storczyk (orchidea) cz.III - Strona 112 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-13, 16:16   #3331
Karoolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 110
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Witam.
Mam problem z moją orchideą ponieważ już przekwita, a ja nie wiem co zrobić z jej łodyżką która żółknie. Pomożecie? Jestem początkująca
Dodatkowo jej hmm, ,,podstawa''(2gie foto) strasznie się pomarszczyła.
Co może być tego przyczyną?
Karoolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 16:25   #3332
kundzia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Nieinna, szczeże to nie wiem czy jest woskowy, bo nie wiem co to znaczy takie małe nie douczenie
kundzia07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 16:52   #3333
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Karoolinka Pokaż wiadomość
Witam.
Mam problem z moją orchideą ponieważ już przekwita, a ja nie wiem co zrobić z jej łodyżką która żółknie. Pomożecie? Jestem początkująca
Dodatkowo jej hmm, ,,podstawa''(2gie foto) strasznie się pomarszczyła.
Co może być tego przyczyną?
Lodyzke spokojnie obetnij,ten typ storaska nie puszcza kolejnych pedow na jednej lodydze.
Bulwy sie marszcza gdy maja malo wody,one nie lubia przesuszania. Musisz go podlewac czesciej niz falka.Ja podlewam moje co 5 dni,ale to zalezy od tego jak szybko przesycha podloze. Najlepiej jak sama bedziesz sprawdzala jak ciezka doniczka jest,z biegiem czasu dojdziesz do wprawy Gdy doniczka jest lekka podlej kwiatucha.
Pozdrawiam
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 17:02   #3334
Karoolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 110
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

bierka83 Dziękuję. Normalnie moje storczyki (mam ich 3) podlewam raz na tydzień w każdy wtorek. Ale widać ,że ten nieszczęśnik musi pić dwa razy więcej niż reszta
Karoolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 18:14   #3335
kasia_tomeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 177
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

P/bulwy mogą też marszczyć się same pd siebie ze starości dlatego ja nie przepadam za cambriowatymi ale Norki zachęca

Jeden z moich storczyków ma piękne korzenie i liście ale nie wiem coś się z nim dzieje żółknie na zdjęciu jakimś przypadkowym (chwilowo nie mam aparatu) zaznaczyłam czerwonymi strzałkami tą część która żółknie u mojego storczyka dodam jeszcze że żółknie mu tylko jedna strona tak jakby liście żółkły od stożka ale to się nie zmienia ani na gorsze ani nie powiększa. cała reszta jest OK.
Drugi problem to u drugiego zauważyłam że zaczęły od brzegów ciemnieć mu liście i wiotczeć sprawdziłam korzenie ale jak powyżej są dorodne mają nowe przyrosty.

Dziewczyny liczę na Wasze cenne rady co może być przyczyną ? I jak zadziałać?
__________________
W Drodze do Celu...

...To jest mój sen...
http://s1.suwaczek.com/20120818060214.png


Edytowane przez kasia_tomeq
Czas edycji: 2010-10-13 o 18:18
kasia_tomeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 18:41   #3336
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Dziewczyny a jak wy podlewacie waze storki: tradycyjnie od gory czy kapiecie je w wodzie przez klika h?
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 18:50   #3337
Motylicaja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: KRAKÓW:):) MY city...
Wiadomości: 5 953
GG do Motylicaja
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

poszukam foto w kompie i wrzuce wam 2 fotki

a moja babcia ma Orchideae delamatynczyka
Motylicaja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 19:21   #3338
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

phdwao wiesz co. ja maczalam kiedys, nawet dolewalam nawoziku. Ale stracilam przez to maczanie jednego storka, wszedlmi grzyba brzydki w korzenie.
Teraz leje od gory, ale w oslonkach stoi woda, wiec sie troche mocza, ale nie wiele tej wody dotyka korzeni. I tak na razie im dobrze.
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 19:34   #3339
nieinna
Raczkowanie
 
Avatar nieinna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 118
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez kundzia07 Pokaż wiadomość
Nieinna, szczeże to nie wiem czy jest woskowy, bo nie wiem co to znaczy takie małe nie douczenie
Woskowe phalaenopsis mają zdecydowanie grubsze płatki od typowych marketowych hybryd, w dotyku są twardsze i jakby nawoskowane, całe się błyszczą. Najczęściej też mają warżki bez tzw wąsów i pachną w słońcu, bądź rano (aczkolwiek nie wszystkie falki z warżkami bez wąsów i pachnące są woskowe...).

Kasia, co z Twoimi falusiami się dzieje to nie mam pojęcia, ale ten którego pokazałaś korzenie ma miodzio! Lubię takie soczystości.

phdwao - ja kąpię. Wkładam storaska do wiaderka po serze na sernik , po ściance doniczki wlewam deszczówkę i moczę tak ok. godziny, czasem dłużej czasem krócej. Zależy od tego w jakim są podłożu - te z przewiewnym i dużymi kawałkami kory mocze dłużej. Ale myślę, że w miarę rozrostu kolekcji, więkoszość osób przechodzi do....przelewania
nieinna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 20:01   #3340
kasia_tomeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 177
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Ja moczę w osłonce
Nieinna no właśnie korzenie i liście piękne a od stożka żółknie to już trochę trwa pierwsze myślałam że to przelanie ale zawsze podlewam jak nie ma już pary na doniczce i korzenie są szare. Tą żółtą stroną stoi do słońca może to mu się nie podoba
Dziewczyny jak macie jakieś pomysły to piszcie bo ja już sama nie wiem co z moim storczykaskiem jest nigdzie nic nie ma, a chciałabym mu pomóc
Może któraś z Was ma podobne doświadczenie?
__________________
W Drodze do Celu...

...To jest mój sen...
http://s1.suwaczek.com/20120818060214.png


Edytowane przez kasia_tomeq
Czas edycji: 2010-10-13 o 20:02
kasia_tomeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 20:26   #3341
kundzia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

a może to od słońca własnie, na moim jednym tak sie zrobiło, kiedy go przestawiłam na parapet, wiecej słońca dostał i leciutko zółty się zrobił

a co do podlewania to ja nalewam do osłonki i mocze nawet 2h, a i zdarzało się więcej, bo moje sa w przewiewnej bardzo korze.
zdarza sie często że uzywam tej samej wody do paru storczyków, i puki co ze wszystkimi wszystko dobrze
kundzia07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-13, 21:03   #3342
Karoolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 110
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Ja również moczę, a potem jeszcze dodatkowo podlewam wodą z nawozem.
Karoolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 21:32   #3343
gusiak23
Zakorzenienie
 
Avatar gusiak23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 7 705
GG do gusiak23
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez breda Pokaż wiadomość
w OBI w Lublinie. Dzisiaj dopatrzyłam że ciapaty ma dziwnie wyglądającą plamkę - muszę kupić gdzieś topsin i go nim potraktować bo boje sie że może podzielić los landrynka...
eh, bardzo dobrze wspominam to OBI. szkoda że jużnie studiuję w Lublinie.

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak wy podlewacie waze storki: tradycyjnie od gory czy kapiecie je w wodzie przez klika h?
ja moczę. NAlewam do osłonek i czekam,ale tak z 20min czasem trochę dłużej,ale staram się do pół godz.

i u mnie też szaleją nowe pędziki. u 3zauważyłam i 4 przedłuża co się da i wypuszcza z uśpionych oczek
__________________
Mikołaj
gusiak23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 07:23   #3344
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Karoolinka Pokaż wiadomość
bierka83 Dziękuję. Normalnie moje storczyki (mam ich 3) podlewam raz na tydzień w każdy wtorek. Ale widać ,że ten nieszczęśnik musi pić dwa razy więcej niż reszta
Prosze bardzo

phdwao odnosnie podlewania to ja tez tak jak dziewczyny podlewam w oslonce,tzn nalewam do oslonki wode i tak sobie pija i pija. Wczesniej podlewalam nad kranem,ale przy takiej ilosci to zajmowalo mi kupe czasu. przy wlewaniu wody do oslonki jest mniej roboty,tylko trzeba pamietac zeby wylac ta wode.

Pozdrawiam
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 07:39   #3345
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez nieinna Pokaż wiadomość
kundzia07 ja miałam trzy razy taką sytuację, że kupiłam storczyka z wykluwającym się, bądź już całkiem widocznym pędem i ani razu mi się nie zdarzyło by ten pęd rósł u mnie w domu dalej - zawsze po jakimś czasie zasychał. Ale to tylko moje doświadczenie
Ja mam podobne niestety.
Wykluwające się pędziki sklepowe, nigdy mi nie urosły.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 08:25   #3346
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez nieinna Pokaż wiadomość
doriskap Ładniutkie to drzewko, widziałam taką hybrydę w Casto ostatnio, tez była bardzo rozgałęziona, ten typ chyba tak ma. Jeśli to Twoje kwitnienie to podwójne
Dendrobium też śliczne, delikatny kolorek, w ogóle cały kwiatek bardzo ładny i zdrowo wygladający
to juz jest moje kwitnienie dostałam go na walentynki tak samo rozgołęzionego, na przełomie czerwca-lipca pojawił sie nowy pęd sama byłam ciekawa czy się rozgałęzi jak poprzedni ten typ chyba tak ma

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia_tomeq Pokaż wiadomość
Dziewczyny liczę na Wasze cenne rady co może być przyczyną ? I jak zadziałać?
kasiu bez paniki... ja tez w jednym mam jakby cały trzon żółtego koloru, a liście są zielone i nic sie z nim nie dzieje, na początki się obawiałam, że coś niedbrego sie dzieje, ale jest od roku ok
więc obserwuj czy sie cos zmienia i bądz dobrej myśli... do momentu jak liście nie zżółkną nie ma się obawiać
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 08:31   #3347
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

dzien dobry
pochwale sie, ze nabylam ciemnofioletowa miniaturke storczyka z 3 pedami zdjecie wkleje wieczorkiem jak bede w domu
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 11:38   #3348
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
Prosze bardzo

phdwao odnosnie podlewania to ja tez tak jak dziewczyny podlewam w oslonce,tzn nalewam do oslonki wode i tak sobie pija i pija. Wczesniej podlewalam nad kranem,ale przy takiej ilosci to zajmowalo mi kupe czasu. przy wlewaniu wody do oslonki jest mniej roboty,tylko trzeba pamietac zeby wylac ta wode.

Pozdrawiam
A ja wlewam wodę do osłonki (między doniczką a osłonką mam keramzyt) i już jej nie wylewam. Wody wlewam tyle żeby zalała cały keramzyt i tak z 0,5 cm korzeni od samego dołu. Moje storki to lubią.
Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 11:50   #3349
smerfetka25
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 6 815
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Ja tylko raz namoczyłam storczyka...na drugi dzień opadły mi wszystkie kwiaty
__________________
Dieta "cud" czas Start... 91,5 - 87,5 - 85,0 - ??
smerfetka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-14, 12:11   #3350
gusiak23
Zakorzenienie
 
Avatar gusiak23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 7 705
GG do gusiak23
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

to nie mam pojęcia dla czego. Moje odkąd zaczęłam namaczać ładniej rosną i w dodatku nie mają takich oklapniętych liści.
__________________
Mikołaj
gusiak23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 12:56   #3351
icoteraz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 260
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

A JA MAM DZIŚ BARDZO ZŁY DZIEŃ...
dostałam cynk, że łaciatki są koło mnie. Poleciałam i... ostatniego jakaś kobitka sprzątnęła mi przed nosem ((((
icoteraz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 17:28   #3352
smerfetka25
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 6 815
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez icoteraz Pokaż wiadomość
A JA MAM DZIŚ BARDZO ZŁY DZIEŃ...
dostałam cynk, że łaciatki są koło mnie. Poleciałam i... ostatniego jakaś kobitka sprzątnęła mi przed nosem ((((
Trze było jej z łapek tego kwiatka wyszarpać
Nie martw się, będą następne

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

Cytat:
Napisane przez gusiak23 Pokaż wiadomość
to nie mam pojęcia dla czego. Moje odkąd zaczęłam namaczać ładniej rosną i w dodatku nie mają takich oklapniętych liści.
Może dlatego że włożyłam go do wanny pełnej wody, zostawiając na powierzchni tylko pęd z kwiatkami. No cóż, człowiek uczy się na błędach
__________________
Dieta "cud" czas Start... 91,5 - 87,5 - 85,0 - ??
smerfetka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 18:06   #3353
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
phdwao wiesz co. ja maczalam kiedys, nawet dolewalam nawoziku. Ale stracilam przez to maczanie jednego storka, wszedlmi grzyba brzydki w korzenie.
Teraz leje od gory, ale w oslonkach stoi woda, wiec sie troche mocza, ale nie wiele tej wody dotyka korzeni. I tak na razie im dobrze.
Cytat:
Napisane przez nieinna Pokaż wiadomość
Woskowe phalaenopsis mają zdecydowanie grubsze płatki od typowych marketowych hybryd, w dotyku są twardsze i jakby nawoskowane, całe się błyszczą. Najczęściej też mają warżki bez tzw wąsów i pachną w słońcu, bądź rano (aczkolwiek nie wszystkie falki z warżkami bez wąsów i pachnące są woskowe...).

Kasia, co z Twoimi falusiami się dzieje to nie mam pojęcia, ale ten którego pokazałaś korzenie ma miodzio! Lubię takie soczystości.

phdwao - ja kąpię. Wkładam storaska do wiaderka po serze na sernik , po ściance doniczki wlewam deszczówkę i moczę tak ok. godziny, czasem dłużej czasem krócej. Zależy od tego w jakim są podłożu - te z przewiewnym i dużymi kawałkami kory mocze dłużej. Ale myślę, że w miarę rozrostu kolekcji, więkoszość osób przechodzi do....przelewania
Cytat:
Napisane przez kasia_tomeq Pokaż wiadomość
Ja moczę w osłonce
Nieinna no właśnie korzenie i liście piękne a od stożka żółknie to już trochę trwa pierwsze myślałam że to przelanie ale zawsze podlewam jak nie ma już pary na doniczce i korzenie są szare. Tą żółtą stroną stoi do słońca może to mu się nie podoba
Dziewczyny jak macie jakieś pomysły to piszcie bo ja już sama nie wiem co z moim storczykaskiem jest nigdzie nic nie ma, a chciałabym mu pomóc
Może któraś z Was ma podobne doświadczenie?
Cytat:
Napisane przez kundzia07 Pokaż wiadomość
a może to od słońca własnie, na moim jednym tak sie zrobiło, kiedy go przestawiłam na parapet, wiecej słońca dostał i leciutko zółty się zrobił

a co do podlewania to ja nalewam do osłonki i mocze nawet 2h, a i zdarzało się więcej, bo moje sa w przewiewnej bardzo korze.
zdarza sie często że uzywam tej samej wody do paru storczyków, i puki co ze wszystkimi wszystko dobrze
Cytat:
Napisane przez gusiak23 Pokaż wiadomość
eh, bardzo dobrze wspominam to OBI. szkoda że jużnie studiuję w Lublinie.


ja moczę. NAlewam do osłonek i czekam,ale tak z 20min czasem trochę dłużej,ale staram się do pół godz.

i u mnie też szaleją nowe pędziki. u 3zauważyłam i 4 przedłuża co się da i wypuszcza z uśpionych oczek
Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
Prosze bardzo

phdwao odnosnie podlewania to ja tez tak jak dziewczyny podlewam w oslonce,tzn nalewam do oslonki wode i tak sobie pija i pija. Wczesniej podlewalam nad kranem,ale przy takiej ilosci to zajmowalo mi kupe czasu. przy wlewaniu wody do oslonki jest mniej roboty,tylko trzeba pamietac zeby wylac ta wode.

Pozdrawiam
Cytat:
Napisane przez Maja 77 Pokaż wiadomość
A ja wlewam wodę do osłonki (między doniczką a osłonką mam keramzyt) i już jej nie wylewam. Wody wlewam tyle żeby zalała cały keramzyt i tak z 0,5 cm korzeni od samego dołu. Moje storki to lubią.
Cytat:
Napisane przez smerfetka25 Pokaż wiadomość
Ja tylko raz namoczyłam storczyka...na drugi dzień opadły mi wszystkie kwiaty
Cytat:
Napisane przez smerfetka25 Pokaż wiadomość
Trze było jej z łapek tego kwiatka wyszarpać
Nie martw się, będą następne

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------


Może dlatego że włożyłam go do wanny pełnej wody, zostawiając na powierzchni tylko pęd z kwiatkami. No cóż, człowiek uczy się na błędach
Dziękuje Dziewczyny za rady, czyli sposoby widzęsą podzielona, ja namaczam w misce z nawzem, ale dopieero od niedawna mam strki, wiec czy robie dobrze okaze sie później
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 18:07   #3354
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

phdwao z ktorej czesci wlkp jestes?
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 18:18   #3355
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
phdwao z ktorej czesci wlkp jestes?
środkowej pod poznaniem, a TY?
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 18:19   #3356
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

ech, z północy
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 18:23   #3357
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
ech, z północy
znam tamte tereny troszkę, bo jeżdzę do Wałcza do babci a wałcz jest za półncną wlkp.w koncu
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 19:58   #3358
Sylwia cypr
Raczkowanie
 
Avatar Sylwia cypr
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Limassol, Cypr
Wiadomości: 235
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Co do podlewania to kiedys zastanawialam sie nad tym przelewaniem pod kranem, mam tylko 5 storkow to w sumie dlugo by to nie trwalo, ale jakos tak przyzwyczailam sie juz do namaczania slicznotek i narazie przy tym pozostane tym bardziej ze wypracowalam sobie metode... 1,5 l butelka starcza mi dokladnie na 2 oslonki a pozniej przkladam tylko namoczone storki do pustych oslonek zamieniajac je ze spragnionymi jeszcze orchideami jako ostatnia pije "niespodzianka" bo ma najwieksza doniczke do ktorej wlewam pozostala wode z oslonek.... i tak to u mnie dziala

Jesli chodzi o ciekawostki... ... to moj ostatni nabytek ktorym sie chwalilam po utracie cambri i ktorego nazwalam "pąsówką" otworzyl wszystkie swoje paczki i ukazal nieco inaczej ubarwione kwiatuszki... same ocencie to szalenstwo
Sylwia cypr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 20:01   #3359
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

niezle,kazdy w innym kolorze, od jasnego do ciemnego
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 20:05   #3360
gusiak23
Zakorzenienie
 
Avatar gusiak23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 7 705
GG do gusiak23
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

faktycznie poszalał z kolorami
__________________
Mikołaj
gusiak23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.