Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-14, 13:11   #3331
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Ale tu się dawno nic nie działo

Obiecałam komuś, że wrzucę zdjęcia swojej elewacji z desek już po pobejcowaniu, więc to robię
Na pierwszym zdjęciu surowe deski, na dwóch następnych po malowaniu. Pewnie zrobimy jeszcze jedną warstwę bejcy, ale na razie niestety brak czasu, bo jesteśmy na etapie wykończeniówki.

Zapraszam też was dziewczyny na plotki dotyczące budowy do tego wątku - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116171&page=12

Edytowane przez c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Czas edycji: 2012-05-14 o 13:17
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 14:27   #3332
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3411450 6]Ale tu się dawno nic nie działo

Obiecałam komuś, że wrzucę zdjęcia swojej elewacji z desek już po pobejcowaniu, więc to robię
Na pierwszym zdjęciu surowe deski, na dwóch następnych po malowaniu. Pewnie zrobimy jeszcze jedną warstwę bejcy, ale na razie niestety brak czasu, bo jesteśmy na etapie wykończeniówki.

Zapraszam też was dziewczyny na plotki dotyczące budowy do tego wątku - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116171&page=12 [/QUOTE]

Eileen piękny domek Powiedz mi co masz za kolorek elewacji na domku ten jasny ,właśnie ślęczę nad makietami z kolorami i już prawie wybrałam ( Ceresit-Nebraska 1 i Nebraska 3 na bonie)
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 17:08   #3333
izuniak
Rozeznanie
 
Avatar izuniak
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 798
GG do izuniak
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Ja mam nebraskę 1 i 3 - to dobry wybór
__________________
22.12.2001 - Jagódka
14.07.2007 - Emilka
izuniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 21:48   #3334
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Eileen piękny domek Powiedz mi co masz za kolorek elewacji na domku ten jasny ,właśnie ślęczę nad makietami z kolorami i już prawie wybrałam ( Ceresit-Nebraska 1 i Nebraska 3 na bonie)
Na ścianie jest tynk w kolorze białym, a na to farba silikonowa w kolorze takiej złamanej bieli/kości słoniowej. Ma swój numer ale nie mam projektu pod ręką, żeby to sprawdzić..
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 21:52   #3335
kwiatki222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 44
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

kazda opinia cenna
kwiatki222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 08:02   #3336
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs up Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez izuniak Pokaż wiadomość
Ja mam nebraskę 1 i 3 - to dobry wybór

Izunia (moja imienniczko ) jak pokażesz zdjęcia elewacji swojego domku w tych moich wybranych kolorach to BĘDĘ DOZGONNIE WDZIĘCZNA Bardzo proszę

Wczoraj z mężem już przyklapnęliśmy te kolorki,ale fajnie byłoby je zobaczyć
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 10:29   #3337
izuniak
Rozeznanie
 
Avatar izuniak
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 798
GG do izuniak
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Iza - przepraszam, mała pomyłka( aż sprawdziłam opakowania, bo nie dawało mi to spokoju), jednak Nebraska 1 i 4. Miała być 3 , ale byłby za mały kontrast.

By izuniak at 2011-09-16

By izuniak at 2011-09-16
__________________
22.12.2001 - Jagódka
14.07.2007 - Emilka

Edytowane przez izuniak
Czas edycji: 2012-05-15 o 10:30
izuniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-15, 11:08   #3338
zuzia13m
Zakorzenienie
 
Avatar zuzia13m
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: نضمن لك أفضل
Wiadomości: 3 204
GG do zuzia13m
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez izuniak Pokaż wiadomość
Iza - przepraszam, mała pomyłka( aż sprawdziłam opakowania, bo nie dawało mi to spokoju), jednak Nebraska 1 i 4. Miała być 3 , ale byłby za mały kontrast.

By izuniak at 2011-09-16

By izuniak at 2011-09-16

To jest Twój dom? Ale macie dużo miejsca dookoła Projekt jet z internetu cy sami robiliście? Podoba mi się
__________________
78-62
Przez pierwsze dwa lata
uczysz dzieci chodzić i mówić
a przez
następne szesnaście lat
marzysz o tym żeby usiadły
spokojnie i się zamknęły !!!

zuzia13m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 11:10   #3339
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Iza nic nie szkodzi a wręcz przeciwnie, bo zastanawiam się teraz nad Nebraską 4 a to dlatego , że ja z tego ciemniejszego chce zrobić bonie a miałam jakoś wrażenie, że 3 będzie za jasna, tzn. zlewała się będzie z 1 a u Ciebie 4 nie wydaje się zbyt ciemna, dobrze mi się wydaje ?

I napisz mi koniecznie z czego macie podmurówkę i jaki to kolor,bo też planuje w takim kolorze

No i na koniec: PIĘKNY MASZ DOM
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 18:44   #3340
adelajda120
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 50
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Dołączę się jak pozwolicie do grona Bab budowniczych

Dziewczyny, skąd Wy takie fajne projekty znajdujecie? Podpowiedzcie gdzie szukać najlepiej bo ja na tym etapie dopiero jestem i już załamana
adelajda120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 18:54   #3341
zuzia13m
Zakorzenienie
 
Avatar zuzia13m
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: نضمن لك أفضل
Wiadomości: 3 204
GG do zuzia13m
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez adelajda120 Pokaż wiadomość
Dołączę się jak pozwolicie do grona Bab budowniczych

Dziewczyny, skąd Wy takie fajne projekty znajdujecie? Podpowiedzcie gdzie szukać najlepiej bo ja na tym etapie dopiero jestem i już załamana


mi podobają się projekty z tego studia: http://www.z500.pl/ i z tego: http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m483285b6501fa - to akurat jest mój projekt
zależy czego szukasz, wystarczy trochę pogrzebać w necie i wyskoczy sporo stron z projektami domów. Z większości firm możesz zamówić darmowy katalog z projektami (ja dostałam ich ok 15 z różnych firm)
szukanie projektu jest chyba najtrudniejszym etapem budowy
powodzenia
__________________
78-62
Przez pierwsze dwa lata
uczysz dzieci chodzić i mówić
a przez
następne szesnaście lat
marzysz o tym żeby usiadły
spokojnie i się zamknęły !!!

zuzia13m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-06, 22:17   #3342
izuniak
Rozeznanie
 
Avatar izuniak
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 798
GG do izuniak
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Iza - przepraszam, że dopiero teraz odpisuję Cokół jest zrobiony tynkiem mozaikowym firmy SEMPRE. Nie wiem jaki nr koloru, ponieważ wybierałam z wzornika wykonawcy Dziękuje za komplementy pod adresem mojej stodoły

Zuzia - mój projekt to gotowiec : http://www.horyzont.com/projekt-domu...onecznik/0/293 w odbiciu lustrzanym i po małych zmianach
__________________
22.12.2001 - Jagódka
14.07.2007 - Emilka
izuniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 22:35   #3343
zuzia13m
Zakorzenienie
 
Avatar zuzia13m
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: نضمن لك أفضل
Wiadomości: 3 204
GG do zuzia13m
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez izuniak Pokaż wiadomość
Iza - przepraszam, że dopiero teraz odpisuję Cokół jest zrobiony tynkiem mozaikowym firmy SEMPRE. Nie wiem jaki nr koloru, ponieważ wybierałam z wzornika wykonawcy Dziękuje za komplementy pod adresem mojej stodoły

Zuzia - mój projekt to gotowiec : http://www.horyzont.com/projekt-domu...onecznik/0/293 w odbiciu lustrzanym i po małych zmianach
jest rewelacyjny wydaje się ogromny a jest idealny
__________________
78-62
Przez pierwsze dwa lata
uczysz dzieci chodzić i mówić
a przez
następne szesnaście lat
marzysz o tym żeby usiadły
spokojnie i się zamknęły !!!

zuzia13m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 09:24   #3344
Jagonis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 26
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez izuniak Pokaż wiadomość
Zuzia - mój projekt to gotowiec : http://www.horyzont.com/projekt-domu...onecznik/0/293 w odbiciu lustrzanym i po małych zmianach
Niezły, ale brakuje mi tzw. gabinetu na dole i dodatkowej łazienki "rodziców" na górze. No i to wyjście na taras zarezerwowane dla jednego pokoju.

Edytowane przez Jagonis
Czas edycji: 2012-06-08 o 10:28
Jagonis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 13:27   #3345
zuzia13m
Zakorzenienie
 
Avatar zuzia13m
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: نضمن لك أفضل
Wiadomości: 3 204
GG do zuzia13m
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Jagonis Pokaż wiadomość
Niezły, ale brakuje mi tzw. gabinetu na dole i dodatkowej łazienki "rodziców" na górze. No i to wyjście na taras zarezerwowane dla jednego pokoju.

niestety ale miałam bardzo ograniczony wybór, na dole łazienka będzie mniejsza a obok pomieszczenie gospodarcze a reszta zostaje jak w projekcie
__________________
78-62
Przez pierwsze dwa lata
uczysz dzieci chodzić i mówić
a przez
następne szesnaście lat
marzysz o tym żeby usiadły
spokojnie i się zamknęły !!!

zuzia13m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 22:54   #3346
adelajda120
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 50
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez zuzia13m Pokaż wiadomość
mi podobają się projekty z tego studia: http://www.z500.pl/ i z tego: http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m483285b6501fa - to akurat jest mój projekt
zależy czego szukasz, wystarczy trochę pogrzebać w necie i wyskoczy sporo stron z projektami domów. Z większości firm możesz zamówić darmowy katalog z projektami (ja dostałam ich ok 15 z różnych firm)
szukanie projektu jest chyba najtrudniejszym etapem budowy
powodzenia
Dzięki Zuzia
no właśnie mam ciężko
na to pierwsze nie trafiłam jeszcze wiec z przyjemnością zerknę, a stronę archon oglądałam wcześniej z kilkanaście razy i nic mnie nie powaliło mam też kilka katalogów od dechy do dechy przestudiowane i klapa . Może za duże wymagania mam ..
podeślijcie jeszcze jakieś miejsca z projektami , proooooooszę
adelajda120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 09:59   #3347
izuniak
Rozeznanie
 
Avatar izuniak
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 798
GG do izuniak
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Jagonis Pokaż wiadomość
Niezły, ale brakuje mi tzw. gabinetu na dole i dodatkowej łazienki "rodziców" na górze. No i to wyjście na taras zarezerwowane dla jednego pokoju.
Jagonis - masz sporo racji, ale:
- dolne pomieszczenie gospodarcze połączyliśmy z wc i zrobiliśmy dużą łazienkę. Dwie duże łazienki do sprzątania mi wystarczą
- uprzedzę uwagi o braku schowków w domu: mamy piwnicę gdzie mamy pralnię, suszarnię, spiżarnię i graciarnię Ogrzewanie jest gazowe, więc nie ma pyłu węglowego i brudu.
- górny taras ma wyjście z naszej sypialni i tak mialo być, przy dwójce ruchliwych i pomysłowych dzieciaków
- więcej przesiadujemy we wspólnej jadalni, więc gabinet jest mi zbędny. Zresztą przy domu mam budynek do prowadzonej działalności gosp. z biurem i wystarczy mi spędzanie tam czasu do 15.00
- chciałam otwarty, jasny, przestronny parter i tak jest

Tak więc każdy wybiera projekt biorąc pod uwagę, co lubi i co mu potrzebne Jednak dzisiaj zbudowałabym nowoczesną, przeszkloną kostkę z płaskim dachem, ale nie na mojej obecnej działce, bo sąsiedzi zaglądaliby mi do sypialni
__________________
22.12.2001 - Jagódka
14.07.2007 - Emilka
izuniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 09:29   #3348
Jagonis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 26
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Twoje decyzje są uzasadnione, pewnie inaczej byście podeszli do tematu, gdyby nie było piwnicy i odrębnego budynku dla firmy.

W tym projekcie podoba mi się "schowanie" pokoju dziennego daleko od wejścia.

A co do przeszklonych domów. Widziałem w tv film z budowy czegoś podobnego z tej firmy http://www.huf-haus.com/en/the-huf-h...project-1.html

Sposób pracy niemieckiej ekipy montażowej robił wrażenie.
Jagonis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 08:00   #3349
indiewa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 93
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

na oko to mi się podobają domki w takim stylu: http://extradom.pl/projekt-domu-izolda-WOE1033 ale jak w tym spojrzałam na układ pomieszczeń na poddaszu to ręce opadają - okno w garderobie a w przylegającym do niej pokoju już nie. tak jakby tej garderoby nie można było przesunąć za ten drugi pokój (który zyskałby okno).

W ogóle to ja się boję okien dachowych
indiewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 16:10   #3350
Lucynka234
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 12
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez indiewa Pokaż wiadomość
na oko to mi się podobają domki w takim stylu: http://extradom.pl/projekt-domu-izolda-WOE1033 ale jak w tym spojrzałam na układ pomieszczeń na poddaszu to ręce opadają - okno w garderobie a w przylegającym do niej pokoju już nie. tak jakby tej garderoby nie można było przesunąć za ten drugi pokój (który zyskałby okno).

W ogóle to ja się boję okien dachowych
Ładny domek, w moim guście chociaż faktycznie nie bardzo układ przemyślany
Ja też nie chcę otwartej kuchni a tu jak dobrze widzę właśnie taka
Mnie sie podoba taki http://duomo.pl/projekt-domu-alabaster-a.html Co o nim powiecie? Tą kuchnie chyba da sie jakoś zamknąć, myślę o przesuwnych drzwiach takich mocno przeszkolonych
Lucynka234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 22:24   #3351
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez indiewa Pokaż wiadomość
na oko to mi się podobają domki w takim stylu: http://extradom.pl/projekt-domu-izolda-WOE1033 ale jak w tym spojrzałam na układ pomieszczeń na poddaszu to ręce opadają - okno w garderobie a w przylegającym do niej pokoju już nie. tak jakby tej garderoby nie można było przesunąć za ten drugi pokój (który zyskałby okno).

W ogóle to ja się boję okien dachowych
Mam wrażenie, że nie potrafisz czytać projektu... Ten wspomniany pokój ma okna, tyle, ze dachowe. Wynika to z budowy dachu. Żeby pokój mógł mieć normalne okno, należałoby zrobić wykusz dachowy, a całkowicie zmieniłoby wygląd domu i konstrukcję dachu.
Inna sprawa to, fakt, że ścianki działowe można spokojnie poprzestawiać i mieć pokój z oknem balkonowym, a w zamian mniejszą, ciemną garderobę. To już kwestia indywidualnego wyboru inwestora.
Po takich projektach typowych nie spodziewam się cudów i ciekawych, przemyślanych rozwiązań, bo to na produkcja masowa, daleka od nastawienia na indywidualne potrzeby przyszłych mieszkańców.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 08:02   #3352
indiewa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 93
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że nie potrafisz czytać projektu... Ten wspomniany pokój ma okna, tyle, ze dachowe. Wynika to z budowy dachu. Żeby pokój mógł mieć normalne okno, należałoby zrobić wykusz dachowy, a całkowicie zmieniłoby wygląd domu i konstrukcję dachu.
Inna sprawa to, fakt, że ścianki działowe można spokojnie poprzestawiać i mieć pokój z oknem balkonowym, a w zamian mniejszą, ciemną garderobę. To już kwestia indywidualnego wyboru inwestora.
Po takich projektach typowych nie spodziewam się cudów i ciekawych, przemyślanych rozwiązań, bo to na produkcja masowa, daleka od nastawienia na indywidualne potrzeby przyszłych mieszkańców.

jedną z niewielu rzeczy jakie potrafię jest krytyczne oglądanie projektu - obejrzałam setki (dosłownie) zanim wybrałam ten dla siebie.
okna dachowe widziałam, nawet o nich wspomniałam, prawda? bo nei ufam oknom dachowym i najzwyczajniej w świecie mi się nie podobają jako JEDYNE doświetlenie pokoju. i własnie o takiej zmianie pisałam - że należałoby przesunąć pokój do okna przy balkonie a garderobę zrobić w części bez okna w elewacji. tylko dlaczego projektant od razu tego nie zrobił? bez sensu. domek jest nawet fajny ale rozplanowany do pipla.
tu nie chodzi o to, żeby dom był super indywidualny tylko żeby był logicznie rozplanowany, a ten nie jest, choć mógł być. ja rozumiem, że projektant chciał pewnie aby garderoba przylegała do dużej sypialni, ale źle to wymyślił i koniec. garderoba w tak małym (stosunkowo) domu, powinna być w części wspólnej.
co do indywidualności - ja szukając projektu dla siebie, też wiedziałam, że będę musiała wprowadzić w nim zmiany ze względu na to, że w domu mają mieszkać dwie rodziny (ja z narzeczonym i moi rodzice) więc musiały być dwa wejścia i możliwość łatwego odgrodzenia dwóch mieszkań ścianką.
już pokazywałam (tylko chyba w innym wątku) na jaki projekt się zdecydowaliśmy: http://fdpl.eu/projekty/domy-jednoro...assic-136.html
jest to projekt typowy, standardowy, choć bez zmian (specyfika przeznaczenia domu) się nie obędzie - przedłużymy w nim tylko ściankę na parterze która jest przy schodach i lekko zmodyfikujemy układ pomieszczeń przy tylnym wejściu (to będzie wejście do części mieszkalnej rodziców) a nasze sypialnie będą na górze.
wolałabym oczywiście dom parterowy ale nie mam warunków na działce
indiewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 20:27   #3353
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez indiewa Pokaż wiadomość

jedną z niewielu rzeczy jakie potrafię jest krytyczne oglądanie projektu - obejrzałam setki (dosłownie) zanim wybrałam ten dla siebie.
okna dachowe widziałam, nawet o nich wspomniałam, prawda? bo nei ufam oknom dachowym i najzwyczajniej w świecie mi się nie podobają jako JEDYNE doświetlenie pokoju. i własnie o takiej zmianie pisałam - że należałoby przesunąć pokój do okna przy balkonie a garderobę zrobić w części bez okna w elewacji
Z tego co napisałaś wynikało, że jeden z pokoi nie ma okna.
A projekty ja też przeglądam zawodowo - średnio setkę miesięcznie
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 16:07   #3354
czoko1989
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: sierakowice- pomorskie
Wiadomości: 223
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

http://www.dobry-dom.pl/projekty-dom...-0-realny.html

a co myslicie o tym?? bede go budowąć, tylko chce dorysować piwnice chociaż pod jakąś cześcia domu
czoko1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 21:27   #3355
zuzia13m
Zakorzenienie
 
Avatar zuzia13m
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: نضمن لك أفضل
Wiadomości: 3 204
GG do zuzia13m
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez czoko1989 Pokaż wiadomość
http://www.dobry-dom.pl/projekty-dom...-0-realny.html

a co myslicie o tym?? bede go budowąć, tylko chce dorysować piwnice chociaż pod jakąś cześcia domu

mi się podoba tylko jest jeden minus: strasznie mało miejsca przy wejściu, na dodatek są tam jeszcze drzwi do garażu (w tym wypadku zrobiłabym suwane a nie tradycyjne).
No i ja bym zrobiła taras nad garażem
__________________
78-62
Przez pierwsze dwa lata
uczysz dzieci chodzić i mówić
a przez
następne szesnaście lat
marzysz o tym żeby usiadły
spokojnie i się zamknęły !!!

zuzia13m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 08:57   #3356
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs up Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez czoko1989 Pokaż wiadomość
http://www.dobry-dom.pl/projekty-dom...-0-realny.html

a co myslicie o tym?? bede go budowąć, tylko chce dorysować piwnice chociaż pod jakąś cześcia domu

Powiem szczerze, że projekt jakich miliony,ale jak wam odpowiada to git Ja bym wybrała osobiście coś bardziej w nowoczesnym stylu i zdecydowanie bez skosów czyli niewielką piętróweczkę o taką http://www.dobry-dom.pl/projekty-dom...-kasjopea.html
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 10:29   #3357
Jagonis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 26
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Wiatrołap na dole jest dość duży - 4,5 m kw. to wystarczy, zwłaszcza, że hol jest również przestronny. Duża łazienka na piętrze - tego bym nie robił, lepiej dwie mniejsze łazienki jak w tym piętrowym. I jeszcze jedno pytanie - dlaczego piwnica?
Jagonis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 11:39   #3358
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

iza251-podobają mi się takie domki i to bardzo ale moim zdaniem nie na każdą działkę pasują. Bardziej jakąś działkę podmiejską niż np na taką jak moja-położona na wsi wśród pól i łąk Uważam że w takim miejscu taki dom wyglądał by trochę dziwnie.

Ja wybrałam na 90% projekt z biura Z500 Z128 z drobnymi zmianami
http://www.z500.pl/projekt/Z128,Zgra...od-frontu.html

Zmiany:
*dołożenie małych okien w łazience i pom gosp. który będzie pralnią i takim schowkiem na środki czystości, może też małe okienko do doświetlenia schodów
*doprojektujemy od prawej strony garaż i kotłownię za nim, będzie zaczynał się w miejscu słupa przy wejściu, zrobi się wtedy taka jakby "nisza" z wejściem głównym. Na garażu będzie kryty dach jak w tym projekcie http://www.z500.pl/projekt/Z117,Proj...z-garazem.html
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 12:46   #3359
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Thumbs up Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez XxMartaxX Pokaż wiadomość
iza251-podobają mi się takie domki i to bardzo ale moim zdaniem nie na każdą działkę pasują. Bardziej jakąś działkę podmiejską niż np na taką jak moja-położona na wsi wśród pól i łąk Uważam że w takim miejscu taki dom wyglądał by trochę dziwnie.

Ja wybrałam na 90% projekt z biura Z500 Z128 z drobnymi zmianami
http://www.z500.pl/projekt/Z128,Zgra...od-frontu.html

Zmiany:
*dołożenie małych okien w łazience i pom gosp. który będzie pralnią i takim schowkiem na środki czystości, może też małe okienko do doświetlenia schodów
*doprojektujemy od prawej strony garaż i kotłownię za nim, będzie zaczynał się w miejscu słupa przy wejściu, zrobi się wtedy taka jakby "nisza" z wejściem głównym. Na garażu będzie kryty dach jak w tym projekcie http://www.z500.pl/projekt/Z117,Proj...z-garazem.html
JA TAM bym się nie nie przejmowała tym,że dom nie będzie pasował do otoczenia.Też buduję na wsi i wykańczam dom trochę inaczej niż wszyscy w około ale właśnie to wyróżnia mój dom spośród całej tej masówki z kasztanowymi dachami i żółtymi elewacjami
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 13:00   #3360
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
JA TAM bym się nie nie przejmowała tym,że dom nie będzie pasował do otoczenia.Też buduję na wsi i wykańczam dom trochę inaczej niż wszyscy w około ale właśnie to wyróżnia mój dom spośród całej tej masówki z kasztanowymi dachami i żółtymi elewacjami
Ja podobnie Prawdziwa, zabita dechami wieś A dom zupełnie z innej bajki.


Marta - a robiłaś badania geologiczne gruntu, czy możesz zrobić podpiwniczony dom? Nie zawsze są do tego warunki, a lepiej wiedzieć wcześniej, niż jak się już zapłaci za projekt.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.