Wyspy Kanaryjskie - Gran Canaria, Teneryfa, Lanzarote, Fuertaventura - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-16, 10:43   #301
Beffana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 150
Dot.: Fuerteventura;)

Dzisiaj w nocy wrociłam z Fuerty. Jestem totalnie zakochana w wyspie. Byłam w Sunrise Paraiso Playa. Hotel super, wcale niebyło silnych wiatrow w okolicach Esquizno gdzie bylismy, za to w Corralejo wiało tragicznie. Tak bardzo,ze było mi aż zimno na tamtejszej plaży (wydmy). Pogoda zdradliwa, baaardzo mocne słońce, ktore przy lekkim wietrze nie było mocno odczuwalne. Polecam wypozyczalnie Orlando. Za 2 dni Renault Clio zaplacilam z wszystkimi kosztami 75 euro. W razie pytan sluze pomocą
Beffana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 19:12   #302
Dog in the fog
Raczkowanie
 
Avatar Dog in the fog
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 113
Dot.: Fuerteventura;)

Do tych, którzy byli na Fuercie w lipcu - czy faktycznie bardzo wieje? Czy lepiej wybrać się na Teneryfę albo Lanzarote? Jestem naprawdę okropnym zmarzluchem
Dog in the fog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 09:51   #303
kotek6
Rozeznanie
 
Avatar kotek6
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 593
Dot.: Fuerteventura;)

baby montana
Cytat:
już za dwa tygodnie ruszam na Fuertę na pół roku. spełniły się moje marzenia <3
zazdroszczę ci takiego zwiedzania świata i tego że tam sobie będziesz mieszkać poproszę o bieżące informacje co do pogody zwłaszcza latem bo jak ja się spakuję



Dog in the fog o ktoś też się na fuertę wybiera w lipcu a kiedy dokładnie masz w planach jechać ? i masz już jakiś pomysł na hotel ? ja jestem taki zmarzluchem więc też mam trochę obaw tym bardziej że wtedy kiedy my jedziemy jest ponoć najmocniejszy wiatr ( 16 lipca do 30 lipca) ....ale znowu np w Egipcie obwiłam się upałów .....w planach mam spakować kilka bluzeczek z długim rękawkiem by zawsze móc narzucić na ramiona i jakoś może przeżyję chociaż z tego co wyczytałam na necie to ten wiatr jest ciepły i inaczej niż w Polsce o tej porze roku ....na jakieś stronie znałam informację że to tak jak w Polsce przy 20 stopniach stalibyśmy osłonięci od wiatru parawanem
__________________
poznaliśmy się 05.11.2007

ślub 07. o7. 2012
kotek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:24   #304
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa

Travis a na jakiej plazy bedziesz odpoczywac?
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:57   #305
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Fuerteventura;)

lajcik, w lipcu było ciepło wieczorami czasem zakładałam coś z długim rękawem (ale koszulę a nie bluzę ) a tak to na plaży cieplutko. inna sprawa, że wg mnie warto wziąć parawan na Fuertę ^^
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 17:16   #306
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Teneryfa

hotel mamy pomiedzy playa de americas a los christianos(czy jaos tak,nie pamietam jak sie pisze)
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 20:17   #307
kotek6
Rozeznanie
 
Avatar kotek6
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 593
Dot.: Fuerteventura;)

baby montana własnie jak o parawanie to są ogólnie tam jakieś takie sklepy z takimi rzeczami blisko plaży ? no bo wieść parawan z polski to trochę śmieszne trochę się boję że w bagażu się nie zmieszczę a taki parawan swoje waży w sumie to nawet oglądałam na allegro ale może lepiej kupić na miejscu? w sumie to coś czuję że pewnie i tak go tu kupie bo się bedę martwić gdzie ja go dostanę ale pytam teoretycznie
__________________
poznaliśmy się 05.11.2007

ślub 07. o7. 2012
kotek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 20:38   #308
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Fuerteventura;)

Cytat:
Napisane przez kotek6 Pokaż wiadomość
baby montana własnie jak o parawanie to są ogólnie tam jakieś takie sklepy z takimi rzeczami blisko plaży ? no bo wieść parawan z polski to trochę śmieszne trochę się boję że w bagażu się nie zmieszczę a taki parawan swoje waży w sumie to nawet oglądałam na allegro ale może lepiej kupić na miejscu? w sumie to coś czuję że pewnie i tak go tu kupie bo się bedę martwić gdzie ja go dostanę ale pytam teoretycznie
wiesz co, szczerze ci powiem że ja tam nie widziałam parawanów...ale może słabo szukałam, bo nie potrzebowałam

o, siostra mi własnie powiedziała ( bo ona tam więcej na plaży siedziała niż ja ) że nie ma w sklepach. na plażach ludzie też nie korzystali.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce

Edytowane przez baby montana
Czas edycji: 2012-04-17 o 20:39
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 20:01   #309
Mell_xx
Wtajemniczenie
 
Avatar Mell_xx
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 468
Dot.: Teneryfa

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
hotel mamy pomiedzy playa de americas a los christianos(czy jaos tak,nie pamietam jak sie pisze)
niestety plaz na Tene podobalo mi sie niewiele jakos nie zaczecily mnie te ciemne piaski do lezakowania i odpoczywałam plazując tylko na dwoch: Las Teresitas w Santa Cruz, i El Duque w Costa Adeje, -te polecam
__________________
jeszcze nie wiem co tu wpisac
Mell_xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 17:30   #310
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Teneryfa

Hej,
Ja własnie wrociłam z Teneryfy tydzień temu.
Był to wyjazd rodzinny.

Pogoda była w sam raz na pobyt z dzieckiem.Do 10.00 trzeba na długi rękaw się ubrać.Punkt 10.00 słońce wychodziło zza chmur i grzało tak do 18.00.Były chmurki ale dobrze bo się nie dało wytrzymać.Po 18.00 nowu trzeba było założyć coś cieplejszego.2 ostatnie dni były super bo do 20.00 było bardzo cieplutko.Jeden dzien mieliśmy zachmurzony to wybraliśmy sie do zoo.

Miasteczko Costa Adeje w sam raz dla rodzin.Mało rozrywkowe a moze było rozrywkowe ale my tego nie szukaliśmy wiec nie widzieliśmy.No ale mało młodzieży było, więcej starszych ludzi lub rodzin z dziećmi.Być moze dlatego,ze pojechaliśmy w roku szkolnym.
Teren pagórkowy ,po prostej drodze szło się tylko promenada nad morzem.Albo w góre się szlo albo w doł.

Hotel Isabel Familly to wielki kompleks małych domków jednorodzinnych plus hotel.Wyglądało jak strzeżone osiedle.Dużo takich hoteli tam było.Koło hotelu 2 sklepy spożywcze.Radze ten na prawo w kompleksie hadlowym jest taniej niż w Dino markecie.

Dużo restauracji było typowo angielskich. Do każdego rachunku był doliczany automatycznie napiwek +5%

Rozrywka.My skorzystaliśmy z wycieczki do Siam Parku-radze kupić sobie na lewo w tym centrum handlowym bilety, są tańsze niż na miejscu.Autobus bezpłatny staje na przeciwko miejsca gdzie kupuje się bilety.Cena biletu 32e/os
Byliśmy też w Jungle Parku -bilety zakupione w tym samym miejscu 18e/os.Autobus bezpłatny staje po stronie pkt z biletami koło taxsowek.
Dużo sklepów,centrów handlowych z firmowymi i orginalnymi ciuchami ale ceny sa bardzo wysokie.Sporo jest perfumerii gdzie sa fajne ofertty 30,40% mniej.
Radze sobie zakupić kremy z aloesu lub z jadem węża w Dino markecie cos koło 10-12e a w pl te same kremy sa po 150zł.
Koło hotelu jest plac gdzie w czw i sob odbywa sie targ-ciuchy glównie podróbki Prada Gucci itp,torebki, pamiatki, kosmetyki.
Liczyłam na świerze owoce ale nie było jedzenia.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 22:22   #311
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Teneryfa

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość

Dużo restauracji było typowo angielskich. Do każdego rachunku był doliczany automatycznie napiwek +5%

.

To nie napiwek jest doliczany, do wielu rachunkow dodaje sie IGIC - lokalny podatek ktory dla uslug gastronomicznych w specjalnej strefie ekonomicznej do jakiej zaliczane sa wyspy kanaryjskie stanowi 5%.
Podatek ten obecnie podlega debacie i byc moze w najblizszym czasie wzrosnie do 7%.
Uproszczenie IGIC- to Europejski VAT.

Czasami, IGIC jest wliczony w cene wowczas jest odpowiednia adnotacja- IGIC Incluido.
W barach , tawernach , pubach IGIC jest wliczony, w restauracjach najczesciej doliczany.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-06, 22:57   #312
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Teneryfa

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
To nie napiwek jest doliczany, do wielu rachunkow dodaje sie IGIC - lokalny podatek ktory dla uslug gastronomicznych w specjalnej strefie ekonomicznej do jakiej zaliczane sa wyspy kanaryjskie stanowi 5%.
Podatek ten obecnie podlega debacie i byc moze w najblizszym czasie wzrosnie do 7%.
Uproszczenie IGIC- to Europejski VAT.

Czasami, IGIC jest wliczony w cene wowczas jest odpowiednia adnotacja- IGIC Incluido.
W barach , tawernach , pubach IGIC jest wliczony, w restauracjach najczesciej doliczany.

A ja cały czas myślałam,że to napiwek
Dzięki za wyjaśnienie.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 08:28   #313
Mickey1011
Raczkowanie
 
Avatar Mickey1011
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 370
Lanzarote czy Dżerba?

Witam Razem z przyjaciółką (po 19 lat) postanowiłyśmy po maturze wyjechać na wakacje. Zaciekawiła nas wyspa Lanzarote (Kanary). Czy jest to dobre miejsce dla młodych osób? Dodam, że wybrałyśmy tą mniej znaną wyspę na Kanarach (nie przykładowo Teneryfe), gdyż nie chcemy spotkać żadnych znajomych i wolimy jak otaczają nas inne narodowości, niekoniecznie Polacy (a podobno 80% wczasowiców na tej wyspie to Niemcy).

W grę wchodzi również Dżerba, która jest na pewno bardziej tropikalna.

Byłam już zarówno w Hiszpanii (Costa Brava) jak i Tunezji (Souse), ale teraz mam ochotę zwiedzić i być na wyspie, które nie cieszą się aż takim zainteresowaniem (przynajmniej nie takim jak Rodos, Kreta, na której spędza swój urlop co 2 znajomy).

Nie jesteśmy bardzo nastawione na imprezowanie, ale raz czy dwa mamy zamiar wybrać się do jakiegoś pubu.

Proszę o porównanie tych 2 wysp
Mickey1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 10:17   #314
madziunia2
Zadomowienie
 
Avatar madziunia2
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 566
Dot.: Lanzarote czy Dżerba?

Cytat:
Napisane przez Mickey1011 Pokaż wiadomość
Witam Razem z przyjaciółką (po 19 lat) postanowiłyśmy po maturze wyjechać na wakacje. Zaciekawiła nas wyspa Lanzarote (Kanary). Czy jest to dobre miejsce dla młodych osób? Dodam, że wybrałyśmy tą mniej znaną wyspę na Kanarach (nie przykładowo Teneryfe), gdyż nie chcemy spotkać żadnych znajomych i wolimy jak otaczają nas inne narodowości, niekoniecznie Polacy (a podobno 80% wczasowiców na tej wyspie to Niemcy).

W grę wchodzi również Dżerba, która jest na pewno bardziej tropikalna.

Byłam już zarówno w Hiszpanii (Costa Brava) jak i Tunezji (Souse), ale teraz mam ochotę zwiedzić i być na wyspie, które nie cieszą się aż takim zainteresowaniem (przynajmniej nie takim jak Rodos, Kreta, na której spędza swój urlop co 2 znajomy).

Nie jesteśmy bardzo nastawione na imprezowanie, ale raz czy dwa mamy zamiar wybrać się do jakiegoś pubu.

Proszę o porównanie tych 2 wysp
Ja byłam co prawda tylko na Lanzarote ale moim zdaniem nie jest to dobre miejsce na wakacje dla młodych osób (choć to też zależy czego kto oczekuje). Wyspa jest baaardzo spokojna, mało turystów, raczej zero jakiegoś życia nocnego (są wprawdzie puby, ale raczej mało się w nich dzieje). Większość osób na wyspie to faktycznie Niemcy ale w wieku emerytalnym sporo też ludzi 40-50lat. Co do obecności Polaków to też zależy jak trafisz bo np. w hotelu w którym ja byłam 95% gości to właśnie byli Polacy. Sama wyspa jest ładna i warto ją zobaczyć.
Co do Djerby to z opowieści słyszałam że też bardzo spokojna i przeważają podobno rodziny z dziećmi.
madziunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 20:02   #315
Lucrecia3
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucrecia3
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 2 581
Dot.: Lanzarote czy Dżerba?

Na Lanzarote jest dużo pubów, ale raczej nie tanecznych. W wielu miejscach muzyka jest grana na żywo, ale raczej ludzie siedzą przy drinku, a nie tańczą.
__________________
24.06.2008r. = MÓJ DZIEŃ



HISZPANIA
Lucrecia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 21:58   #316
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Lanzarote czy Dżerba?

Lanzarote nie jest mało znane... może być tam mnóstwo Irlandczyków i Anglików, bo to bardzo popularne miejsce ich wakacji. Wybierz inny termin niż Twoi znajomi i będzie po sprawie
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 17:46   #317
onoono
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Fuerteventura;)

Cytat:
Napisane przez Beffana Pokaż wiadomość
Dzisiaj w nocy wrociłam z Fuerty. Jestem totalnie zakochana w wyspie. Byłam w Sunrise Paraiso Playa. Hotel super, wcale niebyło silnych wiatrow w okolicach Esquizno gdzie bylismy, za to w Corralejo wiało tragicznie. Tak bardzo,ze było mi aż zimno na tamtejszej plaży (wydmy). Pogoda zdradliwa, baaardzo mocne słońce, ktore przy lekkim wietrze nie było mocno odczuwalne. Polecam wypozyczalnie Orlando. Za 2 dni Renault Clio zaplacilam z wszystkimi kosztami 75 euro. W razie pytan sluze pomocą
Hej my właśnie w tym hotelu będziemy w terminie 10-17 czerwca Mogłabyś coś więcej napisać o warunkach? Czy czysto, czy jedzenie smaczne itp Opinie ogólnie są dobre, ale wiadomo że zawsze lepiej dowiedzieć się od kogoś, kto właśnie stamtąd wrócił już nie mogę się doczekać
onoono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 09:34   #318
onoono
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Fuerteventura;)

Cytat:
Napisane przez Beffana Pokaż wiadomość
Dzisiaj w nocy wrociłam z Fuerty. Jestem totalnie zakochana w wyspie. Byłam w Sunrise Paraiso Playa. Hotel super, wcale niebyło silnych wiatrow w okolicach Esquizno gdzie bylismy, za to w Corralejo wiało tragicznie. Tak bardzo,ze było mi aż zimno na tamtejszej plaży (wydmy). Pogoda zdradliwa, baaardzo mocne słońce, ktore przy lekkim wietrze nie było mocno odczuwalne. Polecam wypozyczalnie Orlando. Za 2 dni Renault Clio zaplacilam z wszystkimi kosztami 75 euro. W razie pytan sluze pomocą
Hej my będziemy właśnie w tym hotelu od 10 czerwca, czyli za 3 tygodnie, już się nie możemy doczekać mogłabyś coś więcej powiedzieć na temat hotelu? Interesuje mnie przede wszystkim, czy hotel posiada własną, bezpłatną sieć wi-fi, czy jest blisko wypożyczalnia samochodów i czy jedzenie faktycznie jest takie dobre ? Jak ogólne wrażenia?? Może coś wartego polecenia?? Pozdrawiam
onoono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-20, 19:30   #319
onoono
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Fuerteventura;)

Oj, coś mi się 2 razy wysłało sorry za to
onoono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-23, 10:30   #320
Beffana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 150
Dot.: Fuerteventura;)

Cytat:
Napisane przez onoono Pokaż wiadomość
Hej my będziemy właśnie w tym hotelu od 10 czerwca, czyli za 3 tygodnie, już się nie możemy doczekać mogłabyś coś więcej powiedzieć na temat hotelu? Interesuje mnie przede wszystkim, czy hotel posiada własną, bezpłatną sieć wi-fi, czy jest blisko wypożyczalnia samochodów i czy jedzenie faktycznie jest takie dobre ? Jak ogólne wrażenia?? Może coś wartego polecenia?? Pozdrawiam

Witaj.
Fajnie masz Chetnie bym tam wrocila. Na Fuerte wroce jeszcze na pewno bo jestem zachwycona tą "pustością" i pięknymi krajobrazami.
Hotel czysty, bardzo miła obsluga. Dogadasz sie w kazdym jezyku. Jedzenie smaczne, w restauracji na 5 pietrze sniadania, obiady i kolacje. Codziennie cos innego, no sniadania raczej codziennie takie same, ale wybor ogoooromny. W barze przy basenie sa 3 posilki dziennie: poznie sniadanie, lunche, przekąski a popoludniami ciasta i lody. W barze "pod" brodzikiem mozna zamawiac caly dzien piwo, napoje i hmaburgery, hotdogi i snadwiche. Glodna na pewno nie bedziesz. O kazdej porze cos zjesz.
Hotel posiada wlasną sieć WiFi, ale z zasiegiem kiepsko. Tzn ja bylam na 3 pietrze. W pokoju nie bylo internetu, ale najlepszy zasieg jest oczywiscie w repecji. Tam sa tez 2 komputery. Internet jest paltny. Najlepiej oplaca sie kupic dostep na 7 dni. Nie pamietam ceny Chyba 25 euro za tydzien, a dzien chyba 6-7 euro. Ale na tydzien sie najlepiej oplacalo. Internet ma zasieg rowniez przy basenach, na 3 pietrze w barze Wykupjesz dostep w recepcji, dostajesz karte z adresem go logowania i loginem i czas liczy sie od peirwszego logowania, a nie od wykorzystanych minut/ godzin. Animacje- nie bylo nikogo Polski, wszyscy animatorzy raczej z Włoch, jedna Niemka byla. Ciekawie dosyc, wieczorami organizowali wystepu w teatrze na 3 pietrze. Co do wypozyczalni, to jak pisalam polecam Orlando. Maja swoje miejsce przy recepcji. Maja tam najtaniej. Nie poelcam u rezydnetow bo drogo. My mielismy Clio i spokojnie jezdzilismy po gorach, bo drogi maja naprawde dobre, lepsze niz u nas! Cena za benzyne 1,15 euro litr. Taniocha. Za 40 euro zjezdzilismy cala wyspe. Okolica: tam nic nie ma . Do Jandi 10 minut taxi ( 10 euro). Ale plusem jest to ze nie wiało tak bardzo jak sie tego spodziewalam. W Corralejo za to wiało okrponie, na palzy zmarzlam. Ale uwazaj na slonce. Filt w KWietniu to minimum 20 spf bo mimo ze nie czuc tego goraca slonce naprawde piecze. Skora nam schodzila z ciala Polecam wypad do Oasis Parku, super zwierzątka, surygatki, malpy i duuuzo wiecej. Z corralejo na Lanzarote plywają wodoloty- 13 minut i jestes na sasiedniej wyspie. Jest tez w Jandii pare miejsc gdzie mozna zapisac sie na rejs łodzią podwodną. Poelcam wypad do Punta de Jandi, sam cypel na dole. ciekawe miasteczko, takie malenkie, gdzie Marina krecila teledysk. Stoja tam charakterystyczne przyczepy bez kol, wbudowane tak jakby byly domkami. Super widok. No i plaze. Plaze cudowne, bardzo widowiskowa plaza w Cofete. Tam tylko dojedziesz górami, niesamowite widoki, krete, strome drogi. Super! Polecam jeszcze punkt widokowy Morro Velosa. Tam jest tak wysoko, ze czuejsz sie jakbys maila glowe w chumrach. Cos niesmowitego. Jezeli masz jeszcze jakies pytania to pisz smialo, chetnie odpowiem.
Beffana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 15:36   #321
onoono
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Fuerteventura;)

O matko, ale wyczerpująca odpowiedź!! Dzięki wielkie, nie spodziewałam się dowiedzieć AŻ tyle na pewno skorzystam z podpowiedzi jeśli mogę spytać Cię o cenę tego internetu, byłabym wdzięczna teraz jeszcze bardziej nie mogę się doczekać jeszcze raz dzięki, jak sobie coś jeszcze przypomnę, będę pisać

---------- Dopisano o 16:36 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

A i jeszcze mam pytanko. Rozumiem że całą wyspę za 40 e zjeździliście wliczając w to cenę samochodu?? Czy samochód można wypożyczyć na jedną dobę, słyszałam że w niektórych wypożyczalniach z góry na dwie. Pozdrawiam
onoono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 15:45   #322
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Fuerteventura;)

z tego co pamiętam można było wypożyczyć i na kilka dni tylko trzeba miec pare E na kaucję
i podobno trzeba przestrzegać przepisów i przepuszczać ludzi na pasach, rezydentka nam mowiła, że baaardzo tego pilnują
na początku z niedowierzaniem podchodziłam do pasów ale jednak, pieszy ma pierszeństwo!
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 15:49   #323
onoono
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Fuerteventura;)

No i teraz dopiero doczytałam o cenie internetu, nie wiem jak, poprzednio ominęłam całą linijkę :P gamoń ze mnie :P

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość
z tego co pamiętam można było wypożyczyć i na kilka dni tylko trzeba miec pare E na kaucję
i podobno trzeba przestrzegać przepisów i przepuszczać ludzi na pasach, rezydentka nam mowiła, że baaardzo tego pilnują
na początku z niedowierzaniem podchodziłam do pasów ale jednak, pieszy ma pierszeństwo!
Tak, też o tym słyszałam. Za przekroczenie prędkości o niecałe 20km potrafią przywalić 400e mandatu...
A czy któraś z Was miała jakieś problemy z zakwaterowaniem w hotelu na dowód osobisty? Znajomy mnie straszył, że na Kanarach niektóre hotele wymagają podobno mimo wszystko paszportu. Wierzyć mi się jakoś w to nie chce (tym bardziej, że mój paszport jest już mega "przeterminowany"). chyba coś mi ściemniał
onoono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-24, 15:51   #324
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Fuerteventura;)

ooo i wysokie mandaty

my rejestrowalismy sie na dowody bez problemu, wzięliśmy paszporty bo chcieliśmy miec chociaz jedną pieczątkę no ale nic nie wbijali(na lotnisku)
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 10:11   #325
Beffana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 150
Dot.: Fuerteventura;)

Cytat:
Napisane przez onoono Pokaż wiadomość
No i teraz dopiero doczytałam o cenie internetu, nie wiem jak, poprzednio ominęłam całą linijkę :P gamoń ze mnie :P

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------



Tak, też o tym słyszałam. Za przekroczenie prędkości o niecałe 20km potrafią przywalić 400e mandatu...
A czy któraś z Was miała jakieś problemy z zakwaterowaniem w hotelu na dowód osobisty? Znajomy mnie straszył, że na Kanarach niektóre hotele wymagają podobno mimo wszystko paszportu. Wierzyć mi się jakoś w to nie chce (tym bardziej, że mój paszport jest już mega "przeterminowany"). chyba coś mi ściemniał

witaj
Za auto na 2 dni (Renault Clio) zaplacilismy 70 euro + bezyna ( 40 euro na 2 dni spokojnie wystarczylo). Mozna bylo wypozyczyc oczywiscie na 1 dzien, ale na im dluzej bierzesz auto tym cena nizsza. Zadnych euro nie trzeba bylo zostawiac absolutnie. Aha i przypomnialo mi sie, ze jak pokazywalismy umowe z Orlando Car Rental to dostalismy znizke na Oasis Park
Jezlei chodzi o paszport to absolutnie nie trzeba. Kanary są w UE przeciez Co do mandatow to sa rzeczywiscie baaardzo wysokie.
Z jakim biurem jedziesz? Bo nam rezydentka z TUI opowiadala o nieoznakowanych autach + helikopterze Nie pamietam niestety marek tych samochodow.
Jezszce co mi sie przypomnialo. Polecam zakupy w Fund Grube. Sklep jest m.in w Jandii. Same markowe rzeczy duzo tansze. Perfumy, torebki, okulary ubrania itd. Ze wzgledu na brak VATU i niskie podatki a niektorze produkty naprawde oplaca sie robic tam zakupy. Np ZARA ( w centrum w Puerto del Rosario) mega tania Ogolnie to nie oplaca sie kupowac na lotnisku. Duzo wyzsze ceny! Za sam sos mojo zaplacilam 50% ceny wiecej niz normalnie w miescie lub w hotelu. Polecam produkty z aloesu. Bardzo ich tam duzo na wyspie mozna kupic. Aha i uwazaj na kozy Są wszedzie, chodzą po całej wyspie. Samopas totalny Ale bardzo sympatyczne są. Karmilismy je z ręki Przy plazy hotelowej po prawej stronie, za pagorkiem mozna spotkac pregowce , sa cudowne. Jedza rowniez z reki,wiec przygotuj orzeszki ziemne w skorupce
Beffana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 16:06   #326
onoono
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Fuerteventura;)

Dzięki Beffana to w sumie niedrogo za 2 dni za samochodzik tak też pewnie zrobimy no i zamierzamy tam przestrzegać przepisów drogowych, bo nie warto kusić losu... tak ja wiem że Kanary to UE, ale mój znajomy twierdził, że niektóre hotele mimo wszystko robią problemy. Ale teraz jestem już spokojna Fuerteventura to strefa bezcłowa więc nastawiam się na owocne zakupy, dzięki za info o Zarze, na pewno wstąpię ja już się nie mogę doczekać tych słodkich pręgowców, wiele o nich słyszałam i obowiązkowo zaopatrzymy się w fistaszki. Mam nadzieję że odwdzięczą się pozowaniem do zdjęć My też lecimy z TUI, więc tym bardziej dobrze wiedzieć, że wróciłaś zadowolona. Jeszcze mam takie pytanie odnośnie tv w pokojach. Pewnie na polskie kanały nie ma co liczyć, ale czy przynajmniej jest co oglądać w tej tv i jakoś to w miarę odbiera?? Może głupie pytanie, ale ja nie potrafię zasnąć bez telewizji... jestem wdzięczna za odpowiedzi i rady, naprawdę
onoono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 23:01   #327
Beffana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 150
Dot.: Fuerteventura;)

Cytat:
Napisane przez onoono Pokaż wiadomość
Dzięki Beffana to w sumie niedrogo za 2 dni za samochodzik tak też pewnie zrobimy no i zamierzamy tam przestrzegać przepisów drogowych, bo nie warto kusić losu... tak ja wiem że Kanary to UE, ale mój znajomy twierdził, że niektóre hotele mimo wszystko robią problemy. Ale teraz jestem już spokojna Fuerteventura to strefa bezcłowa więc nastawiam się na owocne zakupy, dzięki za info o Zarze, na pewno wstąpię ja już się nie mogę doczekać tych słodkich pręgowców, wiele o nich słyszałam i obowiązkowo zaopatrzymy się w fistaszki. Mam nadzieję że odwdzięczą się pozowaniem do zdjęć My też lecimy z TUI, więc tym bardziej dobrze wiedzieć, że wróciłaś zadowolona. Jeszcze mam takie pytanie odnośnie tv w pokojach. Pewnie na polskie kanały nie ma co liczyć, ale czy przynajmniej jest co oglądać w tej tv i jakoś to w miarę odbiera?? Może głupie pytanie, ale ja nie potrafię zasnąć bez telewizji... jestem wdzięczna za odpowiedzi i rady, naprawdę

I tu Cię zaskocze. Jest polska TV
Oczywiscie odbierajaca na calym swiecie Polonia i jeszcze jeden kanał, nie pamietam tylko jaki Odbiór jest dobry. Jest jeszcze masa niemieckich, włoskich no i hiszpańskich programów.
Zycze Ci udanego urlopu, jestem pewna, ze wrocisz zadowolona
Beffana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 08:19   #328
onoono
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Fuerteventura;)

Dzięki jeszcze raz za informację Na pewno opiszę tu wrażenia po powrocie. Pozdrawiam
onoono jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 08:40   #329
Amitiel77
Przyczajenie
 
Avatar Amitiel77
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2
Dot.: Fuerteventura;)

Hejka ja lecę na Fuerte 20 czerwca na tydzień do hotelu Riu Oliva Beach. Postawiłam na ten hotel ze względu na to, że jest na samiutkiej plaży, a właściwie na wydmach Corralejo. Cieszę się jak dziecko na ten wyjazd i niecierpliwie odliczam dni Czy któraś z Was wybiera się w tym czasie w te okolice, a może ktoś był już w tym hotelu i może coś o nim powiedzieć. Chodzi mi dokładnie o ceny wycieczek proponowanych w hotelu, bo chcielibyśmy z narzeczonym zobaczyć Lanzarote, przepłynąć się katamaranem, żeby zobaczyć delfinki i zafundować sobie wycieczkę dookoła wyspy, ewentualnie zobaczyć jeszcze Isla de Lobos. Wiem, że wynajęcie auta wychodzi taniej ale nie prowadziłam samochodu od ponad 10 lat więc nie chcę ryzykować. Fajną opcją byłoby spotkać po przyjeździe jakiś fajnych ludzi, z którymi można by się wybrać na tour po wyspie (zawsze to taniej) . Kurcze jeszcze nie wyjechałam a już jestem zakochana w wyspie oglądając zdjęcia i filmiki na youtube. Aż strach pomyśleć co to będzie jak już tam dotrę i nie będę chciała wracać
Amitiel77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 10:21   #330
aniapoi
Raczkowanie
 
Avatar aniapoi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 52
Dot.: Fuerteventura;)

Nie martw sie ze nie prowadzilas auta od 10 lat, ja nie prowadzilam 3 i tez czulam sie nieswojo jak usiadlam za kierownica ale to dlatego ze nie wiedzialam jak ustawic lusterka i wlaczyc swiatla! sama jazda jest bezstresowa bo nie jezdzisz po duzym zapchanym miescie.
aniapoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-20 18:54:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.