Moc pozytywnego myślenia - III część - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-06, 12:21   #3301
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
No właśnie w tym momencie nie mam możliwości, bo nie mamy gdzie pójść. U niego w domu jest już i tak ciasno, wchodziłaby w grę tylko wyprowadzka gdzieś. A jesteśmy oboje na studiach dziennych, które prócz weekendów absolutnie wykluczają jakąkolwiek pracę. A za samą pracę w weekendy nie damy rady utrzymać się oboje, a studiów przerwać w tym momencie nie możemy.

Obgadywaliśmy już wielokrotnie możliwości wspólnego mieszkania, ale to wszystko odpada, fizycznie nie ma jak.

A, paradoksalnie, miejsce w domu na mieszkanie z nim miałabym u siebie.


Dużo wam studiów zostało?
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 12:26   #3302
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
Dużo wam studiów zostało?
Mi rok, jemu półtora.

To właściwie nie jest dużo, ale biorąc pod uwagę co się dzieje u mnie w domu, każdy dzień powoli robi się męczarnią.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 15:28   #3303
lusianna
Queen Of Darkness
 
Avatar lusianna
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 601
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

No własnie ja się uczę być samą i np "zmusiłam się" pójśc na koncert marzen za małe pieniądze, (samej bo nikt takiej muzyki nie słucha z moich znajomych) do tego w moim mieście chociaż chciałam juz uciekac jak widze ludzie ze soba gadaja itd ale dobra tam, zagadałam do drugiej samej dziewczyny potem poznała mnie z innymi i sie tak trzymałam Dzięki temu nie trzeba np żeby gdzieś wyjśc iśc na imprezę na ktorej wiadomo, że nie bedzie dobrej muzyki, ludzie będą nieciekawi itd. Potem mowię o tym znajomym a każdy takie wow, też tak bym chciała

Ech ale nadal smuteczek w serduszku, że tak nie pykło z tym chłopaczkiem... sygnały idą jedne czyny drugie, a wiem, że to ja nawaliłam bo chce na siłę odpychac od siebie ludzi, żeby mnie nie ranili a i tak ranię sama siebie.
__________________
Mój tumbrl

http://psychodive.tumblr.com
lusianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 19:55   #3304
Crema Catalana
Rozeznanie
 
Avatar Crema Catalana
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 849
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Kleotko a rozmawiałaś o tej sytuacji z tatą? Ale tak szczerze i spokojnie,kawa na ławę jak tutaj nam opisałaś?

Z tego co piszesz wydaje mi sie ze on musi byc bardzo sfrustrowaną osobą i wylewa to na Ciebie..i nie jest to normalne..powinien wiedzieć jaka krzywdę Ci robi, moze przemyślałby swoje zachowanie gdyby doszło do niego ze dzien w dzien kosztuje Cie to tyle stresu i jedyne o czym marzysz to wyprowadzka..? a dla Ciebie faktycznie najlepiej byłoby sie wyprowadzić, jeśli nie jest to teraz możliwe to powinnaś sprobowac odciąć sie emocjonalnie na tyle, żeby nie miało to wpływu na tak wiele sfer Twojego życia - związek, znajomi, Twoje samopoczucie, poczucie własnej wartości..bo się wykończysz nerwowo (choć wyobrażam sobie ze nie jest to proste gdy tata tak sie do Ciebie odnosi..)

a jak reagujesz gdy on w jakiś sposób Cię atakuje?
Bardzo podoba mi się ten cytat, nie raz stawiał mnie do pionu gdy w kontaktach z 'niezbyt pozytywnie nastawionymi ludźmi' miałam wręcz ochotę wybuchnąć.. - "Jak ludzie traktują ciebie, to ich karma. Sposób, w jaki reagujesz, jest twoją karmą." Wayne Dyer

no i drugi "wybaczaj innym nie dlatego, że zasługują na Twoje wybaczenie, lecz dlatego, że Ty zasługujesz na spokój'

moze gdy szczera rozmowa nic nie wniesie to chociaz ustalcie ze skoro został ten rok do Twojej wyprowadzki to lepiej spędzić go tak zeby nie psuć sobie nerwów a sie wzajemnie tolerować na zasadzie on przestaje Cie tak kontrolować (w końcu masz 23 lata..co Twoj tata ma do Twoich wyjsc??)a Ty spróbuj sie troche zdystansować..trzymaj sie

Cytat:
Napisane przez lusianna Pokaż wiadomość
Ech ale nadal smuteczek w serduszku, że tak nie pykło z tym chłopaczkiem... sygnały idą jedne czyny drugie, a wiem, że to ja nawaliłam bo chce na siłę odpychac od siebie ludzi, żeby mnie nie ranili a i tak ranię sama siebie.
no to z taką wiedzą możesz jeszcze sporo zdziałać w sensie wziąć się w garść i ponaprawiać co trzeba..oczywiście najpierw zaczynajac od siebie, tego co siedzi w głowie..
Crema Catalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 18:38   #3305
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez Crema Catalana Pokaż wiadomość
Kleotko a rozmawiałaś o tej sytuacji z tatą? Ale tak szczerze i spokojnie,kawa na ławę jak tutaj nam opisałaś?

Z tego co piszesz wydaje mi sie ze on musi byc bardzo sfrustrowaną osobą i wylewa to na Ciebie..i nie jest to normalne..powinien wiedzieć jaka krzywdę Ci robi, moze przemyślałby swoje zachowanie gdyby doszło do niego ze dzien w dzien kosztuje Cie to tyle stresu i jedyne o czym marzysz to wyprowadzka..? a dla Ciebie faktycznie najlepiej byłoby sie wyprowadzić, jeśli nie jest to teraz możliwe to powinnaś sprobowac odciąć sie emocjonalnie na tyle, żeby nie miało to wpływu na tak wiele sfer Twojego życia - związek, znajomi, Twoje samopoczucie, poczucie własnej wartości..bo się wykończysz nerwowo (choć wyobrażam sobie ze nie jest to proste gdy tata tak sie do Ciebie odnosi..)

a jak reagujesz gdy on w jakiś sposób Cię atakuje?
Bardzo podoba mi się ten cytat, nie raz stawiał mnie do pionu gdy w kontaktach z 'niezbyt pozytywnie nastawionymi ludźmi' miałam wręcz ochotę wybuchnąć.. - "Jak ludzie traktują ciebie, to ich karma. Sposób, w jaki reagujesz, jest twoją karmą." Wayne Dyer

no i drugi "wybaczaj innym nie dlatego, że zasługują na Twoje wybaczenie, lecz dlatego, że Ty zasługujesz na spokój'

moze gdy szczera rozmowa nic nie wniesie to chociaz ustalcie ze skoro został ten rok do Twojej wyprowadzki to lepiej spędzić go tak zeby nie psuć sobie nerwów a sie wzajemnie tolerować na zasadzie on przestaje Cie tak kontrolować (w końcu masz 23 lata..co Twoj tata ma do Twoich wyjsc??)a Ty spróbuj sie troche zdystansować..trzymaj sie

Od rozmowy zaczęłam, dawno temu i uwierz mi, że z nim się nie da rozmawiać. Zawsze mi się wydawało, że dogadać można się z każdym dopóki nie zaczęłam załatwiać pewnych spraw z ojcem.
Przede wszystkim, z nim nie istnieje rozmowa "na spokojnie". Odezwanie się powoduje jeden wielki krzyk, awanturę, wydzieranie, uderzanie w znajdujące się w pobliżu przedmioty. W ogóle chęć rozmowy kończy się tym, że nie mam racji, szukam dziury w całym, nic mi się nie podoba i mogę się wyprowadzić, bo nikt mnie tu w domu trzymać nie będzie.

Próbowałam wiele razy i więcej nie będę. Nie będę się narażać na to, że mnie w pewnym momencie w swojej furii po prostu uderzy.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 20:35   #3306
BittersweetCocaine
Zakorzenienie
 
Avatar BittersweetCocaine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Z kociej polany
Wiadomości: 3 783
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Też byłabym po prostu za wyprowadzką, a jeśli nie masz teraz takiej możliwości to po prostu ew. metoda "unikania"- tzn. wychodzenia z pomieszczenia, w którym się znajduje ojciec, unikania z nim kontaktu za wszelką cenę. Bo inaczej to nie będziesz miała życia. A skoro mówisz, że on nie przyjmuje innego zdania, to pewnie Twoje rozmowy nic nie wskórają. Ten "typ" tak ma
BittersweetCocaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 21:05   #3307
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez BittersweetCocaine Pokaż wiadomość
Też byłabym po prostu za wyprowadzką, a jeśli nie masz teraz takiej możliwości to po prostu ew. metoda "unikania"- tzn. wychodzenia z pomieszczenia, w którym się znajduje ojciec, unikania z nim kontaktu za wszelką cenę. Bo inaczej to nie będziesz miała życia. A skoro mówisz, że on nie przyjmuje innego zdania, to pewnie Twoje rozmowy nic nie wskórają. Ten "typ" tak ma
Staram się unikać, ale bywa z tym różnie. Wystarczy spotkanie kilkuminutowe w jednym pomieszczeniu, które wystarczy mu na ubliżenie mi. Ale staram się, mimo wszystko, radzić jakoś z przemieszczaniem się po domu.

Tylko jak mogę poradzić sobie z tym wszystkim wewnętrznie, kiedy samo "będzie dobrze" nie pomaga? Każda sytuacja dobija mnie coraz bardziej.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-07, 23:30   #3308
Crema Catalana
Rozeznanie
 
Avatar Crema Catalana
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 849
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Staram się unikać, ale bywa z tym różnie. Wystarczy spotkanie kilkuminutowe w jednym pomieszczeniu, które wystarczy mu na ubliżenie mi. Ale staram się, mimo wszystko, radzić jakoś z przemieszczaniem się po domu.

Tylko jak mogę poradzić sobie z tym wszystkim wewnętrznie, kiedy samo "będzie dobrze" nie pomaga? Każda sytuacja dobija mnie coraz bardziej.
Wiesz co..jakos nieszczególnie lubię o tym pisać ale miałam podobnie gdy mieszkałam z ojczymem. Gościu totalny frustrat czepialski nerwus malkontent i mogłabym tak dalej... dopiero gdy pokazałam ze jego jakies głupie zaczepki próby czepialstwa na mnie nie robią wrażenia-byłam uśmiechnięta, wrecz w stoicki sposób zawsze opanowana próbowałam pokazać mu ze zachowuje sie co najmniej dziwnie, i nie pozwoliłam zeby jego nerwy miały wpływ na moje samopoczucie -'odetchnęłam' i ta sytuacja przestała mnie tak męczyć i dołować. on co prawda do końca wyprowadzki zachowywał sie jak buc ale to był juz jego problem nie mój..pewnie pomyślisz ze moze było mi łatwiej bo to w końcu nie był moj ojciec, zero pokrewieństwa ale był obecny w moim domu te 24h na dobę..i tez sporo nerwów przez niego straciłam zanim przestałam to tak emocjonalnie odbierać a zaczęłam sie oczyszczać z tych nagromadzonych złych emocji żalów co do tego człowieka..
Współczuje Ci..serio zbierz w sobie siłę zeby jego słowa jednym uchem wpuszczać a drugim wypuszczać skoro nie podejmuje z Tobą sensownej rozmowy- Ty tez nie dawaj sie wciągnąć w słowne przepychanki. Nie graj jego kartami bo to bez sensu tylko Cie ograbia z pozytywnych emocji..
Nie będzie dobrze, dopóki będziesz brała pod uwagę jego słowa, ubliżanie etc. Kiedy on zacznie - masz prawo się na to nie zgodzić po prostu wyjść/ nie słuchać/ mentalnie się odizolować
Crema Catalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 16:13   #3309
BittersweetCocaine
Zakorzenienie
 
Avatar BittersweetCocaine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Z kociej polany
Wiadomości: 3 783
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Co tu tak cicho? Dziewczyny trzeba jakiegoś powera! Wiosna idzie, miejmy nadzieję, że razem z nową porą roku nadejdą pozytywne zmiany. Oby!
BittersweetCocaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 16:23   #3310
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

U mnie bez zmian.
Chociaż ostatnio mam kilka problemów, auto mi padło i koszt naprawy będzie niemały, do tego muszę tłuc się autobusami, ale nie poddaję się
Takie problemy to żadne problemy
Ale chyba jak każdy z utęsknieniem czekam na wiosnę, bo wiem, że gdy słoneczko zawita do nas na dłużej to da mi mega pozytywnego kopa
A teraz cieszę się z małych rzeczy jak zawsze i staram nie narzekać
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 16:35   #3311
Crema Catalana
Rozeznanie
 
Avatar Crema Catalana
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 849
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Hej hej
U mnie juz ten przedwiosenny power trochę czuć rosnąca temperatura, większa ilość słońca i od razu nastrój lepszy dzień tez coraz dłuższy to i motywacja do działania większa.. czytam właśnie "siłę nawyku" i w tym temacie próbuje cos zdziałać..niektóre nawyki muszę poustawiać do pionu, niektóre wywalić całkowicie..

Piszczcie dziewczyny co u Was?
Kleotko jak tam sytuacja?

Miłego popołudnia
__________________
"I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles."
Crema Catalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-14, 17:20   #3312
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

U mnie sypie właśnie śnieg
Ale weekend miałam super udany, więc jestem naładowana pozytywnie. Nie poddaję się i PP mi towarzyszy.

Crema, mi polecono przeczytać "7 nawyków skutecznego działania" i chyba dziś zacznę
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 17:37   #3313
BittersweetCocaine
Zakorzenienie
 
Avatar BittersweetCocaine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Z kociej polany
Wiadomości: 3 783
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

No ja też się cieszę, że już wiosna idzie. Lubię, jak dni są coraz dłuższe. Już się nie mogę doczekać, aż naprawdę będzie ciepło i będzie można zdjąć grube zimowe kurtki. Niby ostatnio jest więcej słońca i już nieraz widać tę wiosnę i ją czuć, ale słyszałam, że zima jeszcze nie odpuści... U mnie jakoś ostatnio na bakier z pozytywnym myśleniem, ale staram się cieszyć małymi rzeczami i dostrzegać piękno w każdej chwili. I mam też nadzieję, że wiosna przyniesie pozytywne zmiany w moim życiu
BittersweetCocaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 21:20   #3314
BlackLucy
Zadomowienie
 
Avatar BlackLucy
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 118
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

gdzie wy macie wiosnę ? u mnie zimno nadal zimowa kurtka, szal i czapa

U mnie dobrze, staram się nie narzekać ale nadal mi daleko do pozytywnego myślenia
BlackLucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 22:46   #3315
Crema Catalana
Rozeznanie
 
Avatar Crema Catalana
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 849
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;57337656]U mnie sypie właśnie śnieg
Ale weekend miałam super udany, więc jestem naładowana pozytywnie. Nie poddaję się i PP mi towarzyszy.

Crema, mi polecono przeczytać "7 nawyków skutecznego działania" i chyba dziś zacznę [/QUOTE]

współczuję na maxa tego śniegu mam nadzieję, że w moje rejony zima już nie zawróci..
"7 nawyków.." coś mi świta, że już czytałam i wydaje mi się, że jak najbardziej warto
w ogóle temat nawykow/ich zmiany jest ciekawy,
zapisałam sobie 2 cytaty, to się podzielę

"I choć każdy nawyk sam w sobie znaczy raczej niewiele, to jednak z czasem to, jaki rodzaj jedzenia spożywamy, to, czy oszczędzamy, czy też wydajemy wszystkie zarobione pieniądze, jak często wykonujemy ćwiczenia fizyczne, jak porządkujemy własne myśli i w jaki sposób pracujemy — ma potężny wpływ na nasze zdrowie, wydajność, bezpieczeństwo finansowe i poczucie szczęścia."
&
"Nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli tylko wykształcisz właściwe nawyki"

Cytat:
Napisane przez BlackLucy Pokaż wiadomość
gdzie wy macie wiosnę ? u mnie zimno nadal zimowa kurtka, szal i czapa

U mnie dobrze, staram się nie narzekać ale nadal mi daleko do pozytywnego myślenia
u mnie za oknem


Cytat:
Napisane przez BittersweetCocaine Pokaż wiadomość
No ja też się cieszę, że już wiosna idzie. Lubię, jak dni są coraz dłuższe. Już się nie mogę doczekać, aż naprawdę będzie ciepło i będzie można zdjąć grube zimowe kurtki. Niby ostatnio jest więcej słońca i już nieraz widać tę wiosnę i ją czuć, ale słyszałam, że zima jeszcze nie odpuści... U mnie jakoś ostatnio na bakier z pozytywnym myśleniem, ale staram się cieszyć małymi rzeczami i dostrzegać piękno w każdej chwili. I mam też nadzieję, że wiosna przyniesie pozytywne zmiany w moim życiu
czasami tak jest, że się problemy nagromadzą i jakoś tak trudniej złapać się tych pozytywnych myśli, ale to jest całkiem dobre 'lekarstwo'..
Crema Catalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 17:01   #3316
aguniaaaaa041986
Zakorzenienie
 
Avatar aguniaaaaa041986
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tam Gdzie Jest Mi Najlepiej;)
Wiadomości: 18 150
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Dziewczyny co robicie jak macie kryzys i szukacie dziury w całym? Siedzę od rana i rycze i analizuje
__________________

Think happy - be happy

M






aguniaaaaa041986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 17:16   #3317
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez aguniaaaaa041986 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co robicie jak macie kryzys i szukacie dziury w całym? Siedzę od rana i rycze i analizuje
Po pierwsze przestać robić to co podkreśliłam.
Bo nic to nie da, oprócz pogorszenia Twojego stanu.
Po drugie weź głęboki oddech i pomyśl o czymś miłym, zacznij robić coś co lubisz (weź książkę, pooglądaj film, posłuchaj ulubionej muzyki i zjedz coś dobrego ).
Ja gdy mam kryzys (a ostatnio miewam go baaardzo rzadko) pytam siebie "po co się martwisz?" "co ci do daje?" i "czy na prawdę to taki wielki problem/y?". I tak zaczynam trzeźwo myśleć, że faktycznie robię sobie krzywdę, psuje własne zdrowie i nerwy i do tego wyolbrzymiam coś co nie jest tego warte. A przeszkody są po to by je zwyciężać, a nie się o nie potykać. Są próbą naszego charakteru i uczą nas czegoś. Ale nie tego by marudzić i gadać do samej siebie jaka to jestem beznadziejna Koleżance byś tak nie powiedziała prawda? To dlaczego ludzie mówią tak do samych siebie?
Do osoby, którą powinny kochać przede wszystkim?
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 17:22   #3318
aguniaaaaa041986
Zakorzenienie
 
Avatar aguniaaaaa041986
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tam Gdzie Jest Mi Najlepiej;)
Wiadomości: 18 150
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
Po pierwsze przestać robić to co podkreśliłam.
Bo nic to nie da, oprócz pogorszenia Twojego stanu.
Po drugie weź głęboki oddech i pomyśl o czymś miłym, zacznij robić coś co lubisz (weź książkę, pooglądaj film, posłuchaj ulubionej muzyki i zjedz coś dobrego ).
Ja gdy mam kryzys (a ostatnio miewam go baaardzo rzadko) pytam siebie "po co się martwisz?" "co ci do daje?" i "czy na prawdę to taki wielki problem/y?". I tak zaczynam trzeźwo myśleć, że faktycznie robię sobie krzywdę, psuje własne zdrowie i nerwy i do tego wyolbrzymiam coś co nie jest tego warte. A przeszkody są po to by je zwyciężać, a nie się o nie potykać. Są próbą naszego charakteru i uczą nas czegoś. Ale nie tego by marudzić i gadać do samej siebie jaka to jestem beznadziejna Koleżance byś tak nie powiedziała prawda? To dlaczego ludzie mówią tak do samych siebie?
Do osoby, którą powinny kochać przede wszystkim?
Dziękuję
Masz rację w 100 %
__________________

Think happy - be happy

M






aguniaaaaa041986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 17:24   #3319
Paubiana
Raczkowanie
 
Avatar Paubiana
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 172
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez aguniaaaaa041986 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co robicie jak macie kryzys i szukacie dziury w całym? Siedzę od rana i rycze i analizuje
Mi zwykle pomaga wygadanie się, ale gorzej jak nie bardzo jest do kogo.
A to luba muzyka (byle nie ta, co jakoś nie tak się kojarzy), a to oglądanie filmików (jakoś koty dobrze na mnie działają), a to przygotowanie jakiejś dobrej szamy albo w ogóle zajęcie się jakimś sprzątaniem czy coś takiego by nie myśleć.
__________________
Garnkowiczka
Paubiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-15, 20:24   #3320
BittersweetCocaine
Zakorzenienie
 
Avatar BittersweetCocaine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Z kociej polany
Wiadomości: 3 783
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez aguniaaaaa041986 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co robicie jak macie kryzys i szukacie dziury w całym? Siedzę od rana i rycze i analizuje
Ja tak wczoraj miałam, wieczorem dopadł mnie jakiś kryzys egzystencjalny. Na szczęście już mi przeszło. Szkoda tylko, że TŻ to widział i nie mógł na to nic poradzić. W dodatku i jemu się oberwało. Kiedyś taka nie byłam

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
Po pierwsze przestać robić to co podkreśliłam.
Bo nic to nie da, oprócz pogorszenia Twojego stanu.
Po drugie weź głęboki oddech i pomyśl o czymś miłym, zacznij robić coś co lubisz (weź książkę, pooglądaj film, posłuchaj ulubionej muzyki i zjedz coś dobrego ).
Ja gdy mam kryzys (a ostatnio miewam go baaardzo rzadko) pytam siebie "po co się martwisz?" "co ci do daje?" i "czy na prawdę to taki wielki problem/y?". I tak zaczynam trzeźwo myśleć, że faktycznie robię sobie krzywdę, psuje własne zdrowie i nerwy i do tego wyolbrzymiam coś co nie jest tego warte. A przeszkody są po to by je zwyciężać, a nie się o nie potykać. Są próbą naszego charakteru i uczą nas czegoś. Ale nie tego by marudzić i gadać do samej siebie jaka to jestem beznadziejna Koleżance byś tak nie powiedziała prawda? To dlaczego ludzie mówią tak do samych siebie?
Do osoby, którą powinny kochać przede wszystkim?
Dorotti, bardzo mądrze powiedziane.
Chyba zacznę gdzieś zapisywać Wasze dobre rady, a później jak się ich trochę nazbiera to wydrukuję, żeby czytać w chwilach zwątpienia
BittersweetCocaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 21:15   #3321
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez aguniaaaaa041986 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co robicie jak macie kryzys i szukacie dziury w całym? Siedzę od rana i rycze i analizuje
Nie jestem typem analitycznym Jak mam doła to raczej nie z powodu, że myślę o czymś intensywnie i coraz bardziej się dołuję.
Jednak jak dołek mnie dopada, a dopada ostatnio znikąd i bez zapowiedzi to idę na spacer. Długi, bo nawet czasem ponad 3 godzinny. Chodzę, czasem słucham muzyki, ale częściej po prostu idę. Tup-tup, tup-tup- krok za krokiem moje problemy są coraz dalej. Wracam do domu zmęczona, spóźniona i nie mam czasu już na głupie myślenie, bo szybko jem, biorę prysznic i wpadam do wyrka spać. Następnego dnia rano się budzę i już nie pamiętam, że mi było źle wczoraj.
Czasem pomaga rozmowa z kimś, ale czasem tylko rozdrapuje to rany, bo gadamy jak to nam źle i coraz gorzej się przez to czuję. Czasem pozytywna muzyka pomaga, czasem lekki film, a spacer zawsze
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 21:55   #3322
Crema Catalana
Rozeznanie
 
Avatar Crema Catalana
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 849
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

hej Dziewczyny, chyba już wyczerpałyście temat
oprócz tego co wspomniałyście pomaga mi też w takich chwilach solidny trening. Wymęczę się wypocę i jakaś taka potulniejsza jestem, dla otoczenia, dla siebie również

Dorotti zgadzam się, taka wspierająca postawa dla samego siebie jest super ważna..i pomocna

Aguniaaaaa041986 trzymaj się
"Nie każdy dzień jest dobry, ale w każdym dniu jest coś dobrego.."
__________________
"I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles."
Crema Catalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 22:43   #3323
BittersweetCocaine
Zakorzenienie
 
Avatar BittersweetCocaine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Z kociej polany
Wiadomości: 3 783
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Ja ostatnio zrobiłam swoją mapę marzeń (może nie jest jakoś ładna graficznie, ale nie miałam za bardzo materiałów do pracy, a strasznie się na nią napaliłam i chciałam koniecznie ją zrobić ).
Poza tym zapisuję w zeszycie jakieś pozytywne rzeczy z każdego dnia. Zawsze wieczorem siadam i piszę
BittersweetCocaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 06:18   #3324
aguniaaaaa041986
Zakorzenienie
 
Avatar aguniaaaaa041986
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Tam Gdzie Jest Mi Najlepiej;)
Wiadomości: 18 150
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Dziękuję za rady dziewczyny
Zrobiłam tak... wyplakalam się, obejrzałam serial , pogadałam z tż i poszłam spać przed spaniem sama sobie wygłosiłam kazanie po co tak robię co mi to da itp
I wstałam w lepszym o wiele humorze
__________________

Think happy - be happy

M






aguniaaaaa041986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 09:45   #3325
ofthesun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 98
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Zdziwilo mnie, ze brak w pierwszym poscie ksiazki "kod szczescia" Wisemana. Co prawda jest to bardziej naukowo-poradnikowa pozycja bez pierwiastka parapsychologicznego/metafizycznego ale tez dlatego moim zdaniem stanowi dobre uzupelnienie.
ofthesun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 10:13   #3326
Crema Catalana
Rozeznanie
 
Avatar Crema Catalana
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 849
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

nie znam autora, więc zerknęłam na recenzje, wydaje się być ciekawą pozycją..
zapisałam sobie do przeczytania
__________________
"I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles."
Crema Catalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 11:56   #3327
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Nie chcę iść do psychologa czy psychoterapeuty. Raz, że nie mam pieniędzy, a dwa, z całego serca chciałabym sobie sama pomóc. Muszę nauczyć się być silna, bo życie może być różne i mogą pojawić się sytuacje, gdy będę musiała radzić sobie sama.

Jesteście dla mnie dużym autorytetem, potraficie wyjść z niejednego problemu. Proszę, pomóżcie mi.
Kleotko, żeby pomóc samemu sobie trzeba już to umieć robić. a najlepiej uczy tego ktoś - w tym wypadku terapeuta. jeśli jesteś w miarę komfortowej sytuacji, to możesz sobie pozwolić na samodoskonalenie i szukanie własnej drogi. Ty jednak tkwisz teraz w toksycznej relacji z rodzicem, więc potrzebujesz pomocy na cito. poproś lekarza o skierowanie na psychoterapię na NFZ - bo potrzebujesz profesjonalnych narzędzi i nauki, jak wyznaczać rodzicowi granicę. wyznaczanie komukolwiek granicy nie jest proste, gdy się tego nie umie, a rodzic to level expert
Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Staram się unikać, ale bywa z tym różnie. Wystarczy spotkanie kilkuminutowe w jednym pomieszczeniu, które wystarczy mu na ubliżenie mi. Ale staram się, mimo wszystko, radzić jakoś z przemieszczaniem się po domu.

Tylko jak mogę poradzić sobie z tym wszystkim wewnętrznie, kiedy samo "będzie dobrze" nie pomaga? Każda sytuacja dobija mnie coraz bardziej.
terapia.
Cytat:
Napisane przez aguniaaaaa041986 Pokaż wiadomość
Dziewczyny co robicie jak macie kryzys i szukacie dziury w całym? Siedzę od rana i rycze i analizuje
ja robię coś dobrego dla siebie. jeśli mam gorszy moment, jestem zestresowana, zdołowana - robię sobie wieczór pod tytułem 'tylko ja <3 '. relaksacyjna kąpiel, czysta wracam do sypialni, zapalam świeczki zapachowe, odpalam jakieś fajne wibracje (gongi tybetańskie, dźwięki natury, śpiewy wielorybów, lub po prostu miłą muzykę 'w tle', preferuję taką relaksacyjną i bez tekstu), gaszę światło i się kładę. jak zasnę, to zasnę, ale leżę tak nawet i godzinę, czasem dłużej. skupiam się na rozluźnieniu, ćwiczę mindfullness, odpycham każdą myśl 'analityczną', i ogólnie 'robię sobie dobrze' po takim wieczorze jestem naładowana energią i mogę działać
Cytat:
Napisane przez ofthesun Pokaż wiadomość
Zdziwilo mnie, ze brak w pierwszym poscie ksiazki "kod szczescia" Wisemana. Co prawda jest to bardziej naukowo-poradnikowa pozycja bez pierwiastka parapsychologicznego/metafizycznego ale tez dlatego moim zdaniem stanowi dobre uzupelnienie.
o, fajny tytuł, poczytam
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 19:04   #3328
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Witajcie
Jestem entuzjastką pozytywnego myślenia jednak ostatnio moje życie nieco się zmieniło....nagle zmarła moja babcia, a mój eks zaręczył się z kobietą z którą mnie zdradził 2 lata temu.
Od kilku dni nie mogę dojść do siebie
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 19:08   #3329
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 035
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Mandragona, każdy w takiej sytuacji byłby nieszczęśliwy. Nie możesz się tym zadreczac. Potrzeba czasu, potrzeba żebyś odnalazła się w nowej sytuacji ściskam mocno.

Wysłane z mojego ST21i przy użyciu Tapatalka
9cf1d31d279bad27b001c12cbf2de6a056fa95f2_6583802d27f04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 19:23   #3330
BittersweetCocaine
Zakorzenienie
 
Avatar BittersweetCocaine
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Z kociej polany
Wiadomości: 3 783
Dot.: Moc pozytywnego myślenia - III część

Cytat:
Napisane przez mandragona Pokaż wiadomość
Witajcie
Jestem entuzjastką pozytywnego myślenia jednak ostatnio moje życie nieco się zmieniło....nagle zmarła moja babcia, a mój eks zaręczył się z kobietą z którą mnie zdradził 2 lata temu.
Od kilku dni nie mogę dojść do siebie
[1=9cf1d31d279bad27b001c12 cbf2de6a056fa95f2_6583802 d27f04;57461481]Mandragona, każdy w takiej sytuacji byłby nieszczęśliwy. Nie możesz się tym zadreczac. Potrzeba czasu, potrzeba żebyś odnalazła się w nowej sytuacji ściskam mocno.

Wysłane z mojego ST21i przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Mandragona- zgadzam się z napisem na dropsie
W tej sytuacji po prostu potrzeba czasu... Exem się nie przejmuj. Widocznie tak musiało być, widocznie on nie był Ci pisany, ale pomyśl- to nawet "lepiej" niż jakbyś miała z nim być, a on np. zostawiłby Cię po ślubie. Wiem, że jest Ci ciężko, wiem jak to jest być porzuconą... Teraz jest Ci trudno, ale nadejdą lepsze chwile, na pewno A warto doznać szczerej i prawdziwej miłości. Może przyjdzie do Ciebie szybciej, niż się tego spodziewasz
Babcia... cóż... Taka jest kolej rzeczy. Wiem, łatwo się mówi. Sama też mam ukochaną babcię i jak czasem pomyślę, że może jej zabraknąć to mam ciarki na plecach
Staraj się myśleć pozytywnie, robić coś dla siebie, nawet jakieś małe przyjemności, to naprawdę pomaga. No i czytaj "Moc pozytywnego myślenia". To zaraża
BittersweetCocaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-17 06:33:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:46.