Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy. - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-20, 15:43   #3421
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Możesz dane słówko edytować w bazie. Ja tak zrobiłam po którymś razie.

Np. grocery, grocer's znaczą to samo, więc w powtórkach wyświetla mi się: sklep spożywczy [1] i sklep spożywczy [2], gdzie [2] to moje oznaczenie słówka 'dwuczęściowego' [czyli z 's].

Ewentualnie jeżeli wpisujesz nie to słówko, a wiesz, że jest prawidłowe, możesz ręcznie zaakceptować odpowiedź i wtedy nie uznaje Ci tego jako błąd.
Nie wpadłam na to Dzięki
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 16:46   #3422
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Awansowałam do drugiego etapu olimpiady języka hiszpańskiego Cholernie się cieszę, bo brały w niej udział osoby z gimnazjum dwujęzycznego i jak na razie jaram się
Muszę teraz wybrać literaturę i opracować wszystkie tematy do części ustnej
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 16:50   #3423
angelinmyheart
Zakorzenienie
 
Avatar angelinmyheart
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 886
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Awansowałam do drugiego etapu olimpiady języka hiszpańskiego Cholernie się cieszę, bo brały w niej udział osoby z gimnazjum dwujęzycznego i jak na razie jaram się
Muszę teraz wybrać literaturę i opracować wszystkie tematy do części ustnej
oo super i gratuluje.
__________________
"If you want to get promoted start acting instead of just talking about it!"

https://www.suwaczki.com/tickers/72fldcimnc0g695n.png

01.02.2009r
04.08.2018r
angelinmyheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 16:53   #3424
mayletka
Rozeznanie
 
Avatar mayletka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zadupie.
Wiadomości: 573
GG do mayletka
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Awansowałam do drugiego etapu olimpiady języka hiszpańskiego Cholernie się cieszę, bo brały w niej udział osoby z gimnazjum dwujęzycznego i jak na razie jaram się
Muszę teraz wybrać literaturę i opracować wszystkie tematy do części ustnej
:d jestes moim guru! Gratuuuluje! Przy samodzielnej nauce osiagnelas to, co pewnie wielu sie nie udalo, mimo korepetycji/kursow , zmotywowalas mnie
Pamietam, ze zdajesz mnostwo rozszerzen na maturze, jak idzie nauka?
__________________

Przeszła kurs przygotowawczy do bycia piękną suką i
wyszła z niego z wyróżnieniem, dyplomem z różową bransoletką jako prezentem dla prymuski.


instagram||blog
mayletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 16:55   #3425
Tygrryska
Zakorzenienie
 
Avatar Tygrryska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 134
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Awansowałam do drugiego etapu olimpiady języka hiszpańskiego Cholernie się cieszę, bo brały w niej udział osoby z gimnazjum dwujęzycznego i jak na razie jaram się
Muszę teraz wybrać literaturę i opracować wszystkie tematy do części ustnej
gratuluje! mozesz byc z siebie dumna
trzymam kciuki za czesc ustna
__________________
"It is never too late to be what you might have been."

Tygrryska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 17:32   #3426
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Dziękuję

Mayletka uczę się na bieżąco, więc jest ok. Sporo czasu poświęcam językom, inne przedmioty, szczególnie geografia, której w ogóle nie ruszyłam , schodzą na dalszy plan Ale to dlatego, że jeszcze nie jestem do końca zdecydowana na to, co chcę studiować (albo wyjadę na rok, nie wiem jeszcze )
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 19:00   #3427
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez moya07 Pokaż wiadomość
ja mam co tydzien "quiz" z matmy, a ze studiuje po ang, to czytanie zadania, ktore zawiera slowa jak wierzchołki, równoległe, iloczyn skalarny, prostopadły, jest dla mnie totalną magią... Pewnie masz podobne słówka
Ja już się po 2,5 latach przyzwyczaiłam.
A dzisiaj właśnie pisałam pierwszy test po niemiecku (algorytmy). Na szczęście dostałam pozwolenie na wzięcie słownika de-eng i parę razy się przydał.
Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
A ja zaczynam dostrzegać minusy Profesora. Wkurza mnie, że w jednym dziale są trzy słowa na 'atrakcyjność' i przy powtórkach ciągle robię błędy, bo nie to słówko wpisałam.
Ja wtedy klikam, że umiem jak jestem pewna i tyle. Też mnie to wkurza.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-21, 14:57   #3428
joanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar joanna_87
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: pomorskie województwo,
Wiadomości: 13 331
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Callitus gratuluję
Ja miałam wczoraj test z make&do - zdobyłam 87% pkt 13/15 pkt
joanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-21, 18:07   #3429
Alexanderka91
Raczkowanie
 
Avatar Alexanderka91
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ja niestety trochę się nudzę na lektoracie z języka i poza kilkoma słówkami , nie nauczyłam się jeszcze niczego nowego.
Z jednej strony się cieszę, że nie muszę spędzać zbyt wiele czasu nad czeskim w domu i rozumiem wszystko o czym mówi lektorka, ale z drugiej strony liczę na zwiększenie tempa w drugim semestrze.
Najlepsze na zajęciach z języka są i tak sytuacje, kiedy prowadząca przez godzinę tłumaczy nam po czesku np. wszystkie zastosowania biernika, wszystkie końcówki, przyimki z którymi się łączy itp. Po czym do mnie po zajęciach odwraca się koleżanka z pytaniem "Ola a co to w ogóle jest ten AKUZATIV?"
Miałam też propozycję, aby chodzić na lektoraty z drugim rokiem, ale nie dałabym rady tego pogodzić z moim aktualnym planem
Postanowiłam za to wykorzystać nieco moją prowadzącą, ponieważ jest także w połowie Słowaczką i po dzisiejszej rozmowie obiecała mi poszukać jakiś fajnych materiałów . Sama znalazłam też w bibliotece wydziałowej dwie książeczki, o których wcześniej nie słyszałam, więc mam kolejne pomoce naukowe.
Trzymajcie też za mnie kciuki, bo zakupiłam do pracy semestralnej książkę po czesku na temat kwestii Żydów na terenie Protektoratu Czech i Moraw podczas drugiej wojny i muszę ją przeczytać ze zrozumieniem , bo na materiały po polsku dotyczące tego zagadnienia nie mam co liczyć.
Alexanderka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-24, 22:31   #3430
mayletka
Rozeznanie
 
Avatar mayletka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zadupie.
Wiadomości: 573
GG do mayletka
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Dziękuję

Mayletka uczę się na bieżąco, więc jest ok. Sporo czasu poświęcam językom, inne przedmioty, szczególnie geografia, której w ogóle nie ruszyłam , schodzą na dalszy plan Ale to dlatego, że jeszcze nie jestem do końca zdecydowana na to, co chcę studiować (albo wyjadę na rok, nie wiem jeszcze )
Rozumiem, będę trzymać kciuki.
U mnie języki przez szkołę nieco ucierpiały

Dziewczyny, macie pomysł, jak wyjaśnić Amerykaninowi przypadki w języku polskim? Osobiście nie mam pojęcia...
__________________

Przeszła kurs przygotowawczy do bycia piękną suką i
wyszła z niego z wyróżnieniem, dyplomem z różową bransoletką jako prezentem dla prymuski.


instagram||blog

Edytowane przez mayletka
Czas edycji: 2012-11-24 o 22:32
mayletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-25, 10:06   #3431
LaBamBam
Raczkowanie
 
Avatar LaBamBam
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 311
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez mayletka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie pomysł, jak wyjaśnić Amerykaninowi przypadki w języku polskim? Osobiście nie mam pojęcia...
Samą ideę możesz mu wytłumaczyć w ten sposób, że przypadki pozwalają na dowolny szyk zdania, a nie jak w j. ang S-V-O (subject - verb - object). Możesz dodać, że dzięki temu wypowiedź brzmi bardziej poetycko, vide: polski językiem poetów.

A jeśli chcesz wytłumaczyć Amerykaninowi przypadki, aby mógł się ich nauczyć, to... najlepiej jeśli zrobi to dobra nauczycielka polskiego dla obcokrajowców.
__________________
Wymienię książki
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=589142
LaBamBam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-25, 21:07   #3432
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

parodia mieszkasz w Wiedniu
Spedzilam tam kupe czasu, jest fantastyczny
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-25, 21:16   #3433
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
parodia mieszkasz w Wiedniu
Spedzilam tam kupe czasu, jest fantastyczny
Z tego co pamiętam, parodia jest tam na Erasmusie

Alez miałam pracowity weekend 3 godziny z angielskim i hiszpańskim, muszę jeszcze nadgonić niemiecki, bo już dawno nic z nim nie robiłam.
W ogóle chwaliłam się Wam, że po raz 582638284 zmieniłam decyzję odnośnie moich studiów i teraz idę na lingwistykę?
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-25, 22:48   #3434
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Zdecydowałam nałożyc sobie jakiś cel. I zdecydowałam. Mam 1,5 roku na opanowanie słownictwa z Profesora Henry'ego (przerobiłam już 980 słówek w ciągu miesiąca, zostało mi 13 tys.) plus na pewno przerobic te książki:

Matura Companion, Struktury leksykalno-gramatyczne
Zdania angielskie w parafrazie
English Special Repetytorium tematyczno-leksykalne dla młodzieży starszej i dorosłych

I przydałaby się jakaś gramatyka, znając życie padnie na serię In Use, ale ta zielona, advanced

Motywację mam (matura rozszerzona) a poza tym sama z siebie chcę jak najwięcej umiec z angielskiego Zauważyłam, że potrafię przesiedziec nawet i 4 godziny nad angielskim bez zmęczenia. Chciałam się zabrac za hiszpański, ale brakuje mi czasu (staram się ogarniac jeszcze historię w wolnym czasie, też na maturę )
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 07:44   #3435
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

tak sobie myślę dziewczyny, że chyba zaczne od bajek wsłuchiwać się w język. Mam N i mogę w niektórych bajkach przełączyć na język angielski :P
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 11:20   #3436
Azra
Raczkowanie
 
Avatar Azra
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 384
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Mam do Was pytanie odnośnie profesora Henry'ego. Przyznaję, że wcześniej nie zwróciłam na to uwagi (nie wiem jak to się stało): przy powtórkach wyrazy pojawiają mi się w kolejności alfabetycznej, co jest irytujące, bo gdy sobie o tym przypomnę, to szukam słowa na daną literę, jeśli go nie pamiętam. Czy można to gdzieś zmienić?
Azra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 14:47   #3437
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Azra Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie odnośnie profesora Henry'ego. Przyznaję, że wcześniej nie zwróciłam na to uwagi (nie wiem jak to się stało): przy powtórkach wyrazy pojawiają mi się w kolejności alfabetycznej, co jest irytujące, bo gdy sobie o tym przypomnę, to szukam słowa na daną literę, jeśli go nie pamiętam. Czy można to gdzieś zmienić?
Nawet nigdy nie zwróciłam na to uwagi
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 15:04   #3438
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Nawet nigdy nie zwróciłam na to uwagi
Ja tez nie, ale teraz niestety juz wiem
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 16:28   #3439
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Zdecydowałam nałożyc sobie jakiś cel. I zdecydowałam. Mam 1,5 roku na opanowanie słownictwa z Profesora Henry'ego (przerobiłam już 980 słówek w ciągu miesiąca, zostało mi 13 tys.) plus na pewno przerobic te książki:

Matura Companion, Struktury leksykalno-gramatyczne
Zdania angielskie w parafrazie
English Special Repetytorium tematyczno-leksykalne dla młodzieży starszej i dorosłych

I przydałaby się jakaś gramatyka, znając życie padnie na serię In Use, ale ta zielona, advanced
Chcesz się z niej uczyć do matury? Duży błąd ... już kiedyś ją opisywałam, ale powtórzę: zielona książka zawiera same smaczki i niuanse, nie nauczysz się z niej gramatyki, bo zabierając się do niej trzeba już bardzo dobrze znać jej zasady. Tak więc szkoda czasu, bo nic z jej zasobów nie wykorzystasz na maturze, a tylko nabawisz się frustracji, bo jest trudna.

Może spróbuj coś z książek Mataska? W prawdzie gramatyki nigdy nie robiłam gramatyki jego autorstwa, ale mam w domu 2 inne publikacje i śmiało mogę polecić, bo są świetne metodologiczne a przy tym tanie.
A jeśli już Use of English, to na rozszerzoną granatowa wystarczy, tak myślę

Aż specjalnie się zalogowałam, żeby to napisać, bo oficjalnie nadal nie wróciłam na wizaż

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2012-11-26 o 16:30
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-26, 16:52   #3440
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Chcesz się z niej uczyć do matury? Duży błąd ... już kiedyś ją opisywałam, ale powtórzę: zielona książka zawiera same smaczki i niuanse, nie nauczysz się z niej gramatyki, bo zabierając się do niej trzeba już bardzo dobrze znać jej zasady. Tak więc szkoda czasu, bo nic z jej zasobów nie wykorzystasz na maturze, a tylko nabawisz się frustracji, bo jest trudna.

Może spróbuj coś z książek Mataska? W prawdzie gramatyki nigdy nie robiłam gramatyki jego autorstwa, ale mam w domu 2 inne publikacje i śmiało mogę polecić, bo są świetne metodologiczne a przy tym tanie.
A jeśli już Use of English, to na rozszerzoną granatowa wystarczy, tak myślę

Aż specjalnie się zalogowałam, żeby to napisać, bo oficjalnie nadal nie wróciłam na wizaż
Mówisz?
Niebieska właśnie wydaje mi się byc taka słaba dosyc A jakie masz jeszcze książki Mataska?
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 16:58   #3441
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Mówisz?
Niebieska właśnie wydaje mi się byc taka słaba dosyc A jakie masz jeszcze książki Mataska?
Tako mówię
Z książek Mataska mam:
- http://www.bookcity.pl/slownictwo-an...anych/pid/8434
- http://www.bookcity.pl/english-advan...ition/pid/8437

Z obu jestem bardzo zadowolona, trzeba mózg wysilać przy nich
Z wyd. Handybook mam jeszcze książką innego autora i też jestem szczęśliwa, że ją mam, codziennie rano rozrusza mi mózg w drodze do pracy
I faktycznie słowa "dla zaawansowanych" są tutaj kluczowe, więc też nie wiem czy nie będzie za trudna ... Nie łatwiej przerobić granatową Use of English, nawet jeśli łatwiejsza + ćwiczenie struktur pod maturę? Ewentualnie coś z FCE, ale zieloną broń Boże, ona jest dla CAE i wyżej. Tzn dla ambitnych uczennic nie mówię "nie"

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2012-11-26 o 17:04
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 18:09   #3442
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
parodia mieszkasz w Wiedniu
Spedzilam tam kupe czasu, jest fantastyczny
Dokładnie, jestem na Erasmusie (właśnie sobie siedzę na podłodze na wydziale, bo do sali komputerowej 4 piętra mi za daleko)
Ale myślę poważnie o tym, żeby przyjechać tu na magisterkę z drugiego kierunku. Czyli od października dwa lata w Polsce, a później może tutaj, zobaczymy ale tylko na zasadzie "naucz się w Polsce, bo poziom dużo wyższy, a później pracuj tu i zarabiaj 3 razy lepiej "

Ale żeby było o językach, to tych nauczają tutaj tragicznie. Odwiedziłam dzisiaj po raz pierwszy od miesiąca moje Russian für engineers (pisownia oryginalna) - na zapisanych 278 osób było na oko 30, a prowadząca przeszła już do czwartej strony w skrypcie

Za to hiszpański szaleje. Tata mi wysłał z domu jakieś moje książki do gramatyki i z odmianami czasowników, bo za 3,5 tygodnia egzamin.
Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Nawet nigdy nie zwróciłam na to uwagi
Ja też nie, a teraz pewnie będę zwracać.
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2012-11-26 o 18:10
parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 18:18   #3443
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Tako mówię
Z książek Mataska mam:
- http://www.bookcity.pl/slownictwo-an...anych/pid/8434
- http://www.bookcity.pl/english-advan...ition/pid/8437

Z obu jestem bardzo zadowolona, trzeba mózg wysilać przy nich
Z wyd. Handybook mam jeszcze książką innego autora i też jestem szczęśliwa, że ją mam, codziennie rano rozrusza mi mózg w drodze do pracy
I faktycznie słowa "dla zaawansowanych" są tutaj kluczowe, więc też nie wiem czy nie będzie za trudna ... Nie łatwiej przerobić granatową Use of English, nawet jeśli łatwiejsza + ćwiczenie struktur pod maturę? Ewentualnie coś z FCE, ale zieloną broń Boże, ona jest dla CAE i wyżej. Tzn dla ambitnych uczennic nie mówię "nie"
Rozumiem W każdym bądź razie dzięki za pomoc

Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość

Ja też nie, a teraz pewnie będę zwracać.
Zwróciłam uwagę przy powtórkach i ja tak nie mam
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 18:27   #3444
Azra
Raczkowanie
 
Avatar Azra
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 384
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Nawet nigdy nie zwróciłam na to uwagi
Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Ja tez nie, ale teraz niestety juz wiem
Cytat:
Napisane przez parodia Pokaż wiadomość
Ja też nie, a teraz pewnie będę zwracać.
Dziewczyny drogie, przepraszam Was . Ja też bardzo długo się nie zorientowałam, aż doszłam do momentu, że miałam chyba ze 4 razy pod rząd dwuczłonowe wyrażenie, które zaczynało się od tego samego... i pomyślałam wtedy: co jest?! Ale przyznacie, że to strasznie głupie... Cały system nauki nowych słówek jest niezły, a powtórki są potraktowane zupełnie po macoszemu. Jakbyście przypadkiem odkryły, jak to zmienić, to dajcie koniecznie znać .

Nie podoba mi się też, że przy powtórkach jest tłumaczenie tylko w jedną stronę. Można to zmienić?

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Zwróciłam uwagę przy powtórkach i ja tak nie mam
To ja już nie wiem, od czego to zależy .

Edytowane przez Azra
Czas edycji: 2012-11-26 o 18:28
Azra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 21:38   #3445
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Ja też nie mam alfabetycznie
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 22:32   #3446
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

a ja jestem podłamana, w tym tygodniu miałam egzamin na prawko - teoria ładnie, 0 błędów ale praktyka niezdana, wymusiłam pierwszeństwo przy zmianie pasa ruchu, którego tak na prawdę wcale nie musiałam zmieniać - jestem wściekła sama na siebie a na dodatek muszę teraz czekać ponad 2 miesiące na kolejny egzamin - wtedy to już w ogóle nie zdam
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 21:53   #3447
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

mam pytanie do studentek lub byłych studentek domyślam się, że pewnie co uczelnia to inaczej, ale chcę się dowiedzieć tak orientacyjnie chodzi o to czy jeżeli nie daj Boże dzień egzaminu podczas trwania sesji przypadnie mi na dzień w którym mam egzamin z prawka będę mogła ten egzamin na studiach jakoś przełożyć, zdać w innym terminie albo coś takiego? Bo już teraz czekam ponad 2 miesiące na prawko a co to będzie jak przełoże. I jeszcze jedno pytanie kiedy mniej więcej dostaje się informacje kiedy dokładnie są egzaminy?
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 22:04   #3448
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Fantazjaa Pokaż wiadomość
mam pytanie do studentek lub byłych studentek domyślam się, że pewnie co uczelnia to inaczej, ale chcę się dowiedzieć tak orientacyjnie chodzi o to czy jeżeli nie daj Boże dzień egzaminu podczas trwania sesji przypadnie mi na dzień w którym mam egzamin z prawka będę mogła ten egzamin na studiach jakoś przełożyć, zdać w innym terminie albo coś takiego? Bo już teraz czekam ponad 2 miesiące na prawko a co to będzie jak przełoże. I jeszcze jedno pytanie kiedy mniej więcej dostaje się informacje kiedy dokładnie są egzaminy?
u mnie na uczelni było tak: wykładowcy podawali terminy egzaminów na zajęciach, przy sesji zimowej to wielu jeszcze w grudniu podawało, reszta zazwyczaj na przedostatnich/ostatnich zajęciach. Oficjalnie dziekanat wywieszał informacje o terminach egzaminów jakiś tydzień przed rozpoczęciem sesji.

Co do przekładania egzaminów to można się zawsze było dogadać z prowadzącym, że np. zaliczy się ten egzamin wcześniej. Nie mówię tu o "zerówce", a po prostu o przychodzeniu np. do innej grupy czy ogólnie na jakiś wykład tego prowadzącego i zaliczenie egzaminu. To zależy od wykładowcy czy pójdzie na rękę Była też możliwość złożenia w dziekanacie podania o przedłużenie sesji - wtedy egzamin pisało się w I terminie poprawkowym (ale był traktowany jak egzamin pisany w normalnym terminie). Tylko trzeba było mieć mocne argumenty typu choroba, strajki na kolei Zawsze też pozostawało zwykłe niepójście na egzamin, zgarnięcie dziekańskiej 2 i pisanie poprawki
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 23:39   #3449
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

sądzisz, że egzamin na prawo jazdy to mocny argument?
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 08:48   #3450
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Fantazjaa Pokaż wiadomość
a ja jestem podłamana, w tym tygodniu miałam egzamin na prawko - teoria ładnie, 0 błędów ale praktyka niezdana, wymusiłam pierwszeństwo przy zmianie pasa ruchu, którego tak na prawdę wcale nie musiałam zmieniać - jestem wściekła sama na siebie a na dodatek muszę teraz czekać ponad 2 miesiące na kolejny egzamin - wtedy to już w ogóle nie zdam
Ja zdawałam 4 razy B i 2 razy A, szczerze mówiąc to do tej pory były najgorsze egzaminy, matura to pikuś, na studiach to już rutyna. A egzaminy na prawo jazdy - cała się trzęsłam, dopiero po podwójnej dawce Relamaxu byłam w stanie jakoś to zdać.
Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
u mnie na uczelni było tak: wykładowcy podawali terminy egzaminów na zajęciach, przy sesji zimowej to wielu jeszcze w grudniu podawało, reszta zazwyczaj na przedostatnich/ostatnich zajęciach. Oficjalnie dziekanat wywieszał informacje o terminach egzaminów jakiś tydzień przed rozpoczęciem sesji.

Co do przekładania egzaminów to można się zawsze było dogadać z prowadzącym, że np. zaliczy się ten egzamin wcześniej. Nie mówię tu o "zerówce", a po prostu o przychodzeniu np. do innej grupy czy ogólnie na jakiś wykład tego prowadzącego i zaliczenie egzaminu. To zależy od wykładowcy czy pójdzie na rękę Była też możliwość złożenia w dziekanacie podania o przedłużenie sesji - wtedy egzamin pisało się w I terminie poprawkowym (ale był traktowany jak egzamin pisany w normalnym terminie). Tylko trzeba było mieć mocne argumenty typu choroba, strajki na kolei Zawsze też pozostawało zwykłe niepójście na egzamin, zgarnięcie dziekańskiej 2 i pisanie poprawki
I czy wykładowcy będzie się chciało specjalny termin układać. U mnie zawsze są zerówki, do tego dwa egzaminy w sesji + jeden poprawkowy (tydzień po sesji zimowej i na początku września po letniej). Czasami zwyczajnie nie jest możliwe nauczyć się do kilku egzaminów w pierwszym tygodniu sesji i wtedy trzeba do niektórych podejść w drugim terminie. A i tak większość podchodzi jeszcze do poprawek.
__________________


Edytowane przez parodia
Czas edycji: 2012-11-29 o 08:56
parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:54.