storczyk (orchidea) cz.III - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-30, 17:04   #3181
rudyleniwiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lubartów/Kraków
Wiadomości: 76
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

dzięki wielkie, będę wdzięczna
rudyleniwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 17:08   #3182
kasia_tomeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 177
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Można odciąć łodygę jak najniżej przy stożku i włożyć do wazonu z wodą - widziałam takie rozwiązanie na jakiejś storczykowej stronie.
Nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale może spryskuj codziennie delikatnie spód keiki żeby zmobilizować go do puszczenia chociaż jednego korzonka.

ps. zdarza się że pęd tylko zasycha do pewnego miejsca więc za czym podejmiesz jakąś decyzję to poobserwuj go jeszcze przez kilka dni.

Edytowane przez kasia_tomeq
Czas edycji: 2010-09-30 o 17:11
kasia_tomeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 17:12   #3183
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez nieinna Pokaż wiadomość
przepraszam, ale rozbawiłas mnie skojarzeniem , Takie storczykowe dzieciątko to "keiki" (generalnie gramatycznie nieodmienne, jednak potocznie większość ludzi odmienia to określenie przez przypadki), z hawajskiego oznacza właśnie "dziecko"

Rudyleniwcu, nie wiem co w tym przypadku zrobić, ja chyba jedynie miałabym nadzieję, że to schnięcie pędu zatrzyma się przy tym keiki, pokopie trochę w necie, może znajdę coś... A mężowy prezent cudny!!!
hehhehe mnie sie kojarzy z kleikiem, czyli maluch sie przykleił heheh
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 17:25   #3184
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez rudyleniwiec Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny, oczywiście jak trwoga to na forum do specjalistekmam storczyka który jakiś czas temu wypuścił na pędzie keika, wszystko byłoby O.K. gdyby nie fakt że po przekwitnięciu zaczęły mu zasychać pędy i nie wiem teraz co robić z maleństwem bo schnięcie dochodzi do niego. Cały keik ma ok 5 cm i żadnego korzonka. Dziewczyny - da się coś z nim zrobić???? oto zdjęcia, wiem że młody storczyk powinien mieć 3 korzonki i 3 listki

a oto dzisiejszy prezent od męża, tłumaczę sobie że na pocieszenie ten Piękniś
na razie odetnij pęd milimetr poniżej zaschnięto może zasychanie się zatrzyma... a jak się nie zatrzyma to musisz spróbować go ratować... ja bym włożyła go do spagnum (dobrze trzyma wilgoć) i i cały pojemniczek z maluchem do woreczka i codziennie odparowywała zbierającą się parę w środku powinno pomóc przeżyć maluszkowi
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-30, 17:30   #3185
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

niedawno focilam Wam mały pęd, zobaczcie jak pędzi ten storczyk

gratis mój pomocnik ds. storczyków
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 09:24   #3186
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez doriskap Pokaż wiadomość
sposobów reanimacji może byc wiele - wspominane to jest ciągne na forum

sposoby reanimacji:
1. keramzyt,
2. gruba kora,
3. sphagnum - mech,

polecam google - reanimacja w keramzycie lekcja poglądowa - i będzie wszystko jasne

zazwyczaj dziewczyny reanimują w grubej korze lub keramzycie
Dziękuję Zabieram się do lektury i reanimacji. Może coś z tych biedaków będzie
antunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 10:06   #3187
rodzyneq84
Wtajemniczenie
 
Avatar rodzyneq84
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 2 198
GG do rodzyneq84
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Dziewczyny mam do Was (głupie) pytanie. Czy storka (nie kwitnącego) moża "umyć" pod prysznicem??? Mam w domu mały remont i TŻ zapomniał zdjąć kwiatki z okna i się strasznie zakurzyły. Zastanawiam się czy liście oczyścić np. ściereczką czy włożyć "brudaska" pod prysznic?
__________________
rodzyneq84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-01, 10:32   #3188
atk4ever
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Witam Was dziewczyny!
Często przeglądam forum, choć rzadko się udzielam!
Jestem facetem i nie wiem czy przyjmiecie mnie do grona zastorczykowanych!
Postanowiłem się odezwać, gdy zobaczyłem keika rudyleniwiec.
Może moja inspiracja będzie pomysłem dla innych.Zrobiłem coś w rodzaju "bocianiego gniazda" dla młodego i póki co wypuszcza nowego korzonka i wydłuża pierwszego!Wiec chyba ma się dobrze.Co jakiś czas spryskuje korę wodą żeby trzymała wilgoć.
Ogólnie staras jest jakimś mutantem ostatnio wypuścił dwie łodygi! ma jeszcze dwie "stare" łodygi z czego na jednej jest keik a druga wypuszcza pędy z pąkami.nic w tym dziwnego, ale...pączki już pokazują wąsy!!!a są jeszcze malutkie
atk4ever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 11:02   #3189
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez rodzyneq84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam do Was (głupie) pytanie. Czy storka (nie kwitnącego) moża "umyć" pod prysznicem??? Mam w domu mały remont i TŻ zapomniał zdjąć kwiatki z okna i się strasznie zakurzyły. Zastanawiam się czy liście oczyścić np. ściereczką czy włożyć "brudaska" pod prysznic?
NO pewnie, ja tak robię przy przesadzaniu. Tylko wkładam w stożek między liście sporo ręcznika papierowego i uważam by się tam woda nie dostala.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 12:05   #3190
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez atk4ever Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny!
Często przeglądam forum, choć rzadko się udzielam!
Jestem facetem i nie wiem czy przyjmiecie mnie do grona zastorczykowanych!
Postanowiłem się odezwać, gdy zobaczyłem keika rudyleniwiec.
Może moja inspiracja będzie pomysłem dla innych.Zrobiłem coś w rodzaju "bocianiego gniazda" dla młodego i póki co wypuszcza nowego korzonka i wydłuża pierwszego!Wiec chyba ma się dobrze.Co jakiś czas spryskuje korę wodą żeby trzymała wilgoć.
Ogólnie staras jest jakimś mutantem ostatnio wypuścił dwie łodygi! ma jeszcze dwie "stare" łodygi z czego na jednej jest keik a druga wypuszcza pędy z pąkami.nic w tym dziwnego, ale...pączki już pokazują wąsy!!!a są jeszcze malutkie
znam forum na którym jest dużo facetów zastorczykowanych miło, że się odezwałeś

te bocianie gniazdo to bardzo dobry pomysł (ale przy usychającej łodydze może i to nie pomóc) ja bym korę wymieszała ze sphagnum wtedy będzie dłużej trzymało wilgoć i może szybciej wybija się korzeni
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 13:06   #3191
nieinna
Raczkowanie
 
Avatar nieinna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 118
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Podpowiedziałam Jej na PW coś podobnego, tylko właśnie ze shpangum...najlepiej, żeby to schnięcie się zatrzymało i za to trzymam najmocniej kciuki

atk4ever witamy na forum Ależ mi się podoba pączuś Twojego mutanta, wygląda jak mały jadowity "obcy" potworek
nieinna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-01, 13:12   #3192
jola2243
Zakorzenienie
 
Avatar jola2243
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Spod maszyny do szycia
Wiadomości: 20 694
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Ja znowu zgrzeszyła, a miłam po zakupy jechać do biedronki, zakupów nie zrobiłam, za to dwa storasy przytaszczyłam, ale nie mogłam ich nie wziąć
__________________
Moje prace:

http://pasja-przeplatane.blogspot.com/

Lubimy Czytać--- jola2243
jola2243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 13:44   #3193
rudyleniwiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lubartów/Kraków
Wiadomości: 76
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Dziękuję wszystkim za pomoc, dziś startuję z akcją ratunkową, trzymajcie za mnie kciuki atk4ever urocze te pączki z wąsikami

Edytowane przez rudyleniwiec
Czas edycji: 2010-10-01 o 13:53
rudyleniwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 13:56   #3194
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez jola2243 Pokaż wiadomość
Ja znowu zgrzeszyła, a miłam po zakupy jechać do biedronki, zakupów nie zrobiłam, za to dwa storasy przytaszczyłam, ale nie mogłam ich nie wziąć
piękny ten pierwszy taki inny lubię taki, a nawet i więcej
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 14:50   #3195
jola2243
Zakorzenienie
 
Avatar jola2243
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Spod maszyny do szycia
Wiadomości: 20 694
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Dzięki Doriskap
__________________
Moje prace:

http://pasja-przeplatane.blogspot.com/

Lubimy Czytać--- jola2243
jola2243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-01, 18:55   #3196
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Nie wiem czy wiecie ale u mnie w Biedronce są storczyki. No i kurczeee kupiłam jednego. Takiego pieguska jak jeden mój który zmarniał po tygodniu od kupienia i nie wiem czy się wyleczy.
Ten też jest bidulkiem takim, oklapnięte kwiatki ma i chcę go wyleczyć. Jutro wstawię zdjęcia.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 08:09   #3197
moniuleczka
Zakorzenienie
 
Avatar moniuleczka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 910
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez jola2243 Pokaż wiadomość
Ja znowu zgrzeszyła, a miłam po zakupy jechać do biedronki, zakupów nie zrobiłam, za to dwa storasy przytaszczyłam, ale nie mogłam ich nie wziąć
Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wiecie ale u mnie w Biedronce są storczyki. No i kurczeee kupiłam jednego. Takiego pieguska jak jeden mój który zmarniał po tygodniu od kupienia i nie wiem czy się wyleczy.
Ten też jest bidulkiem takim, oklapnięte kwiatki ma i chcę go wyleczyć. Jutro wstawię zdjęcia.
Czyżby kolejna dostawa storczyków w Biedronce dzisiaj się wybieram do miasta to muszę koniecznie tam zaglądnąć, może uda mi się kupić jakiegoś pieguska, bo taki mi się ostatnio marzy
__________________

moniuleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 09:23   #3198
ArakibA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 103
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez doriskap Pokaż wiadomość
tak też myślę nad mieszanką kory i keramzytu... jednego reanimowałam w korze były super efekty, ale on miała kilka korzonków, a ten biedak miała zgniłe korzonki co do milimetr bo ciotka bardzo lubiła go podlewać i stał w dodatku w nie za jasnym miejscu...
Doris wsadz go w gubą korę jak radzi Norka. Ja tak odratowałam bezkorzennego. Trochę to trwało, ale w koncu puscił najpierw listek, a potem korzonek. Trzymam kciuki, żeby i Tobie się udalo

Rudyleniwiec nowy mieszkaniec cudo Co z keikiem niestety nie wiem, bo nie miałam jeszcze z nimi wogole do czynienia.

Phdwao ja też mam takich pomocników sztuk 2 Jeden z nich ciągle wygrzebuje mi korę z doniczek żeby mieć co kulgać

Rodzyneq84 ja bym nie wkladała, bo można stożek wzrostu zamoczyć i może zacząć gnic. Lepiej przemyj liście mokrą szmatką, albo recznikiem papierowym.

atk4ever witamy na forum w takim razie mój białas też się zmutancił, bo wczesniej pączki rozijały się normalnie, a w ostatnim który się rozwinąl też najpierw było widac wąsy Poza tym po rozwinięciu wyglada jak najbardziej normalnie

jola2243 grzesznico ten drugi wygląda jak mój pierworodny U Was takie cuda w Biedronach, a u mnie jak coś dadzą to pożal się Boże

A tu obiecane szaleństwa pędowe
ArakibA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 11:54   #3199
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Nie wiem czy wiecie ale u mnie w Biedronce są storczyki. No i kurczeee kupiłam jednego. Takiego pieguska jak jeden mój który zmarniał po tygodniu od kupienia i nie wiem czy się wyleczy.
Ten też jest bidulkiem takim, oklapnięte kwiatki ma i chcę go wyleczyć. Jutro wstawię zdjęcia.
ile kosztuja storki w biedronce?

słuchajcie mam pytanie moję pędzące storczyki powinny byc juz podlane patzrzc na czas,a apatrzac w doniczke zstanawiam sie nad tym, bo wciaz na sciankach doniczki sa kropelki rosy, tak jakby tam miały wilgotno, korzenie sa szare, a te co dotykaja donickzi zielone, nie wiem co zrobic
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-02, 12:40   #3200
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
ile kosztuja storki w biedronce?

słuchajcie mam pytanie moję pędzące storczyki powinny byc juz podlane patzrzc na czas,a apatrzac w doniczke zstanawiam sie nad tym, bo wciaz na sciankach doniczki sa kropelki rosy, tak jakby tam miały wilgotno, korzenie sa szare, a te co dotykaja donickzi zielone, nie wiem co zrobic
Korzenie te, które wystają poza doniczką(powietrzne) są zielone? A te wewnątrz doniczki szare, czy na odwrót?
Ja miałam taki czas, że nie podlewałam storków przez miesiąc(wróciłam z wakacji, one podczas mojej nieobecności miały cały czas dostęp do wody,doniczka zagloniona i takie tam), więc postawiłam na przesuszanie, dopóki nie zejdą kropelki ze ścian doniczki. Nic im się nie stało.
Śliczne macie kwiatuszki dziewczyny Moje też wariują i puszczają moje pierwsze własne pędziki i szaleję z radości.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 13:59   #3201
moniuleczka
Zakorzenienie
 
Avatar moniuleczka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 910
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
ile kosztuja storki w biedronce?

słuchajcie mam pytanie moję pędzące storczyki powinny byc juz podlane patzrzc na czas,a apatrzac w doniczke zstanawiam sie nad tym, bo wciaz na sciankach doniczki sa kropelki rosy, tak jakby tam miały wilgotno, korzenie sa szare, a te co dotykaja donickzi zielone, nie wiem co zrobic
Jak ja ostatnio kupowałam około tydzień temu to były po 18,99.
Dzisiaj miałam zaglądnąć do Biedronki ale niestety nie zdążyłam, bo spieszyłam się na autobus
__________________

moniuleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 18:32   #3202
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Korzenie te, które wystają poza doniczką(powietrzne) są zielone? A te wewnątrz doniczki szare, czy na odwrót?
Ja miałam taki czas, że nie podlewałam storków przez miesiąc(wróciłam z wakacji, one podczas mojej nieobecności miały cały czas dostęp do wody,doniczka zagloniona i takie tam), więc postawiłam na przesuszanie, dopóki nie zejdą kropelki ze ścian doniczki. Nic im się nie stało.
Śliczne macie kwiatuszki dziewczyny Moje też wariują i puszczają moje pierwsze własne pędziki i szaleję z radości.
wiesz co te co sa w srodku sa szare, a tyko ich koniuszki(co dotykaja wulgotnych scianek) sa zielone
Cytat:
Napisane przez moniuleczka Pokaż wiadomość
Jak ja ostatnio kupowałam około tydzień temu to były po 18,99.
Dzisiaj miałam zaglądnąć do Biedronki ale niestety nie zdążyłam, bo spieszyłam się na autobus
ja poszlam i okazalo sie ze nie ma, a dzis brat mi powiedzial ze w drugiej biedronce w naszym miescie byly, takze jutro tm pojde, moze cos zostalo
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 19:48   #3203
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Tak po 18.99zł, długo się gryzłam czy go wziąść, stałam już w kolejce do kasy. Jednak wróciłam po niego bo nie dał mi spokoju. No teraz mi się odwdzięcza, stoi w wodzie i kwiatki już ma coraz lepsze (miał totalnie zwiędłe). Jutro wstawię zdjęcia w świetle dziennym. Aha, ma chyba też wyrastającego drugiego pędzika.
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-02, 20:09   #3204
moniuleczka
Zakorzenienie
 
Avatar moniuleczka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 910
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Tak po 18.99zł, długo się gryzłam czy go wziąść, stałam już w kolejce do kasy. Jednak wróciłam po niego bo nie dał mi spokoju. No teraz mi się odwdzięcza, stoi w wodzie i kwiatki już ma coraz lepsze (miał totalnie zwiędłe). Jutro wstawię zdjęcia w świetle dziennym. Aha, ma chyba też wyrastającego drugiego pędzika.
śliczny też takiego chciałam kiedyś kupić w Biedronie, ale niestety wszystkie były połamane...
__________________

moniuleczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 11:41   #3205
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Piegusek w świetle dziennym. Widziałam dziś że w Biedronie został jeden taki sam i mi go żal, bo coraz bardziej zwiędnięty, no ale przecież nie będę mieć 2 takich samych, szkoda mi go.
Ten też był zwiędnięty ale stoi sobie w wodzie całą noc i już tak ładnie wygląda. Do tego rośnie mu drugi pędzik?
__________________
wisienka na torcie
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 11:46   #3206
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

A to mój "stary" piegus który po tej nagłej chorobie jakieś teraz tak wygląda. Nie wiem czy pamiętacie jak wkleiłam fotki, po tygodniu od kupienia pęd mu zdrewniał, na liściach się zrobiło pełno plam. Teraz jest bez pędu kwiatowego i resztkami liści. Nie wiem czy się wyleczy bo nadal ma plamki.
__________________
wisienka na torcie

Edytowane przez Ariena
Czas edycji: 2010-10-03 o 11:51
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 12:36   #3207
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
Piegusek w świetle dziennym. Widziałam dziś że w Biedronie został jeden taki sam i mi go żal, bo coraz bardziej zwiędnięty, no ale przecież nie będę mieć 2 takich samych, szkoda mi go.
Ten też był zwiędnięty ale stoi sobie w wodzie całą noc i już tak ładnie wygląda. Do tego rośnie mu drugi pędzik?
ariena ja kupiłam bliźniaka w biedronce
nawet 2 pęd maja tej samej wielkości
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 13:01   #3208
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Ariena sliczna ta Twoja pieknosc Moja niedawno kupiona,podczas wysiadania z samochodu zlamala sie tzn,jeden pedzik sie zlamal.Wstawilam go do wody i jak na razie sie trzyma.

Przedstawiam moja Elegant Beauty-jeden pedzik w wazoniku
Moj keik pieknie rosnie,nie wiem ale wydaje mi sie ze wyjdzie 2 pomiedzy liscmi.Musze poczekac az troszke urosnie bo nie jestem pewna co to. Kwiat,ktory wypuscil keika ma sie dobrze,korzenie i liscie w super stanie.Wiec mysle,ze nie tylko zagrozone kwiaty puszczaja keik-choc moge sie mylic.
Dolaczam rowniez zdjecie mojego blizniaczka-krzaczorka,ktory puszcza ze wszystkich oczek pedy
I ostatni dodany,super lodyzke puscil z oczka.Cieszy mnie tym bardziej dlatego,ze gdy jego kupilam mial pelno czerwonych robaczkow.Ale przesadzilam,spryskalam i chyba jest dobrze.
Poza tymi,ktore dodalam kilka zaczyna puszczac pedziki,ale jeszcze maluckie sa.

Pozdrawiam Was i zycze slonecznego popoludnia
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 13:51   #3209
jola2243
Zakorzenienie
 
Avatar jola2243
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Spod maszyny do szycia
Wiadomości: 20 694
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Ja też mam Elegant beauty, kupiłam latem, perzekwitła mi już, ale z oczka śpiącego coś puszcza, więc czekam.
Co do Biedronek, byłam w 3 w przeciągu tygodnia i one są cały czas po 18,99, to ta sama dostawa co była, może mieli na magazynach i powyciągali, w każdym razie u mnie w każdym sklepie inne storki były
__________________
Moje prace:

http://pasja-przeplatane.blogspot.com/

Lubimy Czytać--- jola2243
jola2243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-03, 14:07   #3210
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Ale macie śliczne te kwiatuchy!

Arienko,zapomniałam zupełnie, wstyd mi.Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia i spełnienia marzeń dla Ciebie i męża!
A co do wstawionej fotki- myślę, że to pędzik .

phdwao- koniuszki mogą być zielone dlatego, że rosną(czyli zielony jest stożek wzrostu na nich). Ja bym chyba jeszcze trochę odczekała, zanim znikną te kropelki ze ścianek,a potem podlała.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.