Styczniowe mamusie 2015, cz. VII - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-20, 11:42   #3241
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Bajlaga a moze idz nie w str takiego mocnego oczyszczania tylko pójdź w nawilżenie?u mnie to przyniosło dobre efekty bo tez zawsze sie katowałem super ocYszczajacymi szamponami az przerzuciłam sie na nawilżające np z dove, palmolive. Takie zeby nie zawierały keratyny i takich oblepiaczy. Myje co 2 dni ale kiedyś to codziennie mus.
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 11:44   #3242
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Dusiolka a orientujesz sie moze czy antybiotyk w kroplowce tak samo jak doustny przechodzi przez wszystkie narządy? Mam na mysli wybijanie tych dobrych bakterii z żołądka, jelit itp.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 11:55   #3243
biedro87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 038
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Szwagierka urodziła córeczkę we wrześniu i miała 57 cm, mala juz tak urosla, ze dostałam juz w spadku wszystkie ciuszki w rozmiarze 62�� a teraz niektóre rzeczy 68 zaczynają być przykrótkie. Ja się zastanawiam czy kupować cokolwiek na rozmiar 56, chyba poczekamy na usg, bo nie wiadomo czy nasze dziecko tez będzie takie duże.
podziwiam Was za plany finansowe, my wydajemy kasę spontanicznie i zawsze brakuje. Nie mogę narzekać, bo oboje pracujemy, choc wiele nie zarabiamy, mieszkamy w domu z teściową i tak zostanie.
mnie dzis maja wieeelka szafę do sypialni montować �� doczekać się nie mogę, tylko wkurza mnie,ze nie wiem kiedy rzeczy w niej poukladam i kiedy ogarne, upiore, poprasuje ciuszki dla Malej :/

Edytowane przez biedro87
Czas edycji: 2014-11-20 o 12:00
biedro87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 11:57   #3244
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Dożylny silniej działa ogólnie ,ale to tak samo jak inne leki podawane ta droga. Sa bardziej skuteczne podając dożylnie.
Takze nawet mozesz zwiekszyć dawkę przyjmowanych probiotyków/synbiotykow jesli poczujesz jakies dolegliwości ze str ukl pokarmowego na przykład.
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 11:57   #3245
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Elvira mi się wydaje ze kroplowka jest lepsza bo nie przechodzi antybiotyk przez żołądek tylko jest juz bezpośrednio w krwiobiegu i dopływa tam gdzie jest infekcja.
__________________
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 11:58   #3246
nuna2
Zakorzenienie
 
Avatar nuna2
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6 103
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez allgoodthings Pokaż wiadomość
simone i linda trzymam kciuki

heffitka mam tę wanienkę, ale nie wydawała mi się mała. Rzeczywiście w sklepach widziałam większe ona jest trochę innego kształtu niż reszta hm sama nie wiem . Na szczęście nie jest droga.

fashion ja z tż też mamy swoje pieniądze. Tż płaci mieszkanie, paliwo, większe zakupy typu: łóżko dla nas, łóżeczko. Ja staram się robic codzienne zakupy, zakupy dzidziusia, chemia i swoje wydatki. Chociaż mi często nie starcza :/ ale musimy w końcu przyjrzeć się naszym wydatkom, bo wiem że dużo kasy przepuszczamy. Ja nie noszę przy sobie gotówki, najwięcej chyba 10 zł, wszędzie płacę kartą i potem boję się wchodzić na konto. Dużo jedzenia marnujemy niestety, staramy się kupować tyle ile zjemy, ale nie zawsze wychodzi...

pytanie innej kategorii. Coś mnie zaczęło swędzieć na dole :/ nie ma żadnej wysypki, zaczerwienienia itp. smaruję alantanem maścią i przynosi chwilową ulgę. Co mogę jeszcze spróbować? tantum rosa do przemywania może być? Zawsze mi się coś dzieje jak jeszcze daleko do wizyty u gin :/
Zależy chyba od gina.... ja użyłam bo dzwoniłam do obcej gin to potem mój gin pytał,kto mi pozwolił i że nie powinnam,no ale było po fakcie.
Cytat:
Napisane przez smerfetka2808 Pokaż wiadomość
patrzcie co machnęłam wczoraj

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
my mamy i uzywamy Kornik mały zbój siedzi w niej po prostu, a wanienkę mamy włożoną w wanne. Kąpaliśmy go w zwykłej wannie, ale to w lato, teraz jest chłodniej to wolę szybko go opluskać w wanience.


wyżej wyjaśniłam.

Montanka w Hiszpanii kierują się zasadą "ręce precz od krocza".
W tamtej ciąży zbadali mnie tylko raz wewnętrznie.

LindaC, elvira oby do 37 tygodnia ciąży.

Jestem z TZ na scieżce wojennej od wczoraj i mam humor z pupy.
Misia,a jak to jest jakby się urodziło w 36 to jeszcze wcześniak??
Cytat:
Napisane przez kika198513 Pokaż wiadomość
To,że mieszkalismy z tesciami nie znaczy ze nie dokładalismy sie po polowie do wszystkiego, mimo, iż moja tesciowa oszczedna nie jest i rachunki byly wysokie ze szok. Teraz sami placimy o wiele mniej niz u nich te polowe.
Dodatkowo jestesmy rodzina 3 os wiec i wydatki na dziecko dochodza. Jak pisalam sami zrobilismy bardzo duzo i wg naszych obliczen nasz dom kosztowal nas na dana chwile jakies 130tys. Ty patrzysz wg cen deweloperow a ooni sobie licza. My za fachowcow nie zaplacilismy. Poza tym mamy dom 137m2 a jesli ty patrzysz na wieksze to inna bajka. nie chce się kłócic chce tylko pokazac ze sa i tacy jak my, wiec nie zakladaj z góry, że tacy ludzie to od razu bajeczki opowiadaja.
Ja Ci wierzę. Skoro mąż pracuje na budowlance, to na pewno wiele potrafi

Wczoraj zamówiłam kocyk Minky w końcu
__________________
MYŚLI I SŁOWA BY ZNOWU BUDOWAĆ NOWY DZIEŃ, NOWY, NOWY DZIEŃ...
nuna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 11:59   #3247
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Elvira on bezpośrednio przechodzi do
Układu krążenia z wiadomych przyczyn działa ogólnie a nie miejscowo doustnie zreszta tez sa rożne aspekty brane pod uwagę ,to nie sa proste kwestie i nie mozna tak rozpatrywać ot tak
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 12:00   #3248
nuna2
Zakorzenienie
 
Avatar nuna2
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6 103
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Linda, zyczę Ci, żebyś jednak wyszła po tych 4 dniach dawki sterydów.
__________________
MYŚLI I SŁOWA BY ZNOWU BUDOWAĆ NOWY DZIEŃ, NOWY, NOWY DZIEŃ...
nuna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:01   #3249
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Montanka tak przysnelam. Ale Obudzilam sie po 10... a mialam o 9 wyruszac załatwiać sprawy. Mam trochę poślizg :d

Smerfetka fajna czapa
No kurde spalam jak kamien a teraz mam bezsenność ... mogłabym siedzieć do białego rana a pozniej odsypiac do południa :/ muszę się przestawic.

Moje dziecko nie wie co to wtorek czy czwartek ,ale Tuesday czy Thursday to juz wie o co chodzi
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:01   #3250
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez simonee Pokaż wiadomość
Elvira mi się wydaje ze kroplowka jest lepsza bo nie przechodzi antybiotyk przez żołądek tylko jest juz bezpośrednio w krwiobiegu i dopływa tam gdzie jest infekcja.

Ominięcie żołądka to plus wiadomo,ale to każdego leku podawanego dożylnie sie tyczy
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:01   #3251
ewka555
Zakorzenienie
 
Avatar ewka555
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 640
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
Ewka to ktos "życzliwy" musiał Cie podkablowac chyba?

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Bajlaga a jaki szampon stosujesz?
taaak. bardzo życzliwa franca z mojego biura, która podsłuchała, że jestem w ciąży..
a że zawsze była zazdrosna o mnie, moje wyniki w pracy i przyszły awans to raz dwa znalazła się u szefa ;d
z resztą nie tylko na mnie donosiła zawsze ..niejednej dziewczynie przykrość sprawiła. kiedyś się to na niej odbije, choć ja nikomu źle nie życzę. Ale Pan Bóg sprawiedliwy ...
ewka555 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 12:03   #3252
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Chodzi tez o stopień wiązania z białkami krwi itp to zalezy tez od rodzaju antybiotyku,grupy do jakiej należy takze nie moge jednoznacznie odpowiedzieć tu chodzi o kinetyka leku

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Ewka sprawiedliwy ale nie rychliwy to prawda. Eh..czego ludzie z zazdrości nie zrobią..;/
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:06   #3253
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Czytam sobie jakie produkty można jeść jak się karmi piersią i...
idzie zglupiec!
Raz czytam ze nie jest wskazane jedzenie białego pieczywa a na innej stronie ze można, to samo tyczy się masła

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
Ominięcie żołądka to plus wiadomo,ale to każdego leku podawanego dożylnie sie tyczy
No dokładnie
__________________
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:09   #3254
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Simonee jak chcesz się stosować do jadłospisu matki karmiącej z neta to powodzenia. . Ja nie czytalam, bo nie wiem co bym jadla chyba nic
Po prostu trzeba unikac potraw wzdymajacych a tak to wszystko po trochu powoli
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:09   #3255
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez simonee Pokaż wiadomość
Czytam sobie jakie produkty można jeść jak się karmi piersią i...

idzie zglupiec!

Raz czytam ze nie jest wskazane jedzenie białego pieczywa a na innej stronie ze można, to samo tyczy się masła

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------





No dokładnie

Taki doktor ktory zna mnie i moje rodzeństwo od pieluch i jest bardzo dobrym lekarzem mojej mamie zawsze mówił zeby jesc wszystko,próbować co sie przyjmie a co nie,zeby nie eliminować niczego chyba ze ewidentnie bedzie szkodzić Malenstwu.
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:19   #3256
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Kinga, Dusiolka, w szkole rodzenia położna mówiła to samo żeby jesc/próbować wszystkiego. Jednak dużo jest kobiet które będą jeść kurczaka z ryżem i marchewka jak jedna z moich przyjaciółek 7 lat temu a mały i tak miał kolki
Ja sobie czytam z ciekawości i właśnie znalazłam takie sprzeczności jw.
__________________
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:20   #3257
Martusia1499
Rozeznanie
 
Avatar Martusia1499
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 916
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

bajlaga jeśli codziennie używasz oczyszczającego szamponu to chyba też niedobrze, spróbuj zamieniać ta barwe z jakimiś delikatnymi i tak jak dusiolka mówi nawilżaj. Mówiłaś że produkty hipp ci pasują (o ile cię z kimś nie mylę teraz ) to może jak mają szampony to je wypróbuj ? Ja używam na co dzień babydream, nawilżam maskami z biovax i raz na jakiś czas peeling+ barwa. Kondycja włosów się bardzo poprawiła i nie przetłuszczają się
__________________
Martusia1499 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:27   #3258
biedro87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 038
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

u mnie na szkole rodzenia tez polozna kazala jeść prawie wszystko, z wyjątkiem kapusty, kalafiora itp. Chyba nie będę szaleć od poczatku np. ze smazonym, tylko stopniowo wprowadzać do diety ciężkostrawne rzeczy.
slyszalyscie,ze karmiąc piersią nie wolno w ogóle jesc czekolady? Koleżanka, ktora karmi tak mi mowila, bylam zdziwiona, bo nic na ten temat wczesniej nie słyszałam.
biedro87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:28   #3259
NOWA SOWA
Wtajemniczenie
 
Avatar NOWA SOWA
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 400
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

a czy sa wsród was cukrzycowe mamy ??
ja miałam cukrzyce i w ostatnim tyg nadcisnienie no i finał to cc , i polecam, baardzo cc
__________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."


NOWA SOWA jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 12:39   #3260
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez Montanka Pokaż wiadomość


Tez mam nadzieję, że to się już nie powtórzy.
Pytałam, bo trzech lekarzy mi mówiło, że robi sie to badanie do 28 tc. Moja gin, w szpitalu, kiedy leżałam i diabetolog.

i pierwsze badanie wykonałam właśnie do 28 tc, a powtórkę kazał mi zrobić do 31 tc.
Mój gin twierdzi, że do 28 tc dlatego, żeby w razie "w" był czas na leczenie, wprowadzenie diety itp,

A przecież skoro miałabym cukrzycę to bez stosowania diety/insuliny itp. 3 tyg póżniej miałabym ją nadal? czy się mylę?

Poprzednie wyniki, jak juz psiałam przekroczyły nieznacznie normę (starą) 142, mój gin nie kazał mi nawet nic z tym robić bo mówił, że normy się zmieniły, że nieznacznie przelkroczyły starą, poza tym pobranie było po niespełna 2 h (ok godzine 45 minut) ale ja się upierałam, denerwowałam itp i powiedział że dla świętego spokoju żebym powtórzyła.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

a i przyszła mi przed chwilą paczka ze smyka, moim zdaniem jakościowo ubranka ze smyka sa super, przynajmniej te na które ja trafiłam.
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:40   #3261
bajlaga
Zadomowienie
 
Avatar bajlaga
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 567
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

dusiolka, Martusia może macie rację waxa kiedyś używałam do włosów ciemnych, uwielbiałam ten zapach, chyba pomyślę nad zakupem no i lubiłam też olejować włosy, może znowu zacznę się w to bawić

co do ubranek ze Smyka, mam 2 super pajace, takie welurkowe... a w prezencie kupiliśmy ze Smyka też jakieś ubranka dla chrześniaka Tżta, które już dostaliśmy w spadku i strasznie się zmechaciły :/

Edytowane przez bajlaga
Czas edycji: 2014-11-20 o 12:42
bajlaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:42   #3262
AsiaW**
Zakorzenienie
 
Avatar AsiaW**
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 570
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez bajlaga Pokaż wiadomość
dusiolka, Martusia może macie rację waxa kiedyś używałam do włosów ciemnych, uwielbiałam ten zapach, chyba pomyślę nad zakupem no i lubiłam też olejować włosy, może znowu zacznę się w to bawić
ja mam włosy w trakcie ciąży super (tfu tfu) tzn od 2 trymestru
jak juz pisałam kiedyś wcale mi nie wypadaja - wcześniej tragedia.
Mniej się przetłuszczają, ale myję co 2 dzień z przyzwyczajenia, sa lśniące, szybciej rosną itp.
Z cerą też ok, ale 1 trymestr to była tragedia, zarówno z włosami jak i z cera.
__________________


AsiaW** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 12:54   #3263
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

AsiaW tez wydaje mi sie ze ta bawełna ciuszków ze smyka jest bardzo dobra
Co do wlosow to w 1trym były straszne tak jak cera a teraz jak marzenie:p cera gładka,włosy lśniące az maz ostatnio mowi czy je pofarbowalam bo tak lśnią hahaha;d
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:08   #3264
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

biedro ale USG daje bardzo mylne pomiary. Mi cały czas lekarze mówili, że będzie duży i długi chłopak. waga szacowana była na 4 kg. A urodził się kurczaczek maleńki.
Wszystko dlatego, że miał długą kość biodrową.


nuna z tego co pamiętam to 36 +6 dn to jeszcze wcześniak, ale 37tc0 to już donoszone.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:14   #3265
allgoodthings
Zadomowienie
 
Avatar allgoodthings
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 012
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez Brawurka_29 Pokaż wiadomość
All ja tez do musze zaopatrzyć się dzisiaj w ciastka
polecam takie precle francuskie z masłem i cukrem, cena regularna 6 lub 7 zł. Są tak pyszne, że pół paczki idzie po otwarciu
Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
hmm. Kornik wchodził najpierw w newborny 2-5kg do 1 miesiąca. Potem jechaliśmy na 2, chyba do 3 miesiąca. Od 4 miesiąca do 7 nosił 3, a teraz nosi czwórki, a czwórki z plusem na noc.

Tantum rosa kiedy chcesz stosować ? Teraz ? Oczywiście, że możesz, ale jeżeli nie masz infekcji to niepotrzebnie.

Ja po porodzie rozpuszczałam saszetkę w butelce z ciepłą wodą i polewałam krocze w wannie.
własnie swędzi mnie krocze , a wizytę u gin mam w grudniu. Ta tantum rosa w czasie połogu jest stosowana, a w ciąży to co lekarz to inna opinia. Oczywiście nie chodzi mi o te irygacje.
Cytat:
Napisane przez dusiolka Pokaż wiadomość
A napiszcie mi po jakim czasie wchodziły dzieciaczki w 62 i 68 ?

All ja juz tez robię szlaban na ciuszki! Ostatnie to były paczka ze smyka;p juz wszystko rozłożyłam i Małej szafka sie juz nie domyka ,ale kładę narazie tam wszystko od becika przez kosmetyki do ubranek
szwagierka po miesiącu oddała mi ciuszki r. 56 i przeszli na 62. W sumie te 56 było takie na styk, jakby mała była ubierana w 62 to po prostu trzeba by było np powijać rękawki.
Ja mam tyle ubranek, że nie wiem jak je poupycham Dużo swoich sprzed ciąży wywiozłam do mamy, więc zrobiło się trochę miejsca, ale niedługo będę je przecież przywozić ;/
Ostatnio kupowałam u jakiejś dziewczyny kombinezonik i ona mówi, że ma po swojej córci piękne ubranka, może będę chciała przyjść i coś wybiorę... Serce mnie bolało jak odmawiałam, bo jej dzidziuś był tak ślicznie ubrany
Cytat:
Napisane przez bajlaga Pokaż wiadomość
Są ogromne szanse, że Święta spędzimy u siebie nie mogę się też doczekać nudnego, spokojnego sylwestra przed tv z ogromnym brzuchem
na razie w pokoju Synka stoją kartony, pralka i piec żałuję, że od samego początku nie robiłam zdjęć

Montanka no możliwe, że to hormony...

Martusia właśnie mam Barwę pokrzywową i ze skrzypem ale peelingu nigdy w życiu nie robiłam, spróbuję, dzięki

allgood moja szwagierka od razu miała dwójki, a jej synek miał 3350 g, ja kupiłam jedynki i też się zastanawiam kiedy wkroczymy w dwójki, które już mam zakupione, uff
Ja to mam nadzieję, że nie zostaniemy u nas na święta całą rodzinę mamy ok 200 km dalej, nie wyobrażam sobie, że będziemy siedzieć w wigilię we 2.
Ja właśnie mam 1 paczkę pampersów r 1 i dada r 1. Teraz kupuję r.2 tylko się zastanawiałam ile czasu będziemy je nosić. No ale jak misia pisze, że 2-3 msc były r 2. To muszę policzyć mniej więcej, żeby potem nie oddawać komuś ;/
Cytat:
Napisane przez simonee Pokaż wiadomość
Czytam sobie jakie produkty można jeść jak się karmi piersią i...
idzie zglupiec!
Raz czytam ze nie jest wskazane jedzenie białego pieczywa a na innej stronie ze można, to samo tyczy się masła

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------



No dokładnie
mam dużo książeczek/ulotek o karmieniu piersią i te wytyczne są bardzo podobne.
Unikać: groch, fasola, kapusta, brokuły itp (te wzdymające), zamiast smażonych-piec lub gotować. Cytrusy jeść normalnie, jak ew będą uczulać to zrezygnować.
Ja mam zamiar jeść normalnie. Nie smażymy prawie w ogóle, tych wzdymających warzyw i tak nie jem, wyrzucę z jadłospisu fast foody. A dla swojego zdrowia postaram się mniej solić i mniej słodyczy.
Cytat:
Napisane przez biedro87 Pokaż wiadomość
u mnie na szkole rodzenia tez polozna kazala jeść prawie wszystko, z wyjątkiem kapusty, kalafiora itp. Chyba nie będę szaleć od poczatku np. ze smazonym, tylko stopniowo wprowadzać do diety ciężkostrawne rzeczy.
slyszalyscie,ze karmiąc piersią nie wolno w ogóle jesc czekolady? Koleżanka, ktora karmi tak mi mowila, bylam zdziwiona, bo nic na ten temat wczesniej nie słyszałam.
tak słyszałam, waśnie wczoraj o tym czytałam. Nie że w ogóle, ale trzeba uważać, bo czekolada ma kakao, które jest silnie alergizujące. O czym nie wiedziałam do wczoraj.
Moja szwagierka np nie je jabłek karmiąc piersią, bo mówi, że fermentują... Ale nigdzie nie spotkałam się z taką opinią, nigdzie nie ma, że nie wolno.

Tu raz była wrzucana taka lista.
__________________
38t5d

Edytowane przez allgoodthings
Czas edycji: 2014-11-20 o 13:18
allgoodthings jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:21   #3266
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

All Ty tez masz termin jeden z pierwszych i będziesz chciała jechac 200km do rodziny? Wigilia we 2 jest bardzo przyjemna my tak swoją pierwsza spędziliśmy i był klimat
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:30   #3267
bajlaga
Zadomowienie
 
Avatar bajlaga
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 567
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Wigilię spędzimy u moich rodziców, nie chciałoby mi się nic robić z takim ogromnym brzuchem, tak to tylko coś pomogę mamie i sobie pojemy
Tż zapewne bedzie chcial, zebysmy potem jechali do niego, ale ja juz wiem, ze mi sie nie chce. U niego tyle ludzi, zyczenia, upał w domu... na sama mysl mi niedobrze
bajlaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:31   #3268
dusiolka
Zakorzenienie
 
Avatar dusiolka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10 752
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez bajlaga Pokaż wiadomość
Wigilię spędzimy u moich rodziców, nie chciałoby mi się nic robić z takim ogromnym brzuchem, tak to tylko coś pomogę mamie i sobie pojemy

Tż zapewne bedzie chcial, zebysmy potem jechali do niego, ale ja juz wiem, ze mi sie nie chce. U niego tyle ludzi, zyczenia, upał w domu... na sama mysl mi niedobrze

Teraz to tez nic mi sie nie bedzie chciało robic;p ale zobaczymy czy u t. Czy jak bo rownież maz moze pracowac w ten dzien np do 20 wiec narazie na nic sie nie nastawiam.
dusiolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:36   #3269
czarnadamaxd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 807
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

A mi sie juz druga wigilie uda ominac przygotowania. Rok temu zostalismy sami w de bo pracowalam i wigilie i swieta wiec tz musial wszystko przygotowac, a w tym przyjezdza moja mama pomoc przed porodem i przy dzidzi potem, takze pewnie za duzo nie porobie bo na 2go stycznia termin mam
__________________
mama Aniołka - Hubcia
03.01.2015 - 24.05.2015
czarnadamaxd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:40   #3270
NOWA SOWA
Wtajemniczenie
 
Avatar NOWA SOWA
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 400
Dot.: Styczniowe mamusie 2015, cz. VII

Cytat:
Napisane przez allgoodthings Pokaż wiadomość
polecam takie precle francuskie z masłem i cukrem, cena regularna 6 lub 7 zł. Są tak pyszne, że pół paczki idzie po otwarciu

własnie swędzi mnie krocze , a wizytę u gin mam w grudniu. Ta tantum rosa w czasie połogu jest stosowana, a w ciąży to co lekarz to inna opinia. Oczywiście nie chodzi mi o te irygacje.

szwagierka po miesiącu oddała mi ciuszki r. 56 i przeszli na 62. W sumie te 56 było takie na styk, jakby mała była ubierana w 62 to po prostu trzeba by było np powijać rękawki.
Ja mam tyle ubranek, że nie wiem jak je poupycham Dużo swoich sprzed ciąży wywiozłam do mamy, więc zrobiło się trochę miejsca, ale niedługo będę je przecież przywozić ;/
Ostatnio kupowałam u jakiejś dziewczyny kombinezonik i ona mówi, że ma po swojej córci piękne ubranka, może będę chciała przyjść i coś wybiorę... Serce mnie bolało jak odmawiałam, bo jej dzidziuś był tak ślicznie ubrany

Ja to mam nadzieję, że nie zostaniemy u nas na święta całą rodzinę mamy ok 200 km dalej, nie wyobrażam sobie, że będziemy siedzieć w wigilię we 2.
Ja właśnie mam 1 paczkę pampersów r 1 i dada r 1. Teraz kupuję r.2 tylko się zastanawiałam ile czasu będziemy je nosić. No ale jak misia pisze, że 2-3 msc były r 2. To muszę policzyć mniej więcej, żeby potem nie oddawać komuś ;/

mam dużo książeczek/ulotek o karmieniu piersią i te wytyczne są bardzo podobne.
Unikać: groch, fasola, kapusta, brokuły itp (te wzdymające), zamiast smażonych-piec lub gotować. Cytrusy jeść normalnie, jak ew będą uczulać to zrezygnować.
Ja mam zamiar jeść normalnie. Nie smażymy prawie w ogóle, tych wzdymających warzyw i tak nie jem, wyrzucę z jadłospisu fast foody. A dla swojego zdrowia postaram się mniej solić i mniej słodyczy.

tak słyszałam, waśnie wczoraj o tym czytałam. Nie że w ogóle, ale trzeba uważać, bo czekolada ma kakao, które jest silnie alergizujące. O czym nie wiedziałam do wczoraj.
Moja szwagierka np nie je jabłek karmiąc piersią, bo mówi, że fermentują... Ale nigdzie nie spotkałam się z taką opinią, nigdzie nie ma, że nie wolno.

Tu raz była wrzucana taka lista.
rozmiar 56/58 nosi się najkrócej, nasz synek nosił go moze 2 tyg . Teraz jest na 68 a ma 11 tyg
__________________
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."


NOWA SOWA jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-26 13:22:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.