9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014 - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-26, 12:02   #331
Marianna 54
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 310
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
Mikołaja wazylam w tamtym tygodniu, z tym ze nie robię tego dokładnie bo nie mam jak i zeby sprawdzać czy przybiera na wadze, to w ubranku i na zasadzie odejmowanie wagi nasza wspólna minus moja to wychodziło 5700 podejrzewam, że najbidniej 5500 ważył- teraz pewnie jeszcze wiecej 7 tyg bedzie miał w czwartek.

Ja tego tak nie widze, ale polozna jak przychodzi to cały czas mówi ze urósł od poprzedniej wizyty.

Możemy Uli i Mikołajowi zorganizować jakas randkę w ciemno hehehe . daleko masz do wąwozu Jana PawłaII? tam jesteśmy prawie codziennie.
Daleko, na Czechowie mieszkamy, ale może jak podrosną to coś zorganizujemy

Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny

Ja tak na chwilę.. Ratujcie!!
Mala ma chyba ciemieniuche nie mam jak pójść teraz do lekarza. Co mogę zrobić? Czymś smarować??
Na ciemieniuche możesz oliwką smarować i po kąpieli wyczesywać miękką szczoteczką, albo kupić preparat na ciemieniuche nakłada się przed kąpielą, ja mam z emolium, ale na rynku jest tego dużo olejuszka, skarb matki, z svr też jest i napewno dużo więcej, pójjdziesz do apteki to coś wybierzesz i się nie martw to nic takiego.
Marianna 54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 12:20   #332
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

debesciara, ja absolutnie wiem, że żółtaczka fizjologiczna jest zupełnie normalną rzeczą. Ale wiem też, że kiedyś bardziej się tym przejmowano (nie wiem czy to odpowiedni dobór słów), bo jaka by ta żółtaczka nie była to obciąża wątrobę

Domi, kiepsko Ja się umawiałam w połowie lipca i miałam termin na początek sierpnia.
Ale fakt faktem, dodzwonić się do nich to był cud
Może w takim razie idź po prostu prywatnie i zrób tak jak ja - zapisz się na Niekłańską Ja uważam, że lepiej sprawdzić coś 10 razy za dużo niż raz za mało
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 12:34   #333
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny

Ja tak na chwilę.. Ratujcie!!
Mala ma chyba ciemieniuche nie mam jak pójść teraz do lekarza. Co mogę zrobić? Czymś smarować??
Z ciemieniucha nie trzeba isc chyba do lekarza. Nawilazasz i wyczesujesz... tylko nie drap.


Ile przebywacie ze swoimi szkrabami.na dworzu? Ja chodze na spacery 2 razy dziennie na minimum godzine za kazdym razem, ale dzisiaj juz jestem 2,5h bo mala nadal spi i nie wiem czy to nie za dlugo... czasami uzbieraja sie 4-6 h na dworzu w ciagu dnia... nie zawsze spi.

Zauwazylam tez ze mala zaczela lubic pozycje pionowa, ale trzeba pamietac ze do 3 miesiaca nie powinno sie trzymac dlugo w pozycji pionowej -najlepiej tylko przy odbijaniu.

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 12:47   #334
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

malwiska, my zazwyczaj jesteśmy na dworze raz dziennie niestety, bo ja nie jestem w stanie sama po cesarce znieść wózka Muszę wziąć się w koncu za poważnie za chustę.
Ale jak juz jesteśmy na tym spacerze to około 3 godziny minimum

My od wczoraj próbujemy też pozycji przodem do świata
Pewnie usłysze zaraz, ze jest niezdrowa, ale to nieprawda To znaczy nie do końca prawda.
Byliśmy u fizjoterapeuty Zawitkowskiego (pewnie kojarzycie) i pokazał Nam jak należy trzymać Dziecko w pozycji przodem do swiata, zeby była bezpieczna i fajna, zeby nie obciążala bioderek i kręgosłupa.
Z reszta pokazał Nam wszystkie pozycje + jak podnosić/odkładać Dziecko.
Pokazywał tez przewijanie i ubieranie, ale to akurat praktykowalismy od poczatku.

Dziewczynom z Warszawy polecam odwiedzenie Zawitkowskiego, a Dziewczynom spoza Wawy polecam filmiki Zawitkowskiego


Wysłane z iPhone
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 13:51   #335
Iza188
Rozeznanie
 
Avatar Iza188
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 625
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Na ciemieniuche polozna poleciła mi nakładać zwykła oliwkę, na to czapeczkę na ok. 30 min przed kąpielą. Potem normalne mycie i tak jak pisała Marianna wyczesywanie delikatnie szczoteczka albo ścigać (delikatnie!!!) ręcznikiem.

Słyszałam ze noszenie kilkutygodniowego dziecka przodem do swiata nie ma sensu ze względu na to ze i tak niewiele widzi. Chociaż pewnie sa jakies wskazania ogólnorozwojowe...
I jeszcze jedna rzecz, z ktora sie absolutnie zgadzam, ze nie należy nosić dziecka przodem czy to na rękach czy w nosidlach/chustkach w centrach handlowych bo wtedy zbiera na twarz cały shit

Mariannano to juz dalej nie mogłabym mieszkać
Iza188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 14:07   #336
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Iza, Jeremi w piątek skończył 10 tygodni, więc w Naszym przypadku noszenie przodem do swiata ma jak najbardziej sens. A z Jimmkową ciekawością świata to już w ogóle
Z resztą 2 - miesięczne Dziecko widzi już całkiem niezle. Fakt faktem, najszybciej skupia wzrok na obiektach znajdujących się 20 - 30 cm od Niego, ale nie oznacza to, że z większej odległości nie widzi


Wysłane z iPhone
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 14:34   #337
Domi_00
Rozeznanie
 
Avatar Domi_00
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 853
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
malwiska, my zazwyczaj jesteśmy na dworze raz dziennie niestety, bo ja nie jestem w stanie sama po cesarce znieść wózka Muszę wziąć się w koncu za poważnie za chustę.
Ale jak juz jesteśmy na tym spacerze to około 3 godziny minimum

My od wczoraj próbujemy też pozycji przodem do świata
Pewnie usłysze zaraz, ze jest niezdrowa, ale to nieprawda To znaczy nie do końca prawda.
Byliśmy u fizjoterapeuty Zawitkowskiego (pewnie kojarzycie) i pokazał Nam jak należy trzymać Dziecko w pozycji przodem do swiata, zeby była bezpieczna i fajna, zeby nie obciążala bioderek i kręgosłupa.
Z reszta pokazał Nam wszystkie pozycje + jak podnosić/odkładać Dziecko.
Pokazywał tez przewijanie i ubieranie, ale to akurat praktykowalismy od poczatku.

Dziewczynom z Warszawy polecam odwiedzenie Zawitkowskiego, a Dziewczynom spoza Wawy polecam filmiki Zawitkowskiego


Wysłane z iPhone
My będziemy niebawem u terapeutki poleconej przez znajomych a filmiki Zawitkowskiego są świetne oglądałam jeszcze przed porodem

Mamaya, sprawdza Ci się wanienka dla Jimmy'ego? Zamierzamy kupić nową na dniach, bo młoda wyrosła ze swojej i zastanawiam się czy kupować najzwyklejszą, czy inwestować w wynalazki
Domi_00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-26, 14:38   #338
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Domi, wszystko zależy gdzie kąpiecie Kalinę, bo jeśli przenosicie wanienkę to nie polecam. Ja raz ją przeniosłam z takim skutkiem, że mi się złożyła Zachciało mi się eksperymentów - cała podłoga zalana.
Poza tym musisz pamietać, że do FlexiBath nie wolno wlewac żadnych płynów, bo moze sie rozszczelnić.
Ja FlexiBath uwielbiam, ale dlatego, że kąpię Jimmka w łazience i dlatego, że myję Go wodą z Białym Jeleniem



Wysłane z iPhone
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 14:39   #339
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez ecencia Pokaż wiadomość
Śliczne dziewczyny.

Ja mam bezdotykowy ktorym mozna mierzyc tez temperature rzeczy. Firma rossmax. Kupowalam w gemini za okolo 100zl. Ma bardzo dobre opinie i faktycznie dokladnie mierzy.

Agatka- sprawdz bo ja gdzies czytalam, ze jak sie sklada o becikowe do ktoregos tam listopada to liczy sie rok 2012 a jak po to dopiero 2013.

U nas wczorajszy dzień ciezki a wieczór to jakis armagedon. Mala w ciagu dnia spala pol godziny a wieczorem miala bol brzuszka i ciagla plakala. Zbawieniem bylo to ze zasnela o 23 i obudzila sie dopiero 4.30 na karmienie. Mam nadzieje, ze da mi jeszcze pospac bo juz wczoraj padalam z niedospania.
mój sprawdził i lecimy dziś po zaświadczenie do lekarza bo do końca sierpnia trzeba złożyć
DZIEKI

Cytat:
Napisane przez Karolinek_ Pokaż wiadomość
Witam porannie Mamuski podczytuje, ale malo casu, kruca bomba

U nas juz po chrzcinach oprocz Mlodego w kosciele bylo jeszcze siedmioro dzieci Arturek przespal cala msze i obiad w restauracji, a na afterparty w domu mialam tez luz, bo byl rozchwytywany przez babcie. Ze wzgledu na nasza sytuacje rodzinna Mlody ma 3 babcie, takze szaaaalenstwo

Matka w koncu sie odstrzelila na chrzciny syna i az sie lepiej poczula. Jeszcze w sobote kupilam sobie czarne szpilki, to w ogole sexy mamuska ze mnie wyszla brakowalo mi tego

Kryzys laktacyjny nas dosiegnal i od czwartku w cycuchach prawie nic. Mlody nerwowy, a ja plakalam, bo poczulam sie bezwartosciowa jako mama, skoro nie moge wykarmic tej mojej glodomorry musial dostac flache. Kupilam bebilon 1. Walczylam o ten pokarm jak lwica, pijac te rozne specyfiki, a miedzy innymi karmi i podzialalo - Mlody znowu sie najada, a ja szczesliwa, widzac, jak zasypia z pelnym brzuszkiem przy piersi

Zdjecia dziewczyn - pieeeekneeee

Termometr mam z firmy messmed - w sklepie polecili jako najlepszy

Szpitalne jedzenie - temat rzeka... Jak bylam w szpitalu, to najobrzydliwsza rzecza, ktora byla na obiad, byl budyn z miesa

Klusek, wbrew moim obawom, wazy ok 5400 myslalam, ze bedzie wiecej :P

Chrzestny Misiaka zostaje do piatku i odwozimy go w gory, bo przed zima tz chce porobic porzadek na dzialce. Musimy teraz zbierac kase na renowacje domku, ktory tam stoi komin sie sypie, trzeba pomalowac znowu, zrobic ogrodzenie... Tylko $ brakuje

Dziekuje za opinie o samochodach dzisiaj jedziemy ogladac, bo tz ma ostatni dzien urlopu. Wybralismy jednak samochody z duzym bagaznikiem, ale nie kombii, tylko liftbacki/hatchbacki, co by sie klapa z szyba otwierala, zeby mozna bylo wiecej zaldowac, bo w sedanach, to slabo wychodzi - mondeo mk3, octavia I i vectra b i c z ta c, to okazja, wiec trzeba dobrze sprawdzic

Joanna - trzymam mocno kciuki, zeby udalo sie wyjsc do domku

Mam nadzieje, ze u Was lepiej z pogoda, bo u mnie leje a mielismy jechac gdzies w teren popoludniu na spacer

---------- Dopisano o 07:15 ---------- Poprzedni post napisano o 07:13 ----------

Fame - moje kondolencje

---------- Dopisano o 07:16 ---------- Poprzedni post napisano o 07:15 ----------

Joanna - co to za szpital... bedzie dobrze, kochana
pewnie ze stresu chrzcinowego Ci brakło mleka - choć moja też od czwartku wariowała z mlekiem wieczorem, że zaczęłam nawet dopajać wodą, bo już nie miała co pić... ale wczoraj też jej minęło...
w co byłaś ubrana? bluzka? czy sukienka? jak z karmieniem na chrzcinach?
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 14:42   #340
Iza188
Rozeznanie
 
Avatar Iza188
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 625
9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Mamaya no twój to już dorosły mężczyzna, ja to tak pisałam ogólnie mi ortopeda pokazywał tylko jak nosić na szeroko brzuch do brzucha... Muszę poszukać tych filmików, które poleciałas
A tym czasem siedzę w poczekalni do gina na wizytę popologowa mam nadzieje ze dostanę zielone światło na wszystkie rzeczy, które zamierzam rozpocząć robić

Cóż to za wanienka jakaś specjalna, hmmmm?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Iza188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 14:50   #341
Domi_00
Rozeznanie
 
Avatar Domi_00
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 853
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
Domi, wszystko zależy gdzie kąpiecie Kalinę, bo jeśli przenosicie wanienkę to nie polecam. Ja raz ją przeniosłam z takim skutkiem, że mi się złożyła Zachciało mi się eksperymentów - cała podłoga zalana.
Poza tym musisz pamietać, że do FlexiBath nie wolno wlewac żadnych płynów, bo moze sie rozszczelnić.
Ja FlexiBath uwielbiam, ale dlatego, że kąpię Jimmka w łazience i dlatego, że myję Go wodą z Białym Jeleniem



Wysłane z iPhone
Czyli jednak nie dla nas płynów nie używamy, ale wanienkę przenosimy, więc pewnie zalalibyśmy w końcu sąsiadkę. A tego nie chcę bo kobieta daje mi zniżki do Mothercare i Victoria's Secret
Domi_00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-26, 14:52   #342
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Domi, pożycz sąsiadkę! Zróbmy deal - Ty mnie sąsiadkę oddasz na trochę i bedziesz mogła dzięki temu FlexiBath kupic


Iza, we FlexiBath Stokke nie ma nic szczególnego Jest po prostu taka designerska i kosztuje znacznie więcej niż zwykle wanienki Ale poza tym nie ma magicznych funkcji - nie karmi Dziecka, nie usypia (choć Jimmek w kąpieli przysypia, tak to uwielbia) etc.
Trzymam kciuki za wizytę popołogową


Wysłane z iPhone

Edytowane przez mamaya
Czas edycji: 2014-08-26 o 14:54
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 15:03   #343
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się że tak podejście do żółtaczki jak i wielu innych kwestii opieki nad niemowlakiem ewoluowało z biegiem lat.. Skoro przy pewnym poziomie bilirubiny wypuszczają do domu, to liczę na to że oznacza to że jest to poziom dla wątroby bezpieczny, choć wiadomo, że jaki by nie był niedobrze gdy trwa zbyt długo
Wygooglałam tego gościa o którym piszesz, bo skądś znałam to nazwisko - Zawitkowki (zdaje się że popularne w Warszawie, bo jest tam też kaznodzieja o tym nazwisku, za którego kazaniami przepada moja mama i ciotka, sama też czasem słucham, dobry jest ) i okazało się że na TVN Style kiedyś oglądałam program prowadzony przez K. Bujakwiecz i właśnie u niej w programie występował ten fizjoterapeuta, bardzo wielu rzeczy się z tych programów dowiedziałam, jeszcze przed urodzeniem Matyldki, bardzo żałowałam że już nie ma tego programu, a tu proszę podobne filmiki są na youtube Chciaż pozycjonowanie produktu poziom high no z czegoś trzeba żyć
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 15:06   #344
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Zawitkowskiego widziałam w akcji na warsztatach w Szczecinie i szczerze jest niesamowity polecam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 15:16   #345
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Asia, dlatego własnie do niego sie udaliśmy z Jimmkiem


Wysłane z iPhone
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 15:40   #346
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
Asia, dlatego własnie do niego sie udaliśmy z Jimmkiem


Wysłane z iPhone
A dolegało mu coś że poszliście? Czy tak profilaktycznie?
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 15:43   #347
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

debesciara, nie, nie. Z Jimmkiem wszystko ok Poszliśmy, zeby własnie dowiedzieć sie jak najlepiej, najbezpieczniej i najzdrowiej trzymać Dziecko, jak podnosic, jak przywracać na brzuszek, ile czasu i jak często na tym brzuszku ma leżeć etc. Niby mogliśmy włączyć filmik i zobaczyć, ale ja zawsze wole jak ktoś mi na żywo pokaże


Wysłane z iPhone
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 16:02   #348
Domi_00
Rozeznanie
 
Avatar Domi_00
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 853
Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
A dolegało mu coś że poszliście? Czy tak profilaktycznie?
My też chcemy iść właśnie po to by dowiedzieć się np. która strona ciała lepiej się u Młodej rozwija i co robić by pomóc rozwijać się także tej drugiej stronie. Jak trzymać bobasa i reszta o której mówi Mamaya. Dobre to będzie zwłaszcza dla Tż, bo z racji tego że rzadziej przebywa z Młodą to jest mniej pewny jeśli chodzi o noszenie i resztę

A odnośnie zoltaczki to Debesciara dobrze mówisz. Skoro można wynajmować łóżeczka do fototerapii w domu to chyba tok myślenia w polskich szpitalach się troszkę zmienia. Poza tym jeśli jest tendencja spadkowa bilirubiny to z tego co wiem nie trzymają w szpitalu

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
Domi, pożycz sąsiadkę! Zróbmy deal - Ty mnie sąsiadkę oddasz na trochę i bedziesz mogła dzięki temu FlexiBath kupic

Mamaya, nie zamieniam się na męża, dziecko i sąsiadkę mam też rabat na kosmetyki MAC i The Body Shop oraz firmę Top Shop. Wiem, teraz mnie znienawidzisz[COLOR="Silver"]

Edytowane przez Domi_00
Czas edycji: 2014-08-26 o 16:05
Domi_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 16:42   #349
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Pakuje się idziemy do domu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-26, 16:50   #350
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Joanna super milego wieczoru i smacznego

Sent from my GT-I8190N using Wizaz Forum mobile app
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 16:55   #351
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
Joanna super milego wieczoru i smacznego

Sent from my GT-I8190N using Wizaz Forum mobile app
Ooołłł yeeeeeeah !

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 17:09   #352
Iris1988
Rozeznanie
 
Avatar Iris1988
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Oleśnica koło Wrocławia
Wiadomości: 508
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Igor dzisiaj spal po 15 minut sukcesem byla godzinna drzemka. Jestem mega zmeczona:-( on ciagle plakal a jak przyszedl tż dziecko spokojne:-(


Wysłane przez HTC 7 Mozart przy użyciu Tapatalk
Iris1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 17:33   #353
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Domi, masz racje - nienawidzę Cie! TS, TBS i MAC Jestem zazdrosna!!!


Wysłane z iPhone
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 17:34   #354
i like it
Rozeznanie
 
Avatar i like it
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

fame wyrazy wspołczucia
Cytat:
Napisane przez Eydrith Pokaż wiadomość

I like it - Sońka prześliczna
pamiętamy pamiętamy
pralke ja mam boscha i sprawuje się bardzo dobrze juz piaty rok
Cytat:
Napisane przez Domi_00 Pokaż wiadomość
Malwiska to znaczy ze Malutka jest silna. Nasza tez tak ma i czasem buja przy tym śmieszne głową, jak taka figurka pieska, kiedyś takie w każdym aucie były



Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość

Ile przebywacie ze swoimi szkrabami.na dworzu? Ja chodze na spacery 2 razy dziennie na minimum godzine za kazdym razem, ale dzisiaj juz jestem 2,5h bo mala nadal spi i nie wiem czy to nie za dlugo... czasami uzbieraja sie 4-6 h na dworzu w ciagu dnia... nie zawsze spi.

Zauwazylam tez ze mala zaczela lubic pozycje pionowa, ale trzeba pamietac ze do 3 miesiaca nie powinno sie trzymac dlugo w pozycji pionowej -najlepiej tylko przy odbijaniu.

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
ja tez nie dam rady 2 razy wychodzić bo muszę sama znosić wózek z 1 piętra niby nie wysoko ale jednak... średnio spędzamy jakieś 3 h w zależności od pogody ale w weekedny to i 6 h

Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
Mamaya no twój to już dorosły mężczyzna, ja to tak pisałam ogólnie mi ortopeda pokazywał tylko jak nosić na szeroko brzuch do brzucha... Muszę poszukać tych filmików, które poleciałas
A tym czasem siedzę w poczekalni do gina na wizytę popologowa mam nadzieje ze dostanę zielone światło na wszystkie rzeczy, które zamierzam rozpocząć robić

Cóż to za wanienka jakaś specjalna, hmmmm?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kciuki za wizyte

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
Pakuje się idziemy do domu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.


witam się popoludniowo z mała na cycu
i like it jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 17:40   #355
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Domi, masz racje, nienawidzę Cie. Wspominasz firmy, które uwielbiam


Wysłane z iPhone
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 17:54   #356
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Asia gratulacje!!!!
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 19:42   #357
Iza188
Rozeznanie
 
Avatar Iza188
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 625
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
Pakuje się idziemy do domu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Cieszymy sie razem z tobą. Pewnie jak to usłyszałas to wyglądałas tak :
Cytat:
Napisane przez Iris1988 Pokaż wiadomość
Igor dzisiaj spal po 15 minut sukcesem byla godzinna drzemka. Jestem mega zmeczona:-( on ciagle plakal a jak przyszedl tż dziecko spokojne:-(


Wysłane przez HTC 7 Mozart przy użyciu Tapatalk
Heh, moze jakas komitywe juz zawiązali za twoimi plecami. meska solidarność. Trzymaj sie. To przejściowe.

W sumie moj Mikos tez coraz mniej śpi w dzien (drzemki godzinne, max 1,5) ale nie płacze.
Z wyjątkiem wieczorów. Cos ostatnio nie możemy nad nim zapanować i od 16/17 jest strasznie marudny. Przez to np. Teraz juz śpi od 19:40 po kąpieli...jakoś to muszę przeorganizowac zeby troszkę pózniej ten rytuał sie odbywał. Bo mi sie budzi przed północą....
Jakies pomysły???

Wizyta zakończona pełnym sukcesem. Moge ćwiczyć, robic brzuszki ( z tym ostrożnie bo mięśnie rozciągnięte i łatwo o zbyt duże stężenie kwasu mlekowego ) , biegać, skakać i nawet juz w kolejne ciąże zachodzić hehehehe, trochę sie w sumie zdziwiłam, jak mi powiedział, ze teraz nie ma jakiegoś dłuższego okresu ochronnego po CC i jeżeli macica sie w pełni zagoila to jest wydolna juz.
Ponieważ mi sie jednak niezbyt spieszy z rodzeństwem dla Mikosia, to pytanie mam:
Czy któraś z was bierze/brała Limetic? Jakie odczucia? Ewentualnie Azalie lub cerazette bo to jeden czort.

A i jeszcze o panu dr Zawitkowskim, oglądam na YT jakis filmik i mowię do mojego M. " zobacz, o takie filmy byś oglądał a nie jakies glupotki swoje" i sie okazało, ze on juz dawno te wszystkie filmiki widział i nawet mamy jakas płytę w domu (chyba dawali z jakas ulotka w SR).... zaskoczył mnie skubaniec.
Iza188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 22:09   #358
robaczek-85
Rozeznanie
 
Avatar robaczek-85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 525
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Ale mam dziś nerw na tza, gonie od rana z robota, a ksieciunio jedyne co przez dzien zrobił to światło w piwnicy zamontowal (urlop ma) a tak to na kanapie z książka sobie siedzi, nawet tylka do kingi nie podniósł a ona dziś marudna strasznie, wieczorem ogarnialam dokumenty do becikowego i mówię mu zeby się podpisał a on stwierdził ze przecież nie musi tego robic już i to przebralo miarke, az dla odstresowania wypilam
sobie lampke białego wina ( K. je dopiero o 3 w nocy)
__________________
Wojtulek 29.01.2009

1.11.2012

Kingusia 18.06.2014
Moje rękodzieło

Kuchennie
robaczek-85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 22:48   #359
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
debesciara, malwiska

Jak nie będziecie pewne czy dzieciaczki sa żółte, to nacisnijcie palcem skore np. na czole i na tym śladzie po naciśnięciu lepiej widać czy jest biały czy żółty. Szczególnie na ciemnej karnacji to pomoga.

Tak piszecie o tych matach, ze aż poczułam potrzebę posiadania takowej

A sa takie maty zeby brzdąca mozna było układać i na plecach, i na brzuszku, tak zeby cos ciekawego miał przed sobą...?
my mamy te lesna prostokatna i tam na brzuszku sa 3 zabaki: lusterko, kulka i cos jeszcze..
http://img641.imageshack.us/img641/1207/img00671.jpg
tu widać...
chciałam dac linka do zdjęcia z dzieckiem na brzuchu, ale wszystko powycinało ale możesz poszukać w google obrazkach



Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
Joanna
Fame spokojnie, ciemieniucha to chtba nic poważnego, czasem mam wrażenie że Ignaś też na ale pediatra nic nie mówiła więc to chyba tylko moja wyobraźnia... Jak masz obawy to wybierz się do pediatry, ale myślę że możesz spokojnie przeczekać te trudne dni i pójść jak będzie wzgledny spokój. .
Simka no właśnie przy kp dłużej się utrzymuje a ja głównie karmie mm
Mamaya nie każde dziecko ma zoltaczke, choć to schorzenie częste u noworodków... W szpitalu chyba bym urodziła jeża jakbym miala czekać aż się zoltaczka wyzeruje, w moim szpitalu wypuszczają jak bilirubina jest na poziomie 10-12 i ma tendencję spadkowa.. później leczyć można spokojnie w domu promieniami slonecznymi i dopajajac wodą z glukoza po okiem położnej lub pediatry, szpitalne leczenie niewiele się różni tylko zamiast słońca są lampy a zamiast dopajania glukoza dożylnie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mnie w szpitalu trzymali mimo rosnącej tylko na obserwacji sama poprosiłam o te lampy, żeby wyjść... ale ślad żółtaczki się jeszcze utrzymuje u nas, mimo że już miesiąc minął od porodu, ale cała już jest normalna, nawet na buzi zupełnie inaczej wygląda ta wysypka odkąd buzia bardziej różowa, tylko w oczkach jeszcze ciut widać...położna tydzień temu twierdziła że na buzi też jeszcze widać minimalnie, ale albo ja oślepłam, albo do dziś już nie widać

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
debesciara, ja absolutnie wiem, że żółtaczka fizjologiczna jest zupełnie normalną rzeczą. Ale wiem też, że kiedyś bardziej się tym przejmowano (nie wiem czy to odpowiedni dobór słów), bo jaka by ta żółtaczka nie była to obciąża wątrobę

Domi, kiepsko Ja się umawiałam w połowie lipca i miałam termin na początek sierpnia.
Ale fakt faktem, dodzwonić się do nich to był cud
Może w takim razie idź po prostu prywatnie i zrób tak jak ja - zapisz się na Niekłańską Ja uważam, że lepiej sprawdzić coś 10 razy za dużo niż raz za mało
a ta pozycja przodem do świata, to w chuście czy na rękach?


Cytat:
Napisane przez malwiska Pokaż wiadomość
Z ciemieniucha nie trzeba isc chyba do lekarza. Nawilazasz i wyczesujesz... tylko nie drap.


Ile przebywacie ze swoimi szkrabami.na dworzu? Ja chodze na spacery 2 razy dziennie na minimum godzine za kazdym razem, ale dzisiaj juz jestem 2,5h bo mala nadal spi i nie wiem czy to nie za dlugo... czasami uzbieraja sie 4-6 h na dworzu w ciagu dnia... nie zawsze spi.

Zauwazylam tez ze mala zaczela lubic pozycje pionowa, ale trzeba pamietac ze do 3 miesiaca nie powinno sie trzymac dlugo w pozycji pionowej -najlepiej tylko przy odbijaniu.

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
ja się nie zastanawiam nad tym... zależy od pogody i możliwości... wczoraj 2h, dziś pogoda co prawda gorsza, ale okoliczności lepsze - mała spała, jak w końcu zasnęła i siedzieliśmy 3h... moje dzieci nie lubią jak są małe dworu, chyba bym musiała nosić cały czas, to ostatecznie, ale ja nie mam ani tyle siły ani cierpliwości, więc jak jakimś cudem Basia nie zaśnie (poprzednie dzieci też tak miały) to nie wytrzymam tyle na dworze jak dziś nosząc na rękach, tym bardziej że w czuwaniu ona chce co 40min albo i częściej popić - niedużo, ale się przecież co chwilę rozbierać nie będę ... muszę podobnie do mammaya się bardziej na chustę ustawić, to może by było łatwiej, ale nie wiadomo, bo ostatnio mi się po 25min w chuście zaczęła wiercić...

Mammaya: a ile po cc nie powinno się dźwigać nic cięższego? np. wózka?pytałaś kogoś mądrego>?

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
Pakuje się idziemy do domu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
super

Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
Cieszymy sie razem z tobą. Pewnie jak to usłyszałas to wyglądałas tak :

Heh, moze jakas komitywe juz zawiązali za twoimi plecami. meska solidarność. Trzymaj sie. To przejściowe.

W sumie moj Mikos tez coraz mniej śpi w dzien (drzemki godzinne, max 1,5) ale nie płacze.
Z wyjątkiem wieczorów. Cos ostatnio nie możemy nad nim zapanować i od 16/17 jest strasznie marudny. Przez to np. Teraz juz śpi od 19:40 po kąpieli...jakoś to muszę przeorganizowac zeby troszkę pózniej ten rytuał sie odbywał. Bo mi sie budzi przed północą....
Jakies pomysły???

Wizyta zakończona pełnym sukcesem. Moge ćwiczyć, robic brzuszki ( z tym ostrożnie bo mięśnie rozciągnięte i łatwo o zbyt duże stężenie kwasu mlekowego ) , biegać, skakać i nawet juz w kolejne ciąże zachodzić hehehehe, trochę sie w sumie zdziwiłam, jak mi powiedział, ze teraz nie ma jakiegoś dłuższego okresu ochronnego po CC i jeżeli macica sie w pełni zagoila to jest wydolna juz.
Ponieważ mi sie jednak niezbyt spieszy z rodzeństwem dla Mikosia, to pytanie mam:
Czy któraś z was bierze/brała Limetic? Jakie odczucia? Ewentualnie Azalie lub cerazette bo to jeden czort.

A i jeszcze o panu dr Zawitkowskim, oglądam na YT jakis filmik i mowię do mojego M. " zobacz, o takie filmy byś oglądał a nie jakies glupotki swoje" i sie okazało, ze on juz dawno te wszystkie filmiki widział i nawet mamy jakas płytę w domu (chyba dawali z jakas ulotka w SR).... zaskoczył mnie skubaniec.
mnie mówili żeby jednak dla bezpieczeństwa drugie dziecko wypadło minimum 2lata po pierwszym - to wychodzi tak ok rok i trochę przerwy między ciążami, wtedy prawdopodobieństwo że wszystko pogojone jest już bardzo duże... mój lekarz mówił że to że z wierzchu wszystko ładnie nie znaczy że w środku ok, a lekarka kiedyś, że babce się po niecałym pół roku kiedyś blizna rozeszła od upałów i noszenia jakiegoś gumowego pasa.... to od ciąży pewnie też by mogła...

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2014-08-26 o 22:51
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 00:56   #360
Iris1988
Rozeznanie
 
Avatar Iris1988
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Oleśnica koło Wrocławia
Wiadomości: 508
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Witam sie z ssakiem przy cycku juz powoli zasypiam a on dalej chetny tż zaczyna tematy sexu...niby chcialabym a jednak boje sie szczegolnie ze minely 3 tygodnie od cc to duzo za malo


Wysłane przez HTC 7 Mozart przy użyciu Tapatalk
Iris1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-21 19:49:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.