Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-04, 06:59   #3391
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Zziajana (masz cudowny nick <3 ), uwielbiam ten typ włosów! Kręcone są fajne, ale nie bardzo można sobie jakąś fryzurę ułożyć, bo kosmyka nie wydzielisz, a przy czesaniu na sucho stracisz połowę włosów. Przynajmniej ja tak mam -.-
Nie pakuj za często lakieru, bo szkoda włosiąt
Dziękuję
Nie używam już lakieru, ani niczego do utrwalania włosów, nie ma sensu, one i tak żyją własnym życiem. Raz nawet, to już baaardzo dawno temu było, ale zrobiłam sobie trwałą (bo ja tak bardzo chcę mieć kręcone włosy!) i zgadnij co? Na drugi dzień już były całkiem proste Więc się całkowicie poddałam ze wszelkimi zabiegami, które miałyby to zmienić, nie ma sensu się denerwować, że znowu coś nie wyszło
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 18:52   #3392
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Hej laski jakby ktoś brał na włosy Biotebal 5 to chętnie oddam połowę opakowania za symboliczną kwotę. Ja niestety muszę przestać go brać ze względu na masakrę na twarzy po nim ;/ z żalem to robię, ale nie mogę obecnie na siebie patrzeć w lustrze;/
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-04, 21:18   #3393
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Hej laski jakby ktoś brał na włosy Biotebal 5 to chętnie oddam połowę opakowania za symboliczną kwotę. Ja niestety muszę przestać go brać ze względu na masakrę na twarzy po nim ;/ z żalem to robię, ale nie mogę obecnie na siebie patrzeć w lustrze;/
Może jakiś składnik ci się przedawkował? Z suplementami trzeba bardzo uważać bo łatwo przesadzić jeśli nie ma się braków.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 06:48   #3394
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Ja zle reaguje za witaminy z grupy B.Identyczna sytuacje mialam po Cp;(
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 08:39   #3395
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

O rany, ja brałam biotebal, ale ja żadnego działania na sobie nie widziałam, ani tego pozytywnego ani negatywnego. Bardzo współczuję wysypu!
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 09:15   #3396
lenoczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 27
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

hej, ja zauważyłam, ze moje włosy super reagują na wodę chlorowaną w basenie. zawsze po wyjściu z basenu, kiedy nie spłukuję włosów wodą pod prysznicem, mam super sploty. nie wiem co to jest bo większość narzeka na chlorowaną wodę. u mnie jest odwrotnie; wychodzę z basenu (a pływam żabką krytą, więc włosy są cale mokre) nie suszę suszarka i mam przepiękne loki. czy któraś z was tez tak ma? dla odmiany nie działają na mnie żadne kosmetyki do włosów kręconych (są zlepione i sztywne), oprócz serum m.anthonego, o którym już tu pisałam.
lenoczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-05, 11:55   #3397
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Ja zle reaguje za witaminy z grupy B.Identyczna sytuacje mialam po Cp;(
To pewnie takie suplementy powodują u Ciebie przedawkowanie. Moim zdaniem bez sensu brać suplementy tak w ciemno, chyba że wiemy czego mamy niedobory albo po prostu bierzemy zioła np. skrzyp bo można sobie tylk ozaszkodzić. Ja regularnie biorę witaminę A, kosmiczną dawkę magnezu i cynk ale to dlatego że ja mam ciągłe niedobory magnezu bo źle śpię od dziecka i najmniejszy stres u mnie powoduje usuwanie magnezu, no a cynku i witmainy A w diecie mam mało i braki objawiają się upierdliwymi zmianami skórnymi.
Tylko że ja wszystko biorę oddzielnie, tak żeby nie brać tego co jest mi zbędne. Jakiś czas brałam suplement gdzie był wapń i magnez i mi wapń bardzo osłabiał to przyswajanie magnezu, a na przykład bez cynku witamina A przyswaja się słabo i właśnie trzeba uważać żeby nie przedawkować czegoś bo wtedy jeden składnik może osłabiać drugi i robią się anomalia.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-06, 01:42   #3398
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Widzialam w sklepie tutaj odzywki do mycia L'Oreal, o ktorych kiedys Wam pisalam. Wrzucam sklad wersji do lokow (Ever Curl Cleansing Balm). W ogole jest cokolwiek warta? Bardzo wysoko ma zapach...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg L'Oreal odzywka do mycia.jpg (64,0 KB, 10 załadowań)
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-06, 14:40   #3399
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez krolewna_smieszka Pokaż wiadomość
Widzialam w sklepie tutaj odzywki do mycia L'Oreal, o ktorych kiedys Wam pisalam. Wrzucam sklad wersji do lokow (Ever Curl Cleansing Balm). W ogole jest cokolwiek warta? Bardzo wysoko ma zapach...
Zależy ile kosztuje, jak sporo to nie warto. Jest wiele bardzo tanich odżywek dobrych do mycia, a jak wiadomo przy myciu schodzi tego sporo
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-06, 15:10   #3400
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Hej dziewczyny
Dawno mnie nie było, ale jestem w końcu po maturze i egzaminach więc mam czas na włosy
Znowu chodzę w loczkach, choć w zasadzie kręcą sie w 100% tylko same końce, no ale... :-D
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-06, 19:26   #3401
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Dawno mnie nie było, ale jestem w końcu po maturze i egzaminach więc mam czas na włosy
Znowu chodzę w loczkach, choć w zasadzie kręcą sie w 100% tylko same końce, no ale... :-D
Włosy z samymi kręconymi końcami są świetne, szczególnie jak są długie. Mi się kojarzą z takimi postaciami fantasy np. elfami *.*

Miałam miesiąc kryzysu włosowego, a to tylk odlatego że na wszystkie oleje moje włosy puściły focha, od ukochanych wcześniej protein rozgumiły się i rozprostowały i żeby było jeszcze dziwniej to używam maski z od zawsze znienawidzoną gliceryną, która naprawdę fajnie u mnie się sprawdza obecnie. Nie wiem skąd to burzliwe rozstanie i niechęć do protein i nie będę dociekać bo się nie dowiem
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-06, 19:44   #3402
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Włosy z samymi kręconymi końcami są świetne, szczególnie jak są długie. Mi się kojarzą z takimi postaciami fantasy np. elfami *.*

Miałam miesiąc kryzysu włosowego, a to tylk odlatego że na wszystkie oleje moje włosy puściły focha, od ukochanych wcześniej protein rozgumiły się i rozprostowały i żeby było jeszcze dziwniej to używam maski z od zawsze znienawidzoną gliceryną, która naprawdę fajnie u mnie się sprawdza obecnie. Nie wiem skąd to burzliwe rozstanie i niechęć do protein i nie będę dociekać bo się nie dowiem
Hahahha to faktycznie się pozmieniało jak mnie nie było, skoro polubiłaś się z gliceryną.

Dziękuję za pocieszenie bo w sumie sama się tak pocieszam i dlatego je usilnie zapuszczam ile się da, bo im dłuższe tym paradoksalnie mi to przestaje przeszkadzać, podczas gdy kiedyś je usilnie ścinałam ile się da, żeby były bardziej kręcone.

Trochę mnie nie było i mam pytanie, co Wy na to żeby zrobić szybciutki test? Ja zacznę, chodzi o wypisanie produktów, które najlepiej się u nas sprawdzają w ostatnim czasie, u mnie też się trochę pozmieniało i jestem bardzo ciekawa czego używacie.

Szampon: Ecolab do farbowanych i jako oczyszczasz Joanna hypoalergiczna
Odżywka: balsam na kwiatowym propolisie Agafii i od czasu do czasu Natura Estonica pobudzenie wzrostu (trochę za ciężki jest )
Maska: Planeta Organica - marokańska i raz na tydzień, dwa Kallos keratynowy
Końcówki: olejek arganowy z biedry (rozważam mythic oil, ale się nie mogę zebrać...)
Olej: szczerze mówiąc, co popadnie. Bida u mnie z olejami ostatnio, więc denkuję Amlę Dabur ale dziś zakupiłam oliwę i zobaczymy.
Na skalp za to wcieram od Agafii olejek na porost.
Stylizacja: Żel z Joanny styling effect i krem do loków Nivea.

Jeśli nie spodoba Wam się mój pomysł, to się oczywiście nie obrażę, po prostu jestem ciekawa, co tam się teraz sprawdza.
Ja się zakochuję w rosyjskich kosmetykach i wdrażam je też w pielęgnację twarzy.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-06, 20:43   #3403
Nieszka__
Zadomowienie
 
Avatar Nieszka__
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 020
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Jak chronicie włosy przed słońcem? Na plaży/basenie? Jakie kosmetyki lub domowe metody możecie polecić?
Nieszka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-06, 21:00   #3404
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Hahahha to faktycznie się pozmieniało jak mnie nie było, skoro polubiłaś się z gliceryną.

Dziękuję za pocieszenie bo w sumie sama się tak pocieszam i dlatego je usilnie zapuszczam ile się da, bo im dłuższe tym paradoksalnie mi to przestaje przeszkadzać, podczas gdy kiedyś je usilnie ścinałam ile się da, żeby były bardziej kręcone.

Trochę mnie nie było i mam pytanie, co Wy na to żeby zrobić szybciutki test? Ja zacznę, chodzi o wypisanie produktów, które najlepiej się u nas sprawdzają w ostatnim czasie, u mnie też się trochę pozmieniało i jestem bardzo ciekawa czego używacie.

Szampon: Ecolab do farbowanych i jako oczyszczasz Joanna hypoalergiczna
Odżywka: balsam na kwiatowym propolisie Agafii i od czasu do czasu Natura Estonica pobudzenie wzrostu (trochę za ciężki jest )
Maska: Planeta Organica - marokańska i raz na tydzień, dwa Kallos keratynowy
Końcówki: olejek arganowy z biedry (rozważam mythic oil, ale się nie mogę zebrać...)
Olej: szczerze mówiąc, co popadnie. Bida u mnie z olejami ostatnio, więc denkuję Amlę Dabur ale dziś zakupiłam oliwę i zobaczymy.
Na skalp za to wcieram od Agafii olejek na porost.
Stylizacja: Żel z Joanny styling effect i krem do loków Nivea.

Jeśli nie spodoba Wam się mój pomysł, to się oczywiście nie obrażę, po prostu jestem ciekawa, co tam się teraz sprawdza.
Ja się zakochuję w rosyjskich kosmetykach i wdrażam je też w pielęgnację twarzy.
Tak, stało się i nie mam pojęcia jak bo to stało się tak nagle..
To ja mam fazę ostatnio na Wiedźmina i podoba mi się fryzura Yennefer z gry Wiedźmin 3 (właśnie, ja nie lubię fantasy ogólnie, lubię wygląd postaci ale to mi się spodobało mega, dużo zmian w gustach ostatnio xD)

Też się dopsizę, a co mi tam:
Szampon: Joanna Rzepa fioletowy (święty gral, kocham i pozdrawiam<3), OGX z palmą sabalową i kofeiną, Superdrug Coconut Water (usiłuję wzmocnić kłaki, stąd takowe szampony się obecnie przewijają)
Odżywka: Elseve czerwona do farbowanych, Alberto Balsam Blueberry z żeń-szeniem i pantenolem - ulubione od lat
Maska: Superdrug Coconut Water Masque - to ta z gliceryną, ostatnio używam zamiast odżywek
Końcówki: niby nic, ale sporadycznie odżywka b/s z Ziaji jakakolwiek co mi w ręce wpadnie
Olej: nie olejuję od dawna, ale kremuję raz w tygodniu balsamem do ciała z Lidla i używam wcierki OGX z palmą sabalową
Stylizacja: nie stylizuję się ^^

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Nieszka__ Pokaż wiadomość
Jak chronicie włosy przed słońcem? Na plaży/basenie? Jakie kosmetyki lub domowe metody możecie polecić?
Wystarczy wetrzeć po myciu krem z wysokim filtrem Co prawda ja przed słońcem się chowam, ale jak już wiem że będę wyeksponowana na słońce ewentualnei to tak właśnie robię
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-06, 23:44   #3405
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Zależy ile kosztuje, jak sporo to nie warto. Jest wiele bardzo tanich odżywek dobrych do mycia, a jak wiadomo przy myciu schodzi tego sporo
Jest bardzo droga jak na produkty drogeryjne - 12 $, ale też to wielki pojemnik. Zwykłe odżywki L'Oreala, np. czerwona Elseve kosztuje ok. 6$. To w takim razie się powstrzymam przed kupnem tej wielkiej. Tym bardziej, że mnie nigdy nie przekonywało mycie odżywką.
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 06:57   #3406
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:

Wystarczy wetrzeć po myciu krem z wysokim filtrem Co prawda ja przed słońcem się chowam, ale jak już wiem że będę wyeksponowana na słońce ewentualnei to tak właśnie robię
Ale taki normalny krem z filtrem? A to nie przetłuści włosów?
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 07:55   #3407
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Bonjour.
U mnie ostatnio : szampon arganowy Dr Organic, raz w tygodniu rumiankowy Garnier.
Odzywki: Natural World z makadamia, Barnangen Parlglans z olejem z pestek moreli i keratyna.
Maski: Forol z ekstraktem henny, Biovax kawiorowy.
Bs spray Laban& Labolina.
Stylizacja pianka Franck Provost 24 h Expert Volume
Olejowanie oliwka dziecinna Urtekramu ( migdał, jojoba, olej z pestek brokuła)
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 09:01   #3408
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Ale taki normalny krem z filtrem? A to nie przetłuści włosów?
Po zejściu z plazy i tak idziesz się umyć, prawda?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 11:28   #3409
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

To ja tez napisze

Szampon: Joanna Rzepa fioletowa
Odżywki: balsam PO afryka z awokado, balsam na cedrowym propolisie
Maski: tajska
Zabezpieczenie: mus z Pantene, Elseve olejek w kremie
Oleje: nie uzywam xd
Półprodukty: pantenol, mleko
Stylizacja: pianka z Aussie
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"

Edytowane przez zagubiona94
Czas edycji: 2016-07-07 o 11:30
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-07, 13:34   #3410
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Ale taki normalny krem z filtrem? A to nie przetłuści włosów?
No wiadomo że trochę tłuste będą ale idąc na plaże czy na basen to raczej nie jest istotne ^^ Szczególnie że idąc na plażę czy basen i tak się ochlapujemy wodą albo nam piachu we włosy naleci czyt. mamy uwalone włosy nawet bez nakładania kremu. No a po i tak się idzie pod prysznic.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 16:09   #3411
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Tak, stało się i nie mam pojęcia jak bo to stało się tak nagle..
To ja mam fazę ostatnio na Wiedźmina i podoba mi się fryzura Yennefer z gry Wiedźmin 3 (właśnie, ja nie lubię fantasy ogólnie, lubię wygląd postaci ale to mi się spodobało mega, dużo zmian w gustach ostatnio xD)

Też się dopsizę, a co mi tam:
Szampon: Joanna Rzepa fioletowy (święty gral, kocham i pozdrawiam<3), OGX z palmą sabalową i kofeiną, Superdrug Coconut Water (usiłuję wzmocnić kłaki, stąd takowe szampony się obecnie przewijają)
Odżywka: Elseve czerwona do farbowanych, Alberto Balsam Blueberry z żeń-szeniem i pantenolem - ulubione od lat
Maska: Superdrug Coconut Water Masque - to ta z gliceryną, ostatnio używam zamiast odżywek
Końcówki: niby nic, ale sporadycznie odżywka b/s z Ziaji jakakolwiek co mi w ręce wpadnie
Olej: nie olejuję od dawna, ale kremuję raz w tygodniu balsamem do ciała z Lidla i używam wcierki OGX z palmą sabalową
Stylizacja: nie stylizuję się ^^

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------


Wystarczy wetrzeć po myciu krem z wysokim filtrem Co prawda ja przed słońcem się chowam, ale jak już wiem że będę wyeksponowana na słońce ewentualnei to tak właśnie robię

o tego szamponu z joanny nie testowałam, wszystko przede mną bo hypoalergiczny to mój hit :-D
Nie znam niektórych nazw, wieczorem wygoogluje, bo teraz jestem w trasie.
Mam tę czerwoną odżywkę z Ziaji ale coś nie mogę zdenkować, caly czas zapominam, że ją mam. dziś jest dobry moment, póki pamiętam :-D
Moja koleżanka jeździ na te imprezy, co się przebierają za postacie z gier. Fajna rzecz.


Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Bonjour.
U mnie ostatnio : szampon arganowy Dr Organic, raz w tygodniu rumiankowy Garnier.
Odzywki: Natural World z makadamia, Barnangen Parlglans z olejem z pestek moreli i keratyna.
Maski: Forol z ekstraktem henny, Biovax kawiorowy.
Bs spray Laban& Labolina.
Stylizacja pianka Franck Provost 24 h Expert Volume
Olejowanie oliwka dziecinna Urtekramu ( migdał, jojoba, olej z pestek brokuła)
Olej z pestek brokuła?! Pierwsze słyszę :-D dobry jest?


Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
To ja tez napisze

Szampon: Joanna Rzepa fioletowa
Odżywki: balsam PO afryka z awokado, balsam na cedrowym propolisie
Maski: tajska
Zabezpieczenie: mus z Pantene, Elseve olejek w kremie
Oleje: nie uzywam xd
Półprodukty: pantenol, mleko
Stylizacja: pianka z Aussie
O za tą pianką Aussie się oglądałam kilka razy, dobra?
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 18:08   #3412
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 451
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
O za tą pianką Aussie się oglądałam kilka razy, dobra?
Dla moich fal dobra, utrwala troche, nie skleja, nie straczkuje, ja jestem zadowolona po jej uzyciu i wysuszeniu dyfuzorem mam prawie loczki, no ale szybko oklapuja, bo wiadomo, fale to fale a nie loki, taka ich struktura i to nie wina pianki
__________________
"Chłopiec już nigdy więcej nie płakał i nigdy nie zapomniał tego, czego się nauczył: że kochać to niszczyć i że być kochanym to znaczy zostać zniszczonym."
"Miasto Kości"
zagubiona94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 18:39   #3413
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Pokaż wiadomość
Dla moich fal dobra, utrwala troche, nie skleja, nie straczkuje, ja jestem zadowolona po jej uzyciu i wysuszeniu dyfuzorem mam prawie loczki, no ale szybko oklapuja, bo wiadomo, fale to fale a nie loki, taka ich struktura i to nie wina pianki
Oj na avku widzę, że włosy masz zjawiskowe.
Rozczesujesz je na sucho? W jaki sposób nakładasz piankę?
Muszę sprawdzić skład tej pianki, a poza tym robię kolejne podejście do żelu z glutka, bo mam takie nowe postanowienie, że skoro mogę jeść zdrowo, to i kosmetyki zacznę wybierać naturalne. Z twarzą już się udało, czas na resztę.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 20:09   #3414
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Soupir bordeaux - polecam, ja go od lat kocham i poleciłam zagubionej również i obydwie jesteśmy zadowolone Szampony z Joanny to dla mnie jedne z najlepszych, bez soli, ładnie pachną, nie przesuszają skóry ani włosów, no miodzio

Co do naturalnychk osmetyków to ja też tak próbowałam ale moje włosy nienawidzą aloesu i tego typu naturalnych rzeczy, nawet olei ale baaaaaardzo polubiłam maseczkę z żółtka i miodu! Kiedyś miałam po niej piękne loki i bardzo długo sprawdzała się u mnie dobrze, teraz znowu tak jest i robię sobie tą maskę raz w tygodniu. Muszę tylko dokupić olej rycynowy i wtedy pewnie będzie najlepszy efekt
W ogółe z naturalnymi kosmetykami jest taka kaszana, że bardzo lubią uczulać. Osobiście uwielbiam mycie twarzy olejem (od paru lat już tak robię) i płatkami owsianymi, mycie włosów mydłami, domowe peelingi, pasty do mycia ciała, toniki i domowe maseczki.
Ostatnio jestem na diecie prawie wegańskiej (bo raz na 2 tyg mięcho sobie zjem ^^) i jakby ktoś szukał diety, która usuwa nadmiar wody z organizmu np. zebranej w postaci cellulitu i oczyszcza z bałaganu to polecam, efekty piorunujące.
__________________
https://epickapokrzywa.blogspot.com/...-cruelity.html
Pielęgnacja twarzy bez okrucieństwa

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2016-07-07 o 20:12
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-07, 22:48   #3415
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Klaudenc żółtko jest extra na włosy, ale raz byłam taka mądra, że spłukałam je gorącą wodą musiałam wyciągać jajecznice z włosów...
Ja się bardzo polubiłam z marką ecolab. Co prawda mam tylko szampon i tonik (są przeeeeboskie), ale chcę więcej.
Tonik tak cudownie pachnie i nawilża...ehhh chciało by się tylko testować te kosmetyki, a piniendzy skąd nabrać
Co do weganizmu, jestem teraz na poście dr dąbrowskiej i mam za sobą pierwszy w życiu @ bez tabletek, także co do tego, że po wyjściu z postu zostanę weganką nie mam żadnych wątpliwości.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-08, 06:01   #3416
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Apropos szamponu, chciałam się przerzucić na coś łagodniejszego znów i jestem już pewna, że mam uczulenie na BD:/ pewnie na ten składnik myjący. Nie wiem już co robić Znów mam taki jakby łupież i swędzi mnie skóra głowy od kiedy znów nim myję :/ Wcześniej mi się uspokoiła na dobrą chwilę jak myłam Johnem Freidą i na przemian z Timotei przeźroczystym. Co radzicie robić? Myć tym co pasuje mojej skórze czy włosom? Jestem bezradna W środę idę ścinać to moje siano

Jak sobie pomyślę, jakie piękne włosy miałam z 5-6 lat temu. I pomyśleć, że wtedy używałam tylko szamponów z Loreala+odżywek i kremu do loków. Teraz nic na nie działa Krem do loków jakikolwiek zaaplikowany nic kompletnie nie daje. Dalej pozostają mi żele, ale nie lubię po nich tego uczucia szorstkości i suchości
__________________
Dbam o włoski!

Edytowane przez iwonsia01
Czas edycji: 2016-07-08 o 06:03
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-08, 07:13   #3417
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Soupir bordeaux Pokaż wiadomość
Olej z pestek brokuła?! Pierwsze słyszę :-D dobry jest?
Tak, to bardzo cenny olej ma działanie podobne do silikonów.
Solo nie uzywalam, ale ta oliwka jest świetna. Czasem nakładam kropelkę po myciu na mokre włosy zamiast odzywki bs i włosy wygładzone i błyszczące jak po najlepszym serum silikonowym.
Widze ze ten olej z nasion brokuła maja na ecospa.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-08, 07:20   #3418
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
No wiadomo że trochę tłuste będą ale idąc na plaże czy na basen to raczej nie jest istotne ^^ Szczególnie że idąc na plażę czy basen i tak się ochlapujemy wodą albo nam piachu we włosy naleci czyt. mamy uwalone włosy nawet bez nakładania kremu. No a po i tak się idzie pod prysznic.
Aaa... Bo to w kontekście plaży/basenu.... To wiele wyjaśnia, nie doczytałam
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-08, 08:17   #3419
BiegnijLola
Raczkowanie
 
Avatar BiegnijLola
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 275
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez BiegnijLola Pokaż wiadomość
Lokowane i kręcone, help! Potrzebuje jakiejś porady. Przez ostatnie pół roku przeżywam bunt kłaka, inaczej nie da się tego nazwać

Mam włosy długie i pocieniowane, rozczesane i wyprostowane sięgają do końca łopatek - najdłuższa warstwa, oraz do ucha - najkrótsza warstwa. Po umyciu, ugniataniu na mokro, traktowaniu żelem, suszeniu dyfuzorem i odgniataniu sucharków na koniec - jest bardzo ładnie, burza loków. Oczywiście te na dole kręcą się najbardziej, w takie dzikie spiralki, na górze trochę słabiej, ale są to mięsiste, dobrze zdefiniowane loki, nie fale.

I teraz tak: kiedyś (jeszcze jakiś rok temu) trzymały mi się w praktycznie niezmienionym stanie nawet przez 2-3 dni. Teraz jest tragedia... Po wysuszeniu są ładne, ale z każdą kolejną godziną zaczynają się prostować, natomiast następnego dnia nie mam już loków, tylko jakieś takie nieładne (połamane, posklejane) pół- fale i praktycznie nie da się ich reanimować.
Nie wiem czy to wina cieniowania, czy teraz mam jakieś marne włosy. Stylizatorów używam mocniejszych niż kiedyś.
Znalazłam lek na swoje włosy! Napiszę o tym dla potomności, gdyby jakaś lokowana koleżanka miała podobne problemy, to może pomoże jej to samo co mi

1. Poszłam do fryzjerki, która specjalizuje się w cięciu kręciołów i uświadomiła mnie, że przez długi czas miałam bardzo źle podcinane włosy. Żeby zniwelować ten koszmarny efekt jeszcze trochę przede mną, ale już (po jednym cięciu!) widzę znaczną poprawę.
2. Włosy były zbyt miękkie, bo potrzebowały protein. Teraz myje szamponem nawilżającym do włosów suchych (Mydlnica lekarska), potem nakładam odżywkę proteinową, a włosy są bardziej lokują i są sztywniejsze.
3. Zmieniłam stylizator na różowy żel w tubce z Joanny, dzięki temu włos jest utrwalony, ale elastyczny.

Tylko tyle i aż tyle, mi pomogło
__________________
Złośliwa Wiedźma

Edytowane przez BiegnijLola
Czas edycji: 2016-07-08 o 08:18
BiegnijLola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-08, 09:57   #3420
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Apropos szamponu, chciałam się przerzucić na coś łagodniejszego znów i jestem już pewna, że mam uczulenie na BD:/ pewnie na ten składnik myjący. Nie wiem już co robić Znów mam taki jakby łupież i swędzi mnie skóra głowy od kiedy znów nim myję :/ Wcześniej mi się uspokoiła na dobrą chwilę jak myłam Johnem Freidą i na przemian z Timotei przeźroczystym. Co radzicie robić? Myć tym co pasuje mojej skórze czy włosom? Jestem bezradna W środę idę ścinać to moje siano

Jak sobie pomyślę, jakie piękne włosy miałam z 5-6 lat temu. I pomyśleć, że wtedy używałam tylko szamponów z Loreala+odżywek i kremu do loków. Teraz nic na nie działa Krem do loków jakikolwiek zaaplikowany nic kompletnie nie daje. Dalej pozostają mi żele, ale nie lubię po nich tego uczucia szorstkości i suchości
Z delikatnych szamponów polecam ecolab, naprawdę. Babydream niby delikatny, dla mnie przy regularnym stosowaniu i tak był za mocny.
Po przerzuceniu się na szampony ecolab nie pamiętam co to swedzacy skalp





Cytat:
Napisane przez paulownia Pokaż wiadomość
Tak, to bardzo cenny olej ma działanie podobne do silikonów.
Solo nie uzywalam, ale ta oliwka jest świetna. Czasem nakładam kropelkę po myciu na mokre włosy zamiast odzywki bs i włosy wygładzone i błyszczące jak po najlepszym serum silikonowym.
Widze ze ten olej z nasion brokuła maja na ecospa.
O kurcze, bede musiała się nim zainteresować!
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.