Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-08-31, 08:24   #3571
StupidAlice
Czekoladoholik
 
Avatar StupidAlice
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Na obłąkanej herbatce...
Wiadomości: 12 505
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Pozwolę się wtrącić, czytam od dawna Wasz wątek, bo sama planuję założenie aparatu. Odnośnie usuwania ósemek to każdy to przechodzi indywidualnie. U mnie w jednym przypadku rekonwalescencja trwała tydzień, brałam antybiotyk i ketonal. Przy następnym zębie czułam się o wiele lepiej i w miarę normalnie funkcjonowałam. Na pewno uczucie po usunięciu nie należy do najprzyjemniejszyh, ale to jak się będziesz czuć i czy będzie konieczne zwolnienie lekarskie, to kwestia bardzo indywidualna.


Doskonale zdaje sobie z tego sprawę i myślę, że inni też ale ciekawi mnie jak to u innych było, bo jak pisałam znajomi bez problemu przez to przeszli ale u koleżanki znowu pani chirurg zostawiła korzeń mówiąc że wyrwana jest ósemka i nic nie zostało. Tak samo inaczej u każdego wygląda założenie aparatu czy nawet leczenie zębów Ja jestem nastawiona optymistycznie i właśnie nie chciałabym iść na zwolnienie A moje pytanie to była zwykła ciekawość.
__________________
"Kiedy ludzie mówią Ci, że nie możesz czegoś zrobić, tak jakby chcesz spróbować...prawda?”

Margaret Chase Smith
63,5 kg
U
28.08.2014 - 55 kg
28.08.2015 - 54,9 kg
28.08.2016 - 55,2 kg
28.08.2017 - 52,6 kg

Edytowane przez StupidAlice
Czas edycji: 2017-08-31 o 08:26
StupidAlice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-31, 10:15   #3572
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez StupidAlice Pokaż wiadomość
Hmmmmm nie pocieszacie wszystkie ósemki mam zatrzymane a jedna jest w poziomie

Nieciekawie u was to wyglądało a do tego nie mam żadnych seriali do nadrobienia
U mnie poziome zatrzymane tyle trwały. Gorne ktore byly wyrośniete to 2minuty roboty i bez problemu funkcjonowalam jak zawsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-31, 10:33   #3573
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Ja zakładam druty w środę i mam pytanie dziewczyny co sobie kupić? Jaka powinna być ta "wyprawka" ? Jakie szczoteczki itp, itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupiłam szczoteczką ortodontyczną Curaprox, szczoteczki międzyzębowe Curaprox, końcówkę do szczoteczki ortodontycznej Oral-B Interdental, pastę GC Tooth Mousse, w domu mam żel Elmex, nici, delikatne pasty (Sensodyne, Lacalut, Elmex). W pracy mam zwykłą miękką szczoteczkę, tubkę pasty i Jordan, Flosser, 3 w 1, nić, wykałaczka i czyścik do języka. Planuję jeszcze kupić nić Oral-B dedykowaną dla osób z aparatem, z usztywnioną końcówką, bo zwykłą nicią muszę celować pod drut i długo mi schodzi z nitkowaniem.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-31, 10:45   #3574
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez StupidAlice Pokaż wiadomość
Hmmmmm nie pocieszacie wszystkie ósemki mam zatrzymane a jedna jest w poziomie

Nieciekawie u was to wyglądało a do tego nie mam żadnych seriali do nadrobienia
Ale za to nie bolało, tylko opuchlizna W pracy mam ciągły kontakt z ludźmi, więc nie pokazałabym się z taką chomiczą buźką Ketonal wzięłam tylko na zaś zaraz po, a tak to nie był potrzebny.
Antybiotyk ważna sprawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-31, 11:43   #3575
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Jenna__ Pokaż wiadomość
Ja kupiłam szczoteczką ortodontyczną Curaprox, szczoteczki międzyzębowe Curaprox, końcówkę do szczoteczki ortodontycznej Oral-B Interdental, pastę GC Tooth Mousse, w domu mam żel Elmex, nici, delikatne pasty (Sensodyne, Lacalut, Elmex). W pracy mam zwykłą miękką szczoteczkę, tubkę pasty i Jordan, Flosser, 3 w 1, nić, wykałaczka i czyścik do języka. Planuję jeszcze kupić nić Oral-B dedykowaną dla osób z aparatem, z usztywnioną końcówką, bo zwykłą nicią muszę celować pod drut i długo mi schodzi z nitkowaniem.
Dziękuje bardzo
A jak myślisz kupić irygator?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-31, 12:48   #3576
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez StupidAlice Pokaż wiadomość
Hmmmmm nie pocieszacie wszystkie ósemki mam zatrzymane a jedna jest w poziomie

Nieciekawie u was to wyglądało a do tego nie mam żadnych seriali do nadrobienia
No niestety, tak to jest. Usunięta ósemka rosła pod kątem 45 stopni do siódemki. Druga też jest zatrzymana, ale kąt łagodniejszy i trochę się zaczęła wyrzynać odkąd mam aparat.

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Ja zakładam druty w środę i mam pytanie dziewczyny co sobie kupić? Jaka powinna być ta "wyprawka" ? Jakie szczoteczki itp, itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miękką szczoteczkę do zębów, pastę niewybielającą i szczoteczkę pęczkową. Uważam, że nie ma sensu wydawać wielu pieniędzy na początek, bo i tak będziesz musiała sobie wszystko wypracować. Jak stwierdzisz, że jednak nie wystarcza Ci taki zestaw to wtedy szukać co jeszcze możesz zmienić. Ortodontka Ci zresztą na pewno wszystko jeszcze powie. I nie zapomnij poprosić o pudełeczko albo dwa wosku, jeśli sami nie zaproponują.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-31, 13:26   #3577
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo
A jak myślisz kupić irygator?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

dla mnie irygator to najlepszy zakup. Nie mam ani czasu ani nerwów nitkować zębów przy aparacie a irygatorem raz dwa i jest czysto.
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-31, 14:57   #3578
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja jedyne co kupilam to wyciorki i wosk. Reszta jest dokładnie taka sama jak bez aparatu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-31, 15:01   #3579
rejek_d
Raczkowanie
 
Avatar rejek_d
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 141
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dziś się dowiedziałam, że jeszcze maksymalnie 5 miesięcy i kończymy. Ale to szybko zleciało
__________________
01.02.2016 - góra
20.07.2016 - dół
rejek_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-31, 15:04   #3580
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

A mi znowu przełożyli wizyte obawiam sie czy nie czasem nadal do orto ktora zastepuje bo to w dzien kiedy ona ma zmiane w gabinecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-31, 15:17   #3581
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
No niestety, tak to jest. Usunięta ósemka rosła pod kątem 45 stopni do siódemki. Druga też jest zatrzymana, ale kąt łagodniejszy i trochę się zaczęła wyrzynać odkąd mam aparat.



Miękką szczoteczkę do zębów, pastę niewybielającą i szczoteczkę pęczkową. Uważam, że nie ma sensu wydawać wielu pieniędzy na początek, bo i tak będziesz musiała sobie wszystko wypracować. Jak stwierdzisz, że jednak nie wystarcza Ci taki zestaw to wtedy szukać co jeszcze możesz zmienić. Ortodontka Ci zresztą na pewno wszystko jeszcze powie. I nie zapomnij poprosić o pudełeczko albo dwa wosku, jeśli sami nie zaproponują.
Zrzut ekranu zrobiony - dziękuję
Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
dla mnie irygator to najlepszy zakup. Nie mam ani czasu ani nerwów nitkować zębów przy aparacie a irygatorem raz dwa i jest czysto.
No właśnie pod tym kątem myślałam o zakupie irygatora. Polecisz jakiś konkretny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-31, 16:36   #3582
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

U mnie w poniedziałek wizyta i pół roku z aparatem. Strasznie zleciało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-08-31, 19:42   #3583
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Zrzut ekranu zrobiony - dziękuję
Nie ma za co. Sama przez to nie tak dawno przechodziłam, więc rozumiem pytania.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
U mnie w poniedziałek wizyta i pół roku z aparatem. Strasznie zleciało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak? Widzisz dużą poprawę?
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-01, 13:23   #3584
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Niby widzę, ale to nie to jeszcze.
Najgorzej, że mi wymieni łuk, może jakieś nowe wyciągi, a na drugi dzień lecę na wakacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-01, 19:59   #3585
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Aparat mam od półtora miesiąca, a górne dwójki, dotychczas nachodzące na jedynki przemieściły się i stoją ładnie równo w rządku.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-02, 08:47   #3586
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
U mnie w poniedziałek wizyta i pół roku z aparatem. Strasznie zleciało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie już 9miesiecy minęło od kąd zalozylam górę, a dół pół roku. Różnica jest ogromna. Nie wstydzę sie usmiechac ze zlomkiem na zębach. A tak czlowiek się chowal, ze swoimi krzywulcami. Aparat to była najlepsza decyzja w moim życiu. Szkoda, że tak późno mialam możliwość jego założenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-02, 09:12   #3587
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

A tu moja przemiana.1zdjecie niewyraźne trochę, ale to jedyne foto moich krzywulcow przed zalozeniem aparatu. Różnica jak dla mnie jest ogromna, ale jeszcze dluga droga przede mną. Dwójka sie trochę wysunęła do przodu i walczę z linią posrodkowa. Przesuniecie lini jest spore. Miejsca jest po lewej stronie mało, nie ma gdzie przesunac zębów. Striping juz mialam wiec nie wiem czy nie obejdzie się z wyrwaniem jakiegos zęba. Moja orto porobila zdjęcia i będzie jeszcze myśleć co tu ze mną zrobić. Gdyby przesuniecie było tylko 1-2mm to bym nie ruszala tej lini, a mam okolo 4-5mm. Za 3tyg mam kontrole, zobaczymy co będzie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170902_095900.jpg (56,0 KB, 84 załadowań)
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-02, 11:27   #3588
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jestem po trzeciej wizycie i mam założony trzeci (nie pamiętam jakiej grubości) drut. Znowu głoduję i boli jak cholera Jedyne co mnie trzyma jeszcze w postanowieniu zakończenia leczenia, to fakt, że efekty są spektakularne Jakoś to przetrwam, chociaż nie cierpię tych bolących momentów.
Już mi trzy razy zamek odleciał. Czy Wy też macie takie problemy z tym? Nie jem kamieni a zamki odpadają :/ Kiepsko.
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-02, 11:34   #3589
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Mi nie odpadł zamek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-02, 11:38   #3590
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Jestem po trzeciej wizycie i mam założony trzeci (nie pamiętam jakiej grubości) drut. Znowu głoduję i boli jak cholera Jedyne co mnie trzyma jeszcze w postanowieniu zakończenia leczenia, to fakt, że efekty są spektakularne Jakoś to przetrwam, chociaż nie cierpię tych bolących momentów.
Już mi trzy razy zamek odleciał. Czy Wy też macie takie problemy z tym? Nie jem kamieni a zamki odpadają :/ Kiepsko.
Ja mam jeden taki zab ze chyba z 5 czy 6 razy mi z niego zamek odpadl. Raz nawet juz na samej wizycie po doklejeniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-02, 11:43   #3591
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Mnie odpada za każdym razem inny zamek
Raz odpadł na gumie rozpuszczalnej, drugi na świeżym pieczywie, a trzeci na popcornie. Podobno mam zamki blisko siebie (dolne i górne) i dlatego tak się dzieje. Tylko każde ponowne przyklejenie zamka kosztuje :/ Koszty leczenia wzrastają
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-02, 11:53   #3592
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Jestem po trzeciej wizycie i mam założony trzeci (nie pamiętam jakiej grubości) drut. Znowu głoduję i boli jak cholera Jedyne co mnie trzyma jeszcze w postanowieniu zakończenia leczenia, to fakt, że efekty są spektakularne Jakoś to przetrwam, chociaż nie cierpię tych bolących momentów.
Już mi trzy razy zamek odleciał. Czy Wy też macie takie problemy z tym? Nie jem kamieni a zamki odpadają :/ Kiepsko.
Nie mnie tylko raz rurka odpadła zaraz po wizycie bo mi asystentka robiła haczyki na końcu drutu i chyba za mało go przygrzała bo jak na siłę go chciała zagiąć to musiała naruszyć rurkę ale u mnie doklejanie takich awarii jest za darmo...

Ja za kilka dni będę świętować rok z dolnym łukiem... i dalej czekam na spektakularny efekt ruszonej trójki marzenie ściętej głowy
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-02, 18:03   #3593
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Malemalenstwo Pokaż wiadomość
A tu moja przemiana.1zdjecie niewyraźne trochę, ale to jedyne foto moich krzywulcow przed zalozeniem aparatu. Różnica jak dla mnie jest ogromna, ale jeszcze dluga droga przede mną. Dwójka sie trochę wysunęła do przodu i walczę z linią posrodkowa. Przesuniecie lini jest spore. Miejsca jest po lewej stronie mało, nie ma gdzie przesunac zębów. Striping juz mialam wiec nie wiem czy nie obejdzie się z wyrwaniem jakiegos zęba. Moja orto porobila zdjęcia i będzie jeszcze myśleć co tu ze mną zrobić. Gdyby przesuniecie było tylko 1-2mm to bym nie ruszala tej lini, a mam okolo 4-5mm. Za 3tyg mam kontrole, zobaczymy co będzie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, pięknie!

Ja właśnie sobie kupiłam szczoteczkę soniczną. Mam nadzieję, że pomoże mi w pozbyciu się osadu i płytki nazębnej. Wam też tak żółcieją zęby w aparacie? Z górnymi problemu nie mam, tylko dolne, chyba przez to, że są drobne, zamki spore i trudno jest doczyszczać.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-03, 10:25   #3594
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Mnie odpada za każdym razem inny zamek
Raz odpadł na gumie rozpuszczalnej, drugi na świeżym pieczywie, a trzeci na popcornie. Podobno mam zamki blisko siebie (dolne i górne) i dlatego tak się dzieje. Tylko każde ponowne przyklejenie zamka kosztuje :/ Koszty leczenia wzrastają
Ale co, każą Ci dopłacać za awarie zamków? Bez sensu. :/

Mi na razie tylko jeden zamek doklejała, bo się uszkodził jak ściągała ligatury. Ale koszt wizyty przez to nie wzrósł.

[b]trustmyself[b] Nie zauważyłam, ale może to wynika ze zmiany pasty? W sensie teraz na pewno nie używasz wybielających, więc może dlatego masz takie wrażenie?
Ja się nastawiam na to, że jak ściągnę aparat to ząbki wybielę, więc poki co się tym nie przejmuję, tylko pilnuję, żeby się zwapnienia nie porobiły.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-03, 15:35   #3595
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Ale co, każą Ci dopłacać za awarie zamków? Bez sensu. :/

Mi na razie tylko jeden zamek doklejała, bo się uszkodził jak ściągała ligatury. Ale koszt wizyty przez to nie wzrósł.

[b]trustmyself[b] Nie zauważyłam, ale może to wynika ze zmiany pasty? W sensie teraz na pewno nie używasz wybielających, więc może dlatego masz takie wrażenie?
Ja się nastawiam na to, że jak ściągnę aparat to ząbki wybielę, więc poki co się tym nie przejmuję, tylko pilnuję, żeby się zwapnienia nie porobiły.
U mnie też dopłaca sie za odpadnięcie zamka -50 zł. Ale jeśli zamki odpadają, bo są zbyt blisko to wina ortodonty - albo powinien je założyć niżej, albo zrobić Ci podwyższenia na zębach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-03, 15:39   #3596
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja na szczęście nie musze nic dopłacać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-03, 23:17   #3597
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Ale to przecież nie jest coś na co masz wpływ i powinno to być wliczone w "obsługę" aparatu. W końcu za wizyty też płaci się niemałe pieniądze.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 08:55   #3598
StupidAlice
Czekoladoholik
 
Avatar StupidAlice
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Na obłąkanej herbatce...
Wiadomości: 12 505
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Malemalenstwo Pokaż wiadomość
A tu moja przemiana.1zdjecie niewyraźne trochę, ale to jedyne foto moich krzywulcow przed zalozeniem aparatu. Różnica jak dla mnie jest ogromna, ale jeszcze dluga droga przede mną. Dwójka sie trochę wysunęła do przodu i walczę z linią posrodkowa. Przesuniecie lini jest spore. Miejsca jest po lewej stronie mało, nie ma gdzie przesunac zębów. Striping juz mialam wiec nie wiem czy nie obejdzie się z wyrwaniem jakiegos zęba. Moja orto porobila zdjęcia i będzie jeszcze myśleć co tu ze mną zrobić. Gdyby przesuniecie było tylko 1-2mm to bym nie ruszala tej lini, a mam okolo 4-5mm. Za 3tyg mam kontrole, zobaczymy co będzie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Cudnie te Twoje ząbki wyglądają

Co do moich ósemek to jestem umówiona na rwanie dolnych, jedna w sobotę a co do górnych to chirurg powiedziała, że korzenie są w zatoce i chce poczekać aż się obniżą, chyba liczy na to, że te ósemi mi wyrosną jest szansa w wieku 30 lat? Może zmadrzeje na starość

Jutro muszę dzwonić do mojej ortodontki i jej powiedzieć.
__________________
"Kiedy ludzie mówią Ci, że nie możesz czegoś zrobić, tak jakby chcesz spróbować...prawda?”

Margaret Chase Smith
63,5 kg
U
28.08.2014 - 55 kg
28.08.2015 - 54,9 kg
28.08.2016 - 55,2 kg
28.08.2017 - 52,6 kg
StupidAlice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 11:27   #3599
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

No i mam już wyciągi po obu stronach
Ale na szczęście za 8 tyg koniec z wyciągami! Tak się cieszę.
Umówiłam się też na czyszczenie zębów, cokolwiek to znaczy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 13:06   #3600
darinn
Raczkowanie
 
Avatar darinn
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 146
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Hej
Mam takie pytanie, czy wam też cofają się dziąsła podczas noszenia aparatu?
I jeżeli komuś się tak zdarzyło to czy dziąsło"opadło" z powrotem?
Mi zrobiło się tak na jednej jedynce i dość brzydko to wygląda, byłam u ortodonty parę dni temu, ale zapomniałam zapytać bo zaskoczyła mnie wiadomością że w lutym już będziemy ściągać aparat 😁
No z tej radości wypadło mi to z głowy ☺️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
darinn jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:08.