Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-01-12, 09:00   #3151
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Poka¿ wiadomo¶æ
Weekendowe U

¦niadanie: Tost z d³ugiej kromki domowego razowca z domowym mas³em migda³owym i plasterkami banana. Twaro¿ek pó³t³usty z malinami, borówkami i ¿urawin±. Kawa z mlekiem.

40 min jazdy na rowerze

II ¶niadanie: Sa³atka z ³ososiem wêdzonym na ciep³o, szpinakiem baby, pomidorem, kolêdr±, kaparami, czerwon± papryk±,avocado, kawa³kami mango i komos± ry¿ow±. ¦wie¿o wyciskany sok z grapefruita i pomarañczy.

Obiad: I: zupa krem z broku³ów, posypana startym owczym serem pecorino i p³atkami migda³ów.
II: Filet z pstr±ga pieczony w folii z zio³ami, cytryn± i sezamem, surówka z selera naciowego, ogórka i jogurtu greckiego, ciemny ry¿ basmati

45 min zajêæ fitness z obci±¿eniem, 30 min szybkiego spaceru z si³owni

Kolacja: Omlet ¿ytni z 2 jajek z ³y¿k± domowego hummusu,grillowan± cukini±, pieczarkami, pomidorem i bak³a¿anem.
Mogê prosiæ o szczegó³y omletu ?
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 09:49   #3152
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ona!!! Poka¿ wiadomo¶æ
tak dzem sklepowy, w sumie pod dzem dawalam troche masla, tylko zapomnialam wspomniec o tym. Ja liczylam podstawowa przemiane materii i wyszlo mi ze moge zjesc 2100 kcal. I myslalam, zeby jesc gdzies ok.1300 kcal, zeby schudnac. Bo do zrzucenia jest troche. Chcialabym 10 kg schudnac. Dalam sobie 3 miesiace na to. Nie wiem czy przy takim jadlospisie jest to mozliwe?
Takie zalozenie co do kalorycznosci Twoich jadlospisow to duzo za malo. Wez 1700-1800 kcal. Cwiczysz cos? Bo to tez ma znaczenie przy dobieraniu kalorycznosci.

Albo inaczej. Podpowiem Ci tak: przy rozsadnym odchudzaniu w pierwszej kolejnosci lepiej nie ciac kalorii, tylko oczyscic swoj jadlospis z wysoko przetworzonego jedzenia: bialego pieczywa, "bajeranckich" platkow sniadaniowych, margaryn, otrab, parowek, konserw itp. Rozumiesz mniej wiecej co mam na mysli? I to wszystko na zerowym bilansie kcal, czyli u Ciebie wlasnie na 2000-2100. Dopiero jak to nie przyniesie rezultatow, ucina sie maksymalnie 20% zapotrzebowania. I nie ma co sie spieszyc i robic zalozen, w ile czasu chce sie schudnac. Jesli chce sie to zrobic zdrowo i bez jojo najlepiej dac organizmowi redukowac we wlasnym tempie

Jedzac 1300 kcal prawdopodobnie jesz na granicy swojej podstawowej przemiany materii, jesli nie nizej. I moze na poczatku bedziesz na tym szybko chudla, ale trwalym efektem bedzie glownie spowolniony metabolizm i, co za tym idzie, tycie przy niewiele zwiekszonej ilosci jedzenia.

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2014-01-12 o 10:00
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 10:47   #3153
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 845
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R

1. owsianka z 5 ³y¿ek mieszanki p³atków z jogurtem naturalnym, kilka migda³ów, herbata rooibos

2. kawa z mlekiem 2%, 2 kromki lekkiego pieczywa ¿ytniego z serkiem Capri

3. chudy rosó³ z makaronem

- szklanka ¶wie¿ego soku z marchewki, jab³ka i selera

4. pieczona z odrobin± oliwy pier¶ z kurczaka, gotowane ziemniaki, sa³atka z mieszanki sa³at, papryki, pomidora, oliwek, kukurydzy z oliw±, zielona herbata

5. serek wiejski z papryk±
Linn13 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 11:07   #3154
Unex
bez kija nie podchodz
 
Avatar Unex
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 9 126
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Niedzielna Rka

I owsianka ( 40 g platkow, banan, jajo, mleko 2 %, wiorki kokos)
II risotio ( ryz brazowy - 1/2 woreczka, marchewka, pieczarki, seler, pietrucha, zielony groszek, piers z kury, odrobine sera zoltego)
III gulasz warzywny z dodatkiem miêcha z kurczaka ( marchew, seler, por, seler naciowy, pietrucha, kasza gryczana, lyzka oliwy) + jab³ko
IV 2 jaja sadzone, kromka razowca posmarowana maslem, 1/2 pomidora, odrobina oleju rzepakowego do sma¿enia
__________________
Czyli Ex-Klucha dzwiga
-32,5 kg


Cytat:
Waga najszybciej spada jak siê j± wypie**oli przez okno

10/06/14



Unex jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 11:48   #3155
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 4 076
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Niby tylko 3 posi³ki, ale i ja jestem zwolenniczk± najedzenia siê do syta zamiast podjadania w ci±gu dnia po 6 razy (choæ i takie dni siê zdarzaj±). Generalnie ca³o¶æ wygl±da warto¶ciowo i smakowicie. Jak ju¿ s± te posi³ki to dobrze, ¿eby by³y naprawdê wypasione. Dlatego do owsianki warto dorzuciæ orzechy, a na kolacjê ze spokojem mo¿e wpa¶æ ca³a kromka chleba (albo i dwie je¶li nie przeszkadza Ci to w chudniêciu). Jedna bardzo wa¿na uwaga - olej sezamowy i oleje z orzechów (innych ni¿ kokosowy) nie nadaj± siê do sma¿enia!!! Do sma¿enia najlepsze s± olej kokosowy, smalec i mas³o klarowane, ewentualnie olej rzepakowy. Do krótkiego sma¿enia nadaje siê te¿ oliwa z oliwek.
Hmm a ja z kolei znalaz³am w internecie info, ¿e olej z orzeszków ziemnych jest polecany do sma¿enia, uzywany w kuchni azjatyckiej... Dodam, ze mam taki rafinowany. Tego sezamowego rzeczywi¶cie szkoda i bêdê u¿ywa³a ju¿ tylko do sa³atek. Dziêki, tak jak piszesz - przy 5 posi³kach chodzi³am g³odna, lubiê siê naje¶æ.

Edytowane przez Kreskaaa
Czas edycji: 2014-01-12 o 11:50
Kreskaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 11:49   #3156
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzie¶ na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomo¶ci: 6 518
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R na dzisiaj.

I - kuskus na mleku z serkiem homo, bananem, mango i ¿urawin±
II - dwa tosty z chleba ¿ytniego z podwójn± porcj± szynki, papryk± i pomidorem
III- kawa³ki piersi z kurczaka w przyprawach, kasza jêczmienna polana ³y¿k± oliwy z oliwek, ogórek kiszony
IV-pó³ serka homo naturalnego z dodatkiem mango
V- sa³atka: sa³ata strzêpiasta, pomidor, papryka, pier¶ z kurczaka, grzanki z ¿ytniego chleba, posypana odrobin± startego ¿ó³tego sera z sosem czosnkowym na bazie jogurtu naturalnego plus tost z kromki chleba ¿ytniego.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2014-01-12 o 11:54
syklamen jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 12:21   #3157
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dziewczyny a macie jakie¶ zdrowe zamienniki wapna musuj±cego? mo¿e jakiej¶ konkretnej firmy? jestem na redukcji a ze wzglêdu na alergiê 3 razy dziennie muszê braæ wapno, które po pierwsze ma radioaktywny kolor a po drugie jest tak mega s³odkie i chemicznie aromatyzowane, ¿e a¿ siê nie dobrze robi w aptece nie ma zbytniego wyboru, bo co najwy¿ej smakiem siê ró¿ni, a nie sk³adem... mo¿e która¶ z Was ma jaki¶ patent na to nieszczêsne wapno? ewentualnie jakie zdrowe produkty mog± ³agodziæ alergiê skórn±

moja wczorajsza R-ka do oceny
1) p³atki owsiane, otrêby owsiane, pó³ banana, gar¶æ mro¿onych wi¶ni
2) tuñczyk w sosie w³asnym, sa³atka z papryki i pomidorów z vinegretem na bazie oleju z pestek winogron, 2 daktyle
3) krem z dyni na ¶mietanie 15%, grzanki z chleba razowego na zakwasie
4) panga gotowana z cytryn±, broku³y, p³atki migda³ów, marchewka z jab³kiem
5) mozarella, grillowane buraczki, pomidor, bazylia, ocet balsamiczny
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 13:10   #3158
ona!!!
Raczkowanie
 
Avatar ona!!!
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 257
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ
Takie zalozenie co do kalorycznosci Twoich jadlospisow to duzo za malo. Wez 1700-1800 kcal. Cwiczysz cos? Bo to tez ma znaczenie przy dobieraniu kalorycznosci.

Albo inaczej. Podpowiem Ci tak: przy rozsadnym odchudzaniu w pierwszej kolejnosci lepiej nie ciac kalorii, tylko oczyscic swoj jadlospis z wysoko przetworzonego jedzenia: bialego pieczywa, "bajeranckich" platkow sniadaniowych, margaryn, otrab, parowek, konserw itp. Rozumiesz mniej wiecej co mam na mysli? I to wszystko na zerowym bilansie kcal, czyli u Ciebie wlasnie na 2000-2100. Dopiero jak to nie przyniesie rezultatow, ucina sie maksymalnie 20% zapotrzebowania. I nie ma co sie spieszyc i robic zalozen, w ile czasu chce sie schudnac. Jesli chce sie to zrobic zdrowo i bez jojo najlepiej dac organizmowi redukowac we wlasnym tempie

Jedzac 1300 kcal prawdopodobnie jesz na granicy swojej podstawowej przemiany materii, jesli nie nizej. I moze na poczatku bedziesz na tym szybko chudla, ale trwalym efektem bedzie glownie spowolniony metabolizm i, co za tym idzie, tycie przy niewiele zwiekszonej ilosci jedzenia.

jezdze na rowerku stacjonarnym 4 razy w tygodniu po ok.30 minut, ale nie jestem jakos specjalnie zmeczona po tym. Czyli mowisz zeby narazie wyrzucic te produkty z diety? (pieczywo biale, platki itd)? Jeszcze jakies produkty wyrzucic? Ale przez jaki czas mam tego nie jesc.. Najwiekszy problem to odrzucenie chleba dla mnie, bo bez chleba jestem glodna..A ziemniaki moge jesc? Tzn ja jem tylko jedna kulke ziemniakow do obiadu i to nie zawsze bo lubie tez ryz i kasze...
__________________
Moja stronka z paznokciami
https://www.facebook.com/Eveline-Nails-548334335260347/
ona!!! jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 13:37   #3159
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ona!!! Poka¿ wiadomo¶æ
jezdze na rowerku stacjonarnym 4 razy w tygodniu po ok.30 minut, ale nie jestem jakos specjalnie zmeczona po tym. Czyli mowisz zeby narazie wyrzucic te produkty z diety? (pieczywo biale, platki itd)? Jeszcze jakies produkty wyrzucic? Ale przez jaki czas mam tego nie jesc.. Najwiekszy problem to odrzucenie chleba dla mnie, bo bez chleba jestem glodna..A ziemniaki moge jesc? Tzn ja jem tylko jedna kulke ziemniakow do obiadu i to nie zawsze bo lubie tez ryz i kasze...
Nie chodzi o to, by w ogole nie jesc chleba. To sie tyczy bialego pieczywa. Jak dostaniesz jakis fajny pelnoziarnisty (tylko naprawde pelnoziarnisty, a nie barwiony karmelem ), to bedzie ok. Ziemniaki jak najbardziej. Ryz i kasza - idealnie.

Co wywalic? Biala make pszenna (czyli nie tylko pieczywo pszenne, ale dobrze byloby i makarony - mozesz spokojnie zastapic makaronem razowym, dalej - gotowe nalesniki i pierogi - ta sama zasada, jak raz na jakis czas zrobisz sobie sama z maki razowej, to bedzie ok). Zupki chinskie itp. "dania w 5 minut", torebkowe sosy w proszku. Kartonowe soki (ale np. soki jednodniowe moga byc). Ograniczyc nabial (tzn. jaja normalnie jedz, reszte ogranicz najlepiej do jednego razu dziennie i raczej dobry twarog niz np. jogurt - rzecz jasna jogurty owocowe odpadaja). No i jak sama zauwazylas - platki typu "fitness" czy te wszystkie Chocapic i podobne. Tak samo otreby - dostarczysz dosc blonnika i bez nich Za to praktycznie bez ograniczen jedz warzywa

Na jak dlugo? Ja takiego jedzenia nie traktuje w kategoriach "diety", tylko bardziej stylu zycia. Najlepiej nie nakladac sobie ram cztasowych, tylko po prostu zaczac nieco inaczej jesc - organizm w ktoryms momencie powinien sie przestawic i nie bedzie ciagnelo do np. slodyczy.

Dobra, tyle teoretyzowania. Jak wrzucisz tutaj jakis nastepny jadlospis, to bedzie latwiej wytlumaczyc na konkretach.
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 13:57   #3160
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny a macie jakie¶ zdrowe zamienniki wapna musuj±cego? mo¿e jakiej¶ konkretnej firmy? jestem na redukcji a ze wzglêdu na alergiê 3 razy dziennie muszê braæ wapno, które po pierwsze ma radioaktywny kolor a po drugie jest tak mega s³odkie i chemicznie aromatyzowane, ¿e a¿ siê nie dobrze robi w aptece nie ma zbytniego wyboru, bo co najwy¿ej smakiem siê ró¿ni, a nie sk³adem... mo¿e która¶ z Was ma jaki¶ patent na to nieszczêsne wapno? ewentualnie jakie zdrowe produkty mog± ³agodziæ alergiê skórn±

moja wczorajsza R-ka do oceny
1) p³atki owsiane, otrêby owsiane, pó³ banana, gar¶æ mro¿onych wi¶ni
2) tuñczyk w sosie w³asnym, sa³atka z papryki i pomidorów z vinegretem na bazie oleju z pestek winogron, 2 daktyle
3) krem z dyni na ¶mietanie 15%, grzanki z chleba razowego na zakwasie
4) panga gotowana z cytryn±, broku³y, p³atki migda³ów, marchewka z jab³kiem
5) mozarella, grillowane buraczki, pomidor, bazylia, ocet balsamiczny
Z ca³ego serca odradzam Ci pangê, poczytaj w jakich warunkach hodowane s± te ryby i czym je faszeruj± ¿eby jako¶ wytrzyma³y, a napewno przejdzie Ci ochota na nie. Lepiej je¶æ t³uste ryby morskie takie jak makrela czy ³oso¶ a nawet nasz pospolity ¶led¼. Ich t³uszcz jest bardzo korzystny dla naszych organizmów. Chudsze dorsze, minaje czy morszczuki od czasu do czasu te¿ bêd± lepsz± alternatyw± dla pangi

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 14:05   #3161
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 1 212
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U/P wci±¿ siê staram!
I owsianka (30g p³atków owsianych, 10g otrêbów) z ³y¿k± budyniu+100ml mleka z jab³kiem, gar¶ci± migda³ów siekanych i 1/3 serka Danio, mandarynka

trening nieca³a godzina

II 2 kromki chleba s³onecznikowego posmarowanych serkiem z sa³at±, szynk± drobiow± i serem twarogowym w plastrach z zio³ami, du¿e jab³ko, kawa z mlekiem + jogurt typu fantasia, czyli z "wsadem" - granol± orzechow±

III Miseczka zupy pomidorowej niezabielanej z 2 ³y¿kami makaronu nitki, 2 kawa³ki duszonego indyka w sosie, ga³ka ziemniaków i sporo gotowanej marchewki z groszkiem

IV bêdê u babci to co¶ wpadnie

V kakao prawdziwe z mlekiem, mo¿e jaki¶ jogurt z p³atkami (nie s±dzê, ¿ebym by³a specjalnie g³odna po wizycie u babci)

+ s³onecznik 30g, sporo p³ynów.


Co s±dzicie?
Seducer jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 14:06   #3162
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Linn13 Poka¿ wiadomo¶æ
R

1. owsianka z 5 ³y¿ek mieszanki p³atków z jogurtem naturalnym, kilka migda³ów, herbata rooibos Daj gar¶æ migda³ów, a nie kilka sztuk Do tego fajny by³y jeszcze jaki¶ owoc.

2. kawa z mlekiem 2%, 2 kromki lekkiego pieczywa ¿ytniego z serkiem Capri Lekkie pieczywo, czyli takie typu Wasa? Lepszy bêdzie dobry prawdziwy chleb - razowiec lub graham. No i warzywa do kanapek.

3. chudy rosó³ z makaronem Jaki makaron?

- szklanka ¶wie¿ego soku z marchewki, jab³ka i selera

4. pieczona z odrobin± oliwy pier¶ z kurczaka, gotowane ziemniaki, sa³atka z mieszanki sa³at, papryki, pomidora, oliwek, kukurydzy z oliw±, zielona herbata Tu ³adnie

5. serek wiejski z papryk± Ze spokojem mo¿esz tu dodaæ np. garstkê jakich¶ ziaren, albo trochê oleju lnianego
Komentarze powy¿ej .

Cytat:
Napisane przez Unex Poka¿ wiadomo¶æ
Niedzielna Rka

I owsianka ( 40 g platkow, banan, jajo, mleko 2 %, wiorki kokos)
II risotio ( ryz brazowy - 1/2 woreczka, marchewka, pieczarki, seler, pietrucha, zielony groszek, piers z kury, odrobine sera zoltego)
III gulasz warzywny z dodatkiem miêcha z kurczaka ( marchew, seler, por, seler naciowy, pietrucha, kasza gryczana, lyzka oliwy) + jab³ko
IV 2 jaja sadzone, kromka razowca posmarowana maslem, 1/2 pomidora, odrobina oleju rzepakowego do sma¿enia
Nie ma siê do czego przyczepiæ, bardzo ³adnie! Wszêdzie bia³ko, dobre wêgle i t³uszcze, warzywa i owoce. Super!

Cytat:
Napisane przez syklamen Poka¿ wiadomo¶æ
R na dzisiaj.

I - kuskus na mleku z serkiem homo, bananem, mango i ¿urawin±
II - dwa tosty z chleba ¿ytniego z podwójn± porcj± szynki, papryk± i pomidorem
III- kawa³ki piersi z kurczaka w przyprawach, kasza jêczmienna polana ³y¿k± oliwy z oliwek, ogórek kiszony
IV-pó³ serka homo naturalnego z dodatkiem mango
V- sa³atka: sa³ata strzêpiasta, pomidor, papryka, pier¶ z kurczaka, grzanki z ¿ytniego chleba, posypana odrobin± startego ¿ó³tego sera z sosem czosnkowym na bazie jogurtu naturalnego plus tost z kromki chleba ¿ytniego.
¦wietne menu, równie¿ nie mam siê do czego przyczepiæ. Choæ mo¿e jakie¶ orzechy do podwieczorku? Ale generalnie - jest MEGA!

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
moja wczorajsza R-ka do oceny
1) p³atki owsiane, otrêby owsiane, pó³ banana, gar¶æ mro¿onych wi¶ni Brak bia³ka i t³uszczy!
2) tuñczyk w sosie w³asnym, sa³atka z papryki i pomidorów z vinegretem na bazie oleju z pestek winogron, 2 daktyle Olej z pestek winogron ma bardzo z³e proporcje kwasów omega 3 do 6 - lepiej zamieniæ go na oliwê z oliwek b±d¼ olej lniany. Przyda³yby siê tu wêgle z³o¿one.
3) krem z dyni na ¶mietanie 15%, grzanki z chleba razowego na zakwasie Ok, ale znów brak bia³ka.
4) panga gotowana z cytryn±, broku³y, p³atki migda³ów, marchewka z jab³kiem Panga to najgorszy wybór z mo¿liwych je¶li chodzi o rybê! Trochê wêgli z³o¿onych te¿ mo¿e wpa¶æ...
5) mozarella, grillowane buraczki, pomidor, bazylia, ocet balsamiczny Fajna lekka kolacja, mo¿e byæ
Komentarze powy¿ej.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 14:16   #3163
atilaaav
Raczkowanie
 
Avatar atilaaav
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 425
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Witaj! To z Twojej strony zdrowe podej¶cie - skoro masz mo¿liwo¶æ zjadania domowych posi³ków nie ma sensu z nich rezygnowaæ. Zreszt±, ten dzisiejszy obiad by³ naprawdê spoko. Nie wiem, jaki jadacie w domu makaron, ale warto u¿ywaæ tego z pszenicy durum (najlepiej pe³noziarnisty), b±d¼ innego razowego. Z do¶wiadczenia wiem, ¿e mo¿na stopniowo przekabacaæ domowników i namawiaæ ich na zdrowsze niuanse - to zaprocentuje dla Was wszystkich . Tego roso³u mog³a¶ spokojnie zje¶æ ca³y talerz, skoro i tak w drugim daniu jesz jedynie miêso i sa³atkê.

Prosta rzecz - ¶wie¿ych ogórków nie warto ³±czyæ z pomidorami (i innymi czerwonymi warzywami), bowiem enzym w nich zawarty niweluje ca³± witaminê C. Nie wiem, czy w sa³atce by³ ogórek ¶wie¿y czy kiszony, ale wola³am to zaznaczyæ .

Skoro rano wêdlina by³a naprawdê chudziutka - nie bój siê i posmaruj bu³ki mas³em. Bardzo wa¿ne jest, aby¶ pamiêta³a o ¼ród³ach t³uszczu na R. Z tego te¿ powodu, sa³atkê warto polaæ oliw± z oliwek b±d¼ olejem lnianym - jogurt i tak jesz na podwieczorek.

A kromki chleba na kolacjê siê nie bój - to naprawdê niewiele. Nie musisz z niej rezygnowaæ (tym bardziej, ¿e 1450 kcal to nie jest du¿o przy jedynie 6 kg do zrzucenia).
Dziêkujê za rady, dostosuje siê do nich
Nigdy nie wiedzia³am o tym ³±czeniu warzyw, ale lepiej dowiedzieæ siê pó¼no ni¿ wcale.
Powoli mama zaczyna siê wkrêcaæ w zdrowsze obiady, wiêc jest nie¼le
atilaaav jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 14:23   #3164
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 845
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Komentarze powy¿ej .
Dok³adnie takie pieczywo http://www.sonko.pl/x.php/1,367/Piec...ie-zytnie.html - zalega mi w szafce i trzeba je "zutylizowaæ" , ale chyba nie jest a¿ takie z³e

makaron bia³y nitki - raz w tygodniu nie powinny zaszkodziæ chyba
Linn13 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 14:38   #3165
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Seducer Poka¿ wiadomo¶æ
U/P wci±¿ siê staram!
I owsianka (30g p³atków owsianych, 10g otrêbów) z ³y¿k± budyniu+100ml mleka z jab³kiem, gar¶ci± migda³ów siekanych i 1/3 serka Danio, mandarynka Nie wa¿ p³atków, tylko odmierzaj na ³y¿ki

trening nieca³a godzina

II 2 kromki chleba s³onecznikowego posmarowanych serkiem z sa³at±, szynk± drobiow± i serem twarogowym w plastrach z zio³ami, du¿e jab³ko, kawa z mlekiem + jogurt typu fantasia, czyli z "wsadem" - granol± orzechow±

III Miseczka zupy pomidorowej niezabielanej z 2 ³y¿kami makaronu nitki, 2 kawa³ki duszonego indyka w sosie, ga³ka ziemniaków i sporo gotowanej marchewki z groszkiem ziemniaków mog³y by byæ dwie ga³ki

IV bêdê u babci to co¶ wpadnie

V kakao prawdziwe z mlekiem, mo¿e jaki¶ jogurt z p³atkami (nie s±dzê, ¿ebym by³a specjalnie g³odna po wizycie u babci)

+ s³onecznik 30g, sporo p³ynów.


Co s±dzicie?
Widaæ, ¿e siê starasz... Je¶li na tym przybierasz na wadze to oki
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 14:41   #3166
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Poka¿ wiadomo¶æ
Hmm a ja z kolei znalaz³am w internecie info, ¿e olej z orzeszków ziemnych jest polecany do sma¿enia, uzywany w kuchni azjatyckiej... Dodam, ze mam taki rafinowany. Tego sezamowego rzeczywi¶cie szkoda i bêdê u¿ywa³a ju¿ tylko do sa³atek. Dziêki, tak jak piszesz - przy 5 posi³kach chodzi³am g³odna, lubiê siê naje¶æ.
O kurczê, z tym olejem z orzeszków ziemnych to rzeczywi¶cie gafê strzeli³am, co¶ mi siê pokie³basi³o . Zwracam honor! Ale sezamowy do sma¿enia rzeczywi¶cie nieodpowiedni.

Cytat:
Napisane przez atilaaav Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê za rady, dostosuje siê do nich
Nigdy nie wiedzia³am o tym ³±czeniu warzyw, ale lepiej dowiedzieæ siê pó¼no ni¿ wcale.
Powoli mama zaczyna siê wkrêcaæ w zdrowsze obiady, wiêc jest nie¼le
Ale¿ proszê! Pomidor + ogórek to na tyle pospolite po³±czenie, ¿e taka informacja mo¿e wydawaæ siê szokuj±ca, ale có¿ - brutalna prawda . Co do zmian nawyków - moi rodzice i T¯ te¿ przeszli niez³± metamorfozê, warto zara¿aæ innych .

Cytat:
Napisane przez Linn13 Poka¿ wiadomo¶æ
Dok³adnie takie pieczywo http://www.sonko.pl/x.php/1,367/Piec...ie-zytnie.html - zalega mi w szafce i trzeba je "zutylizowaæ" , ale chyba nie jest a¿ takie z³e

makaron bia³y nitki - raz w tygodniu nie powinny zaszkodziæ chyba
Skoro mia³a¶ zrobione zapasy to zu¿yj je, ale nie rób nastêpnych . Mi siê kiedy¶ wydawa³o, ¿e chrupkie pieczywo jest hiperzdrowe, ale wcale takie nie jest... Jest wysoko przetworzone i do¶æ zdradliwe - paradoksalnie ma wiêcej energii w 100g ni¿ zwyk³y chleb! Wiadomo, zjada siê mniej - jedna kromka malutko wa¿y, ale bardziej syc±cy i warto¶ciowy bêdzie jaki¶ porz±dny razowiec

Bia³y makaron (jajeczny zapewne, ze zwyk³ej pszenicy) nie zaszkodzi raz w tygodniu, ale jest wiele zdrowszych zamienników (IMO nawet smaczniejszych!) - wiêc warto próbowaæ .
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 14:48   #3167
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ


Skoro mia³a¶ zrobione zapasy to zu¿yj je, ale nie rób nastêpnych . Mi siê kiedy¶ wydawa³o, ¿e chrupkie pieczywo jest hiperzdrowe, ale wcale takie nie jest... Jest wysoko przetworzone i do¶æ zdradliwe - paradoksalnie ma wiêcej energii w 100g ni¿ zwyk³y chleb! Wiadomo, zjada siê mniej - jedna kromka malutko wa¿y, ale bardziej syc±cy i warto¶ciowy bêdzie jaki¶ porz±dny razowiec

.
Ja jak dosta³am za darmo te pieczywo to jad³am jako przek±skê Czasem z d¿emem, ale nigdy jako posi³ek nie traktowa³am...
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 14:56   #3168
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 845
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ

Skoro mia³a¶ zrobione zapasy to zu¿yj je, ale nie rób nastêpnych . Mi siê kiedy¶ wydawa³o, ¿e chrupkie pieczywo jest hiperzdrowe, ale wcale takie nie jest... Jest wysoko przetworzone i do¶æ zdradliwe - paradoksalnie ma wiêcej energii w 100g ni¿ zwyk³y chleb! Wiadomo, zjada siê mniej - jedna kromka malutko wa¿y, ale bardziej syc±cy i warto¶ciowy bêdzie jaki¶ porz±dny razowiec

Bia³y makaron (jajeczny zapewne, ze zwyk³ej pszenicy) nie zaszkodzi raz w tygodniu, ale jest wiele zdrowszych zamienników (IMO nawet smaczniejszych!) - wiêc warto próbowaæ .
A czy wafle ry¿owe s± cokolwiek warte? Nie pytam o zamianê zwyklego pieczywa razowego na wafle - jestem ciekawa co o nich s±dzicie.
Linn13 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 15:40   #3169
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Linn13 Poka¿ wiadomo¶æ
A czy wafle ry¿owe s± cokolwiek warte? Nie pytam o zamianê zwyklego pieczywa razowego na wafle - jestem ciekawa co o nich s±dzicie.
Tak w³a¶nie robi³am kiedy¶... Stosowa³am wafle ry¿owe jako zamiennik pieczywa i dziewczyny w tym w±tku skutecznie wybi³y mi to z g³owy. Tak samo jak chrupkie pieczywo, s± mocno przetworzone i mog± zgodnie z s³owami Ervishy stanowiæ przek±skê (s± np. dobrym zamiennikiem dla ludzi uzale¿nionych od chipsów) - ale nie powinno ich siê traktowaæ jako bazê posi³ku i warto¶ciowe ¼ród³o wêglowodanów z³o¿onych. Naprawdê lepiej zje¶æ grahamkê z solidnym obk³adem!
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-12, 15:59   #3170
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Erena Poka¿ wiadomo¶æ


A w ogóle - wylicz sobie podstawow± przemianê materii i zapotrzebowanie kaloryczne, ¿eby mieæ choæby wstêpny obraz, ile jedzenia bêdzie w miarê ok, a ile za ma³o. Wzory znajdziesz w jednym z przyklejonych w±tków na dietetyce.


Erena mia³am to napisaæ ju¿ wcze¶niej ale mi umknê³o, zauwa¿y³am ¿e wszystkim polecasz policzenie zapotrzebowania z w±tków podwieszonych, a sama z nich korzysta³a¶
Nie pamiêtam ju¿ kto i nie chcê nicków podawaæ ale i sta³e u¿ytkowniczki i moderatorzy nie raz pisali ¿e te warto¶ci s± stare i z³e i nie poleca siê ich stosowanie, ju¿ lepiej na prawdê policzyæ sobie zapotrzebowanie na potreningu.pl bo to tutaj podwieszone nawet nie bierze pod uwagê wzrostu sama spójrz jakie brednie s± tu napisane:

"Dla kobiety:
1. Mno¿ymy wagê x 24 godziny = podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x 0,9 = poprawiony BMR dla kobiet
3. poprawiony BMR x wspó³czynnik aktywno¶ci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Wspó³czynnik aktywno¶ci:
-Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne æwiczenia + praca fizyczna przez wiêksza cze¶æ dnia)
-Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne æwiczenia + praca 'na nogach')
-¦rednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Æwiczenia 3 razy/tydzieñ + praca siedz±ca)
-Nisko Aktywny = 1 (brak æwiczeñ + praca siedz±ca)"

I spójrz wchodzi na wiza¿ taka kole¿anka która ma wagê np. 54kg i stwierdza ¿e siê ma³o rusza i niech ma 1,7m i chce utrzymaæ wagê (broñ bo¿e odchudzaj±ce co sobie tu licz± to strach pomy¶leæ) i co liczy sobie taka:

54kgx24 =1296 kcal
1296kcal x 0,9= 1166,4 kcal i prosze bardzo BMR =1200 kcal dziewczyna wychudzona g³odziæ sie bêdzie do tego stwierdza, ¿e ma³o siê rusza czyli wszystko razy 1!!!! czyli zapotrzebowanie = BMR
a nawet jak sobie pomno¿y razy 1,1 czy 1,2 to ma zapotrzebowanie:
1283,04 i odpowiednio 1399, 68 kcal

I zobacz Erena taka dziewczynka siê zag³odzi i do tego æwiczy 3 razy w tygodniu, jedna wielka MASAKRA!!!
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/

Edytowane przez teczowa dlolinka 21
Czas edycji: 2014-01-12 o 16:02
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 16:09   #3171
piotrek1994
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 506
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Co do ³±czenia pomidora z ogórkiem, to jedno z najsmaczniejszych po³±czeñ. A witaminy C to i tak ka¿dy z nas dostarcza sobie pona zapotrzebowanie, wiêc nie ma co siê stosowaæ do tej zasady, bo to taki sam mit jak kolacja do 18. Nawet przeciêtny Kowalski je wystarczaj±c± ilo¶æ wit C, bo w du¿ej ilo¶ci zawieraj± j± chocia¿by niezdrowe chipsy
piotrek1994 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 16:12   #3172
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Tak w³a¶nie robi³am kiedy¶... Stosowa³am wafle ry¿owe jako zamiennik pieczywa i dziewczyny w tym w±tku skutecznie wybi³y mi to z g³owy. Tak samo jak chrupkie pieczywo, s± mocno przetworzone i mog± zgodnie z s³owami Ervishy stanowiæ przek±skê (s± np. dobrym zamiennikiem dla ludzi uzale¿nionych od chipsów) - ale nie powinno ich siê traktowaæ jako bazê posi³ku i warto¶ciowe ¼ród³o wêglowodanów z³o¿onych. Naprawdê lepiej zje¶æ grahamkê z solidnym obk³adem!


---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Linn13 Poka¿ wiadomo¶æ
A czy wafle ry¿owe s± cokolwiek warte? Nie pytam o zamianê zwyklego pieczywa razowego na wafle - jestem ciekawa co o nich s±dzicie.
Tak jak napisa³a Poa - jako przek±ska
__________________

Ksi±¿ki potrzebuj± nowego domu


Ervisha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 16:14   #3173
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez scandalistka Poka¿ wiadomo¶æ
R (na jutro)

I. Placuszki wytrawne: cukinia, cebula, pieczarki, szynka, jajko, otrêby owsiane, orkiszowa m±ka pe³noziarnista + sos czosnkowy na bazie jogurtu
¦wie¿o wyciskany sok marchewkowo-jab³kowo-grejpfrutowy
II. Zupa kalafiorowa krem z szafranem (na bulionie miêsnym i mleku)
III. Schab wieprzowy 80g, kasza gryczana (pó³ woreczka), surówka z kapusty pekiñskiej i pomidorów skropiona oliw± z oliwek
IV. Chudy twaróg 100g z jogurtem naturalnym, pomidorem i rzodkiewkami, 60g razowego ¿ytniego chleba na zakwasie


Bardzo dobre eR !!!
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 16:45   #3174
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez teczowa dlolinka 21 Poka¿ wiadomo¶æ
Erena mia³am to napisaæ ju¿ wcze¶niej ale mi umknê³o, zauwa¿y³am ¿e wszystkim polecasz policzenie zapotrzebowania z w±tków podwieszonych, a sama z nich korzysta³a¶
Nie pamiêtam ju¿ kto i nie chcê nicków podawaæ ale i sta³e u¿ytkowniczki i moderatorzy nie raz pisali ¿e te warto¶ci s± stare i z³e i nie poleca siê ich stosowanie, ju¿ lepiej na prawdê policzyæ sobie zapotrzebowanie na potreningu.pl bo to tutaj podwieszone nawet nie bierze pod uwagê wzrostu sama spójrz jakie brednie s± tu napisane:

"Dla kobiety:
1. Mno¿ymy wagê x 24 godziny = podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x 0,9 = poprawiony BMR dla kobiet
3. poprawiony BMR x wspó³czynnik aktywno¶ci = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Wspó³czynnik aktywno¶ci:
-Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne æwiczenia + praca fizyczna przez wiêksza cze¶æ dnia)
-Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne æwiczenia + praca 'na nogach')
-¦rednio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Æwiczenia 3 razy/tydzieñ + praca siedz±ca)
-Nisko Aktywny = 1 (brak æwiczeñ + praca siedz±ca)"

I spójrz wchodzi na wiza¿ taka kole¿anka która ma wagê np. 54kg i stwierdza ¿e siê ma³o rusza i niech ma 1,7m i chce utrzymaæ wagê (broñ bo¿e odchudzaj±ce co sobie tu licz± to strach pomy¶leæ) i co liczy sobie taka:

54kgx24 =1296 kcal
1296kcal x 0,9= 1166,4 kcal i prosze bardzo BMR =1200 kcal dziewczyna wychudzona g³odziæ sie bêdzie do tego stwierdza, ¿e ma³o siê rusza czyli wszystko razy 1!!!! czyli zapotrzebowanie = BMR
a nawet jak sobie pomno¿y razy 1,1 czy 1,2 to ma zapotrzebowanie:
1283,04 i odpowiednio 1399, 68 kcal

I zobacz Erena taka dziewczynka siê zag³odzi i do tego æwiczy 3 razy w tygodniu, jedna wielka MASAKRA!!!
Ty, faktoza Mea culpa. Dobrze, ze to przyuwazylas. Tak to kurcze jest, jak czlowiek zalozy, ze jak "od redakcji" to na pewno godne zaufania Teraz pytanie - czy i gdzie wrzucic wiarygodny wzor uwzgledniajacy wiecej czynnikow. Bo chyba by sie przydal - znam zbyt duzo przykladow osob, ktore jedza za malo bedac jednoczesnie przekonane, ze ich jedzenie ma wiecej kcal niz ma w rzeczywistosci...

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2014-01-12 o 16:49
Erena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 18:30   #3175
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Co¶ tam, co¶ tam; bez kontrowersji:

I. kasza jaglana z duszonymi jab³kami oraz rodzynkami w cynamonie podana z podgotowanym przez chwilê twarogiem

II. sa³atka z mixu sa³at, ogórka, papryki, pokrojonych w plastry jajek, grzanek z kleksem serka wiejskiego na wierzchu

III. bigos z wêdzonymi skrzyde³kami kurczaka w ¶rodku

+ marchewki, pietruszka

IV. rolada biszkoptowa z galaretk± agrestowo-wi¶niow± podana z serkiem wiejskim
blax5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 19:37   #3176
cukierkowa1
Raczkowanie
 
Avatar cukierkowa1
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

r , proszê o zerkniêcie


9:00 2 razowce z pieczon± szynk±, jajecznica z 2 jajek sma¿ona na oleju z cebul±

14:00 rosó³ z odrobin± bia³ego makaronu, drugie: ziemniak, udko, æwik³a, ogórki

16:30 ma³y jogurt ze s³onecznikiem, po ³y¿ce p³atków owsianych i kukurydzianych

19:30 pó³ wie¶niaka z wkrojonym pomidorem, wêdlin±, kilka ogórków kiszonych, talerzyk mieszanki warzyw, kromka razowca z pieczon± szynk±
cukierkowa1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 19:49   #3177
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzie¶ na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomo¶ci: 6 518
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cukierkowa1 Poka¿ wiadomo¶æ
r , proszê o zerkniêcie


9:00 2 razowce z pieczon± szynk±, jajecznica z 2 jajek sma¿ona na oleju z cebul±

14:00 rosó³ z odrobin± bia³ego makaronu, drugie: ziemniak, udko, æwik³a, ogórki

16:30 ma³y jogurt ze s³onecznikiem, po ³y¿ce p³atków owsianych i kukurydzianych

19:30 pó³ wie¶niaka z wkrojonym pomidorem, wêdlin±, kilka ogórków kiszonych, talerzyk mieszanki warzyw, kromka razowca z pieczon± szynk±
Mo¿e siê za bardzo nie znam, ale wed³ug mnie p³atki kukurydziane out.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 19:56   #3178
Famijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Moje weekendowe U/P do oceny:

Wczoraj
I Owsianka na szklance mleka 1,5% (2 ³y¿ki ¿ytnich, 1 owsianych, 1 otr±b pszennych, 2 p³atków zdrowy b³onnik, 1 ³y¿eczka siemienia) z bananem, ³y¿k± nasion granatu, ³y¿k± pestek dyni i ³y¿eczk± wiórków kokosowych

II 3 dro¿dzowe racuchy(m±ka pszenna, dro¿d¿e,jaja) z jab³kami sma¿one na ma¶le +jab³ko

III 50 g ry¿u br±zowego, grillowana pier¶ z indyka, sa³atka w sosie jogurtowo czosnkowym(sa³ata,kukuryd za,papryka,pomidor)

IV pomarañcza

V 2 kromki razowca jedna z serkiem kozim i z rzodkiewk±, druga z mas³em, sa³at± i plasterkiem polêdwicy sopockiej, jajko na miêkko, pomidor ze szczypiorkiem

Dzisiaj:
I owsianka identyczna jak wczoraj

II jogurt naturalny 210g Activia, pomarañcza

III 50 g kaszy jaglanej, ok 165g polêdwiczki wieprzowej podsma¿anej na odrobinie olliwy z warzywami (cukinia, papryka, pomidory,oliwki,cebula i pieczarki), broku³

IV zapiekany ry¿ z jab³kiem i cynamonem (50 g ry¿u br±zowego, 1 kwa¶ne jab³ko, 120 g serka homogenizowanego, cynamon i odrobina przyprawy do szarlotki)

Jak to wygl±da?
Famijana jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 19:56   #3179
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Leniwe U niedzielne:

I: spora porcja p³atków gryczanych z pieczon± dyni±, dwoma ³ychami wie¶niaka, wiórkami kokosowymi i cynamonem;
II: banan, kilka daktyli;
III: zupa fasolowa na kie³basie; na drugie pier¶ m³odego koguta; dwa ziemniaki, broku³, sa³ata z pomidorami i papryk±;
IV: sa³atka owocowa (pomarañcze, grejfrut, kiwi, rodzynki), kilka faworków;
V: siemiê lniane zalane wrz±tkiem; gêsty koktajl (prawie pó³ litra) z kaszy jaglanej, szpinaku, selera naciowego i jab³ka (kolacja p³ynna, bo jako¶ nie mia³am ochoty na nic innego).
__________________
Niezamienna_ju¿_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-12, 20:57   #3180
PatrycjaBoo92
Przyczajenie
 
Avatar PatrycjaBoo92
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Manchester
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

U

Wczorajsze menu:

Sniadanie:
- Owsianka 40g z mlekiem migdalowym i duzym jablkiem.
2 Sniadanie:
- nastepne duze Jablko
Lunch:
- Zielona 'smoothie' ze szpinakiem, avocado, kawalkiem ogorka i gruszka.
Obiado-Kolacja:
- Spaghetti Bolognese ale takie moje bez cebuli z makaronem pelnoziarnistym.

Dzisiejsze menu:

Sniadanie:
- Owsianka (to samo co wczoraj)
2 Sniadanie:
- Smoothie z mango i ananasa z McDonalds (wiem ze nie sa zbyt zdrowe)
Obiad:
- U mamy 2 udka z kurczaka + salatka.
Kolacja:
- Ta sama zielona smoothie co wczoraj.
PatrycjaBoo92 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.