Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które s± na diecie. Rozmawiamy o zdrowym od¿ywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczno¶æ dobowa diet - musz± one mieæ ponad 1000 kcal.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2014-01-13, 22:50   #3211
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 4 076
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

aa na ¶niadanie oczywi¶cie by³o 5 porz±dnych ³y¿ek p³atków owsianych, zapomnia³am dopisaæ :P

tak dok³adnie to by³a "tylnia czê¶æ kurczaka" (tak ja nazywaj± w sklepie) o wadze ok. 450g, ze zdjêt± skór±

a po³±czenie kanapkowe przepyszne, polecam ;-)

szacunkowo staram siê celowaæ w ok. 1600, czasem wychodzi wiêcej (wczoraj jakie¶ 1800 wiêc dzi¶ stara³am siê trochê mniej)

dziêkujê za ocenkê
Kreskaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-13, 23:45   #3212
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

A ja poszala³am nie¼le w weekend... dzi¶ dopiero wróci³am na dobre tory

Wiêc moje R:

¦niadanie: nale¶nik pe³noziarnisty z cieciork± w sosie curry z warzywami; w fili¿ance amarantus, jagody goji, otrêby z mlekiem

II ¦niadanie: jajko w sosie pomidorowym na ciep³o, z du¿ym (naprawdê du¿ym ) ziemniakiem; koktajl z mro¿onych jagód i kefiru pos³odzony odrobin± miodu

Obiad: ziemniaki, pier¶ z grilla marynowana w p³atkach paprykowych, mizeria na jogurcie

Kolacja: pseudo burger - grillowany kotlet z wo³owiny, sa³atka z dressingiem miodowo - musztardowym; grillowany ananas, do tego kromka ciemnego pieczywa
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 08:20   #3213
cukierkowa1
Raczkowanie
 
Avatar cukierkowa1
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Uwagi powy¿ej .

Dziêki za poprawkê, potrzebowa³am takiego kopniaka
cukierkowa1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 10:33   #3214
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Poka¿ wiadomo¶æ
aa na ¶niadanie oczywi¶cie by³o 5 porz±dnych ³y¿ek p³atków owsianych, zapomnia³am dopisaæ :P

tak dok³adnie to by³a "tylnia czê¶æ kurczaka" (tak ja nazywaj± w sklepie) o wadze ok. 450g, ze zdjêt± skór±

a po³±czenie kanapkowe przepyszne, polecam ;-)

szacunkowo staram siê celowaæ w ok. 1600, czasem wychodzi wiêcej (wczoraj jakie¶ 1800 wiêc dzi¶ stara³am siê trochê mniej)

dziêkujê za ocenkê
Nooo, tych p³atków mi brakowa³o. Z nimi zupe³nie inaczej ju¿ to wygl±da!

Ja to zawsze nazywam æwiartk± z kurczaka i uwa¿am to za standardow± porcjê obiadow± je¶li chodzi o kurze girki - tak wiêc spoko .

Te 1800 kcal wczorajsze to tak w sam raz siê wydaje... Gdyby¶ obciê³a co¶ z wczorajszego menu ju¿ ³ysawo by by³o.

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
A ja poszala³am nie¼le w weekend... dzi¶ dopiero wróci³am na dobre tory

Wiêc moje R:

¦niadanie: nale¶nik pe³noziarnisty z cieciork± w sosie curry z warzywami; w fili¿ance amarantus, jagody goji, otrêby z mlekiem

II ¦niadanie: jajko w sosie pomidorowym na ciep³o, z du¿ym (naprawdê du¿ym ) ziemniakiem; koktajl z mro¿onych jagód i kefiru pos³odzony odrobin± miodu

Obiad: ziemniaki, pier¶ z grilla marynowana w p³atkach paprykowych, mizeria na jogurcie

Kolacja: pseudo burger - grillowany kotlet z wo³owiny, sa³atka z dressingiem miodowo - musztardowym; grillowany ananas, do tego kromka ciemnego pieczywa
Ka¿demu czasem nale¿y siê odrobina szaleñstwa

Jad³ospis wygl±da bardzo fajnie, nie ba³abym siê jednak u¿yæ 2 jaj w drugim ¶niadaniu. Ciekawe smaki i warto¶ciowo ale... po co te otrêby rano? Ju¿ lepiej by³o sobie zrobiæ taki fili¿ankowy mix z mielonym lnem (te¿ fajnie smakuje z mlekiem). Swoj± drog±, chyba sama zacznê dorzucaæ do owsianki mielonego lnu zamiast otrêbów jako "zagêszczacza"...

A, i brakuje mi konkretnego ¼ród³a NNKT.

Cytat:
Napisane przez cukierkowa1 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki za poprawkê, potrzebowa³am takiego kopniaka
Ale¿ proszê! Takie kopy sprzedajê z przyjemno¶ci±
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 11:17   #3215
little_ladybird
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 49
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Mój wczorajszy jad³ospis na R

1 ¶niadanie: p³atki owsiane górskie (5³y¿ek) ze s³onecznikiem, jab³ko

2 ¶niadanie: 3 kromki chleba razowego "dieta ze ¶liwk±"(2 z twaro¿kiem po³±czonym z jogurtem natrualnym i papryk±, 1 z serem ¿ó³tym i papryk±

obiad: sa³atka ze sma¿onej piersi z kurczaka z mixem sa³at, suszonymi pomidorami, kaparami i makaronem pe³noziarnistym

podwieczorek: s³onecznik, 2 mandarynki

kolacja: jajko na twardo, jogurt naturalny z pomidorem i cebul±


proszê o ocenê
little_ladybird jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 11:19   #3216
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

moje dzisiejsze menu redukcyjne

7.30 - bu³ka z pasztetem z borowikami (95% miêso wieprzowe), 3 ³y¿ki bia³ej fasolki w sosie pomidorowym

12.00 - ma³a papryka faszerowana soczewic±, ry¿em i pieczarkami, z grana padano, pietruszk± i sokiem z cytryny, 10 brukselek pieczonych i frytki z 2 marchwi pieczone

15.00 - jab³ko

18.30 - schab duszony w jablku i cebulce, puree z selera z jogurtem

19.30 - 21.30 - zumba <Tañczy>

22.00 - jajecznica z 2 jajek z pieczarkami

jak to wygl±da? powiem wam, ¿e przyjemne jest nawet najedzenie pod korek warzywami, wogole nie jest tak ciê¿ko jak po posi³ku z miêsa, a ja jestem miêsojadem 100% hehe
__________________
dieta reducyjna i zdrowe od¿ywianie

Edytowane przez agaczini
Czas edycji: 2014-01-14 o 17:23
agaczini jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 12:09   #3217
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomo¶ci: 2 521
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Ka¿demu czasem nale¿y siê odrobina szaleñstwa

Jad³ospis wygl±da bardzo fajnie, nie ba³abym siê jednak u¿yæ 2 jaj w drugim ¶niadaniu. Ciekawe smaki i warto¶ciowo ale... po co te otrêby rano? Ju¿ lepiej by³o sobie zrobiæ taki fili¿ankowy mix z mielonym lnem (te¿ fajnie smakuje z mlekiem). Swoj± drog±, chyba sama zacznê dorzucaæ do owsianki mielonego lnu zamiast otrêbów jako "zagêszczacza"...

A, i brakuje mi konkretnego ¼ród³a NNKT.
Otrêby, bo tylko to mia³am w domu dopiero wróci³am z zakupów. Ale nie s±dzi³am, ¿e to co¶ z³ego, my¶la³am, ¿e dobrze siê dopchaæ odrobin± b³onnika. Ca³y posi³ek na s³odko to nie do koñca moja bajka, a jak robiê sobie w³a¶nie jak to nazwa³a¶ taki fili¿ankowy mix to ca³y dzieñ nie mam ochoty na s³odkie. Ale ja w sumie w ogóle jem ma³o s³odyczy

W sa³atce w dressingu by³a oliwa z oliwek, ale w sumie faktycznie mo¿e za ma³o.

I naprawdê powinnam zje¶æ 2 jajka na II ¶niadanie? Ja w ogóle wiêkszo¶æ tych posi³ków w siebie wmuszam... do tej pory jad³am du¿o mniej. Muszê policzyæ dok³adnie ile mi wysz³o kalorii, ale przyjrzê siê temu,

Dziêkujê bardzo za ocenê.

Dzisiaj "R":

¦niadanie: tosty zrobione na suchej patelni z razowego pieczywa, na to podgrzany kotlet z grilla z kurczaka z wczoraj, ogórek ¶wie¿y, dymka, posypane pra¿onym s. lnianym i szczypt± grana padano, skropione sosem z wczoraj z musztardy, miodu i oliwy

II ¦niadanie: koktajl z kawy, banana i mleka; sa³atka z cieciorki, broku³ów, jajek, orzechów w³oskich z zio³ami i olejem z pestek dyni

Obiad: bêdê piek³a dorsza w marynacie azjatyckiej (z sosem sojowym, imbirem, chilli, czosnkiem itp.), ziemniaki i surówka z kapusty kiszonej z pra¿onym s. lnianym

Kolacja: twaróg z jogurtem i kie³kami rzodkiewki, pomidor, kromka razowca
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeñ i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wzi±¶æ a wzi±æ! chyba, ¿e kto¶ musi co¶ zabra¶æ...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-01-14, 15:25   #3218
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

mozecie podac prosze przepis na ten miks do owsianki? nigdy mie wiem co z tym siemieniem. taki kupmy sante mozma po peostu wrzuciæ pod koniec posypac owsianke czy to sie jeszcze jakos przetwarza?
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 16:25   #3219
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 845
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

moja dzisiejsza eRka:

- szklanka wody z cytryn±

1. kasza jaglana (1/3 szklanki suchej kaszy) z jab³kiem, 3 ³y¿kami jogurtu naturalnego i przypraw± do szarlotki, herbata rooibos

- kawa z mlekiem

2. grahamka z chudym twarogiem, ³ososiem wêdzonym i rze¿uch±

3. kasza gryczana 1/3 woreczka, pieczony z odrobin± oliwy filet z kurczaka, mix sa³at z pomidorem, papryk±, oliwkami, kukurydz± i oliw±, herbata zielona + kilka orzechów w³oskich i migda³ów

4. serek wiejski lekki ze s³onecznikiem, siemieniem lnianym i papryk±

+ 1,5l wody

Dzi¶ jestem zadowolona

Edytowane przez Linn13
Czas edycji: 2014-01-14 o 17:23
Linn13 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 17:14   #3220
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 789
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Czy móg³by kto¶ oceniæ?

R:

1. Ciasteczka owsiane w³asnej roboty (w sumie: cztery ³y¿ki p³atków owsianych, jajko, ³y¿ka miodu, banan, cynamon) + mandarynka
2. Kanapka sk³adaj±ca siê z chleba ¿ytniego, plasterka wêdliny drobiowej i ogórka kiszonego.
3. Wêdzona makrela + sa³atka (kapusta pekiñska, papryka czerwona, bia³a rzepa, ³y¿ka jog. naturalnego).
4. Kasza jaglana (1/4 szklanki suchej kaszy) + ma³e jab³ko + suszona ¶liwka + ³y¿ka orzechów w³oskich (ok. 5 sztuk).
5. Serek wiejski + marchewka + broku³y

P³yny: kawa z mlekiem, woda niegazowana, zielona herbata
Farfalla97 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 19:32   #3221
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez little_ladybird Poka¿ wiadomo¶æ
Mój wczorajszy jad³ospis na R

1 ¶niadanie: p³atki owsiane górskie (5³y¿ek) ze s³onecznikiem, jab³ko

2 ¶niadanie: 3 kromki chleba razowego "dieta ze ¶liwk±"(2 z twaro¿kiem po³±czonym z jogurtem natrualnym i papryk±, 1 z serem ¿ó³tym i papryk±

obiad: sa³atka ze sma¿onej piersi z kurczaka z mixem sa³at, suszonymi pomidorami, kaparami i makaronem pe³noziarnistym

podwieczorek: s³onecznik, 2 mandarynki

kolacja: jajko na twardo, jogurt naturalny z pomidorem i cebul±


proszê o ocenê
Da³abym 2 jajka do kolacji + warzywa, a jogurt po³±czy³a z podwieczorkiem lub doda³a do owsianki. Ale to drobne sugestie

Cytat:
Napisane przez agaczini Poka¿ wiadomo¶æ
moje dzisiejsze menu redukcyjne

7.30 - bu³ka z pasztetem z borowikami (95% miêso wieprzowe), 3 ³y¿ki bia³ej fasolki w sosie pomidorowym

12.00 - ma³a papryka faszerowana soczewic±, ry¿em i pieczarkami, z grana padano, pietruszk± i sokiem z cytryny, 10 brukselek pieczonych i frytki z 2 marchwi pieczone

15.00 - jab³ko

18.30 - schab duszony w jablku i cebulce, puree z selera z jogurtem

19.30 - 21.30 - zumba <Tañczy>

22.00 - jajecznica z 2 jajek z pieczarkami

jak to wygl±da? powiem wam, ¿e przyjemne jest nawet najedzenie pod korek warzywami, wogole nie jest tak ciê¿ko jak po posi³ku z miêsa, a ja jestem miêsojadem 100% hehe
Nie wiem czy po dwóch godzinach zumby starczy³aby mi jajecznica z 2 jaj... Ca³o¶æ jednak bardzo smakowita i urozmaicona, ¶wietne pomys³y na warzywa! Oj, a taki porz±dny pasztet to bym sobie zjad³a...

Cytat:
Napisane przez Ashira Poka¿ wiadomo¶æ
Otrêby, bo tylko to mia³am w domu dopiero wróci³am z zakupów. Ale nie s±dzi³am, ¿e to co¶ z³ego, my¶la³am, ¿e dobrze siê dopchaæ odrobin± b³onnika. Ca³y posi³ek na s³odko to nie do koñca moja bajka, a jak robiê sobie w³a¶nie jak to nazwa³a¶ taki fili¿ankowy mix to ca³y dzieñ nie mam ochoty na s³odkie. Ale ja w sumie w ogóle jem ma³o s³odyczy

W sa³atce w dressingu by³a oliwa z oliwek, ale w sumie faktycznie mo¿e za ma³o.

I naprawdê powinnam zje¶æ 2 jajka na II ¶niadanie? Ja w ogóle wiêkszo¶æ tych posi³ków w siebie wmuszam... do tej pory jad³am du¿o mniej. Muszê policzyæ dok³adnie ile mi wysz³o kalorii, ale przyjrzê siê temu,

Dziêkujê bardzo za ocenê.

Dzisiaj "R":

¦niadanie: tosty zrobione na suchej patelni z razowego pieczywa, na to podgrzany kotlet z grilla z kurczaka z wczoraj, ogórek ¶wie¿y, dymka, posypane pra¿onym s. lnianym i szczypt± grana padano, skropione sosem z wczoraj z musztardy, miodu i oliwy

II ¦niadanie: koktajl z kawy, banana i mleka; sa³atka z cieciorki, broku³ów, jajek, orzechów w³oskich z zio³ami i olejem z pestek dyni

Obiad: bêdê piek³a dorsza w marynacie azjatyckiej (z sosem sojowym, imbirem, chilli, czosnkiem itp.), ziemniaki i surówka z kapusty kiszonej z pra¿onym s. lnianym

Kolacja: twaróg z jogurtem i kie³kami rzodkiewki, pomidor, kromka razowca
Bez przesady, zwyk³e otrêby to nic z³ego, o ile w rozs±dnych ilo¶ciach . Typowo celem "dopchania" to lepiej ich nie stosowaæ... To mo¿e byæ zgubne.

Nie dziwiê Ci siê, ¿e po s³odkim ¶niadaniu masz spokój z chcic± na s³odycze na ca³y dzieñ - te¿ tak zazwyczaj mam .

Dwa jajka by nie zaszkodzi³y . Co do jedzenia mniej a wiêcej - tu tak naprawdê najwa¿niejsza jest jako¶æ . Na przyk³ad: hot-dog na ¶niadanie, kebab na obiad i chipsy na kolacjê to ma³o czy du¿o? Ty tak nie jesz, ale chodzi mi o ogólne pojêcie jedzenia du¿o lub ma³o. Dla wielu moich znajomych ja jem bardzo du¿o. I co z tego?

Cytat:
Napisane przez Linn13 Poka¿ wiadomo¶æ
moja dzisiejsza eRka:

- szklanka wody z cytryn±

1. kasza jaglana (1/3 szklanki suchej kaszy) z jab³kiem, 3 ³y¿kami jogurtu naturalnego i przypraw± do szarlotki, herbata rooibos Tu super by by³y orzechy - chocia¿by te z deseru

- kawa z mlekiem

2. grahamka z chudym twarogiem, ³ososiem wêdzonym i rze¿uch±

3. kasza gryczana 1/3 woreczka ma³o! dlaczego nie pó³ woreczka?, pieczony z odrobin± oliwy filet z kurczaka, mix sa³at z pomidorem, papryk±, oliwkami, kukurydz± i oliw±, herbata zielona + kilka orzechów w³oskich i migda³ów

4. serek wiejski lekki dlaczego lekki? ze s³onecznikiem, siemieniem lnianym i papryk±

+ 1,5l wody

Dzi¶ jestem zadowolona
Uwagi powy¿ej

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Poka¿ wiadomo¶æ
Czy móg³by kto¶ oceniæ?

R:

1. Ciasteczka owsiane w³asnej roboty (w sumie: cztery ³y¿ki p³atków owsianych, jajko, ³y¿ka miodu, banan, cynamon) + mandarynka Brzmi fajnie!
2. Kanapka sk³adaj±ca siê z chleba ¿ytniego, plasterka wêdliny drobiowej i ogórka kiszonego. Tu by siê przyda³o mas³o - generalnie jakie¶ ¼ród³o t³uszczu.
3. Wêdzona makrela + sa³atka (kapusta pekiñska, papryka czerwona, bia³a rzepa, ³y¿ka jog. naturalnego). Super!
4. Kasza jaglana (1/4 szklanki suchej kaszy) + ma³e jab³ko + suszona ¶liwka + ³y¿ka orzechów w³oskich (ok. 5 sztuk).Orzechów mog³a¶ sypn± gar¶æ
5. Serek wiejski + marchewka + broku³y Ok, o ile serek nie by³ odt³uszczony.

P³yny: kawa z mlekiem, woda niegazowana, zielona herbata
Uwagi powy¿ej



Dzisiejsze U (przysz³a spó¼niona @ )

I Owsianka z kasz± mann± i otrêbami orkiszowymi na mleku z kaw± zbo¿ow± z: pomarañcz±, serkiem homo, orzechami w³oskimi i miodem wielokwiatowym
II Zupa kalafiorowa z w³oszczyzn±, ziemniakami, miêsem z ¿eberek wieprzowych i zio³ami (+ dok³adka)
III Jogurt naturalny 220g z gar¶ci± granoli tropikalnej i orzechami arachidowymi; jab³ko
IV 3 kromki chleba graham z: jajem na twardo, majonezem i ketchupem / szynk± i chrzanem / serem camembert z chili; pomidor i sa³ata

Do picia: woda ¼ródlana, czarna kawa, herbaty: 2x zielona, zio³owa, owocowa.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯




Edytowane przez Poa alpina
Czas edycji: 2014-01-14 o 19:52
Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-14, 19:35   #3222
Linn13
Rozeznanie
 
Avatar Linn13
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 845
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

co jest z³ego w lekkim serku wiejskim?
Linn13 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 19:43   #3223
fusiacola
Wtajemniczenie
 
Avatar fusiacola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomo¶ci: 2 499
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Linn13 Poka¿ wiadomo¶æ
co jest z³ego w lekkim serku wiejskim?
te¿ bym chcia³a wiedzieæ
lekkie s± lepsze w smaku i nie s± takie gêste mo¿e ciut bardziej s³one (przynajmniej z Pi±tnicy).
__________________

fusiacola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 19:57   #3224
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Serek wiejski (jak i homogenizowany) s± generalnie do¶æ mocno przetworzonymi produktami jak na nabia³. Oczywi¶cie nie ma co demonizowaæ, sama wcinam i lubiê te serki. Te bez dodatków s± fajnymi elementami diety - na ich bazie/z ich udzia³em mo¿na przecie¿ wyczarowaæ czadowe posi³ki. Serek light jest odt³uszczony, co stanowi dodatkowy proces w przetwórstwie. A serki wiejskie same w sobie nie s± jako¶ zabójczo t³uste, parê kalorii w t± czy w t±... Generalnie ten w±tek nauczy³ mnie zapalania czerwonej lampki na widok s³owa LIGHT . Nabia³ light to praktycznie zawsze produkty mocniej przetworzone, zubo¿one o wa¿ny dla nas b±d¼ co b±d¼ t³uszcz.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 20:19   #3225
experience
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomo¶ci: 34
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

moje R

1. bu³ka pe³noziarnista z 4plasterkami avokado, 2 plasterkami pomidora + jajko
2.jab³ko
3.makaron ok.60g, kurczak ok.150g, 3³y¿ki sosu pomidorowego, 200g cukinii, ma³a cebula czerwona, szpinak (dwie gar¶cie)
4.250g sa³atki z kasz± gryczan±, gotowanym selerem, ogórkiem konserwowym i rzodkiewk± + 2 kromki pieczywa ry¿owego

ok. 1,5wody
proszê o ocenê
experience jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 20:55   #3226
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomo¶ci: 1 143
GG do angellka
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Hej Dziewczyny

Moje R

¦ 9;00 jajecznica z dwóch jajek z odrobin± kie³abasy do smaku( ze 3 cienkie plasterki) z 1/2 cebuli, pieczarkami i szpinakiem, i dwie po³owki bu³ki orkiszowej z rukol± plastram poledwicy, serem ¿ó³tym i pomidorem.
¦II 12:00 serek wiejski, banan i po³ówka bu³ki orkiszowej
O: 16:00 1/2 opakaowania miesznaki warzyw chiñskich, 1/2 woreczka ry¿u brazowego, i kawa³ek piersi z indyka
P 18:00: 1/2 kostki twarogu z jog nat i ³y¿eczk± kakao
K 21:00: makrela wêdzona i 250g fasolki szparagowej

Jak my¶licie jest ok ?
DO tego miedzy kolacj± a podwieczorkiem by³am na TBC i pobiega³am na bie¿ni 30 min.

Sporo æwiczê, ale nie moge od jakiego¶ czasu z rzuciæ kilogramów.

Jak mo¿ecie wejdzie na mój w±tek mo¿e mi co¶ doradzicie
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=737565

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Cytat:
Napisane przez fusiacola Poka¿ wiadomo¶æ
te¿ bym chcia³a wiedzieæ
lekkie s± lepsze w smaku i nie s± takie gêste mo¿e ciut bardziej s³one (przynajmniej z Pi±tnicy).
Te¿ je wolê smakowo

A co z serem bia³ym/twrogiem, chudy czy pó³t³usty ?

Cytat:
Napisane przez experience Poka¿ wiadomo¶æ
moje R

1. bu³ka pe³noziarnista z 4plasterkami avokado, 2 plasterkami pomidora + jajko
2.jab³ko samo jab³ko to nie posi³ek, powinnas do rzuciæ tu chocia¿ serek lub jog nat
3.makaron ok.60g, kurczak ok.150g, 3³y¿ki sosu pomidorowego, 200g cukinii, ma³a cebula czerwona, szpinak (dwie gar¶cie) Makaron pe³noziarnisty ?
4.250g sa³atki z kasz± gryczan±, gotowanym selerem, ogórkiem konserwowym i rzodkiewk± + 2 kromki pieczywa ry¿owego w sa³atce brak bia³ka przyda³o by siê u jakie¶ mieso lub ryba

ok. 1,5wody
proszê o ocenê
No i 4 posi³ki to trochê ma³o
__________________

Edytowane przez angellka
Czas edycji: 2014-01-14 o 20:56
angellka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 21:33   #3227
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Takwyszlo. U w stronê P.
ruch:w sumie ok 1.5h chodzenia/spaceru.

* 7:45 po przebudzeniu
: woda niegazowana ciep³a z cytryna
8.30 Sniadanie:
owsianka na mleku z twarogiem, orzechami laskowymi, pestkami slonecznika, suszonymi owocami goji i calym kiwi.

owsianka (pó³ szklanki p³atków owsianych górskich), gar¶æ orzechów laskowych, suszonych jagód goji, lyzka otrab ¿ytnich eko, ³y¿eczka pestek s³onecznika, gruby plaster twarogu po³tlustego, szklanka mleka 2%, i wkrojone kiwi. ; zielona herbata.


12.oo II ¦niadanie: grahamka z avokado, tofu i warzywami

grahamka 70g wysmarowana avokado, z 4 grubymi plastrami togu (krojone z d³u¿szego boku kostki) z natk± pietruszki, salata i po po³owie papryki zielonej i czerwonej na zagrychê. ; kawa czarna.

16.15. Obiad (pó¼ny niestety): spory filet z ³ososia, ziemniaki, sa³atka

filet z ³ososia160g na parze, 4 spore (!) ziemniaki z koprem (i mas³em?) sa³atka: sa³ata, ogórek, pomidory dwie sztuki z olwi±

kolejna kawa

20.30. Kolacja:
2 wieksze kanapki z szynka z kurczaka, serek wiejski caly z warzywami i pestkami dyni.

2 duze i ciezkie kromki razowca na zakwasie z 3 duzymi plastrami prawdziwej szynki z kurczaka (Tarczyñski kurczak gotowany), serek wiejski 150g z: salata, cykoria, kielkami rzodkiewki, rzodkiewkami, ogorkiem kiszonym i czerwon± cebula, ³yzeczka pestek dyni.

po. pokrzywa, melisa.
ok 1,5 l wody.

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Serek wiejski (jak i homogenizowany) s± generalnie do¶æ mocno przetworzonymi produktami jak na nabia³. Oczywi¶cie nie ma co demonizowaæ, sama wcinam i lubiê te serki. Te bez dodatków s± fajnymi elementami diety - na ich bazie/z ich udzia³em mo¿na przecie¿ wyczarowaæ czadowe posi³ki. Serek light jest odt³uszczony, co stanowi dodatkowy proces w przetwórstwie. A serki wiejskie same w sobie nie s± jako¶ zabójczo t³uste, parê kalorii w t± czy w t±... Generalnie ten w±tek nauczy³ mnie zapalania czerwonej lampki na widok s³owa LIGHT . Nabia³ light to praktycznie zawsze produkty mocniej przetworzone, zubo¿one o wa¿ny dla nas b±d¼ co b±d¼ t³uszcz.
ostatnio szuka³am w sklepie serka homo o "dobrym" sk³adzie i jedyny przyzwoity (bez zagêstników itp itd) to MALUTA- MISS TALIA 0% tluszczu ale sk³ad porz±dny ( Sk³ad: mleko odt³uszczone, pasteryzowane, ukwaszone kulturami bakterii)
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2014-01-14 o 21:30
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 21:46   #3228
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

W Lidlu jest porz±dne ale ma 7% t³uszczu wiêc pewnie udajesz ¿e go nie widzisz

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 21:49   #3229
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Poka¿ wiadomo¶æ
W Lidlu jest porz±dne ale ma 7% t³uszczu wiêc pewnie udajesz ¿e go nie widzisz

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
no co ty, kij* z tluszczem, ale chodzi mi o to zeby nie bylo m±czekchleba itd
a przyznam, ze nie kupuje w Lidlu nabia³u, cos polecasz?
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-14, 21:53   #3230
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 973
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez bingiel Poka¿ wiadomo¶æ
dzisiejsze R

I owsianka na mleku z bananem, orzechami, jagodami goji, siemiê lniane
II kanapka: sa³ata, kie³ki, pasztet z kurczaka(domowy), ogórek ¶wie¿y; kanapka: sa³ata, kie³ki, plasterek sera, papryka
III pieczona pier¶ z kurczaka, broku³y, ogórek kiszony, kasza jaglana, ma¶lanka
IV grejpfrut
V sushi

nadaje siê?
Cze¶æ, Kasiu

Ogólnie rzecz bior±c, wydaje siê byæ okej, bardzo fajnie, ¿e pasztet domowy i du¿o warzyw. Mo¿naby siê przyczepiæ, ¿e na kolacjê wêgle nie bardzo, ale na wiele osób (w tym mnie) nie ma to ¿adnego wp³ywu. Fajnie by³oby zwiêkszyæ ró¿norodno¶æ, ¿eby nie by³ wszêdzie kurczak, ale te¿ inne rodzaje miês, ale wiadomo, bywaj± i takie dni. Je¶li chodzi³a¶ najedzona, to w porz±dku.

Inna sprawa, czy to odchudzanie na pewno jest Ci potrzebne?
cpp jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 21:54   #3231
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

To Ty chodzisz po sklepach ale ¿adnych rzeczy nie ogl±dasz? :p
No wlasnie ten serek z Pilosa. U mnie nie ma ¿adnych dodatkowych sk³adników poza mlekiem, ¶mietan± i bakteriami. A kiedy¶ robili go w wersji 4%

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 21:55   #3232
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomo¶ci: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Poka¿ wiadomo¶æ
Takwyszlo. U w stronê P.
ruch:w sumie ok 1.5h chodzenia/spaceru.

* 7:45 po przebudzeniu
: woda niegazowana ciep³a z cytryna
8.30 Sniadanie:
owsianka na mleku z twarogiem, orzechami laskowymi, pestkami slonecznika, suszonymi owocami goji i calym kiwi.

owsianka (pó³ szklanki p³atków owsianych górskich), gar¶æ orzechów laskowych, suszonych jagód goji, lyzka otrab ¿ytnich eko, ³y¿eczka pestek s³onecznika, gruby plaster twarogu po³tlustego, szklanka mleka 2%, i wkrojone kiwi. ; zielona herbata.


12.oo II ¦niadanie: grahamka z avokado, tofu i warzywami

grahamka 70g wysmarowana avokado, z 4 grubymi plastrami togu (krojone z d³u¿szego boku kostki) z natk± pietruszki, salata i po po³owie papryki zielonej i czerwonej na zagrychê. ; kawa czarna.

16.15. Obiad (pó¼ny niestety): spory filet z ³ososia, ziemniaki, sa³atka

filet z ³ososia160g na parze, 4 spore (!) ziemniaki z koprem (i mas³em?) sa³atka: sa³ata, ogórek, pomidory dwie sztuki z olwi±

kolejna kawa

20.30. Kolacja:
2 wieksze kanapki z szynka z kurczaka, serek wiejski caly z warzywami i pestkami dyni.

2 duze i ciezkie kromki razowca na zakwasie z 3 duzymi plastrami prawdziwej szynki z kurczaka (Tarczyñski kurczak gotowany), serek wiejski 150g z: salata, cykoria, kielkami rzodkiewki, rzodkiewkami, ogorkiem kiszonym i czerwon± cebula, ³yzeczka pestek dyni.

po. pokrzywa, melisa.
ok 1,5 l wody.

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------


ostatnio szuka³am w sklepie serka homo o "dobrym" sk³adzie i jedyny przyzwoity (bez zagêstników itp itd) to MALUTA- MISS TALIA 0% tluszczu ale sk³ad porz±dny ( Sk³ad: mleko odt³uszczone, pasteryzowane, ukwaszone kulturami bakterii)
1. Czy ja wiem czy ten kurczak gotowany jest a¿ tak bardzo "prawdziwy". bywaj± lepsze ni¿ te 76% miêsa...
2. Ja tam kupujê najzwyklejszy i najtañszy serek homogenizowany naturalny choæby w Kauflandzie czy Auchan i te¿ nie maj± ¿adnych dodatków, a przynajmniej maj± trochê t³uszczu

I jeszcze odno¶nie tych produktów light czy 0% o których by³a mowa. Te¿ kiedy¶ takie kupowa³am, ale zm±drza³am na tyle, ¿e przy tego typu zakupach moim mottem sta³o siê "jak co¶ ma zero to jest do niczego" jedynym i to te¿ rzadkim odstêpstwem jest serek wiejski, który zdarza mi siê kupiæ w wersji lekkiej je¶li jest meeega promocja (np. koñczy siê data gwarancji)
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 22:10   #3233
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]¦l±sk / Ma³opolska[ ]
Wiadomo¶ci: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Poka¿ wiadomo¶æ
1. Czy ja wiem czy ten kurczak gotowany jest a¿ tak bardzo "prawdziwy". bywaj± lepsze ni¿ te 76% miêsa...
2. Ja tam kupujê najzwyklejszy i najtañszy serek homogenizowany naturalny choæby w Kauflandzie czy Auchan i te¿ nie maj± ¿adnych dodatków, a przynajmniej maj± trochê t³uszczu

I jeszcze odno¶nie tych produktów light czy 0% o których by³a mowa. Te¿ kiedy¶ takie kupowa³am, ale zm±drza³am na tyle, ¿e przy tego typu zakupach moim mottem sta³o siê "jak co¶ ma zero to jest do niczego" jedynym i to te¿ rzadkim odstêpstwem jest serek wiejski, który zdarza mi siê kupiæ w wersji lekkiej je¶li jest meeega promocja (np. koñczy siê data gwarancji)
To samo chcia³em napisaæ. Najlepiej kupiæ samemu filet upiec go i mamy wêdlinê 100% miêsa za 16z³/kg jo³!

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
DudiBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 22:11   #3234
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Poka¿ wiadomo¶æ
1. Czy ja wiem czy ten kurczak gotowany jest a¿ tak bardzo "prawdziwy". bywaj± lepsze ni¿ te 76% miêsa...
2. Ja tam kupujê najzwyklejszy i najtañszy serek homogenizowany naturalny choæby w Kauflandzie czy Auchan i te¿ nie maj± ¿adnych dodatków, a przynajmniej maj± trochê t³uszczu

I jeszcze odno¶nie tych produktów light czy 0% o których by³a mowa. Te¿ kiedy¶ takie kupowa³am, ale zm±drza³am na tyle, ¿e przy tego typu zakupach moim mottem sta³o siê "jak co¶ ma zero to jest do niczego" jedynym i to te¿ rzadkim odstêpstwem jest serek wiejski, który zdarza mi siê kupiæ w wersji lekkiej je¶li jest meeega promocja (np. koñczy siê data gwarancji)
kurcze, a myslalam, ze dobrze wybralam tego kurczaka.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Poka¿ wiadomo¶æ
Kolejny dzieñ jest nowym rozdzia³em
poza schemat.
dezett jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 22:20   #3235
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomo¶ci: 1 038
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Dziewczyny, trochê offtopowo, ale w temacie jedzenia...czy warto je¶æ makrelê? Jedyna ryba jak± lubiê i tania...
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-14, 22:34   #3236
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomo¶ci: 4 076
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

moim zdaniem jak najbardziej ;-) chocia¿ nie mam zaufania do tej paczkowanej np. z biedronki, kupujê na wagê w P&P- czêsto maja fajne promocje na ni±

ser feta 12% jest ok, je¶li wkrajam do sa³atki 100g lub smarujê nim kanapki? w sk³adzie nie ma cukru ani ¿adnych m±czek

Edytowane przez Kreskaaa
Czas edycji: 2014-01-14 o 22:37
Kreskaaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 07:30   #3237
cukierkowa1
Raczkowanie
 
Avatar cukierkowa1
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

R


8:30 ma³a grahamka smarowana mas³em, wie¶niakiem, d¿emem truskawkowym domowej roboty

11:40 omlet: 2 jaja, 2 ³y¿ki m±ki, odrobina rodzynek, ³y¿ka p³atków owsianych, pó³ szklanki borówek, posmarowany 2 ³y¿kami domowego d¿emu truskawkowego, ³y¿ka oleju do sma¿enia

14:30 talerz zupy jarzynowej (ziemniaki, kalafior, marchew) z kromk± razowca z wêdlin±

16:30 2 ga³ki lodów z odrobin± bitej ¶mietany na talerzykowym waflu (spotkanie z przyjació³k±)

19:00 2 razowce smarowane mas³em, wie¶niakiem, papryka, pomidor, poskuba³am trochê miêska z kury(z roso³u)

Edytowane przez cukierkowa1
Czas edycji: 2014-01-15 o 07:31
cukierkowa1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:00   #3238
Poa alpina
Zadomowienie
 
Avatar Poa alpina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 290
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Co do serka homogenizowanego, to ja ostatnio kupujê w Netto Serek Rodzinny z OSM Kalisz, w kilogramowych wiaderkach. Ma on 7% t³uszczu.

Je¶li chodzi o makrelê, to oczywi¶cie, ¿e warto!!! Super ¼ród³o NNKT, bia³ka, minera³ów... Zapewne mowa o wêdzonej rybie - dzieñ w dzieñ wêdzonych produktów nie warto je¶æ (du¿o soli + ró¿ne substancje powsta³e w procesie wêdzenia), ale z mniejsz± czêstotliwo¶ci± ni¿ codziennie makrelka jak najbardziej spoko! BTW, W³a¶nie dzi¶ kupi³am . To jedna z moich ulubionych wêdzonych ryb.
__________________
od 10.7.2005 - T¯
od 3.03.2014 praca
od 11.07.2014 MGR IN¯



Poa alpina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:54   #3239
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzie¶ na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomo¶ci: 6 518
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cukierkowa1 Poka¿ wiadomo¶æ
R


8:30 ma³a grahamka smarowana mas³em, wie¶niakiem, d¿emem truskawkowym domowej roboty

11:40 omlet: 2 jaja, 2 ³y¿ki m±ki, odrobina rodzynek, ³y¿ka p³atków owsianych, pó³ szklanki borówek, posmarowany 2 ³y¿kami domowego d¿emu truskawkowego, ³y¿ka oleju do sma¿enia

14:30 talerz zupy jarzynowej (ziemniaki, kalafior, marchew) z kromk± razowca z wêdlin±

16:30 2 ga³ki lodów z odrobin± bitej ¶mietany na talerzykowym waflu (spotkanie z przyjació³k±)

19:00 2 razowce smarowane mas³em, wie¶niakiem, papryka, pomidor, poskuba³am trochê miêska z kury(z roso³u)
Sporo cukru. Jak czytam Twoje jad³ospisy na tym w±tku, to zauwa¿y³am, ¿e masz do tego lekkie ci±gotki. Ale je¿eli mimo tego chudniesz to chyba nie jest to takie wykroczenie.

Obiad mi siê za bardzo nie podoba, bo lepsza by by³a jaka¶ kasza (mo¿na wybieraæ, jest du¿o rodzajów kasz.) z miêskiem oprócz tej zupy i zamiast kanapki. Nie ma tutaj jakiego¶ porz±dnego ¼ród³a bia³ka (miêska albo rybki). Skubniêcie miêska i plaster wêdliny to za ma³o. I ze ¼ród³em t³uszczów te¿ s³abo. Jest co prawda mas³o na kolacje, ale z tego, co dziewczyny tu pisz±, to raczej zalecane s± te¿ inne ¼ród³a dobrych t³uszczy.


Moja R-ka dzisiejsza.

I - kuskus na mleku z bananem i ¿urawin±, kawa z mlekiem
II - dwie kromki chleba ¿ytniego posmarowane mas³em z sa³at±, wêdlin± z kurczaka, papryk±, herbata zielona
Trening cardio + si³owy
III - pó³ makreli z cebulk±
IV - 4 kotlety sojowe sma¿one bez panierki na ³y¿ce oleju, dwa ziemniaki, ogórek kiszony, herbata owocowa
V - mandarynka, kiwi
VI - jajecznica z dwóch jaj ze szczypiorkiem pó³ opakowania serka wiejskiego, pomidor z cebulk±, kromka chleba ¿ytniego, kawa zbo¿owa
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2014-01-15 o 11:05
syklamen jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2014-01-15, 12:29   #3240
cukierkowa1
Raczkowanie
 
Avatar cukierkowa1
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 97
Dot.: Nasze codzienne jad³ospisy cz. XIX - OCENA JAD£OSPISÓW

Cytat:
Napisane przez syklamen Poka¿ wiadomo¶æ
Sporo cukru. Jak czytam Twoje jad³ospisy na tym w±tku, to zauwa¿y³am, ¿e masz do tego lekkie ci±gotki. Ale je¿eli mimo tego chudniesz to chyba nie jest to takie wykroczenie.

Obiad mi siê za bardzo nie podoba, bo lepsza by by³a jaka¶ kasza (mo¿na wybieraæ, jest du¿o rodzajów kasz.) z miêskiem oprócz tej zupy i zamiast kanapki. Nie ma tutaj jakiego¶ porz±dnego ¼ród³a bia³ka (miêska albo rybki). Skubniêcie miêska i plaster wêdliny to za ma³o. I ze ¼ród³em t³uszczów te¿ s³abo. Jest co prawda mas³o na kolacje, ale z tego, co dziewczyny tu pisz±, to raczej zalecane s± te¿ inne ¼ród³a dobrych t³uszczy.
No dobrze zauwa¿y³a¶. Mam takie ci±gotki i nie umiem sobie z tym poradziæ. Tak sobie mówiê, ¿e lepszy taki miód, czy domowy d¿em odrobinê ni¿ ciasto czy inne s³odycze

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:27 ----------

Mam pytanie Jakim t³uszczem smarujecie pieczywo?
cukierkowa1 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Dietetyka


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-04-04 19:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.