Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-11, 06:54   #3181
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez koszyk Pokaż wiadomość
pytanie z serii ohydnych ..


każde baleriny które mam, a mam kilka par śmierdzą... śmierdzą od nich potem moje nogi, a stopy wkładam czyste pachnące nie wiem pocą się i tak się dzieje.. no wstyd u kogoś zdjąć potem takie buty bo niedojże i buciory śmierdzą to i stopy, to zimą jak zdejmuję kozaki po całym dniu na uczelni nie śmierdzą... Ahaa, to oczywiście źródło w moich stopach, no ale zapaszki już zamieszkały i w moich butach
nie wiem czy to kwestia tego że bez skarpetek?
Muszę kupić nowe baleriny...
a poradźcie co robić z tymi moimi stopami żeby i kolejne buty nie zaczęły cuchnąć?

Wszystkie rady sobie zapiszę i będę przestrzegała, bo jest mi aż wstyd..
Też zwykle tak miałam, szczególnie przy takich tańszych balerinkach za kilkanaście zł
W tym roku stosowałam spray do butów z Rossmanna (obowiązkowo porządnie spsikać przed 1. użyciem) z takiej ich serii, zaczęłam nosić właśnie te stopki wycięte i i buty od wiosny sprawują się dobrze
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 08:17   #3182
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Dziewczyny jak pozbyć się MESZEK Z KUCHNI I POKOJU?
dziady no
owoców już nie ma od dobrych 5 dni na szafkach, wszystko pochowane, śmieci też wyrzucane regularnie, no nie wiem czemu one jeszcze są w tej kuchni..! i to dużo...

jak się ich pozbyć?







Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi dokładnie o tę torebkę, to jest firmy Kvoll, wpiszesz na allegro i znajdziesz, ale jeśli mogę coś doradzić, to odradzam Kilka lat temu też zwróciłam na nią uwagę, ale na wizażu właśnie przeczytałam, że to typowy japan style i niczego cięższego nie wytrzyma, wątpliwa jakość. Ja torbę typu "wyjazd dwudniowy" kupiłam w dziale męskim h&m. Duża, prosta, estetyczna. Jest z eko skóry, ale nie ma na niej śladu mimo naprawdę częstych (jakieś 3 razy w miesiącu przez rok) podróżach pkp, a to poważny test Zajrzyj więc na męskie działy, na pewno coś znajdziesz. W Zarze też są, tylko raczej ze skóry i to wydatek rzędu 400 złotych, ale też sprawdzona jakość.

Edit.: nie doczytałam, że chodzi o karmelową, może być problem, bo zwykle są czarne. A na allegro może wpisuj torba xxl.
dziękuję Ci! bo bym kupiła a potem kleła jak się tak rozwalają ..
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 08:50   #3183
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

gotujecie wczesniej kapuste kiszona na lazanki?
new_me jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 08:59   #3184
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
gotujecie wczesniej kapuste kiszona na lazanki?
nie,tylko wyciskam nadwyżkę soku,lub płuczę jeśli jest mocno kwaśna.
wcześniej gotuję makaron,dusze mięso,cebulę i pieczarki,bo kwas z kapusty nie pozwala ugotować wszytkiego na miękko,dlatego kapusta idzie do gara pod koniec .nic juz się nie rozgotuje,a kapusta zmięknie
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 09:18   #3185
Naciaaa1991
Zadomowienie
 
Avatar Naciaaa1991
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Ściśle tajne!
Wiadomości: 1 528
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez koszyk Pokaż wiadomość
pytanie z serii ohydnych ..


każde baleriny które mam, a mam kilka par śmierdzą... śmierdzą od nich potem moje nogi, a stopy wkładam czyste pachnące nie wiem pocą się i tak się dzieje.. no wstyd u kogoś zdjąć potem takie buty bo niedojże i buciory śmierdzą to i stopy, to zimą jak zdejmuję kozaki po całym dniu na uczelni nie śmierdzą... Ahaa, to oczywiście źródło w moich stopach, no ale zapaszki już zamieszkały i w moich butach
nie wiem czy to kwestia tego że bez skarpetek?
Muszę kupić nowe baleriny...
a poradźcie co robić z tymi moimi stopami żeby i kolejne buty nie zaczęły cuchnąć?

Wszystkie rady sobie zapiszę i będę przestrzegała, bo jest mi aż wstyd..
Hm, a może chodzi o to, że te baleriny są tanie i ze sztucznego materiału, który nie przepuszcza powietrza i dlatego stopa się w nich b. poci? Próbowałaś jakiś lepszych, droższych, skórzanych balerin?
Co do pielęgnacji to stosuj talk na stopy albo spray przeciw poceniu.A może potraktuj stopy słynnym blokerem z Ziaji? Pokombinuj
__________________

Kiedyś, w czasie rozmowy o osiągnięciach współczesnej techniki, George Bernard Shaw powiedział:
- Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie...

Naciaaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 09:18   #3186
nadi-a
Raczkowanie
 
Avatar nadi-a
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 495
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak pozbyć się MESZEK Z KUCHNI I POKOJU?
dziady no
owoców już nie ma od dobrych 5 dni na szafkach, wszystko pochowane, śmieci też wyrzucane regularnie, no nie wiem czemu one jeszcze są w tej kuchni..! i to dużo...

jak się ich pozbyć?


Dziewczyny jakiś czas temu mi poradziły, żeby do miseczki nalać trochę wody z octem, zakryć to folią spożywczą i porobić w niej dziurki. Meszki zwabione zapachem octu wlecą do środka, ale nie będą potrafiły wylecieć
u mnie podziałało
__________________
"ja nie chcę wiele - Ciebie i zieleń, i żeby wiatr kołysał gałęzie drzew... ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: Ciebie i zieleń, i żeby listkom akacji było wietrznie, i żeby sercu - bezpiecznie"




narzeczona
nadi-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 09:42   #3187
gazowane lody
Zakorzenienie
 
Avatar gazowane lody
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 297
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

ja tam baleriny piorę co jakiś czas.. a talk ... hmm.. moja siostra mi kiedyś opowiadała jak z koleżankami poszły do jeden i inna zdjęła baleriny i poszła z nimi do pokoju .. przyszła mama tej do której przyszły i pyta kto mąkę rozsypał po podłodze.. także w gości nie polecam
__________________
pisze się:
wg - według
wgl - w ogóle

Udowodniłam samej sobie, że się da!
75kg-62,5
kg


Takie tam przemyślenia
gazowane lody jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 10:16   #3188
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez koszyk Pokaż wiadomość
pytanie z serii ohydnych ..


każde baleriny które mam, a mam kilka par śmierdzą... śmierdzą od nich potem moje nogi, a stopy wkładam czyste pachnące nie wiem pocą się i tak się dzieje.. no wstyd u kogoś zdjąć potem takie buty bo niedojże i buciory śmierdzą to i stopy, to zimą jak zdejmuję kozaki po całym dniu na uczelni nie śmierdzą... Ahaa, to oczywiście źródło w moich stopach, no ale zapaszki już zamieszkały i w moich butach
nie wiem czy to kwestia tego że bez skarpetek?
Muszę kupić nowe baleriny...
a poradźcie co robić z tymi moimi stopami żeby i kolejne buty nie zaczęły cuchnąć?

Wszystkie rady sobie zapiszę i będę przestrzegała, bo jest mi aż wstyd..
Cytat:
Napisane przez gazowane lody Pokaż wiadomość
ja tam baleriny piorę co jakiś czas.. a talk ... hmm.. moja siostra mi kiedyś opowiadała jak z koleżankami poszły do jeden i inna zdjęła baleriny i poszła z nimi do pokoju .. przyszła mama tej do której przyszły i pyta kto mąkę rozsypał po podłodze.. także w gości nie polecam
moje balerinki zaczely tak smierdziec, jak je wypralam.

a wlasnie - kupujecie buty z nubuku? i szybko wam sie niszcza? bo moje to praktycznie od razu, mimo ze stosuje te wszystkie pianki i spraye... a nubuk jest taki ladny i mily w dotyku...
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 10:23   #3189
pampuszka
Raczkowanie
 
Avatar pampuszka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Zaczęłam oglądać one tree hill i przed chwilą obejrzałam ostatni odcinek. Jednak nie ma tam w ogóle lucasa i payton. Możecie mi streścić co się z nimi działo?
__________________
No niemożliwe...
pampuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 10:34   #3190
MjakMarzena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 55
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

[QUOTE=Friese;36450163]Dziewczyny jak pozbyć się MESZEK Z KUCHNI I POKOJU?
dziady no
owoców już nie ma od dobrych 5 dni na szafkach, wszystko pochowane, śmieci też wyrzucane regularnie, no nie wiem czemu one jeszcze są w tej kuchni..! i to dużo...

jak się ich pozbyć?




Dołączam się do pytania - które jest strzałem w dziesiątkę! całe lato chodzę i bije to dziadostwo, nie moge usiedziec w spokoju bo już koło nosa leci.. tak jak wspomniała Friese - śmieci wyrzucam systematycznie, warzywa, owoce w lodówce... a tu nic nie działa... kiedyś na weekend całe mieszkanie muchozolem wypsykane i na pare dni pomogło.. a teraz znowu to samo :-(
MjakMarzena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 10:40   #3191
Gofrzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Gofrzyca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19 756
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak pozbyć się MESZEK Z KUCHNI I POKOJU?
dziady no
owoców już nie ma od dobrych 5 dni na szafkach, wszystko pochowane, śmieci też wyrzucane regularnie, no nie wiem czemu one jeszcze są w tej kuchni..! i to dużo...

jak się ich pozbyć?
mam to samo.
Kupiłam lep na muchy, poznikały w 5 minut, tylko że żadna do lepu się nie przykleiła
Postawiłam słoiczek z octem i czymś słodkim i zakryłam folią z dziurkami, utopiło się z 5
__________________
Padał deszcz tak jak dziś, miałaś uchylone drzwi.
Stałem w nich niczym pies,
w zębach niosąc bukiet ściem.
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.
Gofrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 10:53   #3192
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam na weselu i niestety, ale zabrudziłam pożyczoną sukienkę. Najgorsze, że podczas prania zostały. Są to chyba tłuste plamy. Słyszałam, że można polać je płynem do mycia. Ale czy on nie zrobi plam na tej sukience?
mi taką tłustą plamę usunęli w pralni chemicznej.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 11:08   #3193
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

obtarły mnie buty, smarowałam ranki maścią przyśpieszająca gojenie i powoli robią mi się strupki, ale cholerstwa straaasznie swędzą normalne to?
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 11:12   #3194
enamour
Zakorzenienie
 
Avatar enamour
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 14 745
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez ygerna Pokaż wiadomość
obtarły mnie buty, smarowałam ranki maścią przyśpieszająca gojenie i powoli robią mi się strupki, ale cholerstwa straaasznie swędzą normalne to?
Babcia mi zawsze mówiła, że jak strupki swędzą, to się goją.
Ale nie wiem jak to z tym jest, zawsze wierzyłam w to, co mówiła i cieszyłam się, że swędzi, bo się goi.
__________________
Wszystko, co należy do mnie, jest teraz Twoje. Oddaje Ci siebie, swą duszę i miłość, od teraz aż do końca naszych dni.
enamour jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 12:25   #3195
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

ile idzie przesyłka zwykła z Niemiec do Polski?
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 12:39   #3196
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Mnie szła jakieś 4 dni przez dlh

Sent from my SK17i using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 13:09   #3197
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak pozbyć się MESZEK Z KUCHNI I POKOJU?
dziady no
owoców już nie ma od dobrych 5 dni na szafkach, wszystko pochowane, śmieci też wyrzucane regularnie, no nie wiem czemu one jeszcze są w tej kuchni..! i to dużo...

jak się ich pozbyć?

dziewczyny pisały kiedyś o sposobie z wodą z octem:
malewasz do miseczki, talerzyka wodę z octem, przykrywasz szczelnie folią aluminiową, a w tej folii robisz dziurki wykałaczką

muszki wlecą ale nie wyleca z powrotem
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 16:17   #3198
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Mam ten sam problem z balerinkami, ale co zrobić z tymi butami, jak nakładam je do rajstop? Przecież tam to noga już w ogóle nie oddycha. Też talkiem, blokerem? To cos da?
I to nie jest problem w nogach, chociaż im częściej w balerinach chodzę, mam wrażenie, że zapach wychodzi i z nóg
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 16:25   #3199
koszyk
Wtajemniczenie
 
Avatar koszyk
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: B-B
Wiadomości: 2 198
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Piore balerinki w pralce, jak się rozlecą to je wywalam!
Kupiłam sobie nowe na koturnie i dokupiłam wkładki 3 paryjakieś antybakteryjne co tydzień się je wymienia, mam nadzieję że pomogą !
Aha i od dziś będę blokerem ziaji trktowała stopy, mam nadzieje że pomoże !
__________________
koszyk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 16:30   #3200
pampuszka
Raczkowanie
 
Avatar pampuszka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Polecam też pastę suszącą do stóp Od kiedy ją stosuję to nie mam problemu przykrego zapachu z balerinek. Dostępna w dozie
__________________
No niemożliwe...
pampuszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 17:02   #3201
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Co powoduje tworzenie się wągrów? Pory się rozszerzają i zbierają brud, ale co powoduje, ze właśnie te pory się rozszerzają?
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 17:11   #3202
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 391
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Co powoduje tworzenie się wągrów? Pory się rozszerzają i zbierają brud, ale co powoduje, ze właśnie te pory się rozszerzają?
Nie wiem dlaczego funkcjonuje pogląd jakoby pory miały zdolność zamykania się czy otwierania. Jest to tak rozpowszechniony mit, że trudno z nim walczyć, więc nie będę się wdawała w zbędne dyskusje
Co do zaskórników, to brud, złuszczony naskórek, kosmetyki, które blokują ujście pora, w przypadku zaskórników zamkniętych, powstaje grudka, a w przypadku zaskórników otwartych powstaje czarny punkt, ponieważ to co zatyka pory, utlenia się i zmienia barwę na ciemną.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 17:16   #3203
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego funkcjonuje pogląd jakoby pory miały zdolność zamykania się czy otwierania. Jest to tak rozpowszechniony mit, że trudno z nim walczyć, więc nie będę się wdawała w zbędne dyskusje
Co do zaskórników, to brud, złuszczony naskórek, kosmetyki, które blokują ujście pora, w przypadku zaskórników zamkniętych, powstaje grudka, a w przypadku zaskórników otwartych powstaje czarny punkt, ponieważ to co zatyka pory, utlenia się i zmienia barwę na ciemną.
a da sie utrzymywac twarz w calkowietej czystosci, bez ani jednego, nawet malutkiego pora?
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 17:21   #3204
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
a da sie utrzymywac twarz w calkowietej czystosci, bez ani jednego, nawet malutkiego pora?
Nie zazdroszczę osobom bez porów... Przez pory skóra oddycha A bez zaskórników-trzeba być szczęściarą i mieć taką a nie inną budowę skóry, inne muszą bardzo dbać o oczyszczanie ale nie oszukujmy się-idealna i gładka jak papirus skóra rzadko się zdarza.
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 17:33   #3205
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Hmm... No to skoro się nie rozszerzają, to jak wytłumaczyć fakt, że po gorącej kąpieli lub wysiłku fizycznym ich zawartość jest bardziej widoczna?
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 18:12   #3206
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

W związku z tym http://www.gazetagazeta.com/2012/02/...est-marchew-2/ artykułem, mam pytanie: jakim cudem marchewki mogły być białe? Jeśli nie zawierały karotenoidów lub chlorofilu, to nie mogły przeprowadzać fotosyntezy (chyba, że istnieje biały barwnik czynny fotosyntetycznie?)
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 18:19   #3207
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
W związku z tym http://www.gazetagazeta.com/2012/02/...est-marchew-2/ artykułem, mam pytanie: jakim cudem marchewki mogły być białe? Jeśli nie zawierały karotenoidów lub chlorofilu, to nie mogły przeprowadzać fotosyntezy (chyba, że istnieje biały barwnik czynny fotosyntetycznie?)
Przecież to, co jemy jako marchew to korzeń, nie przeprowadza on fotosyntezy. Podejrzewam, że liście marchwi niezależnie od koloru korzenia są zielone i zawierają chlorofil
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 18:23   #3208
201612280917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 285
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Przecież to, co jemy jako marchew to korzeń, nie przeprowadza on fotosyntezy. Podejrzewam, że liście marchwi niezależnie od koloru korzenia są zielone i zawierają chlorofil
Oezu, no przecież nie wiem czemu sobie ubzdrurałam, że korzeń ma przeprowadzać fotosyntezę... Czyli te wszystkie "kolorowe" odmiany (fioletowa, czarna, biała, żółta) mogą nie zawierać karotenoidów?
201612280917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 18:27   #3209
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Oezu, no przecież nie wiem czemu sobie ubzdrurałam, że korzeń ma przeprowadzać fotosyntezę... Czyli te wszystkie "kolorowe" odmiany (fioletowa, czarna, biała, żółta) mogą nie zawierać karotenoidów?
Myślę, że zawierają, ale w różnych ilościach. Karotenoidy potrafią mieć różne odcienie
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-11, 18:30   #3210
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać - cz. XV

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Przecież to, co jemy jako marchew to korzeń, nie przeprowadza on fotosyntezy. Podejrzewam, że liście marchwi niezależnie od koloru korzenia są zielone i zawierają chlorofil
Dokładnie

RozowaKotka, Ty będziesz zdawać biologię na maturze?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 372px-Carrots_of_many_colors.jpg (119,3 KB, 43 załadowań)
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.