Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy! - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-14, 18:23   #3061
szmeterling
Raczkowanie
 
Avatar szmeterling
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 298
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Czy któraś z was ma lub miała plamienia przed okresem? 2-3 dniowe?
Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne ponad pół roku temu. Okresy mam regularne, ale przed każdym okresem takie plamienia. Wyczytałam na Internecie, że moze to być związane z zaburzeniami wydzielania progesteronu, i nie wiem, czy wybrać się do lekarza Byłam u ginekologa 3 miesiące temu i żadnych nadżerek, cyst itp. nie stwierdził
ja mam takie praktycznie zawsze.
kontynuując moj watek plamien i przedwczesnej miesiączki, usg nie wykazalo nic niepokojacego. pani ginekolog dala mi skierowanie na wykonanie histeroskopii, czym mnie nieco wystraszyla. tym bardziej ze pan doktor wykonujacy usg stwierdzil ze u mlodych kobiet takie wahania sa najczęściej spowodowane jednorazowymi zaburzeniami hormonalnymi i nie mam powodów do niepokoju. na ten moment jestem w 8dc i bede sie obserwowac i jesli sytuacja powtorzy to wykonam histetoskopie. z drugiej strony staram sie nie zwariować i probowac nie diagnozowac sobie wszystkich mozliwych chorob

Wysłane z mojego SM-T561 przy użyciu Tapatalka

edytuję, przypomniała mi się jeszcze jedna kwestia. po cichu podejrzewam, że przyczyną mógł być wiesiołek - zaczęłam się nim ostatnio suplementować aby zmniejszyć nabrzmiałość piersi po owulacji. jednak dopiero teraz przeczytałam, że zażywanie go w 2. połowie cyklu może powodować skurcze macicy i krwawienia. więc na ten moment odstawiam i obserwuję, mam nadzieję, że to ten łajdak

Edytowane przez szmeterling
Czas edycji: 2016-03-14 o 21:19
szmeterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 17:09   #3062
marriot1123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 165
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

naprawde nikt nie pomoze? nikt nie ma doswiadczenia z takim uporczywym zapachem z pochwy? mecze sie od grudnia i zero poprawy
marriot1123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 17:13   #3063
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Hmm a u lekarza tego konkretniejszego byłaś? Nikt Ci tu nic więcej nie powie niż lekarz po zbadaniu.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 17:31   #3064
marriot1123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 165
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

czekam nadal niestety, ale ciagle sie zastanawiam jaka jest tego przyczyna, ecoli moze byc tak czuc? :/
marriot1123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 18:01   #3065
konto10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 9
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

A ja jednak dostałam normalny okres trwał o 9.03 ( środa ) do niedzieli ( 13.03 ) czas i nasilenie takie jak zwykle u mnie, 9.03 bolał mnie brzuch, w niedzielę już minimalne krwawienie, wczoraj miałam jeszcze brązowy śluz - zawsze tak mam po okresie, a dzisiaj jest już normalnie. Ciekawe czy w tym cyklu plamienie znowu się pojawi. W piątek idę do lekarza. Zaczęłam brać Castognus kiedyś lekarz polecił mi to na PMS i naprawdę mi to pomogło - brałam 3 m-ce, podobno też reguluje cykl. Zobaczymy.
konto10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 10:06   #3066
olasia66
Przyczajenie
 
Avatar olasia66
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 16
Brązowy okres?

Witajcie wizażanki, jestem nowa na forum. Mam na imię Ola . Dziewczyny mam taki problem. Staramy się z narzeczonym o dziecko z natury mam nieregularne okresy i jestem pod opieką ginekologa. Kilka dni temu dostałam okres, jednak martwi mnie to że jest on bardziej brązowy niż taki jak zwykle. Pojawiło się kilka skrzepów ale okres sam w sobie jest bardzo skąpy. Zawsze miałam obfite miesiączki. Oczywiście zrobię test ciążowy dzisiaj. Jednak czy któraś z was tak miała? Czekam na wasze odpowiedzi. Buziaki
olasia66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-26, 12:06   #3067
kamilaa9559
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2
plamienia 12 dc

Witam, jestem w 12 dc i od wczoraj dzieje się coś dziwnego. Najpierw pojawiły się ciemnożółte upławy i myślałam, że to infekcja. Natomiast dzisiaj zmieniły kolor na brązowy i pojawiła się również trochę krew. Nie wiem co się dzieje. Leczę się na zaburzenia hormonalne. Biorę norprolac bo mam zbyt wysoką prolaktynę, a do grudnia przez pół roku brałam luteinę z powodu zbyt niskiego progesteronu. Zdarzały się takie plamienia ze względu na właśnie ten progesteron, ale zawsze był to 16-18 dc. Nie wiem co mam myśleć. Czy znowu to wróciło? Przestraszyłam się tym bardziej, że są święta i nie będę dzwonić do mojej lekarz.
kamilaa9559 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-29, 11:13   #3068
fraumyllowsky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1
Exclamation bóle jajników

Witam Was wszystkie! Mam nadzieję, że któraś z Was mi w jakikolwiek sposób pomoże

O co chodzi: mam nieregularne miesiączki, najdłuższy cykl trwał 3 miesiące. Dwie panie ginekolog poleciały mi brać luteinę, by wywołać okres. Towarzyszy mi ból jajników, ostatnio miałam straszne bóle ok 10 dni przed krwawieniem i utrzymywały się do czasu rozpoczęcia okresu. Poprzedni okres przebiegał tak, jakbym go nie miała- znikome krwawienie, brak bólu, z kolei teraz to zwijałam się z bólu, bez tabletek ani rusz.
Miałam badania krwi- wszystko w porządku. Prolaktyna też ok, usg jajników wykazało, że mam ok 6 pęcherzyków, zamiast jednego- zespół policystycznych jajników można uznać wtedy, gdy ta liczba przekracza 12, więc to też nie to.
Byłam na kolejnej wizycie i mam powtórzyć znowu te same badania, minęło pół roku, od kiedy staram się coś z tym zrobić, a dalej nie wiem na czym stoję.

Czy może któraś z Was miała podobny problem? Dziękuję z góry za odpowiedź
fraumyllowsky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 19:02   #3069
kaaaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 17
brązowe upławy przed okresem

Cześć kobietki. Mam pewien problem. Za 10 dni powinnam dostać okres, a dzis pojawily sie u mnie dziwne, brązowe upławy. Dodam, że nigdy wcześniej nie miałam z tym problemu dlatego do was piszę. O co może chodzić i czego to może być przyczyna?
Ciąże chyba mogę wykluczyć, prawda?
Ostatni raz współżyłam 18.03 i 19.03
Jakieś rady? Któraś z was tak miała?
kaaaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 19:27   #3070
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: brązowe upławy przed okresem

Cytat:
Napisane przez kaaaxx Pokaż wiadomość
Cześć kobietki. Mam pewien problem. Za 10 dni powinnam dostać okres, a dzis pojawily sie u mnie dziwne, brązowe upławy. Dodam, że nigdy wcześniej nie miałam z tym problemu dlatego do was piszę. O co może chodzić i czego to może być przyczyna?
Ciąże chyba mogę wykluczyć, prawda?
Ostatni raz współżyłam 18.03 i 19.03
Jakieś rady? Któraś z was tak miała?
To zależy czy się zabezpieczaliście.
Jeśli chodzi o rady to do gina radzę się wybrać.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 20:45   #3071
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: brązowe upławy przed okresem

Cytat:
Napisane przez kaaaxx Pokaż wiadomość
Cześć kobietki. Mam pewien problem. Za 10 dni powinnam dostać okres, a dzis pojawily sie u mnie dziwne, brązowe upławy. Dodam, że nigdy wcześniej nie miałam z tym problemu dlatego do was piszę. O co może chodzić i czego to może być przyczyna?
Ciąże chyba mogę wykluczyć, prawda?
Ostatni raz współżyłam 18.03 i 19.03
Jakieś rady? Któraś z was tak miała?
Równiez miewam takie plamienia przed zblizajaca sie miesiaczka, nie zawsze ale jednak zdarza sie. Jestem pod opieka gina, zglaszalam to i nie jest to objaw zadnej choroby.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-30, 06:05   #3072
kaaaxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 17
Dot.: brązowe upławy przed okresem

Zabezpieczaliśmy się, ale czy to może być objaw ewentualnej ciąży?
kaaaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 16:35   #3073
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: brązowe upławy przed okresem

Cytat:
Napisane przez kaaaxx Pokaż wiadomość
Zabezpieczaliśmy się, ale czy to może być objaw ewentualnej ciąży?
Mogłby być objaw zagnieżdzania ale raczej w to wątpie w Twoim przypadku.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 17:37   #3074
Claudinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 9
Okropne bóle miesiączkowe!!!

Witam. Mój problem zna pewnie wiele z was, mianowicie bardzo bolesne miesiączki. Nie dość, że nie mogę normalnie funkcjonować to jeszcze żadnej leki nie pomagają. Myślicie, że powinnam się z tym zgłosić do lekarza? Jeśli tak to rodzinny czy ginekolog?

Edytowane przez Claudinek
Czas edycji: 2016-04-27 o 17:44
Claudinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 17:45   #3075
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Okropne bóle miesiączkowe!!!

Ginekolog, pewnie wykona usg, podejrzewam, że rodzinny Cię odesłałby Cię do gina właśnie.
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 18:06   #3076
Claudinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 9
Dot.: Okropne bóle miesiączkowe!!!

Chyba będę musiała się wybrać, bo niepokoją mnie też częste bóle jajników. Czy może to być związane z torbielą. Miałam w niedawnym czasie, ale zniknęła samoistnie. Trochę się martwię tymi moimi ciągłymi problemami w tych sprawach. Tymbardziej, że mam 17 lat no i to dla mnie trudne.
Claudinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 20:05   #3077
LittleRosa
Raczkowanie
 
Avatar LittleRosa
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Warszawa, Bydgoszcz
Wiadomości: 70
Dot.: Okropne bóle miesiączkowe!!!

Ja też miałam takie okropne bóle miesiączkowe. Zniknęły jak zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. W tej chwili biorę Vibin mini i dolegliwości istotnie się zmniejszyły. Owszem, przez pierwszy dzień ból jest odczuwalny, ale zdecydowanie lżejszy niż był. Kiedyś to nie mogłam się z łóżka podnieść, więc możesz sobie wyobrazić... A ze sprawą tej torbieli to koniecznie się do lekarza wybierz. Nie ma żartów z takimi sprawami.
LittleRosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 20:58   #3078
Claudinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 9
Dot.: Okropne bóle miesiączkowe!!!

Ja w trakcie okresu z łóżka nie mogę się przez 2-3 dni podnieść. Nie pomaga nawet butelka z ciepłą wodą. Torbiel miałam wykrytą w listopadzie na zwykłym usg a w styczniu już jej nie było widać na vaginalnym usg. Nie mam pojęcia czy takie coś może się nawrócić. Ale do lekarza wybiorę się na pewno.
Claudinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 18:05   #3079
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Okropne bóle miesiączkowe!!!

Cytat:
Napisane przez Claudinek Pokaż wiadomość
Ja w trakcie okresu z łóżka nie mogę się przez 2-3 dni podnieść. Nie pomaga nawet butelka z ciepłą wodą. Torbiel miałam wykrytą w listopadzie na zwykłym usg a w styczniu już jej nie było widać na vaginalnym usg. Nie mam pojęcia czy takie coś może się nawrócić. Ale do lekarza wybiorę się na pewno.
Może powstać nowa, tamta jeśli się wchłonęła to już nie wróci
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-29, 06:24   #3080
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Pierwszy raz w życiu w tym cyklu mam dziwne plamienia...
Mam cykl regulowany luteiną. W miniony wtorek powinnam dostać @.
Miałam bardzo delikatne plamienia w niedziele, wtorek i dzisiaj. Delikatne mam na myśli że może była to ogólnie kropelka krwi, a bardziej śluz nią zabrudzony. Nic więcej.

Nie mam pojęcia co to może być... Tak się składa że w czwartek po majówce mam umówioną wizytę u gin... chyba się przyda...
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 07:32   #3081
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Luteina nie powoduje zaniku miesiaczki. Jesli piszesz, ze mialas dostac we wtorek a nie dostalas to moze warto zrobic test ?
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 09:59   #3082
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez axn22 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz w życiu w tym cyklu mam dziwne plamienia...
Mam cykl regulowany luteiną. W miniony wtorek powinnam dostać @.
Miałam bardzo delikatne plamienia w niedziele, wtorek i dzisiaj. Delikatne mam na myśli że może była to ogólnie kropelka krwi, a bardziej śluz nią zabrudzony. Nic więcej.

Nie mam pojęcia co to może być... Tak się składa że w czwartek po majówce mam umówioną wizytę u gin... chyba się przyda...
ale kiedy dokładnie odstawiłaś luteinę?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 17:48   #3083
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
ale kiedy dokładnie odstawiłaś luteinę?
Ostatnią tabletkę (10ty dzień) brałam we wtorek. Do tej pory zawsze dostawałam @ 9tego dnia brania luteiny. Wiem, że teoretycznie może przyjść nawet do 2 tygodni ale ilekroć brałam luteinę, zawsze był to jednak 9ty dzień

Test negatywny, sprawdzałam
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 18:25   #3084
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Wg mojego lekarza i mojej wiedzy okres przychodzi jak się odstawia luteinę bo to nagły spadek progesteronu wywołuje krwawienie, jeśli krwawienie przychodzi w trakcie brania luteiny to przyszłoby również bez niej. Czekaj spokojnie na okres. Szczerze mówiąc mój gin by się zdziwił gdybym do niego przyszła nie odczekawszy wcześniej tych kilku dni kiedy organizm zauważa spadek hormonu. Pewnie Ci doradzi czekanie
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 18:58   #3085
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Wg mojego lekarza i mojej wiedzy okres przychodzi jak się odstawia luteinę bo to nagły spadek progesteronu wywołuje krwawienie, jeśli krwawienie przychodzi w trakcie brania luteiny to przyszłoby również bez niej.
Nie przyszłaby Nie pierwszy raz jestem na luteinie.
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 19:36   #3086
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

A wiesz jak działa luteina, w której fazie cyklu w organizmie jest dużo progesteronu a kiedy następuje spadek i jaki jest skutek tego spadku?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 16:48   #3087
xyz1995_95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 44
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Dziewczyny, jestem w trakcie trzeciego opakowania tabletek antykoncepcyjnych - są to moje pierwsze tabletki. Przy pierwszym, drugim i teraz trzecim opakowaniu w ostatnim tygodniu brania tabletek aktywnych (2/3 ostatnie tabletki) dostaję krwawienia przy którym towarzyszy mi ból brzucha jak przy okresie. Moja ginekolog przepisała mi 3 opakowania, a ja nie mogę się do niej w ogóle dodzwonić, dlatego poprosiłam mojego lekarza rodzinnego o przepisanie mi tabletek. Teraz moje pytanie co mam robić, zaczynać czwarte opakowanie i zobaczyć czy krwawienie wystąpi czy się wszystko unormuje? Czy można już stwierdzić, że tabletki nie trzymają mi okresu i są za słabe? - dodam, że biorę tabletki vibin mini.
xyz1995_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-03, 20:04   #3088
mmisiaki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 24
Krwawienie implantacyjne?

Witam,
Zacznę może od tego, że po raz pierwszy w życiu miałam krwawienie okołoowulacyjne (zauważyłam na bieliźnie czerwone niteczki krwi, śluz był lekko zakrwawiony), które obyło się 13 dnia cyklu, a także zauważyłam jednorazowe, bordowe, tak jakby brudne krwawienie 22 dnia cyklu. Doczytałam się w internecie, że właśnie tak 21-22 dnia cyklu następuje krwawienie implantacyjne zwiastujące zagnieżdżenie się zarodka.
Dodam jeszcze, że od 6 dni przyjmuje Gynalgin w związku z infekcją pochwy (dzisiaj przyjmę 7 tabletkę). Mówię o tym bo czytałam również, że u niektórych kobiet występowało krwawienie w związku z jego przyjmowaniem, jednak dodam także, że przyjmuje go tą zaokrągloną częścią, nie tą szpiczastą.
Więc moje pytanie jest takie - czy to moje jednorazowe, bordowe krwawienie 22 dnia cyklu może być krwawieniem implantacyjnym?
Proszę o szybkie i sensowne odpowiedzi
mmisiaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 07:01   #3089
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Plamienia/krwawienia/upławy/bóle/skurcze - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xyz1995_95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem w trakcie trzeciego opakowania tabletek antykoncepcyjnych - są to moje pierwsze tabletki. Przy pierwszym, drugim i teraz trzecim opakowaniu w ostatnim tygodniu brania tabletek aktywnych (2/3 ostatnie tabletki) dostaję krwawienia przy którym towarzyszy mi ból brzucha jak przy okresie. Moja ginekolog przepisała mi 3 opakowania, a ja nie mogę się do niej w ogóle dodzwonić, dlatego poprosiłam mojego lekarza rodzinnego o przepisanie mi tabletek. Teraz moje pytanie co mam robić, zaczynać czwarte opakowanie i zobaczyć czy krwawienie wystąpi czy się wszystko unormuje? Czy można już stwierdzić, że tabletki nie trzymają mi okresu i są za słabe? - dodam, że biorę tabletki vibin mini.
Ja bym zmieniła tabletki na najbliższej wizycie u ginekologa a do wizyty brała obecne, bo nie ma sensu robić przerw jak chcesz dalej kontynuować tę metodę anty.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-04, 12:36   #3090
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Krwawienie implantacyjne?

Cytat:
Napisane przez mmisiaki Pokaż wiadomość
Witam,
Zacznę może od tego, że po raz pierwszy w życiu miałam krwawienie okołoowulacyjne (zauważyłam na bieliźnie czerwone niteczki krwi, śluz był lekko zakrwawiony), które obyło się 13 dnia cyklu, a także zauważyłam jednorazowe, bordowe, tak jakby brudne krwawienie 22 dnia cyklu. Doczytałam się w internecie, że właśnie tak 21-22 dnia cyklu następuje krwawienie implantacyjne zwiastujące zagnieżdżenie się zarodka.
Dodam jeszcze, że od 6 dni przyjmuje Gynalgin w związku z infekcją pochwy (dzisiaj przyjmę 7 tabletkę). Mówię o tym bo czytałam również, że u niektórych kobiet występowało krwawienie w związku z jego przyjmowaniem, jednak dodam także, że przyjmuje go tą zaokrągloną częścią, nie tą szpiczastą.
Więc moje pytanie jest takie - czy to moje jednorazowe, bordowe krwawienie 22 dnia cyklu może być krwawieniem implantacyjnym?
Proszę o szybkie i sensowne odpowiedzi
Sensownie to by było zrobić test i iść do lekarza

Niestety nikt nie da Ci pewnej odpowiedzi.
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-09 14:46:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.