Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi. - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Papierowy zawrót głowy

Notka

Papierowy zawrót głowy Forum dla ludzi, którzy lubią tworzyć z papieru. Tutaj dowiesz się jak zrobić ciekawą kartkę lub scrap. Zaprezentujesz swoje dzieło. Zapraszamy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-01, 08:43   #331
kosmitka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez madoriana Pokaż wiadomość
Witam, posiadam Sillhouette Cameo. Rzadko z niej korzystam, mam taką pracę, że brak mi czasu na cokolwiek. Chociaż kupiłam ją Polsce, zabrakło mi instrukcji obsługi w polskiej wersji, w związku z tym metodą prób i błędów zniszczyłam pierwszą matę . Jak ktoś dobrze zna angielski to polecam. Można wyciąć dowolny wzór z gotowych, albo jak się ma zdolności stworzyć własny. Wycina raczej w cienkich papierach. Raz w tygodniu zawsze jest darmowa grafika do pobrania, nie otrzymuję powiadomień, więc muszę pamiętać aby zajrzeć do galerii na stronie firmowej. Na wspomnianej stronie jest mnóstwo grafik do kupienia, większość w okolicach ceny 1$. Poszperałam w internecie i znalazłam mnóstwo darmowych wzorów. Dodatkowo można kupić pisaki i rysować nimi, a następnie wyciąć wzór, napis. Są starterkidy do tworzenia własnych stempli, tworzenia wzorów na koszulki. Dodatkowo można zakupić specjalny nóż i matę do wycinania w tkaninach. Ja na razie korzystałam z wycinania w papierze. Wzory, z których ja korzystałam, maszynka wycinała bezbłędnie. Ogólnie jestem z niej zadowolona. Z zakupem jednak bym się wstrzymała, bowiem na jesieni ma pojawić się nowsza wersja, Silhouette Curio, która będzie pozwalała na wycinanie w grubszych materiałach i dodatkowo będzie miała funkcję embossingu, moja tego nie ma. Można zobaczyć na silhouetteamerica.com/
Witam. Ja mam chrapkę na ten ploter. W jakiej gramaturze papier wycina?
kosmitka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 13:59   #332
madoriana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez kosmitka18 Pokaż wiadomość
Witam. Ja mam chrapkę na ten ploter. W jakiej gramaturze papier wycina?
wycinałam do 250g, papier ksero i typowo scrapbookingowy. Na wizytówkowym nie próbowałam. Najlepiej mi idzie wycinanie w bloku technicznym Canson białym 180g i kolorowym (nie pamiętam gramatury). Ciężko mi dopasować ustawienia cięcia do konkretnego papieru, no i zależy jak skomplikowany wzór chce się wyciąć. Największa zaletą jest to, że można wycinać własne projekty, różne napisy. Chociaż z maszynek typu big shot wychodzą ładniejsze wycinanki, tzn. ładniejsze są brzegi, to na wykrojniki idzie fortuna. W ploterze tylko mata co jakiś czas do wymiany i nożyk. Teraz jest dostępny klej do regeneracji mat, więc można wydłużyć jej żywotność
Nie dodałam, że nowy Curio wycina w grubszych materiałach

Edytowane przez madoriana
Czas edycji: 2016-03-02 o 14:00
madoriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 20:45   #333
dagmar89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Drogie niezastąpione Wizażystki!
Temat ten przeczytałam od deski do deski chyba z pięć razy i napisać muszę ogromne DZIĘKUJĘ
Nosiłam się długo z zakupem maszynki tnąco-tłoczącej, początkowo (oczywiście) rzuciłam się na BS. Ale widząc Wasze zmagania z pękającymi wałkami, śrubami i łożyskami, zrezygnowałam. Nieocenione okazały się Wasze opinie o PressBoss. Kupiłam tę maszynkę i... no i próbuję. Ale widzę już, że się z Nelą polubimy Nawet mimo tego, że zdążyłam porysować białą płytkę, co rani mój zmysł estetyki.
Cieszę się, że istnieje takie miejsce, gdzie można zadać pytanie oraz Dobre Dusze, które udzielą wskazówek, podzielą się opinią, podrzucą pomysł. Gdy Nela popracuje u mnie już trochę, nie omieszkam wpisać swoich spostrzeżeń - tak dla kolejnych poszukujących.
Pozdrawiam serdecznie!
dagmar89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 13:46   #334
asupaska
Przyczajenie
 
Avatar asupaska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Wiadomości: 3
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez dagmar89 Pokaż wiadomość
Drogie niezastąpione Wizażystki!
Temat ten przeczytałam od deski do deski chyba z pięć razy i napisać muszę ogromne DZIĘKUJĘ
Nosiłam się długo z zakupem maszynki tnąco-tłoczącej, początkowo (oczywiście) rzuciłam się na BS. Ale widząc Wasze zmagania z pękającymi wałkami, śrubami i łożyskami, zrezygnowałam. Nieocenione okazały się Wasze opinie o PressBoss. Kupiłam tę maszynkę i... no i próbuję. Ale widzę już, że się z Nelą polubimy Nawet mimo tego, że zdążyłam porysować białą płytkę, co rani mój zmysł estetyki.
Cieszę się, że istnieje takie miejsce, gdzie można zadać pytanie oraz Dobre Dusze, które udzielą wskazówek, podzielą się opinią, podrzucą pomysł. Gdy Nela popracuje u mnie już trochę, nie omieszkam wpisać swoich spostrzeżeń - tak dla kolejnych poszukujących.
Pozdrawiam serdecznie!
To zupełnie jak ja od wczoraj przeczytałam tysiąc razy co tu napisały dziewczyny o PressBossie i zamówiłam teraz czekam na dostawę i mam nadzieję że do Wielkanocy dotrze już nie mogę się doczekać
asupaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-21, 13:53   #335
AnaM11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez kosmitka18 Pokaż wiadomość
Dzięki za radę. Myślę że może tu poradzić dobry ślusarz, popytam oczywiście, tymczasem zamówiłam nową choć łatwo nie było.
Podpowiedz, gdzie zamawiałaś części, mi poleciały ząbki na tych kołach zębatych i szukam ich ciągle.
AnaM11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 05:33   #336
kosmitka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez AnaM11 Pokaż wiadomość
Podpowiedz, gdzie zamawiałaś części, mi poleciały ząbki na tych kołach zębatych i szukam ich ciągle.
Witam. Muszę się pochwalić. Przypomnę tylko że w moim BS poleciał wałek. Szukałam, pytałam po sklepach w których robię zakupy. Napisałam do producenta SIZZIX ( zrobiłam zdj. i wysłałam zapytanie o części) a sklepik "Na Strychu" w moim imieniu również zrobił to samo. Jakie było moje zdziwienie po około 2godz. dostałam odp. od SIZZIXA że wysyłają wałek. WAŁEK I WYSYŁKA Z WYSP ZUPEŁNIE ZA DARMO. Moja maszynka jak nowa. Więc piszcie do producenta, może mają i zębatki.

---------- Dopisano o 06:33 ---------- Poprzedni post napisano o 06:24 ----------

Cytat:
Napisane przez AnaM11 Pokaż wiadomość
Podpowiedz, gdzie zamawiałaś części, mi poleciały ząbki na tych kołach zębatych i szukam ich ciągle.
............. dodam że teraz mam dwie maszynki bo kupiłam szybko nową jak mi się zepsuło, nawet pomyślałam , że ze starej ( 1 rok była sprawna) będą części zamienne. Dodam inf. dla wszystkich Pań - nie kupujcie drogich płytek po 40zł- nie warto, wystarczy zamówić na wymiar płytki z POLIWĘGLANU- koszt jednej wraz z przesyłką to ok. 9zł. Beata
kosmitka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-22, 11:14   #337
magda_mjt
Zakorzenienie
 
Avatar magda_mjt
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 16 511
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

A ja mam pytanie odnośnie gumowej maty do wytłaczania z wykrojnikow. Mam maszynkę cuttlebug i wg opisu powinnam dokupić gumowa matę, zeby niektóre z wykrojnikow rownież wytłaczaly wzor. Czy moge uzyc jakiegoś tańszego zamiennika czy musi byc to oryginalna mata? Jestem nowa w temacie, ale poszukiwania informacji na własna rękę nie wiele mi pomogły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nasz dzień 11.07.2015
magda_mjt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-23, 15:25   #338
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez dagmar89 Pokaż wiadomość
Drogie niezastąpione Wizażystki!
Temat ten przeczytałam od deski do deski chyba z pięć razy i napisać muszę ogromne DZIĘKUJĘ
Nosiłam się długo z zakupem maszynki tnąco-tłoczącej, początkowo (oczywiście) rzuciłam się na BS. Ale widząc Wasze zmagania z pękającymi wałkami, śrubami i łożyskami, zrezygnowałam. Nieocenione okazały się Wasze opinie o PressBoss. Kupiłam tę maszynkę i... no i próbuję. Ale widzę już, że się z Nelą polubimy Nawet mimo tego, że zdążyłam porysować białą płytkę, co rani mój zmysł estetyki.
Cieszę się, że istnieje takie miejsce, gdzie można zadać pytanie oraz Dobre Dusze, które udzielą wskazówek, podzielą się opinią, podrzucą pomysł. Gdy Nela popracuje u mnie już trochę, nie omieszkam wpisać swoich spostrzeżeń - tak dla kolejnych poszukujących.
Pozdrawiam serdecznie!
Witaj, skoro przeczytałaś temat od deski do deski, to pewnie wpadły Ci w oko posty, jak w PB zapobiegać rysowaniu białej bazy. Też po pierwszym przewałkowaniu wykrojnika byłam zdegustowana śladem, który pozostawił na białej płytce. Dlatego kładę teraz na nią pod wykrojnik matę samoregenerującą. Tylko musi być cienka. Kupiłam taką elastyczną, gr 1,6mm. Za 24.50 wielkości A3. Przecięłam na pół i mam dwie podkładki. Polecam. Starczą na baaardzo długo. W PB można sobie tak życie ułatwić, bo ma regulację nacisku wałków. Toteż dodatkowa podkładka mieści się bez problemów.
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj

Edytowane przez miszka52
Czas edycji: 2016-03-23 o 15:48
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 09:46   #339
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez magda_mjt Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie odnośnie gumowej maty do wytłaczania z wykrojnikow. Mam maszynkę cuttlebug i wg opisu powinnam dokupić gumowa matę, zeby niektóre z wykrojnikow rownież wytłaczaly wzor. Czy moge uzyc jakiegoś tańszego zamiennika czy musi byc to oryginalna mata? Jestem nowa w temacie, ale poszukiwania informacji na własna rękę nie wiele mi pomogły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Proponuję "przejść się" po sklepikach online, przejrzeć maty do embosingu i wybrać pasującą rozmiarem. Nie musi być typowa do cuttlebug, jeśli znajdziesz tańsze.
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 12:15   #340
AnaM11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 3
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Napisz proszę, gdzie kupowałaś zębatki do BS? Moje już się wyeksploatowały i nie mam pojęcia gdzie ich szukać.
AnaM11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 12:19   #341
dagmar89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez miszka52 Pokaż wiadomość
Witaj, skoro przeczytałaś temat od deski do deski, to pewnie wpadły Ci w oko posty, jak w PB zapobiegać rysowaniu białej bazy. Też po pierwszym przewałkowaniu wykrojnika byłam zdegustowana śladem, który pozostawił na białej płytce. Dlatego kładę teraz na nią pod wykrojnik matę samoregenerującą. Tylko musi być cienka. [...]
To prawda, po pierwszym użyciu maszynki od razu sięgnęłam po taką matę. Jest już niemal poszatkowana, ale działa bez zarzutu A Nela łyka powiększoną kanapkę bez szemrania, regulacja rozstawu wałków jest po prostu genialna.
Teraz zastanawiam się nad wypróbowaniem zamiast maty cienkich desek do krojenia z IKEA (dwie sztuki z elastycznego plastiku wielkości ok. A3 za 9,99). Dam znać, co mi z tego wyszło.
dagmar89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-30, 10:05   #342
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez dagmar89 Pokaż wiadomość
To prawda, po pierwszym użyciu maszynki od razu sięgnęłam po taką matę. Jest już niemal poszatkowana, ale działa bez zarzutu A Nela łyka powiększoną kanapkę bez szemrania, regulacja rozstawu wałków jest po prostu genialna.
Teraz zastanawiam się nad wypróbowaniem zamiast maty cienkich desek do krojenia z IKEA (dwie sztuki z elastycznego plastiku wielkości ok. A3 za 9,99). Dam znać, co mi z tego wyszło.
Jeśli jest przezroczysta, to ok. Inaczej brakowało by mi podglądu, czy wykrojnik się nie przesunął itp. Mnie się mata sprawdza, więc już nie eksperymentuję
Poza tym Ikei tu nie mam
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-05, 09:39   #343
Edyta98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

'

Edytowane przez Edyta98
Czas edycji: 2017-07-31 o 11:57
Edyta98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-08, 08:18   #344
asupaska
Przyczajenie
 
Avatar asupaska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Wiadomości: 3
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez dagmar89 Pokaż wiadomość
To prawda, po pierwszym użyciu maszynki od razu sięgnęłam po taką matę. Jest już niemal poszatkowana, ale działa bez zarzutu A Nela łyka powiększoną kanapkę bez szemrania, regulacja rozstawu wałków jest po prostu genialna.
Teraz zastanawiam się nad wypróbowaniem zamiast maty cienkich desek do krojenia z IKEA (dwie sztuki z elastycznego plastiku wielkości ok. A3 za 9,99). Dam znać, co mi z tego wyszło.
Powiem Wam, że ja jestem zachwyconą Nelą maszynka ta jest naprawdę super. Wprawdzie nie mam porównania z innymi maszynkami bo Press Boss jest to moja pierwsza maszynka, ale nie żałuję Szkoda tylko że ta płytka tak szybko się rysze, ale to i tak nie zmienia faktu że jest super szkoda tylko, że wykrojniki tyle kosztują.
A jak sprawdzają się deski z Ikei?
asupaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-10, 08:26   #345
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez kosmitka18 Pokaż wiadomość
Witam. Muszę się pochwalić. Przypomnę tylko że w moim BS poleciał wałek. Szukałam, pytałam po sklepach w których robię zakupy. Napisałam do producenta SIZZIX ( zrobiłam zdj. i wysłałam zapytanie o części) a sklepik "Na Strychu" w moim imieniu również zrobił to samo. Jakie było moje zdziwienie po około 2godz. dostałam odp. od SIZZIXA że wysyłają wałek. WAŁEK I WYSYŁKA Z WYSP ZUPEŁNIE ZA DARMO. Moja maszynka jak nowa. Więc piszcie do producenta, może mają i zębatki.
.........
Możesz mi napisać gdzie dokładnie napisałaś, mi złamała się rączka a właściwie ten kwadratowy bolec co wchodzi w rączkę, gdzie mogłabym napisać? po jakim czasie otrzymałaś swoją część od nich, znaczy jak długo czekałaś na przesyłkę?
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-11, 05:09   #346
kosmitka18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez lawendax Pokaż wiadomość
Możesz mi napisać gdzie dokładnie napisałaś, mi złamała się rączka a właściwie ten kwadratowy bolec co wchodzi w rączkę, gdzie mogłabym napisać? po jakim czasie otrzymałaś swoją część od nich, znaczy jak długo czekałaś na przesyłkę?
www.sizzix.co.uk czekałam ok. tygodnia.

---------- Dopisano o 06:09 ---------- Poprzedni post napisano o 06:07 ----------

Cytat:
Napisane przez lawendax Pokaż wiadomość
Możesz mi napisać gdzie dokładnie napisałaś, mi złamała się rączka a właściwie ten kwadratowy bolec co wchodzi w rączkę, gdzie mogłabym napisać? po jakim czasie otrzymałaś swoją część od nich, znaczy jak długo czekałaś na przesyłkę?
zrób zdjęcie usterki ( ja tak zrobiłam)
kosmitka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 08:42   #347
lawendax
Zadomowienie
 
Avatar lawendax
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 153
GG do lawendax
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez kosmitka18 Pokaż wiadomość
www.sizzix.co.uk czekałam ok. tygodnia.

---------- Dopisano o 06:09 ---------- Poprzedni post napisano o 06:07 ----------


zrób zdjęcie usterki ( ja tak zrobiłam)
dzięki, już napisałam
lawendax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 19:47   #348
dagmar89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 3
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez asupaska Pokaż wiadomość
A jak sprawdzają się deski z Ikei?
Spieszę donieść, że... nie sprawdzają się wcale.
Wykrojniki pięknie wytłoczyły wzór, który miały wyciąć - i to zarówno w papierze, jak i desce. Ślad na plastiku został, ale kartki nie przecięło. Chyba kłania się tu kwestia miękkości tej deski, ale to tylko moja hipoteza.
Tak więc dalej korzystam z maty do cięcia, a ikeowa deseczka (ta niepocięta) trafiła do kuchni
dagmar89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-27, 10:19   #349
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Heh, lepsze jest wrogiem dobrego
Jednak mata samoregenerująca się do cięcia w BP jest de best! Tania i sprawdzona.

Cytat:
Napisane przez dagmar89 Pokaż wiadomość
Spieszę donieść, że... nie sprawdzają się wcale.
Wykrojniki pięknie wytłoczyły wzór, który miały wyciąć - i to zarówno w papierze, jak i desce. Ślad na plastiku został, ale kartki nie przecięło. Chyba kłania się tu kwestia miękkości tej deski, ale to tylko moja hipoteza.
Tak więc dalej korzystam z maty do cięcia, a ikeowa deseczka (ta niepocięta) trafiła do kuchni
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-04, 12:34   #350
asupaska
Przyczajenie
 
Avatar asupaska
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Wiadomości: 3
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Kochani, kto mi podpowie co musze dokupić do maszynki PressBoss aby móc wytłaczać? a jak już kupię to jak musze złożyć kanapkę by wytłoczyło?
asupaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-05, 10:12   #351
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez asupaska Pokaż wiadomość
Kochani, kto mi podpowie co musze dokupić do maszynki PressBoss aby móc wytłaczać? a jak już kupię to jak musze złożyć kanapkę by wytłoczyło?
Kochana, PB to taka super maszynka, w której nie musisz robić żadnych "kanapek", bo ma pokrętło regulacji siły nacisku. Starczą więc standardowe płytki - biała, gruba baza + przezroczysta wierzchnia. Dokupić musisz tylko silikonową lub gumową podkładkę wielkości A4 do wytłaczania, którą kładziesz na białą bazę, na to papier, na to wykrojnik i przykrywasz płytką wierzchnią. W zależności od grubości wykrojnika regulujesz siłę nacisku (nie za mocno, bo nie potrzeba), co musisz sama przećwiczyć, albo poczytaj instrukcję. Najlepiej od tego zacząć, jak się pracę ze sprzętem rozpoczyna
A poza tym we wcześniejszych postach jest mnóstwo informacji na temat PB i sposobów np. ochrony białej bazy przed szybkim zniszczeniem przez wykrojniki. Poświęć trochę czasu na poczytanie, to nie będziesz musiała zadawać pytań co i jak
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj

Edytowane przez miszka52
Czas edycji: 2016-05-05 o 10:18
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 07:36   #352
delimagda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witam
Mam do sprzedania używaną maszynkę Big Shot Plus wraz z zestawem startowym.

Pozdrawiam!

..tylko ze tu nie mozna sprzedawać

Edytowane przez Pagata
Czas edycji: 2016-06-21 o 14:49
delimagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-20, 20:11   #353
Kumpela_123
Przyczajenie
 
Avatar Kumpela_123
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Zambrów
Wiadomości: 10
GG do Kumpela_123
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

delimagda jakie msz wykrojniki moze się skuszę?
Kumpela_123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 20:14   #354
grasylwia
grasylwia
 
Avatar grasylwia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Odnośnie maszynki Sizzix Big Shot.
Kochani mam pytanie za 100 pkt.😀😉
Może ktoś z Was wie gdzie kupić, zrobić albo dorobić takie metalowe kółko z zębatką,dzięki któremu maszynka dziala?
W jednym z kółek zębatka się ztarła/wyrobiła/zjechała 😛
Nie wiem czy ktoś z Was już rozkręcał swoją maszynkę, w każdym razie tak to wygląda w środku.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20161031_195141-1-1.jpg (74,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20161031_194954-1.jpg (110,2 KB, 14 załadowań)
grasylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 07:09   #355
madoriana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

grasylwia, ponieważ w poście nie mogę podać adresu www, wysłałam PW
madoriana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 08:46   #356
Edyta98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

8

Edytowane przez Edyta98
Czas edycji: 2017-07-31 o 11:59
Edyta98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 18:46   #357
angelika0103
Przyczajenie
 
Avatar angelika0103
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Witam Kochani . Proszę o poradę czy ktoś z Was posiada ploter tnący? Mam zamiar zakupić tylko nie wiem jaki?? Czym się sugerować, a może coś polecacie ??
Pozdrawiam
angelika0103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 20:22   #358
szefowa730
Raczkowanie
 
Avatar szefowa730
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 258
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

grasylwia, jeśli nadal masz zepsutego BS, skontaktuj się ze mną. Na PW wysłałam Ci też wiadomość.
szefowa730 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 09:53   #359
_monik_
Raczkowanie
 
Avatar _monik_
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 32
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Dziewczyny a co powiecie o maszynce joy tej mini wersji ? Czy któraś z Was miała z nią styczność ?
__________________
"O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbuj zdefiniować kształt gruszki"
~ A. Sapkowski
~
_monik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 11:29   #360
jweronika18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Maszynki wytłaczająco-wycinające. Pytania i odpowiedzi.

Cześć mam maszynkę PB, ale niestety coś się z nią stało i nie chce mi wycinać..;( czy jest ktoś kto naprawiał tę maszynkę i mógł mi dać kilka porad? Jeszcze jej nie rozkręcałam ani nic... może to łożyska jak w BS?
jweronika18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Papierowy zawrót głowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-13 13:10:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.