mój tż-et i pieniądze... - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-01, 16:25   #301
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Aż normalnie nie wiem co napisać...

Po pierwsze należy zacząć od tego, że wszystko jest nie tak. Chłopak "łaskawie" się godzi na wakacje z tobą za pieniądze twojej babci - nie wydaje ci się to dziwne? Bo w normalnym związku to on powinien zrobić wszystko, żeby na wakacje pojechać z tobą za swoją kasę, ewentualnie jeśli to niemożliwe to chociaż powinien być wdzięczny a nie wysnuwać jakieś absurdalne żądania finansowe...

Po drugie z jakiej paki masz dokładać się do jego samochodu - a co współwłaścicielem zostaniesz? Pewnie nie, więc po co ci taka inwestycja? Zwłaszcza, że inwestowanie w samochody to akurat strata pieniędzy.

Po trzecie - nie wydaje ci się dziwne, że on ci pożycza pieniądze na prezent dla niego, na dodatek taki, który miałaś mu kupić "w nagrodę" bo ci w czymś pomógł?

Jak dla mnie to jedyne na czym zależy twojemu chłopakowi to na pieniądzach na ten samochód i jak widać zrobi wszystko żeby je mieć, nawet kosztem ciebie. Po drugie on za grosz nie ma wstydu i przyzwoitości.

Ja bym nie chciała się spotykać z kimś takim...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:27   #302
pogmatwane
Raczkowanie
 
Avatar pogmatwane
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 59
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

masakra, po prostu nie iwreze, w to co czytam. jestes naiwna, a poza tym widze, ze pousuwalas wszystko z tematow, ktore zalozylas o swoim lasym na pieniazki chlopaku, zeby nikt nie przeczytal, chyba jaki ten wasz zwiazek jest IDEALNY poza kwestia pieniedzy oczywiscie
on o Ciebie nie dba, tylko o pieniadze, nie jest mu glupio? ani Tobie, ze jestes z nim ? mi by bylo wstyd jednak.
pogmatwane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:28   #303
Nealinne
Zakorzenienie
 
Avatar Nealinne
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płd.
Wiadomości: 12 956
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Też bym polubiła takie wychodzenie, jakbym za zwykłe skoszenie trawy miała dostać kilka stów
Szkoda, że już zapominasz o tym jak on bezczelnie i chamsko się zachowywał. Ot, chociażby wtedy jak dopytywał czy babcia jakiejś pomocy nie potrzebuje bo kasa by mu się przydała. Albo jeżdżenie do własnych dziadków w dniu wypłaty ich emerytur. To jest jakaś żenada, koleś żeruje na każdym, a Ty go jeszcze tłumaczysz. On w ogóle nie widzi problemu. Napisałaś, że oddał za alkohol bo uznał, że mu wypominasz, ojej, dumny paź się znalazł
__________________
"Przepraszam wszystko, że nie mogę być wszędzie.
Przepraszam wszystkich, że nie umiem być każdym i każdą."
Nealinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:28   #304
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Aż normalnie nie wiem co napisać...

Po pierwsze należy zacząć od tego, że wszystko jest nie tak. Chłopak "łaskawie" się godzi na wakacje z tobą za pieniądze twojej babci - nie wydaje ci się to dziwne? Bo w normalnym związku to on powinien zrobić wszystko, żeby na wakacje pojechać z tobą za swoją kasę, ewentualnie jeśli to niemożliwe to chociaż powinien być wdzięczny a nie wysnuwać jakieś absurdalne żądania finansowe...

Po drugie z jakiej paki masz dokładać się do jego samochodu - a co współwłaścicielem zostaniesz? Pewnie nie, więc po co ci taka inwestycja? Zwłaszcza, że inwestowanie w samochody to akurat strata pieniędzy.

Po trzecie - nie wydaje ci się dziwne, że on ci pożycza pieniądze na prezent dla niego, na dodatek taki, który miałaś mu kupić "w nagrodę" bo ci w czymś pomógł?

Jak dla mnie to jedyne na czym zależy twojemu chłopakowi to na pieniądzach na ten samochód i jak widać zrobi wszystko żeby je mieć, nawet kosztem ciebie. Po drugie on za grosz nie ma wstydu i przyzwoitości.

Ja bym nie chciała się spotykać z kimś takim...

i nie ma tu znaczenia, ze za ten alkohol jednak Ci oddał bo się obraził czy ze uznał, że pojedzie na wakacje.... opanował się odrobinę, bo zobaczył, żę mu się grunt spod nóg usuwa; jestem pewna, że niedługo będzie to samo (chocby w innej materii); a ja osobiście nie chciałabym być z kimś, komu nawet takie rzeczy do głowy przychodzą..
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:29   #305
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Widocznie facet lubi sobie wygodnie pożyć i poczuć się "jak burżuj". Auto mu zasponsorowali rodzice i dziadkowie, od płacenia za niego w restauracji i kupowania mu drogiego alkoholu jesteś ty.

Swoją drogą, jeśli ci z nim dobrze, to po co ten wątek? Oczekujesz, że powiemy "porozmawiaj z nim"? Nie jestem zwolenniczką zrywania ze sobą z byle powodu, ale tutaj po prostu moim zdaniem nie ma o czym rozmawiać. Facet bezczelny i bez klasy.

Btw. Pierwsze auto za 16-17tys. i to przy pensji 700zł? Świetny żart.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:29   #306
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
za pieniądze które zarobił (czyli ok 6-7 tysięcy), pieniądze które odda mu mama (tzn są to te pieniądze które dołożył się do samochodu który ma obecnie razem z mamą a teraz będzie tylko jego mamy) i za pieniądze od swoich dziadków (sami zaproponowali że mu dadzą)

mam nauczkę na przyszłość i więcej tak nie zrobię
Jeśli się z własną matką rozlicza z pieniędzy, które zainwestował w samochód, którym sam jeździł, to ja bym uważała na niego. Jeszcze gotów Ci po ślubie paragony sprawdzać.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:30   #307
GagaFace
Zadomowienie
 
Avatar GagaFace
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Dobrze napisane.
Chłoptaś pewnie wie co robi
Cwaniaczek, cwaniaczek on na tym związku raczej nic nie straci, a zyska.
Smutna historia i tyle. Autorko weź się w garść i zakończ ten "związek".

Kochany chłopiec DOSKONALE wie co robi ..
Ehh .. Nie mam zamiaru obrażać tu nikogo, ale inaczej tego w słowa dobrać nie mogę. Bo skoro Autorka jest tegoroczną maturzystką ( tak jak ja zdałam maturę ) to chyba potrafi czytać ze zrozumieniem i analizować czytany przez nią tekst.

Tylko jedno mnie zastanawia .. Kochasz go, okej miłość jest ślepa i takie tam. Nie znam Was więc wypisywać referatów tu nie będę.
Tyle ze w normalnym związku powinnaś KOCHAĆ i szanować przede wszystkim Siebie. przeczytałam 10 stron tego wątku. I jakoś odczułam ze masz z tym też problem .. Jeśli się mylę to mnie popraw.
__________________
Sztywny moralny kodeks z dala od chorych podniet.


GagaFace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 16:32   #308
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
Co do wydatków np na paliwo to już to przeżywa i szuka na forach jaki samochód ile spala.
Czyli skąpiradło - oczywiście jeśli on ma płacić, bo jeśli ty, to już nie jest taki oszczędny
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:32   #309
Nealinne
Zakorzenienie
 
Avatar Nealinne
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płd.
Wiadomości: 12 956
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Widocznie facet lubi sobie wygodnie pożyć i poczuć się "jak burżuj". Auto mu zasponsorowali rodzice i dziadkowie, od płacenia za niego w restauracji i kupowania mu drogiego alkoholu jesteś ty.

Swoją drogą, jeśli ci z nim dobrze, to po co ten wątek? Oczekujesz, że powiemy "porozmawiaj z nim"? Nie jestem zwolenniczką zrywania ze sobą z byle powodu, ale tutaj po prostu moim zdaniem nie ma o czym rozmawiać. Facet bezczelny i bez klasy.

Btw. Pierwsze auto za 16-17tys. i to przy pensji 700zł? Świetny żart.
Oj tam, oj tam. Przecież dzięki temu samochodowi on ZNAJDZIE lepszą pracę, tak, tak, praca się zaraz znajdzie jak tylko samochodzik będzie

W ogóle, dziewczyny, my się czepiamy! Chłopak jest cudny, idealny, ot, tylko w takiej drobnej kwestii jak finanse są malutkie nieporozumienia. Ale co tam, przecież to nic
__________________
"Przepraszam wszystko, że nie mogę być wszędzie.
Przepraszam wszystkich, że nie umiem być każdym i każdą."
Nealinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:33   #310
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Jeśli się z własną matką rozlicza z pieniędzy, które zainwestował w samochód, którym sam jeździł, to ja bym uważała na niego. Jeszcze gotów Ci po ślubie paragony sprawdzać.
Dokładnie. Własna matka ma od niego ODKUPIĆ wspólny samochód.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:35   #311
Nealinne
Zakorzenienie
 
Avatar Nealinne
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Płd.
Wiadomości: 12 956
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

i nie ma tu znaczenia, ze za ten alkohol jednak Ci oddał bo się obraził czy ze uznał, że pojedzie na wakacje.... opanował się odrobinę, bo zobaczył, żę mu się grunt spod nóg usuwa; jestem pewna, że niedługo będzie to samo (chocby w innej materii); a ja osobiście nie chciałabym być z kimś, komu nawet takie rzeczy do głowy przychodzą..
Za alkohol oddał, bo uznał, że autorka mu wypomina... Moim zdaniem to on niczego nie zrozumiał, po prostu uniósł się dumą i tyle...
__________________
"Przepraszam wszystko, że nie mogę być wszędzie.
Przepraszam wszystkich, że nie umiem być każdym i każdą."
Nealinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 16:37   #312
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Boże, czytając inne rewelacje w postach o Twoim "facecie", to myślę że nie tylko ja doceniłam swojego faceta Gdzie Ty masz rozum kobieto? Ja bym wiała aż by się kurzyło za mną...
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:38   #313
Switezianka_23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 572
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Przeczytalam caly watek i tez pozwole sie dolaczyc.

Cytat:
i od ponad pół roku nic oprócz tego nienaturalnego stosunku do pieniędzy odkąd zbiera na samochód i skutków jakie to zachowanie za sobą niesie zarzucić mu nie mogę.
Nie znam dokladnie historii zwiazku ale skoro piszesz, ze nie chcesz przekreslac 2,5 roku ale dopiero od pol roku facetowi nie masz nic do zarzucenia poza tym, ze zwariowal na punkcie oszczedzania kasy na samochod (i to do tego stopnia, ze wylicza Ci spalanie benzyny na 40km trasie), to jak dla mnie od poczatku w tym zwiazku cos nie gra... Wcale sie nie zdziwie jak za pol roku bedzie cos innego (np Twoje studia, beda Ci zajmowac za duzo czasu....) i tak w kolo Macieju.

W sumie mam wrazenie, ze facet odbiera na zupelnie innych falach i zachowania, ktore dla Ciebie sa oczywiscie niedopuszczalne dla niego sa absolutna norma. Dlatego dopiero po ogromnej awanturze, gdy facet sie orientuje, ze przegial i masz dosc dostajesz przeprosiny... do nastepnego razu. Ok moze kiedys sie dotrzecie do siebie ale szczerze: po co te nerwy i po co ryzykowac, ze jednak niektore roznice okaza sie nie do przeskoczenia?
Switezianka_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:41   #314
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
Powtarzam już któryś raz że oprócz zapłacenia wtedy w restauracji i kupna tego alkoholu nigdy za nas nie płaciłam ani pieniędzy mu nie dawałam ani nic mu bez okazji nie kupowałam ani tego ode mnie nie żądał, wręcz nie było mowy, że np idziemy gdzieś a ja płacę za siebie lub za nas. Prace u babci są wtedy kiedy ona nas o to poprosi bo ma duży dom i ogród i sama nie daje rady zajmować się tym wszystkim więc woli zapłacić np nam za koszenie czy mycie okien niż komuś obcemu. Tak wiem teraz płaci nam wyjątkowo dużo za naszą robotę bo chce nam dać na wakacje. i napewno kwitnelibyśmy przed TV lub komputerem bo mój tż-et bardzo polubił wychodzenie z domu

Tak wiem, że nie powinna mieć miejsca. Tak samo jak różne moje zachowania która mam na końcie niestety bo święta nie jestem
Wiesz, normalny facet zrobiłby co trzeba u dziadków za darmo, bo to jest rodzina jego dziewczyny i byłoby mu WSTYD wziąć od nich kasę. Miałby skrupuły od obcych ludzi brać kasę i to dużą, za coś tak mało istotnego jak koszenie trawy.

Poza tym, skoro tak dzielicie pieniądze, to wypadałoby poinformować babcię na co one idą. Że również będzie miałą udział w samochodzie, a nie tylko w sponsorowaniu wakacji.

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
Tu się mylisz, widujemy się codziennie po przynajmniej kilka godzin, mamy też na swoim końcie wspólnych kilka tygodni razem nom stop
Tak, ale za wszystko do tej pory płacą Wam rodzice. A prawdziwe schody zaczynają się jak trzeba iść na swoje i wybrać, czy chcę wypasiony samochód na który mnie nie stać i mam w nosie co druga połówka o tym sądzi, najważniejszy jestem ja, czy chę coś tańszego, ale pojedziemy razem i obie strony będą zadowolone - to jest kompromis. I za to wszystko zapłacicie sami i na to zarobiecie, a nie, że on się uprze na samochód i cała Twoja rodzina na ten cel będzie zbierać.

W pewnym momencie wykazałaś jakieś zrozumienie dla problemu, ale widzę, że zaczyna się tradycyjna obrona TŻ - on taki nie jest, tak było raz, nic nie rozumiecie i źle mówicie. Zrobisz jak uważasz, ale przygotuj się na kolejne warunki TŻ, świetne pomysły i bycie bankomatem.
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:41   #315
milka8686
Zadomowienie
 
Avatar milka8686
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 446
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Dziewczyny, myślę, że już nie ma co się produkować
milka8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:41   #316
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez milka8686 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, myślę, że już nie ma co się produkować
Widząc jak Autorka broni gościa... Ale w sumie dobrze. O jednego takiego Misia mniej dla fajnych i obecnie samotnych dziewczyn po co one mają trafić na wybrakowany egzemplarz z włączoną funkcją skąpiradła
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:44   #317
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Autorka nie jest dziewczyną tylko sponsorem i potencjalnym źródłem dochodów.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:47   #318
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Rozumiem, że mama może mu dołożyć do samochodu, bo to jego matka, najbliższa rodzina itp. Ale dlaczego Twoja rodzina ma się do tego dokładać?! Jesteście bardzo młodzi, nie jesteście zaręczeni, nie macie wspólnych zobowiązań, więc dlaczego? O ile mi wiadomo, a jestem niewiele starsza od Ciebie, więc chyba jestem na czasie w układach damsko-męskich, posiadanie chłopaka nie jest jednoznaczne z obowiazkiem finansowania go i to przez całą Twoją rodzinę.
O, to to!!! Właśnie to mi chodzi po głowie od samego początku czytania tego wątku, tylko nie wiedziałam jak to ująć
Jesteście za młodzi na takie zależności finansowe! Czym innym jest, gdy on bierze kasę od swojej mamy, a czym innym, gdy bierze od babci swojej dziewczyny. Ok, jesteście razem ponad 2 lata, ale mimo wszystko to jeszcze nie ten czas i nie te kwoty

Cytat:
Napisane przez GagaFace Pokaż wiadomość
. Chyba zdajesz sobię sprawę z tego ze samochód to istna "SKARBONKA" .. w którą wciąz musisz wkładać pieniążki. ?
Problemy dopiero SIĘ ZACZYNAJĄ .
Skoro kochany "Tż" ciągnie od Ciebie i Twojej rodziny kasę w takiej sprawie, to boję sobie wyobrazić co bedzie potem ..
Wyobrażasz sobie SWÓJ pierścionek zaręczynowy ? ..
Matko kochana.

Wiżanki mają rację .. Ale jak zwykle wszystkie złote rady pójdą na marne ..
Już widzę tą scenkę. TŻ: "Wyjdziesz za mnie? Fajnie, to pożycz kasę na pierścionek. Albo sama sobie kup. Może Ci oddam"

Edytowane przez Magdallen
Czas edycji: 2011-07-01 o 16:51
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 16:52   #319
GagaFace
Zadomowienie
 
Avatar GagaFace
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez paollino Pokaż wiadomość
Widząc jak Autorka broni gościa... Ale w sumie dobrze. O jednego takiego Misia mniej dla fajnych i obecnie samotnych dziewczyn po co one mają trafić na wybrakowany egzemplarz z włączoną funkcją skąpiradła

Padłam ... Choć zgodzę się z tym w 100% ..
Mimo to jednak szkoda mi Autorki.
__________________
Sztywny moralny kodeks z dala od chorych podniet.


GagaFace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-01, 16:59   #320
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
ma zamiar studiować zaocznie
przeciez studia zaoczne tez kosztuja... i zazwyczaj jest to kilka tysiecy rocznie
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
No to napisz jeszcze, że jest psiejsko marzycielsko , cudo ci się trafiło. On jest wspaniały, kochany i najlepszy na świecie, załóż sobie kolejną parę klapek na oczy.
kolejna para sie juz nie zmiesci

kurcze, ja mam auto 12-letnie. jezdze nim na dlugich trasach, bo nawet taki powrot na weekend do domu to 700km w obie strony... mimo swojego wieku auto jest BEZAWARYJNE. wczoraj bylam na przegladzie - trzyma sie swietnie. ale jakby nie patrzec - dalam 100zl za przeglad. w zeszlym miesiacu placilam ubezpieczenie- 350zl. benzyna - jakies 350zl. uzytkuje samochod od 1,5 roku i ciagle pojawiaja sie jakies wydatki - myjna, naprawa glosnikow, wymiana oleju, zakup plynu do spryskiwaczy, wymiana zarowek czy wycieraczek... lepiej, zeby facet kupil tansze auto i mial zapas kasy na jego ekspoatacje, bo zanim kupi tamto auto to praca moze mu przejsc kolo nosa
a- najwazniejsze. wartosc rynkowa mojego auta to jakies 4-5 tys. zl

Edytowane przez skazana_na_bluesa
Czas edycji: 2011-07-01 o 17:06
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 17:09   #321
paprif
Zakorzenienie
 
Avatar paprif
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 435
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
przeciez studia zaoczne tez kosztuja... i zazwyczaj jest to kilka tysiecy rocznie

kolejna para sie juz nie zmiesci

kurcze, ja mam auto 12-letnie. jezdze nim na dlugich trasach, bo nawet taki powrot na weekend do domu to 700km w obie strony... mimo swojego wieku auto jest BEZAWARYJNE. wczoraj bylam na przegladzie - trzyma sie swietnie. ale jakby nie patrzec - dalam 100zl za przeglad. w zeszlym miesiacu placilam ubezpieczenie- 350zl. benzyna - jakies 350zl. uzytkuje samochod od 1,5 roku i ciagle pojawiaja sie jakies wydatki - myjna, naprawa glosnikow, wymiana oleju, zakup plynu do spryskiwaczy, wymiana zarowek czy wycieraczek... lepiej, zeby facet kupil tansze auto i mial zapas kasy na jego ekspoatacje, bo zanim kupi tamto auto to praca moze mu przejsc kolo nosa
Mój Tż wychodzi z założenia, że jak jego będzie stać na samochód to kupi, a tak jak któraś wizażanka napisała zakup samochodu to dopiero początek. Młodego chłopaka, który studiuje nie stać na taki wydatek ale najwyraźniej Tż autorki uważa, że będzie super jak będzie miał furę za ileś tam tysiaków. Wiecie co ? - ŻAL
Nie dość, że bierze kasę od każego to ma jeszcze taki tupet, ja nie wiem skąd on się urwał ?
Prawdziwy facet chce na wszystko zarobić/ w ostatecznym wypadku uzbierać SAM.
Mój Tż np ma w planach kupno motoru i co bierze ode mnie i mojej rodziny ? Nie... zbiera już od kilku lat- dorywczo pracując, ponieważ studiuje.
Nic już więcej nie napiszę bo tak jak niektóre z Was albo i większość uważam, że autorka nic z tym nie zrobi.
paprif jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 17:13   #322
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez Nealinne Pokaż wiadomość
Za alkohol oddał, bo uznał, że autorka mu wypomina... Moim zdaniem to on niczego nie zrozumiał, po prostu uniósł się dumą i tyle...
Nie sądzę, że cokolwiek oddał

Mam uwierzyć, że nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki facet się zastosował do tylu rad, które dziewczyny tu podały? Po prostu dziewczyna tak napisała, żeby wizażanki z niej zeszły. Do tego tłumaczy faceta.

Nie wierzę, moje prawo
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 17:15   #323
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Nie sądzę, że cokolwiek oddał

Mam uwierzyć, że nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki facet się zastosował do tylu rad, które dziewczyny tu podały? Po prostu dziewczyna tak napisała, żeby wizażanki z niej zeszły. Do tego tłumaczy faceta.

Nie wierzę, moje prawo
Też nie wierzę Chyba, że chłopak przeczytał wizaż
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 17:15   #324
Nike69
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 676
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Współczuje faceta nie daj mu sie tak wyzyskiwac...
Ja z moim facetem tez planujemy wakacje ale jak jest u niego krucho z kasa lub oszczedza (aktualnie tez na auto) to poprostu płacimy kazdy za siebie np za nocleg i tyle.... jak Ty droga autorko z nim tyle wytrzymałaś?
Nike69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 17:26   #325
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
Tu się mylisz, widujemy się codziennie po przynajmniej kilka godzin, mamy też na swoim końcie wspólnych kilka tygodni razem nom stop
Bardzo bardzo bardzo ładnie Cie proszę nie pisz w co drugim poście tego słowa. Proszę. Poprawna forma to "koncie"
A co do tematu to kopnij gościa w cztery litery bo jakiś jest za bardzo skupiony na pieniądzach i tym wymarzonym aucie. Obawiam się, że kiedy będzie już miał to swoje wymarzone auto zajmie się tylko i wyłącznie nim bo przecież to jest jego główny cel życiowy. Ty jesteś tylko szczebelkiem w drabinie prowadzącej do auta (tak jak jego rodzice, babcia, Twoja babcia).

BTW mi do auta nikt nie chce dopłacić i za koszenie co tydzień 40arowej działki też nie płaci... muszę założyć wątek o tym jaka jestem nieszczęśliwa
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 17:27   #326
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Robiła za sponsora
Kasa misiu, kasa

Problem tkwi w braku asertywności autorki (próbowałaś negocjować? bo mnie 500 zł za skoszenie trawy wydawałoby się chore, tak samo jak samo wzięcie 800 zł za to - zaproponowałabym babci dłuższą pomoc) i bezczelności jej chłopaka.
Chcesz mieć więcej na motor, to se uczciwie zarób chłopcze,bez kombinacji tego typu, że nie pojedziecie oboje na wakacje bo on musi mieć + 500 na auto. A Ty Autorko przestań być kasą zapomogową, bo raz że Ciebie samej chyba na to nie stać, a dwa: nie hoduj sobie osoby, która tylko wymaga i nie daje nic od siebie. Bo jeszcze na kwiatki i pierścionek zaręczynowy będziecie się składać, oczywiście po "równo".
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."

Edytowane przez ulicznica
Czas edycji: 2011-07-01 o 17:34
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 17:29   #327
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
przeciez studia zaoczne tez kosztuja... i zazwyczaj jest to kilka tysiecy rocznie

kolejna para sie juz nie zmiesci

kurcze, ja mam auto 12-letnie. jezdze nim na dlugich trasach, bo nawet taki powrot na weekend do domu to 700km w obie strony... mimo swojego wieku auto jest BEZAWARYJNE. wczoraj bylam na przegladzie - trzyma sie swietnie. ale jakby nie patrzec - dalam 100zl za przeglad. w zeszlym miesiacu placilam ubezpieczenie- 350zl. benzyna - jakies 350zl. uzytkuje samochod od 1,5 roku i ciagle pojawiaja sie jakies wydatki - myjna, naprawa glosnikow, wymiana oleju, zakup plynu do spryskiwaczy, wymiana zarowek czy wycieraczek... lepiej, zeby facet kupil tansze auto i mial zapas kasy na jego ekspoatacje, bo zanim kupi tamto auto to praca moze mu przejsc kolo nosa
a- najwazniejsze. wartosc rynkowa mojego auta to jakies 4-5 tys. zl
jak to zrobiłaś, że ubezpieczenie tylko 350?
na temat mojego oc wolę się nie wypowiadać...

swoją drogą jak chłopak zamierza auto zarejestrować na siebie, to niech się dowie jak się mają stawki dla kierowcy 21-letniego
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 17:31   #328
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

To gdzie jest ta miłość...?

Ale właściwie,patrząc na nie tylko przykład autorki ale i innych osób w moim otoczeniu, ludzie dostają ("mają") takiego partnera -tutaj chłopaczka- na jakiego zasługują i chcą.
W przypadku tej historii nawet posunęłabym się do stwierdzenia, że ma takiego faceta na jakiego ją stać.
Stać jest tegoroczną maturzystkę aby sponsorować chłopaczka - to sponsoruje i zabiera go, za pieniądze babcine na wakacje. Ale też prosi go i błaga żeby te wakacje chciał z nią spędzić...

Autorko- masz to na co się godzisz, nie wymagasz ani nie oczekujesz więcej i z tego co się domyslam nigdy nie stawiałaś mu poprzeczki za wysoko a nawet dużo poniżej normy...Więc teraz nie za bardzo rozumiem wielkiego zdziwienia.

Ale ja nie doradze Tobie zrywać z nim ani teraz ani później.
Tylko miej trochę honoru i sponsoruj go na przyszłość za własne pieniądze.


Aaaaa... co do jego żądania podziału pieniędzy w proporcjach nierównych i chęci zawłaszczenia ich na swój cel - sprawdziłabym ile "rynkowo"kosztuje praca ,którą wykonał na rzecz twojej babci i dała mu dokładnie tyle ile faktycznie zarobił.
A na wakacje pojechałabym sama...juz jako singielka, szczęsliwa singielka.

Edytowane przez new woman in town
Czas edycji: 2011-07-01 o 17:33
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 17:37   #329
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Cytat:
Napisane przez narciarka Pokaż wiadomość
Pojechał ze mną do restauracji na obiad 20 km w jedną stronę bo chciałam uczcić koniec matur. W czasie jazdy usłyszałam, że to 40 km w dwie strony a to tyle kosztuje itd (ma wspólny samochód z mamą w tej chwili) i wtedy mi się zrobiła głupio i powiedziałam, że kupie mu bluzkę za to że ze mną pojechał ale nie myślałam, że będzie chciał taką aż za 100zł... Za obiad ja płaciłam bo to był mój pomysł żeby tam pojechać a on się nie zająknął, że zapłaci (zbiera na samochód)...
40 km to nawet przy spalaniu 10l/100 km to 4 litry.
4 litry = 20 zł benzyny, ropy lub 8-10 zl gazu.

Ni cholery nie wychodzi 100 zl. I on sobie za to koszulki żada? albo whisky?
co za burak. Jeszcze Ty placilas za obiad, za TWOJE się nażarł i z wlasnej dziewczyny zdarł gorzej niz taksówka.
I Ty mówisz ze on Cie kocha?
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 17:40   #330
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: mój tż-et i pieniądze...

Dlaczego pracuje tylko na pół etatu, skoro jeszcze nie studiuje? Robi jeszcze coś poza tym? Czy po prostu nie chce się przemęczać, tylko doić kasę od innych?
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.