina. Lepiej zamówić "klasyczną" Amlę. Myślę, że sesa będzie u Ciebie idealna
Kamila_Blondi: nikt Ci nie odpowiedział, bo wystarczy przeszukać wątek. Trąbimy o amli już dosyć długo.
Mam pytanie apropo ziółek cassia. Czy będą odpowiednie dla rudych kłaczków ?
__________________

21.06.2011 - aparatka (góra)
11.10.2011 - dół

Zapuszczam i dbam o włosy

jaki piękny jest ten świat.. tylko czarne, białe..
defuckto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 11:06   #3082
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Dziekuje
Zaciekawilas mnie tym, wczesniej nigdy o niej nie slyszalam.
do usług ja hindusami fascynuję się już od dawna
Cytat:
Napisane przez defuckto Pokaż wiadomość
Mam pytanie apropo ziółek cassia. Czy będą odpowiednie dla rudych kłaczków ?
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 15:39   #3083
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez defuckto Pokaż wiadomość
nafiyqa: nie polecam Ci Amli Gold, to sama parafina. Lepiej zamówić "klasyczną" Amlę. Myślę, że sesa będzie u Ciebie idealna
Kamila_Blondi: nikt Ci nie odpowiedział, bo wystarczy przeszukać wątek. Trąbimy o amli już dosyć długo.
Mam pytanie apropo ziółek cassia. Czy będą odpowiednie dla rudych kłaczków ?
Amla Gold to sama parafina? eeeee to dziwne, bo u mnie świetnie działa

---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
Hej. Zamówiłam sobie olej Dabur Amla. Jak zadziałał na Wasze włosy? Jak go stosujecie? Na mokre czy suche włosy? Przed myciem? Jak długo go trzymacie na głowie? Pytałam w innym wątku, ale tam nikt mi nie odpisał więc postanowiłam zapytać tutaj. Pomozecie?

na suche, przed myciem, kilka godzin lub noc... u mnie włosy są przede wszystkim bardziej błyszczące ale amli akurat nie za często używam więc nie wiem jak by mogła działać stosowana regularnie
__________________

chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 18:04   #3084
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez defuckto Pokaż wiadomość
nafiyqa: nie polecam Ci Amli Gold, to sama parafina. Lepiej zamówić "klasyczną" Amlę. Myślę, że sesa będzie u Ciebie idealna
Kamila_Blondi: nikt Ci nie odpowiedział, bo wystarczy przeszukać wątek. Trąbimy o amli już dosyć długo.
Mam pytanie apropo ziółek cassia. Czy będą odpowiednie dla rudych kłaczków ?
Dziekuje Poki co faktycznie skupie sie na klasycznej Amli, najwyzej pozniej bede eksperymentowac z inna
Kusi mnie jeszcze Brahmi Amla
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 19:54   #3085
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez defuckto Pokaż wiadomość
nafiyqa: nie polecam Ci Amli Gold, to sama parafina. Lepiej zamówić "klasyczną" Amlę. Myślę, że sesa będzie u Ciebie idealna
Kamila_Blondi: nikt Ci nie odpowiedział, bo wystarczy przeszukać wątek. Trąbimy o amli już dosyć długo.
Mam pytanie apropo ziółek cassia. Czy będą odpowiednie dla rudych kłaczków ?
Hmm...Amla Gold jest na parafinie, ale to nie jest sama parafina...
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 20:36   #3086
moooniek
Zakorzenienie
 
Avatar moooniek
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11 793
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Hmm...Amla Gold jest na parafinie, ale to nie jest sama parafina...
no właśnie, nie rozumiem podejścia niektórych osób..
__________________
co jem
czym się smaruję
moooniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-27, 21:37   #3087
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
no właśnie, nie rozumiem podejścia niektórych osób..
Może i złe określenie, ze na samej parafinie.
Jednak z dalszą częścią wypowiedzi się zgadzam Lepsza naturalna amla lub sesa ;]
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 10:06   #3088
defuckto
Raczkowanie
 
Avatar defuckto
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Wiadomości: 149
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
no właśnie, nie rozumiem podejścia niektórych osób..
Może źle się określiłam, przepraszam chodziło mi o to, że parafina jest na początku składu, a co za tym idzie jest jej w Amli Gold najwięcej. Czytałam wiele okropieństw na temat parafiny i teraz jestem przeczulona :P
__________________

21.06.2011 - aparatka (góra)
11.10.2011 - dół

Zapuszczam i dbam o włosy

jaki piękny jest ten świat.. tylko czarne, białe..
defuckto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 10:10   #3089
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez defuckto Pokaż wiadomość
Może źle się określiłam, przepraszam chodziło mi o to, że parafina jest na początku składu, a co za tym idzie jest jej w Amli Gold najwięcej. Czytałam wiele okropieństw na temat parafiny i teraz jestem przeczulona :P
Póki sama czegoś nie sprawdzisz-nie nazywaj tego okropieństwem
Dla mnie jest, owszem. Ale dla wielu ta amla działa zbawiennie ;] Wiec spokojnie

A co do kolejności składników w składzie a ich ilości...no cóż...spotkałam się nie raz już, że to, co na początku składu wcale nie oznacza, że tego jest najwięcej
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 10:15   #3090
chudelatte
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 305
Dot.: Amla- indyjskie olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość

A co do kolejności składników w składzie a ich ilości...no cóż...spotkałam się nie raz już, że to, co na początku składu wcale nie oznacza, że tego jest najwięcej
taaak, bo akurat te indyjskie oleje nie mają (tzn. nie muszą mieć) składu w INCI a co za tym idzie kolejność nie koniecznie musi być od tego czego najwięcej, do tego czego najmniej, tylko właściwie dowolna - jak sobie producent wymyśli
__________________


Edytowane przez chudelatte
Czas edycji: 2011-11-28 o 10:21
chudelatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-11 21:38:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.