Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-25, 17:53   #301
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
ja próbowałam dwustopniowego i tam ode mnie : nie nastawiajcie się na idealne pokrycie włosów.... u mnie nadal widać odrosty, a pokrywałam je dwa razy
może się skuszę na trzeci raz... ale za jakiś czas - teraz skupiam się bardziej na płukankach przyciemniających
witaj w klubie

Ale się cieszę, bo w rossmannie kupiłam Delię Hanna Creme o razu 4 opakowania do koszyka aż się kasjerka dziwnie patrzyła
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 20:37   #302
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
witaj w klubie

Ale się cieszę, bo w rossmannie kupiłam Delię Hanna Creme o razu 4 opakowania do koszyka aż się kasjerka dziwnie patrzyła
że taka dobra czy naturalna ta henna?
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-25, 20:40   #303
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość
że taka dobra czy naturalna ta henna?
To nie henna, tylko farba ziołowa z dodatkiem henny ja ją stosuję jak nie chce mi się bawić henna czyli właśnie teraz
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 14:11   #304
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez agatron77 Pokaż wiadomość
Perwati, a może spróbuj farbowania dwustopniowego jeśli nie próbowałaś? Najpierw farbujesz henną naturalną, a jak zmyjesz lub na drugi dzień farbujesz ciemnym brązem. U mnie farbowanie tylko ciemnym brązem też nie przyniosło oczekiwanych skutków, bo siwych mi nie łapie i sie wypłukuje, ale właśnie zrobiłam zamówienie i w tym tygodniu spróbuję 2-stopniowego.
nie próbowałam, ale jestem jakoś sceptycznie nastawiona, bo w końcu teraz też kładę ten ciemny brąz ciągle na już dawno pohennowane włosy i zmywa się do miedzianego... ;/
było kilka postów o dwustopniowym, ale nigdzie nie do doczytałam się...
czy któraś stosowała i może potwierdzić, że to działa? i czy mogłaby wytłumaczyć na czym to polega? to znaczy: dlaczego to działa...jeśli działa?
byłabym wdzięczna.

DarkNoir, ja też ostatnio zastanawiałam się czy kupić tą Henna Creme ciemny brąz. Piszesz, że używałaś... jest tak samo trwała jak zwykłe farby?

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2011-07-26 o 14:16
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 14:26   #305
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
było kilka postów o dwustopniowym, ale nigdzie nie do doczytałam się...
czy któraś stosowała i może potwierdzić, że to działa? i czy mogłaby wytłumaczyć na czym to polega? to znaczy: dlaczego to działa...jeśli działa?
byłabym wdzięczna.
Ja to w pewnym sensie zrobiłam. Nie było to takie prawdziwe dwustopniowe farbowanie według procedury ale zasada działania raczej ta sama.
Miałam włosy pofarbowane na rudo Khadi, były już odrosty, więc to musiało być 1-2 miesiące po farbowaniu henną. Zamówiłam sobie próbkę ciemnego brązu, i położyłam to na kilka pasemek. To było ok. rok temu i te 'pasemka' trzymają się bez zmian, dzisiaj się im przyglądałam
Nie wiem jak i dlaczego to działa. Nie zgłębiałam nigdy tego tematu, bo zwykle nie farbuję włosów na brązowo.

Zapomniałam jeszcze dodać, że ten ciemny brąz z naturalnych włosów (odrosty) się zmył.

Edytowane przez 18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Czas edycji: 2011-07-26 o 14:28
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 15:01   #306
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dziękuję za odpowiedź. No, to faktycznie zadziwiające. Tylko, że ja farbowałam Heenarą wcześniej (to nie jest chyba tylko czysta henna), a potem ciemnymi brązem... czy to też możnaby uznać za dwustopniowe farbowanie?
Kurde, tylko, jakbym teraz zahennowała czystą to czy by mi złapała na tych ciemnych, i czy to w ogóle robi różnicę przy dwustopniowym...?
Z drugiej strony, szkoda mi wydawać znowu tyle pieniędzy na helfach... ale może warto ostatni raz spróbować.

Farbowanie Khadi ciemny brąz.
Minusy (moim zdaniem):
1. dużo pieniędzy
2. częste farbowanie
3. cały dzień czuję się, jakbym miałam brudne włosy i głowę + dwudniowe swędzenie
4. mój wymarzony kolor znika po pierwszym myciu szamponem, przy każdym następnym coraz bardziej
podsumowując: nikłe efekty.

Plusy:
1. nie niszczy włosów
2. włosy błyszczą
3. nie boli mnie głowa

Farbowanie chemiczne.
Minusy:
1. niszczy włosy!
2. śmierdzi + ból głowy

Plusy:
1. trwalszy kolor
2. rzadsze farbowanie
3. mniej pieniędzy
4. łatwa dostępność

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2011-07-26 o 15:12
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-26, 16:45   #307
agatron77
Raczkowanie
 
Avatar agatron77
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: podPoznań ;)
Wiadomości: 325
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
nie próbowałam, ale jestem jakoś sceptycznie nastawiona, bo w końcu teraz też kładę ten ciemny brąz ciągle na już dawno pohennowane włosy i zmywa się do miedzianego... ;/
było kilka postów o dwustopniowym, ale nigdzie nie do doczytałam się...
czy któraś stosowała i może potwierdzić, że to działa? i czy mogłaby wytłumaczyć na czym to polega? to znaczy: dlaczego to działa...jeśli działa?
byłabym wdzięczna.
Wiesz, DMkAnia farbuje dwustopniowo i bardzo sobie chwali efekty. Nie ma jej tu ostatnio, pewnie jest na wakacjach.

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. No, to faktycznie zadziwiające. Tylko, że ja farbowałam Heenarą wcześniej (to nie jest chyba tylko czysta henna), a potem ciemnymi brązem... czy to też możnaby uznać za dwustopniowe farbowanie?
Kurde, tylko, jakbym teraz zahennowała czystą to czy by mi złapała na tych ciemnych, i czy to w ogóle robi różnicę przy dwustopniowym...?
Z drugiej strony, szkoda mi wydawać znowu tyle pieniędzy na helfach... ale może warto ostatni raz spróbować.

Farbowanie Khadi ciemny brąz.
Minusy (moim zdaniem):
1. dużo pieniędzy
2. częste farbowanie
3. cały dzień czuję się, jakbym miałam brudne włosy i głowę + dwudniowe swędzenie
4. mój wymarzony kolor znika po pierwszym myciu szamponem, przy każdym następnym coraz bardziej
podsumowując: nikłe efekty.

Plusy:
1. nie niszczy włosów
2. włosy błyszczą
3. nie boli mnie głowa

Farbowanie chemiczne.
Minusy:
1. niszczy włosy!
2. śmierdzi + ból głowy

Plusy:
1. trwalszy kolor
2. rzadsze farbowanie
3. mniej pieniędzy
4. łatwa dostępność
Perwati, i mnie było trochę cieżko na sercu wydać kolejne pieniądze na Khadi po tych moich kiepskich doświadczeniach z tą henną. Jednak postanowiłam, że jeszcze raz spróbuję. Kupiłam hennę naturalną i ciemny brąz. Ufarbuję i zobaczymy - dam znać.
agatron77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-26, 20:06   #308
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Perwati Pokaż wiadomość
nie próbowałam, ale jestem jakoś sceptycznie nastawiona, bo w końcu teraz też kładę ten ciemny brąz ciągle na już dawno pohennowane włosy i zmywa się do miedzianego... ;/
było kilka postów o dwustopniowym, ale nigdzie nie do doczytałam się...
czy któraś stosowała i może potwierdzić, że to działa? i czy mogłaby wytłumaczyć na czym to polega? to znaczy: dlaczego to działa...jeśli działa?
byłabym wdzięczna.

DarkNoir, ja też ostatnio zastanawiałam się czy kupić tą Henna Creme ciemny brąz. Piszesz, że używałaś... jest tak samo trwała jak zwykłe farby?
Mi zmywa się po 5 myciach, tzn. woda jest brązowa
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 09:13   #309
kamoszka
Raczkowanie
 
Avatar kamoszka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Corby
Wiadomości: 49
GG do kamoszka
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

u mnie dwustopniowe farbowanie nie zadziałało. Dobrze, że mi na ciemnym nie zależy tylko na czerwonym raczej hihi ale miałam kupiony ciemny brąz kiedyś więc musiałam zużyc. Farbuję henną co miesiąc góra dwa (czystą). Ciemny brąz khadi zmył mi się dosyc szybko. Trzymał się około 2 tygodni nie tylko na odrostach ale i na hennowanych też. Może to zależy od włosów, częstości mycia ( ja myję codziennie) i samego szamponu (skład) nie mam pojęcia ale warto spróbowac wszystkiego
__________________
Zapuszczam włosy

Moje kudły
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=14047
kamoszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 19:03   #310
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Hej
Korci mnie, żeby wypróbować henne. Myślę o khadi jasny lub orzechowy brąz. Moje włoski są brązowe, widać trochę siwych. Po farbach chemicznych lecą mi włosy, mimo, że kupowałam bez amoniaku. Przeraziło mnie tylko to, że nie można myć włosów przez 24 godziny po hennie. Ja myję włosy codziennie i nie wyobrażam sobie jak ja wytrzymam 2 dni bez mycia??? Czy jednak można to jakoś ominąć - w sensie umyć włosy szybciej?
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 19:10   #311
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez betig1975 Pokaż wiadomość
Hej
Korci mnie, żeby wypróbować henne. Myślę o khadi jasny lub orzechowy brąz. Moje włoski są brązowe, widać trochę siwych. Po farbach chemicznych lecą mi włosy, mimo, że kupowałam bez amoniaku. Przeraziło mnie tylko to, że nie można myć włosów przez 24 godziny po hennie. Ja myję włosy codziennie i nie wyobrażam sobie jak ja wytrzymam 2 dni bez mycia??? Czy jednak można to jakoś ominąć - w sensie umyć włosy szybciej?
Można. Nie wiem jak w tedy z trwałością koloru w przypadku brązów, ale przy rudym kolorze nic sie nie działo.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-27, 21:26   #312
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

któraś z was farbowała włosy zwykłą farbą chemiczną, po farbowaniach henną?
chwyciło normalnie, czy też nierówno? może w ogóle?
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 08:11   #313
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

a ja mam kolejne pytanie
już poczytałam, że szampony, odżywki przy hennie powinny być bez silikonów ( i ogólnie dla włosów też lepiej, a ja myślałam odwrotnie...)
zakupiłam sobie w związku z tym szampon Joanna Naturia, na wizazu pisało że bez silikonów, aktualnie używam WAXa ale już mi się kończy i chciałam teraz wyprobować maskę Kallos Latte, jest bez silikonów, ale z proteinami, o których też coś kiedyś czytałam przy hennowaniu, ale już nie pamiętam... Można te proteiny czy nie?
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 08:56   #314
Perwati
Rozeznanie
 
Avatar Perwati
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 705
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez agatron77
Perwati, i mnie było trochę cieżko na sercu wydać kolejne pieniądze na Khadi po tych moich kiepskich doświadczeniach z tą henną. Jednak postanowiłam, że jeszcze raz spróbuję. Kupiłam hennę naturalną i ciemny brąz. Ufarbuję i zobaczymy - dam znać.
Będę wdzięczna
Ostatnio kupiłam Delia Henna Creme, ale schowałam głęboko do szuflady. Nie wiem, może kupię jeszcze raz Khadi, zmieszam c. brąz z indygo, pół na pół. Bo sam ciemny brąz jest dla mnie zbyt ciepły już po 1 myciu. Dwa opakowania Khadi starczą mi pewnie na 3 farbowania... więc do 3 razy sztuka;]
Ja do tego dwustopniowego raczej się nie przekonam, zresztą dla mnie za dużo zachodu, skoro z tego co widzę to taka ruletka, zadziała albo nie... no, i mam jeszcze miedziane pod spodem, nie chciałabym, żeby dla odmiany przebijały mi rudości...

Edytowane przez Perwati
Czas edycji: 2011-07-28 o 08:58
Perwati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 10:24   #315
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ja już nie wiem co robić. W weekend machnę Delią. I zaczynam się zastanawiać nad czarną henną na odrosty...
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 10:32   #316
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

ja już wiem co zrobić heh
dziś zafarbuję się Dżoaną, a jak zacznie blaknąć za jakiś czas to nałożę hennę ciemny brąz bo na farbowanych trzyma się super henna, ale na tych odrostach (i z tyłu głowy też, bo tam mi zawsze farby brakło xD) to ciężko.
A chcę mieć równomierny kolor na włosach, a nie, że z tyłu głowy i przy czole przebija czerwony, odrosty widać, bo są o ton/dwa jaśniejsze niż reszta...


edit : i mam w końcu równomierny kolor na włosach... czyli dla tych które obawiają się przejścia z khadi potem na chemię : bez problemowo.
__________________

Edytowane przez Haylee
Czas edycji: 2011-07-28 o 18:25
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 13:07   #317
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;28393497]Można. Nie wiem jak w tedy z trwałością koloru w przypadku brązów, ale przy rudym kolorze nic sie nie działo.[/QUOTE]

Dzięki.
Zamówiłam hennę khadi jasny brąz, także pewnie w piatek za tydzień wezmę sie za farbowanie (wolę wypróbować w piątek, jakby co to w sobotę będzie można powtórzyć ).
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 17:52   #318
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Witajcie Kupiłam dziś balsam koloryzujący Venita Henna Color, kolor bronze. I zastanawiam się ile czasu trzymać ją na głowie. W intrukcji pisze, że 2o-40 minut, ale w internecie czytałam, że niektóre dziewczyny trzymają ją dłużej. Chciałabym uzyskać ładny, intensywny kolor, ale trochę boje się trzymać henny dłużej niż na opakowaniu pisze. Jak z tym w końcu jest?
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 18:14   #319
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Balsam Venity to nie henna
Możesz trzymać na głowie nawet godzinę, ale te przepisowe 40 minut wystarczy. Ja osobiście nie wytrzymałabym nawet 10 minut bo ten balsam przeraźliwie śmierdzi.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 19:20   #320
agatron77
Raczkowanie
 
Avatar agatron77
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: podPoznań ;)
Wiadomości: 325
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dostałam dzisiaj hennę, ale nie wiem kiedy farbowanie, bo zanim mi sie ta henna 'urobi' (12h naturalna) to będzie jutro, później 2 farbowania i przerwa w myciu 24-48h. W sobotę wieczorem mam wyjście, więc musze umyć włosy i się boję, że za wcześnie od hennowania. Co o tym sądzicie? Farbować jutro i myć w sobotę czy lepiej ufarbować na spokojnie i po farbowaniu odczekać 48h bez mycia żeby się kolor ustabilizował? Będę wdzięczna za Wasze opinie
agatron77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 19:34   #321
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez agatron77 Pokaż wiadomość
Dostałam dzisiaj hennę, ale nie wiem kiedy farbowanie, bo zanim mi sie ta henna 'urobi' (12h naturalna) to będzie jutro, później 2 farbowania i przerwa w myciu 24-48h. W sobotę wieczorem mam wyjście, więc musze umyć włosy i się boję, że za wcześnie od hennowania. Co o tym sądzicie? Farbować jutro i myć w sobotę czy lepiej ufarbować na spokojnie i po farbowaniu odczekać 48h bez mycia żeby się kolor ustabilizował? Będę wdzięczna za Wasze opinie
zafarbuj po tym wyjściu
henna różnie działa na włosy, często lekko usztywnia, sprawia, że są lekko siankowate no i ten zapach, który utrzymuje się nawet po myciu także lepiej wszystko na spokojnie a utrwalony kolor po tych 24-48 jest z reguły bardziej trwały
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 19:47   #322
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Nie trzeba czekaż AŻ 12h.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 22:15   #323
agatron77
Raczkowanie
 
Avatar agatron77
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: podPoznań ;)
Wiadomości: 325
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dzięki Dziewczyny Jednak poczekam i zrobię to na spokojnie, bo jutro i tak będę miała urwanie głowy z pakowaniem i wyjazdem.
agatron77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 11:15   #324
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Dzień dobry! wzielam ze soba henne za granice i nie mialam czasu wciaz przygotowac jej, nie mowiac juz nawet o trzymaniu jej na glowie! Obiecuje sobie i Wam, ze zajme sie tym w poniedzialek, bo przy tutejszych temperaturach (okolo 38 stopni) zostawienie wlosow bez ochrony (czyt. powłoki hennowej) oznacza przesuszenie na wiór!

Mam jakieś 25 g amli i janthropy, z czym proponujecie zmieszać?
Oczywiście sok z pomarańczy bo tutaj ich nie brakuje
Pomóżcie.. nie mam pomysłu ani pojęcia co dokupić
ewentualnie.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 20:10   #325
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Moja cierpliwość do czarnego Khadi się kończy. Z resztą z tego co czytam, to nie tylko moja. Zaledwie tydzień z hakiem minął, a włosy mam w kilku odcieniach. Dzisiaj robię poprawkę i jak nie wyjdzie (tfu tfu) to dokonam chyba radykalnych zmian... I w ogóle czarny kolor już mi się znudził
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 11:20   #326
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

a czy kts jest moze z Lodzi? i wie czy i gdzie mozna kupic khadi na miejscu? to zamawianie przez Internet mnie meczy ><
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 18:36   #327
Relyah
Raczkowanie
 
Avatar Relyah
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska!
Wiadomości: 489
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

cześć, zamarzyło mi się takie coś jak w załącznikach.
Na tą chwile mam rudy po hennie z amlą.
Kolor jaki chcę uzyskać to karmel/bursztyn... chciałam już kupić farbę chemiczną ale zdecydowałam się zamówić eld kasztan.. w przyszłym tygodniu pokażę efekty w galerii... pozdrawiam

p.s. niecierpię lohy, nic nie poradzę, że ma taki kolor jaki mi się wyśnił :/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5620811.jpg (16,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 09916115755.jpg (34,9 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1295661729_9222.jpg (31,9 KB, 22 załadowań)
Relyah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 18:43   #328
amman
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 21
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

5 miesięcy temu zafarbowałam moje włosy henna teraz jestem zapisana na zabieg keratynowy do fryzjera może znacie odpowiedz czy są jakieś przeciwwskazania że zabieg nie wyjdzie???
amman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 22:34   #329
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Hej


Jakiś czas temu zachciało mi się ciemniejszego brązu Jednak nie chcę przy tym zniszczyć włosów, bo to jest dla mnie ważniejsze niż piękny kolor. Postanowiłam więc wypróbować henny
Przeczytałam ten wątek i jestem w trakcie studiowania poprzedniej części. Na tej podstawie zebrałam informacje i proszę o sprawdzenie czy dobrze wszystko rozumuję

Przed farbowaniem oczyścić sobie włosy z silikonów, samą czynność farbowania wykonać tak jak podaje producent czyli :
"SPOSÓB UŻYCIA:
1. Umyj włosy szamponem bez silikonów.
2. Odpowiednią ilość proszku zalej ciepłą wodą o temp. ok 50°C, wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej śmietany.
3. Kiedy mikstura ostygnie, wciąż jeszcze ciepłą nałóż na włosy.
4. Włosy owiń folią i ciepłym ręcznikiem.
5. Pozostaw na głowie od 30 minut do 2 godzin
6. Spłucz włosy ciepłą wodą.
7. Bądź cierpliwa - kolor, w wyniku procesu utleniania, ściemnieje i uzyska intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania, czyli nie będę myć przez 2 dni "
Planuję trzymać tak z 1,5 h. Kolor który chcę uzyskać to ciemny brąz, ale taki zeby mu było daleko do czerni jeszcze.
Mam wlosy w 100% naturalne kolor jasny karmelowy brąz i raczej wybiorę hennę khadi orzechowy brąz. Zastanawiałam się nad ciemnym brązem, ale boję się że będą za ciemne.

Czy wszystko dobrze planuję ? Wolę się upewnić niż potem zrobić sobie kuku na głowie.
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-31, 22:50   #330
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Magdzia94 Pokaż wiadomość
Hej


Jakiś czas temu zachciało mi się ciemniejszego brązu Jednak nie chcę przy tym zniszczyć włosów, bo to jest dla mnie ważniejsze niż piękny kolor. Postanowiłam więc wypróbować henny
Przeczytałam ten wątek i jestem w trakcie studiowania poprzedniej części. Na tej podstawie zebrałam informacje i proszę o sprawdzenie czy dobrze wszystko rozumuję

Przed farbowaniem oczyścić sobie włosy z silikonów, samą czynność farbowania wykonać tak jak podaje producent czyli :
"SPOSÓB UŻYCIA:
1. Umyj włosy szamponem bez silikonów.
2. Odpowiednią ilość proszku zalej ciepłą wodą o temp. ok 50°C, wymieszaj do uzyskania konsystencji gęstej śmietany.
3. Kiedy mikstura ostygnie, wciąż jeszcze ciepłą nałóż na włosy.
4. Włosy owiń folią i ciepłym ręcznikiem.
5. Pozostaw na głowie od 30 minut do 2 godzin
6. Spłucz włosy ciepłą wodą.
7. Bądź cierpliwa - kolor, w wyniku procesu utleniania, ściemnieje i uzyska intensywniejszy odcień w ciągu kilku dni od farbowania, czyli nie będę myć przez 2 dni "
Planuję trzymać tak z 1,5 h. Kolor który chcę uzyskać to ciemny brąz, ale taki zeby mu było daleko do czerni jeszcze.
Mam wlosy w 100% naturalne kolor jasny karmelowy brąz i raczej wybiorę hennę khadi orzechowy brąz. Zastanawiałam się nad ciemnym brązem, ale boję się że będą za ciemne.

Czy wszystko dobrze planuję ? Wolę się upewnić niż potem zrobić sobie kuku na głowie.
Nie znam się dobrze na farbowaniu henną, dopiero mam w planie ale znalazłam sporo ważnych informacji na temat farbowania henną Khadi.
http://zdrowie.helfy.pl/2009/01/farbowanie-wlosow-khadi/
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.