Starania z PCOS cz. III - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-31, 17:21   #3271
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Mam słabą pierwsza kreskę czy to znaczy,że test owulacyjny jest pozytywny robiłam dzisiaj pierwszy raz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 16:25   #3272
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
No nie wiem czy to jest taka dora metoda. Ja mam pcos a jak robilam testy owulacyjne to wychodzily pozytywne tylko w okresie owulacji. No i to nie jest prawda ze testy wychodza pozytywne tylko dzien przed. Zawsze dwie kreski sa juz na kilka dni przed tylko trzeba wylapac ta najmocniejsza.
No oczywiscie, ze nie jest to metoda pewna, poniewaz majac owulacje tez mozna miec pco, ale jesli test jest wiele razy pozytywny to wtedy na pewno jest pco. Z tego powodu napisalam, ze "najprawdopodobniej" nie ma sie pco, jesli testy sa negatywne, ale nie oznacza to absolutnie, ze te testy zastapia badania lekarskie.

Dwie kreski sa zawsze. Ale kreska testowa slabsza od kontrolnej oznacza test negatywny. Wszystko jest napisane na opakowaniu.

Cytat:
Napisane przez Anuleczka1994 Pokaż wiadomość
Witam ostatnio byłam na wizycie i to była pierwsza moja wizyta i lekarz stwierdził że mam PCOS i nic nie mówił i pytał się czy wspolrzyje z chłopakiem i przepisał mi anty i nie wiem tyle się na czytałam o tym. Ale jakby coś było nie tak to by powiedział taak POMOCY!, Dodam że współrzyje z moim przez 3 lata bez zabezpieczeń i do tej pory udaję nam się
Jesli masz pco to tabletki anty sa dobrym sposobem na zlagodzenie objawow. Jak bedziesz chciala zajsc w ciaze, zglos sie do lekarza. Nie ma sensu sie martwic na zapas, uwierz mi. Tylko poszarpiesz sobie nerwy.

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość

Bardzo Ci dziękuję za tą wiadomość,kupiłam już test wczoraj i będę od środy je robić,co do badań hormonów lekarz na NFZ nie chciał mi ich zrobić bo stwierdził,że są zbyt drogie i mam sobie je zrobić prywatnie i że w ogóle nie zachodzi taka potrzebna w moim przypadku
W Ty w ogole chcesz zajsc w ciaze czy martwisz sie na zapas? Bo jesli to drugie to nie ma sensu sie martwic teraz co bedzie kiedys, bo a noz wszystko bedzie dobrze? A jesli chcesz zajsc w ciaze to lekarz, ktory odmawia badan kobiecie starajacej sie o dziecko nie zasluguje na to, by dalej byc jej lekarzem i nalezaloby go zmienic.

Cytat:
Napisane przez Kingabs Pokaż wiadomość
Dzięki za wasze odpowiedzi. Lekarz powiedzial ze wszystkie ogniska endometriozy sa usuniete i właśnie dlatego kazal sie teraz starac naturalnie bo widzi teraz szanse..
To trzymam kciuki!!

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Takie kliniki tylko prywatnie?
Bo koleżanka ma duży problem też z PCOS i kazali jej iść do takiej kliniki bo stara się wiele lat i nie udaje jej się w ciążę zajść.
Ale nie stać ją na prywatne leczenie
Tego nie wiem niestety. Ja bylam prywatnie.

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Mam słabą pierwsza kreskę czy to znaczy,że test owulacyjny jest pozytywny robiłam dzisiaj pierwszy raz
Slaba kreska oznacza test negatywny. Tylko dwie jednakowo mocne kreski badz kreska testowa mocniejsza od kontrolnej oznacza test pozytywny.
__________________


Edytowane przez Sarahxoxo
Czas edycji: 2018-02-04 o 16:27
Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 17:05   #3273
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
No oczywiscie, ze nie jest to metoda pewna, poniewaz majac owulacje tez mozna miec pco, ale jesli test jest wiele razy pozytywny to wtedy na pewno jest pco. Z tego powodu napisalam, ze "najprawdopodobniej" nie ma sie pco, jesli testy sa negatywne, ale nie oznacza to absolutnie, ze te testy zastapia badania lekarskie.

Dwie kreski sa zawsze. Ale kreska testowa slabsza od kontrolnej oznacza test negatywny. Wszystko jest napisane na opakowaniu.



Jesli masz pco to tabletki anty sa dobrym sposobem na zlagodzenie objawow. Jak bedziesz chciala zajsc w ciaze, zglos sie do lekarza. Nie ma sensu sie martwic na zapas, uwierz mi. Tylko poszarpiesz sobie nerwy.



W Ty w ogole chcesz zajsc w ciaze czy martwisz sie na zapas? Bo jesli to drugie to nie ma sensu sie martwic teraz co bedzie kiedys, bo a noz wszystko bedzie dobrze? A jesli chcesz zajsc w ciaze to lekarz, ktory odmawia badan kobiecie starajacej sie o dziecko nie zasluguje na to, by dalej byc jej lekarzem i nalezaloby go zmienic.



To trzymam kciuki!!



Tego nie wiem niestety. Ja bylam prywatnie.



Slaba kreska oznacza test negatywny. Tylko dwie jednakowo mocne kreski badz kreska testowa mocniejsza od kontrolnej oznacza test pozytywny.
Dziekuje za odpowiedź,nie mam partnera obecnie nawet,ale mam już prawie 30 lat bo za kilka miesięcy dlatego się martwię bo jak wiadomo później ciężej o ciążę.
Czyli cały czas mam negatywny test owulacyjny
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 11:31   #3274
Kingabs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 9
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Ja również posluchalam waszej metody.. zakupiłam testy owulacyjne i od kilku dni je robię. Wynik zawsze negatywny. Jednak teraz przed teoretyczna owulacja pojawila sie druga kreska ale bardzo slaba ( wiem, wynik dalej negatywny). Przypomnę, ze mam stwierdzone pcos po laparoskopii.. sama nie wiem co o tym myslec. Bede robila jeszcze przez kilka dni moze doczekam sie dwoch grubych kresek.
Kingabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 13:21   #3275
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Ja robiłam prawie 2 tygodnie po miesiączce 10 dni testy i wszystkie negatywne już sama nie wiem co mam myśleć,wychodzi i tak na to,że tej owulacji nie mam,druga kreska była najpierw trochę widoczna przez dobre 4 dni a później w ogóle jej nie było prawie widać
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 09:32   #3276
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Hej Dziewczyny
Zajrzałam na ten wątek w poszukiwaniu wsparcia. Niedawno zdiagnozowano u mnie PCOS i prawdę mówiąc, jestem tym załamana Poczytałam trochę w internecie i wieści nie są optymistyczne, ale tutaj widzę, że wielu dziewczynom udało się zajść w ciążę pomimo choroby, więc może jednak jest nadzieja Obecnie kompletuję wyniki badań i szukam ginekologa specjalizującego się w leczeniu tej przypadłości, który mógłby mnie poprowadzić, ale nawet to nie jest takie proste.
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 09:42   #3277
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Zajrzałam na ten wątek w poszukiwaniu wsparcia. Niedawno zdiagnozowano u mnie PCOS i prawdę mówiąc, jestem tym załamana Poczytałam trochę w internecie i wieści nie są optymistyczne, ale tutaj widzę, że wielu dziewczynom udało się zajść w ciążę pomimo choroby, więc może jednak jest nadzieja Obecnie kompletuję wyniki badań i szukam ginekologa specjalizującego się w leczeniu tej przypadłości, który mógłby mnie poprowadzić, ale nawet to nie jest takie proste.
Ile masz lat?
Mi lekarz powiedział,że lepiej nie czekać z zajęciem w ciążę,miałaś badane hormony?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-13, 09:55   #3278
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Ile masz lat?
Mi lekarz powiedział,że lepiej nie czekać z zajęciem w ciążę,miałaś badane hormony?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam 27 lat, miałam badane FSH, LH i progesteron. Wyniki wskazują na PCOS i brak owulacji
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 13:52   #3279
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Mam 27 lat, miałam badane FSH, LH i progesteron. Wyniki wskazują na PCOS i brak owulacji
No to rzeczywiście ciężko będzie,a jakieś leki od lekarza dostałaś?Mi chcieli dać tabletki anty ale się nie zgodziłam,bo koleżanki brały i później jak przestały brać to miały przy PCOS jeszcze większe problemy niż przed braniem tabletek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

Miesiączki masz w miarę regularnie?Ja właśnie nie ale owulację niby mam i mi się przesuwa,tak twierdzi ginekolog dlatego mam wydłużone cykle

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 16:58   #3280
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Mam nieregularne miesiączki, tak od 32 do nawet 38 dni
Żadnych leków na razie nie dostałam. Ginekolog kazał powtórzyć progesteron, dodatkowo zrobić prolaktynę oraz krzywą cukrową i insulinową, po czym zgłosić się do kontroli i wtedy podejmie decyzję co do leczenia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 18:18   #3281
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Mam nieregularne miesiączki, tak od 32 do nawet 38 dni
Żadnych leków na razie nie dostałam. Ginekolog kazał powtórzyć progesteron, dodatkowo zrobić prolaktynę oraz krzywą cukrową i insulinową, po czym zgłosić się do kontroli i wtedy podejmie decyzję co do leczenia.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem ja obecnie się nie leczę bo dzieci mieć nie chcę,ale nie bagatelizuj tego,moja mama miała miesiączkę co 2 miesiące a zaszła w ciążę szybko i bez problemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-14, 10:45   #3282
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Starania z PCOS cz. III

.

Edytowane przez Olusiaa_
Czas edycji: 2018-02-15 o 07:48
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 19:40   #3283
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cytat:
Napisane przez Kingabs Pokaż wiadomość
Ja również posluchalam waszej metody.. zakupiłam testy owulacyjne i od kilku dni je robię. Wynik zawsze negatywny. Jednak teraz przed teoretyczna owulacja pojawila sie druga kreska ale bardzo slaba ( wiem, wynik dalej negatywny). Przypomnę, ze mam stwierdzone pcos po laparoskopii.. sama nie wiem co o tym myslec. Bede robila jeszcze przez kilka dni moze doczekam sie dwoch grubych kresek.
Ciesz sie, ze testy sa negatywne, bo to oznacza, ze twoj pcos nie jest jeszcze az taki mocny.
A starasz sie o dziecko?

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny
Zajrzałam na ten wątek w poszukiwaniu wsparcia. Niedawno zdiagnozowano u mnie PCOS i prawdę mówiąc, jestem tym załamana Poczytałam trochę w internecie i wieści nie są optymistyczne, ale tutaj widzę, że wielu dziewczynom udało się zajść w ciążę pomimo choroby, więc może jednak jest nadzieja Obecnie kompletuję wyniki badań i szukam ginekologa specjalizującego się w leczeniu tej przypadłości, który mógłby mnie poprowadzić, ale nawet to nie jest takie proste.
Nie czytaj tych bzdur, ktore wypisuja w internecie. Ja tez sie tego naczytalam i tez mi sie wydawalo, ze nigdy sie nie uda, a jednak sie udalo. Badz dobrej mysli.

Znalezienie dobrego ginekologa generalnie nie jest proste, nawet bez pcos.

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Mam 27 lat, miałam badane FSH, LH i progesteron. Wyniki wskazują na PCOS i brak owulacji
A czy ty sie starasz o dziecko czy tak jak wiekszosc dziewczyn na tym watku po prostu boisz sie co bedzie w przyszlosci?
Jesli nie starasz sie o dziecko to pcos nie da sie leczyc. Mozna jedynie "zdlawic" objawy biorac tabletki anty.
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 20:40   #3284
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Ciesz sie, ze testy sa negatywne, bo to oznacza, ze twoj pcos nie jest jeszcze az taki mocny.
A starasz sie o dziecko?



Nie czytaj tych bzdur, ktore wypisuja w internecie. Ja tez sie tego naczytalam i tez mi sie wydawalo, ze nigdy sie nie uda, a jednak sie udalo. Badz dobrej mysli.

Znalezienie dobrego ginekologa generalnie nie jest proste, nawet bez pcos.



A czy ty sie starasz o dziecko czy tak jak wiekszosc dziewczyn na tym watku po prostu boisz sie co bedzie w przyszlosci?
Jesli nie starasz sie o dziecko to pcos nie da sie leczyc. Mozna jedynie "zdlawic" objawy biorac tabletki anty.
To jest w końcu mocny PCOS?
Czy może lekarze zbyt często wmawiają nam,że mamy PCOS?
Bo to podobno dość często się zdarza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 20:47   #3285
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Czy może lekarze zbyt często wmawiają nam,że mamy PCOS?
Bo to podobno dość często się zdarza
Tego niestety nie wiem.
__________________


Edytowane przez Sarahxoxo
Czas edycji: 2019-01-22 o 15:01
Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 22:07   #3286
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Rozumiem ja niby badania hormonów mam dobre,prócz obrazu usg oraz nieregularnych @ innych objawów brak,no chyba że częste torbiele się do tego zaliczają.Dlatego ja nie chcę brać tabletek anty,co chwilę czytam albo słyszę od kogoś znajomego,że miał nieregularna @ lekarze dali tabletki anty a wtedy @ w ogóle się już nie pojawiała,tylko znów tabletki anty są na to żeby jajniki wyciszyć.Niestety błędne koło sama nie wiem co już było by dla mnie dobre

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 08:40   #3287
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Rozumiem ja niby badania hormonów mam dobre,prócz obrazu usg oraz nieregularnych @ innych objawów brak,no chyba że częste torbiele się do tego zaliczają.Dlatego ja nie chcę brać tabletek anty,co chwilę czytam albo słyszę od kogoś znajomego,że miał nieregularna @ lekarze dali tabletki anty a wtedy @ w ogóle się już nie pojawiała,tylko znów tabletki anty są na to żeby jajniki wyciszyć.Niestety błędne koło sama nie wiem co już było by dla mnie dobre
Moj lekarz w klinice tlumaczyl mi, ze jak ktos ma pcos i aktualnie nie chce miec dzieci to warto jest brac tabletki anty, poniewaz wylaczaja na jakis czas prace jajnikow, przez co jajniki sa oszczedzane i maja duzo wiecej "sily" zeby po odstawieniu tabletek w pierwszych 3 miesiacach latwiej zajsc w ciaze.
Oczywiscie nie warto tego robic, jesli nie jest sie pewnym, czy w ogole ma sie pcos...
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-18, 11:21   #3288
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość

Nie czytaj tych bzdur, ktore wypisuja w internecie. Ja tez sie tego naczytalam i tez mi sie wydawalo, ze nigdy sie nie uda, a jednak sie udalo. Badz dobrej mysli.

Znalezienie dobrego ginekologa generalnie nie jest proste, nawet bez pcos.



A czy ty sie starasz o dziecko czy tak jak wiekszosc dziewczyn na tym watku po prostu boisz sie co bedzie w przyszlosci?
Jesli nie starasz sie o dziecko to pcos nie da sie leczyc. Mozna jedynie "zdlawic" objawy biorac tabletki anty.
Dziękuję za słowa pocieszenia Nie starałam się o dziecko, PCOS wyszedł jak szukałam przyczyny nieregularnych miesiączek, ale zawsze chciałam mieć dzieci, więc te wyniki mocno mnie zdołowały Teraz odstawiliśmy antykoncepcję, bo jeśli jakimś cudem trafi się owulacja, to szkoda zmarnować Ale jeśli tabletki miałyby pomóc na dłuższą metę to jak najbardziej mogę je brać przez jakiś czas. Nie wiem, trochę jestem zagubiona, dlatego szukam dobrego lekarza, który by mnie poprowadził.
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 11:26   #3289
Kingabs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 9
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Ja staram się o dziecko juz 3 miesiące. Aktualnie mam @,ale jak tylko się skonczy to pedze do ginekologa by powiedzial jakie mam zrobic badania i mam zamiar w koncu poznac przyczyne i dowiedziec się jakie mam zanse.. skoro testy owulacyjne wychodzily w większości negatywne to główna przyczyna musi być endometrioza a nie pcos..
Kingabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-21, 13:16   #3290
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cytat:
Napisane przez Kingabs Pokaż wiadomość
Ja staram się o dziecko juz 3 miesiące. Aktualnie mam @,ale jak tylko się skonczy to pedze do ginekologa by powiedzial jakie mam zrobic badania i mam zamiar w koncu poznac przyczyne i dowiedziec się jakie mam zanse.. skoro testy owulacyjne wychodzily w większości negatywne to główna przyczyna musi być endometrioza a nie pcos..
Zazdroszczę... Ja wyczekuję na moją @ jak na zbawienie, żeby zacząć nowy cykl i zrobić zlecone badania, ale jak na złość spóźnia się już ponad tydzień, gdzie do tej pory miałam w miarę regularnie Nie znoszę takiego zawieszenia, chciałabym mieć wszystkie wyniki już teraz i chociaż wiedzieć na czym stoję i jakie mam ewentualne opcje leczenia.

Edytowane przez Elsabel
Czas edycji: 2018-02-21 o 13:18
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 20:43   #3291
Alicyja94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 12
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Witajcie, proszę o wpisanie mnie jako osobę starająca się, w zasadzie od miesiąca. Mam 25 lat. Czy ktoś pomoże zinterpretować mi wyniki krzywej cukrzycowej i insulinowej?


0 - na czczo, 1 - po godzinie, 2 - po dwóch godzinach


Glukoza:
0: 80 mg/dl
1: 72 mg/dl
2: 80 mg/dl


Insulina:
0: 8,1 uU/ml
1: 44,5 uU/ml
2:46,0 uU/ml
Alicyja94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-26, 18:48   #3292
moulin_rouge
Raczkowanie
 
Avatar moulin_rouge
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 149
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Witam


Widzę, że zapadła tutaj cisza. A chyba musi do Was dołączyć nowa staraczka z PCOS... Zagłębiam się w temat, od 2 miesięcy jestem na diecie, która wpiera PCOS, ale na razie zero efektów.


A jak Wam idzie?
moulin_rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 09:47   #3293
eve_34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Witam, jestem tu nowa ale staram się od 6 lat więc już mam doświadczenie
Miała już 4 iui i laparoskopię i nic nie wykryto zmieniłam po raz kolejny lekarza i usłyszałam diagnozę wreszcie po tych 6 długich latach okazało wiedzieć jak pcos ... I wcześniej nikt tego nie wykryl jestem załamana ta stara czasu nerwów i pieniędzy, no i beznadziejnymi lekarzami... Teraz zaczynam leczenie mam 4 cykle brać tabletki anty i metformine 850 3x dziennie, potem zaczynamy stymulację... Trzymajcie kciuki Madrasie muszę przetrwać te 4 miechy

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Sorki za błędy w poprzednim poście ale jakiś słownik mi tu miesza. Najgorsze że jak spojrzałam na objawy pcos to większość mam : nadmierne owłosienie, nie mogę schudnąć a zawsze byłam mega szczupła, mam wysoki cukier na czczo, zaczęłam mieć problemy z tarczyca a ostatni zaczął zanikać mi okres.... A tyle lat się męczyłam , zmieniałam dietę, odstawiłam gluten, ciężko ćwiczyłam i żadnych efektów, przynajmniej teraz wiem dlaczego...
eve_34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 12:04   #3294
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 857
Dot.: Starania z PCOS cz. III

EVE trzymam kciuki. Ja też mam pcos wszystkie objawy o których piszesz i wielkie problemy z tarczyca. Doczekalam się synka już jakiś czas temu teraz walka o rodzeństwo . Przed ciążą z synkiem też brałam metformine ale na tabletki antykoncepcyjne się nie zgodziłam - po odstawieniu nie rzadko jest jeszcze gorzej.... Poczytaj o takich suplementach jak inofem/inofolic teraz też to biorę i brałam przed szczęśliwa ciąża. Kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie chcę iść do raju, jeśli tam moje koty mnie nie powitają"
triss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 06:23   #3295
moulin_rouge
Raczkowanie
 
Avatar moulin_rouge
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 149
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Eve_34 lepiej późno niż wcale Teraz masz kierunek. Ja mam podejrzenie PCOS, ale nie mam pewności. Mnie właśnie większość objawów nie dotyczy I też się tak "bujam" nie wiedząc co robić. Od końca stycznia jestem na diecie, no razie skutków nie widzę, trochę tylko schudłam, ale wcale nie musiałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moulin_rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 07:57   #3296
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cytat:
Napisane przez moulin_rouge Pokaż wiadomość
Eve_34 lepiej późno niż wcale Teraz masz kierunek. Ja mam podejrzenie PCOS, ale nie mam pewności. Mnie właśnie większość objawów nie dotyczy I też się tak "bujam" nie wiedząc co robić. Od końca stycznia jestem na diecie, no razie skutków nie widzę, trochę tylko schudłam, ale wcale nie musiałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bierzesz metforminę i jesteś na diecie nisko węglowodanowej ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 07:58   #3297
moulin_rouge
Raczkowanie
 
Avatar moulin_rouge
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 149
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Bierzesz metforminę i jesteś na diecie nisko węglowodanowej ?
Nie biorę. Biorę Glucophage. I mam dietę na insulinoodporonisc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moulin_rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 08:14   #3298
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cytat:
Napisane przez moulin_rouge Pokaż wiadomość
Nie biorę. Biorę Glucophage. I mam dietę na insulinoodporonisc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To to samo. Ja też biorę Glucophage, ale u mnie waga powoli spada.

Od niedawna mam to w komplecie z Diane, bo przez ok 6 miesięcy praktycznie nie miałam miesiączki. Nie będę tego długo brała ( 6 miesięcy do roku ).
Mierzę też cukier glukometrem i to mi pomaga kontrolować to co jem.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 10:05   #3299
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Cześć,dziewczyny
Tez mam Pcos,ale mimo tego mam już 2 dzieci,jedno po drugim praktycznie.
Jak bylam nastolatką wykryto u mnie to i przepisywano mi różne leki,w tym Diane35,Luteine,ale to wszystko bylo nie potrzebne,moim.zdaniem
Okres mialam tylko wtedy kiedy brałam tabletki,sam z siebie pojawiał sie.bardzo rzadko,1,2 razy w.roku.
Lata mijały okres pojawiał sie częściej,o dziwo,cud,nie chodziłam do lekarzy,miałam dosyć tych hormonów i tycia.
Wyszłam za.mąż,oczywiście mąż jest prorodzinny,marzył o dzieciach.
Przebadalismy sie Oboje,u mnie wyszedł brak owulacji,nie zdziwiłam sie oczywiście,zrobiłam badania na hormony,wyszły w porządku.
Od kolejnego cyklu dostalam CLo na owulacje i zaszczyki Menogon Hp 75 na porost pęcherzyka.
W drugim cyklu byłam w ciąży,gdyby nie pomoc farmakologiczna podejrzewam,ze nadal bylibyśmy w czarnej d@pie.
W drugą ciążą zaszłam bez wspomagania,po 11 miesiącach po porodzie.
Przepraszam,za ten essej,chciałam się podzielić swoim doswiadczeniem,bo nie jednego lekarza odwiedzilam,zanim ujrzałam 2 upragnione kreski,nie jedną noc przeplakalam w strachu,że nigdy nie będę mieć własne dzieci.
Powodzenia,dziewczyny


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-02, 15:25   #3300
moulin_rouge
Raczkowanie
 
Avatar moulin_rouge
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 149
Dot.: Starania z PCOS cz. III

Kaledonia u mnie jest to dziwne, że ja jestem chuda, nie mam innych objawów niż androgenny wygląd jajników (jak to nazwał lekarz). Ale innych specjalnych badań nie miałam w tym kierunku.

Awgusta to naprawdę motywujące. Ja jednak mam za sobą już 4 miesiące na clo. Tylko 2x pojawiły się pęcherzyki. Niestety dalej nic. Teraz mam miesiąc bez stymulacji no i jednak sama nie potrafię pęcherzyków wyhodować. Kolejny miesiąc znowu będę próbować z clo. Może teraz zaskoczy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moulin_rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-29 13:15:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:28.