Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-07-19, 20:38   #301
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Nie wiem jak się sprawuje, jeśli chodzi o czyszczenie, nie mam dostępu do wyników takich badań... Najważniejsze to nie oszczędzać na płynie i czyścić mechanicznie.

Ineso - nie do końca wierzę, że to cały skład, ale na pewno wszystkie składniki aktywne. Nie wiem czy będzie łagodny, bo PHMB to chyba najczęstszy środek do dezynfekcji i chyba jedna z częstszych przyczyna podrażnień... Myślę, że spróbować warto, wygląda lepiej niż Horien.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 20:42   #302
Devayani
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 206
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Nie pamiętam dokładnie ile kosztował, ale jakieś 19-25 zł za 360ml. Chyba się skuszę i zobaczymy.
__________________
"Co za dzień, pewnie będzie padać..."
Devayani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-19, 23:17   #303
Madelie
Zadomowienie
 
Avatar Madelie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 713
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dzięki za rady, dziewczyny ! Dzisiaj w końcu się przemogłam i korzystając z animowanej instrukcji zamieszczonej na stronie soczewkikontaktowe.pl założyłam swoje soczewki. I cóż… pojawił się kolejny problem - w szkłach kontaktowych widzę gorzej, niż bez nich ! Obraz zamiast się wyostrzać, jest rozmyty do tego stopnia, że trudno mi nawet przeczytać standardowy tekst na Wizażu! Wy też tak miałyście na początku? Mam nadzieję, że to tylko przejściowy stan wynikający z tego, że oczy muszą przyzwyczaić się do korekcji. Jest też druga sprawa - otóż o ile prawa soczewka „leży” idealnie, lewa przesuwa się na oku przy każdym mrugnięciu! Za każdym razem przemieszcza się aż do granic tęczówki, po czym zsuwa się na właściwe, centralne miejsce. Nie muszę chyba dodawać, że nie jest to zbyt komfortowe uczucie .

W ciągu najbliższych dni będę musiała udać się na wizytę kontrolną, tak jak sugerowała Malla, bo mam uzasadnione podejrzenia, że dobierając mi soczewki coś spartaczono . Jeśli okazałoby się, że tak rzeczywiście jest to jakie prawa mi przysługują?
__________________
Blog podróżniczo-kulinarny dla ciekawych świata
Madelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 09:09   #304
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Madelie - w soczewkach możesz przez jakiś czas gorzej widzieć z bliska, bo akomodacja musi się bardziej wysilić, ale jak nie masz z nią żadnych problemów, to dasz radę i po paru tygodniach będzie już dobrze. Soczewka przy poruszaniu gałką musi się troszkę przesuwać, ale jeśli aż tak bardzo jak opisujesz, to może oznaczać, że krzywizna jest za duża. Nie dziwiłoby mnie to, gdyby spartaczyli Ci dobór, bo w gruncie rzeczy żadnego doboru Ci nie zrobiono...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 17:31   #305
spioch7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zależy gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomości: 1 038
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Czesc.Dzis bylam u optyka i chciałam zakupic swoje pierwsze soczewki niestety mam astygmatyzm i panii okulistka szczerze przyznala ze nie jest doswiadczona w dopasowywaniu soczewek torycznych i zapisalam sie na sobote do kogos kto wie w czym rzecz. Podepytałam juz mniej wiecej jakie to koszta samych soczewek i tak "na oko" bo jeszcze nie mialam zadnego dopasowywania koszt to 160zl na 3 mies. Pani powiedziala ze zapewne beda mi sprowadzac soczewki. Chciałam Was zapytac czy moge kupowac szkla kontaktowe na astygmatyzm i krotkowzrocznosc przez internet? Allegro lub jakis sklep on-line? Czy jest to bezpieczne?Jesli chca mi je sprowadzac tzn ze w sieci moge ich wogole nie dostac? Oczywiscie pierwsze soczewki kupie w salonie zeby znac firme, opakowanie. Pomyslalam ze w sieci bedzie taniej co o tym myslicie? Glupio mi tak zapytac u optyka..Jesli wybiore socewki miesieczne-takie chce nosic tzn ze sa one wazne miesiac od ich otwarcia czy nawet zamkniete sa wazne tylko 30 dni?Nie wiem czy 160zl to malo czy duzo przy soczewkach na astygmatyzm? Bo wiem ze te "zwykle" sa tanjsze ale teraz sama sie pogubilam czy jest mozliwe by tyle mnie wyniosly moje soczewki na 3 mies czy raczej na miesiac?Mam dwie rozne moce wiec opakowanie x2 ale czy to nie jest tak ze soczewki koryguja tylko jedna wade?Tj bede musiala wybrac czy chce korygowac astygmatyzm czy krotkowzrocznosc? Bo na kazzdym oku mam te wady..a astygmatym 1D czy jak to sie zaznacza wiem ze musze miec soczewki toryczne..

Edytowane przez spioch7
Czas edycji: 2009-07-20 o 21:51
spioch7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-20, 23:48   #306
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

spioch 7

niestety soczewki toryczne są droższe niż standardowe. np pure vision zwykłe-75 zł za 6 szt, na astygmatyzm-149 zł(też za 6 szt), optixy normalne-90(6 szt), toryczne-149. są to dane z pierwszego sklepu internetowego, który mi wyskoczył, pewnie można znaleźć taniej.

z powodu różnicy w cenie i dostępności(nie mozna ich na przykład kupić na sztuki) wiele osób z astygmatyzmem nosi standardowe soczewki(czytałam o tym ostatnio na stronie bauscha). ja tez tak robię. jak byłam u okulistki, to powiedziałam, że wolałabym standardowe, bo mniej z tym zachodu i podwyższyła mi moc o ćwierc dioptrii i uzyskałam taka sama mniej więcej ostrość widzenia jak z cylindrem. z pewnościa lepiej jest jednak nosić w takiej sytuacji soczewki toryczne, ale ja sie raczej nie zdecyduję biorąć pod uwagę problemy jakie miałam z okularami z cylindrem.

odpowiadając na pytanie- soczewki toryczne korygują zarówno krótkowzroczność jak i astygmatyzm. ważność liczy się od otwarcia opakowania z soczewką, więc soczewki, których nie zaczęłaś nosić mogą spokojnie leżeć w pudełku i czekać.

---------- Dopisano o 00:48 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------

sa również opakowania po 3 sztuki, co jest dobrym rozwiazaniem dla kogos takiego jak Ty z inna wadą w każdym oku. tzn nie do konca, bo takie opakowanie wychodzi drożej niż 6-pak w przeliczeniu na soczewkę
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 10:03   #307
spioch7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zależy gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomości: 1 038
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Rapunzel18 dziekuje za odp. Chce nosic miesieczne soczewki juz za pierwszym razem czy jest to mozliwe? Nie chce dniowek an dwutygodniowych poniewaz tak jest drozej-niestety. Ale kupuje w VE nie narzekam na tego optyka. Z tym ze nie chce pasc ofiara marketingu "Mousi pani nosic soczewki z krotszym termineem waznosci bo...." bo chodzi o kase^^ Jesli nie mam/nie mialam zadnych chorob bakteryjnyLekarz wklada mi ja do oka? Mam nieopanowany tik mrugania gdy cos zbliza sie do oka nawet jak wytrzeszcze oczy specialnie to bede mrugac..Czy lekarz moze mi odmowic wydania soczewek jesli am mi ich nie zalozy? W domu sama na spokojnie sobie poraze ale w gabinecie nie zaloze soczewki w 10 min...
spioch7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-21, 11:38   #308
201707171013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 053
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez spioch7 Pokaż wiadomość
Rapunzel18 dziekuje za odp. Chce nosic miesieczne soczewki juz za pierwszym razem czy jest to mozliwe? Nie chce dniowek an dwutygodniowych poniewaz tak jest drozej-niestety. Ale kupuje w VE nie narzekam na tego optyka. Z tym ze nie chce pasc ofiara marketingu "Mousi pani nosic soczewki z krotszym termineem waznosci bo...." bo chodzi o kase^^ Jesli nie mam/nie mialam zadnych chorob bakteryjnyLekarz wklada mi ja do oka? Mam nieopanowany tik mrugania gdy cos zbliza sie do oka nawet jak wytrzeszcze oczy specialnie to bede mrugac..Czy lekarz moze mi odmowic wydania soczewek jesli am mi ich nie zalozy? W domu sama na spokojnie sobie poraze ale w gabinecie nie zaloze soczewki w 10 min...
Oczywiście jest możliwe, prawie każdemu na pierwszej wizycie dobierane są soczewki miesięczne bądź dwutygodniowe (ja mam te drugie) i astygmatyzm z tego co wiem nie jest żadną przeszkodą. Lekarz ma obowiązek nauczyć Cię zakładania soczewek, nawet jeśli trwałoby to 2 godziny. Też bardzo mrugałam przy zakładaniu w gabinecie, ale za którymś razem się udało i nie trwało to długo.
201707171013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 12:27   #309
spioch7
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: to zależy gdzie w danym momencie jestem;D
Wiadomości: 1 038
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Mam jeszcze pyt przepraszam ze nie "wszystko na raz". Czy noszac soczewki odkleja sie siatkowka?Czy dotyczy to wiekszej gr uzytkownikow szkiel kontaktowych? Zdecydowalam sie przejsc nasoczewki poniewaz wqada moich oczu jest rozna i widac to po grubosci szkiel w okularach.
spioch7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 17:24   #310
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

spioch

z tego co wiem okuliści z VE często upierają się przy tym zeby nosić soczewki jednodniowe- wielu moich znajomych zetknęło się z taką postawa okulistów, ale nie jesteś przeciez małą zahukaną dziewczynką i możesz zażądać dobrania miesięcznych soczewek. soczewki nie są wydawane jak antybiotyki wyłącznie na receptę i sprzedadza Ci je w kazdym slonie, wystarczy,że powiesz czego chcesz.

już kiedyś tu sie wywnętrzałam jakie miałam problemy z nauką zakładania soczewek i że chodziłam na nauki 2x. nie przejmuj się więc, bo będą Cie uczyć do skutku. każdy mruga, to naturalny odruch-żeby temu zaradzić przytrzymuje się palcem rzęsy w trakcie zakładania, okulista Ci pokaże zresztą.

co do odklejenia siatkówki- zdaża się to ludziom noszącym i nienoszącym soczewki. danych statystycznych nie posiadam. w kazdym razie 'nosiciele' soczewek są bardziej narażeni na różne infekcje, zwłaszcza jeżeli nie przestrzegają higieny. ja noszę soczewki od lat i-boję się przyznać na tym forum- notorycznie je przenaszam, nie zmieniam płynu(tego już akurat nie robię), a mimo to nigdy w życiu nie miałam najmniejszej infekcji oczu. nie mam tez zadnej z tych różnych strasznych zmian na powiekach i rogówce, o których tu mozna czasami poczytać
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-21, 18:23   #311
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Na pewno od noszenia soczewek nie odklei Ci się siatkówka
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-22, 11:11   #312
Fleur9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziewczyny, mam do Was prośbę - czy możecie w skrócie ocenić płyny do pielęgnacji soczewek?
Noszę soczewki od kilku lat i właściwie od zawsze używałam RENU (z jakąś przerwą na Optifree), ale parę miesięcy temu Renu zaczął okropnie podrażniać mi oczy - po prostu gdy zakładałam soczewki prosto z pojemnika strasznie szczypało! Zmieniłam płyn na Renu dla wrażliwych oczu i problem znikł.

Ale teraz odkryłam w internecie że jest mnóstwo innych dobrych płynów (u mojego optyka były tylko 3 -Renu, Optifree i Solocare) i oczywiście chciałabym coś zmienić ale nie wiem na co i żeby mnie znowu nie zaczęło szczypać
Myślałam o następujących płynach:
Clean Active aqua

Eyeye All in One z prowitaminą B5

AOSept Plus

Zeiss All-In-One ADVANCE

Czekam na Wasze opinie
Fleur9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 12:26   #313
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Fleur9 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam do Was prośbę - czy możecie w skrócie ocenić płyny do pielęgnacji soczewek?
Noszę soczewki od kilku lat i właściwie od zawsze używałam RENU (z jakąś przerwą na Optifree), ale parę miesięcy temu Renu zaczął okropnie podrażniać mi oczy - po prostu gdy zakładałam soczewki prosto z pojemnika strasznie szczypało! Zmieniłam płyn na Renu dla wrażliwych oczu i problem znikł.

Ale teraz odkryłam w internecie że jest mnóstwo innych dobrych płynów (u mojego optyka były tylko 3 -Renu, Optifree i Solocare) i oczywiście chciałabym coś zmienić ale nie wiem na co i żeby mnie znowu nie zaczęło szczypać
Myślałam o następujących płynach:
Clean Active aqua

Eyeye All in One z prowitaminą B5

AOSept Plus

Zeiss All-In-One ADVANCE

Czekam na Wasze opinie
Polecam AOSept Plus. Jest drogi, ale jak dla mnie rewelacyjny. Szkła czyściutkie, zero podrażnień - a mam baaaardzo wrażliwe oczy.
Ostatnio chciałam trochę przyoszczędzić, kupiłam Sauflon do wrażliwych oczu, który używałam na początku i skończyło się to stanem zapalnym w oku i kilkoma dniami bez soczewek. Wracam do AOSeptu, lecą do mnie 2 butelki. Już nie zmienię tego płynu na żaden inny
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-22, 15:11   #314
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez betig1975 Pokaż wiadomość
Polecam AOSept Plus. Jest drogi, ale jak dla mnie rewelacyjny. Szkła czyściutkie, zero podrażnień - a mam baaaardzo wrażliwe oczy.
Ostatnio chciałam trochę przyoszczędzić, kupiłam Sauflon do wrażliwych oczu, który używałam na początku i skończyło się to stanem zapalnym w oku i kilkoma dniami bez soczewek. Wracam do AOSeptu, lecą do mnie 2 butelki. Już nie zmienię tego płynu na żaden inny
A MonoSept próbowałaś? Bo skład ten sam a kosztuje dużo mniej, ja płacę u optyka 35zł za 360ml.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 08:45   #315
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
A MonoSept próbowałaś? Bo skład ten sam a kosztuje dużo mniej, ja płacę u optyka 35zł za 360ml.
A nie próbowałam

Kupuję w sklepie internetowym AOSept za 43 zł, od razu pudełko soczewek i płacę za jedną przesyłkę. Płyn kupuję 2 szt. i to wszystko mam na 3 m-ce. MonoSept kosztuje tak od 36 zł na allegro, doliczyć przesyłkę, to wychodzi niewiele taniej. Ale jak Ty kupujesz u optyka za 35 zł to naprawdę się opłaca U mnie nie ma takich cen niestety. Ostatnio chciałam kupić jednodniówki, pani mi powiedziała, że można kupić, ale na zamówienie i pudełko kosztuje 110 zł, a w moim sklepie internet. kupiłam za 55 zł. Niezła różnica
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 09:52   #316
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Hm dziewczyny teraz to ja mam problem mogę się poradzić?
Zawsze nosiłam soczewki 2tygodniowe J&J acuve oasys with hydroclear plus bc. 8.4 dia. 14.0 i wszystko było w porządeczku Na początku wakacji zainwestowałam w jednoniowe tak żeby sprawdzić, poza tym we wakacje jest temperatura wysoka, mnóstwo pyłków itp, więc kupiłam z J&J 1day acuve moist bc. 8,5 dia 14,2 oczywiście skonsultowałam to z moją okulistą i ona wybrała mi takie Na gołe oko widać, że mają one większą średnicę, najpierw dziwnie się w nich czułam, ale po kilu dniach oko przystosowało się. Gdy skończyło mi się opakowanie tych soczewek postanowiłam wrócić do starych, bo 1dniowe to nie lada wydatek Zamówiłam takie jak zawsze i tu zaczął się problem... Widzę w nich ostro, wszystko jest w porządku, ale mam uczucie ciała obcego czasem i hm czuję, że one są takie jakieś za ciasne... może to dlatego, że oko przystoswało się przez ten miesiąc to tamtych i teraz założyłam te 2tygodniowe to przeżyły taki szok? Nie wiem sama co o tym myśleć, do okulisty mam zamówioną wizytę w sierpniu, może wy coś poradzicie?
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 18:35   #317
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez stupify Pokaż wiadomość
Hm dziewczyny teraz to ja mam problem mogę się poradzić?
Zawsze nosiłam soczewki 2tygodniowe J&J acuve oasys with hydroclear plus bc. 8.4 dia. 14.0 i wszystko było w porządeczku Na początku wakacji zainwestowałam w jednoniowe tak żeby sprawdzić, poza tym we wakacje jest temperatura wysoka, mnóstwo pyłków itp, więc kupiłam z J&J 1day acuve moist bc. 8,5 dia 14,2 oczywiście skonsultowałam to z moją okulistą i ona wybrała mi takie Na gołe oko widać, że mają one większą średnicę, najpierw dziwnie się w nich czułam, ale po kilu dniach oko przystosowało się. Gdy skończyło mi się opakowanie tych soczewek postanowiłam wrócić do starych, bo 1dniowe to nie lada wydatek Zamówiłam takie jak zawsze i tu zaczął się problem... Widzę w nich ostro, wszystko jest w porządku, ale mam uczucie ciała obcego czasem i hm czuję, że one są takie jakieś za ciasne... może to dlatego, że oko przystoswało się przez ten miesiąc to tamtych i teraz założyłam te 2tygodniowe to przeżyły taki szok? Nie wiem sama co o tym myśleć, do okulisty mam zamówioną wizytę w sierpniu, może wy coś poradzicie?
Pewnie oczy odczuły róznicę między 1dniowymi a 2tygodniowymi, poczekałabym jakiś czas i nie panikowała, ew kropelki nawilżające zastosuj jakby coś uwierało.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 18:54   #318
Caroline05
Raczkowanie
 
Avatar Caroline05
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 51
GG do Caroline05
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziewczyny nie orientujecie się, czy w Rzeszowie jest jakiś fachowy lekarz znający się na soczewkach?
Caroline05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 19:20   #319
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziewczyny, mam takie pytanie. Gdybym chciała stosować Monosept czy Aosept, to oczywiście mogę soczewki czyścić mechanicznie? No oczywiście nie po wyjęciu już z koszyczka, tylko przed, bo wiem że czystym płynem nie wolno przemyć
Tak sobie rozmyślam, bo chyba się przesiądę na taki płyn typu Aosept.
A, i jeszcze jedno pytanko. Jak szybko zużywa się ten koszyczek do neutralizacji?

Edit: znalazłam gdzieś w poprzedniej części waszą rozmowę o Aosepcie Dziwne, bo mi okulista mówił o czyszczeniu mechanicznym, a z waszych postów wywnioskowałam, że jednak się tego nie robi.

Edytowane przez Nais
Czas edycji: 2009-07-23 o 19:45
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-23, 20:37   #320
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Nais Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam takie pytanie. Gdybym chciała stosować Monosept czy Aosept, to oczywiście mogę soczewki czyścić mechanicznie? No oczywiście nie po wyjęciu już z koszyczka, tylko przed, bo wiem że czystym płynem nie wolno przemyć
Tak sobie rozmyślam, bo chyba się przesiądę na taki płyn typu Aosept.
A, i jeszcze jedno pytanko. Jak szybko zużywa się ten koszyczek do neutralizacji?

Edit: znalazłam gdzieś w poprzedniej części waszą rozmowę o Aosepcie Dziwne, bo mi okulista mówił o czyszczeniu mechanicznym, a z waszych postów wywnioskowałam, że jednak się tego nie robi.
Czyścimy soczewkę gdy używamy płynu typu All in one, czyli wielofunkcyjnego. W przypadku płynów katalitycznych jak Aosept czy Monosept nie ma takiej potrzeby. Zobaczysz sama że gdy zamkniesz w specjalnym pojemniczku dołanczanym do tych płynów soczewki, to same się mechanicznie "wyczyszczą", od dysku do góry pojemniczka będą szły bardzo mocne pęcherzyki powietrza, wygląda to jakby się odrywały jakieś płaty Płyn ten bardzo mocno dezynfekuje soczewki, po wyjęciu są czyste prawie jak nowe.Mi okulista zalecił używanie takiego płynu 1-2 razy w tygodniu jeśli chcę zaoszczędzić i nie stać mnie żeby go używać na co dzień, bo jest duuużo lepszy od zwykłego płynu.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 20:52   #321
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

stupify ja myślę, że to może być kwestia sztywności materiału. Soczewki jednodniowe 1 day acuvue moist są zrobione z materiału hydrożelowego, który jest mniej sztywny niż materiał silikono-hydrożelowy, z którego są zrobione Acuvue Oasys i przez to soczewki jednodniowe są mniej wyczuwalne na oku niż dwutygodniowe. Łatwiej też się przerzucić z soczewek sztywniejszych na bardziej miękkie niż odwrotnie.
Uważam, że to kwestia przyzwyczajenia i jeżeli Oasys są na Ciebie dobrze dopasowane to kwestia kilku dni i będą tak samo komfortowe jak kiedyś. Chyba że pojawią się jeszcze jakieś inne dolegliwości to może świadczyć o tym, że coś się dzieje w oku
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 21:00   #322
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziękuje za odpowiedzi Dzisiaj zrobiłam sobie odpoczynek od soczewek, a jutro biorę nową pare i zobaczymy jak będzie
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-23, 21:32   #323
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Czyścimy soczewkę gdy używamy płynu typu All in one, czyli wielofunkcyjnego. W przypadku płynów katalitycznych jak Aosept czy Monosept nie ma takiej potrzeby. Zobaczysz sama że gdy zamkniesz w specjalnym pojemniczku dołanczanym do tych płynów soczewki, to same się mechanicznie "wyczyszczą", od dysku do góry pojemniczka będą szły bardzo mocne pęcherzyki powietrza, wygląda to jakby się odrywały jakieś płaty Płyn ten bardzo mocno dezynfekuje soczewki, po wyjęciu są czyste prawie jak nowe.Mi okulista zalecił używanie takiego płynu 1-2 razy w tygodniu jeśli chcę zaoszczędzić i nie stać mnie żeby go używać na co dzień, bo jest duuużo lepszy od zwykłego płynu.
Dziękuję, kupię sobie taki płyn, tym bardziej jeśli można go używać zamiennie ze zwykłym Okulista mi go zalecał, aby moje powieki nie szalały od noszenia soczewek
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-24, 21:02   #324
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

help help help!!!!

zakupiłam w szkłach dwa płyny Eyeye i dziś otwieram pudełko a tu zakretka pęknieta na pół! do reklamacji otwieram drugie......zakretka pęknieta do połowy - co sprawia, że super szczelna nie jest ale też nie ma szpary, więc może nic się tam nie dostało.......jest piątek wieczór, ja nie mam żadnego innego płynu a w dodatku wyjeżdżam w poniedziałek, masakra jakaś Myślicie, że mogę zuźyć ten płyn czy lepiej nie ryzykować???
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 09:04   #325
Light Limara
Zadomowienie
 
Avatar Light Limara
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 1 637
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

chcę kupic soczewki przez Internet, ale nie wiem do konca jakie tzn wydawalo mi się, że mam Optimę, ale nie mogę znaleźc soczewek tej firmy odpowiadające moim "parametrom" tzn noszę soczewki (moje pierwsze) kwartalne, BC-8.6, średnica 14,0.
Niestety nie mam możliwości zajśc do dr Grabowskiego w Krakowie i się go spytac, jaką firmę nosze.
__________________
}Aleks 28.04.2014 r. }i{
Light Limara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 09:44   #326
kjmm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 30
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Light Limara Pokaż wiadomość
Niestety nie mam możliwości zajśc do dr Grabowskiego w Krakowie i się go spytac, jaką firmę nosze.
spróbuj do niego zadzwonić
kjmm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 09:53   #327
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziewczyny, czy któraś z was wie, gdzie w Poznaniu u optyka można kupić Monosept czy chociażby Aosept? Pytam bardziej z ciekawości, bo obdzwoniłam wczoraj kilka optyków (w tym Fielmanny i VisionExpressy) i w jednym (!) mieli Aosept, a w większości nie widzieli, o co pytam... Jedna pani na pytanie o Monosept poprawiła mnie mówiąc "Chyba Aosept?".
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 10:09   #328
Light Limara
Zadomowienie
 
Avatar Light Limara
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk cieszyński
Wiadomości: 1 637
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

jestem za granica i nie za bardzo mam mozliwosc...
__________________
}Aleks 28.04.2014 r. }i{
Light Limara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 11:59   #329
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Light Limara Pokaż wiadomość
jestem za granica i nie za bardzo mam mozliwosc...
Najprościej chyba będzie, jak poprosisz kogoś z rodziny albo przyjaciół, aby zadzwonili do twojego okulisty. Faktycznie Optimy nie ma w krzywiźnie 8,6. Tak jak Soflensów 38.
Jesteś pewna co do krzywizny?
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-07-25, 20:17   #330
sofiadanseuse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 270
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

mialyscie moze colourvue aqua ??zastanawiam sie nad nimi ale niewiem jaki bedzie efekt. Macie moze zdjecia w tych soczewkach?
sofiadanseuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:36.