Głośny sąsiad niszczy mi życie - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-22, 08:33   #331
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89046298]No bo robisz z siebie damę z nyc i ten post mnie tylko utwierdza w tym przekonaniu tupot biegających dzieci mnie szczerze rozbawił 🥲 No nic, dzieciom przecież można związać nogi, względnie przykuć do kaloryfera. Tak się odzegnujesz od tej Polski, że zaraz się okaże, że może to w 1/15 jesteś Polką, zadziwiająco dobrze sobie radzisz językowo jak na osobę, która podkreśla tak nikły związek z krajem i zaznacza jakieś tam cienkie korzenie (a mimo to coś robisz na tym polskim forum, gdzie aktywne są no głównie Polki, nawet jeśli są na emigracji).
Ja tam jednak obstawiam jakiś kompleks polskości - ale to w sumie not my problem - tylko fajnie jest jednak nie jechać po wszystkich Polakach jakby byli jakąś trzodą bydła. Generalnie nikt z narzekających na hałasy osób nie wysmarował tutaj tylu jadowitych protekcjonalnych postów co Ty.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Co jest dziwnego ze sasiadom moga przeszkadzac glosne dzieci? W starym mieszkaniu mialam rodzine nad soba gdzie dwojka dzieci biegala po mieszkaniu notorycznie, skakala z kanap tak ze sie mi meble trzesly. To jest normalne zeby pozwalac dzieciom (dwoje chlopakow w wieku 8-12 lat) na takie zachowanie w domu? Rozmowy nie pomagaly, rodzicom sie wydawalo ze skakanie z mebli na podloge nie jest niczym dziwnym bo to dzieci. A wyjsc z nimi na plac zabaw czasu nie mieli bo zapracowani to dzieci w berka sie bawily w mieszkaniu. I to codziennie praktycznie. I nie byly to dzwieki chodzenia po domu tylko jak skoczysz z lozka to sufit sasiadom wibruje. Dla mnie taka olewczosc jest jakims toksycznym zachowaniem rodzicow ktorzy zapanowac nad wlasnymi dziecmi nie potrafia. Ja jak bylam mala i zdazalo mi sie biegac po domu to rodzice mnie stopowali zeby sasiadom nie przeszkadzac. I kazali isc sie bawic do pokoju gdzie kafelki byly i dzwieki sie nie niosa. To chyba normalna postawa ludzka, nie wiem czemu teraz jest pozwolenie na robta co chceta bo u siebie jestes a kij z sasiadami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 08:51   #332
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez Pinkieee Pokaż wiadomość
Co jest dziwnego ze sasiadom moga przeszkadzac glosne dzieci? W starym mieszkaniu mialam rodzine nad soba gdzie dwojka dzieci biegala po mieszkaniu notorycznie, skakala z kanap tak ze sie mi meble trzesly. To jest normalne zeby pozwalac dzieciom (dwoje chlopakow w wieku 8-12 lat) na takie zachowanie w domu? Rozmowy nie pomagaly, rodzicom sie wydawalo ze skakanie z mebli na podloge nie jest niczym dziwnym bo to dzieci. A wyjsc z nimi na plac zabaw czasu nie mieli bo zapracowani to dzieci w berka sie bawily w mieszkaniu. I to codziennie praktycznie. I nie byly to dzwieki chodzenia po domu tylko jak skoczysz z lozka to sufit sasiadom wibruje. Dla mnie taka olewczosc jest jakims toksycznym zachowaniem rodzicow ktorzy zapanowac nad wlasnymi dziecmi nie potrafia. Ja jak bylam mala i zdazalo mi sie biegac po domu to rodzice mnie stopowali zeby sasiadom nie przeszkadzac. I kazali isc sie bawic do pokoju gdzie kafelki byly i dzwieki sie nie niosa. To chyba normalna postawa ludzka, nie wiem czemu teraz jest pozwolenie na robta co chceta bo u siebie jestes a kij z sasiadami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dzieci to nie tylko 12letni chłopcy ale też 2-3 latki. Idź stopuj takie dziecko, które porusza się biegając, zobaczymy co Ci z tego wyjdzie
Dzieci, nawet grzeczne, zawsze generują jakiś hałas, zwłaszcza w pewnym wieku. Taki lajf, spytaj mamy czy siedziałaś cichutko jak mysz pod miotła w tym wieku.
I wyżej wizażanka pisała o tupocie dzieci, a nie o jakichś dzikich harcach.

Nie wiem, ja się w blokach wychowałam i tutaj wszyscy robili przyjęcia w mieszkaniach, w żadnych Sphinksach nie bywaliśmy zresztą trudno nawet myśleć o takiej restauracji w mieście 50k mieszkańców. I jaki odsetek społeczeństwa było na to stać? I jaki odsetek społeczeństwa miał do tego dostęp? W 1996-97 r. Wielkim wow było urządzenie urodzin dla dziecka w McDonald na co pozwalały sobie może ze 2 rodziny i odbywało się to przy okazji wycieczki klasowej

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 08:58   #333
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez Pinkieee Pokaż wiadomość
Co jest dziwnego ze sasiadom moga przeszkadzac glosne dzieci? W starym mieszkaniu mialam rodzine nad soba gdzie dwojka dzieci biegala po mieszkaniu notorycznie, skakala z kanap tak ze sie mi meble trzesly. To jest normalne zeby pozwalac dzieciom (dwoje chlopakow w wieku 8-12 lat) na takie zachowanie w domu? Rozmowy nie pomagaly, rodzicom sie wydawalo ze skakanie z mebli na podloge nie jest niczym dziwnym bo to dzieci. A wyjsc z nimi na plac zabaw czasu nie mieli bo zapracowani to dzieci w berka sie bawily w mieszkaniu. I to codziennie praktycznie. I nie byly to dzwieki chodzenia po domu tylko jak skoczysz z lozka to sufit sasiadom wibruje. Dla mnie taka olewczosc jest jakims toksycznym zachowaniem rodzicow ktorzy zapanowac nad wlasnymi dziecmi nie potrafia. Ja jak bylam mala i zdazalo mi sie biegac po domu to rodzice mnie stopowali zeby sasiadom nie przeszkadzac. I kazali isc sie bawic do pokoju gdzie kafelki byly i dzwieki sie nie niosa. To chyba normalna postawa ludzka, nie wiem czemu teraz jest pozwolenie na robta co chceta bo u siebie jestes a kij z sasiadami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

O coś takiego to bym sie naprawde wkurzyła. Ale skakanie z kanapy na podloge to nie to samo co chodzenie sobie po wlasnym mieszkaniu (a o to ma pretensje autorka). Gdyby mi ktos przyszedl ze skarga, ze mam nie chodzic po mieszkaniu po 22, to bym go porzadnie wyśmiala, a potem poprosila o specyfik na wyhodowanie skrzydel. Ale w innej sytuacji - ja na przykład ćwicze w domu, zdarza mi sie skakać, oczywiście na macie wyciszającej - i gdyby się sąsiad z dołu poskarżył, że mu to przeszkadza, to bym sobie ze skokami dała siana. Tak samo pracowałabym z głośno szczekającym psem, czy dyscyplinowała dzieci kiedy skaczą sobie radośnie z kanapy na podłogę czy rzucają o nią zabawkami (i nie, nie czekałabym na skargi w żadnej z tych trzech okoliczności). Ale jakieś bieganie po sąsiadach, bo krzesła szurają, uważam za absurdalne, nic nie poradzę.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 09:19   #334
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89046432]No dzieci to nie tylko 12letni chłopcy ale też 2-3 latki. Idź stopuj takie dziecko, które porusza się biegając, zobaczymy co Ci z tego wyjdzie
Dzieci, nawet grzeczne, zawsze generują jakiś hałas, zwłaszcza w pewnym wieku. Taki lajf, spytaj mamy czy siedziałaś cichutko jak mysz pod miotła w tym wieku.
I wyżej wizażanka pisała o tupocie dzieci, a nie o jakichś dzikich harcach.

Nie wiem, ja się w blokach wychowałam i tutaj wszyscy robili przyjęcia w mieszkaniach, w żadnych Sphinksach nie bywaliśmy zresztą trudno nawet myśleć o takiej restauracji w mieście 50k mieszkańców. I jaki odsetek społeczeństwa było na to stać? I jaki odsetek społeczeństwa miał do tego dostęp? W 1996-97 r. Wielkim wow było urządzenie urodzin dla dziecka w McDonald na co pozwalały sobie może ze 2 rodziny i odbywało się to przy okazji wycieczki klasowej

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Przeciez nie mowie o malym dziecku ktore placze i czasami cos rzuci o podloge i nie wytlumaczysz. Mowie o duzych chlopakach ktorzy chodzili juz do szkoly i wystarczyloby im wytlumaczyc ze tak nie wolno i by zrozumieli. Ale rodzice mieli to gdzies i nie widzieli problemu bo wdg nich to mali chlopcy i chlopaki w tym wieku tak maja ze sie gonia i bija a mi sie zyrandol na suficie trzasl.
Nie wiem jaka bylam gdy bylam malutka, pewnie plakalam, zdazalo mi sie skakac ok. Ale jak bylam starsza (5+) to rodzice mnie wyganiali ze skakanka na plac zabaw i obrywalo mi sie za nadmierne halasy zwlaszcza ze mielismy starsza pania pod. I wiadomo ze dziecku sie zdazy, ale wystarczy zwrocic uwage i po jednym skoku halasy sie koncza. Ale jak slyszysz ze dziecko zeskakuje z kanapy w pokoju nad Toba, biegnie do sasiedniego gdzie znowu wskakuje i zeskakuje, zeby przebiec spowrotem do tego nad Toba i za chwile zrobic to samo to juz nie jest przypadek tylko olewczosc rodzicow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 09:29   #335
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez Pinkieee Pokaż wiadomość
Przeciez nie mowie o malym dziecku ktore placze i czasami cos rzuci o podloge i nie wytlumaczysz. Mowie o duzych chlopakach ktorzy chodzili juz do szkoly i wystarczyloby im wytlumaczyc ze tak nie wolno i by zrozumieli. Ale rodzice mieli to gdzies i nie widzieli problemu bo wdg nich to mali chlopcy i chlopaki w tym wieku tak maja ze sie gonia i bija a mi sie zyrandol na suficie trzasl.
Nie wiem jaka bylam gdy bylam malutka, pewnie plakalam, zdazalo mi sie skakac ok. Ale jak bylam starsza (5+) to rodzice mnie wyganiali ze skakanka na plac zabaw i obrywalo mi sie za nadmierne halasy zwlaszcza ze mielismy starsza pania pod. I wiadomo ze dziecku sie zdazy, ale wystarczy zwrocic uwage i po jednym skoku halasy sie koncza. Ale jak slyszysz ze dziecko zeskakuje z kanapy w pokoju nad Toba, biegnie do sasiedniego gdzie znowu wskakuje i zeskakuje, zeby przebiec spowrotem do tego nad Toba i za chwile zrobic to samo to juz nie jest przypadek tylko olewczosc rodzicow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja rozumiem o co chodzi i osobiście bym do takiej sytuacji nie dopuściła, bo już nawet wyłączając z tego sąsiadów, to mnie samą irytują takie dzikie harce. Mój ma teraz 5 lat i w domu też go przyciszam, bo czasem można zwariować, natomiast no na ciszę w stylu makiem zasial w towarzystwie dzieciaków nie ma co liczyć- a jak już faktycznie jest ich więcej to zaczyna się robić ciekawie. Jak wpadają znajomi z synem, to jak wychodzą oddycham z ulgą, bo dwóch chłopaków to jest faktycznie hardkor.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 09:38   #336
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89046476]Ja rozumiem o co chodzi i osobiście bym do takiej sytuacji nie dopuściła, bo już nawet wyłączając z tego sąsiadów, to mnie samą irytują takie dzikie harce. Mój ma teraz 5 lat i w domu też go przyciszam, bo czasem można zwariować, natomiast no na ciszę w stylu makiem zasial w towarzystwie dzieciaków nie ma co liczyć- a jak już faktycznie jest ich więcej to zaczyna się robić ciekawie. Jak wpadają znajomi z synem, to jak wychodzą oddycham z ulgą, bo dwóch chłopaków to jest faktycznie hardkor.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Już ma 5 lat? Przeciez przed chwilą miał 3

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 09:45   #337
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89046476]Ja rozumiem o co chodzi i osobiście bym do takiej sytuacji nie dopuściła, bo już nawet wyłączając z tego sąsiadów, to mnie samą irytują takie dzikie harce. Mój ma teraz 5 lat i w domu też go przyciszam, bo czasem można zwariować, natomiast no na ciszę w stylu makiem zasial w towarzystwie dzieciaków nie ma co liczyć- a jak już faktycznie jest ich więcej to zaczyna się robić ciekawie. Jak wpadają znajomi z synem, to jak wychodzą oddycham z ulgą, bo dwóch chłopaków to jest faktycznie hardkor.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Jedyne do czego pije to kwestia podejscia rodzicow i wychowanie. Jak bylam mala to tez mi sie wydawalo ze jak chce pobiegac to nic dziwnego ale wtedy rodzice mnie stopowali. I tez nie pojmowalam tego ze sasiadce z dolu jest za glosno skoro ja chce sie bawic. Od tego sa rodzice zeby tlumaczyc i wychowywac. Obecnie czesto widze model wychowania "brak wychowania" ze dziecku wszystko wolno i terroryzuje nawet wlasnych rodzicow ktorzy se nie daja rady.
Ten przypadek dwoch chlopakow nademna to naprawde byl skrajny. Obecnie mieszkam w "bloku z papieru", slysze jak sasiad wode splukuje, a mam dookola dzieciaki w podobnym wieku i nawet ich nie slysze? Domyslam sie ze nadal sa dziecmi ktore sie chca bawic ale znaja granice. Tamte totalnie nie znaly.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-22, 09:54   #338
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Już ma 5 lat? Przeciez przed chwilą miał 3

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
A gdzie ja pisałam, że konkretnie mój ma 3? Pisałam ogólnie o dzieciach w tym wieku, bo akurat wtedy gdy przez 6 mc mieszkaliśmy w mieszkaniu, to mój syn miał właśnie niecałe 3 lata (skończył 3 w trakcie mieszkania tam).

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 09:57   #339
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89046519]A gdzie ja pisałam, że konkretnie mój ma 3? Pisałam ogólnie o dzieciach w tym wieku, bo akurat wtedy gdy przez 6 mc mieszkaliśmy w mieszkaniu, to mój syn miał właśnie niecałe 3 lata (skończył 3 w trakcie mieszkania tam).

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Nieee, nie czepiam się po prostu kiedys (no 2 lata temu) pewnie gdzieś wspominałaś typu "trzylatek" czy coś takiego i ja to sobie zakodowalam a tu już chłopak 5 lat ma i po prostu ten czas tak szybko leci

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 10:01   #340
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Nieee, nie czepiam się po prostu kiedys (no 2 lata temu) pewnie gdzieś wspominałaś typu "trzylatek" czy coś takiego i ja to sobie zakodowalam a tu już chłopak 5 lat ma i po prostu ten czas tak szybko leci

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Aaa, to sorry No tak, tak leci ten czas jak szalony. To już nie taki berbeć tylko chłopaczysko myślę, że te 5 lat to czas kiedy u dziecka widać ostatnie podrygi słodkości, za 2 lata nie będzie już po tym śladu

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 10:06   #341
sublips
Zakorzenienie
 
Avatar sublips
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 6 032
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89046138]Treść usunięta[/QUOTE]

Nie no akt mowy tak nie działa, że to mój problem, jak odczytuję Twoją wypowiedź; zastosowałaś w swoich postach w tym wątku określone zabiegi językowe, słownictwo, które wskazuje na ironię, właśnie wywyższanie się i tym podobne, więc nie odwracaj kota ogonem. Chyba że tak kiepsko znasz język polski - czego nie widzę - że nie potrafisz stworzyć zdania zgodnego z własną intencją, że tyle osób opacznie to odebrało.

I nic to może nie usprawiedliwia morderstwa, a nie hałasowania, litości. Każdemu się może czasami zdarzyć hałasować, a większość dźwięków, które są opisywane w tym wątku, to naprawdę dźwięki życia codziennego. Jak ktoś jest przewrażliwiony na tym punkcie, to niech mieszka na pustyni, a nie ludziom nie daje żyć.

A poza tym idąc tym tokiem rozumowania, to problem Twój, jak odbierasz hałas swoich sąsiadów, nie ich.
sublips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-22, 10:08   #342
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez Pinkieee Pokaż wiadomość
Jedyne do czego pije to kwestia podejscia rodzicow i wychowanie. Jak bylam mala to tez mi sie wydawalo ze jak chce pobiegac to nic dziwnego ale wtedy rodzice mnie stopowali. I tez nie pojmowalam tego ze sasiadce z dolu jest za glosno skoro ja chce sie bawic. Od tego sa rodzice zeby tlumaczyc i wychowywac. Obecnie czesto widze model wychowania "brak wychowania" ze dziecku wszystko wolno i terroryzuje nawet wlasnych rodzicow ktorzy se nie daja rady.
Ten przypadek dwoch chlopakow nademna to naprawde byl skrajny. Obecnie mieszkam w "bloku z papieru", slysze jak sasiad wode splukuje, a mam dookola dzieciaki w podobnym wieku i nawet ich nie slysze? Domyslam sie ze nadal sa dziecmi ktore sie chca bawic ale znaja granice. Tamte totalnie nie znaly.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w bloku byl proces o halas generowany przez zle wychowane dzieci. Jak wspomne tych ludzi to ciesze sie ze juz tam nie mieszkam.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 10:31   #343
Pinkieee
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 557
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89046551]U mnie w bloku byl proces o halas generowany przez zle wychowane dzieci. Jak wspomne tych ludzi to ciesze sie ze juz tam nie mieszkam.[/QUOTE]Jest to nie tylko kwestia wychowania ale tez poswiacenia czasu wlasnym dzieciom. Duzo rodzicow tak planuje czas swooch pociech ze one przychodzac do domu nie maja juz pelnej werwy do zabaw i nie muszą sie wyszumiec. Tamci rodzice wiecznie zapracowani i zajeci, zostawiali dzieci samopas tak ze nawet na plac zabaw nie wychodzily to nic dziwnego ze w domu sie musialy wyszumiec. W wypadkach halasliwych dzieci nigdy nie winie dzieci co rodzicow. Jak rodzice umieja wychowac i poswiecaja im czas to i dziecko nie rozrabia tak bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pinkieee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 10:46   #344
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

https://tvn24.pl/pomorze/elblag-sasi...lotych-5535924

"Sąd w Elblągu ukarał właścicielkę psa Fado naganą za to, że szczekanie jej owczarka przeszkadzało sąsiadowi. Tym samym sędzia utrzymał wyrok sądu rejonowego, który zapadł w czerwcu tego roku. Dodatkowo kobieta - która przekonywała, że jej pupil nie jest uciążliwy - będzie musiała zapłacić sąsiadowi niemal 2,5 tysiąca złotych."
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 10:52   #345
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-12-22 o 11:00
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 11:02   #346
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
a czy ja gdzieś napisałam, że przesadzasz lub że wyjące alarmy są dla mnie obojętne? skąd wiem to "wam" (i zacytowanie mojego postu)

niemniej jednak takie jest życie. tak naprawdę zostaje Ci tylko przeprowadzenie się i zamieszkanie z dala od głównych ulic lub zainwestowanie w słuchawki wyciszające i spanie w nich lub wygłuszenie mieszkania. ponarzekać sobie możesz, oczywiście, ale braku snu to nie zrekompensuje. ale skoro to jest aż tak uciążliwe dla Ciebie to ja bym się przeprowadziła (jeśli wynajmujesz) lub wygłuszyła mieszkanie (jeśli mieszkasz w swoim)
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 11:28   #347
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a czy ja gdzieś napisałam, że przesadzasz lub że wyjące alarmy są dla mnie obojętne? skąd wiem to "wam" (i zacytowanie mojego postu)

niemniej jednak takie jest życie. tak naprawdę zostaje Ci tylko przeprowadzenie się i zamieszkanie z dala od głównych ulic lub zainwestowanie w słuchawki wyciszające i spanie w nich lub wygłuszenie mieszkania. ponarzekać sobie możesz, oczywiście, ale braku snu to nie zrekompensuje. ale skoro to jest aż tak uciążliwe dla Ciebie to ja bym się przeprowadziła (jeśli wynajmujesz) lub wygłuszyła mieszkanie (jeśli mieszkasz w swoim)
Z czystej ciekawości - dlaczego odrzucasz rozwiązanie pt. "Pójść do sąsiada i spróbować się dogadać"? Po ludzku, po prostu, bez wyrzutów spróbować znaleźć rozwiązanie. Jest przecież jakaś tam szansa, że uda się załagodzić sytuację i dalsze mieszkanie w danej lokalizacji nie będzie tak uciążliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 11:36   #348
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Z czystej ciekawości - dlaczego odrzucasz rozwiązanie pt. "Pójść do sąsiada i spróbować się dogadać"? Po ludzku, po prostu, bez wyrzutów spróbować znaleźć rozwiązanie. Jest przecież jakaś tam szansa, że uda się załagodzić sytuację i dalsze mieszkanie w danej lokalizacji nie będzie tak uciążliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bo Trzepotka pisała, zdaje się, o dźwiękach z ulicy... o wyjących alarmach samochodów i o polewaczce czyszczącej ulice. nie bardzo jest się z kim dogadać wtedy.

gdy dźwięki wydają sąsiedzi to oczywiście można próbować. chociaż wg mnie to też bardzo zależy od sytuacji. jak pisałam wcześniej - ja słyszę rozmawiających sąsiadów. nie drących się, rozmawiających normalnie. czasem mi to przeszkadza ale przecież nie pójdę do nich prosić, żeby nie rozmawiali w swoim własnym mieszkaniu. niektóre bloki są fatalnie zbudowane i słychać wszystko. i ciężko oczekiwać od sąsiadów, że przestaną chodzić po mieszkaniu czy gotować, bo ja coś słyszę i czuję zapachy. co innego imprezy, darcie się i hałasy. tutaj oczywiście pole do manewru jest większe.


Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-12-22 o 11:40
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 11:41   #349
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
bo Trzepotka pisała, zdaje się, o dźwiękach z ulicy... o wyjących alarmach samochodów i o polewaczce czyszczącej ulice. nie bardzo jest się z kim dogadać wtedy.

gdy dźwięki wydają sąsiedzi to oczywiście można próbować. chociaż wg mnie to też bardzo zależy od sytuacji. jak pisałam wcześniej - ja słyszę rozmawiających sąsiadów. nie drących się, rozmawiających normalnie. czasem mi to przeszkadza ale przecież nie pójdę do nich prosić, żeby nie rozmawiali w swoim własnym mieszkaniu. niektóre bloki są fatalnie zbudowane i słychać wszystko. i ciężko oczekiwać od sąsiadów, że przestaną chodzić po mieszkaniu czy gotować, bo ja coś słyszę i czuję zapachy. co innego imprezy, darcie się i hałasy. tutaj oczywiście pole do manewru jest większe.
Aj no tak, to te odgłosy Rozumiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-22, 15:41   #350
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez Pinkieee Pokaż wiadomość
Jest to nie tylko kwestia wychowania ale tez poswiacenia czasu wlasnym dzieciom. Duzo rodzicow tak planuje czas swooch pociech ze one przychodzac do domu nie maja juz pelnej werwy do zabaw i nie muszą sie wyszumiec. Tamci rodzice wiecznie zapracowani i zajeci, zostawiali dzieci samopas tak ze nawet na plac zabaw nie wychodzily to nic dziwnego ze w domu sie musialy wyszumiec. W wypadkach halasliwych dzieci nigdy nie winie dzieci co rodzicow. Jak rodzice umieja wychowac i poswiecaja im czas to i dziecko nie rozrabia tak bardzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zeby je wychowac nalezy dziecku poswiecic czas. Samo nic nie przyjdzie. Mam nadzieję ze beda mieli rownie uciążliwych sąsiadów jak sami byli.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 15:56   #351
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 04:37
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 17:06   #352
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Śmieszne to jest, że dla niektórych to nie do pomyślenia, że ludzie mają życie towarzyskie i to w blokach xD i że można u kogoś siedzieć do 4 w nocy, nie wiadomo po co. No nie wiem, może dlatego że się go lubi i fajnie się razem spędza czas? xD

Btw, milion lat nie słyszałam alarmu samochodowego, chyba coraz mniej ludzi je w ogóle montuje. Karetki i wozy strażackie też was tak uruchamiają? Bo że śmieciarki to już wiem

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

Edytowane przez this_witch
Czas edycji: 2021-12-22 o 17:08
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 17:14   #353
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89046959]Treść usunięta[/QUOTE]No wybacz, że reaguje na Twoje wywyższanie się i robienie z Polaków bydła, które nie umie się zachować.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 18:06   #354
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 04:37
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 18:16   #355
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89046007]Zawsze pozostaje dacza ne 5hektarowym polu. Ale właściwie i tutaj by się pewnie narzekacze trafili - a to ptaki mnie budzą o 4 rano, a to jeleń na rykowisku się drzewa, a to bażant skrzeczy zabijany właśnie przez lisa (tak, taki bażant drze się w niebogłosy i odbywa się to zazwyczaj nocą).
Kolejna rzecz do listy - nie wolno siedzieć do 4, nawet jeśli to zwykła popijawka z psiapsi przy winku i plotach.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Rozsadny i niezlośliwy glos w dyskusji o hałaśliwym sąsiedzie.
(ironia)

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89047102]Treść usunięta[/QUOTE]

Na 100 procent to mizofonia. A nie źle położona podłoga.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 18:25   #356
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-12-22 o 18:27
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 18:29   #357
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie mam żadnej szczególnej izolacji. Po prostu, u mnie w budynku nie słychać jak sąsiad sika, czy odkurza i dla mnie to normalne. I normalne dla mnie, że w mieście czy na przedmieściach są pewne hałasy jak karetki, śmieciarki, kosiarki, otwierające się bramy itd. No kurcze, nie da się tego uniknąć. Jak ktoś jest tak wrażliwy, że każdy hałas mu przeszkada, to naprawdę ciężko. Mi nie przeszkadza, że raz na parę miesięcy usłyszę imprezę od sąsiada przez otwarty balkon. Czy że komuś słoik spadnie na podłogę, przecież specjalnie tego nie robi.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 18:30   #358
niemanicka
Wtajemniczenie
 
Avatar niemanicka
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 283
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

[1=794223bc1851dab5ec7b06d 8fd71564d3001e1e8_6223fec 174efc;89042076]W jaki sposób to zmierzyć? Hałas słychać nawet 2 piętra niżej



Bo byłam tam u nich z prośbą o ciszę dobrych parę razy, widziałam, że mają gołe panele bez dywanów, i widziałam, że chodzą boso plus wyraźnie słychać, że ktoś tłucze piętami w posadzkę- w kapciach nie da rady tak szybko biegać i narobić takiego hałasu. Oni robią sprinty po mieszkaniu.
Z właścicielem rozmawiałam tylko telefonicznie. Nie wiem kto to, a w administracji nie podają żadnych danych bo RODO.



A gdybym zaangażowała innych sąsiadów by mnie poparli? Napisała skargę z podpisami innych poszkodowanych?


W desperacji przychodzą mi do głowy nawet takie pomysły, by im rano robić pobudki o 7:00, może wtedy im się odechce nap** po nocach.[/QUOTE]


Napisać pismo do sanepidu ze skargą i prośbą o pomiar hałasu wewnątrz twojego mieszkania nocą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
niemanicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 18:43   #359
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89047102]Treść usunięta[/QUOTE]

Ja cię rozumiem doskonale.

Dla mnie to absurd, żeby przyklaskiwać pato sąsiadom, którzy notorycznie uprzykrzają życie innym, bo uważają się za bezkarnych. Nie piszę tutaj o chodzeniu po mieszkaniu, pierdnięciu czy gotowaniu obiadu o 3:40 a robieniu imprez co drugi dzień, darcie buzi o każdej porze dnia i nocy, puszczanie muzyki na full w godzinach nocnych. Oczywiście winni są sąsiedzi, bo "żyć nie dajooo i się czepiajooo." Tak czepiałbym się i na pewno podjąłbym odpowiednie kroki a nie siedział cicho, żeby jakiś sąsiad nie tupnął nóżką, bo mu się uwagę zwróciło.
Co do autorki to ja nie wierzę, że chodziło o zwykłe chodzenie po mieszkaniu. Skoro interweniowała n razy to znaczy, że było coś na rzeczy, ale jak zawsze zostało to przekręcone przez wizażanki, żeby wyszło, że jest przewrażliwiona.

Edytowane przez Takion94
Czas edycji: 2021-12-22 o 21:31
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-22, 19:41   #360
hakeryeah
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 78
Dot.: Głośny sąsiad niszczy mi życie

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Ja cię rozumiem doskonale.

Dla mnie to absurd, żeby przyklaskiwać pato sąsiadom, którzy notorycznie uprzykrzają życie innym, bo uważają się za bezkarnych. Nie piszę tutaj o chodzeniu po mieszkaniu, pierdnięciu czy gotowaniu obiadu o 3:40 a robieniu imprez co drugi, darcie buzi o każdej porze dnia i nocy, puszczanie muzyki na full w godzinach nocnych. Oczywiście winni są sąsiedzi, bo "żyć nie dajooo i się czepiajooo." Tak czepiałbym się i na pewno podjąłem odpowiednie kroki a nie siedział cicho, żeby jakiś sąsiad nie tupnął nóżką, bo mu się uwagę zwróciło.
Co do autorki to ja nie wierzę, że chodziło o zwykłe chodzenie po mieszkaniu. Skoro interweniowała n razy to znaczy, że było coś na rzeczy, ale jak zawsze zostało to przekręcone przez wizażanki, żeby wyszło, że jest przewrażliwiona.
to w takim razie nie czytałeś jej postów
hakeryeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-09 23:03:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:11.